انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آخر برنامه‌نویسی برای برنامه‌نویسی  (دفعات بازدید: 20572 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : آخر برنامه‌نویسی برای برنامه‌نویسی
« پاسخ #45 : 03 امرداد 1391، 01:37 ب‌ظ »
نگاه کن هنر دوست عزیز من خودم مهندس عمران هستم و دقیقا می‌دونم که چی می‌گی و تاحدودی حرفت هم درسته. حالا خوبه دو تا نرم‌افزار برای معماری هست! برای عمران که هیچی! حتی یک نرم‌افزار هم نیست! اصلا اگه به گنو/لینوکس بگی تیرآهن یا میلگرد! معده‌اش تعجب می‌کنه! خوب می‌دونی چرا؟ الآن بهت می‌گم:
فرض کن یک نفر به دین a معتقد هست میره تو شهری که خیلی‌یاشون به دین b معتقدند و تعداد اندکی هم c و d و ... بعد هرجا می‌ره میبینه که همش عبادت‌گاه‌هایی برای دین b هست! و تک و توکی برای c و d ,.... حالا این‌طرف می‌تونه چند کار کنه.
۱. خودش با کلی تلاش و سختی عبادت‌گاه بسازه
۲. پول بده یکی براش عبادت‌گاه بسازه.
۳. بره جایی که همه به دین a معتقدند!!

به نظر من برای ۹۰ درصد آدما گزینه‌ی ۳ صادق هست.

پس شما از گفته‌هات معلومه که به یک و دو معتقد نیستی. پس باید بری جایی که همه‌ی معمارها اونجا هستند. اون‌جا بهتر می‌تونی از پس کارات بر بیای. پس کسی حق نداره کار کسایی که با هزار سختی و تلاش اومدن تو اون شهر و دارن برای خودشون عبادت‌گاه می‌سازن، رو کوچیک بشماره.
اگه دوست داری به بقیه‌ی معمارها کمک کنی باید به یکی از پروژه‌ها بپیوندی اگر هم دوست نداری که هیچی.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #46 : 03 امرداد 1391، 03:10 ب‌ظ »
آقایونی که برتری گنو/لینوکس رو درمقابل ویندوز به رایگان بودن آن میدانید و میگویید لازم نیست برای هر نرم افزار 300 دلار هزینه کنیم.

میدونم که کپی کردن غیر مجاز نرم افزار قشنگ به نظر نمیرسه، ولی اگه کمی بهش فکر کنید میبینید که ما مقصر نیستیم. شرایط حاکم توی بازار نرم افزاری ایران ما رو به زور به سمت کپی کردن هدایت کرده. اگه کپی درست نیست باید جلوی این کار گرفته شود و شرایط مناسبی برای ما فراهم بشه که بتونیم خرید کنیم. ولی الان اگر به میدان انقلاب بریم و یک DVD فتوشاپ کپی بخریم روی آن هلوگرام تایید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود داره.

اگر شما ناراحت حق کپی رایت هستید پس دیگر با کامپیوتر بازی نکنید چون بازیهای مورد علاقه ی شما کپی هستند. اگر کنسول xbox دارید برای آن بازی نخرید، چون بازی 100 دلاری رو کپی میکنند و توی ایران 2500 تومان میفروشند. برای حل مشکل کپی رایت باید یه فکر اساسی بشه و با نصب کردن گنو/لینوکس ما بی گناه نمیشیم.

در حال حاضر تفاوت هزینه ی تهیه نرم افزارهای ویندوزی و لینوکسی توی ایران چقدر با هم متفاوته که انقد نگران قیمتش هستید؟
همه ی نرم افزارهای ویندوزی رو میشه مانند نرم افزارهای لینوکسی دانلود کرد بدون پرداخت حتی هزارتومان پول.
اگر هم کسی اینترت پر سرعت نداشته باشه و مجبور باشه مثل مجموعه ی کینگ پرند یک مجموعه نرم افزاری برای گنو لینوکس بخره میتونید در این سایت نگاه کنید که هزینه ی این کار کمتر از میجموعه ی کینگ یا لورد نیست:

http://shop.sito.ir/

پس بهتره دغدغه ی فعلی ما این باشه که کدام سیستم عامل نیاز ما رو بهتر برطرف میکنه. نه اینکه کدام ارزونتره.
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1391، 03:13 ب‌ظ توسط masoudk »
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #47 : 03 امرداد 1391، 04:24 ب‌ظ »
آقایونی که برتری گنو/لینوکس رو درمقابل ویندوز به رایگان بودن آن میدانید و میگویید لازم نیست برای هر نرم افزار 300 دلار هزینه کنیم.

فکر نکنم کسی هم‌چین حرفی بزنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #48 : 03 امرداد 1391، 04:47 ب‌ظ »

فکر نکنم کسی هم‌چین حرفی بزنه

نقل‌قول
ارسال شده توسط: آزادنویس
« : 30 خرداد 1391، 09:04 ب‌ظ »

دو تا نکته هم من اضافه کنم.
اولی اهمیت کپی رایته. همین کپی رایت در کشورهای دیگه باعث می شه که قدر گنو/لینوکس و نرم افزار آزاد و بیشتر مواقع رایگان شناخته بشه و اهمیت کار درک بشه. در حالی که در کشور ما به علت عدم عضویت در معاهده کپی رایت این موضوع بی اهمیته.

حال نداشتم همه رو جمع کنم بهتون نشون بدم. ولی یکم به پستهای عقبتر نگاه کنید زیاد این موضوع رو گفتن که نرم افزارهای ویندوزی هزینه ی پولی زیادی دارن.

والا من که نمیدونم، وقتی درحال حاضر ما همچین مشکلاتی نداریم برای چی باید ناراحت این موضوع باشیم.

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #49 : 03 امرداد 1391، 04:52 ب‌ظ »
کسی نگفت برتری ! بلکه بیشتر جاها گفته شده یکی از برتری ! همین طور که یکی دیگر برتری های گنو/لینوکس امنیتش هست و ...

در ضمن به نظره من عده ی کمی برای نپرداختن هزینه به گنو/لینوکس مهاجرت می کنند .
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #50 : 03 امرداد 1391، 05:25 ب‌ظ »
نقل‌قول
حال نداشتم همه رو جمع کنم بهتون نشون بدم. ولی یکم به پستهای عقبتر نگاه کنید زیاد این موضوع رو گفتن که نرم افزارهای ویندوزی هزینه ی پولی زیادی دارن.

والا من که نمیدونم، وقتی درحال حاضر ما همچین مشکلاتی نداریم برای چی باید ناراحت این موضوع باشیم.
یک ابزار 50-100-200-500 دلاری رو کراک میکنی هیچ حسی بهت دست نمیده ؟ دزدیدن دسترنج دیگران برات عادیه ؟

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #51 : 03 امرداد 1391، 06:19 ب‌ظ »
نقل‌قول

یک ابزار 50-100-200-500 دلاری رو کراک میکنی هیچ حسی بهت دست نمیده ؟ دزدیدن دسترنج دیگران برات عادیه ؟

بابا شرایط ما تو ایران فرق داره. اگه پول هم بدیم تو شرایط نابرابر باید این کارو بکنیم.
تو بازار ایران هر مغازه داری داره اون نرم افزار orginal رو هر قیمتی که دلش میخواد میفروشه. یه سری از ساپورتاشم شامل حال ما نمیشه.
مثلا یکی از آشناهای من رفت یه psvita خرید، همه چیزشم orginal هستش، ولی میخواد online بازی کنه بهش میگه متاسفانه این area که شما توش هستید نمیشه.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #52 : 04 امرداد 1391، 04:11 ب‌ظ »
ببین دوست عزیز !
فکر کن برای یاد گرفتن علم پول بدی
مثلا میخوای ریاضی یاد بگیری باید بری ئیش یکی که اونم ناقص و غلط یه چیزایی بلده ئول بدی بهت یاد بده و ...
نرم افزار های بسته هم دقیقا مثل همینن
مانع پیشرفت میشن
درسته هر کسی ریاضی دان نمیشه ولی با رایگان بودنش هم بهتر پیشرفت میکنه این علم هم افراد عادی ازش رایگان بهره میبرن
تو ینوکس هم مثل همین
درسته برای شما آزادی مهم نیست ولی همین امر برای گسترش دهنده ها خیلی مهمه شما هم سودش رو میبری بدون هزینه
نرم افزار آزاد مثل به معجزه هست که کسی فکرشم نمیکرد اتفاق بیفته ولی الان میبینم که اتفاق افتاده و داره پیش میره
کاش تو همه چیز به آزادی برسیم
مشکل ما اینه برای خودمون تلاش میکنیم
و با مرگمون همه چیز رو میبریم زیر خاک
در حالی که باید برای جولو رفتن بشریت تلاش کنیم
اگر همه مردم مثل شما فکر میکردن هنوز تو عصر حجر بودیم
اگر هم همه آزاد فکر میکردن الان خیلی بهتر بود وضعمون
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #53 : 04 امرداد 1391، 05:16 ب‌ظ »
به نظر من قبل از انتخاب اینکه محصول open source رو تهیه کنیم یا محصول premium، باید به هدفمان فکر کنیم.

یه زمانی ممکنه با قالب رایگان و آزاد joomla به بهترین نتیجه برسیم و پایگاه داده ی رایگانی مثل mysql به طرز عالی برای سایت شخصی ما کارا باشه.
ولی یه زمانی هم ممکنه سایت ما به پایگاه داده ی گرون قیمت microsoft sql server که به مراتب پرقدرت تر از mysql هست نیاز داشته باشه.

نرم افزارهای متن باز گاهی به ما اجازه میدهند که با کمی تغییر به خواسته ی خود برسیم.

به عنوان مثال، تاریخ شمسی یه مشکل بزرگی هست که کاربران ویندوز باهاش درگیر هستند. مثلا کاربرانی که از نرم افزارهای office تحت ویندوز استفاده میکنند و احتیاج به تاریخ شمسی دارند باید یه برنامه ی 10 مگابایتی رو به قیمت میانگین 200 هزار تومان از چند شرکت ایرانی که ساخته اند بخرند تا تاریخ شمسی رو به office اضافه کنه.

یا مثلا مشکل تایپ فارسی در photoshop که باید اول متن رو توی فارسی نویس مریم بنویسیم و بعد کپی کنیم تو محیط فتوشاپ.

ولی اگر نرم افزارهای متن باز به جای کمی تغییر احتیاج به تغییر زیادی داشته باشند تا ما به خواستمون برسیم، استفاده از نرم افزار premium بهتره. (که تو این شرایط اینجوری میشه که هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری)
« آخرین ویرایش: 04 امرداد 1391، 05:20 ب‌ظ توسط masoudk »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #54 : 04 امرداد 1391، 05:46 ب‌ظ »
به نظر من قبل از انتخاب اینکه محصول open source رو تهیه کنیم یا محصول premium، باید به هدفمان فکر کنیم.

یه زمانی ممکنه با قالب رایگان و آزاد joomla به بهترین نتیجه برسیم و پایگاه داده ی رایگانی مثل mysql به طرز عالی برای سایت شخصی ما کارا باشه.
ولی یه زمانی هم ممکنه سایت ما به پایگاه داده ی گرون قیمت microsoft sql server که به مراتب پرقدرت تر از mysql هست نیاز داشته باشه.

نرم افزارهای متن باز گاهی به ما اجازه میدهند که با کمی تغییر به خواسته ی خود برسیم.

به عنوان مثال، تاریخ شمسی یه مشکل بزرگی هست که کاربران ویندوز باهاش درگیر هستند. مثلا کاربرانی که از نرم افزارهای office تحت ویندوز استفاده میکنند و احتیاج به تاریخ شمسی دارند باید یه برنامه ی 10 مگابایتی رو به قیمت میانگین 200 هزار تومان از چند شرکت ایرانی که ساخته اند بخرند تا تاریخ شمسی رو به office اضافه کنه.

یا مثلا مشکل تایپ فارسی در photoshop که باید اول متن رو توی فارسی نویس مریم بنویسیم و بعد کپی کنیم تو محیط فتوشاپ.

ولی اگر نرم افزارهای متن باز به جای کمی تغییر احتیاج به تغییر زیادی داشته باشند تا ما به خواستمون برسیم، استفاده از نرم افزار premium بهتره. (که تو این شرایط اینجوری میشه که هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری)
شما تفکر کمال گرا داری مثل خود من !
البته فکر کنم هر کسی دلش میخواد بهترین رو داشته باشه
ولی میتونیم کاری کنیم که نرم افزار آزاد تو همه زمینه ها بهترین بشه
مثل وردپرس و دروپال و جوملا که بهترین ها هستن
مثل پی اچ پی و اینک اسکیپ و vlc و ....
منتها برای این که به این هدف برسیم باید موقتی بیخیال بعضی چیزای عالی بشیم (معادل هاش رو استفاده میکنیم هر چند کمی ضعیف تر باشن)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین #elahe#

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #55 : 07 امرداد 1391، 08:47 ب‌ظ »
این مقایسه مثل این میمونه که یکی بیاد گرایش معماری داخلی رو با گرایش مرمت مقایسه بکنه و بگه چرا یک دانشجوی داخلی نمیتونه فلان کار گرایش مرمت رو انجام بده ؟!

نمیتونه خب
چون گرایشها فرق دارند
چون بیس دو گرایش متفاوتن
چون انحصار این دو گرایش باهم متفاوته
یکیش مرمت بناها و فوت و فنهاش رو در انحصار داره
یکیش هم فوت و فنهای طراحی داخل مثلا یه خونه رو !
با اینکه هر دو رشته معماری هستند

این دو هم سیستم عامل هستند
ولی بیس و مسیرشون متفاوته
هدف یکیش از ابتدا روی امنیت و به انحصار درآوردن سرورها و ابرکامپیوترها و ... بوده
هدف اون یکی به انحصار درآوردن دسکتاپها !

حالا هم هیچکدوم نمیتونند پا تو جاپای اون یکی بگذاره
در غیراینصورت باید از ابتدا شروع کنند به ایجاد یه سیستم عامل جدید با هدف جدید !!!!

کلا نظر شما آرمانگرایانه ست و بیشتر شبیه یه دردودل احساسی بود تا یک پیشنهاد فنی

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #56 : 07 امرداد 1391، 11:13 ب‌ظ »
این مقایسه مثل این میمونه که یکی بیاد گرایش معماری داخلی رو با گرایش مرمت مقایسه بکنه و بگه چرا یک دانشجوی داخلی نمیتونه فلان کار گرایش مرمت رو انجام بده ؟!

نمیتونه خب
چون گرایشها فرق دارند
چون بیس دو گرایش متفاوتن

هدف یکیش از ابتدا روی امنیت و به انحصار درآوردن سرورها و ابرکامپیوترها و ... بوده

در غیراینصورت باید از ابتدا شروع کنند به ایجاد یه سیستم عامل جدید با هدف جدید !!!!

ببخشید دوست عزیز بنده به شخصه واسه کامپیوتر خونگیم هم لینوکس رو ترجیح می دم:
۱. ویروسی نمی شه (کم کم داره یادم میره ویروس معنیش چی بود؟)
۲. سریع تره (اختلاف سرعت کپی وین: ۱۷ مگابایت بر ثانیه اوبونتو ۳۲ مگابایت بر ثانیه مینت: ۶۳ مگابایت بر ثانیه) مثال کپی کردن فایل رو زدم اما توی همه ی زمینه ها سیستمم با لینوکس سریع تر کار می کنه.
۳. شاید این یکی رو باور نکنید ولی اگه بخواهید اسکرین شات می گذارم باتریم اسیب دیده ولی (وین: حدود ۳ ساعت یه خورده کم تر اوبونتو: همون حدود سه ساعت منتها یه خورده بیشتر مینت حدود ۴ ساعت. نتیجه: مصرف کم تر که باز در فکر بهتر کردنش هستم.
۴. زیبایی و راحتی (که البته به دسکتاپش مربوطه)
۵. هر موقع از یه چیزی خسته شدم و یا خوشم نیومد سریعا عوضش می کنم. چه دسکتاپ چه برنامه چه توزیع چون /home یه آدرس جداگونه است همه ی تنظیمات حفظ می شن.
۶. این فروم هست که هر موقع مشکلی داشته باشم کمکم می کنه! (این یکی امتیاز رو وین اصلا نداشتم.)
فکر کنم به اندازه کافی دلیل آورده باشم که لینوکس سهم خیلی خوبی رو توی دستکاپ ها می تونه داشته باشه.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین #elahe#

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #57 : 08 امرداد 1391، 12:19 ق‌ظ »

نمیتونه خب
چون گرایشها فرق دارند
چون بیس دو گرایش متفاوتن

۲. سریع تره (اختلاف سرعت کپی وین: ۱۷ مگابایت بر ثانیه اوبونتو ۳۲ مگابایت بر ثانیه مینت: ۶۳ مگابایت بر ثانیه) مثال کپی کردن فایل رو زدم اما توی همه ی زمینه ها سیستمم با لینوکس سریع تر کار می کنه.
۳. شاید این یکی رو باور نکنید ولی اگه بخواهید اسکرین شات می گذارم باتریم اسیب دیده ولی (وین: حدود ۳ ساعت یه خورده کم تر اوبونتو: همون حدود سه ساعت منتها یه خورده بیشتر مینت حدود ۴ ساعت. نتیجه: مصرف کم تر که باز در فکر بهتر کردنش هستم.
۵. هر موقع از یه چیزی خسته شدم و یا خوشم نیومد سریعا عوضش می کنم. چه دسکتاپ چه برنامه چه توزیع چون /home یه آدرس جداگونه است همه ی تنظیمات حفظ می شن.
۶. این فروم هست که هر موقع مشکلی داشته باشم کمکم می کنه! (این یکی امتیاز رو وین اصلا نداشتم.)
فکر کنم به اندازه کافی دلیل آورده باشم که لینوکس سهم خیلی خوبی رو توی دستکاپ ها می تونه داشته باشه.
ما از زمان حال صحبت میکنیم
آینده معلوم نیست چه اتفاقی میفته که شما میگید : " لینوکس سهم خیلی خوبی رو توی دستکاپ ها می تونه داشته باشه"

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #58 : 08 امرداد 1391، 12:53 ق‌ظ »

نمیتونه خب
چون گرایشها فرق دارند
چون بیس دو گرایش متفاوتن

منم این تقاوت ها رو حس کردم. خیلی از اینکه برنامه ها سریع اجرا میشن لذت میبرم و اینکه زیاد خونه های ram رو اشغال نمیکنن.

ولی نمیشه ویندوز رو کامل حذفش کرد. مثلا من برای کارم ممکنه مجبور باشم user mapping رو توی Sql سرور تمرین کنم. یا اینکه مجبور باشم با Asp.net و visual studio و اینجور چیزا سر و کله بزنم. این قدرت رو هم ندارم که کل شرکتی که توش کار میکنم و مجبور کنم تغییر روش بدن.

والا فکر نکنم با wine هم بشه powershell 2.0 کار کرد. چیزی که الان بهش نیاز دارم.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #59 : 08 امرداد 1391، 04:36 ق‌ظ »
ما از زمان حال صحبت میکنیم
آینده معلوم نیست چه اتفاقی میفته که شما میگید : " لینوکس سهم خیلی خوبی رو توی دستکاپ ها می تونه داشته باشه"
عملا این که سهم خوبی می تونه داشته باشه معنیش اینه که الان یه چیز فوق العاده است هر چند که در حال حاضر اهمیت نداره که بگم بعدا بهتر هم خواهد شد.
منم این تقاوت ها رو حس کردم. خیلی از اینکه برنامه ها سریع اجرا میشن لذت میبرم و اینکه زیاد خونه های ram رو اشغال نمیکنن.

ولی نمیشه ویندوز رو کامل حذفش کرد. مثلا من برای کارم ممکنه مجبور باشم user mapping رو توی Sql سرور تمرین کنم. یا اینکه مجبور باشم با Asp.net و visual studio و اینجور چیزا سر و کله بزنم. این قدرت رو هم ندارم که کل شرکتی که توش کار میکنم و مجبور کنم تغییر روش بدن.

والا فکر نکنم با wine هم بشه powershell 2.0 کار کرد. چیزی که الان بهش نیاز دارم.
اون ها هم بعد از همه گیر شدن درست می شه انشا الله. تصور کن ۸۰٪ کامپیوتر های خانگی لینوکس دارن چه اتفاق هایی که نمی افته.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....