انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: از داخل لینوکس توی پارتیشن ویندوزی چیزی نریزید  (دفعات بازدید: 18505 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
خوب کار کردن با فایل‌سیستم NTFS در گنو-لینوکس پیشنهاد نمی‌شه، بخاطر اینکه مشخصات اون به صورت آزاد ارائه نشده و توسط مهندسی معکوس دراومده، و در خیلی موارد نمی‌شه حدس زد ویندوز چه عکس‌العملی در مقابل تغییرات میده.

مرسی

من خودم معتقدم فایل (مهم) نباید فقط روی ویندوز یا لینوکس بزاری . باید در هارد اکسترنال یا فلش یا روی دی وی دی  هم بریزی. هر وقت لازم داشتی استفاده کن .

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
الهی قربونتون برم، معلومه که برای شما این اتفاق نمیافته، این اتفاق برای کسی میافته که مدام از هر دو سیستم عامل استفاده کنه، این اتفاق برای کسی میافته که این کاری که من کردم رو بکنه، نه برای کسی که تو زندگیش به جز امتحان کردن 100 تا میز کار چیز دیگه ای رو آزمایش نکرده.

من هم ویندوز دارم هم مینت. از تو مینت هم کم فایل دانلود نکردم و بعد از ریختنشون توی یه درایو دیگه ویندوز بهم اصلا گیر نداده. هر روز هم مینت و 7 رو سیستمم بوت میشن و تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
خیلی عجیبه  :o من تا دلت بخواد از لینوکس به پارتیشنهای ویندوزی کپی کردم مشکلی تا حالا پیش نیومده با ویندوز هم کار میکنم یعنی روزانه دارم بین این دوتا سوییچ میکنم رو سیستم اوبونتو و ویندوز ۷ نصبه
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1391، 09:25 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
ببینید این دوست عزیزمون میگه اگر ویندوز چک دیسک کنه پاک میشه .

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
اینکه فایلها پاک می‌شن مشکل ویندوزه نه لینوکس. ناسازگاری از ویندوزه نه لینوکس
منم اگه یه برنامه ی گرافیکی بسازم که فایل psd تولید کنه، اگه gimp و photoshop فایل تولید شده توسط برنامه ی من رو نتونستن باز کنن ناسازگاری از طرف gimp و photoshop هستش نه از طرف برنامه ای که من نوشتم.
هر اکستنشنی که در نرم‌افزارهای آزاد تولید بشه توسط همه پشتیبانی می‌شه. چون منبعش بازه. هر اکستننشنی که توسط نرم‌افزار انحصاری تولید بشه، فقط توسط خودش پشتیبانی می‌شه. تنها راه مهندسی معکوس و صرف وقت گرانبهای توسعه‌دهندگان آزاد برای شناخت رموز آن است. پس این وسط ویندوز نخاله‌اس. چون فقط خودش خودشو می‌شناسه. پس ویندوزه که با بقیه ناهماهنگه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
منم اگه یه برنامه ی گرافیکی بسازم که فایل psd تولید کنه، اگه gimp و photoshop فایل تولید شده توسط برنامه ی من رو نتونستن باز کنن ناسازگاری از طرف gimp و photoshop هستش نه از طرف برنامه ای که من نوشتم.
هر اکستنشنی که در نرم‌افزارهای آزاد تولید بشه توسط همه پشتیبانی می‌شه. چون منبعش بازه. هر اکستننشنی که توسط نرم‌افزار انحصاری تولید بشه، فقط توسط خودش پشتیبانی می‌شه. تنها راه مهندسی معکوس و صرف وقت گرانبهای توسعه‌دهندگان آزاد برای شناخت رموز آن است. پس این وسط ویندوز نخاله‌اس. چون فقط خودش خودشو می‌شناسه. پس ویندوزه که با بقیه ناهماهنگه.

مکینتاش نخاله نیست؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366

مکینتاش نخاله نیست؟
چرا. چرا نباشه؟ اونو که حتی ویندوزم پشتیبانی نمیکنه
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!

مکینتاش نخاله نیست؟

خیر نیست :) مک از FreeBSD نشات گرفته و طبعا خیلی از رمز و رازهاش با FreeBSD یکی هست. :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
اول از همه میخوام از همه یه معذرت خواهی کنم اگه به کسی بی احترامی کردم.
من اول فکر کردم شما همتون از ناسازگاری موجود خبر دارید که گفتم پنهان کردن این حقیقت از کاربری که سوال میپرسه خیانته. ولی ظاهرا مثل اینکه شما تا حالا باهاش مواجه نشدید. یه بار دیگه از همه ی دوستانی که ناراحتشون کردم معذرت میخوام.

من از mint 11 به ویندوز vista اطلاعات فرستاده بودم حدود یک هفته هم باهاش کار میکردم و مشکلی نداشتم ولی با ظاهر شدن صفحه ی check بعد از scan گرفتن پارتیشن همه ی اطلاعات رو پاک کرد.
دوستانی که تا حالا مشکلی نداشتید برای اینکه به نتیجه برسیم لطفا مشارکت کنید، برای شما هم صفحه ی check اومده و پارتیشن رو scan گرفته و بعد از کامل شدن scan چیزی پاک نشده؟
اگه شما هم محبت کنید و یه امتحان بکنید که صفحه ی check اطلاعات شما رو هم پاک میکنه یا نه میتونیم به یه نتیجه ی درست برسیم.

از دوستانی هم که فقط سیستم عامل گنو/لینوکس نصب دارن و تا حالا ندیدن صفحه ی check ویندوز چه رنگیه خواهش میکنم بحث و به انحراف نکشن چون برای شرکت کردن توی این بحث باید هر دوتا سیستم عامل رو داشته باشی وقتی میخواید با اطمینان صحبت کنید.
به فیگور گرفتن نیست که.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
حذف شود....
تکراری...
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1391، 06:12 ب‌ظ توسط Milandini »
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329

مکینتاش نخاله نیست؟
بلانسبت نخاله ;D
از این دوستمون هم متشکرم که این نکته رو یاداوری کردند....پاک شدن فایل های مهم  از روی هارد یه کابوس بزرگه
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
من از لینوکس به درایو c ویندوز xp کپی کردم. و موقع بالا اومدن ویندوز اصلا صفحه check نمیاد.
بنده یه حدسی میزنم. طبق گفته دوستمون ntfs رو از مهندسی معکوس ساختارش رو فهمیدن. از اونجایی که نسخه ntfs ویدوز XP با ویستا و سون فرق میکنه ممکنه هنوز این نسخه جدیدتر رو کامل کشف نکرده باشن. بنابراین یه جاهایی از index خالی میمونه که در نتیجه ویندوز فکر میکنه این indexها اشتباهن و باید پاک بشن.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
یه سوال، این صفحه check ویندوز کیه؟ چیه؟ کجاست؟ که ما هم بریم تست بزنیم!  ;D

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا
    • وبگاه محمد علی صدرایی
دو بار کامپیوتر را با پاور خاموش کن وقتی که تو ویندوزی خودش میاد

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
من کور نیستم، چیزی که دیدم رو باور دارم.
نه مشکل سخت افزاری دارم، نه مشکل نرم افزاری، اونقدر هم فهم و شعور دارم که بفهمم این اتفاق ربطی به crack یا خرابی پارتیشن نداره.

شماها همچین چیزی رو ندیدید چون براتون اتفاق نیافتاده.
یه بار که ویندوز رو به صورت ناصحیح و اتفاقی restart کنید، وقتی تو راه اندازی بعدی صفحه ی check بیاد و جست و جو کنه تا مشکل رو درست کنه. جلو چشتون هرچی فایل که از لینوکس کپی کردید رو به عنوان garbage پاک میکنه.
من 70 گیگ اطلاعات داشتم، چرا فقط اون چیزایی که از توی لینوکس ریخته بودم رو پاک کرد؟ چرا به 70 گیگ بقیه کاری نداشت؟

الهی قربونتون برم، معلومه که برای شما این اتفاق نمیافته، این اتفاق برای کسی میافته که مدام از هر دو سیستم عامل استفاده کنه، این اتفاق برای کسی میافته که این کاری که من کردم رو بکنه، نه برای کسی که تو زندگیش به جز امتحان کردن 100 تا میز کار چیز دیگه ای رو آزمایش نکرده.

این کاری که من کردم رو بکنید، اگه فایلهاتون پاک نشد اون موقع بیاین به من بگید که خراب پارتیشن بندی کردی.
ببخشید یه سوال برای من پیش اومد. میشه لطفا یکی به من یاد بده چه جوری میشه خراب پارتیشن بندی کرد؟

اصلا من کاری ندارم که مشکل از طرف ویندوزه یا لینوکس، اصلا فرض بگیریم که ناسازگاری بخاطر ویندوزه. من فقط میخواستم بگم همچین چیزی وجود داره. فقط میخواستم تجربه ی امروزم رو با شما به اشتراک بگذارم. شمام مثل همیشه محبتتون رو به من نشون دادید ;)
برای من یکبار این اتفاق افتاد . و این دلیل برای تشخیص ندادن ساختار فایل در ویندوز هست . برای نمونه شما چند فایل mp3  یا فایل های دیگه رو بدون استفاده از پسوند تو دیسک ذخیره کنید ویندوز این فایل ها را نمیشنایه و حذف میکنه . این مشکل ویندوز است چرا که ساختار فایل رو تشخیص نمیده ولی در لینوکس ساختار فایل قابل تشخیص هست و شما با دستور file  میتونید به این مفهوم پی ببرید .
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257