انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

چه فکری به حال سامانه‌ی امتیازدهی می‌کنید؟

به صورت کامل  حذف شود
102 (43%)
امتیازهای مثبت و منفی هر کاربر جداگانه نمایش پیدا کند
109 (46%)
تغییر ی نکند
26 (11%)

مجموع آرای اعضا: 237

بستن رای گیری: 18 اردیبهشت 1392، 12:08 ق‌ظ

نویسنده موضوع: نظرسنجی در مورد سامانه‌ی امتیاز دهی  (دفعات بازدید: 35480 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : نظرسنجی در مورد سامانه‌ی امتیاز دهی
« پاسخ #45 : 19 فروردین 1392، 11:05 ب‌ظ »
بهترین الگو فاروم انگلیسی اوبونتو

از سیستم امتیاز خبری نیست
بیشتر پستهای قسمت کافه جز beans حساب نمیشه
پستهای پشت سر هم تا زمان پاسخ دادن به یک پست تازه در یک دسته متفاوت به حساب نمی یاد
رده کاربر رو مدیران تعیین می‌کنن
من توی اون فاروم شاید 150 پست داده باشم ولی 102تاش رو حساب کردن
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #46 : 20 فروردین 1392، 09:35 ق‌ظ »
این تاپیک برای رسیدن به یک نتیجه در باره موضوع سیستم امتیاز دهی ایجاد شده، بنا بر این تمام پست های حاشیه ای پاک میشه،

نقل‌قول
قوانین و خط مشیِ رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو
قوانین عمومی

۱۰. شما توافق می‌کنید که در صورتیکه پاسخ سوالی را نمی‌دانید و یا راه‌حلی برای آن ندارید، از ارسال مطالب حاشیه‌ای که باعث شلوغی بحث شود خودداری نمائید. بدیهی است، ناظران انجمن حق تمیزکاری و حذف مطالب حاشیه‌ای را خواهند داشت.

همچنین بحث های حاشیه ای که در این تاپیک صورت گرفت با قوانین زیر مغایرت داشت :

نقل‌قول
قوانین و خط مشیِ رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو
اخطارها و الزامات

۱. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه فعالیتی که به هر نحو موجبات تهدید، تحقیر و توهین‌های نژادی/قومی، عقیدتی، اجتماعی، سیاسی، جنسی و... را فراهم آورد معذور است و چنین رفتارهایی را غیرقابل تحمل دانسته، با کاربر خاطی برخورد نموده و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن‌ها را محدود یا مسدود خواهد نمود.

۴. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوان و بحث سیاسی/اجتماعی/فرهنگی/مذهبی/عقیدتی و... که احساس شود به نحوی منجر به مسدود شدن سایت خواهد گردید، معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند.
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
« پاسخ #47 : 20 فروردین 1392، 09:51 ق‌ظ »
با اندکی دقت در گزینه ها و نظرات داده شده. این پست بو دار است!
گزینه های طوری ارائه شدند که سیستم امتیاز و اعتبار دهی کلا حذف شوند. 8)
بعدا هم مدیران بگن خود کاربرا رأی به حذف سیستم امتیاز دهی و اعتبار دادند. اگه واقعا اینطور باشه!! >:(
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #48 : 20 فروردین 1392، 12:05 ب‌ظ »
بعدا هم مدیران بگن خود کاربرا رأی به حذف سیستم امتیاز دهی و اعتبار دادند. اگه واقعا اینطور باشه!! >:(

دوست عزیز، سیستم امتیاز دهی انجمن بر اساس درخواست  کاربران انجمن ایجاد شد و الان هم بر اساس اعتراضهای کاربران هست که این نظر خواهی ایجاد شده. در نهایت این موضوع منفعت و یا ضرری برای ناظران/راهبران نداره و هدف این هست که اکثریت اعضای فوروم با بودن و یا نبودن این موضوع مشکلی نداشته باشند.

همچنین پیشنهاد هایی که در گزینه ها نیست و در تاپیک گفته میشه هم به چشم یک راه حل دیده میشه.
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #49 : 20 فروردین 1392، 01:09 ب‌ظ »
به نظر من هم همینطوره، چون گزینه ۲ و ۳ تقریبا یکی هستند و تنها برای شکسته شدن رای آنها بیان شده است. در رفراندوم‌ها تنها ۲ گزینه (به شکل آری/خیر) مطرح می‌شوند. اگر قرار بر رای‌گیری چندگزینه‌ای است، باید روش انتخابات ریاست جمهوری ملاک باشد (یعنی نصف آرا+۱، و در صورت به حد نصاب نرسیدن در مرحله اول، ۲ گزینه اول به دور دوم انتخابات بروند). حتی همین روش اصلاح شده هم در اینجا دارای مشکلاتی است چون در انتخابات واقعی راهکاری برای تشخیص هویت رای‌دهندگان وجود داره (برای جلوگیری از رای‌های تکراری)، ولی اینجا به راحتی میشه چند تا اکانت قلابی ساخت و هر کدوم از آراء‌ رو بالا برد. حداقل کاری که میشد کرد این بود که تنها افرادی با ۱۰۰ پست بتوانند رای دهند.

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #50 : 20 فروردین 1392، 01:48 ب‌ظ »
اینجا به راحتی میشه چند تا اکانت قلابی ساخت و هر کدوم از آراء‌ رو بالا برد. حداقل کاری که میشد کرد این بود که تنها افرادی با ۱۰۰ پست بتوانند رای دهند.

از تاریخ ایجاد نظرسنجی تا حالا نرخ عضویت کاربران تغییر معناداری نداشته و البته کاربرانی که عضو شدن تا حالا هیچ‌کدوم توی این نظرسنجی (و اصولا هیچ نظرسنجی دیگری) شرکت نداشتن...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #51 : 20 فروردین 1392، 02:03 ب‌ظ »
به نظر من هم همینطوره، چون گزینه ۲ و ۳ تقریبا یکی هستند و تنها برای شکسته شدن رای آنها بیان شده است. در رفراندوم‌ها تنها ۲ گزینه (به شکل آری/خیر) مطرح می‌شوند. اگر قرار بر رای‌گیری چندگزینه‌ای است، باید روش انتخابات ریاست جمهوری ملاک باشد (یعنی نصف آرا+۱، و در صورت به حد نصاب نرسیدن در مرحله اول، ۲ گزینه اول به دور دوم انتخابات بروند). حتی همین روش اصلاح شده هم در اینجا دارای مشکلاتی است چون در انتخابات واقعی راهکاری برای تشخیص هویت رای‌دهندگان وجود داره (برای جلوگیری از رای‌های تکراری)، ولی اینجا به راحتی میشه چند تا اکانت قلابی ساخت و هر کدوم از آراء‌ رو بالا برد. حداقل کاری که میشد کرد این بود که تنها افرادی با ۱۰۰ پست بتوانند رای دهند.
موافقم.

اینجا به راحتی میشه چند تا اکانت قلابی ساخت و هر کدوم از آراء‌ رو بالا برد. حداقل کاری که میشد کرد این بود که تنها افرادی با ۱۰۰ پست بتوانند رای دهند.

از تاریخ ایجاد نظرسنجی تا حالا نرخ عضویت کاربران تغییر معناداری نداشته و البته کاربرانی که عضو شدن تا حالا هیچ‌کدوم توی این نظرسنجی (و اصولا هیچ نظرسنجی دیگری) شرکت نداشتن...
اختلاف دو گزینه‌ی اول در این لحظه 3 تا بیشتر نیست. 10 نفر هم که عضو شده باشن می‌شه معنادار.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #52 : 20 فروردین 1392، 03:06 ب‌ظ »
به قول شاعر !
یک باگ کشف کردم !
گزینه سوم افرادی هستند که با وجود سیستم امتیاز سنجی موافق هستند و گزینه دوم نیز موافق هستند و گزینه 1 مخالف
در نتیجه هم اکنون تعداد افرادی که خواستار حذف شدن سیستم نظر سنجی هستند 15 عدد کمتر از کسانی است که مایلند سیستم نظر سنجی وجود داشته باشد !
:D
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #53 : 20 فروردین 1392، 03:27 ب‌ظ »

اختلاف دو گزینه‌ی اول در این لحظه 3 تا بیشتر نیست. 10 نفر هم که عضو شده باشن می‌شه معنادار.
احتمال میدم متوجه منظور بنده نشده باشید...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #54 : 20 فروردین 1392، 04:33 ب‌ظ »
سلام. با توجّه به یه سری مسايل مطرح شده به نظر می‌رسه توضیح یه سری از مسائل الزامی باشه
۱. نظر سنجی اسمش روشه، نظرها رو می‌سنجه. مطمئناً هیچ الزامی هم برای کسی ایجاد نمی‌کنه که حتماً طبق نظرسنجی عمل کنه. در هیچ جای جهان هم چنین اتّفاقی نمی‌افته. حتا در اون کشورهایی که ادّعای دموکراسی دارن. این نظر سنجی هم برای این انجام می‌شه که بدونیم موافقین و مختلقین هر طرح چند درصد از اعضا رو تشمیل می‌دن و طبق اون برنامه‌ریزی و عمل کنیم، با این حال همون‌طور که در پست نخست گفته شد سعی می‌شه در این مورد به نظر اکثریت عمل بشه، هرچند که لزومی به این کار نیست و همه می‌دونیم چیزی که به اسم دموکراسی شناخته می‌شه چه‌قدر خطرناک و ناکارآمده.
۲. تا الآن چند شخص از افراد مخالف روند فعلی دلایل منطقی خودشون رو برای حذف این سامانه بیان کردن، در صورتی که افراد موافق هنوز دلیلی برای موافقت خودشون نیاوردن. ممنون می‌شیم اگه اون‌ها هم دلایل خودشون رو بیارن. مطمئناً همه‌ی نظراتی که این‌جا بیان می‌شن توسّط مدیران خونده می‌شن و باعث می‌شن تصمیم‌گیری بهتری انجام بشه.
۳. بود و نبود این سامانه برای مدیران تفاوتی نداره، این جمله که کفه‌ی ترازوی مدیران به سمت حذف نزدیک‌تره به این معنی بود که در رای‌گیری ابتدایی داخلی تیم مدیران، اکثراً به حذف رأی داده بودن، با این حال رأی و نظر شما مشخّص‌کننده‌ی همه‌چیزه

با تشکّر، دانیال بهزادی به عنوان یکی از اعضای انجمن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #55 : 20 فروردین 1392، 06:07 ب‌ظ »
تکرار مکررات: نظر من وجود امتیاز برای هر پست است (که فعلا امکانپذیر نیست)
اما بین وجود و عدم وجود امتیاز کاربران: در هر سیستم، هر روش اعتراضی رو که ببندید، روش جدیدی تولید میشه. الان اعتراض (یا هواداری) از پست رو با امتیاز منفی (مثبت) به کاربر می‌دهند و من می‌ترسم اگر این روش رو هم حذف کنید، اعتراض از شکل «امتیاز به کاربر دادن» به شکل «جواب به پست کاربر دادن»  تبدیل بشه که خودش باعث تنش بیهوده و دلخوری خیلی بیشتر کاربران می‌شه. ضمن اینکه گاهی اوقات همین امتیازهای منفی باعث تجدید نظر افراد در گفتارشون میشه (از جمله یک بار برای خود من شد). ولی اگر همین هم نباشه، هر کسی هر چیزی دلش خواست میگه (منظورم افرادی هست که اصولا ترول یا شبه‌ترول هستند که ماشالله در جامعه ایران کم نیستند و اصولا آزار و اذیت و تمسخر دیگران، سابقه فرهنگی تو جامعه ما داره). این فروم با دیگر فروم‌های ایرانی فرق می‌کنه و اگر توجه داشته باشید، افراد جدید تا مدتی پست‌هایی و یا عنوان‌هایی انتخاب می‌کنند که باعث می‌شه امتیاز منفی بگیرن. اگر همین هم نباشه این افراد به فکر تجدید نظر در پست‌هاشون نمی‌افتن و اصولا متوجه نمی‌شن که پست‌هاشون استاندارد نیست. در این صورت زحمت ناظران زیاد میشه که هی باید این موارد رو یادآوری کنن و احتمالا با متخلفان برخورد کنن. آیا امکان این نیست که امتیاز گرفتن (مثبت یا منفی) هم برای کاربران با حداقل ۱۰۰ پست انجام بشه (صرفا برای تازه‌کارهایی که با حال و هوای این فروم آشنایی ندارند)؟
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1392، 06:16 ب‌ظ توسط omidtavana »

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #56 : 20 فروردین 1392، 06:45 ب‌ظ »
اما بین وجود و عدم وجود امتیاز کاربران: در هر سیستم، هر روش اعتراضی رو که ببندید، روش جدیدی تولید میشه. الان اعتراض (یا هواداری) از پست رو با امتیاز منفی (مثبت) به کاربر می‌دهند و من می‌ترسم اگر این روش رو هم حذف کنید، اعتراض از شکل «امتیاز به کاربر دادن» به شکل «جواب به پست کاربر دادن»  تبدیل بشه که خودش باعث تنش بیهوده و دلخوری خیلی بیشتر کاربران می‌شه. ضمن اینکه گاهی اوقات همین امتیازهای منفی باعث تجدید نظر افراد در گفتارشون میشه (از جمله یک بار برای خود من شد). ولی اگر همین هم نباشه، هر کسی هر چیزی دلش خواست میگه (منظورم افرادی هست که اصولا ترول یا شبه‌ترول هستند که ماشالله در جامعه ایران کم نیستند و اصولا آزار و اذیت و تمسخر دیگران، سابقه فرهنگی تو جامعه ما داره). این فروم با دیگر فروم‌های ایرانی فرق می‌کنه و اگر توجه داشته باشید، افراد جدید تا مدتی پست‌هایی و یا عنوان‌هایی انتخاب می‌کنند که باعث می‌شه امتیاز منفی بگیرن. اگر همین هم نباشه این افراد به فکر تجدید نظر در پست‌هاشون نمی‌افتن و اصولا متوجه نمی‌شن که پست‌هاشون استاندارد نیست. در این صورت زحمت ناظران زیاد میشه که هی باید این موارد رو یادآوری کنن و احتمالا با متخلفان برخورد کنن. آیا امکان این نیست که امتیاز گرفتن (مثبت یا منفی) هم برای کاربران با حداقل ۱۰۰ پست انجام بشه (صرفا برای تازه‌کارهایی که با حال و هوای این فروم آشنایی ندارند)؟
نکته جالبی بود
من گفتم باشه و جداگانه هم باشه (علت اینکه موافقین نمیگن که چرا باشه این هست که شما گفتین تصمیم بر حذف هست  پس وقتی تصمیمی گرفته شده  اسمش میشه نظر سنجی؟؟؟؟؟ و این تحمیل کردن نظر خودتون به دیگران نیست)خوب موافقین تو هوای وجود و حال هستن و علتش رو نمیگن که چرا موافقا البته پرانتز قبلی هم خیلی مهم هست چون موافقین به همین دلیل نظر دادن و علت رو نیاوردن (تصمیم گیری از قبل    نظر سنجی بی مورد و سوری)خوب موافقین منتظرن تصمیم گرفته شدتون رو انجام بدین

خوب اگه همون طور که گفته شد این امکان وجود داشت که برای هر پست این امکان بصورت جدا وجود داشته باشه کاربرای انجمن میدونن که سر کدوم پست امتیاز منفی گرفتن  و این جوری خیلی از مسایلی که بعدا ممکنه کاربر رو نگران کنه که حرفش رو بزنه و یا نزنه پیش نمیاد (برای خودم بارها اتفاق افتاده)پس به نظر من اونجوری باشه خیلی بهتر هست 
 به نظرتون کاربرا با این که امتیازات برای هر پست بصورت جدا نشون داده بشه باعث نمیشه که کمی فکر کنن و حرف بزنن (ترول بازی    آف تایپیک    اسپیم و ... هم کم میشه)و اگه پستی هم داده شد کاربر بدونه که سر چه حرفی داره امتیاز منفی و مثبت میگیره؟؟ البته نکته آقای توانا هم برداشت خوب و البته کاملی بود
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
« پاسخ #57 : 20 فروردین 1392، 09:03 ب‌ظ »

نقل‌قول

به نظر من امکان پذیر هست ولی نمی خوان که ایجاد بشه.
و ما میطوانیم

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
« پاسخ #58 : 20 فروردین 1392، 10:31 ب‌ظ »

نقل‌قول

به نظر من امکان پذیر هست ولی نمی خوان که ایجاد بشه.
از اونجایی که سایت روی سرورهای کانونیکال هست به دلیل مسائل امنیتی نصب هرگونه افزونه ی غیررسمی روی smf ممکن نیست. شاید دلایل دیگری هم باشه که مدیران از اون اطلاع دارن.
Freedom and community are important

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
« پاسخ #59 : 21 فروردین 1392، 11:23 ق‌ظ »
...
۳. بود و نبود این سامانه برای مدیران تفاوتی نداره، این جمله که کفه‌ی ترازوی مدیران به سمت حذف نزدیک‌تره به این معنی بود که در رای‌گیری ابتدایی داخلی تیم مدیران، اکثراً به حذف رأی داده بودن، با این حال رأی و نظر شما مشخّص‌کننده‌ی همه‌چیزه

با تشکّر، دانیال بهزادی به عنوان یکی از اعضای انجمن
خوب اگر واقعا این طوری است، و مدیران واقعا نظرات اعضا را می خوانند و این نظر اعضا هست که تعیین کننده است چرا طبق گفته خودتان در اولین پست این تاپیک گفته اید:
...
گزینه‌های ممکن همین سه گزینه‌ای هستند که در بالا ذکر شدن و امکان افزودن گزینه‌ی دیگه‌ای رو نداریم، پس فقط از بین این سه تا انتخاب کنید.
...
در صورتی که حدافل یک گزینه جدید که بیشتر اعضا توی نظراتشان گفته بودند امکان امتیاز دهی به خود مطالب است را اضافه نمی کنید. یا کاش لااقل گزینه ها را اینقدر نزدیک به هم تعیین نمی کردید.

از این گذشته اگر خود مدیران جلسه میزاند و رأی گیری می کنند دیگه این نظر سنجی چه معنایی دارد و اگر هم نظرات اعضا و این نظر سنجی ملاک است، اون رأی مدیران چه معنایی دارد؟؟؟؟؟؟ تازه شما گفتید که این نظر سنجی الزام آور نیست و پس قصد از این نظر سنجی چیه؟ می خواهید که اعضا درد دلهایشان را بگویند و بقیه بشنوند؟؟؟؟؟

دوستمان گفتند که مدیران ساید محدودیت هایی داشته باشند. خوب اگر واقعا این طور است اعلام کنید. فکر می کنم که اعضاء این قدر حق داشته باشند که بدانند و اگر منطقی بود اعتراضی نکنند.

بنده خودم خیلی در این فروم فعالیت ندارم ولی دوستش دارم و حیف است که منحرف و بسته بشه. به طور کلی اعتبار یک فروم به تعداد اعضا و فعالیت آنها در آن فروم است. تا اینجا از گوشه و کنار پست ها دیده ام که مثل این که خیلی از اعضا قدیمی این فروم دیگر در آن ادامه فعالیت نمی دهند. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توجه و صبرتان تشکر می کنم.
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1392، 11:27 ق‌ظ توسط شاهچراغیان »
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!