انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233588 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
بهترین برنامه‌ای که من برای این کار دیدم همون VLC خودمون بود ;)

برای برگردوندن محیط ۱۱.۰۴ به شمل قدیمی گنوم۲ هم می‌تونین موقع لاگین کردن از منوی sessions گزینه‌ی Ubuntu Classic رو انتخاب کنین

از محبتی که کردین و پاسخ دادین سپاسگذارم
فقط در مورد تلویزیون دیجیتال با VLC به نتیجه نرسیدم!

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
این خطا    ( AT SPI Registry
not responding  ) زمان درخواست شات دان یا لاگ اوت  میاد قضیه اش چیه و چجور میتونم از شرش خلاص بشم؟ اوبونتو ۱۱.۰۴ دارم

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
آقا من سرور دانلود مخازنمو عوض کردم.الان دیگه تو لیستش ایران نیست.
چیکار کنم؟راهی نیست؟
عشق است دنیای متن باز

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
چیکار کنم؟راهی نیست؟
خب نباشه ;D
شما select best server  رو انتخاب کن تا  بهترین سرور رو داشته باشی که لزوما ایران نیست.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
چیکار کنم؟راهی نیست؟
خب نباشه ;D
شما select best server  رو انتخاب کن تا  بهترین سرور رو داشته باشی که لزوما ایران نیست.

حالا اگه بخوایم همون سرور ایران رو دوباره فعال کنیم چکار باید بکنیم؟
من یه مشکلی هم دارم با هیچ سروری آپدیت نمیشه!
همش میگه چک اینترنت کانکشن! درحالی که من متصلم به اینترنت! مشکل از کجاست؟
بست سرور هم انجام دادم بازم نشد!

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
چیکار کنم؟راهی نیست؟
خب نباشه ;D

حالا اگه بخوایم همون سرور ایران رو دوباره فعال کنیم چکار باید بکنیم؟
من یه مشکلی هم دارم با هیچ سروری آپدیت نمیشه!
همش میگه چک اینترنت کانکشن! درحالی که من متصلم به اینترنت! مشکل از کجاست؟
بست سرور هم انجام دادم بازم نشد!

وقتی که مینویسه چک اینترنت کانکشن.دیتیل رو بزنید ببینید کودوم سروهارو پیغام Fail داده.
برید توی قسمت مخازنتون و اونایی رو که Fail شدن رو تیکش رو بردارید
عشق است دنیای متن باز

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
ضمن سپاس از پاسخ دوستان
مشکلی پیش اومده که نمیدونم چجور برطرفش کنم!
من از اوبونتو ۱۱.۰۴  استفاده میکنم اما از گنوم کلاسیکش که باهاش راحتترم چون تو system try  و  indicator applet  اطلاعات خوبی رو نشون میداد
حالا برنامه weather indicator  و star calendar رو نصب کردم دوتا ایراد داره
۱- برنامه آب و هوا بهیچ عنوان  تو قسمت indicator applet نمیاد!
۲- star calendar  هم بجای indicator applet تو system try  میاد
۳ از امروز بالکل هیچکپ.مش.منمیان و ریموو شدن حتی تو قسمت system try پیدجین هم که فعال میشه  نمیاد نمیدونم چکار کنم فعاش کنم هم system try رو براسی برنامه هائی مثل پیدجین  هم  فعال کردن اون دوتا نرم افزار تو قسمت indicator applet

ممنون میشم راهنمائی و کمکم کنید

« آخرین ویرایش: 07 آبان 1390، 11:43 ب‌ظ توسط milad-x »

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
سلام دوستان من امروز اوبونتو 11.10 رو نصب کردم و برای این که بتونم آیکون هایی مثل سطل آشغالی و کامپیوتر رو روی دسکتاپ بیارم این مسیر رو apps \ nautilus \ desktop در Configuration editor رفتم منتها آخری یعنی  desktop نبود تو اوبونتو 11.04 راحت از همین مسیر آیکونها رو روی دسکتاپ قرار میدادم. چه کار کنم آیکونها روی صفحه دسکتاپ بیاد؟
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1390، 03:01 ق‌ظ توسط Bijan_sky »

آفلاین zeus_1

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
پاسخ به: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته
« پاسخ #533 : 08 آبان 1390، 06:13 ق‌ظ »
سلام دوستان
من در زمینه لینوکس کلا صفر صفرم!!! فقط در همین حد که ورژن 10.10 رو یکبار کنار ویندوزم نصب کردم و باهاش چند روزی کار کردم

الان چند تا سوال دارم

1- ورژن 11.10 رو دانلود کردم و خواستم مثل همون ورژن 10 که داشتم کنار ویندوز نصبش کنم. وقتی مرحله اول نصب که از داخل ویندوز و با برنامه wubi هست، تموم می شه و سیستم ریست می شه، وارد محیط  اوبونتو نمی شه  که نصب رو ادامه بده و از یکی از فایل ها error می گیره. اسم فایل رو یادم نیست... هم ورژن 32 اینجوریه هم 64 بیتی.

2- از نظر ظاهر ورژن 11.10 با ورژن 10 خیلی فرق می کنه؟؟ ارزش داره سعی کنم که نصبش کنم؟؟

3- فرمت برنامه های لینوکس چیه؟ و نصبشون روش خاصی داره؟ چون من چند تا برنامه رو روی ورژن 10 که داشتم می خواستم نصب کنم ولی نشد. مثلا utorrent

4- از داخل خود محیط برنامه امکان آپدیت وجود داره مثل ویندوز؟؟؟ به عنوان مثال اگه بعدا ورژن 11.20 بیاد می شه با آپدیت به اون ورژن رسید یا حتمت باید از اول نصب کنی؟

5- کلا به دلایل استفاده های کاری که ویندوز برام داره تصمیم ندارم کنار بذارمش.... ولی دلم می خواد یک نسخه از لینوکس رو در کنارش داشته باشم که برای کارهایی مثل وبگردی ازش استفاده کنم. چه نسخه و چه ورژنی رو توصیه می کنید که جوابگوی کار من باشه و ظاهر محیط سیستم عامل هم زیبا باشه.
کلا این نگارش های مختلفی که از لینوکس وجود داره چه فرق عمده ای با هم دارن؟؟ و بهترینشون برای ما فارسی زبان ها که ساپورت خوبی داشته باشه کدومه؟

6- امکان این وجود داره که سیستم عامل رو از روی CD بوت کرد؟؟ یعنی بدون نصب روی هارد

« آخرین ویرایش: 08 آبان 1390، 06:16 ق‌ظ توسط zeus_1 »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
سلام ٬ به انجمن خوش اومدید .

۱ - wubi یکجورایی ubuntu رو روی ویندوز نصب میکنه و مشکلات خاص خودش رو داره ٬ درنتیجه من پیشنهاد نمیدم اینکار رو انجام بدید . خیلی راحت و آسوده کنار ویندوز ubuntu رو نصب کنید و ازش لذت ببرید .

۲ - تو این ورژن ۲ تا رابط کاربری جدید برای Gnome تهیه شده یکی uniti و دیگری gnome shell که تا حدی ظاهر رو متفاوت و جذاب تر کردن ! به نظر من بله ... برای مثال من خودم تا حدی به Gnome Shell اعتیاد پیدا کردم ;D

۳ - در لینوکس در واقع فرمت خاصی نداریم و از محتوای فایل ها تصمیم گرفته میشه ! یعنی میتونه هر فرمتی داشته باشه ! اما اون برنامه ای که شما میخواید نصب کنید برا ویندوز هست و تو لینوکس نصب نمیشه ٬ برا نصب برنامه های ویندوز باید از برنامه wine استفاده کنید . ولی تا وقتی برنامه های مشابه و قدرتمندی وجود داره نیازی به اینکار نیست تو لینوکس یک برنامه software center داریم که میتونی بری توش رو از دسته بندی ها برنامه مورد نظرت رو پیدا کنی و با یک کلیک نصبشون کنی البته به یاد داشته باش که باید به اینترنت متصل باشی .

۴ - بله ٬ یک برنامه داریم به اسم update manger که از ابتدا روی ubuntu نصب هست و اگر آپدتی بیاد بهت خبر میده و میتونی با یک کلیک سیستم رو آپدیت کنی . البته من خودم ترجیه میدم همیشه از رو cd آپدیت کنم .

۵ - بستگی به خودت داره مثلا من از گنوم شل خوشم  اومده میتونی تو بگردی ببینی برات کدوم بهتره ولی برای افرادی که از ویندوز میخوان بیان سمت لینوکس kde رو پیشنهاد میدن که میشه توزیع kubuntu و

۶ - اکثر نسخه های لینوکس به صورت live قابل استفاده هستند همین ubuntu هم این امکان رو داره .
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
سلام دوستان من امروز اوبونتو 11.10 رو نصب کردم و برای این که بتونم آیکون هایی مثل سطل آشغالی و کامپیوتر رو روی دسکتاپ بیارم این مسیر رو apps \ nautilus \ desktop در Configuration editor رفتم منتها آخری یعنی  desktop نبود تو اوبونتو 11.04 راحت از همین مسیر آیکونها رو روی دسکتاپ قرار میدادم. چه کار کنم آیکونها روی صفحه دسکتاپ بیاد؟
ابتدا
sudo apt-get install gnome-tweak-tool
رو نصب کن و به راحتی از قسمت Desktop آیکون ها رو مدیریت کن  ;)

سلام دوستان
من در زمینه لینوکس کلا صفر صفرم!!! فقط در همین حد که ورژن 10.10 رو یکبار کنار ویندوزم نصب کردم و باهاش چند روزی کار کردم

الان چند تا سوال دارم

1- ورژن 11.10 رو دانلود کردم و خواستم مثل همون ورژن 10 که داشتم کنار ویندوز نصبش کنم. وقتی مرحله اول نصب که از داخل ویندوز و با برنامه wubi هست، تموم می شه و سیستم ریست می شه، وارد محیط  اوبونتو نمی شه  که نصب رو ادامه بده و از یکی از فایل ها error می گیره. اسم فایل رو یادم نیست... هم ورژن 32 اینجوریه هم 64 بیتی.

2- از نظر ظاهر ورژن 11.10 با ورژن 10 خیلی فرق می کنه؟؟ ارزش داره سعی کنم که نصبش کنم؟؟

3- فرمت برنامه های لینوکس چیه؟ و نصبشون روش خاصی داره؟ چون من چند تا برنامه رو روی ورژن 10 که داشتم می خواستم نصب کنم ولی نشد. مثلا utorrent

4- از داخل خود محیط برنامه امکان آپدیت وجود داره مثل ویندوز؟؟؟ به عنوان مثال اگه بعدا ورژن 11.20 بیاد می شه با آپدیت به اون ورژن رسید یا حتمت باید از اول نصب کنی؟

5- کلا به دلایل استفاده های کاری که ویندوز برام داره تصمیم ندارم کنار بذارمش.... ولی دلم می خواد یک نسخه از لینوکس رو در کنارش داشته باشم که برای کارهایی مثل وبگردی ازش استفاده کنم. چه نسخه و چه ورژنی رو توصیه می کنید که جوابگوی کار من باشه و ظاهر محیط سیستم عامل هم زیبا باشه.
کلا این نگارش های مختلفی که از لینوکس وجود داره چه فرق عمده ای با هم دارن؟؟ و بهترینشون برای ما فارسی زبان ها که ساپورت خوبی داشته باشه کدومه؟

6- امکان این وجود داره که سیستم عامل رو از روی CD بوت کرد؟؟ یعنی بدون نصب روی هارد

۱- احتمال زیاد wubi مشکل داره .این برنامه رو جداگانه بگیر مشکل حل میشه
برای کارایی بهتر در یک درایو جداگانه در کنار ویندوز نصب کن
۲- خوب بستگی به خودت داره ولی نسبت به ورژن های قبل کار با اون راحت
۳- فرمت برنامه ها در سیستمها ی مختلف فرق میکنه مثلا اوبونتو deb. پشتیبانی میکنه ولی همه در سیستم ها نصب از سورس کد یکسان است.
همان برنامه های ویندوز در سسیستم های گنو/لینوکسی قابل نصب نیست ولی مشابه های فراوانی برای آنها وجود دارد
برای کار با تورنت vuze . transmission گزینه های خوبی هستند
۴- بله
۵- این مورد سلیقه ای هست
ولی برای شروع اوبونتو ، مینت ، آریوس ، مندریوا خوب هستند
۶- بله
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
ممنون بایت پاسخ ها  :) سوال دیگه ای داشتم من نمیدونم چه جوریه بعضی وقتها نمیتونم فایلی رو از فرضا دسکتاپ به درایو دیگه ای به عنوان مثال درایو F کپی کنم. من 6 درایو دارم که یکیش ext4 هستش و اوبونتو نصبه بقیه NTFS لازم بگم این مشکلات از زمانی شروع شده که 11.10 نصب کردم موقعی که 11.04 نصب بود این مشکل رو نداشتم! ممکنه مروط به پرمیژن باشه؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
خطای خاصی نشون میده ؟ از سطح دسترسی باشه پیغام میده ... !
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
پاسخ به: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته
« پاسخ #538 : 08 آبان 1390، 11:30 ب‌ظ »
خطای خاصی نشون میده ؟ از سطح دسترسی باشه پیغام میده ... !
اصلا اگه کپی کنی در مقصد گزینه پیست غیر فعاله اما اگه دراگ کنی و از رو دسکتاپ بکشی ارور زیر رو میده :
This destination is read only. این رو میدونم نوشته میشه فقط خوند و قابل رایت نیست. خوب اما چطور اینطور شده!  ??? در ضمن وقتی روی درایو ها کلیک راست میکنم و روی تب  permissions می یام نوشته : The permissions of .. could not be determined. میدونم چی گفته اما نمیدونم باید چکار کنم تا درست بشه
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1390، 11:37 ب‌ظ توسط Bijan_sky »

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
آقا یه سوال داشتم.
من از برنامه ی Yo*ur*F*reedo*m استفاده میکنم.
بعد میخاستم بدونم میشه پراکسی کل سیستمو یجوری تنظیم کرد که از اسن برنامه استفاده کنه؟
منظورم اینه که کل بیس اینترنتش بشه این برنامه.یعنی هر سایتی یا چیزی رو که به اینترنت نیاز داشته باشه اول از طریق این برنامه استفاده کنه.
برا آپدیت اوبونتو احتیاج دارم.
(ببخشید زیادی توضیح دادم.آخه خودم هرچی میخوندم توش ابهام میدیدم:D)
عشق است دنیای متن باز