انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کاستوم کرنلهای جبیر برای شما  (دفعات بازدید: 11062 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : کاستوم کرنلهای جبیر برای شما
« پاسخ #15 : 20 شهریور 1391، 12:17 ق‌ظ »

با کسی مخالفت ندارم .خود من یکی از پیشنهاد هایی که برای جبیر داده بودم استفاده از کرنل های جدید بود و تست توسط دوست عزیزمون بروی توزیع جبیر  .

اینکه از روی چاکرا برش دادید یعنی چی ؟
بعد تا آپدیت رسمی کرنل و تست نشده برای حال جبیر یا اوبونتو یا فدورا(بصورت یک توزیع کامل) و.. نیاد یکم احتیاط رو می طلبه .

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #16 : 20 شهریور 1391، 12:22 ق‌ظ »

با کسی مخالفت ندارم .خود من یکی از پیشنهاد هایی که برای جبیر داده بودم استفاده از کرنل های جدید بود و تست توسط دوست عزیزمون بروی توزیع جبیر  .

اینکه از روی چاکرا برش دادید یعنی چی ؟
بعد تا آپدیت رسمی کرنل و تست نشده برای حال جبیر یا اوبونتو یا فدورا(بصورت یک توزیع کامل) و.. نیاد یکم احتیاط رو می طلبه .

راستش ۳.۴.۲ کرنل رسمی یکی از آلفاهای Quantal بوده ظاهرا! ولی روی Presice هم نصب کردیم و مشکلی نبود.

یعنی فایل Configure رو از توزیع چاکرا کش رفتیم :D
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #17 : 20 شهریور 1391، 07:43 ب‌ظ »
۲- هرگونه مسئولیت بر عهده کاربر میباشد.

یعنی چی؟ تو باید از سالم بودنش و پیش نیومدن مشکلات احتمالی به کاربر اطمینان خاطر بدی.
کجارو دیدی بگن اگه چیزی شد مسئولیتش پایه خودتونه؟
حالا اگه یه چیز مهمی باشه شاید ارزش ریسک کردن داشته باشه. ولی به نظر من این ارزش ریسک نداره.

شما سر نصب سیستم عاملتون بزرگترین ریسک رو کردید. مینت هم بین توزیع ها رقمی نیست که شما بخاطرش ریسک کردید! ولی نصبش کردید. این همه توزیع و هر کدومشون دست کم ۱۰ تا ۵۰ کاربر دارند. اگر قرار بود این تصور جا بیفته! که سنگ رو سنگ بند نمیشد و الان هر کی یه سیستم عامل برای خودش نوشته بود.

آقا من گفتم این بند شماره 2 (هرگونه مسئولیت بر عهده کاربر میباشد.) اصلا جمله ی قشنگی نیست.

شما فرض کن یه چیزی اول راه باشه، بود و نبودش زیاد تغییری ایجاد نکنه، این حرف رو هم بزنه! خب اون درصدی هم که بخوان امتحان کنن با خوندن این جمله منصرف میشن.

من مینت رو قبل از اینکه نصب کنم دربارش بیشتر از 10 تا review خوندم، توی هیچ کدومم ننوشته بود که مسئولیت اشکالهای احتمالی پای خودتونه. برعکس توی هر جمله ای که میخوندم بهم اطمینان خاطر میدادند که هیچ مشکلی پیش نمیاد و همه چیز به بهترین شکل ممکن کار میکنه.

شمام به نظر من اگه از همه نظر تستش کنی و اون بند شماره 2 (هرگونه مسئولیت بر عهده کاربر میباشد.) رو برداری قشنگتر میشه.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 20 شهریور 1391، 07:56 ب‌ظ »

یعنی چی؟ تو باید از سالم بودنش و پیش نیومدن مشکلات احتمالی به کاربر اطمینان خاطر بدی.
حالا اگه یه چیز مهمی باشه شاید ارزش ریسک کردن داشته باشه. ولی به نظر من این ارزش ریسک نداره.

شما سر نصب سیستم عاملتون بزرگترین ریسک رو کردید. مینت هم بین توزیع ها رقمی نیست که شما بخاطرش ریسک کردید! ولی نصبش کردید. این همه توزیع و هر کدومشون دست کم ۱۰ تا ۵۰ کاربر دارند. اگر قرار بود این تصور جا بیفته! که سنگ رو سنگ بند نمیشد و الان هر کی یه سیستم عامل برای خودش نوشته بود.

آقا من گفتم این بند شماره 2 (هرگونه مسئولیت بر عهده کاربر میباشد.) اصلا جمله ی قشنگی نیست.

شما فرض کن یه چیزی اول راه باشه، بود و نبودش زیاد تغییری ایجاد نکنه، این حرف رو هم بزنه! خب اون درصدی هم که بخوان امتحان کنن با خوندن این جمله منصرف میشن.

من مینت رو قبل از اینکه نصب کنم دربارش بیشتر از 10 تا review خوندم، توی هیچ کدومم ننوشته بود که مسئولیت اشکالهای احتمالی پای خودتونه. برعکس توی هر جمله ای که میخوندم بهم اطمینان خاطر میدادند که هیچ مشکلی پیش نمیاد و همه چیز به بهترین شکل ممکن کار میکنه.

شمام به نظر من اگه از همه نظر تستش کنی و اون بند شماره 2 (هرگونه مسئولیت بر عهده کاربر میباشد.) رو برداری قشنگتر میشه.

شما یه سر به این سایت بزن :

http://and-roid.ir

بخش رامهای یه گوشی ، ببین همه هیمنو میگن :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #19 : 21 شهریور 1391، 03:32 ق‌ظ »
تقریبا در مورد همه نرم‌افزارهای آزاد این موضوع صدق می‌کنه و توی بند ۱۵ و ۱۶ GPL هم این موضوع با تاکید گفته شده. (که خود کرنل لینوکس هم شامل اون میشه)
و گفتن این موضوع هم اینجا درست بوده، چون با نصب این کرنل، تمام ماژول‌های غیرآزادی که همراه اوبونتو ارائه شدند دیگه کار نمی‌کنند، که می‌تونه شامل درایورهای کارت گرافیک، کارت شبکه و ... باشه.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 21 شهریور 1391، 12:32 ب‌ظ »
تقریبا در مورد همه نرم‌افزارهای آزاد این موضوع صدق می‌کنه و توی بند ۱۵ و ۱۶ GPL هم این موضوع با تاکید گفته شده. (که خود کرنل لینوکس هم شامل اون میشه)
و گفتن این موضوع هم اینجا درست بوده، چون با نصب این کرنل، تمام ماژول‌های غیرآزادی که همراه اوبونتو ارائه شدند دیگه کار نمی‌کنند، که می‌تونه شامل درایورهای کارت گرافیک، کارت شبکه و ... باشه.

ممنون بابت توضیح کاملتون ;)

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #21 : 22 شهریور 1391، 11:57 ب‌ظ »

توی نرم افزارهای آزاد و متن باز گقته میشه مسولیت با خودتونه ! مثل آخر فایل phponfo() به همین موضوع اشاره شده

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #22 : 23 شهریور 1391، 12:40 ق‌ظ »

توی نرم افزارهای آزاد و متن باز گقته میشه مسولیت با خودتونه !

یه نمره ی منفی برای نرم افزارهای آزاد  :)
یه نمره ی مثبت برای نرم افزارهای غیر آزاد  :)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 23 شهریور 1391، 12:53 ق‌ظ »

اتفاقا اپل هم با اطمینان سر نسخه های جدید iOS میگه مسولیت خرابی دستگاه با خودتونه ;)

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #24 : 23 شهریور 1391، 12:54 ق‌ظ »

خب مشکل ممکنه برای هر نرم‌افزاری (چه آزاد و چه غیرآزاد) پیش بیاد.
مساله اینه که فلسفه نرم‌افزار آزاد به شعور کاربر احترام می‌ذاره و اشکالات احتمالی رو براش می‌گه.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 23 شهریور 1391، 12:58 ق‌ظ »

خب مشکل ممکنه برای هر نرم‌افزاری (چه آزاد و چه غیرآزاد) پیش بیاد.
مساله اینه که فلسفه نرم‌افزار آزاد به شعور کاربر احترام می‌ذاره و اشکالات احتمالی رو براش می‌گه.

+1

من هم در پست اول گفتم ممکنه درایور ها از کار بیفته ! پس مشکلات احتمالی میمونه بر عهده خود کاربر.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #26 : 23 شهریور 1391، 01:18 ق‌ظ »
ربطی به آزاد یا غیر آزاد بودن نداره. شما می‌تونید برای نرم‌افزارهای آزاد هم هزینه‌اش رو بدید که مسئولیتش به عهده شما نباشه.

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • FreeBSD 9.1 BETA
« پاسخ #27 : 23 شهریور 1391، 01:22 ق‌ظ »
ربطی به آزاد یا غیر آزاد بودن نداره. شما می‌تونید برای نرم‌افزارهای آزاد هم هزینه‌اش رو بدید که مسئولیتش به عهده شما نباشه.

دقیقا همینطوره :)
بسه دلیل! با ما به از این باش که هستی با خلق زمین :)

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #28 : 23 شهریور 1391، 01:55 ق‌ظ »

منم منظورم همینه.
فرض کنید یه دانشجوی ترم آخر بیاد به من سفارش پروژه بده.

اگه ازش پول بگیرم دیگه نمیتونم بهش بگم اگه پیش استاد پروژه درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته! هر مشکلی پیش بیاد من وظیفه دارم درستش کنم.

ولی اگه مجانی واسش این پروژه رو بنویسم بهش میگم اگه پیش استاد درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته. هر مشکلی هم پیش بیاد بهش میگم برو توی فروم مربوطه عضو شو تا دیگران در حل مشکلت بهت کمک کنن.

حالا قضاوتش پایه خودتون که عدم پذیرش مسئولیت خرابی، نمره ی منفی میشه یا مثبت  ;)
« آخرین ویرایش: 23 شهریور 1391، 01:57 ق‌ظ توسط masoudk »

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #29 : 23 شهریور 1391، 10:23 ق‌ظ »

منم منظورم همینه.
فرض کنید یه دانشجوی ترم آخر بیاد به من سفارش پروژه بده.

اگه ازش پول بگیرم دیگه نمیتونم بهش بگم اگه پیش استاد پروژه درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته! هر مشکلی پیش بیاد من وظیفه دارم درستش کنم.

ولی اگه مجانی واسش این پروژه رو بنویسم بهش میگم اگه پیش استاد درست کار نکرد مسئولیتش پایه خودته. هر مشکلی هم پیش بیاد بهش میگم برو توی فروم مربوطه عضو شو تا دیگران در حل مشکلت بهت کمک کنن.

حالا قضاوتش پایه خودتون که عدم پذیرش مسئولیت خرابی، نمره ی منفی میشه یا مثبت  ;)
شما خیلی زود قضاوت می کنین! در نرم افزارها تا حد امکان سعی میشه تا ایرادات بر طرف بشه ولی هیچ چیزی نمیشه کامل مطلق باشن و احتملا وجود داشتن ایراد هست که تولید کننده های نرم افزار برای جلوگیری از اینکه سر یه ایرادی که کاری از دستشون بر نمیاد به دادگاه و شکایت نکشه این بند رو توی توافقنامشون میزارن که مسئولیت خرابی های احتمالی رو به عهده نمی‌گیرن و خیلی نرم افزارها مثل اپرا و... این حرف رو توی توافقنامه میزنن ! بحث سر بدی نرم افزارآزاد نیست شما باید پس بگی ماشین حساب بده ولی چرتکه خوبه چونکه چرتکه هیچ وقت اشتباه نمی‌کنه ولی ماشین حساب احتمال داره یه قسمتی از برنامش اشتباه نوشته شده باشه و یه چیزی رو اشباه حساب کنه ! 
هیچ وقت زود قضاوت نکنین اول مطالعه و تفکر بعد نتیجه گیری نتیجه گیری با یه دلیل که نمیشه !