انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: موزیک  (دفعات بازدید: 16510 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
موزیک
« : 11 تیر 1393، 12:40 ق‌ظ »
سلام
میگم موقع برنامه نویسی یا تفریحی چه آهنگایی گوش میدید پای پی سی؟
خواستم یه تاپیک بزنم که جنبه فان داشته باشه، با سلیقه بچه ها اشنا بشمُ بند های جدید :D
پس لطفا بخندید!! :|
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1393، 01:01 ق‌ظ توسط PunkGeek »

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
پاسخ : موزیک
« پاسخ #1 : 11 تیر 1393، 12:54 ق‌ظ »
سلام

آهنگ های خوب و مجاز  ;D ;D ;D ;D ;)
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 11 تیر 1393، 12:55 ق‌ظ »
سلام

شما رو نمیدونم اما اهنگا ها مجاز رو که گوش میدم خوابم میگیره  :D

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
« پاسخ #3 : 11 تیر 1393، 12:55 ق‌ظ »
مثل شما لینکین پارک گوشی میدیم :)

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
« پاسخ #4 : 11 تیر 1393، 12:59 ق‌ظ »
سلام

شما رو نمیدونم اما اهنگا ها مجاز رو که گوش میدم خوابم میگیره  :D

من تاحالا هرچی گوش دادم مج جاااز بوده... اصلا تا حالا نشده چیزی گوش بدم و مجاز نباشه  :D :D
مگه آهنگ غیر مجاز هم داریم ... استغفروا.. بحق چیزهای ندیده و نشنیده  ??? خدایا توبه!
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #5 : 11 تیر 1393، 02:27 ق‌ظ »
قبلا که به صورت سرگرمی برنامه نویسی می کردم, فقط یه اهنگ بی صدا رو گوش می دادم.کلی بهم ارامش فکری می داد.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
« پاسخ #6 : 11 تیر 1393، 02:53 ق‌ظ »
اگه کم کلام یا بی کلام خواستم :D :

Armin Van Buuren

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 11 تیر 1393، 06:48 ق‌ظ »
اگه کم کلام یا بی کلام خواستم :D :

Armin Van Buuren

چرا همه با موزیک بی کلام موقع برنامه نویسی استفاده میکنند؟‌:d اتفاقا خودم خشن ترین موسیقی هارو این جور مواقع استفاده میکنم، بهم انرژی میده مخصوصا وقتی که یه چیزه کوچیک رو یه هفته روش میمونی :D بعد که تمومش میکنی خیلی می چسبه

آفلاین p1shgoo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
« پاسخ #8 : 11 تیر 1393، 08:03 ق‌ظ »
هرچند همیشه دوس دارم از این تاپیکای ](*,)  که واقعا اسپم هست دوری کنم.اما چه کنم اسم موزیک امد وسط.اماده دریافت هرگونه اخطاری هستم ;)

موزیک تنها به خشن  و اروم بودنش نیس.بعضی موزیکا خواصی هم دارن یکیش سایکدلیک(روانگردان که بعضی وقتا طبق گفته بعضی دوستان حالتتون مثل کشی که ماری میکشه میشه.انرژی گزاف بهتون میده.)

نمیدونم تا حالا امواج مغزی به گوشتون خورده یا نه.(موسیقی توش نیس.میاد به یه گوشتون یه طول موج میفرسته به اون یکی یه طول موج دیگه که اختلافشون حالت های مخفلفی روی انسان میزاره)این میاد حالت های مختلف رو بهتون میده (از خلسه تا حالت کسی که  ال.کل میزنه :o و حتی درمان میگرن و سردرد های دردناک. حتی میگن بعضی افراد با گوش دادن این امواج میتونن اجسامو به حرکت دربیارن البته اینا خیلی گوش میکنن.)
به جز صوتی این امواج تصویریش هم هست که خدایی خیلی خطرانکه .میگن باید صوتی هارو بیشتر از 8-9 ماه گوش کرده باشی.تا بعد تصویری ببینی.

خودم اکثرا زیر مجموعه دانتمپو(امبینت و پست راک) گوش میدم .اینا ارامش بخشن یه جورایی واسه مدیتیشن به کار میرن.واسه قبل خودکشی هم به کار میرن.تا اوج ناامیدی پیش میری. \\:D/

مثلا اینو بگوشید.(اونایی که افسردگی دارن نگوشن.) http://get-tune.net/?a=music&q=nyctalgia+time+changed+everything#

در کل  خواستم فقط یه توضیح کوچیک و یه معرفی ساده از سبک هایی که میشناختم بدم.

خودم بار اول که اینو گوش کردم(حدود 10-11 ماه پیش).ساعتای ده شب شروع کردم به گوش کردن و حالت تکرار بود.ساعت ده و نیم رفتم خوابیدم.داغونم کرد.

و یه منبع توپ.
trancebaz.net

این ارمین هم سبکش ترنسه.(مثل تیستو و ATB) .چند وقت پیشم برای بار اول از رسانه ملی از رادیو جوان معرفی شد که سوتی زیاد دادن.

یه چیز باید بگم درباره برنامه نویسی که مثلا کفتید خشن میگوشم.شما اون لحظه ذهنتون در گیر دو تا چیز میشه یکی موزیکو تحلیل کنه یکی دیگگه هم تمرکز روی کد ها که هیچ کدومو متوجه نمیشید و یک هفته طول میکشه.موزیک باید اروم باشه که در حین برنامه نویسی بتونی تمرکز بیشتری روی کد داشته باشی. ::)

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
« پاسخ #9 : 13 تیر 1393، 12:47 ب‌ظ »
pink floyed - the wall
anathema
blackfield
megadeth
swallow the sun
avenged sevenfold

- البته متال به مزاج خیلی ها ممکنه خوب نباشه.
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #10 : 13 تیر 1393، 01:08 ب‌ظ »
نقل‌قول
pink floyed - the wall
جز شاهکارهایی پینک فلوید و ماندگارترین اهنگ هاست.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #11 : 13 تیر 1393، 03:37 ب‌ظ »
من ترجیحا باغ‌مخفی ذهنمو کامل متمرکز میکنه

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #12 : 13 تیر 1393، 04:18 ب‌ظ »
من پیشنهادم ۴ فصل ویوالدی و کار‌های بتهوون هست
البته می‌تونین یه سری هم به این بزنین
http://www.musicforprogramming.net/

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #13 : 13 تیر 1393، 04:32 ب‌ظ »
من که زیاد اهل آهنگ نیستم ، به نظرم یه جور اعتیاده ، ولی اگر گوش کنم آهنگ شد خزان جواد بدیع زاده (خواننده فاخر ایرانی) ، آهنگ های افتخاری و شجریان و ... بیشتر آهنگ های روح بخش دوست دارم ، بی کلام هم گوش می کردم که دیگه کمتر ، یه طورایی وقتی آهنگ زیاد گوش می کنم عصبی می شم و افسردگی می گیرم ، موسیقی دان واقعی هم الان کم گیر می یاد (فارابی و ابوعلی سینا) از امثال آهنگ های هوی متال هم که متنفرم خیلی تنش زان این آهنگها .
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 14 تیر 1393، 06:32 ق‌ظ »
pink floyed - the wall
anathema
blackfield
megadeth
swallow the sun
avenged sevenfold

- البته متال به مزاج خیلی ها ممکنه خوب نباشه.

شدیدا طرف دار پینک فلوید و متال هستم :D بخصوص evanscence!

من که زیاد اهل آهنگ نیستم ، به نظرم یه جور اعتیاده ، ولی اگر گوش کنم آهنگ شد خزان جواد بدیع زاده (خواننده فاخر ایرانی) ، آهنگ های افتخاری و شجریان و ... بیشتر آهنگ های روح بخش دوست دارم ، بی کلام هم گوش می کردم که دیگه کمتر ، یه طورایی وقتی آهنگ زیاد گوش می کنم عصبی می شم و افسردگی می گیرم ، موسیقی دان واقعی هم الان کم گیر می یاد (فارابی و ابوعلی سینا) از امثال آهنگ های هوی متال هم که متنفرم خیلی تنش زان این آهنگها .

هر شخصی نیاز داره حداقل در ۷۲ ساعت، ۳ ساعت به موسیقی مورد علاقش باید گوش بده
آهنگ های متال، جنبه اعتراضی به سیاست های نادرست حکومتی یا فرهنگ نادرست زندگی مردم سرچشمه میگیره (به هر حال هرجایی یه بد و خوبایی هم داره)
یه نمونه ی ساده که میتونم برات بیارم موسیقی زیر هستش که ترجمش رو یه بار بخونی متوجه حرف بالا میشی:
http://www.mihanlyrics.com/1390/08/linkin-park-no-more-sorrow/
حالا اگه موقع گوش دادن به این موزیک دقت کنی کلماتی که با شدت یا موزیک اسکریم رو که میخونه، دقت کنی مفهوم خاصی دارند، مثلا جمله ی دروغ گو ها و ریاکاران که به سیاست مدارا میگه رو با شدت تلفظ میکنه. نمونهی این کار که بخوام شفاف تر بگم براتون در اسلام هست که میگن بعضی آیات رو نرم و بعضی ها رو با شدت تلفظ میکنند (فقط خواستم بگم که در جاهای دیگه هم اینکار هست اما خوب سنگینیش کمی بالا پایین داره)
گروه پینک فلوید هم تاثیر گذار ترین آهنگ تاریخ بشریت رو داشته، حتی تا چند ساله پیش اهنگ زنگ اخبار ایران هم از آلبوم نیمه تاریک ماه برداشته شده بوده
این نوع اهنگ ها مثل مثتوی مولوی فراتر از ذهن بشریت هستند، که دلیلشم استفاده از گرس هنگام نواختن این اشعار هستش که توضیح نمیدم خودتون پیگیرش بشید لطفا

فقط یه چیزه دیگه هم این اخر بگم (حالا زیاد به انجمن مرتبط نیست ولی خوب گفتنش رو بهتر از نگفتنش صلاح دونستم) اینه که،
در آمریکا استفاده از گرس یا همون ماریجوانا به این دلیل ازاد هستش که، شخص معتاد رو شما هر کاری بکنید، باز اون شخص میره طرف اعتیاد، حالا شما میای گرس رو آزاد میزاری براش که بره گرس بکشه ۲ ساعت نعشه میشه بعدش میره به کارو زندگیش میرسه، حالا بیا این گرس رو بردار، طرف میره شیشه میکشه، کل زندگیش نابود میشه و کلی آسیب اجتماعی، میشه گفت بین بد و بدتر! فقط هم آمریکا این سیاست رو نداره، داخل ایران هم این سیاست در حال اجرا شدن هستش اما نه به صورت آشکار، که خوده دولت مقداری گرس به بازار سیاه تزریق میکنه، تا هم از آسیب های اجتماعی کم بشه هم پول کمتری توی بازار سیاه به چرخه در بیاد
حالا دقیقا این کار در موسیقی های هوی متال  یا دث انجام میشه، شما جوون رو هر کاری کنید، باید یه جا انرژیش رو خالی کنه، برای همین همچین کنسرت هایی برگذار میکنند، که انرژی جون داخل همون کنسرت خالی بشه، تا نیاد داخل جامعه انرژیش رو به سر جامعه مثل آسیب رسوندن به مکان های فرهنگی  یا برداشتن ماشین، گاز دادن ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت وسط شهر خالی کنه
همه هم مثل شما نیستند که بتونن خودشون رو همیشه کنترل کنند!
« آخرین ویرایش: 14 تیر 1393، 07:17 ق‌ظ توسط PunkGeek »