انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اگه کرنل لینوکس بهترینه، پس چرا سونی برای پلی استیشن 4 از کرنل freeBSD استفاده ک  (دفعات بازدید: 21792 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
اگه سرعت خوبى دارى اپن بى اس دى يا نت بى اس دى رو امتحان كن كه حجم فايلاى نصبيشون خيلى كمه . وقتى اون فايلو اكستركت كردى ايزو بود توش ؟ با unetbootin امتحان كن اگه آره .
آره ایزو بود. من با unetbootin آشنام. مشکل من حجم ۴/۵ گیگ اون ایزوئه نه چیز دیگه.
دنبال یه چیز زیر ۲ گیگ میگردم.

اگه نصبه نت بى اس دى رو بلدى بت توصيش ميكنم حجمش فكر كنم ٣٠٠ مگه .
نميتونى اون ايزو رو بريزى رو هارد كنار سيستم عامل فعليت ؟

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
همه این حرفا به کنار، من برای امتحان کردن bsd اومدم و pcbsd 9.1 رو با حجم حدود ۱/۱ گیگ دانلود کردم اما الان میبینم که یه فایل فشردس و وقتی اکسترکتش کردم دیدم حدود ۴/۵ گیگه!
متاسفانه نمیتونم اینو روی فلش ۲ گیگ خودم که مخصوص تست لینوکسه نصب کنم و بصورت لایو تستش کنم.
اگه میخوای سرعتشو با لینوکس مقایسه کنی، همین الان گفته باشم که روی لپ تاپ به احتمال زیاد کاراییش از لینوکس کمتره، چون قطعات جدید رو خوب ساپورت نمیکنه! ولی اگه به هر دلیل دیگه ای میخوای نصبش کنی، اون یه بحث دیگه هست.
اگه یه نسخه شو میخای که هم سبک باشه و هم واسه شما مناسب باشه من GHOST BSD رو پیشنهاد میکنم. PC BSD هم برای شما مناسبه ولی حجمش یه مقدار زیاده، DRAGONFLY BSD رو هم تعریفشو زیاد شنیدم ولی نمیدونم بدرد کاربر عمومی میخوره یا نه.
OPEN BSD هم که دوستمون پیشنهاد کردن فوق العاده از همۀ نسخه ها سبکتره و امنیتشم بیشتره، اما در مورد نرم افزار و درایور و ساپورت قطعات ممکنه اذیت بشی.
اگه اطلاعات دقیقتر میخوای میتونی از آقای حقیری بپرسی: http://iran-bsd.ir

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
همه این حرفا به کنار، من برای امتحان کردن bsd اومدم و pcbsd 9.1 رو با حجم حدود ۱/۱ گیگ دانلود کردم اما الان میبینم که یه فایل فشردس و وقتی اکسترکتش کردم دیدم حدود ۴/۵ گیگه!
متاسفانه نمیتونم اینو روی فلش ۲ گیگ خودم که مخصوص تست لینوکسه نصب کنم و بصورت لایو تستش کنم.
اگه میخوای سرعتشو با لینوکس مقایسه کنی، همین الان گفته باشم که روی لپ تاپ به احتمال زیاد کاراییش از لینوکس کمتره، چون قطعات جدید رو خوب ساپورت نمیکنه! ولی اگه به هر دلیل دیگه ای میخوای نصبش کنی، اون یه بحث دیگه هست.
اگه یه نسخه شو میخای که هم سبک باشه و هم واسه شما مناسب باشه من GHOST BSD رو پیشنهاد میکنم. PC BSD هم برای شما مناسبه ولی حجمش یه مقدار زیاده، DRAGONFLY BSD رو هم تعریفشو زیاد شنیدم ولی نمیدونم بدرد کاربر عمومی میخوره یا نه.
OPEN BSD هم که دوستمون پیشنهاد کردن فوق العاده از همۀ نسخه ها سبکتره و امنیتشم بیشتره، اما در مورد نرم افزار و درایور و ساپورت قطعات ممکنه اذیت بشی.
اگه اطلاعات دقیقتر میخوای میتونی از آقای حقیری بپرسی: http://iran-bsd.ir

در مورد سرعت حق با دوست عزيزه و سرعت لينوكس بيشتره همونطور كه قبلاً توضيح دادم اين ربطى به جديد يا قديمى بودن سيستم نداره كه دلايله خودشو داره .
دراگون فلاى هم نسخه غير گرافيكيش 200 مگه و در سرعت با اوبونتو رقابت تنگا تنگى دارند و بهينه سازى هاى خوبى روش انجام شده در نسخه ى آخرم dports اضافه شده و مهم تر از همه hammer .
براى كاربراى تازه كار pc-bsd مناسب تره بخاطر امكانات جانبيش .

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *

- استدلال دیگه اینه که بی‌اس‌دی از لینوکس خیلی به یونیکس شبیه‌تره. خب که چی؟ شباهت به یونیکس چه مزیتی ایجاد کرده؟ آیا منظورتون اینه که یونیکس مدینه فاضله‌ست و همه باید سعی کنن به اون شبیه بشن تا به کمال برسن؟
سیر ساخت و تکامل سیستم عامل یونیکس به بهترین نحو ممکن انجام شده و هنوز بعد اینهمه سال مورد تحسین کارشناسان دنیای فنآوریه. اکثریت مطلق متخصصان سیستم عامل، یونیکس رو بهترین پایه برای سیستم عامل میدونن. ثانیأ اگه شبیه بودن به یونیکس امتیاز محسوب نمیشد، خیلیها الان پُزشو نمیدادن! یه نمونش شرکت اپل و همین تیم freeBSD:
http://www.freebsd.org/doc/en/articles/explaining-bsd/what-a-real-unix.html
نقل‌قول
- یه سری دیگه از دوستان هم میگن کاربران لینوکس فلانن و کاربران بی‌اس‌دی بهمان. در جواب باید گفت حرفه‌ای بودن یا آماتور بودن کاربران نشان‌دهنده قوت و یا ضعف سیستم‌عامل نیست.
اینو باهات موافقم، آماتو یا حرفه ای بودن کاربر ملاک خوب یا بد بودن سیستم عامل نیست،
ولی آماتور یا حرفه ای بودن توسعه دهنده ها کاملأ ملاکه! توسعه دهنده های BSD معمولأ سطح دانششون بالاتر از توسعه دهنده های لینوکسه. البته این به این معنا نیست که در بین توسعه دهنده های لینوکس همگی سوادشون کمتره، نه، ولی در مجموع سطح سواد دولوپرهای BSD بالاتره.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
همونطور كه محمد رضا گفت نزديك بودن به يونيكس باعث حفظ استاندارد ها شد .

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
نه. میخوام لایو تست بکنم. نمیخوام رو لپتاپم ریسک کنم.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
نه. میخوام لایو تست بکنم. نمیخوام رو لپتاپم ریسک کنم.
اگه ظاهرش برات مهم نباشه قول ميدم موندگار شى .

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
فکر می کردم با یک متد خاصی یا سیستم عامل خاصی اینها اجرا میشه.
بله با emulator اجرا میشه، ولی اولأ باید سیستم شما چندین برابر اون کنسول قدرت داشته باشه و ثانیأ کسایی که روی اون نرم افزار (emulator) کار میکنن باید به اندازۀ کافی روش کار کنن تا عیب و ایراداتش رفع بشه و بتونه بازیها رو روان اجرا کنه. تجربه نشون داده تا حدودأ 12 سال بعد از ورود یک کنسول به بازار این دو هدف محقق میشه! مثلأ کنسول PS2 سال 2000 اومد ولی تازه سال 2012 قابل بازی کردن با PCSX2 ورژن 1.0 شد. ورژنهای قبلیِ این نرم افزار بازی رو خیلی کند اجرا میکرد!
نقل‌قول
اگر بخوبی برای بازی ها پورت میشه ، میرسیم به بحثی که بعضی ها دارند که چرا این همه توزیع؟مثلا به جاش یه بازی پورت می کردند.
دوم اگر به راحتی بازی های پلی استیشن روی این لینوکس یا فری بی اس دی پورت میشه ، چرا یه واسط کاربری برای انجام بازی های پلی استیشن روی این توزیع های مبتنی بر لینوکس یا فری بی اس دی پورت نمیشه.
تنها شرکتِ سازندۀ بازی این حق رو که داره بازی رو پُرت کنه. بعضی از این بازیها هم منحصرأ برای کنسول ساخته میشن، مثلآ METAL GEAR SOLID در انحصار سونیه، چون شرکت سازندش (konami) در این زمینه با سونی به توافق رسیده. در دنیای دسکتاپ هم کاربرای لینوکس و بی اس دی تعدادشون خیلی کمه، پس هیچ شرکتی نیاز نمیبینه که بازیشو پورت کنه.
البته از اونجایی که معماریِ PS4 بر پایۀ x86-64 شرکت AMD هست، شما چند سال دیگه با داشتن یه PC که cpu و کارت گرافیکش از AMD باشه و نصب سیستم عاملِ PS4 بر روی اون میتونی بازیهای PS4 رو بدون emulator اجرا کنی. (البته هکرها باید یه کرک هم برای سیستم ضد کپیِ بازیهای PS4 بنویسن، چون این بازیها قبل از نصب، سخت افزار رو چک میکنن واگه شما حتی توی مدار کنسولت دست برده باشی، از نصب خودداری خواهند کرد!).

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
اصلا بامبل بی نداره؟ :| حالا که بامبل بی نداره چجوری انویدیا رو خاموش کنم؟بایوسم همچین آپشنی نداره

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
اصلا بامبل بی نداره؟ :| حالا که بامبل بی نداره چجوری انویدیا رو خاموش کنم؟بایوسم همچین آپشنی نداره

نصب كردى ؟ لازم نيست اينكارو بكنى .

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم

با این همه تعریف ببینیم چطور شده، دو سال پیش که چنگی به دل نمیزد ...
چرا لازم نیست؟ اگر استفاده هم نشه به هر حال روشنه و این هم انرژی می بره هم باعث داغی میشه

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#

با این همه تعریف ببینیم چطور شده، دو سال پیش که چنگی به دل نمیزد ...
چرا لازم نیست؟ اگر استفاده هم نشه به هر حال روشنه و این هم انرژی می بره هم باعث داغی میشه

دو گرافيكه اى ؟

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
دو گرافیکه ام

بى اس دى ها مثل لينوكس نيستند با دو گرافيك هيچ مشكلى ندارندو مديريتش ميكنند بخاطره همينم لپ تأپاى اپل دو گرافيكند بعضاً .
داغ نميكنه به احتمال زياد .

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
دو گرافیکه ام

بى اس دى ها مثل لينوكس نيستند با دو گرافيك هيچ مشكلى ندارندو مديريتش ميكنند بخاطره همينم لپ تأپاى اپل دو گرافيكند بعضاً .
داغ نميكنه به احتمال زياد .
یعنی کرنل خودش یک گرافیک رو خاموش می کنه؟!غیر ممکنه ... تو سرچ هایی هم که داشتن جواب درست حسابی نگرفتم، یعنی برای انویدیا گرافیک به این پر استفاده ای هیچ راه حلی تو بی اس دی پیدا نمیشه؟