انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45494 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #120 : 23 امرداد 1391، 05:55 ب‌ظ »
خب، بعد از یه بحث طولانی فکر کنم زمانش رسیده که این topic بسته بشه.
من سوالی که در ابتدا از دوستان با تجربه کردم مشخص بود. آیا هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس مقرون به صرفه هست یا خیر؟
ولی این سوال به رگ غیرت بعضی از لینوکس کارهای قدیمی که فقط از لینوکس تنوع میز کارش رو بلد بودن بر خورد  ;D

از این topic من چندتا نتیجه گرفتم، بد نیست اینها رو باهاتون در میون بذارم.
اول از همه، اینجا کسی از من خوشش نمیاد، ترجیح میدم دیگه حرفی نزنم.

دوم اینکه، اکثر شما نمیدونید گنو/لینوکس چیه. اگه یه روزی یه نفر از من سوال کنه که چرا از Firefox استفاده میکنی و از IE استفاده نمیکنی، من خیلی خوب بلدم بهش توضیح بدم که Firefox چه برتری در مقابل IE داره و بهتون قول میدم هرگز این جمله رو به کار نمیبرم که چون رایگان هستش و یا چون open source هستش پس بهتره.

سوم، جوابهایی که خلاف همدیگه هستن زیاد شنیدم. یکی از حفظ میگه سیستم عامل آزاد. یکی میگه ویندوز راحت تره ولی چون باید پول بهش بدیم پس لینوکس بهتره. یکی دیگه میگه چون ما واسه گنو/لینوکس زحمت کشیدیم روش غیرت داریم و به نظرمون خوب میاد.

من هیچوقت نگفتم گنو/لینوکس بده، اصلا در اندازه ای نیستم که بتونم این حرف رو بزنم. ولی از دید یه کاربر تازه کار حق داشتم بگم که با بعضی از چیزاش راحت نیستم. مثل فولدرهای 3 حرفی که وجود داره و بدون راهنما نمیشه فهمید برای چیه.

کاری چیزی با من داشتید تو قسمت "انجمن تازه‌کاران" دارم پرسه میزنم.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
« پاسخ #121 : 23 امرداد 1391، 06:20 ب‌ظ »
اینجا کسی از کسی بدش نمیاد. اصلا کسی کسی رو نمیشناسه که بدش بیاد یا نه. بحث ها کاملا دوستانه هستن.

نقل‌قول
آیا هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس مقرون به صرفه هست یا خیر؟
اگر بهش علاقه داشته باشی بله. اگه به کارت میاد بله. شما که ۱۰ سال واسه ویندوز وقت گذاشتی یه ۱۰ ماه هم واسه یه چیز جدید وقت بذار.

اینکه چرا از لینوکس استفاده می کنم در کنار ویندوز (توجه کن من ویندوز هم کار میکنم)
شما یک ویروس برای من نشون بده که باید تو سیستم من و خرابکاری کنه.
شما فرض کن در کشوری مانند انگلیس هستی.برای کارهای تحقیقاتی خودت نیز به سرور داری.سرهم کردن این سرور با ویندوز برای شما کم کم چندین هزار دلار هزینه خواهد داشت
شما برنامه نویس: می خواهی بدونی دستور کپی یا دستور dir چطور کار می کنه. عمرا اگع بفهمی ولی با نگاه به سورس اون تو لینوکس این کار به سادگی امکان پذیره
شما میخوای یه سیستم پیاده سازی کنی چند کاربره ی واقعی.بدون ویندوز سرور اینکار امکان پذیر نیست.
شما یه ابر رایانه تو دنیا معرفی کن که با ویندوز کار کنه
شما یه وب سایت بزرگ تو دنیا بگو که سرورش ویندوز باشه
شما یه دستگاه (Embeded) معرفی کن که توش ویندوز نصب باشه
شما بوت سکتور هاردت پرید اگه بدون نصب مجدد تونستی بیاریش بالا
شما اگه تونستی نصف ویندوز رو تو یه پارتیشن و بقیشو تو پارتیشن دیگه نصب کن
و هزاران کار دیگه

شما اولین بار که با ویندوز آشنا شدی می تونستی فایل کپی کنی؟ تا چند ماه بعد نمی تونستی سی دی رایت کنی؟ تا چند ماه نمی تونستی پارتیشن بندی کنی؟
مطمئن پروسه های زمان بری بوده. و فقط با وقت گذاشتن می تونی بهشون پی ببری.
چون شما به محیط ویندوز عادت کردی می گی این نام های سه حرفی چین. اگه از اول توی این محیط بودی می گفتی ویندوز هم عجب پوشه بندی داره ها. درایو سی دیگه چیه.

???

ولی در مورد راحتی حق با شماست. ویندوز راحتی رو برای کاربرانش به ارمغان آورد.ولی نباید فقط به خاطر اینکه ویندوز راحت نیست دیگر سیستم عاملها رو نادیده گرفت.
 اصلا لینوکس برای کسانیه که ناراحتا  ;)
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1391، 06:35 ب‌ظ توسط theMaster »

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #122 : 23 امرداد 1391، 08:35 ب‌ظ »
نقل‌قول

البته ابر رایانه داریم که ویندوزی باشه، ولی بیشتر از ۹۵٪ گنو/لینوکسی هستن :)

نقل‌قول
شما اولین بار که با ویندوز آشنا شدی می تونستی فایل کپی کنی؟ تا چند ماه بعد نمی تونستی سی دی رایت کنی؟ تا چند ماه نمی تونستی پارتیشن بندی کنی؟
چون شما به محیط ویندوز عادت کردی می گی این نام های سه حرفی چین. اگه از اول توی این محیط بودی می گفتی ویندوز هم عجب پوشه بندی داره ها. درایو سی دیگه چیه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #123 : 23 امرداد 1391، 10:16 ب‌ظ »
مثل فولدرهای 3 حرفی که وجود داره و بدون راهنما نمیشه فهمید برای چیه.
قضیه اینه که شما عموما هیچ‌کاری با اون دایرکتوری‌ها ندارید و لازم هم نیست بدونید برای چی هستند. اسم اینها توی سیستمی مثل MacOSX هم همین هستند. چیزهایی هم که دانلود می‌کنید میره توی دایرکتوری Download توی خانه خودتون. حالا شما به خاطر شرایط خاص اینترنت ایران می‌خواید برنامه‌هایی که توسط سیستم APT دانلود شده رو پیدا کنید و از اون کپی بردارید، پس باید توی اینترنت نگاه کنید ببینید کجا هستند. همونطور که علی بهجتی گفت، من این رو معادل بروزرسانی‌های ویندوز می‌دونم، که اونها هم برای نصب دوباره ویندوز لازمه و شما باید از اونها هم کپی بگیرید. حالا خوشحال میشم به من بگید بروزرسانی‌های ویندوز که دانلود میشن کجا ذخیره میشن؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #124 : 23 امرداد 1391، 10:52 ب‌ظ »
مثل فولدرهای 3 حرفی که وجود داره و بدون راهنما نمیشه فهمید برای چیه.
قضیه اینه که شما عموما هیچ‌کاری با اون دایرکتوری‌ها ندارید و لازم هم نیست بدونید برای چی هستند. اسم اینها توی سیستمی مثل MacOSX هم همین هستند. چیزهایی هم که دانلود می‌کنید میره توی دایرکتوری Download توی خانه خودتون. حالا شما به خاطر شرایط خاص اینترنت ایران می‌خواید برنامه‌هایی که توسط سیستم APT دانلود شده رو پیدا کنید و از اون کپی بردارید، پس باید توی اینترنت نگاه کنید ببینید کجا هستند. همونطور که علی بهجتی گفت، من این رو معادل بروزرسانی‌های ویندوز می‌دونم، که اونها هم برای نصب دوباره ویندوز لازمه و شما باید از اونها هم کپی بگیرید. حالا خوشحال میشم به من بگید بروزرسانی‌های ویندوز که دانلود میشن کجا ذخیره میشن؟

درسته. خیلی ها که مدت زیادی با ویندوز کار کردند نمیدونند فایلهای بروز رسانیش کجا میره و خب طبعا با جستجو و یا خوندن راهنماهای مربوط میشه دید که کجا هستند و کپی گرفت ازشون! (من شخصا بعد از 8 سال کار با ویندوزه هنوزم نمیدونم کجا ذخیره میشن :D ) .
چه گیری دادید به سه حرفی بودن؟ مثلا فولدر :
C:\Windows\System32\etc
سه حرفی نیست؟
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین toti

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
    • LINUX LOVER
« پاسخ #125 : 24 امرداد 1391، 01:45 ق‌ظ »
من سوالی که در ابتدا از دوستان با تجربه کردم مشخص بود. آیا هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس مقرون به صرفه هست یا خیر؟
ولی این سوال به رگ غیرت بعضی از لینوکس کارهای قدیمی که فقط از لینوکس تنوع میز کارش رو بلد بودن بر خورد  ;D

دوم اینکه، اکثر شما نمیدونید گنو/لینوکس چیه. اگه یه روزی یه نفر از من سوال کنه که چرا از Firefox استفاده میکنی و از IE استفاده نمیکنی، من خیلی خوب بلدم بهش توضیح بدم که Firefox چه برتری در مقابل IE داره و بهتون قول میدم هرگز این جمله رو به کار نمیبرم که چون رایگان هستش و یا چون open source هستش پس بهتره.

سوم، جوابهایی که خلاف همدیگه هستن زیاد شنیدم. یکی از حفظ میگه سیستم عامل آزاد. یکی میگه ویندوز راحت تره ولی چون باید پول بهش بدیم پس لینوکس بهتره. یکی دیگه میگه چون ما واسه گنو/لینوکس زحمت کشیدیم روش غیرت داریم و به نظرمون خوب میاد.

من هیچوقت نگفتم گنو/لینوکس بده، اصلا در اندازه ای نیستم که بتونم این حرف رو بزنم. ولی از دید یه کاربر تازه کار حق داشتم بگم که با بعضی از چیزاش راحت نیستم. مثل فولدرهای 3 حرفی که وجود داره و بدون راهنما نمیشه فهمید برای چیه.

اگر نظر من رو بخوای میگم ارزش داره بقول خودمون تعصب هم میزارم کنار ویندوز ساده تر هست همه نوع نرم افزاری هم توش پیدا میشد.اما تجربه یک راه جدید به من لذت میده و این که تو سطح بالاتری از آگاهی قرار میگیری که توی سیستم عاملت چه اتفاقی داره میفته و در اخر لذت خظ فرمان...

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا
    • وبگاه محمد علی صدرایی
« پاسخ #126 : 24 امرداد 1391، 02:41 ق‌ظ »

به دوستان در انجمن دارید توهین می کنید . و همینطور گنو لینوکس تا حالا رفتین سیستم 32 ببینید چند تا ئوشه و فایل با اسم های نا جور وجود داره
درباره گزینه سوم خب هر کسی دلیلی داره اومده گنو لینوکس
درباره دوم هم 90 % فروم باز های این تائیک و اساتیذ بنده این چیزا را می دانند

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #127 : 24 امرداد 1391، 10:32 ق‌ظ »
نمیدونم اخر این مدل تاپیکها به کجا میرسه

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #128 : 24 امرداد 1391، 11:01 ق‌ظ »

بجایی که الان رسیده :)

متاسفانه دلیلش هم بی توجهی به خیلی از مسائل هست. مثلا ایشون ابتدا باید ویکی توزیعی که میخواستند استفاده کنند رو یه مطالعه ای میکردند. بعدش بجای نصبش روی سیستم مدتی روی سیستم مجازی باهاش کار میکردند و اون موقع روی سیستم خودشون نصب میکردند!

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #129 : 24 امرداد 1391، 11:59 ق‌ظ »
اینجا کسی از کسی بدش نمیاد. اصلا کسی کسی رو نمیشناسه که بدش بیاد یا نه. بحث ها کاملا دوستانه هستن.

نقل‌قول
اگر بهش علاقه داشته باشی بله. اگه به کارت میاد بله. شما که ۱۰ سال واسه ویندوز وقت گذاشتی یه ۱۰ ماه هم واسه یه چیز جدید وقت بذار.

اینکه چرا از لینوکس استفاده می کنم در کنار ویندوز (توجه کن من ویندوز هم کار میکنم)
شما فرض کن در کشوری مانند انگلیس هستی.برای کارهای تحقیقاتی خودت نیز به سرور داری.سرهم کردن این سرور با ویندوز برای شما کم کم چندین هزار دلار هزینه خواهد داشت
شما برنامه نویس: می خواهی بدونی دستور کپی یا دستور dir چطور کار می کنه. عمرا اگع بفهمی ولی با نگاه به سورس اون تو لینوکس این کار به سادگی امکان پذیره
شما میخوای یه سیستم پیاده سازی کنی چند کاربره ی واقعی.بدون ویندوز سرور اینکار امکان پذیر نیست.
و هزاران کار دیگه

???

ولی در مورد راحتی حق با شماست. ویندوز راحتی رو برای کاربرانش به ارمغان آورد.ولی نباید فقط به خاطر اینکه ویندوز راحت نیست دیگر سیستم عاملها رو نادیده گرفت.

اگر فرض بگیریم که کاربرهای خونگی با ابر رایانه کار میکنند و یا به سیستم توکار(embeded) نیاز دارند صحبت های این آقا کاملا منطقی هستش و من اعتراض بیخود نمیکنم.

من هیچوقت چشم بسته قبول نمیکنم هرچی open source باشه خوبه. ولی این نکته هایی که شما فرمودید در باره ی قدرت گنو/لینوکس کاملا منطقی به نظر میرسه و جای هیچ اعتراضی باقی نمیذاره. و اینکه هرکس باید به نیازش نگاه کنه تا ببینه هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس براش مقرون به صرفه هست یا خیر.

متاسفانه دلیلش هم بی توجهی به خیلی از مسائل هست. مثلا ایشون ابتدا باید ویکی توزیعی که میخواستند استفاده کنند رو یه مطالعه ای میکردند. بعدش بجای نصبش روی سیستم مدتی روی سیستم مجازی باهاش کار میکردند و اون موقع روی سیستم خودشون نصب میکردند!

بابا تقصیر من نبود. همون دو سه ساعت اول که با خوشحالی این سیستم عامل رو نصب کردم رفتم یه برنامه واسش دانلود کردم (40 تا نسخه ازش اونجا بود که فقط یکی از اونها روی توزیع من نصب میشد) بعد که فهمیدم کدوم یکی از این 40 تا رو باید دانلود کنم تازه فهمیدم به جای Setup یه فایل pdf داره که تو 10 صفحه توضیح داده چه جوری نصبش کنی.
شما جای من بودید اون لحظه زد حال نمیخوردید؟
من چه میدونستم که هرچی میخوام دانلود کنم باید قبلش بیام اینجا از شما بپرسم که معادلش تو download center چیه. شایدم اگه این topic رو نمیساختم همون فرداش گنو/لینوکس رو پاک میکردم و نمیفهمیدم که download center هم وجود داره.

به هر حال، از تمام دوستانی که وقت گذاشتن و در این بحث شرکت کردند ممنونم.
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1391، 12:03 ب‌ظ توسط masoudk »
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #130 : 24 امرداد 1391، 12:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
من هیچوقت چشم بسته قبول نمیکنم هرچی open source باشه خوبه
open source بودن به هیچ عنوان باعث برتری یک نرم افزار از لحاظ راحتی در کار و کیفیت نمیشه ! مثلا گیمپ رو به هیچ عنوان نمیشه از فتوشاپ برتر دونست ! ولی فایرفاکس از IE خیلی بهتره که بیشترش به خاطر تلاش گروه توسعشه و همین اپرا درسته که متن باز نیست اما از IE خیلی بهتره !
پس متن باز بودن و آزاد بودن باعث نمیشه که کیفیت نرم افزار خیلی بهتر از متن بسته بشه !
نرم افزارهای آزاد فقط آزادی رو برای کاربر میاره اما کیفیت و پایداری نرم افزار مربوط به تلاش توسعه دهندگانش است

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #131 : 24 امرداد 1391، 12:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
من هیچوقت چشم بسته قبول نمیکنم هرچی open source باشه خوبه
open source بودن به هیچ عنوان باعث برتری یک نرم افزار از لحاظ راحتی در کار و کیفیت نمیشه ! مثلا گیمپ رو به هیچ عنوان نمیشه از فتوشاپ برتر دونست ! ولی فایرفاکس از IE خیلی بهتره که بیشترش به خاطر تلاش گروه توسعشه و همین اپرا درسته که متن باز نیست اما از IE خیلی بهتره !
پس متن باز بودن و آزاد بودن باعث نمیشه که کیفیت نرم افزار خیلی بهتر از متن بسته بشه !
نرم افزارهای آزاد فقط آزادی رو برای کاربر میاره اما کیفیت و پایداری نرم افزار مربوط به تلاش توسعه دهندگانش است

دقیقا منم با این حرف موافقم. البته فقط تنها برتری متن باز (که اثبات شده هم هست) اینه که همه میتونند به پروژه ها کمک کنند.
ولی اون تیم Core هم باید تلاشش رو ببره بالا تا کار خوب ارائه بده. مثلا نمونه بارزش Scilab که از متلب قوی تر هست ولی GIMP که از فتوشاپ ضعیف تره.
بقیه برنامه ها هم همچین حالتی دارند :)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #132 : 24 امرداد 1391، 01:19 ب‌ظ »

نقل‌قول

و هزاران کار دیگه

???

اگر فرض بگیریم که کاربرهای خونگی با ابر رایانه کار میکنند و یا به سیستم توکار(embeded) نیاز دارند صحبت های این آقا کاملا منطقی هستش و من اعتراض بیخود نمیکنم.

من هیچوقت چشم بسته قبول نمیکنم هرچی open source باشه خوبه. ولی این نکته هایی که شما فرمودید در باره ی قدرت گنو/لینوکس کاملا منطقی به نظر میرسه و جای هیچ اعتراضی باقی نمیذاره. و اینکه هرکس باید به نیازش نگاه کنه تا ببینه هزینه کردن برای یادگیری گنو/لینوکس براش مقرون به صرفه هست یا خیر.

بابا تقصیر من نبود. همون دو سه ساعت اول که با خوشحالی این سیستم عامل رو نصب کردم رفتم یه برنامه واسش دانلود کردم (40 تا نسخه ازش اونجا بود که فقط یکی از اونها روی توزیع من نصب میشد) بعد که فهمیدم کدوم یکی از این 40 تا رو باید دانلود کنم تازه فهمیدم به جای Setup یه فایل pdf داره که تو 10 صفحه توضیح داده چه جوری نصبش کنی.
من چه میدونستم که هرچی میخوام دانلود کنم باید قبلش بیام اینجا از شما بپرسم که معادلش تو download center چیه. شایدم اگه این topic رو نمیساختم همون فرداش گنو/لینوکس رو پاک میکردم و نمیفهمیدم که download center هم وجود داره.

به هر حال، از تمام دوستانی که وقت گذاشتن و در این بحث شرکت کردند ممنونم.
از نحوه بیان شما اینجور استنباط میشه که بقیه به شما بدهکارن
انگار شما رو به زور آوردن میگن لینوکس کار کن شما میگی چرا !
شما میخوای بقیه برات بگن که چرا لینوکس کار میکنن
در حالی که اینو خودت باید بفهمی
شما برو فلسفه و توزیحات گنو رو بخون با فرهنگش آشنا شو خوشت اومد برو سمتش خوشت نیومد هم برو رو همون ویندوز بمون
--
فقط یه چیزی
یه زمانی نت همش ie بود
الان همه بهش میخندن
الان هم همش ویندوزه
یه زمانی هم به ویندوز میخندیم و مطمئنا زمان زیادی تا اون روز نمونده
نرم افزار متن باز به دلیل اپن سورس بودنش خیلی سریع پیشرفت میکنه
الان خیلی از نرم افزار های متن باز برترین هستن
و خیلیاشونم نه دوم و سوم هستن
ولی در نهایت همه نرم افزار های متن باز به رتبه اول میرسن
شایدم اون نرم افزار های که الان برتر هستن لاینسشون رو تغیر بدن
چون در غیر این صورت باقی نمیمونن
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
« پاسخ #133 : 24 امرداد 1391، 02:01 ب‌ظ »
نقل‌قول

خودتون دارید میگید دوسه ساعت اول.شما وقتی پلی استیشن بازی میکنی تا یه هفته نمی تونی جای دکمه ها رو پیا کنی.دو سه ساعت که چه عرض کنم.

می خوام صادقانه جواب بدی

شما وقتی اولین باز ویندوز رو دیدی .همون دو سه ساعت اولیه رو به یاد بیار. سی دی Nero رو گذاشتی تو سی رام در عرض دو دقیقه نصب کردی توی سه سوت چند تا فایل انداختی و بسم ا... شروع کرد به رایت کردن؟ نه خدایش تو دو سه ساعت اول با کامپیوترت چکار تونسی بکنی؟ به جز تماشای صفحه دسکتاپ چه کاره دیگه ای ازت بر میومد؟ می دونستی add remove programs  چکار می کنه؟
اصلا می دونستی کنترل پنل چیه؟ می تونستی یه نرم افزار رو حذف کنی؟ هیچکی نمی دونه. تا چند مدت حیرون و ویرون تو ویندوز میگردیم تا یاد بگیریم.
من الان یک ماه نمیشه اومدم تو لینوکس. باور کن وقتی با ویندوز آشنا شدم (ویندوز ۹۸ )نمی تونستم محیط برنامه سازی QuickBasic رو اجرا کنم صفحه آبی می اومد بعد سه هفته فهمیدم باید میرفتم از تو command prompt باید اجراش می کردم.
شما وقت نذاشته می خوای بگی آی اینو نداره اونو نداره این چرا اینجوریه. منم اینطور بودم ولی با حوصله تمام فقط یک ماه وقت گذاشتم. الان بهتر از ویندوز باهاش کار میکنم. شما به اندازه یک دهم وقتی که برای ویندوز گذاشتی برای لینوکس بذار. بعد از اون اگه نتونستی کاری رو انجام بدی بیا هرچقدر خواستی اعتراض کن. ما هم جلوت تعظیم می کنیم.! ;)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #134 : 24 امرداد 1391، 02:17 ب‌ظ »
نقل‌قول

خودتون دارید میگید دوسه ساعت اول.شما وقتی پلی استیشن بازی میکنی تا یه هفته نمی تونی جای دکمه ها رو پیا کنی.دو سه ساعت که چه عرض کنم.

می خوام صادقانه جواب بدی

شما وقتی اولین باز ویندوز رو دیدی .همون دو سه ساعت اولیه رو به یاد بیار. سی دی Nero رو گذاشتی تو سی رام در عرض دو دقیقه نصب کردی توی سه سوت چند تا فایل انداختی و بسم ا... شروع کرد به رایت کردن؟ نه خدایش تو دو سه ساعت اول با کامپیوترت چکار تونسی بکنی؟ به جز تماشای صفحه دسکتاپ چه کاره دیگه ای ازت بر میومد؟ می دونستی add remove programs  چکار می کنه؟
اصلا می دونستی کنترل پنل چیه؟ می تونستی یه نرم افزار رو حذف کنی؟ هیچکی نمی دونه. تا چند مدت حیرون و ویرون تو ویندوز میگردیم تا یاد بگیریم.
من الان یک ماه نمیشه اومدم تو لینوکس. باور کن وقتی با ویندوز آشنا شدم (ویندوز ۹۸ )نمی تونستم محیط برنامه سازی QuickBasic رو اجرا کنم صفحه آبی می اومد بعد سه هفته فهمیدم باید میرفتم از تو command prompt باید اجراش می کردم.
شما وقت نذاشته می خوای بگی آی اینو نداره اونو نداره این چرا اینجوریه. منم اینطور بودم ولی با حوصله تمام فقط یک ماه وقت گذاشتم. الان بهتر از ویندوز باهاش کار میکنم. شما به اندازه یک دهم وقتی که برای ویندوز گذاشتی برای لینوکس بذار. بعد از اون اگه نتونستی کاری رو انجام بدی بیا هرچقدر خواستی اعتراض کن. ما هم جلوت تعظیم می کنیم.! ;)
ایول مرسی خیلی توپول گفتی