انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57401 بار)

0 کاربر و 23 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #45 : 24 خرداد 1391، 06:11 ق‌ظ »
اگه سکوت به معنی رضایت بود سکوت برمیکردم!
درود بر دوستان محمدرضا!‌ اول در مورد پارسیدورا ...
بله ، حق باشماست ! ابزار های هدایت باید در مخازن باشند و هستند ( در مخازن مردمی فدورا ) ! ضمنا لازم به گفتن است که فدورا رو اگه کار کرده باشید کارهای معمولیش به مراتب سخت تر از اوبونتو هست برای یک تازه کار و برای کسی که میخواد آزمایش کنه فدورا رو گزینه بهتری هست چون دنگ و فنگ ها رو از بین میبره ! همچنین، ابزار های خیلی خوبی هم به طور پیش فرض روی دی‌وی‌دی پارسیدورا میان که بصورت مخزن ازش استفاده میشه پیشفرض. همچنین !‌توی این نسخه چیزهای بهتری هم خواهد بود ... (‌ پارسیدورا ۱۷ )‌

و اما در مورد جبیر ... ! در یک کلام میتونم بگم صبر ! در مورد جرئت که قطعا میخواد با هدف والای خودش !
ضمنا GPL هم قانون های خودش رو داره ! کسی که از GPL استفاده میکنه باید GPL منتشر کنه ! و این در آینده که به جامعه آنارشیستی برسیم ضرری نداره‌!‌ ایران هم یکی بسازه میگه که از رو بنز ساختم ! ولی اگه بهتر نباشه کسی نمیخره ... در نتیجه مجبور به اضافه کردن ویژگی میشه‌!‌
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #46 : 24 خرداد 1391، 10:27 ق‌ظ »
دقیقا به همون دلیل که اینهمه مدل درخت داریم: ژنتیک، تکامل و انتخاب طبیعی
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
« پاسخ #47 : 24 خرداد 1391، 01:12 ب‌ظ »
دقیقا به همون دلیل که اینهمه مدل درخت داریم: ژنتیک، تکامل و انتخاب طبیعی

واقعا حظ کردم!

مثلا شما الان باید به تعدد گونه های حیوانی هم گیر بدید ؛ مثلا بگید یه نژاد سگ بس بود نه اینکه الان ۴۰۰ نژاد مختلف داره!

یا اینکه بگید چون درخت آلبالو دارم سیب دیگه لازم نیست! یا چون ۱۱۰۰ هست دیگه آیفون و گلکسی و ... نمیخوایم!

آقای abahjati عزیز ؛ شما بجای این ایراد گرفتنای بنی اسرائیلی که چه عرض کنم! باید برید و مطالعه کنید.... از سازندگان توزیعات مختلف اهدافشون رو بپرسید و در نهایت بیاید همچین تاپیکی بزنید.

به نظرم سهمی که جبیر تا الان در دنیای آزاد داشته ؛ حتی خود کرنل های گنو/هرد هم نداشتند.
:-X

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #48 : 24 خرداد 1391، 01:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
به نظرم سهمی که جبیر تا الان در دنیای آزاد داشته ؛ حتی خود کرنل های گنو/هرد هم نداشتند.

شوخی میکنی دیگه ؟؟؟ درسته ؟
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #49 : 24 خرداد 1391، 01:25 ب‌ظ »
نقل‌قول

سبحان الله ! :o :o :o :o :o :o
این عجیب ترین حرفی بود که در سه ماهه ی اخیر شنیدم!!!

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #50 : 24 خرداد 1391، 01:27 ب‌ظ »
نقل‌قول

نقل‌قول

شوخی میکنی دیگه ؟؟؟ درسته ؟

عزیزان این نظر کاملا شخصی بود!

و بر این نظر هم مصر هستم !!!!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #51 : 24 خرداد 1391، 01:34 ب‌ظ »
نقل‌قول

حالا خوبه این حرف ، عجیب ترین در سه ماه ی تو بوده :دی

کلا هر حاشیه ای که از جبیر میاد عجیبه :دی
اون از حرفای کسی که این به اصطلاح ریمستر رو انجام داده اینم از این حرفا ...

نقل‌قول

اگر امکان داره چندین نمونه کارایی که برای دنیای آزاد انجام داده رو نام ببرید ؟؟

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #52 : 24 خرداد 1391، 01:42 ب‌ظ »
نقل‌قول

حالا خوبه این حرف ، عجیب ترین در سه ماه ی تو بوده :دی

کلا هر حاشیه ای که از جبیر میاد عجیبه :دی
اون از حرفای کسی که این به اصطلاح ریمستر رو انجام داده اینم از این حرفا ...

نقل‌قول

اگر امکان داره چندین نمونه کارایی که برای دنیای آزاد انجام داده رو نام ببرید ؟؟

شبکه اجتماعی نکست ؛ مستندسازی های قوی ایشون ؛ پاسخ دادن بی منت و بی ابهام ایشون به سوالات !

این یه سریش....

انجمن ایشون فعلا داون شده وگرنه لینکهاش رو میدادم خودتون ببینید!

انجمنی که کارش مکینتاش و هکینتاش هست ؛ ابتدا فکر میکردم بخش لینوکسش فرمالیته هست و قضیه «مام هستیم» ه ! ولی بعد که شروع کردم به سوال پیچ کردنشون دیدم نه ؛ قدرت ادارش رو هم دارند. .....

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #53 : 24 خرداد 1391، 01:51 ب‌ظ »
در وهله اول باید بگم که من با ایشون ساعت‌ها حرف زدم و فکر کنم اگه بیشتر از شما راجع به جبیر ندونم کمتر نخواهم دونست ؟

این هم عجیب ترین حرفی بود که تو ۲.۵ سال گنولینوکس کارکردنم شنیدم !‌

دوست عزیز! اگه نظر شخصیته چرا اینجا میگی ؟ و اگه درسته برای متقاعد کردن دوستان خودت دلیل بیار ! چند توزیع کار کردی ؟ چقدر از ریمستر کردن بلدی ؟ چقدر از کار با ترمینال بلدی ؟ چقدر حرفه ای هستی توی ریمستر کردن که میگی بهترین ریمستر هست ؟ آقای حقیری چه کرده تو جبیر جز چند تا تنظیم ؟ که سرجمع یه اسکریپت میشه ؟‌ چه کرده با سریر که اصلا کاری نداره کار با ابزار ریمسترش susestudio
چقدر شما کار کردی و چه سوالی از اون پرسیدی که اینجا جوابتو ندادند ؟ چقدر با افراد مختلف سروکله زدی که میگی ایشون جواب سوال دادن ؟ چقدر فکر میکنی که بقیه هم زندگی وکار دارن وچناب حقیری مثل من دانش آموزند و وقت بازتری دارند ؟ چقدر به فلسفه آزادی نرم‌افزار بها میدی که ببینی جبیر با gpl نخواهد بود ! چقدر کمک جامعه گنو رو به جهان دیدی که میگی این خدمت کرده و خواهد کرد ؟؟ جقدر ایرانی دیدی که به این جامعه خدمت کردند ؟ و هزاران سوال دیگه ‌! برای تعمیم دادن نظر خودتون بهتره که دلیل بیارید و سر یه ایراد کوچک گیر ندهید ! بلکه سعی در رفعش داشته باشید !

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #54 : 24 خرداد 1391، 01:53 ب‌ظ »
نقل‌قول
شبکه اجتماعی نکست
دانلود و نصب و پیکربندی oxwall بر روی سرور نمیشه خدمت به دنیای آزاد !

نقل‌قول
مستندسازی های قوی ایشون
بیشتر بچه ها دارند همین کارو میکنند ! باز هم دلیل قانع کننده ای نیست که بگید نسبت به گنو/هورد به دنیای آزاد خدمت کرده ! یعنی از اون حرفا بودااا !

نقل‌قول
پاسخ دادن بی منت و بی ابهام ایشون به سوالات
باز هم بشتر بچه ها که دارند تووی این زمینه فعالیت میکنند همین کارو میکنند ! نمونش همین انجمن ! باز دلیل برتریش رو نسبت به کرنل متوجه نشدم !

نقل‌قول
انجمنی که کارش مکینتاش و هکینتاش هست
از کی تاحالا مکینتاش شده دنیای آزاد ؟؟؟

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #55 : 24 خرداد 1391، 02:00 ب‌ظ »
نقل‌قول
شبکه اجتماعی نکست
دانلود و نصب و پیکربندی oxwall بر روی سرور نمیشه خدمت به دنیای آزاد !

نقل‌قول
مستندسازی های قوی ایشون
بیشتر بچه ها دارند همین کارو میکنند ! باز هم دلیل قانع کننده ای نیست که بگید نسبت به گنو/هورد به دنیای آزاد خدمت کرده ! یعنی از اون حرفا بودااا !

نقل‌قول
پاسخ دادن بی منت و بی ابهام ایشون به سوالات
باز هم بشتر بچه ها که دارند تووی این زمینه فعالیت میکنند همین کارو میکنند ! نمونش همین انجمن ! باز دلیل برتریش رو نسبت به کرنل متوجه نشدم !

نقل‌قول
انجمنی که کارش مکینتاش و هکینتاش هست
از کی تاحالا مکینتاش شده دنیای آزاد ؟؟؟

مگه خبر نداری ؟؟ آزادی برای ایشون اصلا معنی ای نداره ظاهرا ! هدف صرف جهانی شدنه جبیره !‌  8) بقیه چیزا مهم نیست !  ](*,)

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #56 : 24 خرداد 1391، 02:01 ب‌ظ »
زمانی که داشتم پاسخ آقای abahjati رو میخوندم یاد چیزی افتادم ! وقتی جبیر خودشو یک پروژه تحقیقاتی میدونه باید این رو هم بدونه که هر توزیع به هر نوع قشری میده یا از هر کدام برای مقاصدی خاص استفاده میشه باید بیس به خصوصی داشته باشه ! نه اینکه سریر رو بر اساس سوزه بده و جبیر رو بر اساس اوبونتو این یعنی از پایه سسته و میخواد فقط بده بیرون و اسمی داشته باشه !
به عنوان مثال ، ابونتو و اوبونتو سرور داریم ! اوبونتو از دبیان باشه و نسخه سرورش از چیزی دیگه !

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #57 : 24 خرداد 1391، 02:04 ب‌ظ »
در وهله اول باید بگم که من با ایشون ساعت‌ها حرف زدم و فکر کنم اگه بیشتر از شما راجع به جبیر ندونم کمتر نخواهم دونست ؟
[/qoute]

عزیز من ؛ شما از پارسیدورا تعریف میکنی چون باهاش کار کردی و عمق سیستم رو دیدی (کاملا از تعریفاتتون مشخصه!) ولی با جبیر چقدر کار کردی؟
من خودم جبیر رو از موقعی که در حد حرف بود دیدم و دنبال کردم و در نهایت هم وقتی ریلیز شد نصب کردم و عمقش رو دیدم!

[qoute]
این هم عجیب ترین حرفی بود که تو ۲.۵ سال گنولینوکس کارکردنم شنیدم !‌

دوست عزیز! اگه نظر شخصیته چرا اینجا میگی ؟ و اگه درسته برای متقاعد کردن دوستان خودت دلیل بیار ! چند توزیع کار کردی ؟ چقدر از ریمستر کردن بلدی ؟ چقدر از کار با ترمینال بلدی ؟ چقدر حرفه ای هستی توی ریمستر کردن که میگی بهترین ریمستر هست ؟ آقای حقیری چه کرده تو جبیر جز چند تا تنظیم ؟ که سرجمع یه اسکریپت میشه ؟‌ چه کرده با سریر که اصلا کاری نداره کار با ابزار ریمسترش susestudio
چقدر شما کار کردی و چه سوالی از اون پرسیدی که اینجا جوابتو ندادند ؟ چقدر با افراد مختلف سروکله زدی که میگی ایشون جواب سوال دادن ؟ چقدر فکر میکنی که بقیه هم زندگی وکار دارن وچناب حقیری مثل من دانش آموزند و وقت بازتری دارند ؟ چقدر به فلسفه آزادی نرم‌افزار بها میدی که ببینی جبیر با gpl نخواهد بود ! چقدر کمک جامعه گنو رو به جهان دیدی که میگی این خدمت کرده و خواهد کرد ؟؟ جقدر ایرانی دیدی که به این جامعه خدمت کردند ؟ و هزاران سوال دیگه ‌! برای تعمیم دادن نظر خودتون بهتره که دلیل بیارید و سر یه ایراد کوچک گیر ندهید ! بلکه سعی در رفعش داشته باشید !

نظر شخصیمو میگم چون اینجا «ادعا میشه که آزادی هست» و این هم نوعی آزادی عقیدتی هست!

من تقریبا کل توزیعات هم رده اوبونتو و مینت و ... رو کار کردم. جبیر کانفیگ ظاهریش؛ بسته های از پیش نصب شدش ؛ و خیلی چیزای دیگش رو مطمئنم خیلی ها نمیتونند انجام بدن....

اینم که ایشون مباد و برای خودش مجوزهای JNL و JFL رو مینویسه و عملیاتی میکنه حتما دلیلی داره (ازشون میتونید بپرسید و ببینید چه جوابی خواهید گرفت!)

محمدرضا و دوستانش وقت بازتری از شمای دانش آموز ندارن ؛ ولی بجای این که اینطوری از ازادی (که اصلا نمیدونید چیه ظاهرا !) دفاع کنند ؛ با ساخت یک نرم افزار آزاد یا سیستم عامل آزاد یا وبسایت آزاد ؛ به جامعه آزاد خدمت میکنند!

دوستی که میگه دانلود و پیکربندی اکسوال نمیشه ؛ حداقل ایشون تصمیم گرفته با این کارش به تیم اکسوال هم کمک کنه! انجمن ایشون هم ابتدا کارش مک بود ولی بعد که یکی یکی سیستم عاملها رو اضافه کرد ؛ فکر کردم مثل سایر انجمن ها فرمالیته هست اما دیدم نه! فعالیتش تو این بخش از مک هم بیشتره.

جواب بی منت و بی ابهام هم والا من جایی ندیدم! کسایی رو دیدم که حتی یه لینک ساده هم طوری ارسال میکنند که انگار چه کردند! یا اونقدر دو پهلو و مبهم جواب میدن که نگو!

نقل‌قول
مگه خبر نداری ؟؟ آزادی برای ایشون اصلا معنی ای نداره ظاهرا ! هدف صرف جهانی شدنه جبیره !‌   بقیه چیزا مهم نیست ! 

برای اینکه کاربران حداقل دارند ثابت میکنند که لایق آزادی نیستند ;)
زمانی که داشتم پاسخ آقای abahjati رو میخوندم یاد چیزی افتادم ! وقتی جبیر خودشو یک پروژه تحقیقاتی میدونه باید این رو هم بدونه که هر توزیع به هر نوع قشری میده یا از هر کدام برای مقاصدی خاص استفاده میشه باید بیس به خصوصی داشته باشه ! نه اینکه سریر رو بر اساس سوزه بده و جبیر رو بر اساس اوبونتو این یعنی از پایه سسته و میخواد فقط بده بیرون و اسمی داشته باشه !
به عنوان مثال ، ابونتو و اوبونتو سرور داریم ! اوبونتو از دبیان باشه و نسخه سرورش از چیزی دیگه !

حتما برای این کار هم دلایلی داشتند ....

بهتره دنبال دلایل و فلسفه این کارها باشید بجای اینکه مسخرش کنید....

حالا اومده و نسخه سرور رو بر مبنای اوپن سوزه داده ؛ مگه چیه؟ حتی اسمش رو هم متفاوت انتخاب کرده تا از این نظر ابهامی پیش نیاد!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #58 : 24 خرداد 1391، 02:06 ب‌ظ »
نقل‌قول
من جبیر رو یک ریمستر و حتی یک توزیع نمیدونم؛ بلکه جنگ افزار میدونم. نه این که فکر کنید جنگ با شما ؛ خیر! جنگ با دنیای بیرحم تکنولوژی که الان در انحصار اپل و سامسونگ و مایکروسافت مونده! محمدرضا قصدش اینه که بیاد و این انحصار رو بشکنه ؛ کاری که گنو موفق نشده در بیست سال انجام بده ؛ مطمئن باشید جبیر تا آخر همین امسال انجام میده و جهانی میشه.

یعنی این رو هرچی میخونم نمیتونم هضمش کنم ! مخصوصا این قضیه بیست سال !!!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 24 خرداد 1391، 02:34 ب‌ظ »
نقل‌قول
اینم که ایشون مباد و برای خودش مجوزهای JNL و JFL رو مینویسه
مگر میشه هر کس با سلیقه خودش یک مجوز بنویسه ؟ اوه یادم نبود جبیره دیگه :دی

نقل‌قول
دوستی که میگه دانلود و پیکربندی اکسوال نمیشه ؛ حداقل ایشون تصمیم گرفته با این کارش به تیم اکسوال هم کمک کنه!
منظورت من هستم دیگه :دی
میخواد خدمت کنه مشکلی نیست خدمت کنه همه ی ما هم ساپورت میکنیم اما جوری که سعی بر بهینه سازی داشته باشه نه اینکه دانلود کنه و کانفیگ کنه ! نصب oxwall نیازی به دانش بالایی نداره ضمنا طریقه ی پیکر بندیش هم تووی داکیومنت هاشون توضیح دادند !
بهتره بیاد یه انجین آزاد برای شبکه اجتماعی رو نصب کنه و براش شبکه اجتماعی بنویسه بعد ارائه بده به تمام آزاد کارا و بخواد توسعه بدن نه این جوری که داره پیش میره ...

نقل‌قول
جواب بی منت و بی ابهام هم والا من جایی ندیدم! کسایی رو دیدم که حتی یه لینک ساده هم طوری ارسال میکنند که انگار چه کردند! یا اونقدر دو پهلو و مبهم جواب میدن که نگو!

اینم از اون حرفای جبیری بودا :دی
دوست عزیز شما یک روز تووی همین انجمن فعالیت کن ، پرسشتو اینجا بزار ببین دوستان آزاد کار چقدر کمک میکنن !
هیج کسی هم برای این فعالیتشون از شما هیچی نمیخواد !