انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جبیر ۲ بتا منتشر شد.  (دفعات بازدید: 30951 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پاسخ : جبیر ۲ بتا منتشر شد.
« پاسخ #15 : 26 خرداد 1391، 01:57 ب‌ظ »
@nixoeen :

در مورد مسایل قانونی پیش رو ؛ فلش حل شد ؛ یعنی مکاتبه کردیم با Adobe Systems و اونا هم تایید کردند.

در مورد فونت ها هم ؛ فقط کافیه بعد از نصب (البته نسخه نهایی) ؛ توی ترمینال تایپ کنید microsoft-fonts (تا نصب کنه و EULA رو هم نشون بده ).

--------------------------

ویژگی های نسخه نهایی:

۱- جایگزین شدن کرومیوم با فایرفاکس (چیزی که قرار بود در ۱.۱ باشه ولی الان در ۲ هست ؛ نسخه ۱.۱ هم حجمش خیلی بالاست وگرنه آپ میکردم ؛ اما خیلی صریح بگم آش دهن سوزی نیست که بخوام آپ کنم.)

۲- کامند n00b :

توی این کامند ؛ اومدیم و دستور نصب نزدیک ۲۰۰ تا بسته غیرآزاد و بسته هایی که نشرشون منع قانونی داره (مثل کدکها و ...) و البته نرم افزارهای OpenJDK و VLC رو قرار دادیم. فقط بعد نصب در ترمینال بزنید n00b (حتی sudo هم نمیخواد چون در خود کامند موجوده :))

۳- افزونه های کرومیوم :

سه تا افزونه برای کرومیوم هست : ۱- جبیر استور (که وبسایتی هست که بیشتر جنبه استور نرم افزاریمون رو داره و از طریق کرومیوم در دسترسه) ۲- جبیر نکست (این هم بخاطر اینکه API کلاینت های اکسوال هنوز نیومده) ۳-انگری بردز(با قابلیت آفلاین که بیشتر بخاطر سرگرم شدن خودم آوردم تو سیستم  ;D)

۴- گیمینگ :
خب ؛ در اینجا در مورد بازی صحبت کنم ؛ یک بازی انگری بردز که در بند قبلی اشاره کردم ؛ و بازی مشهور نقطه خور (Pacman) که در نسخه ۲ هست.

۵- آنتی ویروس:

چیزی که هیچ توزیعی نداره ؛ از آنتی ویروس ClamAV  و رابط کاربری معرکش یعنی ClamTK استفاده کردیم (ظاهرا دوستان میگفتند آزاد نیست ولی در خروجی دستور vrms چیزی از clamtk نشون نمیده ).

۶- کرنل*:

کرنل ستاره خورده چرا که احتمال استفاده از هسته ۳.۴ هست ؛ ولی بازم اگر عملکرد قابل قبولی نبینیم ازش از ۳.۲ استفاده خواهیم کرد.

فعلا این تغییرات نسخه ۲ نهایی که روی میزکار شما میاد :)

-------------------------------

دوستانی که میتونند در جهت ساخت مخزن همکاری کنند ؛ در تاپیک مربوط به پیشنهادات (در امضام موجوده) مراجعه کنند و اعلام همکاری کنند.

اعضای تیم پیشنهاد دادند که Wine هم جزء برنامه ها باشه ؛ ولی حجم رو بالا میبره ؛ باز در این مورد هم در تاپیک پیشنهادات بحث خواهیم کرد!

دوستانی هم که میتونند باز در جهت ساخت نسخه سروری و اسپین جبیر-لیبر (با کرنل لینوکس-لیبر ؛ که البته فعلا فقط در حد حرف هست و فکر نکنم بتونیم عملیاتیش کنیم) همکاری کنند اعلام کنند. انتشار این نسخه ها هم بعد از اولین انتشار در مورد سیکلش بحث خواهد شد ؛ البته فعلا در نظر داریم هر ۸ ماه یک بار نسخه جدید ارائه کنیم (با فاصله دو ماهه از اوبونتو ؛ چیزی که الان هم داره اتفاق میفته و جبیر ۲ فاینال در تیرماه ریلیز میشه. بعدیش در اسفند ماه و همینطور سیکل به این شکل ادامه پیدا میکنه. ... ).
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #16 : 26 خرداد 1391، 03:51 ب‌ظ »
دوست عزیز نمی‌خوام تلاشت رو بی‌ارزش نشون بدم
ولی هر آنچاه که ریچارد استالمن یک عمر تبلیغ کرد و به دیگران شناسوند شما تو چند روز گند زدی رفت
200 تا پکیج غیر آزاد ! ویندوز ۸ فکر نکنم 200 بسته غیر آزاد توش باشه

با این کارهایی که کردی فکر کنم باید چند تا پیشوند برای جبیر بزاری
Microsoft Oracle Google Facebook JNG jabir
JNG = Jabir is Not GNU

پیروز باشی
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 26 خرداد 1391، 10:16 ب‌ظ »
این بخش رو ظاهرا باید بسط بدم :

نقل‌قول
۲- کامند n00b :

توی این کامند ؛ اومدیم و دستور نصب نزدیک ۲۰۰ تا بسته غیرآزاد و بسته هایی که نشرشون منع قانونی داره (مثل کدکها و ...) و البته نرم افزارهای OpenJDK و VLC رو قرار دادیم. فقط بعد نصب در ترمینال بزنید n00b (حتی sudo هم نمیخواد چون در خود کامند موجوده )

۲- کامند n00b (بخوانید «نوب» با اسپلینگ درست ان ؛ صفر ؛ صفر؛ بی):

در این کامند ؛ دستور نصب نزدیک ۲۰۰ بسته وجود دارد. این بسته ها شامل بسته هایی میشود که:
الف) حجم توزیع را در نسخه های قبلی بالا برده اند (تقریبا چهارصد مگابایت کمتر شده حجم)
ب) غیر آزاد بوده و دارای کپی رایت هستند (مثل کدکها و بسته rar ) .
ج) OpenJDK زیرا حجم بالایی را در سیستم اشغال میکند.
د) VLC زیرا کدکهای غیرآزاد همراه آن نصب میشوند.

حالا خوب شد؟
اینم توضیح دقیق برای رفع ابهام ;)

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #18 : 26 خرداد 1391، 11:30 ب‌ظ »
با سلام

نمی‌دونم چه حسی داری که داری گند می‌زنی به آزادی نرم‌افزار  :o
ولی حس من و دوستانم توی این فروم فکر کنم این باشه که لطفا برو اینکارا رو توی یه جامعه انحصاری انجام بده

(( از اون اولش هم سنگ اپل و انحصار رو به سینت زدی و همه دیدن ))  >:(

یواش یواش داره حوصلمون سر می‌ره  ](*,)
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 11:51 ق‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #19 : 27 خرداد 1391، 12:19 ب‌ظ »
درست بخونید لطفا. بنده خدا اومده تو راه تازه. گفت که بسته های غیرازاد، پیش فرض پکیج نمیشن و با یک دستور اگه کاربر خواست نصب میشن. این یعنی قدم جلوتر از آریوس :)

@MustafaJF،‌ رضا حبیبی
شما با OSتون mp3گوش نمیدین؟ restricted-extras رو نصب نکردین؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #20 : 27 خرداد 1391، 01:20 ب‌ظ »
سلام. داداش من چند وقتی هست که مرتب به این فروم سر می‌زنم اما زیاد اهل پست دادن نیستم. تایپیک‌های راجع‌به جبیر رو هم کامل دنبال می‌کنم. من خودم از چاکرا استفاده می‌کنم اما باید بگم که شما دارید کار خیلی خوبی انجام می‌دید و بنده تمام و کمال از فلسفه‌ی کارتون حمایت می‌کنم. می‌بینم که بعضی از کاربران گنو/لینوکس دچار جوزدگی فاحشی هستن و خودشون رو از خود استالمن بیشتر حافظ و مالک دنیای آزاد نرم‌افزاری و اینا می‌دونن :o از یه طرف با کپی‌رایت و محتوای انحصاری مخالفت می‌کنن از اون طرف سنگ همینا رو به سینه می‌زنن. تکلیفشونو با خودشون روشن نکرده‌ان هنوز. نشسته‌ان ۴ خط فلسفه و لایسنس و... خونده‌ان حفظ کرده‌ان هر جا می‌رسن تکرار می‌کنن. به هیچ کدوم از فلسفه‌های آزادی نرم‌افزار واقعا عمل نمی‌کنن حالا این یکیشو سنگ کردن می‌زنن تو سر شما. نظر شخصی بنده اینه که کامپیوتر درست شده تا در خدمت انسان باشه و زندگیش رو راحت کنه نه اینکه او در خدمت کامپیوتر باشه. همه کس نمی‌تونن کلی وقت و پول اینترنت و اعصابشونو به کار بگیرن و با سیستم عاملشون سر و کله بزنن که مثلا آزاد باشن! من می‌دونم یه کاربر تازه‌کار تا بیاد نصب همین پکیج‌هایی که شما پیش‌فرض گذاشتی رو یاد بگیره چقدر اذیت میشه و ممکنه به همین دلیل کلا خط بکشه رو هر چی دنیای آزاده! در صورتی که اینطوری همون اول یه os کامل داره و به هر حال کم کم با همه چیز آشنا میشه.... و هزار حرف نگفته.
سرتونو درد نیارم. به انتقادهای مخرب دیگران توجه نکنید و با همین انرژی به کارتون ادامه بدید. یا حق  ;)
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #21 : 27 خرداد 1391، 01:57 ب‌ظ »

من موزیک گوش نمیدم که بخواد mp3‌  باشه و از فلش هم استفاده نمی‌کنم و همچنین درایور غیرآزاد هم رو سیستمم ندارم تنها نرم افزار غیر آزادی که الان رو اوبونتو دارم Opera‌   ست

این جوزدگی که arman1992 گفت رو قبول ندارم
مشکل من بیشتر با تعداد نرم‌افزارهای غیرآزاده که با یک دستور نصب میشه که این یک فاجعس وگرنه خود هسته هم چندان آزاد نیست البته نمی‌خوام بگم که اگه کم باشه ایراد نداره
گفتم من هم نرم‌افزار غیرآزاد رو سیستمم دارم و الان دارم با خودم کلنجار میرم که کی پاکش کنم و اگه فیسبوک اپرا رو بخره همون روز پاکش خواهم کرد
arman1992 بهتره دوباره فلسفه گنو رو بخونی و یادت بیاری که چرا ریچارد استالمن یک سیستم‌عامل جدید درست کرد
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 27 خرداد 1391، 02:01 ب‌ظ »
سلام. داداش من چند وقتی هست که مرتب به این فروم سر می‌زنم اما زیاد اهل پست دادن نیستم. تایپیک‌های راجع‌به جبیر رو هم کامل دنبال می‌کنم. من خودم از چاکرا استفاده می‌کنم اما باید بگم که شما دارید کار خیلی خوبی انجام می‌دید و بنده تمام و کمال از فلسفه‌ی کارتون حمایت می‌کنم. می‌بینم که بعضی از کاربران گنو/لینوکس دچار جوزدگی فاحشی هستن و خودشون رو از خود استالمن بیشتر حافظ و مالک دنیای آزاد نرم‌افزاری و اینا می‌دونن :o از یه طرف با کپی‌رایت و محتوای انحصاری مخالفت می‌کنن از اون طرف سنگ همینا رو به سینه می‌زنن. تکلیفشونو با خودشون روشن نکرده‌ان هنوز. نشسته‌ان ۴ خط فلسفه و لایسنس و... خونده‌ان حفظ کرده‌ان هر جا می‌رسن تکرار می‌کنن. به هیچ کدوم از فلسفه‌های آزادی نرم‌افزار واقعا عمل نمی‌کنن حالا این یکیشو سنگ کردن می‌زنن تو سر شما. نظر شخصی بنده اینه که کامپیوتر درست شده تا در خدمت انسان باشه و زندگیش رو راحت کنه نه اینکه او در خدمت کامپیوتر باشه. همه کس نمی‌تونن کلی وقت و پول اینترنت و اعصابشونو به کار بگیرن و با سیستم عاملشون سر و کله بزنن که مثلا آزاد باشن! من می‌دونم یه کاربر تازه‌کار تا بیاد نصب همین پکیج‌هایی که شما پیش‌فرض گذاشتی رو یاد بگیره چقدر اذیت میشه و ممکنه به همین دلیل کلا خط بکشه رو هر چی دنیای آزاده! در صورتی که اینطوری همون اول یه os کامل داره و به هر حال کم کم با همه چیز آشنا میشه.... و هزار حرف نگفته.
سرتونو درد نیارم. به انتقادهای مخرب دیگران توجه نکنید و با همین انرژی به کارتون ادامه بدید. یا حق  ;)

+1

درست بخونید لطفا. بنده خدا اومده تو راه تازه. گفت که بسته های غیرازاد، پیش فرض پکیج نمیشن و با یک دستور اگه کاربر خواست نصب میشن. این یعنی قدم جلوتر از آریوس :)

@MustafaJF،‌ رضا حبیبی

والا همینو بگو شما! ایشون فکر کنم حتی ماشین هم بخواد بخره ؛ اول میگه تکنولوژی ساختش رو بده ببینیم چطوره بعد ماشین رو تحویل بده!

با سلام

ولی حس من و دوستانم توی این فروم فکر کنم این باشه که لطفا برو اینکارا رو توی یه جامعه انحصاری انجام بده

من سنگ اپل رو به سینه میزنم چون همیشه بهترین ها رو در دستگاههاش جمع میکنه ؛ از بهترین ها کمک میگیره و در نهایت «بهترین ها» رو ارائه میکنه. من فقط در ساخت محصولات لوکس و شیک و پیک از اپل الهام میگیرم و بس!

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 27 خرداد 1391، 02:11 ب‌ظ »
والا همینو بگو شما! ایشون فکر کنم حتی ماشین هم بخواد بخره ؛ اول میگه تکنولوژی ساختش رو بده ببینیم چطوره بعد ماشین رو تحویل بده!
باید همینطور هم باشه!‌وقتی ماشین میخری باید تکنولوژی ساختش رو هم باهاش بهت بدن و اینکه نمیدن یک محدودیت فعلیه و باید ازادی رو از نرم افزار به بیرون هم توسعه داد.
بهتره یک تاپیک دیگه راه اندازی بشه با این نام: «ازادی نرم افزار به هر قیمتی؟» تا این تاپیک منحرف نشه.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 27 خرداد 1391، 02:24 ب‌ظ »
باید همینطور هم باشه!‌وقتی ماشین میخری باید تکنولوژی ساختش رو هم باهاش بهت بدن و اینکه نمیدن یک محدودیت فعلیه و باید ازادی رو از نرم افزار به بیرون هم توسعه داد.
بهتره یک تاپیک دیگه راه اندازی بشه با این نام: «ازادی نرم افزار به هر قیمتی؟» تا این تاپیک منحرف نشه.

بله منم با راه اندازی تاپیک جداگانه موافقم....

ظاهرا دوستان عادت دارند کلمات «اپل» «مایکروسافت» «بومی سازی» «غیرآزاد» و ... رو که میبینند تاپیک رو تبدیل کنند به میدون جنگ...

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #25 : 27 خرداد 1391، 02:27 ب‌ظ »
ظاهرا دوستان عادت دارند کلمات «اپل» «مایکروسافت» «بومی سازی» «غیرآزاد» و ... رو که میبینند تاپیک رو تبدیل کنند به میدون جنگ...
غیر از این انتظار داری؟
تو انجمنی تاپیک میزنی که کاربراش دوست دارن نرم افزار ازاد رو توسعه بدن!
اگه بری توی یک انجمن انگلیسی، فارسی تایپ کنی، کاربراش چه برخوردی باهات میکنند؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 27 خرداد 1391، 02:33 ب‌ظ »
غیر از این انتظار داری؟
تو انجمنی تاپیک میزنی که کاربراش دوست دارن نرم افزار ازاد رو توسعه بدن!
اگه بری توی یک انجمن انگلیسی، فارسی تایپ کنی، کاربراش چه برخوردی باهات میکنند؟

من خودم بارها گفتم اگر قرار هست راهنمایی ای بشه ؛ باید با لحن درستی باشه. البته اپل و مایکروسافت و غیر آزاد و ... رو قبول دارم ولی دوستان ظاهرا با بومی سازی و موارد مشابه هم مشکل دارند.

مطمئنا اگر این بومی سازی جدی گرفته میشد ؛ و کاربر نمیومد بگه «حالم از هرچی بومی سازیه بهم میخوره» ؛ الان ما نه یکی ؛ بلکه صدتا توزیع بهتر از پاردوس داشتیم! شما Deepin رو ببین؛ عمده کارش تغییر رنگ سافتور سنتر و ترجمه اون به زبان چینی بوده! حالا توی چین هم طرفداران زیادی داره.... یا هر چیز دیگه ای که میشه اینگونه مثال زد.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #27 : 27 خرداد 1391، 02:44 ب‌ظ »
نقل‌قول

اینجا میگی که «اپل» «مایکروسافت» «غیرآزاد» و ... بعد میگی که تبدیل به میدون جنگ ! با این چیزا کاری ندارم ولی پست بعدی :

نقل‌قول
البته اپل و مایکروسافت و غیر آزاد و ... رو قبول دارم ولی دوستان ظاهرا با بومی سازی و موارد مشابه هم مشکل دارند.

یعنی عملا داری حرف قبلیتو نقض میکنی ! من دلیل این رفتار رو نمیتونم درک کنم ؟ اگر میگی چرا نقضش میکنی ؟
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #28 : 27 خرداد 1391، 02:47 ب‌ظ »
دوست عزیز نمی‌خوام تلاشت رو بی‌ارزش نشون بدم
ولی هر آنچاه که ریچارد استالمن یک عمر تبلیغ کرد و به دیگران شناسوند شما تو چند روز گند زدی رفت
200 تا پکیج غیر آزاد ! ویندوز ۸ فکر نکنم 200 بسته غیر آزاد توش باشه

با این کارهایی که کردی فکر کنم باید چند تا پیشوند برای جبیر بزاری
Microsoft Oracle Google Facebook JNG jabir
JNG = Jabir is Not GNU

پیروز باشی

با سلام

من با نظر شما دوستان مخالفم به شدت.
شما دوست دارید آزاد باشه ولی من راحتی رو ترجیح میدم.
به نظر شما برای من مبتدی چه فرقی داره آزاد با غیر آزاد؟؟

کسی که شمارو مجبور به استفاده از توضیع خاصی نکرده. خوبیه لینوکس هم همینه که همه مدله میشه داخلش پیدا کرد. آزاد و غیر آزاد.
ایشون طبق فلسفه ای که دارن دوست دارن این مدلی ریمیکس کنن.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #29 : 27 خرداد 1391، 03:01 ب‌ظ »
با سلام؛

من ابتدا از پروردگار عالمیان گله دارم که چرا فناوری ساخت ما انسانها را در بدو تولد به ما نداد!!! چرا زمانی که طفل به دنیا آمدیم هیچ دفترچه ی راهنمایی در دستانمان نبود که والدینمان بدانند که ما چگونه کار می کنیم!!!

آخر این حرفیست که شما میزنید؟ مگر همه ی مردم بیکارند که بیایند و راهنمای کامل فناوری ساخت خودرو را بخوانند و خود تعمیر کار شوند... حرفهای شما فقط بوی شعار میدهد و بس... کافیست این همه ادعای پوچ و بی معنی که بر سر کاربران خالی می کنید... اگر تا به حال این همه دو آتشه بودن جواب داده بود وضع ما این نبود که هنوز عده ای با تفکرات عهد حجر خود بیایند و کاربران تازه کار تر را از همه چیز دلزده کنند...

مصطفی و سایر دوستان... اینقدر شما هم تند نروید و کمی هم ترمز بگیرید پیاده شوید و با ما قدم بزنید... من کاری به جبیر ندارم و مخاطب من شمایید... چرا اینقدر حساس به همه چیز هستید؟ چرا دشمن دشمن می کنید؟

چرا شرکتهای انحصاری را دشمن خود می دانید؟ کسی شما یا هیچ شخص دیگر را مجبور نکرده که از محصولات تجاری استفاده کنید و یا اینکه دیگران را از حق ازادی بیان منع کنید...

خود شما مصداق بارز تحمیل عقاید هستید... لطفا از خودتان دفاع کنید... شما هم شده اید مثل عده ای که به زور می خواهند ما را به بهشت وارد کنند ... ما همه عاقل و بالغیم و میدانیم چه چیز خوب است و چه چیز بد...

چرا مانع می شوید؟ چرا تحمیل می کنید و چرا و چرا و باز هم چرا؟

حداقل لحن شما را اینگونه یافتم... لطفا پاسخی عاقلانه دهید و باز هم دوپهلو صحبت نکنید...

با سپاس
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 03:03 ب‌ظ توسط xpress »
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...