انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما بهترین افزونه یا نرم افزار مدیریت دانلود در اوبونتو کدام است؟

Wget، دانلودر استاندارد Terminal. حرفه ای و انعطاف پذیر
122 (18.9%)
Gwget، واسط گرافیکی برای Wget. قابلیت های wget با ظاهری کابر پسند.
57 (8.9%)
Curl، پشتیبانی کامل از پروتکل ها، قابلیت آپلود.
14 (2.2%)
Axel، مانند Wget اما دارای قابلیت شتاب دهنده ی دانلود.
53 (8.2%)
Wxdownloadfast، مدیریت قوی و دارای نسخه ی پلتفرم های دیگر.
8 (1.2%)
Multiget، کاربرپسند، کامل و بی نقص. دارای شتاب دهنده ی دانلود و محدودیت سرعت انتقال داده.
41 (6.4%)
aria2، یک دانلود منیجر خط فرمانی ساده ولی با امکانات بالا.
60 (9.3%)
d4x، رابط گرافیکی زیبا و قدرتمند. پشتیبانی کامل از تمام نیاز های شما.
23 (3.6%)
KGET، دانلود منیجر میزکار KDE
38 (5.9%)
یک نرم افزار جدید به نام Jigdo، یک نسخه ی بتا و در حال کامل شدن با توانایی تشخیص خودکار پراکسی.
9 (1.4%)
Aria،قدرتمند، با سابقه، کامل.
27 (4.2%)
FatRat, امکانات عالی و دارای تمامی ویژگی‌های مورد نظر
107 (16.6%)
FlareGet, در حال توسعه و بسیار کامل. دارای نسخه‌ی تجاری
64 (9.9%)
XDMan, بر پایه‌ی جاوا و بسیار کاربرپسند
21 (3.3%)

مجموع آرای اعضا: 401

نویسنده موضوع: معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت و افزایش سرعت دانلود در اوبونتو  (دفعات بازدید: 136666 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چک کردم بعد از بستن DownThemAll دانلود هامون از اول شروع میشن این نرم افزار فقط سرعت دانلود افزایش میده آیا نرم افزار دیگه ای تو اوبونتو نیس که علاوه بر افزایش سرعت قابلیت ادامه دانلود بعد از ریست سیستم داشته باشه؟

فکر می‌کنم axel و aria2 این امکان رو داشته باشن. من خودم همیشه از wget استفاده می‌کنم. شتاب‌دهنده نداره، ولی همیشه با آخرین سرعتی که برای من تغریف شده بارگیری می‌کنه و هرچور امکانات دیگه‌ای رو که بخوام هم داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
سلام تا جایی که من بررسی کردم کسی راجب این توضیح نداده بود ولی چون مدتی هست دارم باهاش کار میکنم میبینم هیچ ایرادی نداره
1.خط فرمانی نیست یا داره من خبر ندارم
2.سطح دانلودش بالاست و همه مدل فرمت رو ساپورت میکنه تا حالا نشده یک جا برای دانلود کلیک کنم و اجرا نشه
3.در آخر متاسفانه توی مخازن نیست
4.اسمش هست prozgui
5.اگر ریسام هم دارد
6.برای نصب و یا توضیحات بیشتر به وبلاگ بنده مراجعه کنید
http://jahanifard.mihanblog.com/post/6
« آخرین ویرایش: 20 تیر 1391، 01:07 ب‌ظ توسط baztabroh »

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
remove the fun of unix with mac

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
فقط jdownloader

سنگینه و رم زیادی میگیره (فکر کنم کمی بیش از ۲۰۰ مگابایت دستکم برای من اینجوری بود)
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
uget هم خیلی خوبه.
خصوصا اینکه گروه بندی میشه و اولین دانلود منیجر گنو لینوکسی هست که من دیدم scheduler (زمان بندی دانلود) داشته باشه.
مثلا من تنظیم کردم ساعت یک خودش شروع کنه و ساعت شیش قطع کنه و سیستم رو خاموش کنه.
 ;D

آفلاین nino

• Full Member
  • *
  • ارسال: 224
    • Gitlab
من اولش با Downthemall کار میکردم که schedule کردن رو میشه با یه افزونه بهش اضافه کرد
بهترین دانلودری که تا حالا دیدم همون Prozgui Faster هست که قابلیت resume هم داره
حتی اگر دانلود رو pause یا نیمه کاره stop کنید یا حتی اگر سیستم restart بشه؛ چیزی که توی Downthemall متاسفانه وجود نداره
این آدرس نصبشه:
sudo add-apt-repository ppa:alza/project
sudo apt-get update
sudo apt-get install prozgui

فقط باید بعد از نصب با Firefox یکپارچه بشه تا توی گزینه های دانلودش بیاد
http://linuxseason.ir/?p=1525
البته دوستان حرفه ای مطمینا بلدن. من فقط تجربه مو گفتم!  :-X
...

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
uget هم خیلی خوبه.
خصوصا اینکه گروه بندی میشه و اولین دانلود منیجر گنو لینوکسی هست که من دیدم scheduler (زمان بندی دانلود) داشته باشه.
مثلا من تنظیم کردم ساعت یک خودش شروع کنه و ساعت شیش قطع کنه و سیستم رو خاموش کنه.
 ;D

منم از uget استفاده می‌کنم دانلود منیجر خوبیه و با flashgot توی فایرفاکس میشه اون رو به دانلود منیجر پیشفرض تبدیل کرد
jdownloader هم اسکجول داره ولی کلا برنامه سنگینیه

uget چندتا بدی داره
توسعه دهنده اون وقت برای توسعه اون نداره و مدت زیادیه که توسعه داده نمی‌شه
اندیکاتورش توی یونیتی نمی‌یاد
گاهی دانلودها faild میشن
از لحاظ سرعت و قدرت متوسطه و خیلی وقتها نمی‌تونه از کل پهنای باند استفاده کنه
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
uget هم خیلی خوبه.
 ;D

منم از uget استفاده می‌کنم دانلود منیجر خوبیه و با flashgot توی فایرفاکس میشه اون رو به دانلود منیجر پیشفرض تبدیل کرد

uget چندتا بدی داره
گاهی دانلودها faild میشن
++

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
uget هم خیلی خوبه.
 ;D

uget چندتا بدی داره
گاهی دانلودها faild میشن

نمی دونم پایه چیش بنویسم ! ولی پلاگین aria2 کار نمیکنه و ارور میده !
Edit=> settings ... => plug -in =>enable aria2
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
نمی دونم پایه چیش بنویسم ! ولی پلاگین aria2 کار نمیکنه و ارور میده !
Edit=> settings ... => plug -in =>enable aria2
ولی برای من بدون مشکل کار می‌کنه!
ubuntu 12.04 64bit
uget 1.8.0-1
aria2 1.13.0-1

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
من با wget , axel , jdownloader , uget , downthemall , proz-gui و خیلی کم aria کار کردم ولی از بین اینا به ترتیب axel , proz-gui و downthemall از بقیه بهتر بودن هر چند بازم هر کدوم بعضی وقت ها خیلی اذیت می کنن
چی میشد یه روز میومد که یه دانلودر خوب هم واسه گنو/لینوکس میومد!!
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
من با wget , axel , jdownloader , uget , downthemall , proz-gui و خیلی کم aria کار کردم ولی از بین اینا به ترتیب axel , proz-gui و downthemall از بقیه بهتر بودن هر چند بازم هر کدوم بعضی وقت ها خیلی اذیت می کنن

دوست من کلا موضوع دانلودر موضوعی است که به تجربه خود من فقط در ایران اون هم بخاطر سرعت پایین اینترنت و قضیه ی شیرینگ خطوط اینترنت اهمیت داره. با سرعت های بالای اینترنت در تقریبا تمام کشور ها، دیگه فرقی نمیکنه که شما اصلا از دانلودر استفاده کنی یا نه. جایی که شما یک گیگا بایت داده رو در چند دقیقه دانلود میکنی، دیگه امکان ادامه دانلود یا بالا بردن سرعت و این مسایل معنی نداره. به همین خاطر چندان مورد توجه دیولوپر ها قرار نمیگیره.
Godisnowhere

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439

دوست من کلا موضوع دانلودر موضوعی است که به تجربه خود من فقط در ایران اون هم بخاطر سرعت پایین اینترنت و قضیه ی شیرینگ خطوط اینترنت اهمیت داره. با سرعت های بالای اینترنت در تقریبا تمام کشور ها، دیگه فرقی نمیکنه که شما اصلا از دانلودر استفاده کنی یا نه. جایی که شما یک گیگا بایت داده رو در چند دقیقه دانلود میکنی، دیگه امکان ادامه دانلود یا بالا بردن سرعت و این مسایل معنی نداره. به همین خاطر چندان مورد توجه دیولوپر ها قرار نمیگیره.
درسته این قضیه صحت داره و کسی منکرش نیست ولی همون طور که توی ویندوز دانلودر قوی مثل IDM وجود داره خوب بود یه دانلود (ترجیحا) گرافیکی قوی هم واسه گنو/لینوکس می ساختن
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین

درسته این قضیه صحت داره و کسی منکرش نیست ولی همون طور که توی ویندوز دانلودر قوی مثل IDM وجود داره خوب بود یه دانلود (ترجیحا) گرافیکی قوی هم واسه گنو/لینوکس می ساختن

درسته اما اولا اگه قرار بود بجای استفاده از نسخه کرک شده پول اونو پرداخت میکردید، بازم ازش دفاع میکردید؟ دلیل توسعه و کاربرپسند بودن نرم‌افزارهای ویندوز توجیه مالی پشت اوناست و چون چنین چیزی کمتر در لینوکس دیده میشه، نرم‌افزارهای سنگسن تجاری خیلی کم هستند.
از وقتی این تاپیک باز شده تا الان خیلی چیزا فرق کرده. من شخصا دیگه کمتر چیزی رو دانلود میکنم چون خیلی راحت هر جا که باشم بهش دسترسی دارم. حتی نصب سیستم عامل رو هم بصورت آنلاین اجام میدم. پردازش ابری و سرعت بالای اینترنت نقش برنامه‌های دانلودر رو کم رنگ کرده. بزودی حتی هارد دیسک هم از کامپیتر ها حذف میشه و همه چیز آنلاین میشه. چیزی که گوگل با کرومیوم او اس دنبالشه و مشابهش رو در گوگل درایو میبینیم.
اما تا زمانی ما، خصوصا ایرانی ها، دنبال دانلود فیلم و آهنگ غیر قانونی هستیم، هم هارد چند ترا بایتی نیاز داریم، هم اینترنت نامحدود، هم راهی برای دور زدن تحریمهای اینوری و اونوری.
Godisnowhere

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
من تازه ۳ روزه به اوبونتو مهاجرت کردم دارم کم کم برای نرم افزار هام جایگزین پیدا میکنم...تغریبا اکثرشون جایگزین شدن به جز دانلود منیجر...اونم دلیلش اینه ک من اکثر لینکهام رو از ساید downloads.ir  دانبود میکنم ک برای دانلود فایلها نیاز به یوزر و پاس داره ( قبلا توی ویندوز داخل لاگین سایت نرم افزار IDM اطلاعال اکانتم رو وارد میکردم ) حالا تا الان حدود ۴ تا نرم افزار برای اوبونتو نصب کردم اما موفق نشدم از سایتی ک گفتم دانلود کنم جایی هم برای وارد کردن اطلاعات لاگین توی این نرم افزارها پیدا کردم...

دوستان اگر کسی نرم افزاری رو میشناسه ک بتونم باخاش از چنین سایتهایی دانلود کنم معرفی کنه لطفا الان تنها عامل رفتن به ویندوزبرای دانلود فایلهامه ...

ممنون از همه