انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233607 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
نقل‌قول
system ->preferences -> startup apps
اینجا هر ابزاری که نیاز نیست را ناکار کنید . در سرعت باز آوری رایانه اثر میگذارد

این کار رو انجام داده بودم ولی تاثیری نداشت ٬ البته دقیق نمیدونستم کدوم ها رو غیر فعال کنم ٬ اگر لطف کنید این تصاویر رو ببیند ممنون میشم لیست برنامه ها هست ٬ هر کدوم به نظرتون غیر ضروری هست رو بگید غیر فعال کنم .

http://myup.ir/images/12711136646406799419.png
http://myup.ir/images/51388106869506569265.png
http://myup.ir/images/12904621205832079083.png

برنامه ای که ذکر کردید لازمه نصبش یا از همینجا غیر فعال کردن کفایت میکنه ؟

ممنون  :)
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
update notifire
disk notification
zeitgeist data hub ( نمیدونم چیه . اگر کاری باهاش نداری ناکارش کن )‌
+++++++++++++
اون ابزار چیزی هست مایه های
msconfig  تو ویندوز

آفلاین M!lad

• *
ممنون ٬‌ هشدار دهنده آپدیت که فکر کنم فعال باشه بهتره ...

من هنوز نفهمیدم مخزن برنامه ها رو از کجا پیدا کنم تو سایت خودشون هست ؟ یا launchpad ( که برا من باز نمیشه )

فرقی نداره مخزن ها رو از تو ترمنال اضافه کنم یا تو gedit یا اینکه از update manager تب other software ؟ ( ظاهرا از هر سه جا میشه مخزن معرفی کرد )

تو تنظیمات آپدیت ۴ جور آپدیت داریم ٬‌ اولی و دومی تیک خوردن ٬ سومی و چهارمی لازم نیست ؟

راهنمایی چیزی برای نصب کردن تم وجود نداره ؟ من میخوام تمم رو عوض کنم ...

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
این همه سوالای جورواجور با تاپیکای جداگانه زودتر به جواب میرسند!

نقل‌قول
فرقی نداره مخزن ها رو از تو ترمینال اضافه کنم یا تو gedit یا اینکه از update manager تب other software؟
از gedit منظور باز کردن source.list هستش یا اینکه مستقیم با خود gedit میشه اینکارو کرد؟

راهنمایی چیزی برای نصب کردن تم وجود نداره ؟ من میخوام تمم رو عوض کنم ...

آفلاین M!lad

• *
بله منظورم باز کردن source.list هست ٬ والا میخواستم برا هرکدوم تایپیک جدا بزنم ولی چون اکثرا سوالای سطحی هستند اینجا پرسیدم

آفلاین mountainous

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
مشکل با دیکشنری GOLDEN DIC
« پاسخ #500 : 02 مهر 1390، 02:45 ب‌ظ »
دوستان عزیزم سلام
من حدودا ۲ ماهه که اوبونتو ۱۰.۴ نصب کردم و اوایل با دیکشنری هایی که در انجمن ها معرفی شده بود خیلی مشکل داشتم ....انتظار من دیکشنری یی مثل بابیلون بود که با فشردن ۲ کلید از کیبورد به سرعت بشه معنی یک کلمه  از متن رو فهمید ولی خدا میدونه از روزی که این دیکشنریه گلدن دیک رو نصب کردم چقد عذاب کشیدم....
این دیکشنری کلی مشکل داره ه ه ه ه !!!!!.............یکیش این که هر کاری میکنم و هرچقدر تو تنظیماتش میرم باز هم دفعه ی بعد که اون کلید شورت کات رو میزنم یا نمیفهمه یا وقتی فهمید معنیشو نمیاره یا وقتی معنیشم آورد تا دکمه ی close اون پنل باز شده رو نزنم بسته نمیشه!!این مشکل آخریه دیگه کفر منو در آورده ....اگه یادتون باشه توی دیکشنری بابیلون وقتی معنی یک کلمه رو دیدی و خواستی پنجره ی حاوی معنی کلمه بسته بشه کافی بود تا یک کلیک روی صفحه ی خالیه متن میکردیم ولی توی این گلدن دیک فقط با دکمه ی کلوز اون پنجره ی حاوی معنی کلمه میتونیم ببندیمش تازه اونم پنهان هست باید بریم روی آیکون میخ و کلیک کنیم تا دکمه ی کلوز معلوم بشه!!!............................
من واقعاااااااااااااااااااااااااا خیلی اصابم از دست این دیکشنری خورده میشه بگیدچه کار کنم که مثل بچه ی آدم این نرمافزار کار کنه؟؟؟
من حتی توی منوی PREFERENCES->scan pop up->enable scan pop up functionality   و   منوی preferences->hotkey هم رفتم وچندین بار همه ی گزینه هارو تغییر دادم ولی باز هم همون اشکالات هنگام کار با دیکشنری برام اتفاق میفته!!!

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

آفلاین mountainous

• Newbie
  • *
آیا میتوان ویندوز سون را روی اوبونتو نصب کرد؟
« پاسخ #501 : 02 مهر 1390، 05:46 ب‌ظ »
بازم سلام
ببخشید بعد از کلی بررسی به این نتیجه رسیدم که حتما باید ویندوز۷ واوبونتو رو باهم داشته باشم.....دلیل اینکه در اجرای این کار تا الآن تعلل کردم اینه که ۱ سال قبل که ویندوز و اوبونتو رو باهم داشتم ،هروقت تو ویندوز مبخاستم چیزی (مثلا ۱ داکیومنت ساده یا فایل اچ تی ام ال    ای رو save  کنم  اوبونتو بهم پیغام میداد که فضای کافی برای این کار نداری ..شاید الان بخاید بگید که خوب دلیل از پارتیشن بندی نامناسب بوده ..در جواب باید بگم که من از روی راهنمای نصب خود سی دی مشغول به کار شده بودم و ۲ گیگ به روت و ۲ گیگ هم به home اختصاص داده بودم .....ولی هیچ درایو دیگه ای تو اوبونتو درست نکرده بودم........نمیدونم کجای کارم اشتباه بوده که همچین پیغامی رو بم نشون میداد)الآن من فقط اوبونتوی ۱۰.۴ دارم میخام روی این ویندوز سون نصب کنم ولی یادمه یکبار دیگه خودم روی سون اومدم اوبونتو ریختم ،کل ویندوزم پرید الآن برعکسشو میخام انجام بدم ولی میترسم بلای دفه ی قبل سرم بیاد !!! تو نت هم سرچ کردم ولی طریقه ی نصب ویندوز سون روی اوبونتو رو نتونستم پیدا کنم..ممنون میشم کمک بفرمایین

پ.ن: فک کنم رم من ۱۴۰ گیگ باشه(گفتم شاید برای اینکه چقد بخام به ویندوز اختصاص بدم کمک  کنه).....راستش نمیدونم کانفیگ سخت افزارمو تو اوبونتو چهجوری باید پیدا کنم....

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
تو نت هم سرچ کردم ولی طریقه ی نصب ویندوز سون روی اوبونتو رو نتونستم پیدا کنم..ممنون میشم کمک بفرمایین
این لینک‌ها رو ببین:

آفلاین mountainous

• Newbie
  • *
Dream عزیز ممنون از پاسخت ولی من نمیخام روی ویندوز اوبونتو نصب کنم بلکه برعکس :میخام روی اوبونتو ویندوز نصب کنم

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
Dream عزیز ممنون از پاسخت ولی من نمیخام روی ویندوز اوبونتو نصب کنم بلکه برعکس :میخام روی اوبونتو ویندوز نصب کنم
:o
روی اوبونتو فکر نکنم بتونی ویندوز رو مستقیم نصب کنی مگر اینکه توی ویرچوال نصب کنی.
حالا این چه کاری اینو تو اون، اونو تو این... نصب کنی. Dual-Boot نصب کن. خیالتم راحت که یک عمر واست کار می‌کنه! لینک اولی که دادم آموزش نصب ذوال بوته.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوستان عزیزم سلام
من حدودا ۲ ماهه که اوبونتو ۱۰.۴ نصب کردم و اوایل با دیکشنری هایی که در انجمن ها معرفی شده بود خیلی مشکل داشتم ....انتظار من دیکشنری یی مثل بابیلون بود که با فشردن ۲ کلید از کیبورد به سرعت بشه معنی یک کلمه  از متن رو فهمید ولی خدا میدونه از روزی که این دیکشنریه گلدن دیک رو نصب کردم چقد عذاب کشیدم....
این دیکشنری کلی مشکل داره ه ه ه ه !!!!!.............یکیش این که هر کاری میکنم و هرچقدر تو تنظیماتش میرم باز هم دفعه ی بعد که اون کلید شورت کات رو میزنم یا نمیفهمه یا وقتی فهمید معنیشو نمیاره یا وقتی معنیشم آورد تا دکمه ی close اون پنل باز شده رو نزنم بسته نمیشه!!این مشکل آخریه دیگه کفر منو در آورده ....اگه یادتون باشه توی دیکشنری بابیلون وقتی معنی یک کلمه رو دیدی و خواستی پنجره ی حاوی معنی کلمه بسته بشه کافی بود تا یک کلیک روی صفحه ی خالیه متن میکردیم ولی توی این گلدن دیک فقط با دکمه ی کلوز اون پنجره ی حاوی معنی کلمه میتونیم ببندیمش تازه اونم پنهان هست باید بریم روی آیکون میخ و کلیک کنیم تا دکمه ی کلوز معلوم بشه!!!............................
من واقعاااااااااااااااااااااااااا خیلی اصابم از دست این دیکشنری خورده میشه بگیدچه کار کنم که مثل بچه ی آدم این نرمافزار کار کنه؟؟؟
من حتی توی منوی PREFERENCES->scan pop up->enable scan pop up functionality   و   منوی preferences->hotkey هم رفتم وچندین بار همه ی گزینه هارو تغییر دادم ولی باز هم همون اشکالات هنگام کار با دیکشنری برام اتفاق میفته!!!

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

چرا mdic نصب نمی‌کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ahmad.t1100

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
  • خدا را می پرستم چون همه اوست
آفرين خيلي خوب بود.من كه بدردم خوردو يكم ترسم ريخت
+1

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
سلام به همه

یک سوال فنی، اگه که wine رو نصب کنم احتمالش هست که لینوکسم ویروس بگیره؟ اگرم ویروس بگیره مثه زمانی که ویندوز ویروسی میشه بیچاره میشم یا به خاطر تفاوت ساختاری لینوکس و ویندوز فقط لینوکس ویروسی میشه و در عمل اون ویروسه هیچ کاری نمیتونه بکنه؟ اگه لطف کنین یکم واسم توضیح بدین خیلی ممنون میشم.

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
یک سوال فنی، اگه که wine رو نصب کنم احتمالش هست که لینوکسم ویروس بگیره؟ اگرم ویروس بگیره مثه زمانی که ویندوز ویروسی میشه بیچاره میشم یا به خاطر تفاوت ساختاری لینوکس و ویندوز فقط لینوکس ویروسی میشه و در عمل اون ویروسه هیچ کاری نمیتونه بکنه؟ اگه لطف کنین یکم واسم توضیح بدین خیلی ممنون میشم.
چرا حستجو نمیکنید اول؟

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
چرا حستجو نمیکنید اول؟

شرمنده  :oops: و ممنون  ;D