انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45502 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #165 : 27 شهریور 1391، 08:51 ب‌ظ »
مشکل اینه که تو ایران حق کپی رایت رعایت نمیشه.(همون بهتر که اجرا نشه!!!)
اگر اجرا می شد خیلی ها به سمت لینوکس می اومدن و الان پیشرفت های بیشتری تو این زمینه توی ایران داشتیم.
چندتا سایت فارسی مرجع دانلود برنامه ویندوز داریم؟ تو سی دی فروشی ها چندتا سی دی نرم افزار و بازی ویندوزی داریم؟

علت: 30 تومن میدیم کینگ ، گردو و ... میگیریم اگه قیمت واقعی نرم افزار ها رو حساب کنیم بالای 1 میلیون میشه

از چی ایراد میگیری؟این سیستم عامله خودمونه ، کمبود هاش هم اثر کم کاری خودمونه.

۱ملیون؟ ای کاش اونقدر دلار ارزون بشه! فقط یه ویندوز بالا ۱تومن در میاد، مجمه نرم‌افزارهای ادوبی هم که قیمتش چند هزار دلاره، تو این کالکشن‌ها کم نیستن نرم‌افزارهایی که به تنهایی چندهزار دلار قیمتشونه...

:)
گفتم که بالای یه میلیون :)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #166 : 27 شهریور 1391، 10:37 ب‌ظ »
ظاهرا از نظر شما نرم افزار ویندوز یعنی کرک ، اصلا پرداخت هزینه معنی نداره براتون یا نرم افزار رایگانی ظاهرا برای ویندوز وجود نداره .

Download.com ، Filehippo.com و ... : دانلود کاملا امن .
کسی عاشق چشم و ابروی کاربر ویندوز نیست که واسش نرم‌افزار رایگان بسازه. در ویندوز هدف فقط و فقط جیب کاربره. توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای رایگان هم از راههایی مانند تبلیغات داخل برنامه کسب درآمد می‌کنند. پرداخت هزینه هم مسلما معنی داره واسم. اما فکر نمی‌کنم نویسنده‌ی تاپیک هزینه‌ای برای نرم‌افزارها پرداخت کرده باشند. پس این صحبت شما خارج از موضوعه.

در کنارش سایت های اصلی نرم افزار ها که 100 البته برای افرادی مثل من که شرایط خاص خودمون رو داریم مناسب تر از مخازن هستند که برای هر دو سیستم عامل موجود هستند .
من که متوجه نشدم. لطفا رمزی صحبت نکنید ;D

من اصلا نمیخوام هیچ چیز رو مقایسه کنم ، وقتش رو هم ندارم فقط اتفاقی پست شما رو دیدم و یک یادآوری کردم .

بحثم سر این نیست در ویندوز نصب راحت تر هست یا گنو/لینوکس ، یا کدوم حالت بهتر هست ، اصلا اهمیتی هم نمیدم ، هر کدوم رو سر جای خودش استفاده میکنم نهایت لذت رو هم از هر دو میبرم به این موضوع هم اعتقاد دارم که نه گنو/لینوکس ویندوزه و نه ویندوز گنو/لینوکس ، فقط یادآوری کردم درست نیست مسائل رو بپیچونید تا ثابت کنید یک سیستم عامل بهتر از دیگری هست .
شما کارتون خیلی درسته. شما کجا و ما کجا؟

حالتی که برای کامپایل هم بیان کردید بهترین شرایط ممکنه .
خیر حالت نرماله ;)
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #167 : 27 شهریور 1391، 11:26 ب‌ظ »
نقل‌قول
کسی عاشق چشم و ابروی کاربر ویندوز نیست که واسش نرم‌افزار رایگان بسازه. در ویندوز هدف فقط و فقط جیب کاربره.

نرم افزار تحت GPL برای ویندوز ندیدید ؟ نرم افزار کاملا رایگان چه طور ؟ جستجو کنید به نتایج خوبی میرسید ، خود بنده تو یک پروژه کاملا رایگان همکاری دارم آزاد هم نیست یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای موجود در حیطه خودش هست ، کسب درآمد شرکت هم از سایر نرم افزار های تجاریش صورت میگیره .

نقل‌قول
اما فکر نمی‌کنم نویسنده‌ی تاپیک هزینه‌ای برای نرم‌افزارها پرداخت کرده باشند.

ربطی نداره ، این همه کاربر دارند هزینه پرداخت میکنند ، این همه نرم افزار رایگان ، این همه تنوع و سایت های امن ، شما دارید علنا میگید هر برنامه ای رو بخواید در ویندوز نصب کنید باید در سایت های وارز و تورنت با سختی پیداش کنید و به احتمال قوی آلوده میشید ، که با وجود سایتی مثل download.com کاملا خنده داره ، جدا از اون که سایت سازنده موجوده ، یعنی مقایسه عادلانه اینقدر سخته ؟

نقل‌قول
من که متوجه نشدم. لطفا رمزی صحبت نکنید ;D

بنده بنا به دلایلی ترجیح میدم نرم افزارهای مورد نظرم رو از سایت سازنده دریافت کنم منظور مزیتی بود که برای هر دو سیستم عامل موجوده .

نقل‌قول
خیر حالت نرماله ;)

Okay ، وقتی پافشاری میکنید دیگه کاریش نمیشه کرد ، البته شما درست میفرمایید این حالت که گفتید حالت کاملا نرمال و عالی هست که در مقابلش بدترین شرایط موجود در ویندوز رو باهاش مقایسه کردید نه حالتی که در کامپایل دچار مشکل میشید . قسمت باز کردن مرورگر و رفتن به سایت و دانلود سورس و مشکلات احتمالی دانلود سورس و فرستادن منابع سیستم به هواخوری برای کامپایل ، زمان برای کامپایل ، دردسر وابستگی ها و ... رو هم فراموش کردید ذکر کنید .
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #168 : 28 شهریور 1391، 12:17 ق‌ظ »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین پگاسوس 2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
« پاسخ #169 : 28 شهریور 1391، 06:00 ب‌ظ »
نقل‌قول
حتی لازم نیست بری توی گوگل دنبال برنامه بگردی و دانلود کنی و غیره. می‌تونی بری توی Software Center،  برنامه رو انتخاب می‌کنی، خودش از اینترنت میگیره و نصبش می‌کنه. (این فوق‌العاده نیست؟!)
این از فحش هم بد تره.برنامه ویندوزی رو میتونی مجانی تو 1 دقیقه نصب کنی ولی تو لینوکس بایدخرچ کنی(ترافیک)وکلی وقتی بزاری تا دانلود بشه

اگه مشکل اینترنت داری و میخوای برنامه های لینوکس رو دانلود نکنی میتونی مجموعه نرم افزاریش و بخری
مثلا اینجا میفروشه http://shop.sito.ir/

ولی بازم مثل برنامه های ویندوزی راحت با یه دابل کلیک نصب نمیشه.

نظر شخصی منم اینه که کسانی که مشکل اینترنت دارن خیلی سخت میتونن با لینوکس کار کنن. چون یه جوری اینترنت یه نیاز گره خوردست با لینوکس که جدا هم نمیشه.

من 4 تو زیع رو نصب کردم هرکدوم شون یه سری ایراد دارن حتی اخرین ورژن ابونتو رو هم نصب کردم که دیدم هر 20 ثانیهارور میده بدون اینکه از سیستم استفاده کنم.کدومش رو باید بگیرم!( مخازن) خودم هم نمیدونم تا 3 ماه دیگه از  لینوکس رو میزارم کنار یا نه. من که تا حالا خیری ازش ندیدم.

ضمنا مثل اینکه بعضی دوستان به ازادی اعتقاد ندارن. بعضی ها میگن اصلا نباید ایراد بگیری ???
بابا لینوکسی ها یکم ...... (منظورم دوستانیه که با لحن بدی از لینوکس دفاع میکنن)
debian 12 gnome

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #170 : 28 شهریور 1391، 06:09 ب‌ظ »
من دی وی دی دبیان ۶.۰.۵ رو دانلود و نصب کردم خیلی عالیه!
همون دی وی دی اول تقریبا تمام بسته های مورد نیاز (مث: وب سرور، کدک ها، kde، xfce، lxde، برنامه های مولتی مدیا، ابزار برنامه نویسی، مرورگر وب، نرم افزار چت و خیلی چیزای دیگه) رو توش داشت و تقریبا نیازی به اینترنت نیست!
همینطور بسیار بسیار بسیار پایدار و سریع هستش!
اگه نمی‌تونید دانلود کنید می‌تونید از فروشگاه‌ها مثلا لینوکس شاپ یا سیتو خریداری کنید!  ;)

آفلاین پگاسوس 2

• Full Member
  • *
« پاسخ #171 : 28 شهریور 1391، 06:21 ب‌ظ »
من دی وی دی دبیان ۶.۰.۵ رو دانلود و نصب کردم خیلی عالیه!
همون دی وی دی اول تقریبا تمام بسته های مورد نیاز (مث: وب سرور، کدک ها، kde، xfce، lxde، برنامه های مولتی مدیا، ابزار برنامه نویسی، مرورگر وب، نرم افزار چت و خیلی چیزای دیگه) رو توش داشت و تقریبا نیازی به اینترنت نیست!
همینطور بسیار بسیار بسیار پایدار و سریع هستش!
اگه نمی‌تونید دانلود کنید می‌تونید از فروشگاه‌ها مثلا لینوکس شاپ یا سیتو خریداری کنید!  ;)
به درد همه توزیع ها میخوره؟ حجمش چقدره؟ و لطفا لینک دانلودش
سپاس
debian 12 gnome

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #172 : 28 شهریور 1391، 06:58 ب‌ظ »
نقل‌قول
به درد همه توزیع ها میخوره؟
??? دبیان خودش یه توزیعه!
اگه منظورت اینه که مثلا رو اوبونتو هم بسته‌هاش نصب میشه؟ باید بگم ممکنه کار نکنه و این‌که معمولا بسته‌هاش نسبت به اوبونتو قدیمی‌تر هستش!
نقل‌قول
لطفا لینک دانلودش
دی وی دی نسخه ۶۴ بیتی (حجم: ۴.۳۷ گیگابایت):
http://cdimage.debian.org/debian-cd/6.0.5/amd64/iso-dvd/debian-6.0.5-amd64-DVD-1.iso
دی وی دی نسخه ۳۲ بیتی (حجم: ۴.۳۶ گیگابایت):
http://cdimage.debian.org/debian-cd/6.0.5/i386/iso-dvd/debian-6.0.5-i386-DVD-1.iso
کلش ۸ تا دی وی دی هست (به همراه ۲ تا دی وی دی آپدیت) که اگه دانلود کنید بالکل بی‌نیاز از اینترنت می‌شین (تمام بسته‌ها توی این ۸ تا هستش)!
ضمن این‌که همه ۸ تا دی وی دی از طریق فروشگاه‌های لیونکس شاپ و سیتو قابل دریافت هست!  ;)

آفلاین پگاسوس 2

• Full Member
  • *
« پاسخ #173 : 28 شهریور 1391، 07:10 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگه منظورت اینه که مثلا رو اوبونتو هم بسته‌هاش نصب میشه؟ باید بگم ممکنه کار نکنه و این‌که معمولا بسته‌هاش نسبت به اوبونتو قدیمی‌تر هستش!
بله.چون بنده از چند تو زیع استفاده میکنم.میشه دقیقه بگید؟ مثلا چند درصد اون برنا مه ها روی لوبونتو / مینت / اوبونتو کار میکنن؟
باید 4گیگ انلود کنم اخرش هم معلوم نیست اون برنامه ها به درد میخوره یا نه :o
debian 12 gnome

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #174 : 01 آذر 1391، 11:27 ب‌ظ »
نصب اوبونتو از نصب بازی Angry Birds هم آسون تره و همچنین نصب برنامه و حذف کردنشون هم آسونه فقط تنها مشکلی که با اوایل ها بعد نصبش داشتم نصب کدک ها بود خیلی روزای اولم بد بود ولی آلان مشکلی ندارم
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #175 : 01 آذر 1391، 11:50 ب‌ظ »
اوبونتو همه چیزش رو بچ کرده فکر نکمن تو اوبونتو با برعکش کار کنه
remove the fun of unix with mac

آفلاین amirbakhtiari

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
« پاسخ #176 : 21 آذر 1391، 07:50 ب‌ظ »
سلام
میدونم خیلی از تاریخ این پست گذشته ها ولی:
نقل‌قول
والا من بدون تعصب دارم نظر میدم, ویندوز هم همچین برای من سیستم عامل مهمی نیست. ولی مثلا برای عوض کردن همین layout کیبورد توی ویندوز alt + shift کافی بود ولی الان برای فارسی باید alt + shift راست رو زد و برای انگلیسی alt + shift چپ در حالی که درون ویندوز راست و چپ نداشت. البته فکر کنم با توجه به تعریفی که از قدرت گنو/لینوکس شنیدم این تنظیمات رو هم بشه به راحتی سفارشی کرد.

یه قسمت داره به نام و در اون listbox یه قسمت دیگه هست به اسم Key(s) to change layout
در اونجا مشخص میکنید به کدوم کلید ها ......

و ---->پ<----- در لینوکس همون کلید M

شما پا به یه دنیای دیگه گذاشتی قرار نیست که همون اول با همه چیز آشنا باشی
شما زمانی که اولین بار چشمتون به ویندوز خورد کار کردن باهاشو بلد بودی

من کل پستا رو کامل نخوندم شاید حرفا تکراری باشه
موفق باشید