انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آخر برنامه‌نویسی برای برنامه‌نویسی  (دفعات بازدید: 20576 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
پاسخ : آخر برنامه‌نویسی برای برنامه‌نویسی
« پاسخ #15 : 24 خرداد 1391، 09:53 ب‌ظ »
نقل‌قول
به قدرت CommandLine که پی ببرید! ذهنتون رو با تجسم خو بدید میتونید به سادگی طراحی ای کنید
در  تائید این سخن میتونم  Octave رو بگم که جایگزینی خوب برای Matlab هستشو کلا تووی ترمینال باهاش درگیرید ! و R .
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1391، 09:58 ب‌ظ توسط idin_shafei_nia »
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین HonarDust

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
    • بگو گنو!
« پاسخ #16 : 24 خرداد 1391، 09:56 ب‌ظ »
آقا چرا اینقدر تند میری یهویی ! آرام و آرام و‌ آرام
این اتوکد که جنابعالی میفرمایید رو که بنده باهاش خودم کار کردم و میدونم که چیز خفن و خوبیه ! ولی تو میری دانلود میکنی و پولش هم نمی دی درصورتی که ارزون ترینش ۴۰۰۰ دلار قیمتشه !‌ این مشکل در کپی رایت ایرانیان است !‌ همچنین طراحان خفن توی دنیا نیز از بخش Command توی اتوکد استفاده میکنند که ما ابزار هایی داریم که بوسیله کد زدن شما طراحی میکنید بصورت بسیار حرفه ای !‌
در مورد بلندر هم به شما بگم که میدونستید والت دیزنی اون اول از بلندر استفاده میکرد ؟ مشکل ما اینه که بزرگ بینی داریم ! چون حالا تو دانشگاه یا کلاس های دیگه 3dmax و AutoCad درس میدن بگیم که اینا سختن و بدردنخور! بگیم Gimp بده ؟!‌ 3dmax و AutoCad رو هم اول و دوم راهنمایی به ما یاد میدادند !‌ این ها که میان لقمه رو تو دهن آدم میکنن ارزش نداره که ! حداقل اگر کسی تو ایران بلد نیست بلندر کار کنه برای مدل کردن دلیل نمیشه بد باشه !‌بره یاد بگیره!‌ مدل های خفن دارید‌؟ میدونستید وزارت دفاع آمریکا دستگاه هایی رو که طراحی میکنه توی لینوکس و به وسیله برنامه خودش که آزاد هم منتشر کرده طراحی میکنه ؟ و سراغ Catia هم نمیره ؟؟!‌ طراحی های ساختمان هم چرا که نشه کرد! به قدرت CommandLine که پی ببرید! ذهنتون رو با تجسم خو بدید میتونید به سادگی طراحی ای کنید ماه ! از قدیم گفتند که مهم ابزار نیست !  مهم کار است !‌ تازه فوقش خیلی وابسته ای به اتوکد برو با واین بریزش کسی نگفته که نمیشه ولی نشون میده که ما چه ضعیفیم که پر هستیم از لقمه هایی که تو دهنمون کردند ضمنا DraftSight هم‌ آزاد نیست
جواب خوبی بود. اما باز هم جواب حرفای من نیست. من قبلا هم گفتم که کاری به مساله‌ی پولش ندارم. مساله سر اینه که ابزاری رو در اختیار می‌گذارن. جدا از ۳۵۰۰ دلاری که بالاش می‌گیرین. وجود ما یا حداقل پولمون براشون مهمه.
وقتی شما می‌ری توی یک جامعه‌ی لینوکسی می‌گی آقا من این مشکل رو با این نرم‌افزار داشتم طرف می‌گه خب برو درستش کن یا برو نرم افزارش رو بساز.
من هیچ وقت توجه زیادی به آموزش‌های داخل آموزش‌کده‌ها یا مدارس نداشتم که بگیم لقمه‌ی راحت و از این حرفا چون خودم سریع‌تر یاد می‌گیرم. آموزشکده‌ها رو مطرح می‌کنم چون عده‌ی زیاد آموزشکده‌ها رو محکوم می‌کنن که چرا لینوکس درس نمی‌دن.
ونکته‌ی آخری که مطرح کردین که « از قدیم گفتند که مهم ابزار نیست !  مهم کار است !‌» من هیچ وقت نیومدم نتیجه‌ی کار ابزار‌های لینوکسی رو با کار فلان معمار بزرگ مقایسه کنم. اومدم یک cad رو با یک cad دیگه مقایسه کردم. اگر نمی‌دونید این : Computer-aided design هست. کدی که در لینوکس هست به همون اندازه‌ای کمک می‌کنه که autocad ۲۰۰۰ کمک می‌کنه.
شما از قدرت کامند لاین حرف می‌زنین. این حرفتون اگر منظورتون مقایسه‌ی کامند لاین خود linux  با ویندوز بود یک حرفی. اما کامند لاینی که حرف می‌زنین در موردش کامند لاین‌های کد‌های لینوکس و ویندوز هست که کامند‌لاین‌های لینوکس هیچ حرفی در برابر autoCAD ندارن. (البته با توجه به طرفداری شما اگر من در اشتباهم و نرم‌افزاری هست که قدرت کامند لاینش بالاتر از autoCAD هست، خوشحال می‌شم از اشتباه درم بیارید.)
در ضمن در مورد draftsight هم درست عرض کردید که نرم‌افزار‌آزاد نیست. اما قدرتمندترین CADی برای امر معماری بود که من در لینوکس دیدم برای همین ذکرش کردم.
واین و ویچوآل باکسی رو هم که ذکر کردین چنان پرفورمانسی از سی‌پی‌یو حجم وحشتناکی از رم می‌طلبه که بعد از ۱۰ دقیقه سبک‌ترین کارها با اوتوکد هنگ می‌کنه. مگر این که خدا سیستم ببنیدم.

آفلاین HonarDust

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
    • بگو گنو!
« پاسخ #17 : 24 خرداد 1391، 09:59 ب‌ظ »
http://www.osalt.com/autocad
http://www.opendwg.org/
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/free-cad/index.php?title=Main_Page
تمام این نرم‌افزار‌هایی که درشون ذکر شده رو پیش از این امتحان کردم. هیچ کدومشون به درد کار حرفه‌ای نمی‌خورن.

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #18 : 24 خرداد 1391، 10:04 ب‌ظ »
جاهای حساس رو باید پیش برد
ما اینجا اطلاعاتی رو که تو Command میدیم رو خب خروجیش رو مستقیم میبینیم !
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #19 : 25 خرداد 1391، 11:27 ق‌ظ »
دوست من
من نرم‌افزاری رو خودم ندیدم که اونجوری که AutoCad هست باشه و خیلی هم عالی باشه ! به عبارتی جایگزینش باشه ولی خب Cad های مختلفی رو دیدم که میگم بهتون ولی تریپشون نمی‌خوره خب ! اکثر کارشون اسکریپت نویسی هست و ...
اون Cad ای که بهتون گفتم وزارت دفاع آمریکا ازش استفاده میکنه BRL-CAD هست. همچنین کد هایی مثل PyCad با اسکریپت کار میکنند که قدرت بالایی دارند فرقشون بیشتر در اینجاست که اینها شیوه‌ی کاریشون فرق میکنه با اتوکد و قصد جایگزین بودن ندارند ! بیشتر رقیب محسوب میشن تا جایگزین

آفلاین masoud.n

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #20 : 26 خرداد 1391، 08:12 ق‌ظ »
وجود ما یا حداقل پولمون براشون مهمه.
وقتی شما می‌ری توی یک جامعه‌ی لینوکسی می‌گی آقا من این مشکل رو با این نرم‌افزار داشتم طرف می‌گه خب برو درستش کن یا برو نرم افزارش رو بساز.

نظر من در این مورد:
دقیقا، به نظر شما چرا اینجوریه؟ چون اون نرم افزار غیرآزاد رو طرف بابتش داره پول می گیره باید جواب مشتری رو بده ولی نرم افزار آزاد چی؟ شما فرض کن شما یه نرم افزار برای کارت لازم داری، می شینی کامل از هیچ می نویسی این نرم افزار رو، تا جایی که توان داری و اوقات فراغت داری می ذاری روش، می شه مثلا گیمپ، یا بلندر. بعد شما می آیی این حاصل زحمتت رو به صورت نرم افزار آزاد منتشر می کنی تا بقیه مجبور نباسن این همه راه رو دوباره برن. بعد یه عده می آن می گن این نرم افزار تو به درد ما نمی خوره! ما ازش بدمون می آد! این چیه درست کردی؟ این در مقایسه با اون نرم افزار چند هزار دلاری آشغاله!
شما جای این فرد باشی چی کار می کنی؟ می گی همینه که هست ناراحتی خودت درستش کن. اینو برا شما ننوشتم که. اینو برای خودم نوشتم حالا شما اومدی طلب کار شدی.
من منظورم این نیست که مقایسه این نرم افزارها با هم اشتباهه. من می گم نمی تونید توقعی که از برنامه نویسی که پول دادین برای کارش  رو، از  برنامه نویسی داشته باشید که حاصل زحمتش رو داوطلبانه با همه به اشتراک گذاشته. بله شما می تونی Feature request بدی به این برنامه نویس ولی دیگه توقع اینکه مثل برنامه چند هزار دلاری به شما خدمت ارایه کنه یه کم بی انصافیه.

هیچ کس نمی تونه شما رو مجبور به استفاده از نرم افزار آزاد کنه. شما اگه تشخیص می دید که کارتون احتیاج به نرم افزار غیر آزاد داره، توی نصبش معطل نکنید، اینکه شما با اجتناب از نرم افزار غیر آزاد از کار و زندگی بیفتید به هیچ وجه نه هدف جامعه نرم افزار آزاده، نه کمکی بهش می کنه.

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #21 : 26 خرداد 1391، 09:57 ق‌ظ »
آخه من نمی دونم چرا همیشه نرم افزار های معادل photoshop و autocad را میایید با مشابه لینوکسی مقایسه می کنید.

این نزم افزار ها حتی از دیگر نرم افزار های معادلشون در ویندوز هم برترند (که حتی رایگان هم نیستند)!

در ضمن maya و matlab برای linux وجود دارد.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #22 : 26 خرداد 1391، 11:40 ق‌ظ »
سلام؛

من در عجبم از شما بچه ها که گیر کردین به این بحث... خیلی راحت میشه نتیجه گرفت دوست عزیز آقای هنر دوست !!!

ببینید یه سری ابزار هست توی گنو/لینوکس نیست... به همین سادگی... اگه اتوکد یا 3D Maxs رو می خواهید برید توی مک و ویندوز دنبالش بگردید چون اینا مال یه فرهنگن...

چرا باید بچه های آزاد ضعف از خودمون نشون بدیم... آقا با این کیفیتی که ایشون می خواد نداریم... شما هم آزادی بری و از هرچیزی که دلت می خواد استفاده بکنی...

بچه ها یادتون باشه ما نباید کسی رو مجبور به ماندن بکنیم... دوستان توی ایران هنوز باد نرم افزار کرک شده و غیر قانونی ( لفظ دزدی رو بکار نمی برم چون در سطح عمومی و گسترده دیگه میشه غیر قانونی ) توی سرشون هست و میان همش پز محصول نخریده رو میدن...

آقا از این به بعد هرکی خواست از این بحثا بکنه اول مدرک بیاره که لایسنس خریده و بعد بیاد صحبت بکنه...

شما خودت قضاوت کن اگه خارج از ایران بودی آیا جز همین نرم افزارهایی که داری مسخرشون می کنی و می گی که جز چند نفر برای شیرین کاری که خودم هم یکی از اون چند نفر هستم دارند کار ارائه می دن با اونا.... چیز دیگه ای داشتی؟

حداقل شما الان برای کارهات باید چندهزار دلار بدی...

مشکل ما آموزش صرف محصولات انحصاری توی دانشگاه نیست... مشکل ما اینه که توی دانشگاه اول نمی گن برید لایسنس بخرید بعد بیایید پروژه بدید با فلان نرم افزار...

یه چیز بگم اشتباه نشه منم مصرف کننده هستم و با خیلی از متدهای گنو/لینوکس مشکل دارم ولی از طرفی من آدم میانه رویی هستم...
من هم ویندوز دارم و هم لینوکس و به قدی که به ویندوز نیاز دارم ازش استفاده می کنم... و هیچوقت تا فلسفه ی چیزی رو نشناختم بی خودی اون رو تخریب نمی کنم...

من هم عمران می خونم دلیلی نداره واسه من بخوای جبهه بگیری... راهی رو که شما داری می ری من 10 سال پیش رفتم...

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #23 : 26 خرداد 1391، 12:06 ب‌ظ »
سلام؛

من در عجبم از شما بچه ها که گیر کردین به این بحث... خیلی راحت میشه نتیجه گرفت دوست عزیز آقای هنر دوست !!!

ببینید یه سری ابزار هست توی گنو/لینوکس نیست... به همین سادگی... اگه اتوکد یا 3D Maxs رو می خواهید برید توی مک و ویندوز دنبالش بگردید چون اینا مال یه فرهنگن...

چرا باید بچه های آزاد ضعف از خودمون نشون بدیم... آقا با این کیفیتی که ایشون می خواد نداریم... شما هم آزادی بری و از هرچیزی که دلت می خواد استفاده بکنی...

بچه ها یادتون باشه ما نباید کسی رو مجبور به ماندن بکنیم... دوستان توی ایران هنوز باد نرم افزار کرک شده و غیر قانونی ( لفظ دزدی رو بکار نمی برم چون در سطح عمومی و گسترده دیگه میشه غیر قانونی ) توی سرشون هست و میان همش پز محصول نخریده رو میدن...

آقا از این به بعد هرکی خواست از این بحثا بکنه اول مدرک بیاره که لایسنس خریده و بعد بیاد صحبت بکنه...

شما خودت قضاوت کن اگه خارج از ایران بودی آیا جز همین نرم افزارهایی که داری مسخرشون می کنی و می گی که جز چند نفر برای شیرین کاری که خودم هم یکی از اون چند نفر هستم دارند کار ارائه می دن با اونا.... چیز دیگه ای داشتی؟

حداقل شما الان برای کارهات باید چندهزار دلار بدی...

مشکل ما آموزش صرف محصولات انحصاری توی دانشگاه نیست... مشکل ما اینه که توی دانشگاه اول نمی گن برید لایسنس بخرید بعد بیایید پروژه بدید با فلان نرم افزار...

یه چیز بگم اشتباه نشه منم مصرف کننده هستم و با خیلی از متدهای گنو/لینوکس مشکل دارم ولی از طرفی من آدم میانه رویی هستم...
من هم ویندوز دارم و هم لینوکس و به قدی که به ویندوز نیاز دارم ازش استفاده می کنم... و هیچوقت تا فلسفه ی چیزی رو نشناختم بی خودی اون رو تخریب نمی کنم...

من هم عمران می خونم دلیلی نداره واسه من بخوای جبهه بگیری... راهی رو که شما داری می ری من 10 سال پیش رفتم...

با تشکر

لایس نرم افزار را باید دانشگاه یا شرکت مربوطه بخرد و اگر فقط دانشجویی است بسیاری از شرکت ها نسخه رایگان دانشجویی دارند مثل autodesk.

« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1391، 12:08 ب‌ظ توسط alend »

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #24 : 26 خرداد 1391، 12:12 ب‌ظ »
من این رو نمی دونستم چون توی دانشگاه به ما یاد ندادن... استاد فقط گفت برید توی اتوکد بکشید بیارید... نیارید نمره نمیدم...
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #25 : 26 خرداد 1391، 01:12 ب‌ظ »
منم با جناب شوهانی موافقم.

نرم افزارهای آزاد در خیلی زمینه ها از انحصاریا جلو زدند و نمیشه نادیده گرفت ؛ نمونش بلندر و اکلیپس.

ولی باقیش چطور؟ مثلا لیبر آفیس یا گیمپ رو با نمونه های ویندوزی مقایسه کنید! حتی گیمپ ویندوزی از گیمپ لینوکسی سر راست تره کار باهاش  ](*,)

دوستانی هم که انقدر میگن این نرم افزارها برای مسخره بازی و ... هست ؛ یک ساعت میتونند مکینتاش رایگان داشته باشند اینجا --http://macincloud.com ؛ بعدش برید تو استورش ؛ ببینید Final Cut Pro که ابزار تدوین فیلم هست ؛ چند گیگ حجم داره ؟ چند دلاره؟

من هم خودم جزء عده ای هستم که بعضی از برنامه ها در ویندوز نیاز دارم ؛ مثل مایا یا iTunes !

دوستی که میگی خط فرمان قدرتش رو نمیشه درک کرد ؛ شما یک معادل خط فرمانی زیبا برای iTunes بیار ؛ ببینم چی کار میتونم باهاش بکنم :)

قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #26 : 26 خرداد 1391، 02:55 ب‌ظ »
در مورد جواب من که من لازم نمیدونم برای سینک یه نرم‌افزار به یه دستگاه اپل ( شرکتی انحصاری ) با سیستم‌عاملی انحصاری دست بکار بشم ! چون اهمیتی نداره برام ! برای یه چیز انحصاری  \\:D/ شاد و خندان از اندروید استفاده میکنم !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #27 : 26 خرداد 1391، 03:30 ب‌ظ »
از اون‌حایی که تنها کار مفید iTunes برای من پخش موزیکش هست و کارهای مربوط به اون مثل دسته بندی آهنگ‌ها براساس سبک و سال و… می‌تونم بهت mpd رو پیش‌نهاد بدم که واقعا حرف نداره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #28 : 26 خرداد 1391، 06:14 ب‌ظ »
من دیروز کلی وقت گذاشتم و یک پست طولانی نوشتم ولی بیخیال شدم و پست نکردم ، فقط یک نکاتی که بی ربط به بحث نیست رو بگم :

هر سیستم عامل استفاده خاص خودش رو داره !

از یکی میپرسید چرا از گنو/لینوکس استفاده میکنید در جواب میگه آزادی برام مهمه برنامه های آزاد استفاده میکنم و لذت بیشتری میبرم مهم هم نیست برام که ضعیف تر باشند .

از من بپرسند میگم قدرت گنو/لینوکس ! چون تو حیطه کاری من قدرت برتر هست . کلا دلیل ورود من به دنیای گنو/لینوکس قدرتش بود و بعد از مدتی کم کم به آزادی تمایل  پیدا کردم ولی باز هم انتخاب اولم قدرته !

باید تکلیف خودتون رو روشن کنید ! قدرت یا آزادی ؟

اگر قدرت میخواید برید سراغ سیستمی که قدرت لازم رو داره ! گنو/لینوکس فوق العاده قدرتمنده ولی نه در حیطه کاری شما ، تو حیطه شما ابزاری برای پیشبرد کار موجود هست ولی جزو قدرتمند ترین ها نیستند ، خودتون هم به این موضوع واقف هستید .

کار من و سایرین هم نیست که ابزاری مثل فتوشاپ بنویسیم . Adobe هم هیچ وقت برا ما نمینویسه مگر فلسفه و طرز فکر ما بشه مثل خودش ...

باید واقع بین بود ... باید قبول کرد نرم افزار x در حد نمونه تجاریش نیست یا برعکس ، نباید از روی تعصب نظر داد که این روزا زیاد از این نظرات میبینیم ، باید نرم افزار رایگان و تجاری مقایسه بشن ، باید توقع داشت نرم افزار رایگان  هر روز بهتر عمل کنه ، همینا هستند که باعث پیشرفت نرم افزار میشند ، ولی نباید طلب کار بود که چرا تو در حد نرم افزار X نیستی !

گزارش باگ ، ارسال نظر ، ایده و ... شما هست که کمک میکنه نرم افزاری که امروز فقط کارهای معمولی رو راه میندازه فردا در کنار آزادی امکانات قدرتمند تری ارائه کنه این صحبت ها چیزی رو درست نمیکنه .

این مطالب رو باید درک کرد .

کسایی که با تعصب میگن یک نرم افزار 10 مگابایتی در حد نرم افزار چند گیگابایتی هست و کسایی که همیشه از نرم افزار رایگان طلب کار هستند عموما فرقی با هم ندارند . چون تکلیفشون با خودشون مشخص نیست ، چون نمیدونند دنبال آزادی هستند یا قدرت .

همین و بس ...
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1391، 06:19 ب‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #29 : 26 خرداد 1391، 07:18 ب‌ظ »
کسانی که آزادی براشون دارای ارزش بیشتری هست نسبت به قدرت و امکانات. توی مقایسه‌ای هم که می‌کنند نرم‌افزار آزاد برای اونها نیز رتبه بالاتری میگیره!
ضمنا بازهم میگم مهم ابزار نیست مهم عمل است ...