انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با کدوم گزینه موافقید..؟!

با راه اندازی انجمن جدید با شرایط ذکر شده موافقم
7 (15.9%)
با فعالیت بخش های مربوط به سایر توزیع ها در همین سایت موافقم
10 (22.7%)
با راه اندازی مجدد و رفع فیلتر  community.linuxreview.ir  ویا پورت آن روی subdomain موافقم
11 (25%)
کلا مخالفم (سازه مخالف)
6 (13.6%)
گرفتن مجوز پشتیبانی فارسی از انجمن اصلی خود اپن سوزه
10 (22.7%)

مجموع آرای اعضا: 44

نویسنده موضوع: این شایسته اوپن سوزه نیست...!!!  (دفعات بازدید: 22372 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
پاسخ : این شایسته اوپن سوزه نیست...!!!
« پاسخ #45 : 27 دی 1392، 12:02 ق‌ظ »
من موندم این اپن سوزه چی داره که انقدر بعضیا بهش تعصب دارن؟
نه واقعا چی داره نسبت به اوبونتو؟

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #46 : 27 دی 1392، 12:35 ق‌ظ »
weekee و دهها مورد دیگه‌ای که شکست خوردن منجر نشه.
کی گفته weekee یک پروژه شکست‌خورده‌ست؟
در واقع ویکی هنوز شروع نشده (تنها معرفی شده) و من دارم برنامه‌نویسیش رو انجام می‌دم.
نمی‌گم به‌زودی آماده میشه ولی وقتی راه‌اندازی شد، اون موقع درموردش نظر بدیم بهتره... .

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #47 : 27 دی 1392، 12:39 ق‌ظ »

تعصب نیست.عشقه ;D

شما نصب کن.امتحان کن تا تجربش کنی ;)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #48 : 27 دی 1392، 12:42 ق‌ظ »
نقل‌قول
در ضمن، اینکه یه وبسایت عالی با یه یه فروم عالی تر !!!! بزنیم مثل اینه که یه کافی شاپ وسط کویر باز کنیم!! واسه ۱۰ یا ۲۰ تا کاربر اوپن سوسه فایده ای نداره!
اولا که ده یا بیستا نیست و خیلی بیشتره. بعد هم ایران با چند میلیون کاربر اینترنت و رایانه، کاربران لینوکس بالقوه زیادی داره و من دلیلی نمیبینم که درصد بالایی از این‌ها کاربر اوپن‌سوزه نشن.
نقل‌قول
Gnome 3.10 + SystemD ، یه مدیربسته عالی به اسم zypper.. یه سیستم بیلد اوتوماتیک (که ppa اوبونتو کپی اونه) و Suse Studio.
و از همه مهمتر برخلاف اوبونتو یه جامعه کاربری فعال و مستقل.
بزار پست‌هات به صدتا برسه بعد ترول کردن رو شروع کن.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
« پاسخ #49 : 27 دی 1392، 12:51 ق‌ظ »
نقل‌قول
در ضمن، اینکه یه وبسایت عالی با یه یه فروم عالی تر !!!! بزنیم مثل اینه که یه کافی شاپ وسط کویر باز کنیم!! واسه ۱۰ یا ۲۰ تا کاربر اوپن سوسه فایده ای نداره!
اولا که ده یا بیستا نیست و خیلی بیشتره. بعد هم ایران با چند میلیون کاربر اینترنت و رایانه، کاربران لینوکس بالقوه زیادی داره و من دلیلی نمیبینم که درصد بالایی از این‌ها کاربر اوپن‌سوزه نشن.
نقل‌قول
Gnome 3.10 + SystemD ، یه مدیربسته عالی به اسم zypper.. یه سیستم بیلد اوتوماتیک (که ppa اوبونتو کپی اونه) و Suse Studio.
و از همه مهمتر برخلاف اوبونتو یه جامعه کاربری فعال و مستقل.
بزار پست‌هات به صدتا برسه بعد ترول کردن رو شروع کن.
خب براش فاروم بزنین دیگه
یک سال دیگه نتیجش مشخص میشه
 \\:D/فقط اوبونتو \\:D/

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #50 : 27 دی 1392، 01:00 ق‌ظ »
weekee و دهها مورد دیگه‌ای که شکست خوردن منجر نشه.
کی گفته weekee یک پروژه شکست‌خورده‌ست؟
در واقع ویکی هنوز شروع نشده (تنها معرفی شده) و من دارم برنامه‌نویسیش رو انجام می‌دم.
نمی‌گم به‌زودی آماده میشه ولی وقتی راه‌اندازی شد، اون موقع درموردش نظر بدیم بهتره... .
عذرخواهی می‌کنم. چون من همیشه سر میزنم و تغییری نمی‌بینم اینجوری گفتم. ولی اشتباه از من بود. با آرزوی بهترین‌ها برای weekee. :)
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #51 : 27 دی 1392، 05:31 ق‌ظ »

تعصب نیست.عشقه ;D

شما نصب کن.امتحان کن تا تجربش کنی ;)
والا الان را نمیدونم اما قبل ترها یه مدت از سوزه با میزکار کی دی ای استفاده میکردم ، فوق العاده ناپایدار بود ، سنگین و پر از ارور توی این چند ساله تست توزیع های مختلف بهترین و پایدار ترین توزیع با میزکار کی دی ای چاکرا بودهکه اون هم مشکلات خاص خودش از جمله نداشتن برنامه های  Gtk به طور عادی و استفاده از سیستم باندل را داشت .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #52 : 27 دی 1392، 05:55 ق‌ظ »
الان این اتفاق میفته اینجا

به نظر من اینقدر بحث رو به انحراف نکشید!!!
من خودم طرفدار سوزه نیستم ، فعلا هم قصد نصب کردنش رو ندارم(خاطره داغون شدن هاردم بعد از نصب سوزه یادم نرفته :D )
ولی مطمئن هستم سوزه طرفدارای خودش رو داره ( مثل آرچ )پیشنهاد میدم اگه میخواید ، شروع کنید به راه اندازی ، مراحلش مشخصه،نیازی به اینقدر بحث نیست! اینجوری فقط تاپیکی که زدید به انحراف کشیده میشه و نتیجه ای نمیگیرید

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
« پاسخ #53 : 27 دی 1392، 07:57 ق‌ظ »
به نظرم کاربران اپن سوزه بیان سمت اوبونتو خیلی بهتره
\\:D/فقط اوبونتو \\:D/
:-| ](*,)

به نظرم امین داره درست می گه،به جز تیکه‌ی کامیونیتی لینوکس ریویو،فکر کنم اگه دوباره راه بیفته عالی میشه!
الآن این جوری که من می بینم مشکل بچه ها اینه که اپن سوزه رفته زیر پرچم یه توزیع دیگه :D :o و چون مثلا طرف اپن سوزه کار می کنه و فکر می کنه انجمن اوبونتو فقط مال اوبونتوئه دیگه به فکرش نمی رسه که اینجا هم مشکل اپن سوزه کارا رو هم حل می کنن(شاید حق هم داره!)
فکر کنم کامیونیتی لینوکس ریویو بهترین راه حله! لینوکس کارا هم خیلی پراکنده نمی شن!
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین adel1368

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 387
« پاسخ #54 : 27 دی 1392، 09:35 ق‌ظ »
نقل‌قول
به نظرم امین داره درست می گه،به جز تیکه‌ی کامیونیتی لینوکس ریویو،فکر کنم اگه دوباره راه بیفته عالی میشه!
الآن این جوری که من می بینم مشکل بچه ها اینه که اپن سوزه رفته زیر پرچم یه توزیع دیگه :D :o و چون مثلا طرف اپن سوزه کار می کنه و فکر می کنه انجمن اوبونتو فقط مال اوبونتوئه دیگه به فکرش نمی رسه که اینجا هم مشکل اپن سوزه کارا رو هم حل می کنن(شاید حق هم داره!)
فکر کنم کامیونیتی لینوکس ریویو بهترین راه حله! لینوکس کارا هم خیلی پراکنده نمی شن!

منم موافقم که کامیونیتی لینوکس ریویو بهتره

من امروز یه سری به اونجا زدم اکثر توزیع هارو پوشش داده
(((خالیق یازان خطی هش کیم پوزابیلمز)))

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #55 : 27 دی 1392، 10:26 ق‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز بحث من و خیلی های دیگه سر اینکه باید برای سوزه بخش های کاملا مشخص و تفکیک داشته باشیم با پشتیبانی قوی نه اینکه ی بخش داشته باشیم براش که همه نوع سوالات رو با بیل یکجا بریزیم.!
نقل‌قول
هیچ وقت تعریف جهان از دیدکسی که تو خونه نشسته با تعریف کسی که جهان گردی کرده قابل قیاس نیست.خیلی مشتاقی بفهمی چی داره برو ی بار حداقل محیطش رو ببین (البته اگه کاری ب جز ترول گذاشتن بلد باشی  ;))
نقل‌قول
من خودم طرفدار سوزه نیستم ، فعلا هم قصد نصب کردنش رو ندارم(خاطره داغون شدن هاردم بعد از نصب سوزه یادم نرفته :D )
علیرضاااا جون از تو بعیده که اینجوری فرافکنی کنی! عزیزم یادمه تو همون پستی که مشکل هاردت رو گذاشته بودی خودتم به این نتیجه رسیده بودی که مشکل هیچ دخلی به سوزه نداشته..!!! دیگه تو هر چی جلو نباشه تو بخش دیسک و فرمت های هارد دیسک ی فرسخ جلوتره (اشارم به سیستم فایلbtrfs هست )

از دوستان جدا خواهش می کنم کل کل های بچه گانه در مورد توزیع هاتون رو ببرید جای دیگه چیزیم که زیاده پست های این شکلی.. ](*,)
به نظرم حرف ساسان کاملا منطقی ه . ماهایی که هم فکریم برای راه اندازی فرومی برای سوزه باید شروع کنیم به کار.به نظرم اگه بشه یه قرار حضوری برای این کار بذاریم زودتر به نتیجه میرسیم. اگه تا الان جمعیت سوزه کارها به اونقدری که باید برسه نرسیده بخاطر همین نداشتن سایتی جامع براشه که ملت نترسن و ی پله پاشون رو بالاتر بذارن
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #56 : 27 دی 1392، 11:06 ق‌ظ »
من یه نظر دارم ،
یه سایت باشه که بخش های زیر رو داشته باشه :

-پورتال - (استفاده از یه پرتال متن باز مثل جوملا یا وردپرس) - استفاده برای اخبار و اطلاع رسانی ها و آموزش ها و مطالب مفیدی که معمولا توضیحاتشون همراه با عکس یا فیلمه و یا مطالب مربوط به بروزرسانی های توزیع ها مثلا کارهایی که بعد از نصب فلان توزیع میتونید انجام بدید و این سری مباحث.

-انجمن - (استفاده از یه انجمن ساز متن باز مثل SMF - myBB - phpBB) - با دسته بندی خوب و روان به شکلی که تقریبا همه چیز رو پوشش بده و برای طرح مباحث کاربران.

-دانلود - (استفاده از همون پرتال) - دانلود فایل های تحریم شده و یا فایل های پرکاربرد و هرچیز دیگه ای که بدرد بخوره (راستش تو فکر این بودم که مثلا بیایم همه کدک ها رو با همه پکیج هایی که کدک ها موقع نصب نیاز دارن بزاریم تو یه فایل زیپ واسه دانلود تا مثلا وقتی کسی خواست کدک نصب کنه با یه برنامه مدیریت دانلود اون فایل رو سریع دانلود و محتویاتش رو نصب کنه)

-ویکی - که مشخصه - و اگر بخش های دیگه ای به ذهنتون میرسه بگید.

اما نکته جالب و مهمش اینجاست که ، هر کسی میتونه توی هر بخشی از این سایت بنویسه. ویکی پدیا رو ببینید نوشتن و ویرایش کردن توش واسه همه آزاده ، این هم اونجوری ولی بدون قابلیت ویرایش ، یعنی :
-نوشتن هر مطلب برای هر کسی در هر بخشی از سایت آزاد است
-ویرایش هر مطلب فقط توسط خود نویسنده و یا گردانندگان سایت امکان پذیر است
-حذف مطلب فقط توسط گردانندگان امکان پذیر است
(مثل بقیه سایت ها نباشه که صاحب های سایت اخبار و مطالب و کلا کنترل پرتال رو داشته باشن و مشارکت کاربر فقط در حد یه نظر دادن زیر پست اون ها باشه)
و اینکه حتما بخشی برای تبادل نظر برای بهتر کردن سایت باشه. مثلا شیش ماه از کار سایت گذشته یکی میاد میگه من احساس میکنم باید فلان بخش به سایت اضافه شه و دلایلش و میگه و بعد همه نظرمیدن و...
داخل پرتال هم میتونیم با یه نوار گرافیکی خوشگل آیکن توزیع های محبوب رو بزاریم که مثلا اگه کسی روی آیکن اوپن سوسه کلیک کرد فقط مطالب مربوط به اون توزیع رو براش نمایش بده.
و امکانات دیگه ای مثل باخبر کردن از بروزرسانی های سایت توسط ایمیل و فیدخوان و...
کیفیت کار خیلی مهمه و همچنین ظاهر زیبا.

آفلاین padma_linux

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #57 : 27 دی 1392، 11:29 ق‌ظ »
من هم پایه انجمن مستقل اپن سوزه هستم، منم کاری بتونم انجام بدم حتما هستم، میتونم توی زمینه طراحی وب کمک کنم اگه هم لازم باشه هاستینگ داخل ایران رو هم تامین میکنم.
دوستانی که میگن اپن سوزه ۱۰−۲۰ کاربر داره، فک کنم یکم بیشتره ;D
اتفاقا منم تجربه داغون شدن هاردم با اوبونتو رو هنوز یادم نرفته  :D

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #58 : 27 دی 1392، 11:36 ق‌ظ »
فرض کنیم که حالا یچیزی برای زوزه راه انداختن به فرض یک انجمن یا ویکی و این حرفا! خب چنتا سوال :

۱ - کیا حاضرن که سیستم رو راهبری و پشتیبانی کنن؟
۲ - هزینه ها از کجا تامین میشه؟
۳ - ازونجایی که کاربرپسندی واسه این چیزا اهمیت داره و نیاز به طراح و برنامه نویس وب هست کی حاضره پیاده سازیش رو بر عهده بگیره یا مشارکت کنه؟
۴ - کی فکر میکنه تا مدتی که سیستم مورد هدف راه اندازی بشه میتونه تو انجمنا شرکت داشته باشه و کسایی که این کارو انجام میدن رو دلگرم کنه؟

از دیگران مایه نزارین و بر هیچ بنیاد نکنین  اگه جواب سوالی رو تو خودتون داشتین بگین که تکلیفتون روشن باشه و صرفا تاپیکی برای گپ های صدتا یه غاز نباشه!
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین padma_linux

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #59 : 27 دی 1392، 11:46 ق‌ظ »
اگه امکانش رو الان داشتم حتما پیاده سازیش رو کلا به عهده میگرفتم، اما الان میتونم مشارکت کنم
این موضوع رو هم بگم که راه اندازیش کار یک نفر نیست، میشه ولی بهتره که چند نفری انجام بشه هم سرعت کار بالا بره و هم خروجی بهتری داشته باشیم