انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32767 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #75 : 10 آبان 1394، 11:40 ب‌ظ »
خب من واضح تر از این نمیتونم بگم.
یه سری نیاز دارن به یه دانلود منیجر توپ نیاز دارن مثله شما.یه سری با ترمینال حال میکنن مثله من.
شما میخوای کمپین راه بندازی که یه عده برات بسازنش،خب اگه بشه که خوبه ولی احتمالش کمه.
من اگه دنبال GUI بودم برای دانلود منیجر همون ویندوز برام کافی که چه عرض کنم زیاد هم بود.
تمام لذت لینوکس واسه من استفاده از ترمینالشه، ضمن اینکه اینو خوب فهمیدم تو لینوکس هیچ چیز مجانی به دست نمیاد و باید براش زحمت بکشی.پس من اگه دنبال دانلود منیجرم خوبه که خودم هم به جای تحریک افکار دیگر کاربرا یه قدم مناسب تر بردارم.
مثله کاری که آقای امیر صمیمی انجام دادن.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #76 : 11 آبان 1394، 01:41 ب‌ظ »
خب من واضح تر از این نمیتونم بگم.
یه سری نیاز دارن به یه دانلود منیجر توپ نیاز دارن مثله شما.یه سری با ترمینال حال میکنن مثله من.
شما میخوای کمپین راه بندازی که یه عده برات بسازنش،خب اگه بشه که خوبه ولی احتمالش کمه.
من اگه دنبال GUI بودم برای دانلود منیجر همون ویندوز برام کافی که چه عرض کنم زیاد هم بود.
تمام لذت لینوکس واسه من استفاده از ترمینالشه، ضمن اینکه اینو خوب فهمیدم تو لینوکس هیچ چیز مجانی به دست نمیاد و باید براش زحمت بکشی.پس من اگه دنبال دانلود منیجرم خوبه که خودم هم به جای تحریک افکار دیگر کاربرا یه قدم مناسب تر بردارم.
مثله کاری که آقای امیر صمیمی انجام دادن.
:D اینکه شما از ازادی گنو/لینوکس فقط ترمینالش رو فهمیدی به اینکه بقیه چه تصمیمی میگیرن و از چی لذت میبرن هیچ ربطی نداره
درسته اگه من یه قدم بردارم ممکنه بعدش قدم ها برداشته شه ولی اگه نتونم شاید بتونم کسیو که میتونه مایل کنم این کار رو انجام بده (شاید) و این لزوما کمپین نخواهد بود
والا دانلود منیجر اقای صمیمی حتی نظر من رو جلب نکرد چون چیزی نبود که از نظرم جالب به نظر برسه
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
« پاسخ #77 : 11 آبان 1394، 02:00 ب‌ظ »
دوست عزیز علاقه من به ترمینال هیچ ربطی به آزادی لینوکس نداره(اصلا نمیدونم چه جوری به این نتیجه رسیدی)
همونطور که معنای آزادی کاملا فرق داره با مجاب کردن افراد دیگه برای انجام دادن کاری واسه شما.

امیدوارم تجربه برنامه نویسی داشته باشید چون یه دانلود منیجر توپ کاری نیست که بشه به همین راحتی واسش کد زد.
به هر حال امیدوارم افرادی باشن که به این خواسته شماتن بدن.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #78 : 11 آبان 1394، 02:49 ب‌ظ »
به جای اینکه این همه وقتتون رو برای راه انداختن نظرات و کمپین و ... هدر بدین، با همون دانلود منیجرهای لینوکسی کار کنین و خیلی راحت کارتون رو انجام بدین.
توسعه دهنده های لینوکسی هم دقیقا واسه هدر ندادن وقت و عمرشون، اینارو ساختن. وگرنه الان توی گنولینوکس، ۱۰۰ هزارتا دانلود منیجر با گرافیک خفن ریخته بود.
ولی فکر کنین و ببینین چند درصد از مردم حاضرن وقتشون رو روی همچین کاری بذارن که اصل قضیه رو تغییر نمیده.
« آخرین ویرایش: 11 آبان 1394، 02:51 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #79 : 11 آبان 1394، 05:11 ب‌ظ »
به جای اینکه این همه وقتتون رو برای راه انداختن نظرات و کمپین و ... هدر بدین، با همون دانلود منیجرهای لینوکسی کار کنین و خیلی راحت کارتون رو انجام بدین.
توسعه دهنده های لینوکسی هم دقیقا واسه هدر ندادن وقت و عمرشون، اینارو ساختن. وگرنه الان توی گنولینوکس، ۱۰۰ هزارتا دانلود منیجر با گرافیک خفن ریخته بود.
ولی فکر کنین و ببینین چند درصد از مردم حاضرن وقتشون رو روی همچین کاری بذارن که اصل قضیه رو تغییر نمیده.
کسی هم نگفت چون اینجا چنین ضعفی وجود داره دست از دانلود کردن کشیده یا دیگه دانلود نمیکنه یا این حرف ها
توضیحات شما نادیده گرفتن نیازهاست
 :D با وجود توزیع های بی ارزش بسیاری که به وجود میاد و از بین میره کاملا مشخصه که توسعه دهنده های گنو/لینوکسی وقتشونو هدر نمیدن
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
« پاسخ #80 : 12 آبان 1394، 12:50 ب‌ظ »
سلام. برای توزیع ساختن لازم نیست حتما آدم توسعه‌دهنده باشه. نیاز شما هم بیشتر به نظر میرسه خوشکلیه (اون جوری که گفتید نبود جلوه و این جور چیزا ضعف حساب میشه). به طور کلی هم وضعیت بد نیست. وگرنه یه توسعه‌دهنده خودش میدونه چه کاری کنه که به درد بخوره. و فلسفه‌ی یونیکس جماعت (و شاید الان میگی گور پدر فلسفه... فلسفه دیگه چیه... ما داریم درباره‌ی نرم‌افزار حرف می‌زنیم...) اینه که نرم‌افزار یک کار انجام دهد و آن را درست انجام دهد.
من با اینترنت زغالی (یا ذغالی) که دارم از aria2 و wget استفاده میکنم. بزرگ‌ترین فایلی که با اینا دانلود کردم ۷۰۰ مگابایت بوده که سالم بهم دادن. دیگه نمیدونم چه توقعی داشته باشم.
راستی، به عنوان یه ناتوسعه‌دهنده روم نمیشه به یه توسعه‌دهنده بگم این‌جای برنامه رو این‌طوری کن او‌ن‌جاشو اون‌طوری، یا این برنامه‌ رو بنویس.
و این که همش توزیع زیاد میشه و این مسائل هم، بعضی وقتا واقعا جای تأسف داره (چون میبینی که به هر دلیلی به بن‌بست میخورن و جمع میکنن.)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #81 : 12 آبان 1394، 01:48 ب‌ظ »
سلام. برای توزیع ساختن لازم نیست حتما آدم توسعه‌دهنده باشه. نیاز شما هم بیشتر به نظر میرسه خوشکلیه (اون جوری که گفتید نبود جلوه و این جور چیزا ضعف حساب میشه). به طور کلی هم وضعیت بد نیست. وگرنه یه توسعه‌دهنده خودش میدونه چه کاری کنه که به درد بخوره. و فلسفه‌ی یونیکس جماعت (و شاید الان میگی گور پدر فلسفه... فلسفه دیگه چیه... ما داریم درباره‌ی نرم‌افزار حرف می‌زنیم...) اینه که نرم‌افزار یک کار انجام دهد و آن را درست انجام دهد.
من با اینترنت زغالی (یا ذغالی) که دارم از aria2 و wget استفاده میکنم. بزرگ‌ترین فایلی که با اینا دانلود کردم ۷۰۰ مگابایت بوده که سالم بهم دادن. دیگه نمیدونم چه توقعی داشته باشم.
راستی، به عنوان یه ناتوسعه‌دهنده روم نمیشه به یه توسعه‌دهنده بگم این‌جای برنامه رو این‌طوری کن او‌ن‌جاشو اون‌طوری، یا این برنامه‌ رو بنویس.
و این که همش توزیع زیاد میشه و این مسائل هم، بعضی وقتا واقعا جای تأسف داره (چون میبینی که به هر دلیلی به بن‌بست میخورن و جمع میکنن.)

+1
موافقم دوست عزیز.
بحث فلسفه هم مشکلی نیست. هرچقدر دوست داری راجع بهش صحبت کن. جامعه ی لینوکس به فلسفه‌شه. کسی که بدون فلسفه‌ش بیاد جلو، در نهایت یه جا متوقف میشه. چون اصولا هدف والایی نداشته و صرفا دنبال ویندوز بدون ویروس گشته.
دقیقا طبق فلسفه ی یونیکس، یه برنامه، یه کار رو انجام بده ولی به بهترین نحو. الان هم دانلودمنیجرهای ما مثل آریا یا wget، دقیقا کار دانلود کردن رو به بهترین نحو انجام میدن. گذاشتن دکمه و جلوه میشه یه کار دیگه و اولا توسعه دهنده خودش اینکارو نمی کنه و شخص دیگه هم دلیلی نمی بینه که اینکارو انجام بده. دوما با این کار از فلسفه دور میشه. البته گذاشتن چارتا دکمه و منو باعث دور شدن از فلسفه نمیشه منتها ربطی به توسعه دهنده نداره. هرکی خواست خودش دو سه تا دکمه بچسبونه به آریا یا wget. این بحث هارو هم نداره  ;D
ولی خب اضافه کردن کلی امکانات متفرقه به یه برنامه، دقیقا جلوگیری از پیشبرد اهداف لینوکسه. یه برنامه هزارتا کارمیکنه ولی همش کل پرکی و ناقص و بی کیفیت. ولی خب متاسفانه برنامه ی ناقص و بی‌کیفیت ولی همه چیزدار، مورد توجه بسیاری از دوستان هست. واسه همینه که میگم همیشه فلسفه رو بگو.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #82 : 12 آبان 1394، 07:09 ب‌ظ »
مشخصا وقتی دارم حرف توزیع هاییو میزنم که چندتا برنامه نویس دارن روش کار میکنن منظورم اون توزیع های الکی نیست

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #83 : 12 آبان 1394، 07:16 ب‌ظ »

+1
موافقم دوست عزیز.
بحث فلسفه هم مشکلی نیست. هرچقدر دوست داری راجع بهش صحبت کن. جامعه ی لینوکس به فلسفه‌شه. کسی که بدون فلسفه‌ش بیاد جلو، در نهایت یه جا متوقف میشه. چون اصولا هدف والایی نداشته و صرفا دنبال ویندوز بدون ویروس گشته.
دقیقا طبق فلسفه ی یونیکس، یه برنامه، یه کار رو انجام بده ولی به بهترین نحو. الان هم دانلودمنیجرهای ما مثل آریا یا wget، دقیقا کار دانلود کردن رو به بهترین نحو انجام میدن. گذاشتن دکمه و جلوه میشه یه کار دیگه و اولا توسعه دهنده خودش اینکارو نمی کنه و شخص دیگه هم دلیلی نمی بینه که اینکارو انجام بده. دوما با این کار از فلسفه دور میشه. البته گذاشتن چارتا دکمه و منو باعث دور شدن از فلسفه نمیشه منتها ربطی به توسعه دهنده نداره. هرکی خواست خودش دو سه تا دکمه بچسبونه به آریا یا wget. این بحث هارو هم نداره  ;D
ولی خب اضافه کردن کلی امکانات متفرقه به یه برنامه، دقیقا جلوگیری از پیشبرد اهداف لینوکسه. یه برنامه هزارتا کارمیکنه ولی همش کل پرکی و ناقص و بی کیفیت. ولی خب متاسفانه برنامه ی ناقص و بی‌کیفیت ولی همه چیزدار، مورد توجه بسیاری از دوستان هست. واسه همینه که میگم همیشه فلسفه رو بگو.  ;)
حالا از فلسفه دور میشه اخر یا نه  ;D
یه نکته ای که فراموش کردی اینه که کسی که جلوه گرافیکی برنامه رو مینویسه هم توسعه دهنده هست
شما حرف ناقص بودن برنامه هایی رو زدی که مورد توجه دوستان قرار میگیره
من میگم دانلود منیجری که جلوه گرافیکی نداره ناقصه (واقعا هم با توجه به پیشرفت تکنولوژی ناقص هست چون یک برنامه نصفه هست)

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #84 : 12 آبان 1394، 09:29 ب‌ظ »
توزیع توزیعه دیگه. الکی و ناالکی نداره. کسی که روش کار میکنه دوست نداره ولش کنه ولی بعضی وقتا خب مجبوره دیگه.

توسعه‌دهنده یا میخواد یا نمیخواد رابط گرافیکی بنویسه. در مورد برنامه‌هایی که برای محیط ویندوز نوشته میشن، آره؛ کسی که جلوه‌های گرافیکی رو مینویسه توسعه‌دهنده هست. چرا؟ چون اگه ننویسه کس دیگه‌ای هم نمینویسه. در نتیجه کسی از نرم‌افزارش استفاده نمی‌کنه. به نظر من شما ذهنیت ویندوزی دارید. یه برنامه برای شما (و خیلی‌های دیگه و قبلا خودم) یه پنجره هست که چند تا دکمه داره و البته یه چیزایی توش نوشته. و این ذهنیت هست که (اگر غلط نباشه) ناقصه، نه برنامه‌ای که نشه نگاهش کنی یا بهت چشمک نزنه.

نظر هر کسی با یکی دیگه فرق داره. منم میگم به نظر شما کمال توی برق زدنه. --(اینجا یه چیزی میخواستم بنویسم، ننوشتم که احیانا بهت برنخوره)-- با این ذهنیت حتما آرچ هم یه سیستم عامل ناقصه، چون (اولش) چیزای گرافیکی توش نیست.

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #85 : 12 آبان 1394، 10:31 ب‌ظ »
توزیع توزیعه دیگه. الکی و ناالکی نداره. کسی که روش کار میکنه دوست نداره ولش کنه ولی بعضی وقتا خب مجبوره دیگه.

توسعه‌دهنده یا میخواد یا نمیخواد رابط گرافیکی بنویسه. در مورد برنامه‌هایی که برای محیط ویندوز نوشته میشن، آره؛ کسی که جلوه‌های گرافیکی رو مینویسه توسعه‌دهنده هست. چرا؟ چون اگه ننویسه کس دیگه‌ای هم نمینویسه. در نتیجه کسی از نرم‌افزارش استفاده نمی‌کنه. به نظر من شما ذهنیت ویندوزی دارید. یه برنامه برای شما (و خیلی‌های دیگه و قبلا خودم) یه پنجره هست که چند تا دکمه داره و البته یه چیزایی توش نوشته. و این ذهنیت هست که (اگر غلط نباشه) ناقصه، نه برنامه‌ای که نشه نگاهش کنی یا بهت چشمک نزنه.

نظر هر کسی با یکی دیگه فرق داره. منم میگم به نظر شما کمال توی برق زدنه. --(اینجا یه چیزی میخواستم بنویسم، ننوشتم که احیانا بهت برنخوره)-- با این ذهنیت حتما آرچ هم یه سیستم عامل ناقصه، چون (اولش) چیزای گرافیکی توش نیست.
:D داداش من وقتی میخواستم بیام سمت گنو/لینوکس ویندوزمو حذف کردم شیش ماهو یکسره با بک ترک سر کردم
کسی نیستم که از ترمینالو این چیزا بترسه
این تفکر هم ویندوزی نیست زیبایی طلبانه هست
ناقص به این معنی نیست که کارشو درست انجام نمیده به این معنیه که کامل نیست

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #86 : 12 آبان 1394، 11:11 ب‌ظ »
به نظر من گفتن این که چون اینجا لینوکسه پس محیط گرافیکی نداشته باشه بهتره اشتباه هست
واقعیت اینه که گروهی یا کسی به صورت حرفه ای تا حالا زمان نزاشته به دانلود منیجر خوب گرافیکی بنویسه
این بحث که ما بقیه رو نمیتونیم مجبور کنیم یه چیزه
این که لینوکسی ها بقیه رو احمق و نادون و بی سواد فرض کنن و با زور بقیه رو بکشن تو یه محیط دیگه یه چیزه
بعد این که توجیه اشتباه این که چون لینوکسه پس گرافیکی نیست یه چیز دیگه
گرافیک و داشتن رابط کاربری درست درمون نه به لینوکس ربط داره نه به ویندوز اصلا کلا ربطی نداره شما رو هر دوش میتونی برنامه دارای رابط گرافیکی و یا بدون رابط گرافیکی رو نصب و استفاده کنی پس الکی ربط ندید
فن بازی هم در نیارید
حالا اگر تو گنو لینوکس یه دانلود منیجیر گرافیکی داشتیم که صد بار بهتر از IDM بود همینا که میگن عشق است ترمینال همینو میکوبیدن سر کاربرای ویندوز
---
چون تو لینوکس مردم رایگان کار میکنند و کسی موظف نیست برای بقیه کار کنه حالا یکی یه برنامه نوشته که کارشو راه بندازه بعد اونو به بقیه هم داده دیگه نیومده وقت صرف کنه و رابط گرافیکی هم براش بسازه
ولی شرکت هایی مثل کنونیکال که میخوان از ینوکس پول در بیارن (حالا چجوریش خودشون میدونن) میتونن نظر سنجی کنن و ایراداتشونو پیدا کنن و توزیع بهتری بدن تا بقیه بیان سمتش
همونطور که کنونیکال اومد سافتوار سنتر ساخت برای کاربرای تازه کار که خیلی راحته
یا خیلی چیزای دیگه
تمام این میز کار ها گنوم یونیتی کی دی ای و ... که مردم بیان سمتش و قابل استفاده خانگی بشه
تنها کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که به کنونیکال ایمیل بدیم و درخواست کنیم یه سایتی مثل یوزر ویس راه بندازه و از این راه ما بتونیم نظراتمونو بگیم تا اون ها هم ایده برای کار کردن داشته باشن و ایراداتشون رو بدونن و خواسته مردم دستشون بیاد
اینقدر هم فن بازی در نیارید چون حماقت هست فن بازی و مانع پیشرفت
فن بازی یعنی نپذیرفتن واقعیت و اشتباهات
مثلا مایکروسافت میاد میپذیره ایراد داره و از مردم نظر میپرسه و میاد فروشگاه نرم افزاری میسازه مثل لینوکس میاد cmd میده مثل لینوکس و ... تا کامل تر شه
کسایی که تو حوزه گنو کار ممیکنن مخصوصا شرکت ها اگر پی جذب کاربر هستن و میگن بیاید اینجا اونجا بده کاربراش احمقن و ... باید اول یه محیط خوب ایجاد کنه نه این که بگه فرش قرمز پهن نکردیم و زوری نبود
خوب مردم احمق نیستن و میرن سراغ چیز کاملتر
آمار ها هم نشون میده که چه چیزی بیشتر نیاز مردم رو برآورده میکنه
اکثر مردم میرن سراغ ویندوز چون نیاز هاشون رو بهتر برآورده میکنه
بهترین کار همون ایمیل دادن به کنونیکال هست
به نظرم بهتره این پیشنهاد از سمت کاربرای ایرانی اوبونتو توسط یکی از مدیران انجمن به اعضای اصلی اوبونتو ارائه بشه
یک سایت نظر سنجی ایجاد کنند یا در یوزر ویس عضو بشن تا نظرات و درخواست هامون رو بگیم
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #87 : 12 آبان 1394، 11:33 ب‌ظ »
به نظر من گفتن این که چون اینجا لینوکسه پس محیط گرافیکی نداشته باشه بهتره اشتباه هست
واقعیت اینه که گروهی یا کسی به صورت حرفه ای تا حالا زمان نزاشته به دانلود منیجر خوب گرافیکی بنویسه
این بحث که ما بقیه رو نمیتونیم مجبور کنیم یه چیزه
این که لینوکسی ها بقیه رو احمق و نادون و بی سواد فرض کنن و با زور بقیه رو بکشن تو یه محیط دیگه یه چیزه
بعد این که توجیه اشتباه این که چون لینوکسه پس گرافیکی نیست یه چیز دیگه
گرافیک و داشتن رابط کاربری درست درمون نه به لینوکس ربط داره نه به ویندوز اصلا کلا ربطی نداره شما رو هر دوش میتونی برنامه دارای رابط گرافیکی و یا بدون رابط گرافیکی رو نصب و استفاده کنی پس الکی ربط ندید
فن بازی هم در نیارید
حالا اگر تو گنو لینوکس یه دانلود منیجیر گرافیکی داشتیم که صد بار بهتر از IDM بود همینا که میگن عشق است ترمینال همینو میکوبیدن سر کاربرای ویندوز
---
چون تو لینوکس مردم رایگان کار میکنند و کسی موظف نیست برای بقیه کار کنه حالا یکی یه برنامه نوشته که کارشو راه بندازه بعد اونو به بقیه هم داده دیگه نیومده وقت صرف کنه و رابط گرافیکی هم براش بسازه
ولی شرکت هایی مثل کنونیکال که میخوان از ینوکس پول در بیارن (حالا چجوریش خودشون میدونن) میتونن نظر سنجی کنن و ایراداتشونو پیدا کنن و توزیع بهتری بدن تا بقیه بیان سمتش
همونطور که کنونیکال اومد سافتوار سنتر ساخت برای کاربرای تازه کار که خیلی راحته
یا خیلی چیزای دیگه
تمام این میز کار ها گنوم یونیتی کی دی ای و ... که مردم بیان سمتش و قابل استفاده خانگی بشه
تنها کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که به کنونیکال ایمیل بدیم و درخواست کنیم یه سایتی مثل یوزر ویس راه بندازه و از این راه ما بتونیم نظراتمونو بگیم تا اون ها هم ایده برای کار کردن داشته باشن و ایراداتشون رو بدونن و خواسته مردم دستشون بیاد
اینقدر هم فن بازی در نیارید چون حماقت هست فن بازی و مانع پیشرفت
فن بازی یعنی نپذیرفتن واقعیت و اشتباهات
مثلا مایکروسافت میاد میپذیره ایراد داره و از مردم نظر میپرسه و میاد فروشگاه نرم افزاری میسازه مثل لینوکس میاد cmd میده مثل لینوکس و ... تا کامل تر شه
کسایی که تو حوزه گنو کار ممیکنن مخصوصا شرکت ها اگر پی جذب کاربر هستن و میگن بیاید اینجا اونجا بده کاربراش احمقن و ... باید اول یه محیط خوب ایجاد کنه نه این که بگه فرش قرمز پهن نکردیم و زوری نبود
خوب مردم احمق نیستن و میرن سراغ چیز کاملتر
آمار ها هم نشون میده که چه چیزی بیشتر نیاز مردم رو برآورده میکنه
اکثر مردم میرن سراغ ویندوز چون نیاز هاشون رو بهتر برآورده میکنه
بهترین کار همون ایمیل دادن به کنونیکال هست
به نظرم بهتره این پیشنهاد از سمت کاربرای ایرانی اوبونتو توسط یکی از مدیران انجمن به اعضای اصلی اوبونتو ارائه بشه
یک سایت نظر سنجی ایجاد کنند یا در یوزر ویس عضو بشن تا نظرات و درخواست هامون رو بگیم
کاملا با حرف هاتون موافقم دوست عزیز  ;)

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #88 : 12 آبان 1394، 11:49 ب‌ظ »
با بک‌ترک، huh؟
اون جایی که ننوشتم مربوط به همون زیبایی طلبیتونه.
منم میدونم ناقص یعنی چی. کامل بودن برای شما یه چیزه، برای ایکس و ایگرگ میتونه چیز دیگه باشه. یه نفر IDM میخواد. یه نفر با آریا توی کنسول کارش راه میفته (و تورنت هم باهمون دانلود میکنه) یه نفر دیگه uGet هم نصب میکنه و میگنه به‌به کامل شد.

فن بازی دیگه چیه؟ من دارم میگم مشکلی نداشتم. تا حالا هم تو سر کسی نزدم. اگه با کسی حرف زدم از فلسفه حرف زدم. چون کاربری که از گنو/لینوکس استفاده کنه و از فلسفه‌ی آزاد(یا اصلا متن‌باز اگه بیشتر می‌پسندید) خبر نداشته باشه چه به درد می‌خوره. خب بره همون ویندوز کرک‌شده استفاده کنه که نیازهاشو هم راحتتر برطرف کنه.

کسی هم نگفته دارابودن محیط گرافیکی به سیستم‌عامل ربط داره. اگه کسی وقت داره، دوست داره، خب بنویسه. یا همین که خودتون میگید، به یه شرکت درخواستشو ارائه کنه. نهایتش شرکت میگه بودجه یا نیرو نداریم. (شاید هم بگه شما چقد رو دارید!)
چیز کاملتر همیشه چیزی نیست که مردم میرن سراغش. گاهی وقتا زرق و برق هم مهمه، مگه نه؟

اصلا من فن باز. من نهایت حماقت. من ناقص‌پسند. شما میتونی این مسئله رو رد کنی که مردم قسمت قابل توجهی از عقلشون به چشمشونه؟ این که یه محصول برق بزنه چقدر فروش/فراگیرشدنش رو بالا می‌بره نسبت به وقتی که برق نزنه و فقط یه سمباده بکشن روش؟

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #89 : 13 آبان 1394، 12:22 ق‌ظ »
با بک‌ترک، huh؟
اون جایی که ننوشتم مربوط به همون زیبایی طلبیتونه.
منم میدونم ناقص یعنی چی. کامل بودن برای شما یه چیزه، برای ایکس و ایگرگ میتونه چیز دیگه باشه. یه نفر IDM میخواد. یه نفر با آریا توی کنسول کارش راه میفته (و تورنت هم باهمون دانلود میکنه) یه نفر دیگه uGet هم نصب میکنه و میگنه به‌به کامل شد.

فن بازی دیگه چیه؟ من دارم میگم مشکلی نداشتم. تا حالا هم تو سر کسی نزدم. اگه با کسی حرف زدم از فلسفه حرف زدم. چون کاربری که از گنو/لینوکس استفاده کنه و از فلسفه‌ی آزاد(یا اصلا متن‌باز اگه بیشتر می‌پسندید) خبر نداشته باشه چه به درد می‌خوره. خب بره همون ویندوز کرک‌شده استفاده کنه که نیازهاشو هم راحتتر برطرف کنه.

کسی هم نگفته دارابودن محیط گرافیکی به سیستم‌عامل ربط داره. اگه کسی وقت داره، دوست داره، خب بنویسه. یا همین که خودتون میگید، به یه شرکت درخواستشو ارائه کنه. نهایتش شرکت میگه بودجه یا نیرو نداریم. (شاید هم بگه شما چقد رو دارید!)
چیز کاملتر همیشه چیزی نیست که مردم میرن سراغش. گاهی وقتا زرق و برق هم مهمه، مگه نه؟

اصلا من فن باز. من نهایت حماقت. من ناقص‌پسند. شما میتونی این مسئله رو رد کنی که مردم قسمت قابل توجهی از عقلشون به چشمشونه؟ این که یه محصول برق بزنه چقدر فروش/فراگیرشدنش رو بالا می‌بره نسبت به وقتی که برق نزنه و فقط یه سمباده بکشن روش؟
شما که فلسفی هستی
فرض کن ببرنت تو بیابون 500 کیلومتر از هر طرف فاصله تا تمدن زیر نور آفتاب بدون هیچ چیزی رهات کنن حتی لباس هم ندن لخت مادر زاد زیر آفتاب
بگن شما آزادی هر کاری خواستی بکن و از آزادیت لذت ببر
کاربر دنبال آسایش رفاه و راه افتادن کارش هست
فلسفه به تنهایی کافی نیست
اگر کافی بود خود کسی که اون فلسفه رو ایجاد کرد شروع نمیکرد به نوشتن برنامه و بنیاد گنو راه بندازه و تمام چیز های مورد نیاز یک سیستم عامل رو بنویسن بعد بمونه هسته و لینوس بیاد با هسته لینوکس کامل و قابل استفادش کنه
حالا ما میگیم این مجموعه خوب یه عضویش نقص داره
همونطور که میز کار خوشگل براش ساختن مثل گنوم و کی دی ای و هزار تای دیگه
خوب وقتی ترمینال هست چرا یونیتی چرا گنوم ؟ ترمینال کامله نه ؟!
خوب همین در مورد دانلود منیجیر هم هست
دانلود منیجر تحت ترمینال خوب و عالی ولی یه دانلود منیجر خوب گرافیکی هم اگر باشه بهتر هم میشه
90 هست میشه 100 یعنی بهتر کاملتر راحت تر
کلا این جا دو موضوع با هم قاطی شد
شما که عقلت به چشمت نیست سعی کن با ترمینال وب گردی کنی
اصلا یه ایده
صفحات متنی بساز با فرمت .txt بعد از طریق ssh بفرست برای بقیه
اصلا مروگر اینا همش سوسول بازیه و برا کسیه که عقل نداره
وقتی میشه فایل ها رو اینجوری فرستاد اصلا مرورگر چرا !؟ والا مردم سواد ندارن میان عیب رو محصول میزارن
ما اف تی پی داریم ssh داریم مرورگر دیگه مال فلسفه ویندوزه که عقلشون به چششونه
.
سوال ؟ شما چرا میترسی یه قابلیت و نرم افزار جدید به مجموعه گنو لینوکس اضافه بشه ؟ یه دانلود منیجر گرافیکی قدرتمند و خوب اضافه بشه به ضرر کی هست ؟ هیچ کس پس چرا بحث میکنید . بودنش بهتره از نبودنش
در ضمن ما بیسواد هم نیستیم و از 14 سالگی سرور کانفیق میکردم الانم 7 سال از اون موقع گذشته و کار با لینوکس و ترمینال رو کامل بلدم ولی خوب دوس دارم رو همون مرورگر زرتی دکمه دانلود بیاد و بزنم و خودش با بهترین تنظیمات بگیره نه این که کپی کنم لینک رو بیارم تو ترمینال دستور بزنم 4 تا سویچ بزارم بعد حساب کنم چقدر حجمشه پس باید به چند قسمت چند مگی تقسیم کنم و با اعمال شاقه دانلودش کنم تهش هم امیدوار باشم که سالم دانلود شده باشه
کاری که تو ویندوز با IDm میشه در 1 ثانیه کرد رو اینجا 5 دقیقه زمان میبره
انجام میشه ولی زمان بر و اذیت کننده هست
-------------------------------------------
بنده عنایت خاصی به انسان شناسی . شناخت مغز . نورولوژی و ... داشتم رشته تخصصی من نیست ولی در موردشون مطالعه کردم به دلیل علاقه
قدرتمند ترین قسمت مغز انسان همون پردازش بصری هست شما وقتی فکر میکنی خیال میکنی یا همین متن رو مینویسی از اونجا استفاده میکنی و چیزی رو که انسان به چشم میبینه خیلی بهتر درک میکنه و خیلی بهتر باهاش ارتباط برقرار میکنه و کاربردی ترین حس هم همون بینایی هست
حتی وقتی توی ترمینال مینویسیم هم قوه تخیلمون فعاله و داریم دستور و کارشو تو ذهنمون دقیقا تو همون قسمت پردازش بینایی میبینیم
بعد شما بیا بگو مردم عقلشون به چشمشونه
خوب انسان اینجوری تکامل پیدا کرده که با دیدن بهتر یاد میگیره
حالا مثلا خفاش عقلش به گوششه :)
چرا باید از بزرگترین موهبت تکامل که طی میلیون ها سال ایجاد شده که با دیدن بهترین نتیجه رو میگیریم سریع تر درک میکنیم سریع تر کار میکنیم و نیاز به یادگیری نداره رو دور بندازیم و بیایم بریم کار ها رو با نوشتن و ... انجام بدیم
رابط کاربری که هر انسانی بلافاصله باهاش ارتباط برقرار میکنه دست بچه 3 ساله هم بدی میتونه باهاش کار کنه
چرا باید خودمون رو زجر بدیم
.
رابط کاربری نیاز به پردازش بیشتر و منابع بیشتر داره و زمان قدیم به دلیل ضعف سیستم ها و سختی برنامه نویسی و دانش کم در این موارد همه چی متنی بود
همون ویندوز هم یه زمانی فقط ترمینال داشته
بعد کم کم ویندوز لینوکس مک و ... اومدن به سمت گرافیکی کردن که همه بتونن استفاده کنن و نیاز به آموزش نباشه
چیزی که برای انسان ملموس باشه
پس سعی کردن شبیه دنیای واقعی طراحیش کنن
همین گوشی های موبایل زوم کردن ورق زدن و ... سعی کردن تا جای ممکن مثل دنیای واقعی باشه حتی یه آدمی که کار نکرده هم بعد چند ساعت باهاش میتونه کار کنه ولی با ترمینال و لینوکس باید 2 سالآموزش براش بزاری
البته تو رابط گرافیکی ممکنه یه چیزایی فدا بشه و ترمینال جاهایی راحت تر و بهتره
در نتیجه سیستمی که هر دو نوع روش ارتباط با کاربر رو داشته باشه برنده میشه
هم ترمینال هم محیط گرافیکی با هم البته به زودی دستیار صوتی داشتن هم باید به اینا اضافه کرد
اوج پیشرفت کامپیوتر ها اینه که درک پیدا کنند و بشه با حواس انسانی باهاشون ارتباط برقرار کرد
ما رو ببینن بو ها رو حس کنن و باهامون حرف بزنن و کارهامون رو انجام بدن
برمی تو اینترنت بگیم این آهنگ خوبه برام دانلودش کن خودش به بهترین نحو دریافتش کنه و ...
این یعنی پیشرفته و کامل تر
حالا هی بگید همین کار ها رو میشه با ترمینال هم کرد
بله به انگلیس پای پیاده هم میشه رفت ولی وقتی هواپیما هست وقتی ماشین هست چرا سختی بکشیم ؟
ما نمیگیم پای پیاده بده نه باید باشه همش باشه بعضی جاها پیاده راحت تره بهتره بیشتر حال میده و .. ولی نباید از فناوری جدید فراری و گریزان باشیم
صدای پلیس : هاپ هاپ