انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32750 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #90 : 13 آبان 1394، 12:51 ق‌ظ »
والا شما مثلا بخوای از تمامی امکانات وب استفاده کنی بایدم مرورگر داشته باشی. هرچند مثلا سایتی مثل سایت استالمن رو نیاز نیست بری با مرورگر ببینی. چون نیازی بهش نداره. و اونی که نیاز داشته باشه میریم با مرورگر می بینیم.
ولی چه چیز توی یه دانلود منیجر گرافیکی هست که توی دانلود منیجر متنی نیست؟ دقیقا واسه همینه که کسی دانلود منیجر گرافیکی ننوشته. چون دانلود منیجر گرافیکی چیز بهتری به آدم نمیده. ولی مرورگر میده.
والا من یه لینک رو بخوام توی دانلود منیجر گرافیکی بگیرم بیشتر وقتم هدر میره تا متنی. شمارو نمیدونم.
توی گنولینوکس به نیازها جواب داده میشه و اصولا نیاز تولید کننده ها هست نه نیاز مصرف کننده ها. توسعه دهنده با همون برنامه ای که نوشته کارش راه افتاده. دیگه دلیلی نداشته وقتشو هدر بده واسه دیگران. باز اگه اون نیاز، مهم بود یه چیزی. ولی برای یه توسعه دهنده ی دانلود منیجر، دوتا دکمه و یه نوار که دانلود رو نشون میده، اصلا نیاز نبوده.
من ۹۰ درصد کارهام رو بردم توی ترمینال چون کارم سریع تر شده. هدفم از پشت کامپیوتر نشستن دیگه وررفتن با ماوس و دکمه و افکت و کلیک و ... نیست. هدفم انجام شدن کارمه. کاری رو که با نوشتن دوتا دستور انجام میشه سریع تره تا ۵۰ بار کلیک کردن روی منو ها و دکمه ها. اصلا هم اذیت کننده نیست. کافیه آدم بلد باشه و میون بُر بزنه. قرار نیست برای هر لینک دانلودی، دو خط دستور بنویسه آدم. یه بار اون دو خط رو alias میکنه و دفعه ی بعد فقط دوتا حرف تایپ میکنه جای اون دو خط دستور. اونم با قدرت بیشتر. دیگ آدم محدود به یه دانلود منیجر گرافیکی نیست و میتونه ابزارش رو با صدتا برنامه ی دیگ ترکیب کنه تا به قدرتی برسه که هیچ برنامه ای نداره. دقیقا هم توسعه دهنده های لینوکسی، اینجوری فکر میکنن. یه ابزار با یه سری سوییچ میدن، میگن هرکار خواستی خودت با اینا انجام بده. نه اینکه زیر دوتا دکمه مدفونشون کنن بگن فقط با این دکمه ها میتونین تنظیم کنید.
بحث میزکار و مرورگر و ... متفاوت از بحث دانلود منیجر و ابزارهای ساده تر هست. هرچند من الان توی kde و گنوم هم بیشتر وقتم حروم میشه تا i3. چون تا بخوام برسم به یه قسمت از محیط میزکار باید ده تا کلیک انجام بدم. ولی روی کیبورد میشه همون کارو با فشردن دوتا کلید انجام داد.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
« پاسخ #91 : 13 آبان 1394، 01:22 ق‌ظ »
این learning curve و وقت گرفتن رو واقعا قبول دارم. خودم برای فایل‌های با حجم مشخص گاهی وقتا لینک رو کپی میکنم میبرم توی ترمینال پیست میکنم. برای تازه‌واردها که دنبال دلایل بیشتری برای موندن هستن و کسایی که نمی‌خوان ۱ ثانیه بشه ۱۰ ثانیه مهمه.

اون مسئله‌ی فلسفه که گفتم ربطی به این قضیه نداشت. میخواستم اینو بگم که من امکانات رو هیچوقت توی سر کسی نزدم. ولی چرا من از مسائل تکنیکی تعریف نمی‌کردم؟ به خاطر همین چیزایی که ضعف حساب می‌کنیم. تازه به خاطر فلسفه‌ی نرم‌افزار آزاده که بعضی‌ها از سخت‌افزار وایرلس لپتاپشون استفاده نمی‌کنن و میرن وایرلس اکسترنال میخرن صرفا به خاطر درایور آزاد(و به نظر من هم گاهی زیاده‌رویه).

شما درست می‌گید. ولی به نظر من با کاستی‌های (نسبتا) بزرگی که الان هست، وقت گذاشتن برای یه چیزی در حد IDM الان مناسب نیست. خب IDM غولیه که به این سادگی کسی بهش نمی‌رسه. همونطوری که برای خیلیها گیمپ به فوتوشاپ نمی‌رسه. الان چرا توسعه‌ی هرد زیاد اولویت نداره؟ چون لینوکسی هست که بشه بهش تکیه کرد.

ولی خب، IDMی برای لینوکس هم باید از یه جایی شروع شه. شاید از ایمیلی به کانونیکال!

راستی اینو یادم رفت بگم. شما اینهمه درباره‌ی چیزی که من منظورم نبوده حرف زدید. اصلا ربطی هم به عملکردهای ذهنی آدم نداشت. عقل و چشم رو میگم. مثلا یه نفر یه گوشی ۴۰۰ تومنی خریده. حالا یه ورژن بالاترش میاد. این بنده‌خدا حاضره گوشیشو ۲۰۰ تومن بفروشه بره اون گوشی جدیده رو بخره. کلی هزینه کنه در حالی که با همون گوشی قبلیش هم خیلی راحت کارش راه می‌افتاد. حالا شما درباره‌ی نورولوژی و انسان شناسی و پدیده‌ های ماورای طبیعی صحبت کنید.

اما من قسمت اعظم حرفای شما رو قبول دارم.
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1394، 01:59 ق‌ظ توسط The Dude »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #92 : 13 آبان 1394، 02:54 ق‌ظ »
این learning curve و وقت گرفتن رو واقعا قبول دارم. خودم برای فایل‌های با حجم مشخص گاهی وقتا لینک رو کپی میکنم میبرم توی ترمینال پیست میکنم. برای تازه‌واردها که دنبال دلایل بیشتری برای موندن هستن و کسایی که نمی‌خوان ۱ ثانیه بشه ۱۰ ثانیه مهمه.

اون مسئله‌ی فلسفه که گفتم ربطی به این قضیه نداشت. میخواستم اینو بگم که من امکانات رو هیچوقت توی سر کسی نزدم. ولی چرا من از مسائل تکنیکی تعریف نمی‌کردم؟ به خاطر همین چیزایی که ضعف حساب می‌کنیم. تازه به خاطر فلسفه‌ی نرم‌افزار آزاده که بعضی‌ها از سخت‌افزار وایرلس لپتاپشون استفاده نمی‌کنن و میرن وایرلس اکسترنال میخرن صرفا به خاطر درایور آزاد(و به نظر من هم گاهی زیاده‌رویه).

شما درست می‌گید. ولی به نظر من با کاستی‌های (نسبتا) بزرگی که الان هست، وقت گذاشتن برای یه چیزی در حد IDM الان مناسب نیست. خب IDM غولیه که به این سادگی کسی بهش نمی‌رسه. همونطوری که برای خیلیها گیمپ به فوتوشاپ نمی‌رسه. الان چرا توسعه‌ی هرد زیاد اولویت نداره؟ چون لینوکسی هست که بشه بهش تکیه کرد.

ولی خب، IDMی برای لینوکس هم باید از یه جایی شروع شه. شاید از ایمیلی به کانونیکال!

راستی اینو یادم رفت بگم. شما اینهمه درباره‌ی چیزی که من منظورم نبوده حرف زدید. اصلا ربطی هم به عملکردهای ذهنی آدم نداشت. عقل و چشم رو میگم. مثلا یه نفر یه گوشی ۴۰۰ تومنی خریده. حالا یه ورژن بالاترش میاد. این بنده‌خدا حاضره گوشیشو ۲۰۰ تومن بفروشه بره اون گوشی جدیده رو بخره. کلی هزینه کنه در حالی که با همون گوشی قبلیش هم خیلی راحت کارش راه می‌افتاد. حالا شما درباره‌ی نورولوژی و انسان شناسی و پدیده‌ های ماورای طبیعی صحبت کنید.

اما من قسمت اعظم حرفای شما رو قبول دارم.
میدونم منظور شما از عقلشون به چشمشون بودن چیه
البته همینم دلیل علمی و نورولوژیکی داره ها
مثلا با علم میشه توضیح داد چرا یکی در خانواده مسیحی به دنیا بیاد مسیحی میمونه و بلعکس و ...
اغلب مردم به اندازه کافی در مورد مسائل عمیق فکر نمیکنند
خوب در دنیای تجارت شما باید عوام رو مد نظر بگیری
مثلا شما بیای یک فیلم خیلی عمیق فلسفی بسازی مردم نگاه هم نمیکنن ولی یه فیلم الکی عاشقانه مسخره هندی رکورد فروش میزنه
پس کسی که میخواد بازار رو در نظر بگیره باید رو این قشر عقلشون به چشمشون و به قول خودمون عوام تمرکز کنه
وقتی کنونیکال و یا شرکت دیگری با این شعار اومده جولو که لینوکی برای همه یا این که کاربر خانگی و یوزر فرندلی باید کاری کنه که اغلب مردم (غیر برنامه نویس - غیر گیک - تازه وارد- ضریب هوشی کم و ...) هم بتونه کارش رو راه بندازه
شما الان به مادرتون بگی مامان بیا این دستور رو بزن فلان فایل دانلود شه خوب فرار میکنه مگر این که علاقه زیاد داشته باشه که افلب مردم ندارن
مثلا همین الانش خیلی از آدما قدیمی نمیتونن با گوشی ها جدید ارتباط برقرار کنن و هنوز هم گوشی دکمه دار میخرن
شما به این آدم بیای بگی بیا لینوکس نصب کن و با ترمینال دانلود کن !؟
اگر بستر رو آماده نکنیم برای کودکان برای افراد مسن و ... خوب افراد کمی میان به سمتش و استفاده میکنن
اگر کنونیکال میخواد گسترش بده بازارش رو و میخواد وارد حوزه موبایل و دسکتاپ خانگی و تلوزیون و ... بشه باید طوری باشه که مردم عادی هم راحت استفاده بکنند
اصلا دانلود منیجر رو که بزاریم کنار . کنونیکال اگر یه یوزر ویس (نظر سنج) بزاره که مردم بیان چیزایی که دوست دارن و نیاز دارن رو پیشنهاد بدن بعد کنونیکال با توجه به امکانش و هزینش و نظر خودش بیاد از اونا مهم ها و خوباشو برداره و عملی کنه هم برای ما خوبه هم برای خود کنونیکال
چون به رایگان و خیلی راحت ایده های جدید میگیره باز خورد میگیره و نظرات مردم رو میدونه و میتونه سرویس بهتری ارائه بده
این ایمیل رو یکی از اعضای انجمن بفرسته برای کنونیکال (دوستانی که ارتباط دارن و مدیران و ناظران انجمن) و این رو مطرح کنه کنونیکال خواست عملی میکنه نخواست نه
-
توسعه دهنده ای که بخواد نرم افزارش رو مردم زیاد نصب کنن و استفاده کنن چه رایگان چه پولی باید امکانات خوب براش فراهم کنه
نقل‌قول
من ۹۰ درصد کارهام رو بردم توی ترمینال چون کارم سریع تر شده. هدفم از پشت کامپیوتر نشستن دیگه وررفتن با ماوس و دکمه و افکت و کلیک و ... نیست. هدفم انجام شدن کارمه. کاری رو که با نوشتن دوتا دستور انجام میشه سریع تره تا ۵۰ بار کلیک کردن روی منو ها و دکمه ها. اصلا هم اذیت کننده نیست. کافیه آدم بلد باشه و میون بُر بزنه. قرار نیست برای هر لینک دانلودی، دو خط دستور بنویسه آدم. یه بار اون دو خط رو alias میکنه و دفعه ی بعد فقط دوتا حرف تایپ میکنه جای اون دو خط دستور. اونم با قدرت بیشتر. دیگ آدم محدود به یه دانلود منیجر گرافیکی نیست و میتونه ابزارش رو با صدتا برنامه ی دیگ ترکیب کنه تا به قدرتی برسه که هیچ برنامه ای نداره. دقیقا هم توسعه دهنده های لینوکسی، اینجوری فکر میکنن. یه ابزار با یه سری سوییچ میدن، میگن هرکار خواستی خودت با اینا انجام بده. نه اینکه زیر دوتا دکمه مدفونشون کنن بگن فقط با این دکمه ها میتونین تنظیم کنید.
یعنی این حرف شما این معنی رو میده که توسعه دهنده وقتشو برای شما هدر نمیده و بهتون اهمیت نمیده خوب مردم هم میرن سراغ توسعه دهنده ای که اهمیت بده و وقت بزاره
بازم میگم اصلا لینوکس رو به ترمینالش میشناسیم و هیچ وقت نگفتیم و نخواستیم که ترمیینال حذف بشه و امکان نداره
ولی خوب در کنار ترمینال رابط کاربری گرافیکی هم باشه بهتر میشه و هم افراد حرفه ای مثل شما هم آدم بی سواد مثل من هر کس میتونه با ابزار مناسب کارشو راه بندازه
در ضمن لقمه خودتون رو نکنید تو حلق بقیه
هر کس با یک چیز راحته دانلود با idm هم یک کلیک بیشتر نداره و 50 تا نیست و همین رو با ترمینال گرفتن زمان بیشتری مصرف میکنه
به عنوان مثال
میری تو یک صفحه 120 عدد آهنگ هست
راست کلیک میکنی و گزینه select all download list رو میاره و شما چک آل میزنی و استارت همشو دونه دونه دانلود میکنه
نیازی هم نیست شما سگمنت تقسیم کنی تعداد کانکشن مشخص کنی و ... در واقع مثل این که یه بش اسکریپت از قبل آماده داری منتها با رابط گرافیکی
اگر دانلود منیجر با رابط گرافیکی تو لینوکس نیاز نبود 20-30 تا تا حالا براش نمیساختن فقط مشکل اینه که هیچ کدوم به اندازه کافی خوب نیست
-----
uget رو از وبسایتش دانلود کنید آخرین نسخه نسبتا از بقیشون بهتره
http://ugetdm.com
--
یه مثال هم در مورد اهمیت رابط کاربری همین اوبونتو و مینت هستن
چرا مردم نمیرن از دبیان استفاده کنن
چون اوبونتو ساده تره
حتی عده ای میرن سراف مینت و ... چون براشون راحت تره .
مثلا همین اوبونتو خیلی امکانات زیاد بهش اضافه شده یه میز کار خوب سافتوار سنتر و ... و تمام قابلیت ها دبیان رو هم داره
یعنی یه چیزی هم اضافه تر داره و به قولی کاملتره هم باید ساختار و هسته قوی و محکم باشه هم ظاهر زیبا هیچکدوم به تنهایی کافی نیست
شما موتور بوگاتی رو بزاری تو بدنه پراید بازم چون ظاهر درست حسابی نداره خوب نیست
این موتور قوی تو یه طراحی زیبا خیلی بهتر هست
----
آقای استالمن هم میتونه از یه طراحی زیبا با بوت استرپ استفاده کنه که چشم نواز باشه الان دیگه پهنای باند بالاس و لازم نیست وب سایت اچ تی ام ال متنی خالص بسازیم
https://stallman.org
یاد داستان تو کتاب زبان انگلیسی افتادم که قبلا تو کتاب بچه ها عکس نبوده و متن بوده و محیط خشک داشتن و هیچکس لذت نمیبرده
در ضمن بت نسازید یک انسان ممکنه در زمینه ای ارزشمند باشه کارش ولی نه این که همش تقلید کنیم و بگیم اون اینجوری زندگی کرد
اون خودش هست ما هم خودمون
--
لذت بردن از زندگی موجب افزایش طول عمر میشه :) وقتی شما یک سایت چشم نواز رو میبینید مثل دیدن یک منظره یا شنیدن یک موسیقی خوب در شما ایجاد لذت و آرامش میکنه
من همون ترمینال رو هم برمیدارم فونتشو عوض میکنم رنگشو و شفافش میکنم یه والیپر زیبا و ...
زیبایی در تضاد با قدرت نیست
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #93 : 13 آبان 1394، 08:10 ق‌ظ »
دنبال این نباشید که Canonical کاری براتون انجام بده، کلا کار Canonical متفاوته. حتی دنبال این نباشید که توسعه‌دهنده‌های دیگه براتون کاری انجام بدن، توی اکثر کشورهای دنیا نیازی به Download Manager نیست، در نتیجه احتمالا دیگه کسی به خودش زحمت نوشتن چنین چیزی نمی‌ده، بخصوص که همین الان نرم‌افزارهایی هست که اینکار رو انجام میده. دوران Download Managerها تموم شده، همینطور که الان دیگه کسی رو پیدا نمی‌کنید که براتون درایور مودم دایال‌آپ بنویسه.

من توی ذهنم بود که یکی بنویسم، ولی نه وقتش رو دارم، نه نیازی بهش دارم. همچنین کارهایی با اولویت بالاتر برای انجمن هست که الان ترجیح میدم اون‌ها رو انجام بدم.

اگر کسی بخواد این کار رو بکنه، احتمالا باید یکی از خودمون باشه، یا از یه کشور دیگه که اینترنت درست و حسابی نداره.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
« پاسخ #94 : 13 آبان 1394، 08:13 ق‌ظ »
منم با nixoeen موافقم.
دانلود منیجر یه چیز خوب واسه ماهاست که سرعت نتمون کمه.
آدم فیلمهای آموزشی رو که میبینه اونور طرف میاد مثلا قسمت اول اندروید استودیو رو تو چند دقیقه بدون دانلود منیجر با کروم یا موزیلا میگیره.حالا فکر کنین که همون کارو یه موسسه آموزشی اینور بیاد انجام بده.
در کل خوبه ولی یه نیاز قدیمیه که هر چی زمان میگذره کمرنگ تر میشه به نظر من.
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1394، 11:18 ق‌ظ توسط احسان فعالپور »
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #95 : 13 آبان 1394، 11:18 ق‌ظ »
واقعا جای تعجب داره که چرا یه عده ای فقط بلدن نقش دایه ی مهربان تر از مادر (یا همون کاسه‌ی داغتر از آش) رو بازی کنن.
خب ava جان، شما که انقدر سابقه کار با لینوکس داری، شما که توی مطالب فلسفی دستب بر آتش داری، خب برادر من این هفت سال کجا بودی؟
این مدت نبود یه دانلود منیجر توپ اذیتت نمیکرد؟
همین الان یهویی تصمیم گرفتی که عقل کاربرا به چششونه؟
هیچ کس منکر مزیت یه دانلود منیجر توپ نیست، حرف من وامثال من اینه که با حرف من و شما دانلود منیجر ساخته نمیشه،بلکه یا باید کار کنیم براش یا هزینه که ظاهرا این تو توی این بحث جایی نداره.
شنیدی میگن اسب پیشکشی  رو دندونش رو نمیشمرن،به نظرت ضایع نیست حالا که یه توزیع رو به ما مفت دادن تا استفاده کنیم بگیم این چه وضعشه پس IDM ش کو؟
;) یکم بازتر فکر کن
اگه نمیتونی برو تاپیک رو بخون کلا متوجه شی بحث سره چیه
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #96 : 13 آبان 1394، 11:19 ق‌ظ »
دنبال این نباشید که Canonical کاری براتون انجام بده، کلا کار Canonical متفاوته. حتی دنبال این نباشید که توسعه‌دهنده‌های دیگه براتون کاری انجام بدن، توی اکثر کشورهای دنیا نیازی به Download Manager نیست، در نتیجه احتمالا دیگه کسی به خودش زحمت نوشتن چنین چیزی نمی‌ده، بخصوص که همین الان نرم‌افزارهایی هست که اینکار رو انجام میده. دوران Download Managerها تموم شده، همینطور که الان دیگه کسی رو پیدا نمی‌کنید که براتون درایور مودم دایال‌آپ بنویسه.

من توی ذهنم بود که یکی بنویسم، ولی نه وقتش رو دارم، نه نیازی بهش دارم. همچنین کارهایی با اولویت بالاتر برای انجمن هست که الان ترجیح میدم اون‌ها رو انجام بدم.

اگر کسی بخواد این کار رو بکنه، احتمالا باید یکی از خودمون باشه، یا از یه کشور دیگه که اینترنت درست و حسابی نداره.
:D چرا کاری واسه خودش انجام نده؟ (همون ایده UbuntuVoice و ازینا)
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #97 : 13 آبان 1394، 11:41 ق‌ظ »
دنبال این نباشید که Canonical کاری براتون انجام بده...

+1

کاملا موافقم.
حرف ما هم همینه. دانلود مینجرهای مد نظر این دوستان، چیزی نیست که واقعا بهش نیاز باشه. شاید یکی دو نفر نیاز داشته باشن. توسعه دهنده های دیگه نمیان واسه ی ماها بنویسن. چون اینجا کسی به خاطر برنامه نوشتن پول نمیگیره. اکثرا برنامه هارو واسه نیاز شخصی خودشون نوشتن و سورسش رو آزاد در اختیار دیگران گذاشتن.
من در دی ۹۳ یه آریا۲ گذاشتم توی cron، دیگه از اون روز ندیدمش  ;D هر شب هم داره واسم دانلود میکنه.
اونوخ مگه مجبورم یه دانلود منیجر گرافیکی نصب کنم که روزی دست کم ۲ دقیقه وقتم رو بگیره؟
۱۰۰۰ تا لینک هم بخوای بگیری کافیه یه mechdump بزنی تو ۲ ثانیه ۱۰۰۰ تا لینک دست آدمه و میذاره توی یه فایل تکست و خلاص! دردسر هم نداره  ;D
خونوادمم یا لینوکس رو با ترمینالش یاد میگیرن، یا میچسبن به همون ویندوز. آدم توی ویندوز برای یه کاری ۵ دقیقه الافه و بخواد توی اوبونتو هم همون ۵ دقیقه رو الاف بشه که دیگه چه فایده! همون ویندوز بهتره که براش. نیاز هم نیست دیگه بخواد سختی بکشه برای یادگیری سیستم عامل جدید. ولی اگه خواست کارش سریع تر راه بیفته و عملکرد زندگیش بهتر بشه، میاد توی لینوکس و کارهاش رو با سرعتی ده برابر بیشتر انجام میده و باقی عمرش رو دیگه کمرخم پای سیستم نمی‌شینه.
از قدیم هم گفتن لینوکس بهشت برنامه نویساس. نه بهشت دانلودمنیجریست ها  :D (شوخی)
من نمیدونم هدف تیم اوبونتو واقعا چی بوده. همین الانشم اوبونتوتاچ رو فقط خوره ها استفاده میکنن و مردم عادی نیازی بهش ندارن و بدردشون نمیخوره. هرکار بکنن، لینوکس به درد کسایی میخوره که علاقه و وقت و درک و سوادش رو داشته باشن. آیه نیومده همه بیان لینوکس استفاده کنن. اگه اینجوری بود، الان هر ۵ دقیقه ای یک بار استالمن میومد وسط سریال دیدنتون میگفت گنو! فقط گنو!
شاید هدف توسعه دهنده های گنوم و اوبونتو ... این باشه که میزکارهایی درست کنن که همه استفاده کنن، ولی طبق قوانین لینوکسی، هرکسی دست کم یکی دو سال با لینوکس کار کنه، مطمئنا میزکارش تبدیل میشه به ویندومنیجر  ;D اصولا کسی بخواد لینوکس رو یاد بگیره (LPIC) چه بخواد چه نخواد با ترمینال آشنا میشه و کم کم متوجه میشه که سرعتش بیشتر از هرچیزی هست. منم تا قبل از اینکه کلیپای LPIC جادی رو نگاه کنم، توزیعم کوبونتو با KDE بود. ولی الان چی؟ اوبونتو مینی با i3. چرا؟ چون دارم لینوکس رو یاد میگیرم. آره اگه کسی لینوکس براش مهم نباشه و فقط دنبال یه توزیعی باشه که ویروس نگیره و رایگان باشه و پایدار و خوشگل خب مسلمه نیاز هم به دانلود منیجر گرافیکی و تم خوشگل واسه لیبرآفیس و ... پیدا میکنه. ولی کسی که لینوکس رو سعی کنه یاد بگیره (که بیشترین آمار استفاده‌ش توی سرورهاس) مسلما دیگه این چیزا براش مهم نیست.
البته من در هر صورت تو کتم نمیره که ور رفتن با GUI سریع تر از ترمینال باشه. چون دو سال KDE,XFCE داشتم و کمتر از یک ساله که openbox,i3 و کاملا برام واضحه که وقتم آزادتر شده و todolist من به جای روزی ۵ تا تسک رسیده به ۲۰ تا تسک. این یعنی علاوه بر انجام کارهای معمول قدیمیم، یه عالمه کار جدید در طول روز انجام میدم. حالا بیا برای من حرف از دانلودمنیجر IDM بزن  :D
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1394، 11:43 ق‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
« پاسخ #98 : 13 آبان 1394، 12:37 ب‌ظ »
واقعا جای تعجب داره که چرا یه عده ای فقط بلدن نقش دایه ی مهربان تر از مادر (یا همون کاسه‌ی داغتر از آش) رو بازی کنن.
خب ava جان، شما که انقدر سابقه کار با لینوکس داری، شما که توی مطالب فلسفی دستب بر آتش داری، خب برادر من این هفت سال کجا بودی؟
هیچ کس منکر مزیت یه دانلود منیجر توپ نیست، حرف من وامثال من اینه که با حرف من و شما دانلود منیجر ساخته نمیشه،بلکه یا باید کار کنیم براش یا هزینه که ظاهرا این تو توی این بحث جایی نداره.
شنیدی میگن اسب پیشکشی  رو دندونش رو نمیشمرن،به نظرت ضایع نیست حالا که یه توزیع رو به ما مفت دادن تا استفاده کنیم بگیم این چه وضعشه پس IDM ش کو؟
;) یکم بازتر فکر کن
خب خدا رو شکر یه نفر با فکر باز هم تو جمع ما هست.
عنوان تاپیک دانلود منیجره، شما کشوندیش به حاشیه بحث یوزر ویس رو راه انداختی، اگه این نشونه باز بودن فکرته من ترجیح میدم افکار بسته خودمو داشته باشم.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #99 : 13 آبان 1394، 12:56 ب‌ظ »
;) یکم بازتر فکر کن
خب خدا رو شکر یه نفر با فکر باز هم تو جمع ما هست.
عنوان تاپیک دانلود منیجره، شما کشوندیش به حاشیه بحث یوزر ویس رو راه انداختی، اگه این نشونه باز بودن فکرته من ترجیح میدم افکار بسته خودمو داشته باشم.
تاپیک باید به یه نتیجه ای برسه یا نه؟
ملت بیان مشکلو بیان کننو برن و واسه هیچ کس مهم نباشه که کسی چیزی گفتو شنید خوبه؟

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
« پاسخ #100 : 13 آبان 1394، 12:59 ب‌ظ »
دوستانی که مثل Rasubuntu فکر میکنند و میگن میریم با یه دستور توی ترمینال کارهارو سریعتر از محیظ گرافیکی انجام میدیم اولا که اگه یکم فکر کنید میبینید که واقعا محیظ گرافیکی سریعتره چه از ساخت یه فولدر گرفته چه دانلود
حالا فرض کنیم ترمینال کارهارو سریعتر انجام میده و برای دانلود که با ای دی ام قرار ده ثانیه وقت بزاری ایشون با ترمینال تو یه ثانیه انجام میده. میشه بفرمایید چند ثانیه ظول کشیده تا این دستورات رو یاد بگیرید؟ بنظرتون برای قرار دادن همون اریا درون cron روزها سرچ نکردی؟ چرا نمیخواید قبول کنید 99 درصد کاربران علاقه ای به روزها خوندن مظالب برای یادگیریه ترمینال نیستن؟ برا اثبات این حرف هم آمار همه چیز رو نشون میده

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #101 : 13 آبان 1394، 01:42 ب‌ظ »
دوستانی که مثل Rasubuntu فکر میکنند و میگن میریم با یه دستور توی ترمینال کارهارو سریعتر از محیظ گرافیکی انجام میدیم اولا که اگه یکم فکر کنید میبینید که واقعا محیظ گرافیکی سریعتره چه از ساخت یه فولدر گرفته چه دانلود
حالا فرض کنیم ترمینال کارهارو سریعتر انجام میده و برای دانلود که با ای دی ام قرار ده ثانیه وقت بزاری ایشون با ترمینال تو یه ثانیه انجام میده. میشه بفرمایید چند ثانیه ظول کشیده تا این دستورات رو یاد بگیرید؟ بنظرتون برای قرار دادن همون اریا درون cron روزها سرچ نکردی؟ چرا نمیخواید قبول کنید 99 درصد کاربران علاقه ای به روزها خوندن مظالب برای یادگیریه ترمینال نیستن؟ برا اثبات این حرف هم آمار همه چیز رو نشون میده

نه دوست عزیز.
اینطور که میگی نیست.
برای یادگیری یه دستور شما فقط یه بار زمان صرف میکنی. بعد دیگه زمانی هدر نمیره. ولی واسه ی همون کار توی محیط گرافیکی باید هر روز اون مقدار زمان رو صرف کنی.
شما زمانِ کارِت توی محیط گرافیکی هیچ وخ کمتر نمیشه. توی یه حدی همیشه تکرار میشه. ولی توی ترمینال هر روز سریع تر از روز قبل میشه.
شما اول بخوای با یه دانلود منیجر لینوکسی کار کنی مگه وقت نمیذاری واسه یادگیریش؟ خب واسه دانلودمنیجر متنی هم همون قدر (شایدم یکم بیشتر) وقت میذاری. ولی توی ترمینال رفته رفته سریع تر میشی ولی آیا توی محیط گرافیکی بازم سریع تر میشی؟ نه! توی محیط گرافیکی تا ابد همون زمانی که روز اول صرف کردی باید صرف کنی.
بخوای کار با xdm رو یاد بگیری چندین دقیقه حیرونی. بخوای کار با آریا رو یاد بگیری خیلی بشه یک ساعت. ولی وقتی یاد گرفتی دیگه روزا فقط ۱ ثانیه نیاز بهش پیدا میکنی. ولی توی xdm هر روز باید چندین دقیقه وقت صرف کنی. اینه تفاوت. شما فکر میکنی ترمینال سخته و وقت تلف کن. درصورتی که توی ترمینال یه کار فقط یک بار انجام میشه و براش وقت صرف میشه. باقی اوقات دیگه هیچ وقتی هدر نمیره. ولی توی محیط گرافیکی باید روزانه یه سری اتفاقات تکراری رو هی انجام بدی و این وقت تلف کن هست.
من حتی پوشه ساختنم هم داخل ترمیناله. چون سریع تره.
آره اگه بخوای بفهمی {} چیه و mkdir چیه، ممکنه ده دقیقه وقت براش صرف کنی. خب توی اون ده دقیقه میتونی ۵۰ تا پوشه با راست کلیک کردن و زدن create folder بسازی. ولی وقتی یاد گرفتیش، دیگه هر روز هم بخوای ۵۰ تا پوشه بسازی دیگه ده دقیقه وقت لازم نیست. میزنی
mkdir Directory{01..50}و ۵۰ تا پوشه در ۱ ثانیه ساخته میشه. حالا ببینم توی محیط گرافیکی چقدر زمان لازم داری براش  ;) اونم هر روز!
منی که کارم با ترمیناله، یعنی در طول روز هزارتا کار انجام میدم. کاربر ساده و معمولی نیستم که شاید سالی یه بار نیاز داشته باشم پوشه بسازم. من روزانه با ۱۰۰۰ تا دایرکتوری سر و کار دارم و مدیریت میکنم. دست کم روزی ۵۰ تا لینک باید بگیرم که همه‌شون در یکی دو ثانیه انجام میشه. اونوخ کی گفته محیط گرافیکی سریع تره؟
کسی که استفاده ی زیادی از کامپیوتر داره، اگه ترمینال یاد بگیره بُرده. من عمرا حاضر نمیشم کارهام رو توی محیط گرافیکی انجام بدم تا وقتی که همون کار با سرعت بیشتر توی محیط متنی انجام میشه. چون دارم لینوکس یاد میگیرم. نه صرفا استفاده از ویندوز بدون ویروسی که دلم خوش باشه امن هستم و پایدار.
قبلا هم گفتم. من دانلود منیجر متنیم رو از دی ۹۳ دیگه ندیدم تا الان و هر شب هم دانلود میکنه.حالا فرض کن من دانلود منیجر گرافیکی داشتم و از دی ۹۳ حساب کن تا الان ببین چند روزه و ببین هر روز اگه قرار بود من با دانلود منیجر گرافیکی کار کنم، چقدر زمان از عمرم تلف میشد.
شمایی که حرف از آمار میزنی، یه نگاه کلی بنداز ببین لینوکسی جماعت آریا بیشتر استفاده میکنه یا xdm. اونوخ متوجه میشی تو لینوکس چه خبره.

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #102 : 13 آبان 1394، 02:00 ب‌ظ »

نه دوست عزیز.
اینطور که میگی نیست.
برای یادگیری یه دستور شما فقط یه بار زمان صرف میکنی. بعد دیگه زمانی هدر نمیره. ولی واسه ی همون کار توی محیط گرافیکی باید هر روز اون مقدار زمان رو صرف کنی.
شما زمانِ کارِت توی محیط گرافیکی هیچ وخ کمتر نمیشه. توی یه حدی همیشه تکرار میشه. ولی توی ترمینال هر روز سریع تر از روز قبل میشه.
شما اول بخوای با یه دانلود منیجر لینوکسی کار کنی مگه وقت نمیذاری واسه یادگیریش؟ خب واسه دانلودمنیجر متنی هم همون قدر (شایدم یکم بیشتر) وقت میذاری. ولی توی ترمینال رفته رفته سریع تر میشی ولی آیا توی محیط گرافیکی بازم سریع تر میشی؟ نه! توی محیط گرافیکی تا ابد همون زمانی که روز اول صرف کردی باید صرف کنی.
بخوای کار با xdm رو یاد بگیری چندین دقیقه حیرونی. بخوای کار با آریا رو یاد بگیری خیلی بشه یک ساعت. ولی وقتی یاد گرفتی دیگه روزا فقط ۱ ثانیه نیاز بهش پیدا میکنی. ولی توی xdm هر روز باید چندین دقیقه وقت صرف کنی. اینه تفاوت. شما فکر میکنی ترمینال سخته و وقت تلف کن. درصورتی که توی ترمینال یه کار فقط یک بار انجام میشه و براش وقت صرف میشه. باقی اوقات دیگه هیچ وقتی هدر نمیره. ولی توی محیط گرافیکی باید روزانه یه سری اتفاقات تکراری رو هی انجام بدی و این وقت تلف کن هست.
من حتی پوشه ساختنم هم داخل ترمیناله. چون سریع تره.
آره اگه بخوای بفهمی {} چیه و mkdir چیه، ممکنه ده دقیقه وقت براش صرف کنی. خب توی اون ده دقیقه میتونی ۵۰ تا پوشه با راست کلیک کردن و زدن create folder بسازی. ولی وقتی یاد گرفتیش، دیگه هر روز هم بخوای ۵۰ تا پوشه بسازی دیگه ده دقیقه وقت لازم نیست. میزنی
mkdir Directory{01..50}و ۵۰ تا پوشه در ۱ ثانیه ساخته میشه. حالا ببینم توی محیط گرافیکی چقدر زمان لازم داری براش  ;) اونم هر روز!
منی که کارم با ترمیناله، یعنی در طول روز هزارتا کار انجام میدم. کاربر ساده و معمولی نیستم که شاید سالی یه بار نیاز داشته باشم پوشه بسازم. من روزانه با ۱۰۰۰ تا دایرکتوری سر و کار دارم و مدیریت میکنم. دست کم روزی ۵۰ تا لینک باید بگیرم که همه‌شون در یکی دو ثانیه انجام میشه. اونوخ کی گفته محیط گرافیکی سریع تره؟
کسی که استفاده ی زیادی از کامپیوتر داره، اگه ترمینال یاد بگیره بُرده. من عمرا حاضر نمیشم کارهام رو توی محیط گرافیکی انجام بدم تا وقتی که همون کار با سرعت بیشتر توی محیط متنی انجام میشه. چون دارم لینوکس یاد میگیرم. نه صرفا استفاده از ویندوز بدون ویروسی که دلم خوش باشه امن هستم و پایدار.
قبلا هم گفتم. من دانلود منیجر متنیم رو از دی ۹۳ دیگه ندیدم تا الان و هر شب هم دانلود میکنه.حالا فرض کن من دانلود منیجر گرافیکی داشتم و از دی ۹۳ حساب کن تا الان ببین چند روزه و ببین هر روز اگه قرار بود من با دانلود منیجر گرافیکی کار کنم، چقدر زمان از عمرم تلف میشد.
شمایی که حرف از آمار میزنی، یه نگاه کلی بنداز ببین لینوکسی جماعت آریا بیشتر استفاده میکنه یا xdm. اونوخ متوجه میشی تو لینوکس چه خبره.
چقدر اغراق میکنی شما اخه کم رو میگی یک ثانیه زیاد رو میگی یک دقیقه
هیچ کس هر روز 50 تا پوشه خالی نمیسازه اگرم بخواد بسازه یکیو میسازه 49 تا ازش کپی پست میکنه باز به یه دقیقه نمیرسه
اینو گفتم که بگم مقایسه این دوتا مسخرست
مردم "اغلب" بین نامناسب و نامناسب تر در نهایت نامناسب رو استفاده میکنن این طبیعیه  :)
بقول ava شما همش لقمه خودتون رو میکنید تو حلق بقیه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #103 : 13 آبان 1394، 02:10 ب‌ظ »
موضوع اینه لینوکس همینه!
اگه میخواید عوضش کنید، بسم الله. اکثریت همین لینوکس رو میخوان نه چیزی رو که شماها در نظر دارین. اینجور که پیداس، شماها (که در اقلیت هستین) میخواین لقمه ی ویندوزی رو بکنین تو حلق لینوکسیا. در صورتی که لینوکسی جماعت دلش میخواد لینوکس کار کنه نه ویندوز!
اینم مقاله ی لینوکس ویندوز نیست:
https://jadi.net/2009/01/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84/
لینوکس رو بشناسید!

آفلاین bestos

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
« پاسخ #104 : 14 آبان 1394، 06:34 ق‌ظ »
توی اکثر کشورهای دنیا نیازی به Download Manager نیست، در نتیجه احتمالا دیگه کسی به خودش زحمت نوشتن چنین چیزی نمی‌ده، بخصوص که همین الان نرم‌افزارهایی هست که اینکار رو انجام میده. دوران Download Managerها تموم شده
این خنده‌دارترین حرفیه که تاحالا شنیدم، مثل اینه که بگیم توی کشورهای پیشرفته که قطعی برق ندارن دوران استفاده از ups تمام شده! نه دوست من، شما هرجای دنیا که باشی یه باد شدید یا رعد و برق و ... کافیه تا کابل برق خونتون قطع بشه و سیستم دسکتاپ یا سرور شما که اطلاعات مهمی روی رمشه با قطع برق از بین بره.
دانلود منجرها کارشون اینه که به شما اطمینان بدن که فایل رو سالم تحویل گرفتی، چون اگه حتی سروری که ازش دانلود میکنی موقع دانلود یه لحظه هنگ کرده باشه یا لحظه آخر کرش کرده باشه شما متوجه نمیشی، مرورگر هم که قربونش برم میزنه download completed! اونوقت یا باید دونه دونه چکسام فایلها رو چک کنی یا اینکه یه دانلود منجر نصب کنی تا از کامل شدن دانلود مطمین بشی.
قابلیت resume هم از کارهای مهمیه که دانلود منجر انجام میده که در پیشرفته ترین کشورها هم حالاحالاها کاربرد خودشو از دست نخواهد داد مخصوصا برای فایلهای بسیار حجیم کهدحجمشون هم روز به روز داره بیشتر میشه.
از آقای nixoen بعید بود این حرف.
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1394، 06:41 ق‌ظ توسط bestos »