انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233637 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
من فقط لینوکس دارم....
چجوری این برنامه رو باید اجرا کنم؟ میشه راهنمایی بکنید عزیز؟
چجوری بر میگردونه؟ یعنی کلا فایل های حذف شده یا از دست رفته رو بر میگردونه راحت حتی میتونم وارد ویندوز هم بشم یا اینکه باید بیخیال اونا بشم دیگه؟!خیلی برام مهمه که اطلاعات دو تا درایوی که باک شده رو بتونم برگردونم!!‍‍‍
بابا نسخه لینوکسیش رو دانلود کن . هاردت رو عین اول قبل اینکه خرابکاری کردی میکنه . همه چی سر جاش . هر چند تا درایو که داشتی با برنامه های داخلش میکنه. نکته اینه که الان هیچ چیز رو سیستم نریز . حتی برنامه رو روی فلش بریز و اجرا کن چون باعث میشه درایوهای برگشتی اطلاعات روش بعدا ببینی قابل خوندن نیست .هر حجمی که برنامه بریزی حجمی از برنامه های برگشتیت رو خراب میکنه .

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
    • دست نوشته هام
رو لایو چی؟ رو لایو هم نریزم؟ فک کنم نسخه ی لینوکسش رو دانلود کردم!! اگه این اتفاق بیوفته و هاردم برگرده....دفعه ی بعدی اول این هارد 500 رو جدا میکنم!! بعد اون یکی هارد رو وصل میکنم بعد رو اون نصب میکنم یا اینکه توی ویندوز نصبش میکنم!! به این همه استرس و دیشب تا الان نخوابیدن و امروز سر کلاس شی گرا استاد رو شاکی کردن که چرا حرف نیمزنی!! نمی ارزه!!

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
رو لایو چی؟ رو لایو هم نریزم؟ فک کنم نسخه ی لینوکسش رو دانلود کردم!! اگه این اتفاق بیوفته و هاردم برگرده....دفعه ی بعدی اول این هارد 500 رو جدا میکنم!! بعد اون یکی هارد رو وصل میکنم بعد رو اون نصب میکنم یا اینکه توی ویندوز نصبش میکنم!! به این همه استرس و دیشب تا الان نخوابیدن و امروز سر کلاس شی گرا استاد رو شاکی کردن که چرا حرف نیمزنی!! نمی ارزه!!
یعنی چی رو لایو نریزم ؟ لایو از روی سی دی اجرا میشه . ولی برنامه دانلود شده به هر حال میره رو هارد و باید اونجا نصب بشه . رو سی دی یا دی وی دی که نمیره نصب نمیشه. بهتره دانلودت رو فلش و نصبتم رو فلش باشه

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
    • دست نوشته هام
فلش ندارم الان!! برنامه رو بوت کردم!! ولی خیلی بیچیدست...ویکی اموزشیش هم کمک خاصی نکرد!! من فعلا فقط اینتر زدم و الان داره جست و جو میکنه....

اگر امکانش هست یه خورده راهنماییم کنی....هیچ راهی هست که بشه از تو لایوُبهم راهنمایی برسونی که درستش کنم؟
وقتی اون قسمتی میاد که بعضی هاش سبزه و بعضی هاش سفید چیکار باید بکنم؟!اون برا چیه؟!

آفلاین afshin

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
سلام
من تازه می خوام ubuntu 10.10 را روی سیستم خودم نصب کنم اما نمیدونم در قسمت پارتیشن بندی به چه صورتی عمل کنم در ضمن باید بگم که من می خوام رو پایان نامم که شبیه سازی با برنامه ی matlab کار کنم پس حداکثر سرعت و کارایی لب تاپمو احتیاج دارم مشخصات لب تاپم ایناس
cpu core i7 1.66MHz
cash 6M
RAm 8G
Hard 500G
از راهنماییتون بی نهایت سپاس گذارم

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
فلش ندارم الان!! برنامه رو بوت کردم!! ولی خیلی بیچیدست...ویکی اموزشیش هم کمک خاصی نکرد!! من فعلا فقط اینتر زدم و الان داره جست و جو میکنه....

اگر امکانش هست یه خورده راهنماییم کنی....هیچ راهی هست که بشه از تو لایوُبهم راهنمایی برسونی که درستش کنم؟
وقتی اون قسمتی میاد که بعضی هاش سبزه و بعضی هاش سفید چیکار باید بکنم؟!اون برا چیه؟!
شما قرار نیست هیچ کاری بکنید .تو سایتی که آدرس دادم . تصاویر هست که بهترین راهنماست .من فقط اینتر زدم در زمان بازیابی و فقط در زمانی که در پایین صفحه به گزینه write برخورد کردم . گزینه فوق رو انتخاب کردم برنامه هم پیغام داد سیستم رو ریست کنم و بعدش درایوها بالا اومد

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
    • دست نوشته هام

شما قرار نیست هیچ کاری بکنید .تو سایتی که آدرس دادم . تصاویر هست که بهترین راهنماست .من فقط اینتر زدم در زمان بازیابی و فقط در زمانی که در پایین صفحه به گزینه write برخورد کردم . گزینه فوق رو انتخاب کردم برنامه هم پیغام داد سیستم رو ریست کنم و بعدش درایوها بالا اومد

بار اول که گذشت....دوباره راه اندازیش کردم و فقط نکست زدم....تا یه جایی رفت به نظرم نتایجش خوب نبود جست و جوی عمیق تر رو زدم و بعدش هم فقط نکست میزنم و اخر سر رایت ببینم چی میشه....
احتمالا بعد از نصب مجدد ویندوز بشه به راهکار های سخت افزاری برای برگردوندن اطلاعات فکر کرد!! نمیدونم....به هر حالُاین اخرین تلاشم برای برگردوندن اطلاعات عزیزم بودش!!

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
    • دست نوشته هام
فک کنم یه جای کار اشتباه داره بیش میره(این ب کجسات که من ب ننویسم؟!!)..من فقط 4 تا درایو داشتمُاین تا الان 8 تا بیدا کرده!! که دوتاش سیستم رزرو هست که نمیدونم یعنی چی!! اونم فقط تو 50 درصد جست و جو!
http://up.iranblog.com/images/0103zass29rfr61h89o5.png

آفلاین afshin

• Newbie
  • *
سلام به همه ی دوستان
من تازه اوبونتو 10.10 رو نصب کردم و به شدت احتیاج دارم نرم افرار MATLAB را نصب کنم به همین خاطر DVD کرک شده اونرو که مخصوص LINUX بود خریدم اما هنگام نصب دوتا مشکل زیر واسم پیش اومد لطفا کمکم کنید
1-هنگامی که برنامه ادرس محل نصب رو به صورت پیش فرض usr/local/matlab/R2010b / واسه تایید نشون داد وقتی که تایید کردم پیغام خطا داد که نمی تونه این پوشه رو بسازه و من مجبور شدم ادرس home/afshin/matlab/R2010b / رو جایگزین کنم (اصولا در چنین مواقعی باید چه ادرسی رو بنویسیم)
2-در آخر وقتی نصب برنامه تموم شد و در home folder یه پوشه ای بنام matlab درست شد اما ایکونی که برنامه با اون اجرا می شه رو نتونستم در هیچ جا پیدا کنم(اصولا در چنین مواقعی باید کجا رو واسه پیدا کردن ایکون اجرای برنامه گشت)
لطفا کمکم کنید چون که این موضوع خیلی واسم اهمیت داره اگه نتونم matlab رو اجرا کنم مجبور می شم که دوباره علارغم میلم برم سراغ ویندوزی که کلا بی خیالش شده بودم

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
جايگزيني براي متلب
« پاسخ #444 : 07 خرداد 1390، 11:13 ق‌ظ »
چرا متلب؟!
وقتي جايگزين قدرتمند لينوكسي وجود دارد:
Qt Octave
كه چهره اي شبيه متلب دارد
GNU Octave
كه محيط كلاسيكيه.
و دستورات و برنامه هاي تحت
هر يك در ديگري دقيقا" عمل مي كند(مگر ندرتا با اپسيلن تغيير)

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
https://help.ubuntu.com/community/MATLAB
از قسمت Create A MATLAB Launcher مربوط به مشکل شما میشه .

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
برو به مسیر
home/afshin/matlab/R2010b /
یعنی همون جایی که متلب رو نصب کردی
بعد از داخل پوشه ی bin ، فایل matlab رو exutable کن و با ترمینال بازش کن
من خودم تستش کردم
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین afshin

• Newbie
  • *
دست همتون درد نکه و از راهنمایی همتون و از اینکه واسم وقت گذاشتیت بی نهایت ممنونم

آفلاین afshin

• Newbie
  • *
https://help.ubuntu.com/community/MATLAB
از قسمت Create A MATLAB Launcher مربوط به مشکل شما میشه .
Could not launch 'MATLAB R2010b'
طبق دستورالعمل گفته شده ادامه دادم اما پنجره ی installation options (اخرین پنجره ای که در صفحه ای که ادرسشو دادید نشون داده) باز نشد و مستقیما install کرد به همین خاطر وقتی برنامه رو از lunch می خواستم run کنم پیغام Could not launch 'MATLAB R2010b' رو می ده چیکار باید کنم

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
با سلام
من امروز بسته ی ubuntu-restricted-extras رو نصب کردم و همونطور که میدونید این بسته حاوی فونت های Truetype Microsoft هستش
حالا مشکل اینجاست که این فونت ها برای قسمت های فارسی خیلی زشت عمل میکنه و اصلا عوض نمیشه
من توی سایت های فارسی باید با این فونت زشت و کوچیک نوشته های فارسی رو بخونم
تنظیمات فونت سیستم رو دستکاری کردم همینطور قسمت فونت گوگل کروم و فایرفاکس رو  هم وقتی عوض میکنم فقط فونت انگلیسی عوض میشه و فونت فارسی تغییر نمیکنه
چطور میتونه همه فونت های فارسی با فونت Serif نشون داده بشه ؟

http://ardalaan.persiangig.com/Screenshot.png