انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45493 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #135 : 24 امرداد 1391، 02:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
از نحوه بیان شما اینجور استنباط میشه که بقیه به شما بدهکارن
انگار شما رو به زور آوردن میگن لینوکس کار کن شما میگی چرا !
شما میخوای بقیه برات بگن که چرا لینوکس کار میکنن
در حالی که اینو خودت باید بفهمی
شما برو فلسفه و توزیحات گنو رو بخون با فرهنگش آشنا شو خوشت اومد برو سمتش خوشت نیومد هم برو رو همون ویندوز بمون

باشه، دیگه مطلب نوشتن و به اشتراگ گذاری تجربیات هم لازم نیست. خوبه دیگه. باشه.

نقل‌قول
یه زمانی هم به ویندوز میخندیم و مطمئنا زمان زیادی تا اون روز نمونده

من خودم الان جلوتر از همه دارم به ویندوز vista و Seven میخندم. خیلی ها رو هم چند سال پیش دیده بودم که به لینوکس شریف میخندیدن. ولی هنوز هر کسی جرات نداره به ویندوز xp بخنده.

اگه از ویروس گرفتن ویندوز xp چشم پوشی کنیم، میبینیم که تو سال 2001 خیلی سیستم عامل خوبی بود (به اعتقاد من هنوز هم هست). خیلی سبک و روان هستش و سرعت بالایی داره. خیلی خوب یادمه که چطور به دنیا حکمرانی کرد و همه مایکروسافت رو به عنوان یه غول کامپیوتری شکست ناپذیر پذیرفته بودن.
تا اینکه احمقانه ترین سیستم عامل مایکروسافت (vista) اومد و همه رو نا امید کرد. خیلی سنگین شده بود. اگه مثلا میخواستی device manager رو باز کنی ازت سوال میکرد که confirm کنی.
من سبکی و راحتی گنو/لینوکس رو به ویندوز ویستا ترجیح میدم ولی فراموش نمیکنم ویندوز xp چی بود.
الان هم فکر کنم خیلی از gamerها هنوز با ویندوز Xp بازی میکنن. ولی مطمعن نیستم.

نقل‌قول
می خوام صادقانه جواب بدی

شما وقتی اولین باز ویندوز رو دیدی .همون دو سه ساعت اولیه رو به یاد بیار. سی دی Nero رو گذاشتی تو سی رام در عرض دو دقیقه نصب کردی توی سه سوت چند تا فایل انداختی و بسم ا... شروع کرد به رایت کردن؟ نه خدایش تو دو سه ساعت اول با کامپیوترت چکار تونسی بکنی؟ به جز تماشای صفحه دسکتاپ چه کاره دیگه ای ازت بر میومد؟ می دونستی add remove programs  چکار می کنه؟
اصلا می دونستی کنترل پنل چیه؟ می تونستی یه نرم افزار رو حذف کنی؟ هیچکی نمی دونه. تا چند مدت حیرون و ویرون تو ویندوز میگردیم تا یاد بگیریم.
من الان یک ماه نمیشه اومدم تو لینوکس. باور کن وقتی با ویندوز آشنا شدم (ویندوز ۹۸ )نمی تونستم محیط برنامه سازی QuickBasic رو اجرا کنم صفحه آبی می اومد بعد سه هفته فهمیدم باید میرفتم از تو command prompt باید اجراش می کردم.
شما وقت نذاشته می خوای بگی آی اینو نداره اونو نداره این چرا اینجوریه. منم اینطور بودم ولی با حوصله تمام فقط یک ماه وقت گذاشتم. الان بهتر از ویندوز باهاش کار میکنم. شما به اندازه یک دهم وقتی که برای ویندوز گذاشتی برای لینوکس بذار. بعد از اون اگه نتونستی کاری رو انجام بدی بیا هرچقدر خواستی اعتراض کن. ما هم جلوت تعظیم می کنیم.! ;)

چشم صادقانه جواب میدم.

همون دو سه ساعت اولی که با ویندوز 98 کار کردم هیچی نمیدونستم چیه، اصلا از my computer و درایو c, d, e هم سر در نمیاوردم.
ولی تنها چیزی که یادمه. وقتی که برای اولین بار کامپیوتر رو روشن کردم. یه cd بازی توش گذاشتم، تند تند next زدم و رفتم بازی کردم. (به هدفی که داشتم رسیدم)

ولی همین کار رو بعد از دو سه ساعت که گنو/لینوکس رو نصب کرده بودم خواستم بکنم نتونستم و فکر کردم همه چیزش همینجوریه.

در کل حق با شما هستش، من خیلی عجولانه این topic رو ساختم، از دوستان معذرت میخوام.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #136 : 24 امرداد 1391، 02:46 ب‌ظ »
نقل‌قول
از نحوه بیان شما اینجور استنباط میشه که بقیه به شما بدهکارن
انگار شما رو به زور آوردن میگن لینوکس کار کن شما میگی چرا !
شما میخوای بقیه برات بگن که چرا لینوکس کار میکنن
در حالی که اینو خودت باید بفهمی
شما برو فلسفه و توزیحات گنو رو بخون با فرهنگش آشنا شو خوشت اومد برو سمتش خوشت نیومد هم برو رو همون ویندوز بمون

باشه، دیگه مطلب نوشتن و به اشتراگ گذاری تجربیات هم لازم نیست. خوبه دیگه. باشه.

نقل‌قول
یه زمانی هم به ویندوز میخندیم و مطمئنا زمان زیادی تا اون روز نمونده

من خودم الان جلوتر از همه دارم به ویندوز vista و Seven میخندم. خیلی ها رو هم چند سال پیش دیده بودم که به لینوکس شریف میخندیدن. ولی هنوز هر کسی جرات نداره به ویندوز xp بخنده.

اگه از ویروس گرفتن ویندوز xp چشم پوشی کنیم، میبینیم که تو سال 2001 خیلی سیستم عامل خوبی بود (به اعتقاد من هنوز هم هست). خیلی سبک و روان هستش و سرعت بالایی داره. خیلی خوب یادمه که چطور به دنیا حکمرانی کرد و همه مایکروسافت رو به عنوان یه غول کامپیوتری شکست ناپذیر پذیرفته بودن.
تا اینکه احمقانه ترین سیستم عامل مایکروسافت (vista) اومد و همه رو نا امید کرد. خیلی سنگین شده بود. اگه مثلا میخواستی device manager رو باز کنی ازت سوال میکرد که confirm کنی.
من سبکی و راحتی گنو/لینوکس رو به ویندوز ویستا ترجیح میدم ولی فراموش نمیکنم ویندوز xp چی بود.

نقل‌قول
می خوام صادقانه جواب بدی

شما وقتی اولین باز ویندوز رو دیدی .همون دو سه ساعت اولیه رو به یاد بیار. سی دی Nero رو گذاشتی تو سی رام در عرض دو دقیقه نصب کردی توی سه سوت چند تا فایل انداختی و بسم ا... شروع کرد به رایت کردن؟ نه خدایش تو دو سه ساعت اول با کامپیوترت چکار تونسی بکنی؟ به جز تماشای صفحه دسکتاپ چه کاره دیگه ای ازت بر میومد؟ می دونستی add remove programs  چکار می کنه؟
اصلا می دونستی کنترل پنل چیه؟ می تونستی یه نرم افزار رو حذف کنی؟ هیچکی نمی دونه. تا چند مدت حیرون و ویرون تو ویندوز میگردیم تا یاد بگیریم.
من الان یک ماه نمیشه اومدم تو لینوکس. باور کن وقتی با ویندوز آشنا شدم (ویندوز ۹۸ )نمی تونستم محیط برنامه سازی QuickBasic رو اجرا کنم صفحه آبی می اومد بعد سه هفته فهمیدم باید میرفتم از تو command prompt باید اجراش می کردم.
شما وقت نذاشته می خوای بگی آی اینو نداره اونو نداره این چرا اینجوریه. منم اینطور بودم ولی با حوصله تمام فقط یک ماه وقت گذاشتم. الان بهتر از ویندوز باهاش کار میکنم. شما به اندازه یک دهم وقتی که برای ویندوز گذاشتی برای لینوکس بذار. بعد از اون اگه نتونستی کاری رو انجام بدی بیا هرچقدر خواستی اعتراض کن. ما هم جلوت تعظیم می کنیم.! ;)

چشم صادقانه جواب میدم.

همون دو سه ساعت اولی که با ویندوز 98 کار کردم هیچی نمیدونستم چیه، اصلا از my computer و درایو c, d, e هم سر در نمیاوردم.
ولی تنها چیزی که یادمه. وقتی که برای اولین بار کامپیوتر رو روشن کردم. یه cd بازی توش گذاشتم، تند تند next زدم و رفتم بازی کردم. (به هدفی که داشتم رسیدم)

ولی همین کار رو بعد از دو سه ساعت که گنو/لینوکس رو نصب کرده بودم خواستم بکنم نتونستم و فکر کردم همه چیزش همینجوریه.

در کل حق با شما هستش، من خیلی عجولانه این topic رو ساختم، از دوستان معذرت میخوام.
تو اوبونتو لازم نیست تند تند نکست کنی چون فقط یک بار میزنی اینیستال :)
---
من خیلی بهتر از خودت فهمیدم که چی پرسیدی :)
شما پرسیدی دلیل خودتون رو بیان کنی
بعد گفتی دلیلتون برای من مزخرفه !
خوب دلیل چیزی نیست که از بقیه بگیریش !
وگر نه همین میشه که میگی من قبول ندارم !
پست های خودت و بقیه رو از اول بخون جوابم رو درک میکنی
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Talangor (پورغلام)

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #137 : 25 امرداد 1391، 03:41 ق‌ظ »
خیلی تلاش کردم تو این تاپیک دیگه حاشیه نرم.ولی متاسفانه خود شما حاشیه میزنی و ظاهرا فقط سوال نمیپرسی که جواب بگیری.سوال میپرسی که با جو سازی حرف خودتو اثبات کنی ودیگران رو تمسخر.
خب، بعد از یه بحث طولانی فکر کنم زمانش رسیده که این topic بسته بشه.
* فکر نکنم تصمیم گیری شخصی برای یک جامعه اونم جامعه‌ی آزاد ، کار درستی باشه!این همون آزادی هست که شاید مفهومش رو درک نکردید و دیگران رو متهم میکنید.دارم کم کم به همون نتایج اولین پستم میرسم که سانسورش کردم.

من سوالی که در ابتدا از دوستان با تجربه کردم مشخص بود. آیا هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس مقرون به صرفه هست یا خیر؟
ولی این سوال به رگ غیرت بعضی از لینوکس کارهای قدیمی که فقط از لینوکس تنوع میز کارش رو بلد بودن بر خورد  ;D

* شاید این لحن تمسخرآمیزی که شما از همون اولین تاپیک داشتی و هنوزم داری ، باعث این برخورد دیگران شده باشه.تا وقتی هم که اینطور باشی فکر نکنم بازخورد مناسبی نصیبت شه.

از این topic من چندتا نتیجه گرفتم، بد نیست اینها رو باهاتون در میون بذارم.
اول از همه، اینجا کسی از من خوشش نمیاد، ترجیح میدم دیگه حرفی نزنم.

* فقط نظر افراده که تو این جامعه براشون شخصیت میسازه،احترام متقابل در قبال جامعه.هرچقدر به جامعه احترام گذاشته بشه جامعه هم احترام خواهد گذاشت . اگه مسخره کنی غیر منطقی و مغرضانه نظر بدی خود جامعه دیپورتت میکنه(نه یک فرد جامعه).اینجا همه اعضای جامعه هستن و میخوان باهم تعامل کنند تا جامعه پیشرفت کنه.اساسا نیازی به پیش قضاوت نسبت دیگران وجود نداره.
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1391، 07:05 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #138 : 25 امرداد 1391، 03:59 ق‌ظ »

دوم اینکه، اکثر شما نمیدونید گنو/لینوکس چیه. اگه یه روزی یه نفر از من سوال کنه که چرا از Firefox استفاده میکنی و از IE استفاده نمیکنی، من خیلی خوب بلدم بهش توضیح بدم که Firefox چه برتری در مقابل IE داره و بهتون قول میدم هرگز این جمله رو به کار نمیبرم که چون رایگان هستش و یا چون open source هستش پس بهتره.
** غرور اصلا چیز خوبی نیست. هیچ کس دانای مطلق نیست جز خدا.کسی که گنو و لینوکس و اوپن سورس و رایگان و ... همه رو یکی میدونه(احتمالا همشون روهم لینوکس صدا میکنه) ، به نظرم بهتره اول کمی بفهمه داره با چه مفهومی از این سیستم عامل استفاده میکنه بعد بره سراغ سرو کله زدن بامباحث پیش و پا افتاده‌ی تخصصی  در مورد ویژگیهای فنی.به نظر شما اگر کسی فرق فرقون رو با ماشین ندونه ، چطوری میخواد از موتور ماشین سر در بیاره؟! خوب معلومه فقط دنبال تفاوت های چرخ فرقون و ماشین خواهد بود.که تازه از محاسن چرخ فرقون هم خواهد گفت ( البته بنده خدافرقون شاید کلی حسن هم داشته باشه ،ولی خوب جایگاه ها متفاوته ) البته شاید اگر کسی واقعا مشتاقانه جواب بخواد بشه دست و پا شیکسته کمکش کرد.ولی اگه بخواد.

سوم، جوابهایی که خلاف همدیگه هستن زیاد شنیدم. یکی از حفظ میگه سیستم عامل آزاد. یکی میگه ویندوز راحت تره ولی چون باید پول بهش بدیم پس لینوکس بهتره. یکی دیگه میگه چون ما واسه گنو/لینوکس زحمت کشیدیم روش غیرت داریم و به نظرمون خوب میاد.

*** آزادی یعنی همین که حتی اگه نظری کاملا مخالف  جامعه داشته باشی میتونی به راحتی با جامعه درمیون بزاری و اگه جامعه جوابی داشته باشه منطقی بگه ، وگرنه جامعه خودشو اصلاح میکنه و همین باعث تعالی جامعه میشه ، یک جامعه‌ی پویا و آزاد .
(البته باید نظر کاملا منطقی و به دور از جو سازی باشه و نه متعصبانه و غیر منطقی ومغرضانه و برای استهزاء جامعه )

حتما به این قسمت از ویکی رجوع شود.
http://wiki.ubuntu.ir/Presentations

برای دریافت این ارائه ی زیبا در جشن انتشار اوبونتو که جای غایبین خیلی خالی بود لینک زیر را دنبال کنید.بسیار مفیده:

http://wiki.ubuntu.ir/Presentations?action=AttachFile&do=get&target=free-forums.pdf.tar.gz

من هیچوقت نگفتم گنو/لینوکس بده، اصلا در اندازه ای نیستم که بتونم این حرف رو بزنم. ولی از دید یه کاربر تازه کار حق داشتم بگم که با بعضی از چیزاش راحت نیستم. مثل فولدرهای 3 حرفی که وجود داره و بدون راهنما نمیشه فهمید برای چیه.

**** اتفاقا همه‌ در اندازه ای هستند که در حد اطلاعات خودشون نظر بدن (البته فقط در حد اطلاعاتشون و نه بیشتر) مفاهیمی مانند راحت بودن و سلیقه نسبی هستند.ممکنه هرکسی از یه چیز خوشش بیاد.که اتفاقا میتونه بر اساس اصل آزادی در یک سیستم عامل آزاد به سلیقه‌ی خودش شخصی سازی کنه.مثلا هرجور که دوست داره اسم فولدرهارو عوض کنه.مثلا به این صورت که یه فولدر برای خودش درست کنه و اسمشو بر فرض مثال بزاره Program Files که به فولدر فایل های نسب شده توی گنو اشاره کنه.که البته این کار از فحش هم برای گنو بدتره .ولی خوب چه کنیم فقط مثاله دیگه ، ممکنه ۱ نفر از روی عدم آگاهی اینجوری دوست داشته باشه که تبعاتش هم به عهده ی خودشه.

کاری چیزی با من داشتید تو قسمت "انجمن تازه‌کاران" دارم پرسه میزنم.

کاش همیشه قبل از طرح یک موضوع(تاپیک) ،اول به دنبال پاسخش در انجمن های مختلف باشیم بعد اگه نیافتیم بریم سراغ سوال از دیگران و پست و تاپیک جدید.بد نیست.:)
البته خوب این هم ۱ روش تبلیغاتی برای بیشتر دیده شدنه.;)

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1391، 07:03 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #139 : 25 امرداد 1391، 04:08 ق‌ظ »
لطفا از شاخه به شاخه هم نپرید.
از اول این تاپیک شما هر سوالی (با ربط یا بی ربط ) پرسیدی و کاملا منطقی پاسخ داده شد.حالا شاید مختصر بوده که میتونی برای اطلاع بیشتر به بخش های مختلف سایت سر بزنی.وجستجو کنید.اگر جواب نگرفتید سوال خود را با جامعه‌ی کاربران مطرح کنید تا جواب بگیرید.

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1391، 05:51 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #140 : 25 امرداد 1391، 06:01 ق‌ظ »
+1
remove the fun of unix with mac

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #141 : 25 امرداد 1391، 06:51 ق‌ظ »

حکمرانی میکرد چون قدرت سرمایه داری حامیش بود.چون به زور سیستم عاملش رو روی کامپیوترها به بازار قالب میکرد.به زور کاربرها بهش عادت میکردند.ویندوزXP نسبت به سخت افزارهای اون زمان خیلی هم سبک نبود.خود من تا مدت ها ویندوز ۹۸ رو هم به عنوان آلترناتیو استفاده میکردم.(متاسفانه)

** بله شاید حق با شما باشه ،چرا که بیشتر بازی های ساخته شده تا این زمان توسط شرکت های انحصاری منتشر شده اند و کمتر جوامع کاربری گنو به بازی نیاز داشتند بلکه بسیاری نیازهای اساسی تری از جمله امنیت برایشان در اولویت بود.که ویندوز نه توان اصلاحش را داشت نه قصد آن را.که اساسی ترین نیاز کاربر است. فکر نکنم به سادگی بتوان از این گزینه عبور کرد.

** البته پیشرفت های غیر قابل باور و تصاعدی در ضمینه‌ی بازیهای آزاد که در چند سال اخیر صورت گرفته بسیار قابل ستایشند .زیرا بدون هیچ تامین مالی از طرف شرکت های غول و انحصارطلب و سرمایه دار،وفقط و فقط با حمایت جوامع کاربری این نتایج شگفت انگیز حاصل شده.

** از اینها که بگذریم همه چیز در یک سیستم عامل آزاد در مخازن آن خلاصه میشود ،بدون نیاز به هیچ نرم افزار و سی دی جانبی.البته میتوان از منابع دیگر هم برای تکمیل مخازن و نصب برنامه های دلخواه دیگر استفاده کرد.ولی معمولا همه‌ی نیازهای کاربران در مخازن به صورت کامل قرار دارد.از جمله بازی های آزاد.

**  کافیست فقط در یک برنامه‌ی مدیرت بسته ها مثل Ubuntu Software Center ، جستجو کنید game ، تا برایتان لیست انبوهی از بازیهای آزاد ظاهر شود.وفقط با یک کلیک بر روی install نصب شوند.یا رجوع کنید به سایت playdeb.net.

** البته توزیع های متعددی هم وجود دارند که مخصوص خوره های بازی ساخته شده اند ونیازی به نصب چیزی ندارند.

** اینکه بیشتر آدم ها از چیزی استفاده میکنند دلیلی بر برتری چیزی نیست.چون بیشتر بازیها انحصاری بوده و مجبور بودند و راه جایگزینی نمی دیدند و نمیدانستند ، لزا از XP استفادده میکنند.شاید اصلا از روی جهل باشه.

** خوب بیشتر gamerها اینها را نمیدانند. و نیازی هم به دانستن ندارند. چون یک شرکت انحصارطلب همیشه میخواهد دانش کاربرانش را سطح پایین نگه دارد.فقط هرچیز که آنها بخواهند کاربر میتواند یاد بگیرد ، البته اگر اسمش را بتوان گذاشت دانش.واگر بیشتر بدانند به ضرر تولید کننده خواهد بود.ولی شاید gamer ها اگر اطلاعات این پست را میدانستند و تحت فشار قوانین ظالمانه ای چون کپی رایت بودند ، کمی در انتخابشان تامل میکردند.

** در ضمن شما هر برنامه‌‌ی ویندوزی که داشته باشید و چاره‌ای برای جایگزین کردنش با نرم افزار های آزاد معادل نداشته باشید(که امکانش وجود نداره،پس بهتره بگیم دوست ندارید جایگزین کنید) ، میتوانید معادل انحصاری آنرا در Wine اجرا کنید.که برای سهولت کار PlayOnLinux را پیشنهاد میکنم که خودش wine هم نصب میکند وکار با آن بسیار ساده است.
البته سر مباحث جالبی مثه crack در نرم افزارهای انحصاری ، دراینجا شاید کمی به مشکل بربخورید.که در انجمنها به راحتی پاسخ بگیرید
بازیهایی که من با این نرم افزار نصب کرده ام:
GTAهمه رقمشو
pes
fifa
maxpain
mafia1,2
و...
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1391، 07:13 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #142 : 25 امرداد 1391، 11:37 ق‌ظ »
نقل‌قول
سوال میپرسی که با جو سازی حرف خودتو اثبات کنی ودیگران رو تمسخر.
نقل‌قول
البته خوب این هم ۱ روش تبلیغاتی برای بیشتر دیده شدنه

بله خب، از همون اول هرکی هر توهینی به من کرده با تحسین دوستان روبرو شده، بعد من که جواب میدم اعتراضها شروع میشه که لحن شما تمسخر آمیزه و خجالت بکشید و... .
Shame On You

نقل‌قول
نقل‌قول از: masoudk در 23 امرداد 1391، 05:55 ب‌ظ

نقل‌قول از:Talangor
* فکر نکنم تصمیم گیری شخصی برای یک جامعه اونم جامعه‌ی آزاد ، کار درستی باشه!این همون آزادی هست که شاید مفهومش رو درک نکردید و دیگران رو متهم میکنید.دارم کم کم به همون نتایج اولین پستم میرسم که سانسورش کردم.

جناب، یه نگاه به پاسخ دوستان بنداز که همه میگن بسه دیگه این بحث رو دنبال نکنید، وقتشه که دیگه این بحث تموم بشه و... .
من وقتی دیدم دوستان دوست ندارند بحث ادامه داشته باشه چون من این بحث رو راه انداخته بودم تصمیم گرفتم تمومش کنم. که باز شما به من میگید اینطور حرف زدن زشته ولی کسایی که قبل از من این پیشنهاد رو دادن بازم با تحسین رو به رو شدن.

از همه ی شما دوستان عزیز که تجربیاتتون رو در اختیار من گذاشتید تشکر میکنم. با کمک خوندن تجربیات شما من جواب سوالهام و گرفتم و دیگه حرف جدیدی برای گفتن ندارم.

با جمع بندی کلی از تجربیات شما دوستان من جواب سوالهام رو اینطور گرفتم:
هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس ارزش داره، برای کسانی که نیازهای بالاتری دارند و اکثرا کاربرهای معمولی نیستند. چون بعید میدونم یه کاربر معمولی پولدار که 1T هارد داره حاضر باشه خودش رو عذاب بده که یادبگیره چه جوری نصف سیستم عاملش رو توی یه پارتیشن دیگه نصب کنه.
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1391، 11:41 ق‌ظ توسط masoudk »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #143 : 25 امرداد 1391، 01:17 ب‌ظ »
نقل‌قول
نقل‌قول

بله خب، از همون اول هرکی هر توهینی به من کرده با تحسین دوستان روبرو شده، بعد من که جواب میدم اعتراضها شروع میشه که لحن شما تمسخر آمیزه و خجالت بکشید و... .
Shame On You

نقل‌قول

جناب، یه نگاه به پاسخ دوستان بنداز که همه میگن بسه دیگه این بحث رو دنبال نکنید، وقتشه که دیگه این بحث تموم بشه و... .
من وقتی دیدم دوستان دوست ندارند بحث ادامه داشته باشه چون من این بحث رو راه انداخته بودم تصمیم گرفتم تمومش کنم. که باز شما به من میگید اینطور حرف زدن زشته ولی کسایی که قبل از من این پیشنهاد رو دادن بازم با تحسین رو به رو شدن.

از همه ی شما دوستان عزیز که تجربیاتتون رو در اختیار من گذاشتید تشکر میکنم. با کمک خوندن تجربیات شما من جواب سوالهام و گرفتم و دیگه حرف جدیدی برای گفتن ندارم.

هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس ارزش داره، برای کسانی که نیازهای بالاتری دارند و اکثرا کاربرهای معمولی نیستند. چون بعید میدونم یه کاربر معمولی پولدار که 1T هارد داره حاضر باشه خودش رو عذاب بده که یادبگیره چه جوری نصف سیستم عاملش رو توی یه پارتیشن دیگه نصب کنه.

اتفاقا من افراد پولدار و حرفه ای رو دیدم که بجای خرید سیستم های Apple ترجیح دادند یک لپتاپ معمولی بخرند و روی اون اوبونتو نصب کنند :)

همین که نصب تو چند تا پارتیشن انجام میشه کلا مزیته.

اگر در دوره های LPIC-101 شرکت کنید، مطمئنا دلیلش هم بهتون میگن که چرا اینطوره!

ولی من اینجا بهتون میگم:

پارتیشن var رو ادمین های سرور جدا میکنند ، چون در صورت حملات DoS و DDoS فقط محتوای این پارتیشن آسیب میبینند و به پیکره اصلی سیستم لطمه ای وارد نمیشه.

همین خودش مزیته!

پارتیشن home جدا میشه تا اگر زمانی خواستید سیستم رو عوض (یا آپگرید) کنید ، یوزر اکانتها از بین نرند.

و خیلی از مواردی که گفتنش الزامی نیست و با خوندن راهنماهای LPI میتونید بهش برسید :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #144 : 25 امرداد 1391، 02:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
نقل‌قول

Shame On You

نقل‌قول

اتفاقا من افراد پولدار و حرفه ای رو دیدم که بجای خرید سیستم های Apple ترجیح دادند یک لپتاپ معمولی بخرند و روی اون اوبونتو نصب کنند :)

همین که نصب تو چند تا پارتیشن انجام میشه کلا مزیته.

اگر در دوره های LPIC-101 شرکت کنید، مطمئنا دلیلش هم بهتون میگن که چرا اینطوره!

ولی من اینجا بهتون میگم:

پارتیشن var رو ادمین های سرور جدا میکنند ، چون در صورت حملات DoS و DDoS فقط محتوای این پارتیشن آسیب میبینند و به پیکره اصلی سیستم لطمه ای وارد نمیشه.

همین خودش مزیته!

پارتیشن home جدا میشه تا اگر زمانی خواستید سیستم رو عوض (یا آپگرید) کنید ، یوزر اکانتها از بین نرند.

و خیلی از مواردی که گفتنش الزامی نیست و با خوندن راهنماهای LPI میتونید بهش برسید :)

هممم... جالبه، مرسی.
فکر کنم var همون / باشه اگه اشتباه نکنم.
پس اگه روزی خواستم مهاجرت کنم به یه توزیع دیگه لازم نیست به /boot و /home و غیره دست زد. کافیه / رو پاک کنیم و یه / جدید بسازیم، اونوقت خودش میاد چیزای دیگه که توی توزیع قبلی بود رو بهش میچسبونه. جالبه، مرسی.

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #145 : 25 امرداد 1391، 03:52 ب‌ظ »
نقل‌قول
نقل‌قول

Shame On You

* منکه توهینی به شخص خاصی ندیدم . فقط نظرات شخصی بوده براساس آزادی که مخاطبش هم شخص خاصی نبوده ،یا اگرم مخاطب داشت ، توهین نبود.شمام انقد زود رنج نباش .
اون جمله‌ی بالا ( ... ۱ روش تبلیغاتی ...) هم که گفتم ، فقط مزاح بود و برای تغییر آب و هوا دوست عزیز.
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1391، 03:55 ب‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #146 : 25 امرداد 1391، 04:17 ب‌ظ »
نقل‌قول

*  همه‌ی دوستان میگن بحث حاشیه‌ای ممنوع ،یعنی بحث رو به حاشیه نکشیم.که حق دارند.البته اگه شما اجازه بدی و دوباره خود شما حاشیه نری.اگرچه قبول دارم که خیلی از مباحثی که شما مطرح کردی جای بحث زیادی دارن ،هر کدومشون ۱ تاپیک مجزا احتیاج دارند.پس جوابهای تکمیلی رو تو انجمن های دیگه جستجوکن.

**  ضمنا شما تاپیک رو راه انداختی ولی شما در جایگاهی نیستی که در یک اقدام شخصی برای بقیه بحث رو تموم کنی.
شما سوالی رو پرسیدی و شبهات زیادی رو در این تاپیک ایجاد کردی که بی پاسخ موندند ، وشاید افرادی بخوان پاسخ بدن.شاید خودت دیگه پاسخ نخوای  ولی برای روشن سازی دیگران ادامه‌ی تاپیک ضروری باشه.

امیدوارم به جای تشکر کلامی ، در قبال چیزهایی که از جامعه آموختی ،توهم به دیگران کمک کنی ،البته با لحن شیرینه خودت.
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1391، 01:36 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #147 : 25 امرداد 1391، 04:50 ب‌ظ »

ببین این جمع بندیت هم شاید خیلی درست نباشه . چرا که مثلا میشه برای همون آدمه پولدار مرفه بی درد (مزاح ;)) هم یک توزیع پیدا کرد که اذیت نشه.یا مثلا یه توزیع رو برای اون پولدار سفارشی کرد.اگرچه شاید خود اون پولدار نتونه سفارشی سازی کنه.و البته سفارشی سازی هم اگه به محدود کردن کاربر و جلوگیری از یادگیری کاربر ختم بشه یا اونو تبدیل به یک کاربر تنبل کنه ، با روح آزادی نرم افزار سازگار نیست ،که میگه یاد بده و به اشتراک بزار تا گسترش علم سریعتر بشه و دیگران رو هم در این پیشرفت سهیم کن تا بتونن اونها هم باعث بیشرفت بشن. درصورتیکه این شخص تنبل که ذکر کردم میتونه آخرین نفر باشه ،لزا فرآیند گسترش علم در اون شاخه مصدود میشه.
ولی خوب میگیم طرف دوست داره دیگه ، خوب چه میشه کرد.

یا حتی خیلی ساده تر شاید بهتر باشه برای اون بچه پولدار چند تا کار رو انجام بدی تا به کله مهاجرت کنه به گنو:
1) یه توزیع Live در اختیارش بزاری که تقریبا در بر گیرنده‌ی نرم افزارهای مورد استفادش باشه.
2) نرم افزارهای آزاد معادل انحصاری رو (که اکثرا تحت ویندوز هم دارند ) برای کار در محیط ویندوز بهشون پیشنهاد کنی.همونطور که مثلا خودتم گفتی فایرفاکس به جای IE یا VLC به جای media player یا Gimp به جای فتوشاپ یا blender به جای ... و نرم افزارهای دیگه.مطمئنا این نرم افزارها ابزارهای ساده،کاربردی،قوی و مناسبی برای یک تازه کار هستند که اگه باهاشون کار کنه ، علاقه مند خواهد شد که به اصالت اونها یعنی نرم افزارهای آزاد(GNU) پی ببره .

ولی حالا من یه جمع بندی بکنم.
اگرچه همونطور که قبلا هم تو این تاپیک مطرح شد ، برای مهاجرت نیاز به یادگیری چیز خاصی نیست ، ولی باید در نظر داشت که اگه کسی نخواد یاد بگیره خوب دیگه نمیشه زورش کرد که ، دوست داره نادان بمونه .
مثلا شما برای کار با یه گوشی لمسی شاید روزها نیاز به کنجکاوی و یادگیری و تمرین داشته باشی تا بتونی از قابلیت های صفحه ی لمسی استفاده کنی.در صورتیکه میتونی بگی چه نیازی به یادگیری هست من میرم یه گوشیه 1100 میگرم یادگیریش خیلی ساده تره.

به نظرت اون بچه پولدار کدومو انتخاب میکنه؟!نادان موندن و یه گوشیه بدون امکانات ،یا یاد گرفتن و یه گوشیه صفحه لمسی با کلی امکانات و راحتی ؟!
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1391، 01:35 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین پگاسوس 2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
« پاسخ #148 : 23 شهریور 1391، 10:13 ب‌ظ »
نقل‌قول
حتی لازم نیست بری توی گوگل دنبال برنامه بگردی و دانلود کنی و غیره. می‌تونی بری توی Software Center،  برنامه رو انتخاب می‌کنی، خودش از اینترنت میگیره و نصبش می‌کنه. (این فوق‌العاده نیست؟!)
این از فحش هم بد تره.برنامه ویندوزی رو میتونی مجانی تو 1 دقیقه نصب کنی ولی تو لینوکس بایدخرچ کنی(ترافیک)وکلی وقتی بزاری تا دانلود بشه
« آخرین ویرایش: 23 شهریور 1391، 10:19 ب‌ظ توسط سامان . »
debian 12 gnome

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #149 : 23 شهریور 1391، 10:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
حتی لازم نیست بری توی گوگل دنبال برنامه بگردی و دانلود کنی و غیره. می‌تونی بری توی Software Center،  برنامه رو انتخاب می‌کنی، خودش از اینترنت میگیره و نصبش می‌کنه. (این فوق‌العاده نیست؟!)
این از فحش هم بد تره.برنامه ویندوزی رو میتونی مجانی تو 1 دقیقه نصب کنی ولی تو لینوکس بایدخرچ کنی(ترافیک)وکلی وقتی بزاری تا دانلود بشه

شما هم برای اون برنامه ویندوزی هزینه دادی. یا از بازار خریدیش یا دانلودش کردی.