انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از داخل لینوکس توی پارتیشن ویندوزی چیزی نریزید  (دفعات بازدید: 18481 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
وقتی با لینوکس کار میکردم تعداد زیادی فایلهای ارزشمند از اینترنت دانلود کردم.
برای اینکه بتونم از این فایلها توی ویندوز هم استفاده کنم فایلها رو توی یه پارتیشن ویندوزی (مثلا D) انتقال دادم.

وقتی کامپیوتر رو restart کردم که از لینوکس به ویندوز برم، قبل از بالا اومدن ویندوز صفحه ای نمایش داده شد که میگفت پارتیشن D شما (همون جایی که فایلها رو کپی کرده بودم) احتیاج به check کردن داره و اگر توی 10 ثانیه هیچ دکمه ای رو نزنید پارتیشن D چک میشه.

نتیجه ی check کردن جالب بود. فقط index فایلهایی رو پاک کرد که از لینوکس به پارتیشن ویندوزی انتقال داده بودم. و متاسفانه همه ی اون اطلاعات ارزشمند از دست رفت.

اینطور که به نظر میرسه، علاوه بر اینکه از توی لینوکس قابلیت مشاهده پارتیشن های ویندوزی وجود داره و میشه باهاش کار کرد. ولی مقداری ناسازگاری هم وجود داره و اگه فایلی رو از توی لینوکس به پارتیشن ویندوزی اضافه کنیم ویندوز اون فایلها رو Garbage تشخیص میده و پاک میکنه.
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1391، 01:31 ب‌ظ توسط masoudk »
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
وقتی با لینوکس کار میکردم تعداد زیادی فایلهای ارزشمند از اینترنت دانلود کردم.
برای اینکه بتونم از این فایلها توی ویندوز هم استفاده کنم فایلها رو توی یه پارتیشن ویندوزی (مثلا D) انتقال دادم.

وقتی کامپیوتر رو restart کردم که از لینوکس به ویندوز برم، قبل از بالا اومدن ویندوز صفحه ای نمایش داده شد که میگفت پارتیشن D شما (همون جایی که فایلها رو کپی کرده بودم) احتیاج به check کردن داره و اگر توی 10 ثانیه هیچ دکمه ای رو نزنید پارتیشن D چک میشه.

نتیجه ی check کردن جالب بود. فقط index فایلهایی رو پاک کرد که از لینوکس به پارتیشن ویندوزی انتقال داده بودم. و متاسفانه همه ی اون اطلاعات ارزشمند از دست رفت.

اینطور که به نظر میرسه، علاوه بر اینکه از توی لینوکس قابلیت مشاهده پارتیشن های ویندوزی وجود داره و میشه باهاش کار کرد. ولی مقداری ناسازگاری هم وجود داره و اگه فایلی رو از توی لینوکس به پارتیشن ویندوزی اضافه کنیم ویندوز اون فایلها رو Garbage تشخیص میده و پاک میکنه.
سلام ممنون بازم بابت یادآوری ولی خداروشکر اصلا ویندوز نصب ندارم ولی اگر زمانی هم نصب کردم و نیاز داشتم حتما مواظب هستم ممنون خیلی عالی بود

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
برای من هم این اتفاق چند باری افتاده ولی فقط برای درایو C یعنی درایو ویندوز و برای درایو های دیگه مثل D و E و F مشکل خاصی نداشتم
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
برای من هم این اتفاق چند باری افتاده ولی فقط برای درایو C یعنی درایو ویندوز و برای درایو های دیگه مثل D و E و F مشکل خاصی نداشتم

چون درایوهای دیگه ای که داشتی (D و E و F و ...) قبل از بالا اومدن ویندوز check نشدن. اگه check بشن برای اونها هم همین اتفاق میافته.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
من بارها دیدم که اعضا این فروم در پاسخ بعضی از سوالات کاربران به این نکته اشاره کردند که پارتیشن های ویندوزی از داخل لینوکس قابل مشاهده و استفاده است.
ولی هیچوقت ندیدم کسی به این موضوع اشاره کنه و اخطار بده که پدیده ی ناسازگاری هم وجود داره.

دوستان اسم این کار خیانته. وقتی میگید که از توی لینوکس میشه با پارتیشن ویندوزی کار کرد شما یک قابلیت فوق العاده رو بیان میکنید، ولی اگه مشکلاتی هم که وجود داره رو به خاطر حفظ خوب بودن لینوکس نگید این کار یه جور خیانته به کسی که ازتون سوال پرسیده.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
اینکه فایلها پاک می‌شن مشکل ویندوزه نه لینوکس. ناسازگاری از ویندوزه نه لینوکس.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
بنده از توی لینوکس به درایو C ویندوز فایلهایی کپی کردم و مشکلی هم نداشتم. لطفا بدون اطلاع و آگاهی کسی رو به خیانت متهم نفرمایید.
شاید مشکل از کامپیوتر (ویندوز یا لینوکس) یا فایلهای شما باشه.
تنها مشکلی که بنده بهش بر خوردم اینه که توی نسخه ۹.۱۰ اوبونتو (۱۲.۰۴ رو امتحان نکردم) وقتی از اوبونتو از توی یه درایو ویندوزی یه فایلی رو دیلیت میکردم یه فولدر به نام trash میساخت که از ویندوز میشد ببینیش. یه چیزی مثل recycle bin ولی فایل توی همون فولدر نگهداری میشه.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
منم تا حالا مشکلی با این قضیه نداشتم!

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پس چرا من مشکلی نداشتم؟ ;)

مشکل از فایلهاتون ، پارتیشن بندی ناصحیح و ... میتونه باشه.

بسیار خوب میشد اگر قبل از حرف زدن کمی منابع معتبر را جست و جو میکردیم
[/glow][/b]
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
بسیار خوب میشد اگر قبل از حرف زدن کمی منابع معتبر را جست و جو میکردیم
مثل خود شما؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا
    • وبگاه محمد علی صدرایی
من همیشه حواسم هست که این صفحه چک نیاد و تا می یاد اینتر را می زنم

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
مشکل نه از لینوکسه نه از ویندوز.من خیلی ها رو می شناسم که از تو لینوکس به ویندوز کپی کردن. هیچ وقت هم مشکل نیوده. شاید مشکل اینه که ویندوزیتون crack شده و مشکل داره یا این که مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری دارید.
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
خوب کار کردن با فایل‌سیستم NTFS در گنو-لینوکس پیشنهاد نمی‌شه، بخاطر اینکه مشخصات اون به صورت آزاد ارائه نشده و توسط مهندسی معکوس دراومده، و در خیلی موارد نمی‌شه حدس زد ویندوز چه عکس‌العملی در مقابل تغییرات میده.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
من کور نیستم، چیزی که دیدم رو باور دارم.
نه مشکل سخت افزاری دارم، نه مشکل نرم افزاری، اونقدر هم فهم و شعور دارم که بفهمم این اتفاق ربطی به crack یا خرابی پارتیشن نداره.

شماها همچین چیزی رو ندیدید چون براتون اتفاق نیافتاده.
یه بار که ویندوز رو به صورت ناصحیح و اتفاقی restart کنید، وقتی تو راه اندازی بعدی صفحه ی check بیاد و جست و جو کنه تا مشکل رو درست کنه. جلو چشتون هرچی فایل که از لینوکس کپی کردید رو به عنوان garbage پاک میکنه.
من 70 گیگ اطلاعات داشتم، چرا فقط اون چیزایی که از توی لینوکس ریخته بودم رو پاک کرد؟ چرا به 70 گیگ بقیه کاری نداشت؟

الهی قربونتون برم، معلومه که برای شما این اتفاق نمیافته، این اتفاق برای کسی میافته که مدام از هر دو سیستم عامل استفاده کنه، این اتفاق برای کسی میافته که این کاری که من کردم رو بکنه، نه برای کسی که تو زندگیش به جز امتحان کردن 100 تا میز کار چیز دیگه ای رو آزمایش نکرده.

این کاری که من کردم رو بکنید، اگه فایلهاتون پاک نشد اون موقع بیاین به من بگید که خراب پارتیشن بندی کردی.
ببخشید یه سوال برای من پیش اومد. میشه لطفا یکی به من یاد بده چه جوری میشه خراب پارتیشن بندی کرد؟

اینکه فایلها پاک می‌شن مشکل ویندوزه نه لینوکس. ناسازگاری از ویندوزه نه لینوکس

منم اگه یه برنامه ی گرافیکی بسازم که فایل psd تولید کنه، اگه gimp و photoshop فایل تولید شده توسط برنامه ی من رو نتونستن باز کنن ناسازگاری از طرف gimp و photoshop هستش نه از طرف برنامه ای که من نوشتم.

اصلا من کاری ندارم که مشکل از طرف ویندوزه یا لینوکس، اصلا فرض بگیریم که ناسازگاری بخاطر ویندوزه. من فقط میخواستم بگم همچین چیزی وجود داره. فقط میخواستم تجربه ی امروزم رو با شما به اشتراک بگذارم. شمام مثل همیشه محبتتون رو به من نشون دادید ;)

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
خوب کار کردن با فایل‌سیستم NTFS در گنو-لینوکس پیشنهاد نمی‌شه، بخاطر اینکه مشخصات اون به صورت آزاد ارائه نشده و توسط مهندسی معکوس دراومده، و در خیلی موارد نمی‌شه حدس زد ویندوز چه عکس‌العملی در مقابل تغییرات میده.

مرسی