انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آخر برنامه‌نویسی برای برنامه‌نویسی  (دفعات بازدید: 20570 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
پاسخ : آخر برنامه‌نویسی برای برنامه‌نویسی
« پاسخ #60 : 08 امرداد 1391، 09:51 ق‌ظ »
پایگاه داده ی رایگانی مثل mysql به طرز عالی برای سایت شخصی ما کارا باشه.
ولی یه زمانی هم ممکنه سایت ما به پایگاه داده ی گرون قیمت microsoft sql server که به مراتب پرقدرت تر از mysql هست نیاز داشته باشه.
ببخشید دوستان داشتم مطالب پست ها رو مطالعه می کردم به این گفته دوستمون مسعود برخودم. باید بگم من از سال ۸۰ برنامه نویسی می کنم و با پایگاه داده های مختلفی کار کردم از foxpro بگیر که اون زمان تو محیط dos بهترین پایگاه داده بود تا بعد اون access و paradox7 و SQL Server2000 و Oracle و MySQL  و ....
البته بعضی ها رو در حد استفاده ابتدایی کار کردم ولی استفاده حرفه ای از sql server2000 شروع شد که برای برنامه حسابداری ازش استفاده می کردیم و الان برای تمام برنامه هام از mysql استفاده می کنم.(قصد دارم postgresql و Firebird روهم امتحان کنم)
باید بگم MySQL شاید امکانات زیاد Microsoft SQL Server رو نداشته باشه ولی این دلیل نمیشه فکر کنید mysql قدرت کمتری از sql server داره!
اغلب فکر می کنند که Mysql فقط به درد وب می خوره در حالی که تو برنامه های کاربردی هم میشه ازش استفاده کرد.
من ترجیح می دم به جای یک ویندوز سرور کرک شده با یک sql server کرک شده (هرچقدر هم خوب کار کنه)از یک لینوکس رایگان با پایگاه داده mysql یا postgresql که نیازی به کرک ندارن استفاده کنم.(هم پایداری بیشتری داره و هم امنیت مطمئن تری)
یا حق

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #61 : 08 امرداد 1391، 10:50 ق‌ظ »

من ترجیح می دم به جای یک ویندوز سرور کرک شده با یک sql server کرک شده (هرچقدر هم خوب کار کنه)از یک لینوکس رایگان با پایگاه داده mysql یا postgresql که نیازی به کرک ندارن استفاده کنم.(هم پایداری بیشتری داره و هم امنیت مطمئن تری)
یا حق
++ و علاوه بر رایگان آزاد.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #62 : 08 امرداد 1391، 11:00 ق‌ظ »
پایگاه داده ی رایگانی مثل mysql به طرز عالی برای سایت شخصی ما کارا باشه.
ولی یه زمانی هم ممکنه سایت ما به پایگاه داده ی گرون قیمت microsoft sql server که به مراتب پرقدرت تر از mysql هست نیاز داشته باشه.
ببخشید دوستان داشتم مطالب پست ها رو مطالعه می کردم به این گفته دوستمون مسعود برخودم. باید بگم من از سال ۸۰ برنامه نویسی می کنم و با پایگاه داده های مختلفی کار کردم از foxpro بگیر که اون زمان تو محیط dos بهترین پایگاه داده بود تا بعد اون access و paradox7 و SQL Server2000 و Oracle و MySQL  و ....
البته بعضی ها رو در حد استفاده ابتدایی کار کردم ولی استفاده حرفه ای از sql server2000 شروع شد که برای برنامه حسابداری ازش استفاده می کردیم و الان برای تمام برنامه هام از mysql استفاده می کنم.(قصد دارم postgresql و Firebird روهم امتحان کنم)
باید بگم MySQL شاید امکانات زیاد Microsoft SQL Server رو نداشته باشه ولی این دلیل نمیشه فکر کنید mysql قدرت کمتری از sql server داره!
اغلب فکر می کنند که Mysql فقط به درد وب می خوره در حالی که تو برنامه های کاربردی هم میشه ازش استفاده کرد.
یا حق

والا نمیدونم بزرگترین مقیاس کاری شما چقد بوده. منم پروژه بزرگی رو انجام ندادم که مطمعن بتونم حرف بزنم. ولی اگه گفتم mysql کم میاره به این دلیل بود که تقریبا همه جا به صورت تئوری این مطلب رو خوندم. که اگه مقیاس بزرگ باشه mysql کم میاره. اگه هم مقیاس خیلی خیلی بزرگتر باشه oracle از همه بهتر کار میکنه.

با join کردن 4 تا table و 200 تا field اطلاعات نمیشه تفاوت این سه تا رو فهمید.
مثلا باید یه سایتی باشه مثل سازمان سنجش، یا شرکت برق، یا مثلا بانک ملی... . این جور جاها بهتر تفاوتشون معلوم میشه.
« آخرین ویرایش: 08 امرداد 1391، 11:02 ق‌ظ توسط masoudk »
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
« پاسخ #63 : 08 امرداد 1391، 11:36 ق‌ظ »
مثلا باید یه سایتی باشه مثل سازمان سنجش، یا شرکت برق، یا مثلا بانک ملی... . این جور جاها بهتر تفاوتشون معلوم میشه.
کاملا موافقم دوست من :D
۹۹ درصد مطمئنم که پایگاه سازمان سنجش که نتایج میلیونی شرکت کنندگان تو کنکور رو جستجو و نمایش میده بر پایه ي PHP و MySQL هستش که هردو اونها اوپن سورس و رایگان هستن.
با این همه حق با شماست . حجم اطلاعات ما در ایران تو بدترین حالت و بالاترین نرخ شاید برای این پایگاه ها به چشم نیاد و در نهایت اگه حجم خیلی بالا باشه همون oracle خریداری بشه قدرت بی نهایتی داره که هیچ پایگاهی بهش نمیرسه .
پس چه اصراریه وقتی همین پایگاه داده رایگان نیاز ما رو مرتفع میکنه بریم سراغ یه بانک اطلاعاتی کرک شده؟
بازم هرکسی آزاده خودش تصمیم بگیره با چه زبونی تو چه سیستم عاملی و با جه پایگاه داده ای برنامه نویسی کنه ولی نتیجه این تصمیمات تو حاصل کار خیلی تاثیر گذار خواهد بود.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #64 : 08 امرداد 1391، 12:21 ب‌ظ »
البته اینم باید بدونید که دنیا داره پیشرفت میکنه
منم یه جای خوندم مطلب مال 2008 بود که mysql در پروژه های خیلی خیلی خیلی بزرگ (در حد فیس بوک ) بازدهیش نسبتا کمتره به postgresql که اونم میگن الان خیلی پیشرفت کرده
فکر کنم ویکی پدیا دیتابیسش mysql باشه
اینا همش حرفه :)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #65 : 09 امرداد 1391، 09:48 ق‌ظ »
ویکی‌پدیا و فیس‌بوک (به علاوه بر سیستم‌های NoSQL مثل Cassandra) هر دو از MySQL استفاده می‌کنند.
یکی از موارد مهم برای چنین شرکت‌ها و سازمان‌هایی قابلیت شخصی‌سازی و تغییر خود پایگاه‌داده هست که توی سیستم‌های غیر آزاد به راحتی امکان‌پذیر نیست.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #66 : 09 امرداد 1391، 08:26 ب‌ظ »
ویکی‌پدیا و فیس‌بوک (به علاوه بر سیستم‌های NoSQL مثل Cassandra) هر دو از MySQL استفاده می‌کنند.
یکی از موارد مهم برای چنین شرکت‌ها و سازمان‌هایی قابلیت شخصی‌سازی و تغییر خود پایگاه‌داده هست که توی سیستم‌های غیر آزاد به راحتی امکان‌پذیر نیست.

بله فیسبوک از php، لینوکس، mysql استفاده میکنه.
ولی هر سه تاشو به کل تغییر داده.
نه اون کامپایلر php همونی هست که من دارم، نه لینوکسی که اونا استفاده میکنن تو هیچ سایتی هست، و نه mysql اونا اون چیزی هست که شما تو سیستم خودت داری.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #67 : 09 امرداد 1391، 08:44 ب‌ظ »
نه اون کامپایلر php همونی هست که من دارم، نه لینوکسی که اونا استفاده میکنن تو هیچ سایتی هست، و نه mysql اونا اون چیزی هست که شما تو سیستم خودت داری.
تغییر داده شده، ولی نه اونقدری که فکر می‌کنید. برای مثال اگر می‌خواید ببینید اونها چجوری از PHP استفاده می‌کنند، اینجاست: HipHop
اکثر تغییراتی هم که توی MySQL دادند وارد خود پروژه اصلی MySQL شده و شما هم می‌تونید استفاده کنید. تفاوت کار اونها توی این قسمت نیست، بلکه توی نحوه برنامه‌نویسی، نوع تنظیمات و نوع Load Balancingای هست که انجام میدن.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #68 : 09 امرداد 1391، 09:23 ب‌ظ »

بله فیسبوک از php، لینوکس، mysql استفاده میکنه.
ولی هر سه تاشو به کل تغییر داده.

این تیمها هر قدر هم که بخوان اسرار رو پیش خودشون نگه داری کنند، باز هم برای کسب سود تجاری و پیشرفت بیشتر مجبور هستند به پروژه های اینچنینی کمک کنند :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود