انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا حاضرید برای استفاده از اوبونتو و بهتر شدنش پول بپردازید؟

بله اگه منجر به بهتر شدنش باشه چرا که نه!
13 (30.2%)
خیر
14 (32.6%)
مگه پولم زیادی کرده! به یه توزیع دیگه مهاجرت میکنم!
16 (37.2%)

مجموع آرای اعضا: 43

نویسنده موضوع: اوبونتو پولی!  (دفعات بازدید: 7189 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
اوبونتو پولی!
« : 18 امرداد 1393، 10:19 ب‌ظ »
یکی از مسائلی که بعضی وقتها برام سواله اینه که: آیا شما کاربران اوبونتو اگه روزی اوبونتو حالا بنا به هر دلیلی پولی شد! (خودم میدونم کنونیکال گفته اوبونتو همیشه مجانی خواهد بود! پس خواهشا بحث رو به این طرف نکشید که اوبونتو همیشه مجانی میمونه!) آیا حاضرید به خاطرش پول پرداخت کنید! مثلا به روز رسانی های اتوماتیکش از سال دوم پولی بشه یا فرضا پشتیبانیش پولی بشه! آیا حاظرید بخاطرش پول پرداخت کنید؟! یا اینکه شما هم عین کاربرای ویندوز یا بهتر بگم مثل اکثر هموطنان عزیز!فقط و فقط دنبال یه چیزی هستید که مفتی ازش استفاده کنید و در عمل وقتی پاش برسه سریع اوبونتو رو ترک میکنید و حاضر نیستید بخاطرش هزینه پرداخت کنید؟! ببخشید یکم رک دارم صحبت میکنم!  ;)  اگه ممکنه در نظر سنجی شرکت کنید و صادقانه پاسخ بدید. ممنون  :)

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
پاسخ : اوبونتو پولی!
« پاسخ #1 : 18 امرداد 1393، 10:20 ب‌ظ »
اول از خودم شروع میکنم! من حاضرم بخاطر استفاده از اوبونتو هزینه‌ش هم بپردازم! چون من خیلی به این مورد اعتقاد دارم که ساپورت مالی در بهتر شدن برنامه ها و پروژه ها خیلی خیلی نقش داره و به کاربرپسندتر شدنش می انجامه!
« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1393، 10:23 ب‌ظ توسط Bijan »

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
    • هوشمند سیاره نپلاد
« پاسخ #2 : 18 امرداد 1393، 10:57 ب‌ظ »
اصولا پول یعنی تجارت ;)
هرچیز پولی یعنی تجاری، پس ابونتو پولی - یعنی همون ویندوز! ???
درمقابل فلسفه اپن سورس قرار می گیره! پس من ازش استفاده نمی کنم :-X
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!
آنچه مرا هنوز به صورت آینه نگه داشته است.....

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir
« پاسخ #3 : 18 امرداد 1393، 11:03 ب‌ظ »
به نظر من اگه پولی بشه و سورس هم تو سایتش قراربده مشکلی نداره !

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
« پاسخ #4 : 18 امرداد 1393، 11:07 ب‌ظ »
اصولا پول یعنی تجارت ;)
هیچ منعی از پولی شدن نرم افزار آزاد وجود نداره! خب ردهت هم پولیه! پس با این اوصاف حتما در مقابل این فلسفه قرار میگیره! من که اینطور فکر نمیکنم! در واقع اینطور نیست.
منم همین نظر رو دارم بالاخره دوستانی که طرفدار این توزیع هستن و به بهتر شدنش امیدوار هستن باید هرکی بنا به وثقش حمایت کنه!
« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1393، 11:10 ب‌ظ توسط Bijan »

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
« پاسخ #5 : 18 امرداد 1393، 11:36 ب‌ظ »
خوب اگه بخواد Windows بازی در بیاره چه کاریه... می ریم همون Windows رو پولش رو می دیم!  ;D
Void Linux + XFCE

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
« پاسخ #6 : 18 امرداد 1393، 11:45 ب‌ظ »
خوب اگه بخواد Windows بازی در بیاره چه کاریه... می ریم همون Windows رو پولش رو می دیم!  ;D
دوستمون بالاتر گفت سورس بسته ها رو تو سایتش قرار بده بابت پشتیبانی و به روز رسانی مبلغی گرفته بشه! این به نظرم هیچ مشکلی نداره هیچ منافاتی هم با نرم افزار آزاد نداره به نظرم این کار باعث میشه بهینه تر هم بشه همین فایرفاکس رو نگاه کنید گوگل سالیانه بهش کمک میکنه! وگرنه من که اصلا فکر میکنم اگه کمکهای گوگل به موزیلا نبود اینهمه معروف نمیشد و اینقدر توسعه پیدا نمیکرد البته این کمک نقدی میتونه یه دلیلش باشه که به نظرم خیلی هم مهمه! به نظرم این طرز فکر مفتی از هرچیزی استفاده کردن بین کاربران ویندوز و لینوکس در کشور عزیزمون خیلی بهم شباهت داره!  ;D

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #7 : 19 امرداد 1393، 12:10 ق‌ظ »
سلام
من حاضرم واسه یه نرم افزار خوب پول بدم ولی خوب سیستم عامل رو مفتی ترجیح میدم (نشد کرکی  ;D )

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
« پاسخ #8 : 19 امرداد 1393، 06:34 ق‌ظ »
یکی از مسائلی که بعضی وقتها برام سواله اینه که: آیا شما کاربران اوبونتو اگه روزی اوبونتو حالا بنا به هر دلیلی پولی شد! (خودم میدونم کنونیکال گفته اوبونتو همیشه مجانی خواهد بود! پس خواهشا بحث رو به این طرف نکشید که اوبونتو همیشه مجانی میمونه!) آیا حاضرید به خاطرش پول پرداخت کنید!

خب بستگی به مقدار پولش هم داره، اگه در حد معقولی باشه، بله،

[گرچه بحث ارزش پول کشور ها باعث مشکلاتی می شه، مثلا یه شاغل معمولی تو آمریکا خیلی راحت تر می تونه این پولو پرداخت کنه، تا منِ دانش آموزی که ارزش پول کشورم، یک چهل هزارمه دلاره و باید کلی از پول تو جیبی ها و عیدی هامو پس انداز کنم تا بتونم اوبونتو بخرم.]

ولی بازم با همه ی سختی هایی که داره، بله من این پولو پرداخت می کنم.

اما اگه این فرهنگ Donate جا بیفته، به نظرم خیلی بهتر از پولی کردن اوبونتو باشه، چون اون طوری هر کسی در حد توانش کمک می کنه و غیر از این، دلگرمی خوبی هم برای تیم توسعه دهنده می شه برای کیفیت و بهبود بخشیدن به کار.

[بعد چند سال رفته بودم دیسک زنده ی اوبونتو رو دانلود کنم، که یهو با اون صفحه ی "contribute"، رو به شدم، وقتی دیدم حتی نمی تونم یه دلارم کمک کنم اون قدر شرمنده شدم :oops: :oops: اون قد خجالت کشیدم  :oops: :oops: خلاصه به نظرم حسه بدیه که بدون داشتن کوچیک ترین توانی برای تشکر از زحمات یه گروه، از دسترنج و وقت باارزشی که رویه یه کار گذاشتن، رایگان استفاده کنی، ازون موقع همش تو این فکرم که کی صاحب درآمد و یه حساب مناسب می شم که لااقل یه خورده ازین عذاب وژدانم [-( [-( کم بشه!!]   

در کل بازم به نظرم وقت و هزینه ای که صرفش می کنن، ارزش پول دادن رو داره.در ضمن یه جورایی این پوله، صرف گسترش فرهنگ آزادی هم می شه که تو خرید هیچ یک از محصولات غیرآزاد این حسن نیست.

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
    • هوشمند سیاره نپلاد
« پاسخ #9 : 19 امرداد 1393، 08:50 ق‌ظ »
اصولا پول یعنی تجارت ;)
هیچ منعی از پولی شدن نرم افزار آزاد وجود نداره! خب ردهت هم پولیه! پس با این اوصاف حتما در مقابل این فلسفه قرار میگیره! من که اینطور فکر نمیکنم! در واقع اینطور نیست.
منم همین نظر رو دارم بالاخره دوستانی که طرفدار این توزیع هستن و به بهتر شدنش امیدوار هستن باید هرکی بنا به وثقش حمایت کنه!
به نظر من ردهت نرم افزار آزاد نیست - شما باید بخریش !
بله درسته شما میتونی نرم افزار آزادی رو برداری - اون وقت توش تغییر بدی و به صورت پولی بفروشی ولی دیگه آزاد نیست پولیه :D
اگه هرکی میخواد کمک کمنه قابل قبول الان هم همینطوره
اگه بگه هرکی می خواد بشتیبانی بگیره - پول بده قابل قبول
اما ابن که بگه هرکی می خواد استفاده کنه پول بده - غیرقابل قبوله
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!
آنچه مرا هنوز به صورت آینه نگه داشته است.....

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #10 : 19 امرداد 1393، 09:17 ق‌ظ »
نقل‌قول
به نظر من ردهت نرم افزار آزاد نیست - شما باید بخریش !
بله درسته شما میتونی نرم افزار آزادی رو برداری - اون وقت توش تغییر بدی و به صورت پولی بفروشی ولی دیگه آزاد نیست پولیه

???
فکر کنم آزادی رو با مجانی اشتباه گرفتی‌ !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #11 : 19 امرداد 1393، 09:27 ق‌ظ »
دوستان free software در دنیای متن باز به معنای نرم افزار آزاد هست نه نرم افزار رایگان

فکر میکنم اگر دوستان فیلم Revolution OS رو ببینند که مستندی هست درباره پایه گذاران گنو / لینوکس و متن باز و فلسفه و هدفش براشون خیلی مسائل روشن بشه و با فلسفه نرم افزار آزاد بیشتر آشنا بشن.از آیینه سیتو میتونید فیلم رو دانلود کنید.دیدنش رو به همه توصیه میکنم.مطمئنم هم براتون جذاب خواهد بود و هم آموزنده
http://mirror.sito.ir/Revolution-OS_With_Persian_Subtitle.avi

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
« پاسخ #12 : 19 امرداد 1393، 10:49 ق‌ظ »
دوستمون بالاتر گفت سورس بسته ها رو تو سایتش قرار بده بابت پشتیبانی و به روز رسانی مبلغی گرفته بشه! این به نظرم هیچ مشکلی نداره هیچ منافاتی هم با نرم افزار آزاد نداره به نظرم این کار باعث میشه بهینه تر هم بشه همین فایرفاکس رو نگاه کنید گوگل سالیانه بهش کمک میکنه! وگرنه من که اصلا فکر میکنم اگه کمکهای گوگل به موزیلا نبود اینهمه معروف نمیشد و اینقدر توسعه پیدا نمیکرد البته این کمک نقدی میتونه یه دلیلش باشه که به نظرم خیلی هم مهمه! به نظرم این طرز فکر مفتی از هرچیزی استفاده کردن بین کاربران ویندوز و لینوکس در کشور عزیزمون خیلی بهم شباهت داره!  ;D

به نظرم باید اختیاری باشه... فکر نمی کنم پولی بودن یه چیزی با آزاد بودنش سازگاری داشته باشه... حداقل از دیدگاه سخت گیرانه ی Richard Stallman فکر نمی کنم!...
بعدشم اگه اینا بخوان بابت پشتیبانی از مردن پول بگیرن که مایکروسافت رو می ذارن تو جیبشون، چون اون موقع جیب کاربرای آماتورو خالی می کنن!... ولی به هر حال با این مورد پول گرفتن بابت پشتیبانی به صورت اختیاری بیش تر موافقم...
اما پول گرفتن بابت Update ها رو متوجه نمی شم دقیقا منظور چیه... نسخه ی جدید یه نرم افزار هم بالاخره Update هست دیگه...  ;D بالاخره تا کی باید وایسیم تا بفهمیم کدوم Update رایگانه!...
بالاخره رو هوا نمی شه چیزی گفت، باید دید دقیقا چه محصولی می خواد چه پولی رو بگیره... Ubuntu ـی فعلی فکر نمی کنم منصفانه باشه پول از کاربرا دریافت کنه در با وجود Windows!... اگه بحث کاربرای حرفه ای تر باشه، خوب Fedora و هزارتا توضیع دیگه هم هست که با یه کم دستکاری می تونی شبیه Ubuntu بکنیش...
به هر حال من که در مورد اجباری شدن کمک مالی در مسئله ای به غیر از پشتیبانی قانع نشدم...
Void Linux + XFCE

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
« پاسخ #13 : 19 امرداد 1393، 12:00 ب‌ظ »
به نظرم باید اختیاری باشه... فکر نمی کنم پولی بودن یه چیزی با آزاد بودنش سازگاری داشته باشه... حداقل از دیدگاه سخت گیرانه ی Richard Stallman فکر نمی کنم!...
بعدشم اگه اینا بخوان بابت پشتیبانی از مردن پول بگیرن که مایکروسافت رو می ذارن تو جیبشون، چون اون موقع جیب کاربرای آماتورو خالی می کنن!... ولی به هر حال با این مورد پول گرفتن بابت پشتیبانی به صورت اختیاری بیش تر موافقم...
اما پول گرفتن بابت Update ها رو متوجه نمی شم دقیقا منظور چیه... نسخه ی جدید یه نرم افزار هم بالاخره Update هست دیگه...  ;D بالاخره تا کی باید وایسیم تا بفهمیم کدوم Update رایگانه!...
بالاخره رو هوا نمی شه چیزی گفت، باید دید دقیقا چه محصولی می خواد چه پولی رو بگیره... Ubuntu ـی فعلی فکر نمی کنم منصفانه باشه پول از کاربرا دریافت کنه در با وجود Windows!... اگه بحث کاربرای حرفه ای تر باشه، خوب Fedora و هزارتا توضیع دیگه هم هست که با یه کم دستکاری می تونی شبیه Ubuntu بکنیش...
به هر حال من که در مورد اجباری شدن کمک مالی در مسئله ای به غیر از پشتیبانی قانع نشدم...

معلومه که به شدت تو مسائل پایه ای فلسفه ی آزادی و رایگان بودن مشکل دارین.ولی خب زیادم مهم نیس چون کم کم خودت متوجه میشی.فعلا راحت باش  :)
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #14 : 19 امرداد 1393، 12:16 ب‌ظ »
به نظر من اصلا موردی نداره ابونتو برای ارایه خدمات بهتر و یا غیره پولی بشه.همه ما مشکل خرج کردن چند دلار برای ابونتوی بهتر رو نداریم ولی این واسه من محدودیته.برای همین گزینه نه رو انتخاب کردم.اگه ابونتو(با این که علاقه خاصی به ابونتو دارم)یه روزی پولی بشه به یه توزیع دیگه مهاجرت میکنم.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها