انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

تا حالا چند نفرو تونستید با اوبونتو  و دنیای اپن سورس آشنا کنید؟

5نفر
18 (34%)
10نفر
5 (9.4%)
20 نفر
2 (3.8%)
بیشتر از 20 نفر
8 (15.1%)
فقط خودم
20 (37.7%)

مجموع آرای اعضا: 53

نویسنده موضوع: لطفا جواب بدید.. نظرسنجی!  (دفعات بازدید: 13746 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
پاسخ : لطفا جواب بدید.. نظرسنجی!
« پاسخ #45 : 30 امرداد 1393، 02:07 ق‌ظ »
سلام دوستان!
من فکر می کنم هر کسی می تونه چیزی رو که خودش نوشته نام گذاری کنه... Linus چی درست کرده؟ kernel؟ می تونه بهش بگه Linux! فلانی چی درست کرده؟ یه سری utility واسه Linux؟ می تونه بهشون بگه GNU Utilities! اون یکی چی کار کرده؟ این دو تا رو گذاشته کنار هم و چند تا چیز دیگه براشون درست کرده و اضافه کرده؟ خوب می تونه اسمش رو بذاره Ubuntu! به همین سادگی! اگه Linus با هسته ای که نوشته یه سیستم عامل کامل داد بیرون اسمش رو می تونه بذاره Linux! مردم هم دانلود می کنن می گن این سیستم عامل Linux ـه! درست نمی گم؟ منطقی نیست؟ من ترجیح می دم در شرایط فعلی فقط از همون واژه های Fedora و Ubuntu و openSUSE و ... برای اشاره به این سیستم عامل ها استفاده کنم، نه از ‌Linux، نه از GNU/Linux، نه از Lignux، نه از ... ! هر کسی هم اطلاعات بیش تری خواست می تونه بپرسه و تحقیق کنه و بفهمه اسم هسته اش ‌Linux هست، اسم یه جا دیگه اش فلان هست ... !
الان می بینم مثل این که Linus هم با نظر من موافقه!!!  ;D پس فکر کنم حق داره بیچاره!  ;D نه؟!
نقل‌قول
When Linus Torvalds was asked in the documentary Revolution OS whether the name "GNU/Linux" was justified, he replied:

Well, I think it's justified, but it's justified if you actually make a GNU distribution of Linux ... the same way that I think that "Red Hat Linux" is fine, or "SuSE Linux" or "Debian Linux", because if you actually make your own distribution of Linux, you get to name the thing, but calling Linux in general "GNU Linux" I think is just ridiculous.
لینک
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 02:09 ق‌ظ توسط ارباب! »
Void Linux + XFCE

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #46 : 30 امرداد 1393، 02:25 ق‌ظ »
الان می بینم مثل این که Linus هم با نظر من موافقه!!!  ;D پس فکر کنم حق داره بیچاره!  ;D نه؟!
نقل‌قول
When Linus Torvalds was asked in the documentary Revolution OS whether the name "GNU/Linux" was justified, he replied:

Well, I think it's justified, but it's justified if you actually make a GNU distribution of Linux ... the same way that I think that "Red Hat Linux" is fine, or "SuSE Linux" or "Debian Linux", because if you actually make your own distribution of Linux, you get to name the thing, but calling Linux in general "GNU Linux" I think is just ridiculous.
لینک

در این‌جا لینوس داره مغلطه می‌کنه. هیچ‌وقت ادّعای بر GNU Linux نشده. همه می‌گن اسم درستش GNU/Linx هست. تفاوت این دو واژه در این‌جا گفته شده
نقل‌قول
Why do you write “GNU/Linux” instead of “GNU Linux”?
    Following the rules of English, in the construction “GNU Linux” the word “GNU” modifies “Linux”. This can mean either “GNU's version of Linux” or “Linux, which is a GNU package.” Neither of those meanings fits the situation at hand.

Linux is not a GNU package; that is, it wasn't developed under the GNU Project's aegis or contributed specifically to the GNU Project. Linus Torvalds wrote Linux independently, as his own project. So the “Linux, which is a GNU package” meaning is not right.

We're not talking about a distinct GNU version of Linux, the kernel. The free GNU/Linux distros do have a separate version of Linux, since the “standard” version contains non-free firmware “blobs”. If this were part of the GNU Project, it could be considered “GNU Linux”; but we would not want to call it that, because it would be too confusing.

We're talking about a version of GNU, the operating system, distinguished by having Linux as the kernel. A slash fits the situation because it means “combination.” (Think of “Input/Output”.) This system is the combination of GNU and Linux; hence, “GNU/Linux”.

There are other ways to express “combination”. If you think that a plus-sign is clearer, please use that. In French, a hyphen is clear: “GNU-Linux”. In Spanish, we sometimes say “GNU con Linux”.
منبع
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #47 : 30 امرداد 1393، 05:57 ق‌ظ »
همه به این سیستم عامل میگن لینوکس نه گنو / لینوکس. به قول معروف Just deal with it
به نظر من گفتن لینوکس به سیستم عاملی مثل فدورا صدرصد درست نیست ولی گفتن گنو / لینوکس اصلا درست‌ترش نمیکنه. GNU بخش خیلی کوچکی از userspace توزیعی مثل فدورا هست (از Libreoffice کوچکتر) چطور گذاشتن اسمش کنار لینوکس (که اسمی شناخته شده‌تر از اوبونتو، فدورا و بقیه هست) معنی میده؟ استالمن گنو / لینوکس رو تبلیغ میکنه چون میخواد سهمی از معروفیت و موفقیت لینوکس داشته باشه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #48 : 30 امرداد 1393، 07:59 ق‌ظ »
من خودم خیلییی آدمارو دعوت کردم و برای آدمای زیادی اوبونتو نصب کردم نمیدونمم چرا ...

اونام البته خیلی بدردشون میخوره تو کم کار ترین حالت اینکه فلشای ویروسیشونو تو اون باز میکنن که مبادا ویندوز النگواش بشکنه

یه دوستی ام دارم که براش یشب ماجرای توروالدز و لینوکس رو گفتم و عاشق این بشر شد و هر دفه که همو میبینیم میپرسه چه خبر از توروالدز :D
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #49 : 30 امرداد 1393، 09:14 ق‌ظ »
درسته که از نظر حجمی از libre office کوچکترن اما به نظر من بدون اون ابزار های کوچیک و صد در صد کارا، امروز لینوکسی نبود که بخواد برنامه آفیس داشته باشه.
اگر استالمن از مدت ها قبل فلسفه گنو رو شکل نمی‌داد و این اجتماع موثر از برنامه نویس ها رو جمع نمی‌کرد، توسعه لینوکس چطور ممکن بود؟
به نظر من اگر پروژه گنو به رهبری استالمن دید مردم رو تغییر نمی داد و اگر روحیه به اشتراک گذاری رو در اونها به وجود نمی آورد و برای آسون تر کردنِ کارها این نرم افزار های فوق العاده رو تولید نمی کرد، لینوکس فقط در حد یه موتور باقی می موند. موتوری که مناسب هیچ ماشینی نبود.
ابزار های آزادی مثل bash gcc make ld as gdb و غیره شاید امروز آلترنیتیو داشته باشن اما بیست سال قبل هم همینطور بود؟
اگر حتی ارزش ابزارای گنو رو زیر سوال ببریم، نمی تونیم در بزرگی و ارزشمندی فلسفه و انقلاب انتزاعی که رهبر این پروژه ایجاد کرد شک کنیم.
این چیزیِ که خود توروالدز هم بهش معتقده و در کتاب فقط برای تفریح، در کنار انتقاداتی که به گنو می‌کنه، می‌نویسه: «باید یک تندیس یادبود از استالمن ساخته بشه»
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 09:56 ق‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #50 : 30 امرداد 1393، 09:30 ق‌ظ »
نقل‌قول

لینک

در این‌جا لینوس داره مغلطه می‌کنه. هیچ‌وقت ادّعای بر GNU Linux نشده. همه می‌گن اسم درستش GNU/Linx هست. تفاوت این دو واژه در این‌جا گفته شده
ایشون چیزی رو ننوشتن.شما دارید مغلطه میکنید.کلا سیستم خط مورب همینه!خط مورب خونده نمیشه!از این به بعد لابد باید بگیم سلام ویرگول بله نقطه خوبی علامت سوال!!
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 09:32 ق‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #51 : 30 امرداد 1393، 09:36 ق‌ظ »
این متن مال بیست سال پیشه.جایی هم نگفته سیستم عامل بلکه گفته سیستم قابل استفاده.
پس برای درکش برو به بیست سال پیش، زمانی که لینوس جوان بسیار مشتاق بود بتونه کرنلی که نوشته رو به همراه «سیستم‌عامل گنو» ارائه کنه!
باز جایی از متن اسمی از سیستم عامل گنو برده نشده!
بیست سال پیش:یه پروژه دانشجویی وجود داره که یکی تو چند ماه تفننی نوشته!نتیجه:سیستم عامل گنو وجود داره و اینی هستش که ما استفاده میکنیم!
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 09:38 ق‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #52 : 30 امرداد 1393، 09:49 ق‌ظ »
پ.ن: شاید تا فردا عصر دیگه نتونم ادامه بدم بحث رو. ولی خوشحال می‌شم بازهم ابهاماتتون رو بنویسید که راهنماییتون کنم. شاید خودشون نتونید ازش استفاده کنید چون تصمیم گرفتید فقط چیزی که تو گوشتون خوندن رو باور کنید به جای واقعیت، ولی مطمئناً بقیه که این متن‌ها رو می‌خونن خیلی راحت می‌تونن تشخیص بدن حق با کیه و چی درسته، چی غلط (;
???
حداقل هر دو خودشون رو در مقام خدایی میبینن و این خیلی بده. خیلی از «سیستم عامل» های کوچکی که در میکروکنترلرها و ... استفاده میشن فقط کرنل هستند (نه فقط لینوکس، حتی ممکنه یک سیستم عامل چند خطی که وظیفش تعیین مقدار صفر و یک برای سایر قسمت ها باشه رو هم شامل بشه) و هیچ چیز اضافی ندارند.
من خودم رو خدا نمی‌دونم، ولی اون‌قدر می‌دونم که روی میکروکنترلر «سیستم‌عامل» نصب نمی‌شه! لینوکس به تنهایی هم استفاده می‌شه، البته با برخی برنامه‌های کوچیک دیگه (ممکنه همون چیزی باشه که بهش می‌گی سیستم‌عامل چند خطی)، این برنامه‌های کوچیک فرسنگ‌ها با اون‌یزی که بهش می‌گیم سیستم‌عامل گنو تفاوت دارن! این‌ها برنامه‌هایی نیستن که کاربرها روی سیستمشون نصب می‌کنن. گفتمان دقیق‌تر اینه که این اپلاینس‌ها که شما ازش اسم می‌بری فقط از لینوکس استفاده می‌کنن، نه از هیچ سیستم‌عاملی!

من همین الان دارم اوبونتو رو استفاده میکنم، اما از zsh استفاده میکنم، ادیتورم ee هست، و بوت لودرم هم بوت لودر ویندوز ۸ که با EasyBCD ادیتش کردم!
و در تلاشم تا gcc رو با llvm جایگزین کنم. این همه آلترناتیو که بسیار مدرن تر از چیزی هستن که گنو ارائه میکنه.
تلاشت قابل تقدیره، ولی چرا این همه زحمت می‌دی به خودت؟ برو یه FreeBSD نصب کن یا اصلاً یه مک‌بوک بخر! فکر می‌کنی اگه یه ویندوز بگیری و IE رو با فایرفاکس، محیطش رو با کایرو، مدیاپلیر رو با vlc و… عوض کنی، دیگه اون ویندوز نیست؟ :D

من بازم دلیل و استدلالی نمیبینم.فقط دارید همینطوری میگید این درسته!اگه اینطوریه یکی هم میاد میگه شاید بشه بهش گفت گنو/ویندوز!یا اصن گنو!:)
 ملت هم همین رو میگن دیگه.میگن با نصب نرم افزار که...
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 09:53 ق‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین moghadam

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #53 : 30 امرداد 1393، 10:00 ق‌ظ »
سلام
من گنو لینوکس رو به خاطر اینکه آزاده و دارای امنیت بالا هست انتخاب کردم. من خسته شدم از دست کرک کردن نرم افزار ها، از آنتی ویروس ها، از  اینکه نو ویندوز محدود هستم خوشم نمیاد، من دوست دارم آزاد باشم ، درسته که ویندوز کاربر پسند هست ولی کمی فکر کنیم به این میرسیم که چون ما از اول با ویندوز کار کردیم و کامپیوتر رو با ویندوز شناختیم کار کردن با لینوکس برامون سخته
سختی رو چون دوستان میگند من ازش استفاده میکنم وگرنه دلیل استفاده از این واژه به علت اطلاعات کم ما از لینوکسه، یعنی اگر آموزش های کافی و تبلیغات کافی در بین مردم صورت بگیره و یه ارگان رسمی تو ایران بیاد و کمی سرمایه گذاری کنه من بهتون قول میدم مردم عادی هم بیخیال ویندوز میشند.
علت اینکه الان از اومدن به لینوکس وحشت دارند به خاطر بلد نبودنشه
من خودم سه سال هست که با سیستم عامل گنو لینوکس آشنا هستم ولی به طور جدی الان 6 ماه هست که اومدم سراغش و در کنار ویندوز اوبوتو رو نصب کردم و تو این مدت به خیلی از مشکلات بر خوردم ولی همه رو خدا رو شکر حل کردم و هر روز هم دارم بیشتر ازش چیز یاد میگیرم
خیلی دوست دارم گنو لینوکس یه روز بشه سیستم عامل ملی ما و همه ازش استفاده کنند.
به امید اون روز

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #54 : 30 امرداد 1393، 10:08 ق‌ظ »
درسته که از نظر حجمی از libre office کوچکترن اما به نظر من بدون اون ابزار های کوچیک و صد در صد کارا، امروز لینوکسی نبود که بخواد برنامه آفیس داشته باشه.
اگر استالمن از مدت ها قبل فلسفه گنو رو شکل نمی‌داد و این اجتماع موثر از برنامه نویس ها رو جمع نمی‌کرد، توسعه لینوکس چطور ممکن بود؟
به نظر من اگر پروژه گنو به رهبری استالمن دید مردم رو تغییر نمی داد و اگر روحیه به اشتراک گذاری رو در اونها به وجود نمی آورد و برای آسون تر کردنِ کارها این نرم افزار های فوق العاده رو تولید نمی کرد، لینوکس فقط در حد یه موتور باقی می موند. موتوری که مناسب هیچ ماشینی نبود.
ابزار های آزادی مثل bash gcc make ld as gdb و غیره شاید امروز آلترنیتیو داشته باشن اما بیست سال قبل هم همینطور بود؟
اگر حتی ارزش ابزارای گنو رو زیر سوال ببریم، نمی تونیم در بزرگی و ارزشمندی فلسفه و انقلاب انتزاعی که رهبر این پروژه ایجاد کرد شک کنیم.
این چیزیِ که خود توروالدز هم بهش معتقده و در کتاب فقط برای تفریح، در کنار انتقاداتی که به گنو می‌کنه، می‌نویسه: «باید یک تندیس یادبود از استالمن ساخته بشه»
به هیج وجه قصد ندارم کارهای استالمن رو کوچیک نشون بدم ولی اصرارش به اسم گنو / لینوکس رو هم درک نمیکنم. استالمن سال هاست پروپاگندایی رو نسبت به لینوکس (کرنل) شروع کرده که بی‌معنیه. به لطف استالمن، حیلی‌ها این‌جا فکر میکنن کرنل binary blob داره در صورتی که نمیتونن یک خط از اداعاشون دفاع کنن.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #55 : 30 امرداد 1393، 10:34 ق‌ظ »
الآن بزرگترین مشاجره بین بنیاد لینوکس و گنو سر آپدیت لایسنس لینوکس به GPLv3 ست.
لینوس به شدت در مقابل قبول آپدیت مقاومت می‌کنه طوریکه تو کنفرانس ها وقتی از می پرسن لایسنس لینوکس به ورژن ۳ تغییر می‌کنه،‌ فقط می‌گه نه و هیچ توضیح اضافه نمی‌ده.
از اون طرف استالمن میگه این تصمیم لینوس باعث میشه لینوکس کهنه بشه و راه مقابله اینه که نذاریم از کد های ما استفاده کنن!
از دوستانی که راجع به لایسنس و اینجور چیزا اطلاع دارن سوال دارم که این حرف استالمن حقیقت داره؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #56 : 30 امرداد 1393، 11:32 ق‌ظ »
نقل‌قول
الآن بزرگترین مشاجره بین بنیاد لینوکس و گنو سر آپدیت لایسنس لینوکس به GPLv3 ست.
لینوس به شدت در مقابل قبول آپدیت مقاومت می‌کنه طوریکه تو کنفرانس ها وقتی از می پرسن لایسنس لینوکس به ورژن ۳ تغییر می‌کنه،‌ فقط می‌گه نه و هیچ توضیح اضافه نمی‌ده.
دلیلش واضحه. چند وقت پیش در این مورد نوشته بودم. دوست داری این‌جا بیشتر بخون.
نقل‌قول
استالمن میگه لینوکس آزاد نیست چون لینوکس آزاد به نظرش اینه: کد منبع کرنل تحت مجوز (و فقط) GPL v.3 و بالاتر منتشر بشه؛ در این صورت از نظر قانونی لازمه کد منبع ماژولی که روی لینوکس بارگزاری میشه تحت GPL یا یه لایسنس سازگار منتشر بشه. اگر توروالدز این کار رو میکرد لینوکس هرگز به جایی که الان داشت نمیرسید و همه به احتمال زیاد داشتیم با ویندوز (چند برابر بدتر از چیزی که امروز هست) کار میکردیم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #57 : 30 امرداد 1393، 11:59 ق‌ظ »
همه به این سیستم عامل میگن لینوکس نه گنو / لینوکس. به قول معروف Just deal with it
منظورم از همه، همه‌ی اون‌هایی بود که اصلاً مي‌گن گنو/لینوکس، نه کلّ آدم‌ها :D گفتم اون‌ها همه‌شون می‌گن گنو/لینوکس، نه «گنو لینوکس»

به نظر من گفتن لینوکس به سیستم عاملی مثل فدورا صدرصد درست نیست ولی گفتن گنو / لینوکس اصلا درست‌ترش نمیکنه. GNU بخش خیلی کوچکی از userspace توزیعی مثل فدورا هست (از Libreoffice کوچکتر) چطور گذاشتن اسمش کنار لینوکس (که اسمی شناخته شده‌تر از اوبونتو، فدورا و بقیه هست) معنی میده؟ استالمن گنو / لینوکس رو تبلیغ میکنه چون میخواد سهمی از معروفیت و موفقیت لینوکس داشته باشه.
آخه بحث اصلاً سر این نیست که کی حجمش بیش‌تره! قرار نیست درصد بگیریم، هرکی حجمش بیش‌تر بود اسمش اول بیاد که! مسأله اینه که لیبره‌آفیس یه نرم‌افزاره که روی سیستم ‌عامل گنو اجرا می‌شه. به همین‌صورت لینوکس هم خودش یه نرم‌افزار سیستمیه که روی سیستم‌عامل گنو اجرا می‌شه. این درخواست که بگین گنو/لینوکس به این دلیل نیست که به گنو ارزش داده بشه، بلکه به این دو دلیله:
۱. مشخّص بشه سیستم‌عامل گنویی که در حال اجرا هست با کدوم هسته داره اجرا می‌شه که این کار موقع رفع اشکال خیلی کمک زیادی می‌کنه
۲. به لینوکس و نقش بزرگی که داره ارزش داده بشه و اسمش در کنار سیستم‌عاملی که داره روش اجرا می‌شه بیاد.
استالمن به هیچ عنوان مخالف لینوکس نیست. حتا خودش هم از لینوکس-لیبره استفاده می‌کنه، لینوکس رو قبول داره و این رو بارها هم اعلام کرده. اما از اون طرف می‌بینیم افرادی هستند مثل ریموند و… که با بردن سرشون زیر برف، اصل خودشون رو فراموش کردن و گرچه از نظر تکنیکی می‌دونن که به هیچ عنوان نمی‌شه روی لینوکس اسم سیستم‌عامل گذاشت، باز هم به فعّالیت‌هاشون ادامه می‌دن. حتا اخیراً دیده شده که تو کتاب‌هاشون تعریف سیستم‌عامل رو به میل خودشون عوض کردن و جوری نوشتن که ازش برداشت بشه سیستم‌عامل، فقط کرنله!

اگر توروالدز این کار رو میکرد لینوکس هرگز به جایی که الان داشت نمیرسید و همه به احتمال زیاد داشتیم با ویندوز (چند برابر بدتر از چیزی که امروز هست) کار میکردیم!
خیلی دوست دارم استدلال پشت این نظرت رو بدونم!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #58 : 30 امرداد 1393، 12:09 ب‌ظ »
من بازم دلیل و استدلالی نمیبینم.فقط دارید همینطوری میگید این درسته!اگه اینطوریه یکی هم میاد میگه شاید بشه بهش گفت گنو/ویندوز!یا اصن گنو!:)
احسان جان، فکر می‌کنم مشکل اون‌جاست که درک درستی از سیستم‌عامل، یا حداقل سیستم‌عامل گنو نداری. گنو/ویندوز به هیچ عنوان معنی‌نداره! چون گنو اسم یه سیستم‌عامله و ویندوز اسم یه سیستم‌عامل دیگه. همون‌طور که مثلاً GNU/FreeBSD معنی نداره، چون هردوی این‌ها یه سیستم‌عامل مجزّا هستند. ولی مثلاً GNU/kFreeBSD معنی داره، چون گنو سیستم‌عامله و kFreeBSD کرنلی که برای سیستم‌عامل FreeBSD نوشته شده و الآن داره به عنوان کرنل در سیستم‌عامل گنو استفاده می‌شه.
ابزارهای گنو فقط بخشی از نرم‌افزارهای گنو هستن، که خودشون فقط بخشی از سیستم‌عامل گنو هستن. با نصب اون‌ها روی ویندوز، هنوز هم یک سیستم‌عامل کامل اون زیر در حال کاره که هیچ کد مشترکی با گنو نداره!

ملت هم همین رو میگن دیگه.میگن با نصب نرم افزار که...
من ربط این رو به بحث در جریان متوجّه نشدم! ولی اگه قبول داری با نصب نرم‌افزار سیستم‌عامل عوض نمی‌شه، چه‌طوریه که می‌گی با نصب نرم‌افزاری به اسم لینوکس روی سیستم‌عامل گنو، اون سیستم‌عامل تبدیل می‌شه به لینوکس؟ ???

---

به جای از این شاخه به اون شاخه پریدن و زدن حرف‌های زیاد با عمق کم، به نظرم یک بار بیاید جواب من رو در مورد ماهیت اندروید بدید. همین که بهش فکر کنید، خودتون متوجّه خیلی از مسائل می‌شید ;)
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 12:15 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #59 : 30 امرداد 1393، 12:22 ب‌ظ »
نقل‌قول
ولی مثلاً GNU/kFreeBSD معنی داره، چون گنو سیستم‌عامله و kFreeBSD کرنلی که برای سیستم‌عامل FreeBSD نوشته شده و الآن داره به عنوان کرنل در سیستم‌عامل گنو استفاده می‌شه.

امیدوارم جای دیگه این حرف رو نزنید!

من Debian GNU/kFreeBSD رو نصب کردم و این شد نتیجه دستور uname :

GNU/kFreeBSD
سیستم عاملی مثل BSD و بخصوص خود FreeBSD ، دقیقا یک فایل a.out بسیار بزرگ هست، پس هسته و همه چیزش یک تکه هست، ولی دبیان هسته رو مستقلا برداشته و کامپایل کرده و چسبونده به چیزایی که قبلا ساخته بوده :)
(کار ساده ای هست، کافیه توی FreeBSD با debootstrap یک jail ایجاد کنید، Debian GNU/kFreeBSD رو تجربه میکنید :) ).

نقل‌قول
ک بار بیاید جواب من رو در مورد ماهیت اندروید بدید

گوگل اصلا اشاره ای به «لینوکس» بودن آندروید نداشته و نداره و نخواهد داشت، حتی اگر هسته رو تغییر بده. این سیاست گوگل هست. الان از خیلی از کسایی که یک گوشی آندرویدی (از گالکسی مینی بگیر تا S5 ) داره بپرسی میدونی چی اون زیر ران میشه، به نظرت میدونه؟ خیلیا تنها چیزی که میدونن اینه «آندروید متن بازه و این موجب ناامنی بیش از حدش شده» و این عمق فاجعست.