انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟  (دفعات بازدید: 30572 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khajavi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 361
    • کافه ی گنو/لینوکس
پاسخ به: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟
« پاسخ #30 : 22 اردیبهشت 1387، 09:04 ب‌ظ »
این تاپیک ایجاد نشده که بشینیم موشکافی کنیم که اشکال از کجاست و چرا و چرا و چرا
اینجا قراره ما به راه حل های جدید و مهم برای تشویق کردن خانم ها برای کمک به نرم افزارهای آزاد و گسترش اون بحث کنیم نه به چیز دیگه ای.
چه اشکالی داره که ما هم یک پروژه ی جدید مثل Debian woman تشکلیل بدیم. یا اگه ایده ی دیگری سراغ دارید حتما عنوان کنید.

اما اصلا دوست ندارم موضوع را بیشتر از این ادامه بدم (همین جور که برای چند انتقاد پیشین همین کار را کردم اما این یکی را نمیشه)
۱− علاقه ای که از ترس یا بااجبار به دست بیاد ازرشی نداره (استثنا هم داره)
۲− من نگفتم نمی توانند از خودشون علاقه نشون بدهتد. کما اینکه وقتی خانم ها را با محیط کاربری آسان گنو/لینوکس آشنا کنیم مجذوب این محیط بشوند اما یک مشکلی در پیش هست تا وقتی افزاد در کار با ویندوز به یک geek تبدیل نشوند نمی توانند برتری دو محیط گنو/لینوکس و ویندوز را به راحتی حس کنند. پس نتیجه می گیریم وقتی می توان خانم ها را به استفاده ی گنو تشویق کرد که یک تصور بسیار خوب از محیط ویندوز داشته باشند. (البته هیچ منعی نداره یک فردی اولین سیستمی که باش کار می کنه گنو/لینوکس باشه)
۳− در منطق ریاضی از گزاره ها به عباراتی می رسیم و قضیه ای ثابت می شود از قضایا هم برای اثبات دیگر قضایا استفاده می کنیم.
از اینکه منت گزاشتید و نظر بی پیکر و بنیاد منو نقد کردید ممنون  :D
در کل می خوام بگم که این کار اشتباهی هست که بخواهیم دنبال دلابل دقیق این موضوع بگردیم چون این کاره نیستیم. هزار تا داده و عدد و آمار و رقم میخواهد.

اما راهکارها را بگید خیلی بهتره:
یکی از دوستان اشاره کردند که عدم آشنایی خانم ها.  میشه یک مجله ، نشریه ، هفته نامه، ماه نامه و ... برای این اجتماع ایجاد کنیم و کم کم خودشون مسئولیت را بپذیرند که برای خودشون یک اجتماع پرنشاظی ایجاد کنند. وقتی اسم یک نشریه ای با نام خانم ها یا اسم یک اجتماعی با نام خانم ها ذکر بشه خانم ها احساس راحتی بیشتر می کنند چون سرپرستشون از میان خودشون هست و همچنین استقبال بیشتری نسبت به این گونه جوامع از طرف خانم ها می شود. چون در این جوامع نه جز اقلیت هستند نه جز اکثریت. بلکه رو پای خودشون هست.
ایجاد یک وبلاگ گروهی هم بسیار ایده ی خوبی می تونه باشه
همچنین اگه خانم ها با هویت بهتری در جوامع وبی حاظر شوند کمک بیشتری هم به خود و هم به دیگران خواهند کرد. ((به قول مشاور دانشگاه آخه این مسایل چیه که وقتی تو کلاس نوبت به خانمی میرسه که باید مطلبی را بخونه یا ارائه کنه میگه : استاد ما صدامون گرفته. (همه ااینجور نیستند اشتباه برداشت نشه) )) سعی کنند در جمع ما آقایون راحت باشند و اگر حس می کنند که ما میتونیم کمکشون کنیم حتما عنوان کنند.

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • یادداشت های یک دیوانه
« پاسخ #31 : 23 اردیبهشت 1387، 01:06 ق‌ظ »

خانوم هایی مثل منیره (چون شناخت دارم به خودم اجازه ی مثال زدن می دم) که مطمئنا تخصصشون در زمینه کامپیوتر بیش از خیلی پسرهای این انجمنه
یه لحظه یه ایست بدبد به مغزتون : این حرفا پاچه خواری نیست !!!!! :-X

اتفاقا دلیلی که منم وارد این بحث شدم همین بود که اول اش هم مطرح کردم!  واقعا این که حساس بشیم روی این نکته چرا شیر زن هایی مثل منیره کم اند! چرا خودشون رو معرفی نمی کنند ، زیاد جایگاهی نداره! خب شاید یکی این طوری راحت تره!

البته من منیره خانم رو فقط با اون پست اش توی وبلاگ اش که گفته بود چرا فرزند بزرگ خانواده هستش! می شناسم :D نه بیشتر!
ولی ایکاش فقط یک منیره نداشتم!

ممنون از تعريفاتون! به نظرتون يه کم در مورد تعريف زياده روي نکردين! اسمايل شرمزدگي
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1387، 01:24 ق‌ظ توسط monire »
Regards,
monire montazeri
http://monire.wordpress.com/

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • یادداشت های یک دیوانه
« پاسخ #32 : 23 اردیبهشت 1387، 01:22 ق‌ظ »
اينکه گفتم داره به انحراف کشيده ميشه اصلا منظورم اون دو تا آقاي محترم نبود! کلي گفتم. اديتش ميکنم.

آها راهکار ميخواستيم!
يکي از خانم هاي همين فروم بهم گفت که توي جمع هاي اين جوري اغلب آقايون حالا خواسته يا ناخواسته به ما خانم ها اهانت ميکنن! حالا گاها با همين متفاوت نگاه کردن و يا گفتمانشو و لحن تحقير آميز و ... اين بود که ميگفت نميخواد کسي بدونه خانمه. البته بعد گفت که اينجا ها (منظورش جمع هايي بود که که در زمينه فناوري اطلاعات و اپن سورس و ... تبحر دارن يا حداقل فعالن) خيلي بهتره و اين خاصيت رو نداره! ولي با اين حال هنوز ترس اين رو داره.

نميدونم والا!
اين چند روز خودم خيلي درگير شدم با افراد مختلف که بهم ميگفتن چرا اين قدر صادقانه توي وبلاگت حرف ميزني و ...
نميدونم! اگه پسر بودم اين همه بهم ايراد ميگرفتن؟!
احتمالا از فرهنگ باشه، شايدم ديد مردم اينجوريه!
واقعا نميدونم.

يه چيزهاي ديگه هم هست
محدوديت ها
محدوديت هايي که گاها خانواده ها و يا اجتماع واسه ما خانم ها پيش ميکشن
اينکه من ميخوام برم لاگ ولي بابام در ميان ميگن لاگ ديگه چه طور جاييه؟! ميام بگم جلسه است! ميگن اين نوع جلسه ها رفتن نداره! بگم کلاسه! ميگن چه کلاسيه که من تا حالا اسمش رو نشنيدم و ....
و محدوديت هاي اجتماعي مثل همين حرفهاي خاله زنکي که در همه جا پشت سر يه دختر زده ميشه ولي پشت سر يه پسر نه
و محدوديت هاي شخصيتي که بنا به شخصيت هر فرد واسش ايجاد ميشه

راهکار!
بازم نميدونم
شايد يه کم بيشتر دوستان توضيح بدن منم مخم باز تر بشه
Regards,
monire montazeri
http://monire.wordpress.com/

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #33 : 23 اردیبهشت 1387، 01:29 ق‌ظ »

باز هم سلام به هم انجمنیه عزیز

باز هم می گم که ما اینجا دنبال دلیل و راهکار نیستیم

این فقط یه طرح مطلب بود و بس....
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #34 : 23 اردیبهشت 1387، 01:57 ق‌ظ »
شیزه!!! :D
بابا من که اول اش هم گفتم! صلاح مملکت خویش خسروان دانند! 
منیره خانم!  پلیز شما به عنوان ی شیر زن!
سجاد جان ی حرفی همین بالا زده ایشون! خیلی هم معنی داره!
"يکي از خانم هاي همين فروم بهم گفت که توي جمع هاي اين جوري اغلب آقايون حالا خواسته يا ناخواسته به ما خانم ها اهانت ميکنن! حالا گاها با همين متفاوت نگاه کردن و يا گفتمانشو و لحن تحقير آميز و ..."
من اگه بودم که اجازه نمی دادم کسی بهم بگه حالا من چطوری باشم بهتره!   و می دونم تو هم همچین منظوری نداری! ولی اولش هم عرض کردم! حساسیت ایجاد می کنه این پست! که لزومی هم نداره! چ فرقی می کنه حالا مگه ! هر کسی هر طوری راحته! همون طوری راحته!!  (جمله رو داشتید)
**نکته:: مثلا نمک اش رو هم زیاد کردم الان من :)
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #35 : 23 اردیبهشت 1387، 07:04 ق‌ظ »
:)  چ خوب که هنوز کسی جواب نداده! مهم بود برام! از صبح که بیدار شدم در این فکر بودم!

سجاد ;)  فکر کنم تازه متوجه لپ مطلب شدم!  که چرا دنبال علت و معلول نیستیم!  :D
آقا ایده دارم! باقلاوا
    ۱) یک ناظر از خانون هایی که می شناسیم
پیشنهاد:: منیره
    ۲) اجرای بخشی ار برنامه ی روز جشن هاردی توسط خانوم ها
پیشنهاد:: منیره

خوبه؟ اگه بدونین چقدر به مغرم ام فشار آمده تا این همه فکر کردم!  :p

آفلاین Lost Ace

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
« پاسخ #36 : 23 اردیبهشت 1387، 07:49 ق‌ظ »
مشکل زنان ما مرداییم. چرا؟ واضح، چون همیشه می خواستیم کمکشون کنیم به روش خودمون. بابا بزارید خودشون راه خودشون رو پیدا کنند به روش خودشون.
باور کنید نتیجه می ده. ای کاسه داغتر از آشها. ای زن ذلیلای بدبخت.  \\:D/
Free software is a matter of the user's freedom to run, copy, distribute, study, change, and improve the software.

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #37 : 23 اردیبهشت 1387، 11:04 ق‌ظ »
مشکل زنان ما مرداییم. چرا؟ واضح، چون همیشه می خواستیم کمکشون کنیم به روش خودمون. بابا بزارید خودشون راه خودشون رو پیدا کنند به روش خودشون.

بررسی کردم!  بحث حرف شما نیست!  هرچند اول تایید کرده بودم حرف ات رو در قالب مزاح!

اما ی چیزایی هست که شاید کمتر می بینیم! و اون دیدم دیگران هستش! غیر از خودمون! نمی دونم خیلی توضیح ش مشکل هست!
اما اگه کسی صداش در نیاد ما فرصت ب کسی دیگه نمی دیم! درسته که بخشی از مشکل خودمون هستیم! اما تا روش بحث نشه  ما همین ای هستیم که هستیم!
شاید لازم باشه یاد بگیریم یکمی هم عوض شیم!  اصولا تغییر چیز خوبی ی!

و بازخورد رو از خانوم ها هم داشتیم که بدونم چ میشه کرد!

« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1387، 11:51 ق‌ظ توسط علیرضا طالقانی »

آفلاین 404

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
« پاسخ #38 : 23 اردیبهشت 1387، 03:17 ب‌ظ »
 :-X  :P  ::)  :o  8)
« آخرین ویرایش: 02 خرداد 1387، 08:15 ق‌ظ توسط asma »

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #39 : 23 اردیبهشت 1387، 04:04 ب‌ظ »

توی این طرح مطلب هم تنها قصد راوی مشهود کردن و یا بیشتر کردن فعالیت ها بوده
نه اینکه چرا مشهود یا کمه ؟

آفلاین khajavi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 361
    • کافه ی گنو/لینوکس
« پاسخ #40 : 23 اردیبهشت 1387، 04:41 ب‌ظ »

توی این طرح مطلب هم تنها قصد راوی مشهود کردن و یا بیشتر کردن فعالیت ها بوده
نه اینکه چرا مشهود یا کمه ؟
badjoker جان
خیلی دوست دارم بدونم که این کار چه فاید داره؟ نه واقعا نتیجه ی این کار چی میشه؟
خیلی بچه ها بچه ها نظرات خودشون را اعلام کردند و شنیدیم . خوب حالا چیکار کنیم؟

از همین الان باید شروع کنیم.
چرا نباد روی راهکار ها فکر بشه.  ](*,) ](*,)
تنها چیزی که میدونم اینه که اگه هدف درستی در این گفت و گو ها نداشته باشین به هیچ نتیجه ی ای نمیرسیم 

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #41 : 23 اردیبهشت 1387، 04:42 ب‌ظ »
مطمئنا هدف این نیست که بخواهیم مو شکافانه به قضیه نگاه کنیم

به نظر من هدف اینه که یه دعوتی صورت گرفته باشه واسه فعالیت در تیم اوبونتو

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #42 : 23 اردیبهشت 1387، 09:35 ب‌ظ »
یک نکته رو من همین اول بگم، اینکه عزیزان میگن هدف از ایجاد این تاپیک این بوده یا آن بوده!
نقل‌قول
"این تاپیک زده نشد تا دلیل این قضیه پیدا و رفع بشه، این تاپیک شده شد تا خانوم ها مشارکت داشته باشند"
"این تاپیک زده شد و روش بحث شد، تا خانوم ها رو به حضور در پروژه های اپن سورس راغب کنیم"
"این تاپیک ایجاد نشده که بشینیم موشکافی کنیم که اشکال از کجاست و چرا و چرا و چرا . اینجا قراره ما به راه حل های جدید و مهم برای تشویق کردن خانم ها برای کمک به نرم افزارهای آزاد و گسترش اون بحث کنیم نه به چیز دیگه ای"
به نظرم درست نیست برای افکار دیگران چارچوب در نظر گرفته بشه. یک بحثی شروع شده که ابعاد مختلفی داره و هر کس هم از زاویه دید و نگاه و باور خودش به جز یا کلی از این مساله نگاه می کنه. هر کس هم میاد نظر دیگران را می خونه و با اون جنبه هایی که خودش نمی شناخته آشنا میشه. به شخصه خودم که این بحث را در بلاگم شروع کردم هدفم این نبود که کسی رو راغب کنم (چه دختر چه پسر) یا آمار مشارکت رو تغییر بدم یا کسی رو تشویق کنم!‌ نه اینکه اینا کارای بدی باشه بلکه خود من به شخصه یک سری سوالات بعضا کلی در ذهنم بود و خواستم در حالت جزیی نرم افزار آزاد در موردش مطالعه و تحقیق و ریشه یابی کنم. قطعا وقتی ما بتونیم بر اساس واقعیات مساله را ریشه یابی کنیم راه کارهای بهبود این وضعیت هم عینا در دسترس خواهد بود. حالا اینکه این کار گسترش پیدا کنه و جنبه های دیگر رو هم در بر بگیره خیلی خوبه و بنده خودم هم در صورت فرصت حتما مشارکت می کنم. مهدی نازنین هم که بحث را به این انجمن آورد قطعا مواردی مد نظرش بوده که لزوما این موارد با مواردی که در ذهن منه مطابقت کامل ندارند و کسان دیگری که این بحث را ادامه دادند نیز به همین منوال. لذا خواهشی که دارم اینه که دوستان بحث را به هیچ چیز محدود نکنند. جوری باشه که هر که هر چه دل تنگش می خواهد بگوید.  :) ممنون

چه لزومی داره این مرز بندی ه جنسیتی؟ که احترام بزاریم چون خانومه، که خوب صحبت کنیم چون خانومه که بد صحبت کنیم اشکال نداره که خانوم نیس! بیشتر مراعات ادب و احترام رو میکنید چون خانم ها محترم ترند؟  ??? 
تایید می کنم. دینگی جان به نظر من ما باید با همه با ادب و نزاکت برخورد کنیم. من نمی دونم این مساله فقط بین ما ایرانی هاست یا همه جای دنیا است که وقتی یک سری با هم صمیمی می شیم و به خصوص که به لحاظ جنسیت یکی هم باشیم پرده های ادب و نزاکت بینمون کنار میره و فکر می کنیم این که بعضا حرف های ناروایی ردوبدل میشه یعنی صمیمیت!‌ به نظر من جدای از جنسیت و موقعیت اجتماعی، مالی، تحصیلی و هرگونه مرزبندی که در دنیا می بینیم "انسان به صرف انسان بودنش محترم است".

البته سعید بحثش خیلی کلی تره ولی در مورد خودمون من فکر میکنم دلیلش همین مرزبندی های جنسیتیه،تفکیک جنسیتی! که حضوره یه عده رو توی این اجتماع کم رنگ میکنه.چرا آدما رو بر حسب جنسیتشون جدا کنیم؟ مثلا مرزبندی شخصیتی بهتر نیست اگه اصولا قراره تفکیکی صورت بگیره؟!
همه عزیزان که روی بحث جامعه شناختی قضیه صحبت می کنند به گونه ای بخشی از علل رو بیان می کنند. و چون در علم جامعه شناسی ما با انسان و جامعه سر و کار داریم و شرایط و مختصات این جوامع با هم فرق می کند نظر شما در مورد ایران کاملا وارد است البته باید مورد بررسی قرار بگیرد بر اساس واقعیات ولی من به شخصه که این بحث را شروع کردم می خوام به یک نکته مشترک بین جوامع مختلف برسم و اگر فرصتی باقی ماند خیلی خوب خواهد بود که مورد ایران را هم به صورت خاص بررسی کنیم. در هر صورت با نظراتت موافقم. البته انسان همیشه باید سعی کنه به جای اینکه مسایل دنیا رو به صورت سیاه و سفید ببینه به صورت خاکستری (طیفی از سفید به سیاه) ببینه!  ;)

اشتباه نکن
این مرز بندی نیست
این بحث فقط و فقط بخاطر مشهودتر شدن فعالیت خانوم هاست
مطئن باش خیلی ها توی رفتارهای اجتماعی و تخصصی براشون خانوم و آقا فرقی نداره و همیشه یه رنگن
من یک نکته دیگر رو همین جا اضافه کنم که به نظر من این مرزبندی جنسیتی با مرزبندی های دیگر فرق داره. بدین صورت که یک مرزبندی طبیعی است و وقتی ما به دنیا میایم همراه ماست و در طول زندگی در هر شرایطی با ماست و به لحاظ فیزیولوژیکی (خصوصیات و مهارت‌های جسمی متفاوت) و روحی (صفات روحی متفاوت که توسط خداوند در انسان تعبیه شده و جهان بینی های متفاوت و ... ) باعث تغییر طبیعی میشه. یعنی اراده خداوند متعال بر این بوده که به صورت پیش فرض از موجود زنده ای به نام انسان دو جنس مختلف با خصوصیات متفاوت وجود داشته باشه. ولی مثلا مرزبندی تحصیلی یک مرزبندی قراردادی بین خود ما انسان هاست و در جامعه فرضا اگر تحصیلات معیار نباشه این مرزبندی معنا و مفهومش رو از دست میده. لذا به نظر من بحث و تبادل نظر بر روی این مرزبندی به خاطر طبیعی بودنش کار به جایی است!

خوشحالم که میبینم اینقدر آدمای منطقی و با دید باز توی این انجمن عضو هستند و افتخار میکنم که با اینجا آشنا شدم
پ.ن: اصلا منظورم تو نبودی دینگی‌
منم همین طور. البته اینکلودینگ دینگی!  :D

ربطی به دوره 30 ساله انقلاب نداره! کل جهان همینه که هست! خانم ها کمتر اجتماعین.
احساس میکنم یه جور ماهیتیه! یه جور تفکر و شاید غریزه
امیدوارم بتونم هر چه سریعتر این بحث جامعه شناسی جنسیت را به یک جایی برسونم که بتونم دقیقتر نظر بدم. تا اینجا چیزی که دستگیرم شده اینه که مساله اجتماعی بودن و حضور در اجتماع بر اساس نقش های اجتماعی شکل می گیره. یک دختر یا پسر در یک نقش و در یک راستایی در جامعه حضور پیدا می کنه، نمیشه که هیچ نقش و مشغولیتی نداشته باشه و در عین حال حضور اجتماعی هم داشته باشه. حالا اگر خیلی از این نقش های اجتماعی ۱-برای خانم ها تعریف نشده باشه یا نگاه جامعه به اون نقش ها خوب نباشه ۲-اگر هم تعریف شده باشه کار و تلاشی برای آموزش، آگاهی و هدایت خانم ها در آن نقش ها صورت نگیره نتیجه خیلی واضحه، در صورت ظاهری مساله حضور خانم ها به لحاظ کمی در آن نقش های اجتماعی کم میشه. این مساله هم برای خانم ها است و هم برای آقایون. حالا فرض کنید اگر ما کلا ۵۰۰ نقش اجتماعی در جامعه داشته باشیم و ۴۵۰ تا از این نقش ها مشمول مورد ۱ یا ۲ بالا ( و احتمالا موردهای دیگه که فعلا من نمی دونم) قراربگیره نتیجه گیری میشه خانمها در ۹۰٪ نقش های اجتماعی حضور ندارند و به قول شما کمتر اجتماعی اند. (همه اعداد ساختگی هستند برای نشان دادن مساله به صورت کمی)

بازم میگم ربط به علاقه نداره. که مطمئنا اگه آمار بگیرن علاقه خانم ها بیشتر از آقایون ارزیابی میشه
یک جایی از دکتر فرهنگ هلاکویی شنیدم که می گفت هر وقت کسی گفت من به چیزی علاقه دارم ببینید در اون راستا چقدر سعی و تلاش کرده و قدم برداشته، کسی که در مساله ای هیچ قدمی برنداشته ابراز علاقه اش دروغ محضه.

معلومه دلت خونه ها!  :D

آفلاین Goomile

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
  • اوبونتو...
« پاسخ #43 : 24 اردیبهشت 1387، 02:54 ق‌ظ »
سعید جان ااگه اشتباه نکنم بلاگت مشکلی داره یا مشکل از مرورگر منه چون جایی که همین موضوع رو تو بلاگت گذاشتی تعداد نظرات رو 8 تا عنوان کرده که با تعدادی که نشون میده فرق داره,اینو واسه این گفتم چون خودم هم اونجا نظر دادم اما نمیدونم بدستت رسیده یا نه و نمیخوام هم اینجا دوباره تکرار کنمش که تکرار مکررات بشه به هر حال یه نکاتی تو پست های بچه ها هست که سعی میکنم که به جواب دادن اونها بسنده کنم.
اول اینکه هیچوت بدون ریشه یابی مسئله نمیشه راهکار ارائه داد و اصلا راهکار ها و اصلاحات برای برطرف کردن نقص ساختارها که براساس بررسی ها آشکار شدن ارائه میشن اما مسلما ما میخوایم در حد سعی و توانمون این موضوع رو بررسی کنیم و قصد ارائه نتیجه نداریم چون همونطور که دوستان گفتند این خودش یه بحث کارشناسانه و تخصصی و نیاز به تحقیقات و بررسی های حرفه ای تر داره .
در مورد احترام گذاشتن یا بهتر بگم رسمی برخورد کردن با خانم ها باید بگم که دلیل این موضوع اونچه که شما بیان کردید نیست همونطور که خودتون میدونید زن و مرد ,دختر یا پسر مصلما تفاوت هایی از لحاظ رفتاری و خلقیات و احساسات دارند و ما مرد ها چون از این تفاوت ها آگاه نیستیم و نمیدونیم کنش خانم ها در مقابل رفتار ما چیست,سعی میکنیم رسمی و پاستوریزه برخورد کنیم و به دیگران هم اینو توصیه میکنیم برای مثال وقتی من ابتدا وارد این انجمن شدم سعی میکردم یه خورده رسمی برخورد کنم ولی کم کم فهمیدم که سیاست های این انجمن و رفتار سایر اعضا طوری که محیط صمیمی و دوستانه باشه الانم اگه خانمی از من بخواد که باهاش دوستانه و صمیمی رفتار کنم تا اونجایی که اینکار با اعتقاداتم در تضاد نباشه اینکار رو میکنم اما در حالت عادی رسمی برخورد میکنم.
خانم منتظری در مورد پست یک داستان کوتاه هم بنده میخواستم همونجا خدمتتون توضیح بدم ولی چون نمیخواستم بحث بیشتر از اون به حاشیه بره صرفه نظر کردم اما اینجا میگم که هر چند پاسخ شما و کنشی که نشون دادید اگه غلو نکنم بهترین کنشی بود که یه خانم میتونست نشون بده ولی همونطور که میدونید تو این انجمن خانم های دیگری هم هستند(هر چند به تعداد و فعالیت کم)که ممکن رفتارشون مثل شما نباشه و طرز فکرشون هم متفاوت,به همین دلیل ناظران زحمتکش این انجمن(که همونطور که میدونید مرد هستند و قاعدتا کمتر با دیدگااه خانم ها آشنا هستن)بر مبنای اصول و قوانین سایت که کاربر ها رو از شوخی کردن های بی مورد باز میداره عمل کردن.
قسمت دیگه حرف هایی که اونجا زدید این بود که
نقل‌قول
من شخصا خيلي بي رگم. و مطمئنا خانمهايي كه در اين عرصه وارد شدند هم مثل من يه خورده پسرونه اند و اهميتي به اين چيزها نميدن.
و من میخواستم بگم که این عرصه اصلا مردونه یا پسرونه نیست و هیچ محدودیدتی برای خانم هایی که رفتاری کاملا زنونه یا دخترونه دارند ایجاد نمیکنه و میتونن با همون رفتار زنونه یا دخترونه شون فعالیت کنن در این عرصه ,البته ممکن شما دلیل شخصیتون رو برای حضور در این عرصه گفته باشید و هیچ تصمیمی در کلی گویی نداشته باشید.
Together We Can!
Comail

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #44 : 24 اردیبهشت 1387، 07:28 ق‌ظ »
ای خدا باز من عقب افتادم از نظرات بچه ها!  ](*,)
سعید جان ااگه اشتباه نکنم بلاگت مشکلی داره یا مشکل از مرورگر منه چون جایی که همین موضوع رو تو بلاگت گذاشتی تعداد نظرات رو 8 تا عنوان کرده که با تعدادی که نشون میده فرق داره,اینو واسه این گفتم چون خودم هم اونجا نظر دادم اما نمیدونم بدستت رسیده یا نه و نمیخوام هم اینجا دوباره تکرار کنمش که تکرار مکررات بشه به هر حال یه نکاتی تو پست های بچه ها هست که سعی میکنم که به جواب دادن اونها بسنده کنم.
در این که این بلاگ در حال حاضر مشکل داره که شک نکنید! فعلا بزرگترین مشکل همین قالب سایت هست که در رزولوشن ها و اندازه فونت های مختلف قاط می زنه که دارم درستش می کنم. البته اون چیزی رو که شما فرمودید را رفتم دیدم درسته! یعنی ۱۰ اندیشه نیک ارسال شده بود و تعداد را نیز درست زده بود. هر نظری هم ارسال میشه من را با ایمیل خبر می کنه.

اول اینکه هیچوت بدون ریشه یابی مسئله نمیشه راهکار ارائه داد و اصلا راهکار ها و اصلاحات برای برطرف کردن نقص ساختارها که براساس بررسی ها آشکار شدن ارائه میشن اما مسلما ما میخوایم در حد سعی و توانمون این موضوع رو بررسی کنیم و قصد ارائه نتیجه نداریم چون همونطور که دوستان گفتند این خودش یه بحث کارشناسانه و تخصصی و نیاز به تحقیقات و بررسی های حرفه ای تر داره .
در مورد احترام گذاشتن یا بهتر بگم رسمی برخورد کردن با خانم ها باید بگم که دلیل این موضوع اونچه که شما بیان کردید نیست همونطور که خودتون میدونید زن و مرد ,دختر یا پسر مصلما تفاوت هایی از لحاظ رفتاری و خلقیات و احساسات دارند و ما مرد ها چون از این تفاوت ها آگاه نیستیم و نمیدونیم کنش خانم ها در مقابل رفتار ما چیست,سعی میکنیم رسمی و پاستوریزه برخورد کنیم و به دیگران هم اینو توصیه میکنیم برای مثال وقتی من ابتدا وارد این انجمن شدم سعی میکردم یه خورده رسمی برخورد کنم ولی کم کم فهمیدم که سیاست های این انجمن و رفتار سایر اعضا طوری که محیط صمیمی و دوستانه باشه الانم اگه خانمی از من بخواد که باهاش دوستانه و صمیمی رفتار کنم تا اونجایی که اینکار با اعتقاداتم در تضاد نباشه اینکار رو میکنم اما در حالت عادی رسمی برخورد میکنم.
در مورد اول که ۱۰۰٪ موافقم. در مورد دوم هم من حرفم با صحبت شما در روبروی همدیگر نیستند بلکه در کنار همدیگر هستند. بدین معنی که من گفتم احترام (نه لزوما رسمی و کلاسیک برخوردکردن) حق هر انسانی است به صرف انسان بودن (البته به هر کسی هم که ظاهر انسان داره انسان گفته نمیشه) . یعنی انسان جایگاه و مرتبه بلندی داره که مستوجب احترام میشه. صحبت شما هم ۱۰۰٪ درسته و بنده هم قبول دارم و همون طور که خودتون نیز گفتید کیس بای کیس فرق می کنه. یعنی ممکنه بعضی دخترخانم ها از این که نحوه گفتار و رفتار طرف مقابل غیرکلاسیک و غیر رسمی باشه راضی تر باشند و بعضی ها هم دوست داشته باشند رسمی و کلاسیک باشه و در همون حد نگه اش دارند. به نظر من البته این کلاسیک بودن یا نبودن مهم نیست. مهم اینه که رابطه های ما سازنده باشه و در راستای رشد و تعالی طرفین. در هر صورت ممنونم از شما