انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جبیر ۲ بتا منتشر شد.  (دفعات بازدید: 30929 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : جبیر ۲ بتا منتشر شد.
« پاسخ #30 : 27 خرداد 1391، 03:05 ب‌ظ »
دوست عزیز نمی‌خوام تلاشت رو بی‌ارزش نشون بدم
ولی هر آنچاه که ریچارد استالمن یک عمر تبلیغ کرد و به دیگران شناسوند شما تو چند روز گند زدی رفت
200 تا پکیج غیر آزاد ! ویندوز ۸ فکر نکنم 200 بسته غیر آزاد توش باشه

با این کارهایی که کردی فکر کنم باید چند تا پیشوند برای جبیر بزاری
Microsoft Oracle Google Facebook JNG jabir
JNG = Jabir is Not GNU

پیروز باشی

با سلام

نمی‌دونم چه حسی داری که داری گند می‌زنی به آزادی نرم‌افزار  :o
ولی حس من و دوستانم توی این فروم فکر کنم این باشه که لطفا برو اینکارا رو توی یه جامعه انحصاری انجام بده

(( از اون اولش هم سنگ اپل و انحصار رو به سینت زدی و همه دیدن ))  >:(

یواش یواش داره حوصلمون سر می‌ره  ](*,)

من با نظر شما دوستان مخالفم به شدت.
شما دوست دارید آزاد باشه ولی من راحتی رو ترجیح میدم.
به نظر شما برای من مبتدی چه فرقی داره آزاد با غیر آزاد؟؟

کسی که شمارو مجبور به استفاده از توضیع خاصی نکرده. خوبیه لینوکس هم همینه که همه مدله میشه داخلش پیدا کرد. آزاد و غیر آزاد.
ایشون طبق فلسفه ای که دارن دوست دارن این مدلی ریمیکس کنن.
خوب واقعا باز بحث بالا گرفت بعضی ها طرفدار سادگی و راحتی هستند برخی بدنبال آزاد بودن نرم افزار ها.هر کدوم یه نظراتی دارند وبرخی دیگه یه نظرات . به نظرم این نظرات باید پایه علمی داشته باشه خوب آزادی نرم افزار هیچ تناقضی با راحتی نداره اگر تناقض هست چون تلاش بیشتری برای توسعه نرم افزار های آزاد نشده. قطعا ما نرم افزار های غیر آزاد رو داریم و ممکن است برخی استفاده کنند .
اشتباهی که در جبیر رخ داده اینه که این توزیع رو باید بر پایه نرم افزار های آزاد قرار میداد بعد هرکس دلش خواست  نرم افزار های غیر آزاد رو دانلود کنه و استفاده کنه.
کسی که واین  رو اوبونتو نصب می کنه آیا زمانی که داره از برنامه های ماکروسافت استفاده میکنه، این  زیر پا گذاشتن   آزادی نرم افزار نیست.
واقعا این بحث رو باید بزرگان این عر وکسانی که خط ومش فردای لینوکس رو رقم میزنن پاسخ بدهند.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #31 : 27 خرداد 1391، 03:16 ب‌ظ »
ولی هر آنچاه که ریچارد استالمن یک عمر تبلیغ کرد و به دیگران شناسوند شما تو چند روز گند زدی رفت

JNG = Jabir is Not GNU

پیروز باشی

با سلام

ولی حس من و دوستانم توی این فروم فکر کنم این باشه که لطفا برو اینکارا رو توی یه جامعه انحصاری انجام بده

کسی که شمارو مجبور به استفاده از توضیع خاصی نکرده. خوبیه لینوکس هم همینه که همه مدله میشه داخلش پیدا کرد. آزاد و غیر آزاد.
خوب واقعا باز بحث بالا گرفت بعضی ها طرفدار سادگی و راحتی هستند برخی بدنبال آزاد بودن نرم افزار ها.هر کدوم یه نظراتی دارند وبرخی دیگه یه نظرات . به نظرم این نظرات باید پایه علمی داشته باشه خوب آزادی نرم افزار هیچ تناقضی با راحتی نداره اگر تناقض هست چون تلاش بیشتری برای توسعه نرم افزار های آزاد نشده. قطعا ما نرم افزار های غیر آزاد رو داریم و ممکن است برخی استفاده کنند .
اشتباهی که در جبیر رخ داده اینه که این توزیع رو باید بر پایه نرم افزار های آزاد قرار میداد بعد هرکس دلش خواست  نرم افزار های غیر آزاد رو دانلود کنه و استفاده کنه.
کسی که واین  رو اوبونتو نصب می کنه آیا زمانی که داره از برنامه های ماکروسافت استفاده میکنه، این  زیر پا گذاشتن   آزادی نرم افزار نیست.
واقعا این بحث رو باید بزرگان این عر وکسانی که خط ومش فردای لینوکس رو رقم میزنن پاسخ بدهند.

من راحتی رو مثال زدم. مشکل واقعا راحتی نیست. مشکل تند روی بعضی دوستان هست.
این عادت ما ایرانی هاست. به هیچ وجه اعتدال رو رعایت نمیکنیم.
هرکسی به یک نوع...

همینطور که گفتم همه ی این ها بستگی به فلسفه ی سازندش داره.
دیدگاه های ماها همگی یکسان نیست. همه ماها تفکراتی متفاوت داریم. حالا ایشون شاید علاقه داشت بیسشو غیر آزاد بزاره.
این دلیل نمیشه که هرچی مثل عقاید ما نبود رو به این شکل تند باهاش برخورد کنیم.

ایشون بابتش زحمت کشید؛ وقت گذاشت. اینشکل تند حرف زدن واقعا بی انصافیه دیگه.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #32 : 27 خرداد 1391، 03:19 ب‌ظ »
نقل‌قول

دوست خوبم... اگر جبیر هم اینگونه بود پس من ترجیح می دادم که خود اوبونتو را دانلود و نصب کنم...

=====================

دوستان چرا به مینت خرده نمی گیرید؟ چرا به آریوس خرده نمی گیرید؟ انسان شک می کند که آیا مخالفان با فلسفه ی انحصار مشکل دارند یا فلسفه ی جبیر؟

در کل هیچ شخصی حق ندارد برای دیگران تصمیم بگیرد... جبیر یک هدف دارد : راحتی در عین سادگی... و کمترین زمان برای نصب و راه اندازی سیستم عامل.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 27 خرداد 1391، 03:21 ب‌ظ »

JNG = Jabir is Not GNU

پیروز باشی

با سلام

من راحتی رو مثال زدم. مشکل واقعا راحتی نیست. مشکل تند روی بعضی دوستان هست.
این عادت ما ایرانی هاست. به هیچ وجه اعتدال رو رعایت نمیکنیم.
هرکسی به یک نوع...

دیدگاه های ماها همگی یکسان نیست. همه ماها تفکراتی متفاوت داریم. حالا ایشون شاید علاقه داشت بیسشو غیر آزاد بزاره.

قبول دارم . فقط کافی  یکی بنویسه ویندوز یا اپل یا نرم افزار غیر آزاد ، بارانی از منفی از آسمان بر سر  نازل می شود.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #34 : 27 خرداد 1391، 03:53 ب‌ظ »
نقل‌قول
جبیر یک هدف دارد : راحتی در عین سادگی... و کمترین زمان برای نصب و راه اندازی سیستم عامل.

این حرف + 200تا پکیج غیرآزاد ، مگه نمیشه همون ویندوز ! ویندوز هم سادگی و کمترین زمان نصب رو داره دیگه !

امکانش هست فلسفه جبیر رو بیشتر توضیح بدید ؟
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #35 : 27 خرداد 1391، 03:58 ب‌ظ »

با سلام دوست گرامی

اینهمه گفتین و خوب قبول
ولی مثل اینکه توجه ندارین که اینجا فروم نرم‌افزار آزاده !!!
در ضمن کار جبیر از بیس مشکل داره بره با BSD یه سیستم‌عامل از اول طراحی کنه و بومی‌سازی کنه! به خدا اگه کسی بهش گفت چرا !!! ( خوشحال هم می‌شیم ولی سواد لازم داره !!! )

جبیر داره از امکانات سیستم‌های گنو/لینوکس استفاده می‌کنه بعد می‌خواد که راحتی کاربر رو در نظر بگیره می‌زنه پکیج‌های انحصاری نصب می‌کنه!

من و دوستانم تند نمی‌ریم، تو رو خدا توجه کنین اینجا فروم ابونتو و نرم‌افزارهای آزاده ! نه فروم هرکی‌ هرکاری دلش می‌خواد انجام بده!!!
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 04:02 ب‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #36 : 27 خرداد 1391، 04:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
با سلام دوست گرامی
اینهمه گفتین و خوب قبول
در ضمن کار جبیر از بیس مشکل داره بره با BSD یه سیستم‌عامل از اول طراحی کنه و بومی‌سازی کنه! به خدا اگه کسی بهش گفت چرا !!! ( خوشحال هم می‌شیم ولی سواد لازم داره !!! )

جبیر داره از امکانات سیستم‌های گنو/لینوکس استفاده می‌کنه بعد می‌خواد که راحتی کاربر رو در نظر بگیره می‌زنه پکیج‌های انحصاری نصب می‌کنه!

من و دوستانم تند نمی‌ریم، تو رو خدا توجه کنین اینجا فروم ابونتو و نرم‌افزارهای آزاده ! نه فروم هرکی‌ هرکاری دلش می‌خواد انجام بده!!!
مثالی برای تائید حرف " رضا حبیبی "
به عنوان مثال :
شما بری تووی فروم های ویندوزی ، یه ویندوز بدی بهشون با 200تا پکیج آزاد !!!!!
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #37 : 27 خرداد 1391، 04:24 ب‌ظ »
آزادی نرم افزار هیچ تناقضی با راحتی نداره اگر تناقض هست چون تلاش بیشتری برای توسعه نرم افزار های آزاد نشده.
همه این نظر را ندارن: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,32932.0.html

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #38 : 27 خرداد 1391، 04:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
این حرف + 200تا پکیج غیرآزاد ، مگه نمیشه همون ویندوز ! ویندوز هم سادگی و کمترین زمان نصب رو داره دیگه !

دوستان توجه کنند که این گاو نر دوشیدنی نیست و به دنبال شیر نگردید... آیا اگر از نرم افزارهای انحصاری استفاده نکنید همه با شما همراه می شوند؟

آیا شما توانسته اید با این برخوردتان باعث شوید یک شرکت تولید کننده پخش صوتی و تصویری برای خودرو از فرمتهای آزاد استفاده کند و دور فرمت های انحصاری را خط بکشد؟

شما حرف زور میزنید و من و سایر میانه روهای دیگر هرچه هم بخواهیم شما رو قانع کنیم راهی نیست...

دوما شما نه صاحب اختیار نرم افزارهای آزاد هستید و نه صاحب این انجمن که برای دیگران خط و نشان می کشید... خیلی مشتاقید آزاد باشید اصلا به سمت این تاپیک نیایید... هیچ جبری نیست... مدیران خود صلاح انجمن را بیشتر می دانند... کاسه ی داغ تر از آش شدن جایش در فروم های تفریحیست... ( با من در ارتباط باشید تا چند فروم تفریحی خوب برای درد دل را به شما معرفی کنم )

شما گیر کرده اید به 200 پکیج غیر آزاد و آن را بهانه کرده اید تا یک نفر را از ایده اش بازدارید... مطمئن باشید هیچ گاه موفق نخواهید شد...

هدف کلی این است که برای شروع کاربران را فقط جذب کنیم... سعی کنیم آنها بتوانند فرایند انتقال را به سرعت طی کنند و با مشکل خاصی مواجه نشوند... بستر را طوری مهیا می کنیم که کاربران احساس خلاء نکنند و کم کم با نفوذ بیشتر و نسخه های بعدی فلسفه ی ازاد را معرفی و کاملا ازادانه همه را به آزادی دعوت می کنیم...

حداقل بنده به عنوان یکی از توسعه دهندگان جبیر هیچگاه اجازه نمی دهم که این حالت پایدار بماند.

حرف آخر من به دوستان عزیز این است که اگر با جبیر مخالفید از آن استفاده نکنید... کسی شما را مجبور نکرده... اگر خیلی دلتان می سوزد بروید و یقه ی توزیع های بزرگتری را بگیرید که دارند از نرم افزارهای انحصاری به وفور استفاده می کنند...

با تشکر
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 04:52 ب‌ظ توسط xpress »
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 27 خرداد 1391، 04:49 ب‌ظ »
نه انگار بعضی ها جنبه بحث کردن رو ندارن و فقط منفی دادن رو خوب بلدن. هیچ وقت دیگه در رابطه با این موضوعات پست نمی زنم . قدیم اینجوری نبود.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #40 : 27 خرداد 1391، 05:14 ب‌ظ »

با سلام دوست گرامی

اینهمه گفتین و خوب قبول

سلام بر شما

برادر من آخه اینم شد دلیل.
فروم نرم افزارهای آزاده درست، ولی ایشون در بخش «پروژه ها» این مطلب رو گذاشت. پروژه ها ممکنه هر چیزی باشن.
همینطور بیس جبیر اوبونتو هست که به قول شما آزاد هست. حالا پکیج های غیر آزادش بیشتر.

مشکلش از نظر شما چیه آقا رضا؟
اینکه پکیج هاش آزاد نیستن؟؟

خب عزیز، کسی مجبور به استفاده نیستش که.
شما جوری حرف میزنید که با اراعه شدن نسخه اصلی، همگی به اجبار باید کوچ کنیم بهش.
جبیر هم مثل صدها توضیع و ریمیکس مختلف دیگه...

حالا شما چرا نگران فرومی؟ نظارت بر محتوا مسئولیت مدیران انجمن هست.
اگه احساس میکنید این مطالب بر خلاف انجمن هست، با استفاده از دکمه ای که در سمت چپ، پایین پست ها قرار داره گزارش بدید. مطمئنا رسیدگی میشه.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 27 خرداد 1391، 05:18 ب‌ظ »
نقل‌قول
جبیر یک هدف دارد : راحتی در عین سادگی... و کمترین زمان برای نصب و راه اندازی سیستم عامل.

احتمالا (اگر ماشین دارید) وقتی شما ماشین رو میخواین روشن کنید به جای  استارت زدن یه سیم میگری دستت بعد کاپوت رو میدی بالا، بعد از باطری سری میکنی به استارت بعد ماشین روشن میشه. سوال چرا اوبونتو یا مینت؟ چون نسبت به توزیع های دیگر قشنگ تر هست، راحت تر، زیبا و جون پسند، نصب پکیج به راحتی و... با حرف شما اوبونتو رو هم زیر سوال بردید باید اوبونتو نسخه ای با کاربری بسیار سخت، نصب پکیج به سختی صورت می گرفت و...
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 09:30 ب‌ظ توسط shafaghi »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #42 : 27 خرداد 1391، 05:41 ب‌ظ »

با سلام دوست گرامی

اینهمه گفتین و خوب قبول

اگر فروم «هرکی هرکاری دلش میخواد انجام بده» نیست ؛ شما هم باید رعایت کنید و این گونه صحبت نکنید.

مساله BSD هم روشنه ؛ جناب شوهانی ؛ دوست عزیزمون هم در جریان هستند (ایشون بخش عظیمی از یکی از پروژه های موازی دستشون هست )

سیستم عامل پایه BSD ما در حال تست هست ؛ چون قراره یک چیز اعجاب انگیز بیاد در دست کاربر (حداقل تا ۵ سال دیگه منتظرش نباشید). و بشه چیزی در حد و انداره مک (البته باید فراتر از اون باشه - این نظر خودم هست) بیس کار FreeBSD بوده.

-----------

کامند نوب هم ؛ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ بار ؛ توضیح دادم چی به چیه ؛ لطفا پست رو با دقت بخونید. البته ظاهرا عجله دارید فقط یک تیکه بپرونید به پروژه و برید.

یک پروژه ؛ همونطور که دوستمون گفت هرچیزی میتونه باشه.

اینم حرف آخرم برای تمام گنو دوستان:

دوستان ؛ ما قبلا تو کف هک و هکری مونده بودیم. کسانی کمکمون کردند و یاد گرفتیم و ... بگذریم. یکی میگفت من از بکترک استفاده میکنم  و پز پیج های حرفه ای فیسبوکش رو میداد ؛ یکی از دوستان به ما گفت :
«اگر بکترک نصب کنید و دو تا پیج لایک کنید هکر نمیشید».

و اینم حرف من به شما:
«اگر آواتارتون رو لوگوی گنو بزارید ؛ برچسب «جریان انحرافی» بزنید به اندیشه های مخالف و در نهایت بخواید پروژه ها و زحمات دیگران رو ناقص و یا متضاد با اندیشه های دیگر نشون بدید ؛ گنو دوست نیستید. مطمئن باشید خود ریچارد استالمن اگر بفهمه طرفدارانی مثل شما داره دیگه نیازی به مایکروسافت نداره!»
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #43 : 27 خرداد 1391، 05:49 ب‌ظ »
این پروژه freebsd رو کار می کنید خوبه ولی پیشنهاد می کنم روی نسخه موبایل کار کنید که مهمتر و آینده بهتری داره :)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #44 : 27 خرداد 1391، 10:26 ب‌ظ »
این پروژه freebsd رو کار می کنید خوبه ولی پیشنهاد می کنم روی نسخه موبایل کار کنید که مهمتر و آینده بهتری داره :)

والا نسخه هندست خیلی خوبه و دنبالشم هستیم ....

این که حرفی ازش نمیزنیم ؛ به این خاطر هست که دنبال شرکتی هستیم که حاضر بشه سیستم عامل هندست ما رو روی دستگاههاش نصب کنه و البته برای اون تبلیغ گسترده ای کنه ... (این دقیقا همون چیزیه که من میخوام --> تبلیغ گسترده.).

یا اینکه خودمون به دانش و سرمایه ای برسیم که تولید سخت افزاری داشته باشیم. (یا حداقل تولید کننده مناسب سخت افزاری پیدا بشه و یک شرکتی که مونتاژ انجام بده - حتی در خارج از کشور.)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود