انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پسوردهاتون رو چطور مدیریت میکنید؟ اصلا مدیریت میکنید؟  (دفعات بازدید: 7314 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
تعداد سرویس های وبی که استفاده میکنیم روز به روز زیاد می شن، بخشی از انها با جیمیل یا شبکه های اجتماعی اینتگریت هستند و از دغدغه پسورد خلاصیم اما بقیه نیاز به انتخاب پسورد دارند (یا از روی وسواس شاید نخواهیم که جیمیل رو به جایی متصل کنیم)، بنابراین یک پسورد جدید به لیست پسوردهای قبلی اضافه میشه که برای من یعنی غمی به غم هام اضافه شده!

بهترین/امترین بلایی که میشه سر پسوردها اورد چیه؟

بعضی روش هایی که حدس زدم میشه پیاده کرد:
بعضی ها حافظه خوبی دارن و همه رو از بر می‌کنند!!!
یک الگوی مشخص برای پسورد گذاشتن میشه داشت، مثلا سومین حرف نام سایت به همراه ۸عدد
در جایی یادداشت کرد مثلا در فایل متنی یا در سررسید، خیلی ساده (O_o)
در فایلی انکریپت شده نگهداری کرد یا فشرده کرد و روش پسورد گذاشت
یک، دو یا سه تا پسورد برای همه سایتها
استفاده از سرویسهای آنلاین مثل lastpass
از نرم افزارهای دسکتاپ یا موبایل مثل keepassx استفاده کرد
هیچ کدوم از گزینه های بالا، روش مرسوم دیگری رو دنبال کرد
یا راه حلی ابتکاری داشت

« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1393، 11:51 ب‌ظ توسط هامد »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
من معمولا ۳-۴ تا پسورد بیشتر ندارم :) و مدیریتش رو هم سپردم به حافظه گوگل ! خود مرورگر نگه میداره برام :) و خودش هم پر میکنه همه جا
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
و اگه یه وقت سیستمتون پرید و یا مرورگر عزیز ریست شد؟ ;D

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
دوست عزیز با نهایت احترام,این مدل سوال فکر نمیکنم درست باشه.چون منی که از یه روش برای پسورد گذاری استفاده میکنم و یا تو یه جای بخصوص پسورد هامو نگه میدارم دوست ندارم کسی بدونه. و با دونستنش ممکنه تو دردسر بی افتم.مثل این میمونه که من به ایمن بودن گاو صندوق خودم ایمان داشته باشم و پیش همه بگم که کجاست(با این استدلال که کسی نمیتونه گاو صندوق منو باز کنه پس گفتن اینکه کجاست مشکلی برام پیش نمیاره)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
و اگه یه وقت سیستمتون پرید و یا مرورگر عزیز ریست شد؟ ;D
گوگل کروم این اطلاعات رو در سرور های گوگل ذخیره میکنه (رمز ها رو به صورت هش شده) البته این که به گوگل اعتماد کنید یا نه دیگه پای خودتون هست ! که من فکر نمیکنم گوگل دنیال کار های من باشه ولی اگر روزی چیز مهمی داشته باشم سعی میکنم حفظش کنم و در جایی ذخیره نکنم

آفلاین KARA_KRAL

• Full Member
  • *
  • ارسال: 178
  • GNU / Linux for humanity
سلام
من چند تا پسوورد دارم که اون ها رو استفاده می کنم و طبق الگوریتم خاصی که تو ذهنم دارم گاهی عوض می کنم :P
چیزی که هستی را رها کن شاید چیزی که می خواهی بشوی   لائو تسو

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
گوگل کروم این اطلاعات رو در سرور های گوگل ذخیره میکنه (رمز ها رو به صورت هش شده)
رمزها رو بصورت هش‌شده ذخیره نمی‌کنه، چون اگر هش بشن، دیگه قابلیت برگشت مستقیم اون‌ها وجود نداره و در نتیجه شما نمی‌تونید اون‌ها رو برای سایت‌های دیگه استفاده کنید. ممکنه که رمزهاتون رو به صورت رمزنگاری شده نگه‌داری کنه، ولی مسلما به صورت هش‌شده نگه‌داری نمی‌کنه.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
گوگل کروم این اطلاعات رو در سرور های گوگل ذخیره میکنه (رمز ها رو به صورت هش شده)
رمزها رو بصورت هش‌شده ذخیره نمی‌کنه، چون اگر هش بشن، دیگه قابلیت برگشت مستقیم اون‌ها وجود نداره و در نتیجه شما نمی‌تونید اون‌ها رو برای سایت‌های دیگه استفاده کنید. ممکنه که رمزهاتون رو به صورت رمزنگاری شده نگه‌داری کنه، ولی مسلما به صورت هش‌شده نگه‌داری نمی‌کنه.
بله درسته نمیدونم چی شی encrypt رو گفتم هش! خودم میدونستم هش نمیشه ولی خوب
گوگل و جدیدا مرورگر موزیلا از نسخه ۲۹ (قبلا هم سینک داشت ولی رسما به درد نخور بود!) رمز ها و بوکمارک ها و تاریخچه و خیلی چیز های دیگه شما رو نگه میدارن و شما کافیه یه حساب ایجاد کنید که برای گوگل همون یک حساب برای همه جا قابل استفاده هست
رمز هاتون به صورت رمز شده هستند و میتونید با تیک دار کردن گزینه رمز کردن همه چی بقیه اطلاعات رو هم به صورت رمز شده در بیارید
این اطلاعات خوبیش اینه که تا گوگل پاک نکنه یا براش مشکلی پیش نیاد پاک نمیشن و یا خودتون پاکشون کنید
و وقتی روی کامپیوتر یا موبایل دیگه وارد حسابتون میشید اطلاعات بلافاصله برای اونا هم میاد و با پاک کردن مرورگر و تغیر سیستم عامل و ... از بین نمیره
به نظر من استفاده از این گزینه یا استفاده از چیز های دیگه مثل lastpass و استفاده از رمز های مختلف برای سایت های مختلف امنیتش بهتر از اینه که از یک رمز برای همه جا استفاده کنیم
چون هر سایتی خودش دسترسی به اطلاعات شما داره و اگر هک بشه هکر ها هم دسترسی دارند و سایت های که پروتکل امنیتی sslندارند رو هم موقع زدن رمز و ... اطلاعات شما توسط آی اس پی ها و جاهای زیادی که ازش رد میشه ممکنه دزدیده بشن یا به شبکه اگه نفوذ بشه

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
من تمام رمزهام در lastpass ذخیره شده یه بک آپ هم ازش گرفتم در یه فایل زیپ رمز دار در گوگل درایو و دراپ باکس ذخیره کردم!

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613

بله درسته نمیدونم چی شی encrypt رو گفتم هش! خودم میدونستم هش نمیشه ولی خوب
گوگل و جدیدا مرورگر موزیلا از نسخه ۲۹ (قبلا هم سینک داشت ولی رسما به درد نخور بود!) رمز ها و بوکمارک ها و تاریخچه و خیلی چیز های دیگه شما رو نگه میدارن و شما کافیه یه حساب ایجاد کنید که برای گوگل همون یک حساب برای همه جا قابل استفاده هست
رمز هاتون به صورت رمز شده هستند و میتونید با تیک دار کردن گزینه رمز کردن همه چی بقیه اطلاعات رو هم به صورت رمز شده در بیارید
این اطلاعات خوبیش اینه که تا گوگل پاک نکنه یا براش مشکلی پیش نیاد پاک نمیشن و یا خودتون پاکشون کنید
و وقتی روی کامپیوتر یا موبایل دیگه وارد حسابتون میشید اطلاعات بلافاصله برای اونا هم میاد و با پاک کردن مرورگر و تغیر سیستم عامل و ... از بین نمیره
به نظر من استفاده از این گزینه یا استفاده از چیز های دیگه مثل lastpass و استفاده از رمز های مختلف برای سایت های مختلف امنیتش بهتر از اینه که از یک رمز برای همه جا استفاده کنیم
چون هر سایتی خودش دسترسی به اطلاعات شما داره و اگر هک بشه هکر ها هم دسترسی دارند و سایت های که پروتکل امنیتی sslندارند رو هم موقع زدن رمز و ... اطلاعات شما توسط آی اس پی ها و جاهای زیادی که ازش رد میشه ممکنه دزدیده بشن یا به شبکه اگه نفوذ بشه

بنظر من کارت مثله اینه که همه درها روی همه ی دزدها ببندی و همه کلیدها رو بدی دست یه شاه دزد!!

چطور اینهمه به گوگل و اینجورسایت ها اطمینان داری؟؟
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek

بنظر من کارت مثله اینه که همه درها روی همه ی دزدها ببندی و همه کلیدها رو بدی دست یه شاه دزد!!

چطور اینهمه به گوگل و اینجورسایت ها اطمینان داری؟؟

شما چطور به این سایت‌هایی که درشون عضو میشید اعتماد داری؟ مثلا همین فروم؟ اصلا چطور به اینترنت اعتماد داری؟ چطور به مرورگرتون اعتماد داری؟ چطور به isp که ازش اشتراک اینترنت میگیرید اعتماد دارین؟ چطور به مولکول‌های هوا اعتماد دارین؟! شاید سمی شده باشن و قصد صدمه زدن به شما رو داشته باشن! چطور به همین صندلی که روش نشسته‌اید اعتماد دارین؟! شاید یکی از پایه‌هاش شل شده باشه!

شما که به هیچ چیزی اعتماد ندارین خب اصلا نیاین اینترنت! یه مقاله‌ای هم سایت گرداب نوشته بود میگفت دلیل رایگان بودن مرورگرها اینه که راحت بتونن وارد هر کامپیوتری بشن و جاسوسی کنن! لابد خودشون با توسل وصل میشدن به نت و میومدن اینترنت و مقاله مینوشتن!

هر سایتی واسه خودش سیاست محرمانگی اطلاعات داره! همینطور همه چی کشکی کشکی نیست که! اگر قرار باشه با تفکر شما پیش رفت همه چی رو باس از زندگی حذف کرد و رفت فقط ...

اینهایی که اینطور افتادن به جون شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان تفکر شما رو دارن! فکر میکنن همه دنبال ضربه زدن هستن و همه دشمن شدن!

مثل این میمونه که یکی بگه چون یه احتمال خفیفی هست که اگر از خیابون رد بشیم ماشین بهمون بزنه،حالا اصن با چشم بسته از خیابون عبور کنید!
« آخرین ویرایش: 10 خرداد 1393، 12:05 ب‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
سلام . اگر در سایت های امنیتی جستجو کنید اکسپلویت های زیاد و به روزی برای دزدیدن پسورد و تاریخچه و... از مرورگر پیدا میکنید . که خیلی از آنها هم رایگان است . این یعنی وقتی وارد یک سایت میشوید ممکن است تمام پسورد ها و تاریخچه و... موجود در مرورگرتان به فنا برود(قرار نیست شما باخبر شوید ) . فوت پرینتر ها هم میتوانند پسورد ها را از آن سایت های به ظاهر امن که پسوردتان را در آنها ضخیره میکنید پیدا کنند . حال انتخاب با خودتان است . و تصمیم گیرنده شما هستید . 8)
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1393، 10:03 ب‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
سلام . اگر در سایت های امنیتی جستجو کنید اکسپلویت های زیاد و به روزی برای دزدیدن پسورد و تاریخچه و... از مرورگر پیدا میکنید . که خیلی از آنها هم رایگان است . این یعنی وقتی وارد یک سایت میشوید ممکن است تمام پسورد ها و تاریخچه و... موجود در مرورگرتان به فنا برود(قرار نیست شما باخبر شوید ) . فوت پرینتر ها هم میتوانند پسورد ها را از آن سایت های به ظاهر امن که پسوردتان را در آنها ضخیره میکنید پیدا کنند . حال انتخاب با خودتان است . و تصمیم گیرنده شما هستید . 8)
من اگر یکی از نیرو های طالبان یا چیز های مشابه بودم بله عمرا از گوگل و امثالش استفاده نمیکردم
ولی من که گنده ترین خلافم مشاهده سایت هایی هست که همه میرن ولی همه انکار میکنن ;) هست چرا باید از گوگل بترسم !؟
هر کاری که من میکنم تو کشوری مثل آمریکا آزاد هست و جرم نیست ! دنبال ساختن بمب و بمب گذاری تو مترو یه کشور اروپایی هم نیستم ! این اطلاعات رو دلم نمیخواد کشور خودم داشته باشه و نمیخوام در مورد چیز هایی که سرچ میکنم کسی جز گوگل خبر داشته باشه :)
گوگل من رو از پدر مادرم بیشتر میشناسه ! و همین که میرم یوتیوب لطف میکنه کلی ویدئو که احتمال میده دلم میخواد رو میاره و همش هم درسته :)
مثلا گوگل میخواد بیاد چیکار کنه ؟ ایمیل و پسوردمونو داشته باشه بیاد سایت و وبلاگمون رو هک کنه !؟ یا بیاد مثلا عکس هامو ببره!؟ اینترنت پر این چیز هاس و کسی به این چیز ها اهمیت نمیده
بازم یاد آوری میکنم اگر یک بمب گذار(شایدم گزار) انتحاری هستین از گوگل استفاده نکنید :)
من فکر نمیکنم به این صورت گسترده که میگن جاسوسی انجام بگیره و همش خودکار هست و برسی محتوا توسط هوش مصنوعی برای تبلیغ و شاید برخی کلمات برای جلوگیری از تروریسم و این چیزا‌! این چیز ها برای من اهمیتی نداره
--
مرورگر گوگل کروم ایمن هست و کلی جایزه و ... میزاره برای کسی که بتونه هکش کنه و از نظر امنیت روش زیاد کار کردن
البته بازم امنیت صد در صد نیست :)
ولی خوب احتمال یک در تریلیون یکی اطلاعات من رو کامل بدست بیاره (یک هکر نا آشنا احتمالا غیر ایرانی که منو نمیشناسه و اهمیتی هم براش ندارم) باز هم برای من دردسری ایجاد نخواهد شد
حالا فکرشو بکن هکر بدبخت از یه کشور دیگه بخواد حساب بانک ایرانی منو که توش ۹۰ هزار تومن پول هست رو خالی کنه :))
سایت ها بزرگ هک میشن و اطلاعات میلیون ها نفر لو میره :)
اینجوری نیست که همه بشینن و با قلاب بخوان فقط شخص شخیص ما رو شکار کنن
البته من تا جای ممکن (مرورگر مطمئن ایمن و آپدیت - ۳-۴ رمز خوب و مناسب - رمز ایمیل جدا و سایت های مختلف جدا - افزونه های جلوگیری از ترک شدن و ... ) رو رعایت میکنم و اگر قرار باشه دیگه اونقدر به صورت تخیلی یارو بتونه بیاد و اطلاعات منو ببره بیاد ببره نوش جونش زحمت کشیده خوب  :)
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1393، 11:27 ب‌ظ توسط ava »

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
من اگر یکی از نیرو های طالبان یا چیز های مشابه بودم بله عمرا از گوگل و امثالش استفاده نمیکردم
ولی من که گنده ترین خلافم مشاهده سایت هایی هست که همه میرن ولی همه انکار میکنن ;) هست چرا باید از گوگل بترسم !؟
هر کاری که من میکنم تو کشوری مثل آمریکا آزاد هست و جرم نیست ! دنبال ساختن بمب و بمب گذاری تو مترو یه کشور اروپایی هم نیستم ! این اطلاعات رو دلم نمیخواد کشور خودم داشته باشه و نمیخوام در مورد چیز هایی که سرچ میکنم کسی جز گوگل خبر داشته باشه :)
سه چهار تا پسورد که این همه جنگ و دعوا نداره!:) گوگل یا هر شرکت دیگه ی این شکلی هم که قرار نیست حتما خودشون استفاده کنن.میفروشن.;)
بیخیال دعوا بشید.سوال هامد چیز دیگه ای بود.

یک و دو رو زدم.
منم کلمه ی عبور زیادی ندارم.همش هفت هشت تاست که هر موقع عوض میکنم تا یه مدت نمیذارم جایی ثبت بشه و دستی میزنم دیگه خودش حفظم میشه.:)بعدشم میره تو مرورگر(یا پیجین و...). :)
« آخرین ویرایش: 10 خرداد 1393، 09:15 ق‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
چی شده؟؟؟؟

چرا همه بهشون برخورد حالا؟؟ منکه چیز خاصی نگفتم..

هر سایتی واسه خودش سیاست محرمانگی اطلاعات داره! همینطور همه چی کشکی کشکی نیست که! اگر قرار باشه با تفکر شما پیش رفت همه چی رو باس از زندگی حذف کرد و رفت فقط ...

اینهایی که اینطور افتادن به جون شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان تفکر شما رو دارن! فکر میکنن همه دنبال ضربه زدن هستن و همه دشمن شدن!

هر سایتی سیاست محرمانگی داره.. قبول .. ولی برای خودش داره.. درمقابل اونایی که میخواند هکش کنن!...ولی از کجا به خود سایت اعتماد میکنی؟؟!!

من قبول ندارم که میگن همه دشمنن!! اما خب ... باید چشم آدم باز باشه درست انتخاب کنه... نمیشه که به سایتی مثله گوگل اعتماد کامل کرد و همه چیز رو بش سپرد که!!
حرفی که احسان زده درسته.. حالا که نمیشه درست اعتماد کرد چه دلیلی داره که چشم هایی که داریم رو هم ببندیم ؟؟

ava جان با این حرفت کاملا موافقم:

البته من تا جای ممکن (مرورگر مطمئن ایمن و آپدیت - ۳-۴ رمز خوب و مناسب - رمز ایمیل جدا و سایت های مختلف جدا - افزونه های جلوگیری از ترک شدن و ... ) رو رعایت میکنم و اگر قرار باشه دیگه اونقدر به صورت تخیلی یارو بتونه بیاد و اطلاعات منو ببره بیاد ببره نوش جونش زحمت کشیده خوب  :)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................