انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: با «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» همکاری کنیم (برای رفع فیلتر وب‌گاه‌ها)  (دفعات بازدید: 43570 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
ظلم به دیگران: این قسم نیز دارای مصادقی فراوانی است. از جمله: ظلم مالی، که شامل پایمال کردن حق مالی یک انسان یا یک جامعه می‌باشد و یا ظلم جانی که این­گونه تجاوز و ستمکاری از وارد کردن یک جراحت کوچک بر بدن تا کشتن یک یا چند انسان را شامل می‌شود و یا ظلم اعتباری که همان تجاوز به حقوق اعتباری انسانهاست و نیز مصادیق دیگر ظلمها.
فیلترینگ اخلاقی مصداق ظلم نیست.
به قول خارجی ها " in your opinion "
کسی با فیلترینگ اخلاقی موافق نیست
فیلترینگ اخلاقی برای کودکان 10 - 12 ساله و  کوچک
شما نمیتونید من جوان 20 ساله رو فیلترینگ اخلاقی کنید
من این حق رو به کسی نمیدم
من حق دارم هر سایتی دلم خواست برم و این کار من به کسی مربوط نیست
متاسفانه به قول آقای هولاکویی ما ایرانیان هنوز حرمت نفس و حریم رو نفهمیدیم
و دوست داریم بریم تو دل و روده زندگی دیگران
به کسی مربوط نیست زندگی خصوصی من
به کسی مربوط نیست من چه فیلمی میبینم چه آهنگی گوش میدم چه سایت هایی میرم و چه علایقی دارم
کسی که به خودش حق دخالت در زندگی بقیه رو میده تعدی میکنه به حقوق اون شخص
شما میتونید من رو راهنمایی کنید و اطلاعاتت رو در اختیار من بزاری (اونم نه به زور) و بعدش دیگه تصمیم گیری با خودمه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
ظلم به دیگران: این قسم نیز دارای مصادقی فراوانی است. از جمله: ظلم مالی، که شامل پایمال کردن حق مالی یک انسان یا یک جامعه می‌باشد و یا ظلم جانی که این­گونه تجاوز و ستمکاری از وارد کردن یک جراحت کوچک بر بدن تا کشتن یک یا چند انسان را شامل می‌شود و یا ظلم اعتباری که همان تجاوز به حقوق اعتباری انسانهاست و نیز مصادیق دیگر ظلمها.
فیلترینگ اخلاقی مصداق ظلم نیست.
خوب این موضوع که تابلوئه که تو ممکنه اسم یه سری چیزا رو غیر اخلاقی بذاری... یه سری اسم یه سری چیزای دیگه رو... یه سری دیگه اسم یه سری چیزای دیگه...
اون موقع چی کار کنیم؟! دعوا کنیم؟! ببینیم کی زورش بیش تره؟
یا این که می گی رای گیری کنیم؟ اگه ۵۱ نفر موافق بودن و ۴۹ نفر مخالف چی؟! ...
Void Linux + XFCE

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
...
به کسی مربوط نیست زندگی خصوصی من
به کسی مربوط نیست من چه فیلمی میبینم چه آهنگی گوش میدم چه سایت هایی میرم و چه علایقی دارم
کسی که به خودش حق دخالت در زندگی بقیه رو میده تعدی میکنه به حقوق اون شخص
شما میتونید من رو راهنمایی کنید و اطلاعاتت رو در اختیار من بزاری (اونم نه به زور) و بعدش دیگه تصمیم گیری با خودمه

لزوما با حرف های شما مخالف نیستما... ولی سوال دارم... اگه یکی واقعا محتوای مضر تولید کنه و روی اینترنت قرار بده... و بگه که این جزئی از زندگی خصوصی من هست... بگه هر کی می خواد ببینه و هر کی می خواد نبینه... شما موافقی که باهاش کاری نداشته باشیم؟... به نظر شما واقعا در همه ی زمینه ها ما به اختیار خودمون محتویات رو می بینیم یا نمی بینیم؟ برای مثال آیا تبلغات، Pop-Up ها، ... رو به اختیار خودمون می بینیم؟
تا چه حد باید دخالت کرد؟ یا این که اصلا تحت هیچ شرایطی نباید دخالت کرد؟ یا این که کلا باید کنترل کنیم، سانسور کنیم اون چه که می خوایم رو؟ ...
Void Linux + XFCE

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پیرامون بیرو دوست عزیزمون 2020: داریم به هدف خلقت نزدیک می‌شیم!
ما معتقدیم مطلب و فیلم غیراخلاقی برای همه ضرر داره و تا بتونیم راه‌های ضرر را برای همه (شما باشی که به خودت حق استفاده می‌دی یا دیگری) می‌بندیم و اینجا به‌من‌چه‌و‌به‌تو‌چه؟ را قبول نداریم چون به وابستگی همه به هم اعتقاد داریم و تو ضرر کنی انگار منم ضرر کردم.

از طرفی تو می‌گی حق نداری تو حریم شخصی من بیای. من میگم تا جایی که کاملا شخصی باشه، بله. تو فیلم چه شخصی را می‌بینی؟ شخص خودت یا یه بدبخت دیگه؟ تو می‌گی خودش گذاشته برای من روی وب. من می‌گم اگه مطمئن نباشی که باید جلوش را بگیری و اگه مطمئن باشی پس اون بیجا کرده که فیلم شخصیش را منتشر کرده و این دیگه شخصی نیست و ما جلوشو  که ضرره می‌گیریم. تو میگی پس چرا من و یکی که شخصا و اختیارا به یک خونه می‌ریم میاید می‌گیرید. من می‌گم: متأسفانه 1. هر موردی معمولا پیدا شده یکی گفته من را فریب دادن و بهم ظلم کردن شما چرا جلومونو نگرفتید؟ 2. از کجا معلوم دو طرف قضیه مختار بودن؟ اگه بودن راهش بود و از راهش می‌رفتند.

کلا داریم به در بسته می‌زنیم. مطمئنم همینا روش خیلی حرفه که ما فکر می‌کنیم همه موافقن یعنی عده‌ای مخالفند (دلیلش ...) پس باز می‌رسیم سر این نقطه که باید از صفر شروع کرد و هرجا به توافق نرسیدیم هرکی زور شد.

نمونه به توافق نرسیدن‌ها:
- من 20 سالمه و ... باید کودک 12 ساله به پایین را محدود کرد. این مرز 12 سال را کی تعیین می‌کنه؟ من و شما که امروز با علممون به نتیجه می‌رسیم: 1. گوشت خوک پر انرژی و خوبه 2. گوشت خوک بده و انگل میاره 3. گوشت خوک خوبه اگه نگذاریم خوک مدفوعش را بخوره 4. گوشت خوک بده چون مشکل روانی-جنسی ایجاد می‌کنه 5. احتمالا چند ساله دیگه میگن این سس اون اثرش را از بین می‌بره و بعد ....
یا 1. کودک از پایه خرابه و هیچی حالیش نی و کم کم به زور بعضی چیزا را می‌پذیره 2. کودک چیزی حالیش نی و بعدا بعضی چیزا را خودبخود می‌فهمه 3. کودک حالیش نی و ناقصه و فقط با آموزش چیز یاد می‌گیره و کامل میشه و مثلا سن 18 زمان فهم مطالب انتزاعیه 4. کودک همه چیز می‌فهمه و حتی جنین فلسفه می‌فهمه و ......
این مرزها و این خوب و بدها را کی مشخص می‌کنه؟ ما و اونجوری؟ انسانی که به مبدأ و منبعی معتقد هست و اثبات داره اگه کسی قبولش نکنه باید چکار کنه؟

- محدودیت ظلمه و مانع آزادیه و آزادی کامل خوبه
کلا سر این نباید بحث کرد چون اختلاقات واضحه و سرش خیلی بحث شده

- .....
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1393، 04:19 ب‌ظ توسط اوbوnتو »
:) :)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
دوست عزیز
کودک 12 ساله خوب من نمیگم ! من خیلی سایت ها دیدم که از 13 سال به بالا ثبت نام میکنن
و کودم زیر 13 طبق علم و روانشناسی و ... نیاز جنسی نداره
دادن اطلاعات به کسی که نیازی به اون اطلاعات نداره لازم نیست و ممکنه مضر باشه
انسان که به دنیا میاد نیاز به غذا داره و بعدا که بزرگ شد (البته این سن مطلق نیست و میانگین هست) قوای جنسیش فعال میشه و نیاز های جنسی براش ایجاد میشه
همونطور که ما به یک سنگ غذا نمیدیم چون بریزیم روش همونجا میمونه و غذا فاسد میشه و ...
به یک کودک 9 ساله هم لازم نیست فیلم که توش موضوعات جنسی هست بدیم چون نه میتونه کامل درک کنه و این که ممکنه بره و کار های عجیب و غزیب بکنه
بعد که انسان بزرگ میشه عاقل میشه و میتونه تصمیم بگیره و کم کم اطلاعاتش بیشتر میشه و طبق اطلاعاتی که داره تصمیماتش رو میگیره
انسانی که فریب میخوره به نوعی مقصر هست چون حماقت کرده و از عقل خودش استفاده نکرده
بحث سر زور و گول زدن نیست اینجا
مرز توسط علم و عقل تعیین میشه همونی که گفته بچه رو 24 ماه شیر بدین و از فلان ماه غذای فلان بخوره و از فلان ماه راه بره از فلان ماه اینجوری (یک کتاب در مورد رشد بچه پیدا کنید بخونید) همون ها هم حد مرز 13 رو تعیین کردن
بچه هم بعد این که کم کم به بلوغش نزدیک میشه اطلاعات در این مورد در مدارس بهشون داده میشه
در مورد اون مثالی که شما ذکر کردین ار کسی از کس دیگه فیلم تهیه کرده و گذاشته و شخص صاحب فیلم راضی نیست از نظر قانونی پاک باید بشه و بحث اصلا در این مورد نبود
منظور منم از همون اول روی سایت های پ...ن نبود
میدونید از چی عصبانیم ؟
این اینکه در یک بحث خوب مثل این جرئت ندارم بنویسم پو.... و باید نقطه بزارم
از این که سایت های پزشکی مطالبش سانسور میشه
اینا برای منفعت من هست ؟
شما یک سری باور داری مربوط به خودت هست میتونی اصلا مرتاز بشی تا آخر عمر مثل کشیش ها و راهبه ها ازدواج نکنی اصلا غذا نخوری ولی حق نداری به من و یا بچه خودت این چیز ها رو تحمیل کنی و بعدش بگی شما به من مربوط هستید :)
این تفکر جاهلانه هست که به زور بخواین مردم رو ببرید به بهشت مثلا !
مردم آزاد هستن و آزاد آفریده شدن
اگر قرار بود زوری باشه از همون اول زوری میشد :) (اینم با استدلال شما البته)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
این افکاری که در انجمن مشاهده میکنید نتیجه کار فرهنگی بسیار ضعیف ما و کار فرهنگی قوی و هوشیاری بیگانگان است
تکبیر!
می خوای بگم بچه ها حزب الله بیان چنج ماینینگ تا انجمن یه دست بشه؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
دوستان سعی کنید که در برخوردها رعایت کنید که مجبور به بستن پست نشیم. البته این توضیح تنها شامل پست آخر نمی‌شه، شامل تعداد دیگه‌ای از پست‌ها هم هست که یواش یواش داره تعدادشون زیاد می‌شه.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
درسته که یه کودک نیاز جنسی نداره... اما در صورت مواجه شدن با این چیزها ممنه آسیب بسیار جدی ای بخوره...
درسته که یه آدم بالغ که نیاز جنسی داره قدرت تصمیم گیری و تعقل بیش تری داره... و درسته که یه کودک اصلا نیاز جنسی نداره... اما یه چیزی هم ما بین این دو وجود داره... در مرحله ای که این بلوغ داره صورت می گیره... یعنی وجود هم ضعف در تعقل و هم احساس نیاز جنسی در یک فرد... و چنین شرایطی شرایط بحرانی ای هست که معتقدم موقتا باید جلوی طرف گرفته بشه و راهنمایی هم بشه... اما دیگه فکر می کنم این شرایط بحرانی در حد ۱۰ ۲۰ سال یا یه عمر نیست...!
نقل‌قول
ما معتقدیم مطلب و فیلم غیراخلاقی برای همه ضرر داره و تا بتونیم راه‌های ضرر را برای همه (شما باشی که به خودت حق استفاده می‌دی یا دیگری) می‌بندیم و اینجا به‌من‌چه‌و‌به‌تو‌چه؟ را قبول نداریم چون به وابستگی همه به هم اعتقاد داریم و تو ضرر کنی انگار منم ضرر کردم.
حالا برای مثال اگه یکی معتقد باشه که این سرکوب کردن نیاز جنسی هست و ضرر داره و ضمنا تو حق داری از فلان روش ها، نیاز جنسی ات رو رفع کنی که آسیب نبینی... و بگه تو ضرر کنی انگار منم ضرر کردم... اون موقع چی؟!
نقل‌قول
از طرفی تو می‌گی حق نداری تو حریم شخصی من بیای. من میگم تا جایی که کاملا شخصی باشه، بله. تو فیلم چه شخصی را می‌بینی؟ شخص خودت یا یه بدبخت دیگه؟ تو می‌گی خودش گذاشته برای من روی وب. من می‌گم اگه مطمئن نباشی که باید جلوش را بگیری و اگه مطمئن باشی پس اون بیجا کرده که فیلم شخصیش را منتشر کرده و این دیگه شخصی نیست و ما جلوشو  که ضرره می‌گیریم.
برفرض که یک فرد بالغ داره فیلم شخصی یک فرد بالغ دیگه رو می بینه... و هر دو هم با اختیار خودشون... چه حقی داریم که جلوشون رو بگیریم؟! مگر این که مردم بیان بگن انتشار چنین فیلمی ضررش فقط به بیننده ای که به اختیار خودش فیلم رو می بینه وارد نمی شه بلکه عده ای هم به طور ناخواسته درگیرش می شن... اون موقع حق داریم بیایم بررسی کنیم و یه سری قوانین محدود کننده وضع کنیم که همه درگیرش نشن... یا اگه توجیه دیگه ای داشته باشیم...
نقل‌قول
محدودیت ظلمه و مانع آزادیه و آزادی کامل خوبه
نه همیشه محدودیت ظلمه و نه آزادی کامل معنی می ده... آزادی کامل یعنی چی؟! آزادی کامل تو؟ این که ناقض آزادی دیگران هست! آزادی اون جا معنی داره که ناقض آزادی دیگران نباشه... یه جاهایی هم که اصلا آزادی ممکن نیست به خاطر ویژگی های این دنیا... مثلا این که به دنیا بیای یا نیای دست تو نیست...
نقل‌قول
من می‌گم: متأسفانه 1. هر موردی معمولا پیدا شده یکی گفته من را فریب دادن و بهم ظلم کردن شما چرا جلومونو نگرفتید؟ ...
خوب به خاطر همین هست که سن قانونی مد نظر هست... که طرف بتونه قبل از عملش، ادعای شناخت از عملی که داره انجام می ده رو به صورت قانونی داشته باشه... و در این صورت ما حق نداریم به زور بگیم که نه، تو نمی دونی... بعدا هم خودش مسئولیت عمل خودش رو از لحاظ قانونی به عهده می گیره... البته باید توجه داشت که بحث تربیت و این ها یه بحث کاملا قانونی نیست و جدا هست... بله سرپرستش حق داره که موقتا در دوره ای بحرانی اون رو محدود کنه و تربیتش کنه...
« آخرین ویرایش: 20 تیر 1393، 04:48 ب‌ظ توسط Overlord »
Void Linux + XFCE

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
چجوری ممکنه گوش دادن و دیدن های تو ربطی به من نداشته باشه وقتی در کنار من و در جامعه من زندگی میکنی؟

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
چجوری ممکنه گوش دادن و دیدن های تو ربطی به من نداشته باشه وقتی در کنار من و در جامعه من زندگی میکنی؟
همون جوری که تو دنیا شده

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
دوستان

بهتره بجای اینکه تنها چیزاهایی که دیدیم رو بخوایم مبنا بزاریم رو اونا فقط فکر کنیم بهتره دنبال چیزهایی باشیم که میتونه بهتر باشه و جایگزین شه

پس من این جواب رو نمیتونم قبول کنم:
همون جوری که تو دنیا شده

بزارید یه کم بهتر حرفمو برسونم
تو یه برهه ای از زمان ریاضی دان ها گیرکرده بودند و نمیتونستند برخی مسائل را پیش ببرند و تمامی عاقلان جهان ریاضی هم توش مونده بودند و هرکاری میکردند به هیچ نتیجه ای نمیرسیدند... چرا چون فقط تو اون چارچوبی که برای خودشون چیده بودند فکر میکردند و تو اون چارچوب هم هرچی کاری میکردند نتیجه ای نمیگرفتند چون نهایت اون چارچوب همین بود...
تا اینکه نابغه ی جوان ریاضی ( اویلر ) .. بجای اینکه بیاد و با چارچوب اونا دنبال حل مسئله باشه چارچوب رو تغییر داد و گف بجای اینکه شما فقط تو دو بعد بیاید اینکارو بکنین بیاید و سه بعد رو در نظر بگیرید.. با اینکار همه ی مشکلات برطرف شد و فصل جدیدی تو این علم بوجود اومد...
پس لطفا به این جمله هم گوشه چشمی داشته باشید که : محدودیت شما ، تصورات شماست!    (کپی رایت× منبع: ویدئو ایمپرس جادی)

البته اینم بگم این جسارت اویلر رو هیشکدوم از بزرگان اون علم برنمیتافتند و جرئت همچین کاری و حتی تصورش رو هم نداشتند همونطور که در زمان گالیله هم بزرگانشون همینطور بودند... اما حواسمون باشه که برخوردی که با گالیله کردند رو ما نکنیم

پس لطفا فراتر بیندیشید و خودتون رو محدود به دیده نکنید... دنبال نظمی نوین و ایده آل بگردین

پ ن :درضمن مبنای من تشیعه  ... گفتم تا دوستان تو تفکرات من دنبال جایگزینی سکولار و لیبرال و ... نباشند.. اگه مبنام مشکل داره باید سر چیزهای دیگه باهم بحث کنید... که صد البته استقبال میشه و همچنین تشکر میشه از کسی که اینکارو بکنه  ;)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
دنبال نظمی نوین و ایده آل بگردین
عین همین جمله رو میتونی توی سخنرانی ها ی هیتلر بشنوی
اخرین باری که یه نفر دنبال نظم نوین جهان رفت ۵۰ میلیون کشته به جا گذاشت.
مشکل سر همینه. دنیا تنالیته ای از عقایده شما نمیتونی کسی رو مجبور به تغییر کنی چون معیارش برای زندگی با نظم نوین جهانی متضاده.
درضمن ما نیاز نداریم بهترین در دنیا باشیم ما نیاز داریم بخشی از دنیا باشیم

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
اخرین باری که یه نفر دنبال نظم نوین جهان رفت ۵۰ میلیون کشته به جا گذاشت.
مشکل سر همینه. دنیا تنالیته ای از عقایده شما نمیتونی کسی رو مجبور به تغییر کنی چون معیارش برای زندگی با نظم نوین جهانی متضاده.
درضمن ما نیاز نداریم بهترین در دنیا باشیم ما نیاز داریم بخشی از دنیا باشیم

داداش حالا مایه چیزی گفتیم جدی گرفتی  ;)
فک کنم آخرین نفر اون خدابیامرز نبوده... اگه اشتباه نکنم بوش پدر و بعدشم خود بوش بوده (اوباما رو نمیگم چون چیزی تو ذهنم نیس ، شایدم اونم باشه... ماکه بخیل نیستیم :) )

من درمورد ما صحبت نکردم و نمیدونم منظورت از ما کیاست ... تازه هنوز نمیدونم منظورت از بهترین چی هست و آیا بهترین من و بهترین تو هم یکی هست یا نه!

من میگم همه چیز تا نهایتش رفته... کومونسیم اومد تا تهه ش رفت و راه بجایی نبرد ... لیبرالیسم هم الان دیگه داره به همون سر نوشت دچار میشه... میگم بیا ماهم باهم یه سرودی بسراییم هرچند شاید به سرنوشت همون ها هم دچار شیم ولی لااقل تلاش میکنیم یه سرود بهتر در بیاریم ... نشد هم طوری نیس ... لااقل بی تفاوت نبودیم.. همین  ;)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
من میگم همه چیز تا نهایتش رفته... کومونسیم اومد تا تهه ش رفت و راه بجایی نبرد ... لیبرالیسم هم الان دیگه داره به همون سر نوشت دچار میشه... میگم بیا ماهم باهم یه سرودی بسراییم هرچند شاید به سرنوشت همون ها هم دچار شیم ولی لااقل تلاش میکنیم یه سرود بهتر در بیاریم ... نشد هم طوری نیس ... لااقل بی تفاوت نبودیم.. همین  ;)
شما میگی اگه نشد طوری نیست. میدونی این حرفت چه قیمتی داره . قیمتش عمر بر باد رفته یه ملته . اون وقت شما میگی طوری نیست؟

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
نقل‌قول
:درضمن مبنای من تشیعه  ... گفتم تا دوستان تو تفکرات من دنبال جایگزینی سکولار و لیبرال و ... نباشند
مبانی شما مشکلی ندارد و قبلا توسط دانشمندان بزرگی چون فارابی و فخر رازی و صدر المتالهین و سهروردی و بسیاری از متاخرین مبانی فکری و فلسفی آن طرح ریزی شده است . حتی فلسفه اسلامی به نوعی ادامه دهنده فلاسفه افلاطونی است و از این جهت با بزرگان فلسفه غرب مانند امانویل کانت و... اشتراکات دارد .   مشکل اینجاست که بعضی دوستان که تعدادشان کم هم نیست  پز روشنفکری میدهند که حرفهایشان علمی است !
میتوان گفت شما با دیدن سایت  غیر اخلاقی اسیب می بینید و این اسیب را به جامعه منتقل میکنیید . جامعه ای که در اثر همین محتوای به قول شما بی خطر امار طلاق در آن بسیار بالا رفته است . ما نمیخواهیم شاهد  افزایش مصرف الکل و مواد مخدر و  تجاوز  دانش آموزان به معلمین و ... باشیم  . پس باید به هر قیمتی که شده از اینها جلوگیری کنیم . اگر شما فاسد شوید (شما ممکن است بعدا معلم یا پد و مادر و... ) باشید و به روشهایی مختلف به سلامت روانی جامعه خدشه وارد خواهید کرد .(این جواب بر طبق قوانین عمل و عکس العمل بود که فلاسفه غرب هم قبول دارند ).
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .