انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل عجیب بعد از آپدیت  (دفعات بازدید: 2031 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
  • The blender for the next millennium
مشکل عجیب بعد از آپدیت
« : 13 خرداد 1391، 07:54 ب‌ظ »
سلام
راستش نمیدونستم عنوان رو چی بزارم !
بعد از نصب 12.04 بعد از ۲ هفته آپدیت مرتب سیستم بعد اینکه به پایداری رسید با یه پیغامی مواجه می شدم که خیلی مشکوک بود و همیشه کنسل میکردم و جوابی بهش نمیدادم تا اینکه بعد از چندتا آپدیت دیگه خبری ازش نشد تا اینکه چند شب پیش دوباره آپدیت کردم سیستم رو بازم سروکلش پیدا شده
ادعا میکنه باگ ریپورتر هستش ولی اصلا شبیه به باگ ریپورتر نیست چون خود باگ ریپورتر اوبونتو رو بارها دیدم و تازه اگر ریپورت رو بزنی پسورد روت رو میخواد و من هم بخاطر همین هیچ وقت بهش جواب نمیدم و میبندمش ولی همیشه سروکلش پیدا میشه

اگر بدافزار هستش چطوری میتونم از بین ببرمش ؟
http://www.up.vatandownload.com/images/0fqlgf60z6wbbz5jw24.png

اصلن میخوام بدونم این چیه و از کجا میاد ؟ چطوری اجرا میشه ؟
سر تسلیم منو خشت در میکده ها ، مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
پاسخ : مشکل عجیب بعد از آپدیت
« پاسخ #1 : 13 خرداد 1391، 08:04 ب‌ظ »
اصولا بد افزار ها بدون دسترسی روت یا پسورد شما کار خاصی نمیتونن بکنن !‌ ولی این رو برید توی لاگ ببینید چی میگه ! اگه توی گنوم بودید یه راه حل ساده تر هم بود‌!‌ یا این که برید توی سیستم مانیتور و ببینید که این برنامه از کجاست ! هیچ بعید نیست که بدافزار باشه !
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 خرداد 1391، 08:55 ب‌ظ »
خودمم به بدافزار بودن ۱۰۰٪ شک دارم
ولی مشکل اینه که نمیدونم چطوری و از کجا اومده ؟!حالا این هیچ کجا هستش الآن که ازم پسورد میخواد تا کارش رو انجام بده ؟ چطوری خودش رو اجرا میکنه الآن ؟!
سیستم مونیتور هم چک کردم اصلن معلوم نیست کدومشه بین اون همه پروسس من از کجا بدونم کدومش اینه آخه این دیالوگ که باز میشه نه عنوان داره نه چیزی دنبال چی بگردم آیکون هم نداره که اونجا چک کنم !

دوستان اگر اپلیکیشنی میشناسید که بتونه بدافزار هارو پیدا کنه و از بین ببره ممنون میشم معرفی کنید

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 13 خرداد 1391، 09:11 ب‌ظ »
اگه از مخزن اصلي خود كانينوكال آپديت كردي كه نبايد مشكلي پيش بياد  مگه اين كه از يه جاي ديگه اومده باشه
توي اون پنجره ي كوچكي كه پسورد ميخواد معمولا مينويسه كه برا چي و دسترسي به چه مسيري ميخواد
شما كه دائم الاينترنت هستي به يه firewall نياز داري

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 خرداد 1391، 10:14 ب‌ظ »
من که خارج از مخازن چیزی نمیگیرم + اگرم سورسی کمپایل کردم از سایل معتبر مثل گنوم و آپاچی فرندز بود چیز دیگه ای نبود
درسته فایروال خیلی خیلی برای یکی مثل من که آنلاین هستم مورد نیازه ولی خوب دیگه توی اون ویندوزش که بودیم حتی آنتی ویروس استفاده نمیکردیم چه برسه به این چیزا !!!!! ولی اون UFW پیشفرض خودش مگه نقش هویج رو داره ؟

حالا از کجا اومدنش رو بیخیال چندتا برنامه درست درمون معتبر برای اسکن کردن فایل های سیستم معرفی کنید که بتونم اینو پیداش کنم کجاست ؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #6 : 13 خرداد 1391، 10:40 ب‌ظ »
این آنتی ویروس ها برای شناسایی ویروس های ویندزد هستند !‌
شما ابزاری مثل SELinux رو نصب بکن و با خیال راحت بزن ریپورت کنه‌! من که اوبونتو ندارم دقیق بدونم !‌ ](*,) تو فدورا بیا بدون هیچ مشکلی با کامل ترین امنیت !
بعد یه مسئله ای هست این که بدافزار قابلیت پخش شدن رو نداره !‌ فوقش میزنی سیستمت میپکه و بعدش دوباره میریزی ! به سادگی !‌

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 14 خرداد 1391، 01:48 ق‌ظ »
این آنتی ویروس ها برای شناسایی ویروس های ویندزد هستند !‌
شما ابزاری مثل SELinux رو نصب بکن و با خیال راحت بزن ریپورت کنه‌! من که اوبونتو ندارم دقیق بدونم !‌ ](*,) تو فدورا بیا بدون هیچ مشکلی با کامل ترین امنیت !
بعد یه مسئله ای هست این که بدافزار قابلیت پخش شدن رو نداره !‌ فوقش میزنی سیستمت میپکه و بعدش دوباره میریزی ! به سادگی !‌

چقدر تو باحالی با این جواب باحالت اول اینکه من فدورا هم تست کردم قبلن با اوبونتو راحت تر هستم که استفاده میکنم + بدافزار ربطی به فدورا و اوبونتو نداره یه چیز کلی هستش
خیلی باحال گفتی که بزن فوقش بپکه خوب اگر قرار بود بپکه که دیگه هیچی ۱٪ احتمال بده روت کیت باشه اصلن تکثیر نمیشه فقط من باید شاهد پکیده شدنش باشم

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #8 : 14 خرداد 1391، 02:19 ب‌ظ »
آره دیگه‌! فدورا رو گفتم چون که به طور پیش فرض روش SELinux و Firewall نصب هست و همچنین گنوم ۳ هم با قابلیت lookingglass میتونید پنجره های باز و اینا رو مورد دیباگ قرار بدید !‌ همچنین ابزار ریپورت باگ فدورا هم سروتهش معلومه چیه !‌

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 15 خرداد 1391، 06:14 ق‌ظ »
این ظاهر جدید apport هست که مشکلات اوبونتو رو به لاچ‌پد می‌فرسته تا بررسی بشن. مشکلی نیست. کارت رو بکن ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bijanbina

• Full Member
  • *
  • ارسال: 200
  • جذاب دو عالم
    • بیژن بینایی
« پاسخ #10 : 15 خرداد 1391، 06:21 ق‌ظ »
سلام
راستش نمیدونستم عنوان رو چی بزارم !
بعد از نصب 12.04 بعد از ۲ هفته آپدیت مرتب سیستم بعد اینکه به پایداری رسید با یه پیغامی مواجه می شدم که خیلی مشکوک بود و همیشه کنسل میکردم و جوابی بهش نمیدادم تا اینکه بعد از چندتا آپدیت دیگه خبری ازش نشد تا اینکه چند شب پیش دوباره آپدیت کردم سیستم رو بازم سروکلش پیدا شده
ادعا میکنه باگ ریپورتر هستش ولی اصلا شبیه به باگ ریپورتر نیست چون خود باگ ریپورتر اوبونتو رو بارها دیدم و تازه اگر ریپورت رو بزنی پسورد روت رو میخواد و من هم بخاطر همین هیچ وقت بهش جواب نمیدم و میبندمش ولی همیشه سروکلش پیدا میشه

اگر بدافزار هستش چطوری میتونم از بین ببرمش ؟
http://www.up.vatandownload.com/images/0fqlgf60z6wbbz5jw24.png

اصلن میخوام بدونم این چیه و از کجا میاد ؟ چطوری اجرا میشه ؟
دوست عزیز این ویروس نیست و توی کامپیوتر من هم وجود دارد
من الان ۳ ساله دارم از لینوکس استفاده می کنم و هیچوقت هم ویروسی نشده پس زیادی غصه نخور و با خیال راحت به کارات برس
در ضمن همین جا یک چیز باحال بگم
اگر شما برید بخش bugzilla سایت اوبنتو می بینید میلیون ها باگ ثبت شده و حدود ۹۵ درصد اون ها هنوز باز هستند و هیچکس تاحالا سراغشون نرفته
این قضیه قبل از اومدن این سیستم باگ ریپورتر هم بود حالا برای من جالبه چرا وقتی این همه باگ وجود دارد که هیچکس بهشون سر نمی زند چرا باید ما سیستم باگ ریپورتر اتوماتیک داشته باشیم؟

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #11 : 15 خرداد 1391، 05:28 ب‌ظ »
در اوبونتو 12.04 باگ ریپورتر شورشو در آورده.
اگر باگ ریپورتر کلافتون کرده، مراحل زیر را برای غیر فعال کردن انجام دهید.
sudo gedit /etc/default/apportپارامتر "enabled" را از "1" به "0" تغییر داده و ذخیره کنید.

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #12 : 15 خرداد 1391، 07:44 ب‌ظ »
در اوبونتو 12.04 باگ ریپورتر شورشو در آورده.
اگر باگ ریپورتر کلافتون کرده، مراحل زیر را برای غیر فعال کردن انجام دهید.
sudo gedit /etc/default/apportپارامتر "enabled" را از "1" به "0" تغییر داده و ذخیره کنید.

راحترش کن :
:D

sudo sed -i 's/enabled=1/enabled=0/g' /etc/default/apport
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین knight-rak

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 16 خرداد 1391، 02:07 ق‌ظ »
این ظاهر جدید apport هست که مشکلات اوبونتو رو به لاچ‌پد می‌فرسته تا بررسی بشن. مشکلی نیست. کارت رو بکن ;)
آره خودم هم همون موقع بعد از اینکه پست رو زدم اینجا و دیدم جواب قانع کننده ای نیست یکم سرچ زدم دیدم همون سیستم ریپورتر هستش که برای خیلی ها هم همین مشکل رو پیش آورده واسه همین هم ادامه ندادم

نقل‌قول
من الان ۳ ساله دارم از لینوکس استفاده می کنم و هیچوقت هم ویروسی نشده پس زیادی غصه نخور و با خیال راحت به کارات برس
دوست عزیز قصد جسارت ندارم ولی من از لینوکس استفاده نمیکنم از گنو/لینوکس یا ساده شدش اوبونتو استفاده میکنم و این که ویروس اینجا معنی نداره رو درست قبول دارم ولی بدافزار چیزی نیست که بگیم نیست خود ویروس یه نوع یا بهتره بگیم یه زیر شاخه از بد افزار محسوب میشه

در کل موافقم و مشکلی ندارم باهاش چون بعضی وقتا که آپدیت میکنم درست میشه و بعضی وقتای دیگه بازم میاد ! :o

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #14 : 16 خرداد 1391، 05:45 ق‌ظ »

مرسی خیالم راحت شد.واسه من هم همین مشکل پیش اومده بود،که چند بار کنسل کردم.ولی بعد به سرم زد پسورد رو وارد کنم،که خوشبختانه تا حالا که مشگلی پیش نیومده.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها