انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منجر PersianDM ورژن 931207 با رفع باگ های ورژن قبل و بهبود عملکرد  (دفعات بازدید: 49956 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : ورژن جدید PersianDM با قابلیت های جدید!(930231)
« پاسخ #90 : 04 خرداد 1393، 12:43 ب‌ظ »
وارد پوشه می‌شوم.
فایل را دوباره دریافت کردم و متاسفانه درست نشد.

خروجی اول

ls ~/.persian_download_manager

about.txt  icon.png  notifications

خروجی دوم

ls PersianDM_Other
install  PersianDM930231.tar.gz
خب! پس خودت دستی نصبش کن ببینیم قضیه چیه! ???
برو داخل پوشه نصب
روی فایل فشرده PersianDM930231.tar.gz کلیک کن تا باز بشه.فایل fa_gtk را داخل فایل فشرده خارج کن و به آدرس زیر کپی کن
~/.persian_download_managerاسم اون فایل رو هم به final_script تغییر بده
بعدش هم دستور زیر رو داخل ترمینال بزن
chmod +x ~/.persian_download_manager/final_scriptراستی این دستور رو هم بزن که  مطمئن بشم این فولدر هم درست کپی میشه
ls ~/.persian_download_manager/notifications
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1393، 01:33 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
« پاسخ #91 : 04 خرداد 1393، 01:12 ب‌ظ »
درست شد

در واقع فایل fa_gtk رو به پوشه اصلی نمی‌برد گویا
چرا؟ نمی‌دونم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #92 : 04 خرداد 1393، 01:32 ب‌ظ »
درست شد

در واقع فایل fa_gtk رو به پوشه اصلی نمی‌برد گویا
چرا؟ نمی‌دونم
آخه هر چی فکر میکنم هیچ دلیل منطقی براش به ذهنم نمیرسه!خدا رو شکر حل شد :)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #93 : 06 خرداد 1393، 12:24 ب‌ظ »
برنامه خیلی خوبی هست اما یه مشکلی هست من رابط گرافیکی گنوم شل دارم و وقتی دانلود رو شروع می کنم هر چند دقیقه یک بار یه notification می یاد این خیلی خوبه ولی وقتی تعداد این notification ها زیاد می شه یه اتفاق نازیبایی می افته عکس فکر می کنم گویا باشه
فکر کنم اگر این اعلانات (به جز شروع و پایان) توی خود برنامه باشه خیلی بهتر بشه یا اینکه این اعلانات یکپارچه بشن و یا وقتی اعلان جدید می یاد اعلانات قبلی رو ببنده.
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1393، 12:27 ب‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #94 : 06 خرداد 1393، 12:35 ب‌ظ »
برنامه خیلی خوبی هست اما یه مشکلی هست من رابط گرافیکی گنوم شل دارم و وقتی دانلود رو شروع می کنم هر چند دقیقه یک بار یه notification می یاد این خیلی خوبه ولی وقتی تعداد این notification ها زیاد می شه یه اتفاق نازیبایی می افته عکس فکر می کنم گویا باشه
فکر کنم اگر این اعلانات (به جز شروع و پایان) توی خود برنامه باشه خیلی بهتر بشه یا اینکه این اعلانات یکپارچه بشن و یا وقتی اعلان جدید می یاد اعلانات قبلی رو ببنده.
ای وای!!!
:D
چی شده!
چشم درستش میکنم ممنون که گفتی
چون توی xfce خودش بسته میشه منم xfce دارم به این مشکل بر نخورده بودم
البته این ورژن چنتا مشکل دیگه هم داره که توی دو سه روز آینده آپدیت میدم و حلش میکنم
:)
بازم مشکلی بود بگو لطفا

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #95 : 06 خرداد 1393، 10:49 ب‌ظ »
ای وای!!!
چی شده!
البته این ورژن چنتا مشکل دیگه هم داره که توی دو سه روز آینده آپدیت میدم و حلش میکنم
بازم مشکلی بود بگو لطفا

یه مشکل دیگه ای هم داشتم مربوط به عمکلرد بعد از اتمام دانلوده ! من قبل از شروع دانلود آدرس رو دادم و تنظیم کردم که بعد از دانلود به حالت خواب بره بعد یه پیغام اومد که Enter new text من هم فکر کردم پسورد روت رو می خواد بهش دادم(فکر کنم این عبارت از مقادیر پیش فرض zenity باشه چون نتونسته بود پیغام اصلی رو بگیره و فکر کنم پسوردی هم که بهش دادم نتونست بگیره) ولی بعد دانلود به خواب نرفت ولی یه لحظه صفحه سیاه شد دوباره روشن شد

بعد من دو دستور زیر رو در ترمینال زدم (از اسکریپتون در آوردم)
zenity --entry --hide-text --title="PerisanDM" --window-icon=$icon_path text="Please enter your ROOT password"
echo $password_input |sudo -S pm-suspend
ابتدا همون عبارت Enter new text اومد پسورد رو زدم بعد هم رفت به خواب !
فکر کنم خط اول باید به این شکل باشه
zenity --entry --hide-text --title="PerisanDM" --window-icon=$icon_path --text="Please enter your ROOT password"

یه چیز دیگه هم هست وقتی reconnecting می شه که می تونید ملاحظه بفرمایید که به تعداد reconnecting ها به پنجره ها اضافه می شه.

پ.ن
امروز داشتم اسکریپتون رو نگاه می کردم ! تو دلم گفتم دمش گرم ! من که اعصاب اینکارها رو نداشتم
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1393، 11:22 ب‌ظ توسط H.m »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #96 : 06 خرداد 1393، 11:33 ب‌ظ »
ای وای!!!
چی شده!
بازم مشکلی بود بگو لطفا

یه مشکل دیگه ای هم داشتم مربوط به عمکلرد بعد از اتمام دانلوده ! من قبل از شروع دانلود آدرس رو دادم و تنظیم کردم که بعد از دانلود به حالت خواب بره بعد یه پیغام اومد که Enter new text من هم فکر کردم پسورد روت رو می خواد بهش دادم(فکر کنم این عبارت از مقادیر پیش فرض zenity باشه چون نتونسته بود پیغام اصلی رو بگیره و فکر کنم پسوردی هم که بهش دادم نتونست بگیره) ولی بعد دانلود به خواب نرفت ولی یه لحظه صفحه سیاه شد دوباره روشن شد

بعد من دو دستور زیر رو در ترمینال زدم (از اسکریپتون در آوردم)
zenity --entry --hide-text --title="PerisanDM" --window-icon=$icon_path text="Please enter your ROOT password"
echo $password_input |sudo -S pm-suspend
ابتدا همون عبارت Enter new text اومد پسورد رو زدم بعد هم رفت به خواب !
فکر کنم خط اول باید به این شکل باشه
zenity --entry --hide-text --title="PerisanDM" --window-icon=$icon_path --text="Please enter your ROOT password"

یه چیز دیگه هم هست وقتی reconnecting می شه که می تونید ملاحظه بفرمایید که به تعداد reconnecting ها به پنجره ها اضافه می شه.

پ.ن
امروز داشتم اسکریپتون رو نگاه می کردم ! تو دلم گفتم دمش گرم ! من که اعصاب اینکارها رو نداشتم
عجب!این قضیه پیش فرض زنیتی رو باید چک کنم ببینم چرا همچین رفتاری نشون داده زنیتی
نکته دومت
آره دقیقا گاهی اوقات پنجره به تعداد باز میشه،حتما روش کار خواهم کرد و این مشکل رو بر طرف میکنم
نکته سوم
ممنون از اینکه اسکریپت رو خوندی و ممنون از فیدبک دقیق ;)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #97 : 07 خرداد 1393، 11:54 ب‌ظ »
امروز دوباره سعی کردم با نسخه‌ی جدید 1ساعت پیش نصب و امتحان کنم که:
تغییراتی که داده بود باعث شد پوشه notificaton و فایلای about , icon به اون مسیر برن ولی fa_gtk بود یا ... نرفت و کار نمیداد.
فایل را بردم دستی و تغییر نام دادم و +x و ... در نهایت درست شد و دانلودم کردم با سرعت خوب.

پس نصاب هنوز یه ایرادی داره که فارسی انتخاب کردم fa را نبرده و انگلیسی هم امتحان نکردم.
به هرحال ممنون

اوبونتو 14.04 64بیت با پرشیندم غیر kde
:) :)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #98 : 08 خرداد 1393، 12:05 ق‌ظ »
امروز دوباره سعی کردم با نسخه‌ی جدید 1ساعت پیش نصب و امتحان کنم که:
تغییراتی که داده بود باعث شد پوشه notificaton و فایلای about , icon به اون مسیر برن ولی fa_gtk بود یا ... نرفت و کار نمیداد.
فایل را بردم دستی و تغییر نام دادم و +x و ... در نهایت درست شد و دانلودم کردم با سرعت خوب.

پس نصاب هنوز یه ایرادی داره که فارسی انتخاب کردم fa را نبرده و انگلیسی هم امتحان نکردم.
به هرحال ممنون

اوبونتو 14.04 64بیت با پرشیندم غیر kde
والا راستش من و خیلی از کاربرا با همون نصاب توی یونیتی نصب کردیم ولی دو نفر هم نتونستند!باز هم روش کار میکنم ممنون از فیدبک

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
« پاسخ #99 : 18 خرداد 1393، 03:02 ب‌ظ »
سلام . چند پیشنهاد :
1- در برخی استانها مشکل قطع و وصل اینترنت داریم که باعث میشود persiandm   دانلود را fail کند لطفا یک گزینه به به برنامه اضافه بکنید که در صورت لزوم دانلود را fail نکند (مثلا در صورت قطع ارتباط هر 2 دقیقه برای اتصال تلاش کند )
2-برنامه را در صورت امکان به صورت یک پنجره واحد در بیاورید
3-امکان connect شدن و disconnect کردن در زمان مشخص را به برنامه تان بیافزایید.
با تشکر از زحمات شما .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #100 : 18 خرداد 1393، 04:58 ب‌ظ »
راست میگه. مثلا
برای دریافت لیبره‌آفیس ویندوز، پنج شش بار فرایند قطع شد (اینترنت دانشگاه اصفهان)!

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #101 : 18 خرداد 1393، 07:58 ب‌ظ »
کاش زودتر گفته بودید
دارم ورژن جدید رو میذارم
ولی ممنون از پیشنهادات خوبتون،برای ورژنهای بعد انشالله
راستش قضیه fail مربوط میشه به aria2 یعنی اون fail میده که احتمالا به خاطر قطع اینترنت هست.ولی خیلی فکر خوبی هست که از شما بپرسه که در صورت لزوم دوباره تلاش کنه
یه نکته:قابلیت شروع و پایان دانلود که هست.برای چی دیسکانکت و کانکت کنه

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #102 : 18 خرداد 1393، 11:05 ب‌ظ »
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,91947.0.html
را ببینید. واقعا آریا2 و ... روی اعصابند برام و مشکل از پرشیندیم نیست. بهترین برام xdman بود که اونم دو جا منو قال هش!

راستش منظورتون از اون نکته را نفهمیدم و برای من چندبار try میداد و آخرش fail که توی بقیه مثل xdman نیست و باور نمی‌کنم مال قطعی اینترنت باشه چون دانلودرهای خود فایرفاکس مشکلی ندارند.

خلاصه: کم‌کم باید شاهد باشیم که زحمت تغییر الگوریتم‌های دانلودرها را کشیدی و اصلاحاتی جالب دادی که عیوب http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,91947.0.html ها را نداشته باشه.

ممنون

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #103 : 19 خرداد 1393، 01:30 ق‌ظ »
سلام . چند پیشنهاد :
1- در برخی استانها مشکل قطع و وصل اینترنت داریم که باعث میشود persiandm   دانلود را fail کند لطفا یک گزینه به به برنامه اضافه بکنید که در صورت لزوم دانلود را fail نکند (مثلا در صورت قطع ارتباط هر 2 دقیقه برای اتصال تلاش کند )

این قابلیت رو هم به ورژنی که فردا میذارم اضافه کردم ولی خب زحمت تستش با خودتون دیگه :) تا اگر مشکلی داشت بتونم بهترش کنم ;)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #104 : 19 خرداد 1393، 09:20 ق‌ظ »
این قابلیت رو هم به ورژنی که فردا میذارم اضافه کردم ولی خب زحمت تستش با خودتون دیگه :) تا اگر مشکلی داشت بتونم بهترش کنم ;)
بی صبرانه منتظرم !