انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247683 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #285 : 12 شهریور 1392، 04:11 ب‌ظ »
با عرض سلام خدمت اساتید :

بنده به عنوان تازه کار می خواهم از ویندوز به لینوکس به قول شما کوچ کنم ...

البته با توجه به اینکه تازه کارم باید فعلا یک در میان استفاده کنم

من 2 ماه بود که از اوبونتو 11 استفاده می کردم ...

اما به دلیل مشکلاتی آن را رها کردم , و الان به دلایلی می خواهم کمکم کنید تا هماننده شما مسلط به لینوکس شوم ...

------------------------------------------

من هماننده شما چنین نظراتی ندارم در باره ی لینوکس

*لینوکس ویروس پذیر هست : http://negahbaan.ir/article/2010/nov/417 . اما بخاطر اینکه اکثر استفاده کنندگان از ویندوز هستند ویروس برای آنها نوشته میشود :( .
*لینوکس کند هست : توجه xp سریع تر از 7 بود چون کم حجم تر بود ... و البته اگر خام همان ویندوز 7 را نصب کنیم سرعت بالایی دارد ... با نصب برنامه ها که برای من حدود 90 گیگ برنامه شده خب رو لینوکس هم اگه بود چنین میشد ... پس لینوکس  هم کند هست ...
*لینوکس در ایران مناسب نیست . الان من بخوام برنامه نویسی برای لینوکس کنم باید 5-10 سال با آن کار کنم . زبانم خوب باشه . وکلاس برم تا آن را یاد بگیرم ... و کلاسشم به خاطر دلایلی از جمله نبود داوطلب قیمت بالای 500 تومان را دارد ... (البته از کسی شنیدم میگند به شنیده ها اعتماد نکن :) ) مگر اون سیستم عامل ملی که باز آدم دلشو خوش میکنه به پشتیبانی فارسی (می دونید که تو ایرا پشتیبانی در حد صفر هست . هماننده تمام پروژه های نرم افزاری . عصر پهلوانان . گرشاسپ . وردپرس فارسی و ...)
*لینوکس هم می تواند نا امن باشد . یعنی شرکت سازنده در آپدیت از آی پی ایران برنامه ای جاسوسی بفرستد و چون می دانند ایرانیان چیز زیادی از لینوکس نمی دانند از آن سوء استفاده کنند ...
* یا نصب سخت افزار و برنامه های کابردی برای مثلا نرم افزار های رابط گوش های سامسونگ و نوکیا و ... مودم 3G . کارت کپچر ... و ... شاید به مشکل برخورد کنیم ...
*ویندوز هم خراب نمی شود !!! . من 7 رو 5 ساله دارم . الانم چون تا خرخره پر برنامه هست کمی کند شده . xp هم بخاطر لینوکسی که فکر کنم دوسال پیش بود نصبش کردم پرید ... اما اونم 4 سال عوضش نکرده بودم ...
-----------------------------------------------------

***اما مذیت های لینوکس سرعت شاید نا محصوص اما برخلاف نظر بالای خودم می گویم بالا هست . احساسم میگه به خاطر هسته ی لینوکس هست ...

***آزاد : خب بزرگترین مزیت لینوکس ...

***گرافیکی زیبا و منحصر بفرد . دنیایی جدید ... (همانند اپل اما تغییر پذیر تر از ویندوز و اپل)
***بسیار کمتر ویروسی می شود (در ایران که همه ویندوز کارند (حتی متاسفانه دستگاه خودپرداز ما ویندوز xp رحمت الله در آن نصبه و پول مردم بد بخت رو هوا ) ) ..
*** امنیت خود لینوکس (اگر کرمی توش نریزند بالاتر از ویندوز هست) دلیل http://isna.ir/fa/news/92052715094/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-XP

در لینک فوق اگر مطالعه بفرمایید , اگر مایکروسافت از پشتیبانی ویندوز هایش دست بکشد ویندوز مورد حمله هکر ها قرار می گیرد و این یعنی جا برای باگ گرفتن تا دلت بخواد داره و پچ شدن نداره

لینوکس احساس خواص بودن و برتری به دیگران را به فرد استفاده کننده میده که لذتش بالاتر از استفاده آسان از ویندوز هست

*** سوالم هم هست : من نمیدانم مثلا با دستور wine file address .exe در کنسول مثلا فوتوشاپ و دریم ویور و ادوب ادوشن و .. نصب میشن بدون مشکل . و اگه بشند کرک چی میشه !!!
آیا از کرک در یک سیستم عامل آزاد باعث بروز مشکل میشه
چون اساس کار برای افرادی هست که در خارج پول خرید نرم افزار پولی را ندارند و می خواهد قانونی کار کنند . میشه با قانونی بودن سیستم عامل نرم افزار غیره قانونی نصب کرد ...

آیا من که کاربر 10-15 ساله ی ویندوز بودم می توانم با لینوکس کنار بیام ...

کارایی که با ویندوز انجام میدهم :

1. برنامه نویسی تحت وب (php . html . css . js) و نوشتن cms , طراحی قالب و .... (معتاد دریم ویور . زیاد کد حفظ نمی کنم . اما به عشق لینوکس حاظرم دستورات لینوکس را حفظ کنم تا در برابر لینوکس کم نیارم )
2. وبگردی ... . که با لینوکس اصلا به مشکل بر نمیخورم
3. کار با فوتوشاپ و ...
***. wamp / Image Resizer / office "outlook . word . excel ..." / Corel VideoStudio / Total Video Converter / movgear / Snagit / Internet Download Manager / TrueCrypt

من از لینوکس خوشم آمده ..
اگه تمام برنامه های بالا بدون مشکل برای من نصب بشه
من حتما به دوستانمم توسیعه میکنم استفاده کنند ...
البته چند برنامه دیگر هم هست که زیاد به کارم نمیاد . همین بالایی ها و سوال قرمز رنگ فوق را به من بگویید میشه یا نه و مشکلی نداره کافیه ...

من سخت افزار باز نیستم و نیازی به کنسول بازی و کپچر و ... ندارم و مودم وایمکسم / چه با کابل شبکه چه وای فای خوب نتیجه داده و برای من کافی است ...

بعد لینک شبکه کردن دو کامپیوتر با لینوکس هم اونم به وسیله ی lamp یا xamp بگذارید ممنونم ... ]چجوری با لینوکس به لینوکس و لینوکس به ویندوز آی پی ست کنیم و گت وای تعریف کینم

سوال دیگه . چگونه بفهمیم چقدر از حجم پهنای باند اینترنتم را استفاده کردم ...  و چقدر داره ارسال و دریافت میشه
سوال بعدی . اوتوران کردن در لینوکس هست ... اگه هست چطور باید بسته بشه و به صورت معمول چند اوتوران در آن هست "برای امنیت همیشه من هر دو مورد را روزی سه دفعه چک می کنم ... و کارهای دیگه" اما لینوکس را نمی دارنم

سوال آخر . بخوام مثل شما حرفه ای بشوم بهترین cd آموزشی برای اوبونتو و کار با ترمینال و اصلاحات خاص که شما میگید مثلا kde , گنوم و ... که نمی دونم چیه هسته هست اگه هست که خب همه گنو لینوکس باید باشه چون لینوکس جز گنو نیست و اصلا از اصلاحات شما سر در نمیاورم ... همه را تو اون داشته باشه و خوب و تصویری توضیح داده باشه ...

اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #286 : 12 شهریور 1392، 04:41 ب‌ظ »
با عرض سلام خدمت اساتید :

بنده به عنوان تازه کار می خواهم از ویندوز به لینوکس به قول شما کوچ کنم ...

البته با توجه به اینکه ...................

بابا دمت گرم چه اعصابی داشتی اما اگه توجه کنی این تاپیک برای اینه که اگه اوبونتو کار کردی و دوس داشتی دلیلتو بگی.

بیشتر شبهاتی که ایجاد نموده بودید تو انجمن جوابش هست اما برای بحث و تبادل نظر بیشتر همین نوشته هاتو یک تاپیک بزن و بریز توش که جواب بگیری اینجا جای همچین بحثی نیست  ;)
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #287 : 12 شهریور 1392، 06:52 ب‌ظ »
تا به حال هیچ کس به خوبی ولاد دولزال نتونسته بگه چرا کاربران گنولینوکس اینقدر به سیستم عاملشون علاقه مندند:

دوست داريم به مردم بگوييم از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون امن است، آزاد است، قابل سفارشي‌سازي است، رايگان است، پشتيباني اجتماعي عالي‌اي دارد.... همه اين‌ها اما، خزعبلات بازاريابي است. اين‌ها را مي‌گوييم، چون كاربران غير لينوكسي دليل واقعي اين موضوع را در نيافته‌اند. حتي هنگامي كه به اندازه كافي اين دلايل واهي را بافتيم، خودمان هم رفته‌رفته باورمان مي‌شود! اما دليل اصلي در لايه‌هاي ژرف موضوع پنهان مانده است: ما از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون سرگرم‌كننده است.سرگرم كننده است كه سيستم‌تان را دستكاري كنيد، همه تنظيماتش را عوض كنيد، خرابش كنيد، بعد هم مجبور شويد به وضعيت بازيابي برويد و آن را تعمير كنيد. سرگرم‌كننده است كه بيش‌از صد توزيع مختلف داشته باشيد و از ميان آن‌ها انتخاب كنيد. سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد. اجازه دهيد دوباره بگويم: سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد. تعجبي ندارد كه كاربران غير لينوكسي قضيه را نگرفته‌اند
+1000000000000000000   برای ولاد دولزال
من اولش به خاطر کپی رایت اومدم سمت لینوکس البته کنجکاو هم بودم ولی حالا که خیلی هم مثل قبل به کپی رایت پایبند نیستم(بحث راه نندازین سرش)باز رو لنوکس موندم چون کلا باحاله میتونی یه چیزی نصب کنی بعد بیای کلا از اساس شخصی سازیش کنی جوری که حتی مادرش(شرکت سازنده و برنامه نویساش)هم نتونه تشخیص بده.گاهی بعضی جاهاش سخت میشه ولی وقتی مشکل حل میشه آدم این قدر کیف میکنه که نگو...خلاصه لینوکسو عشقه

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1316
« پاسخ #288 : 13 شهریور 1392، 10:27 ق‌ظ »
مگر سیستم عاملی واقعی غیر از gnu/linux داریم. :P

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #289 : 13 شهریور 1392، 10:45 ق‌ظ »
آره یک چند تا آزاد دیگه هم هستند که گنو ندارند(BSDs)
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #290 : 13 شهریور 1392، 11:02 ق‌ظ »
آره یک چند تا آزاد دیگه هم هستند که گنو ندارند(BSDs)
;D

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
« پاسخ #291 : 21 شهریور 1392، 11:32 ق‌ظ »
من لینوکس استفاده میکنم دلیلش اینه که امید دارم:

وقتی که خودم به حق و حقوق دیگران احترام میذارم، انتظار دارم حقوق من هم رعایت بشه
(به احترام متقابل ایمان دارم حالا چه در کامپیوتر چه در د...)

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #292 : 21 شهریور 1392، 12:28 ب‌ظ »
من دوست دارم برای دوستان تازه وارد مطالب بهتری بزارم ...
هدفم اینه که اومدم اینجا
خودمم تازه وارد لینوکس شدم و الان ازش سر درنمیارم
یک کلاس تخصصی ثبت نام کردم که برم حرفه ای بشم بعد بیام کابر فعال اینجا بشم
اما چرا اوبونتو کار کنیم ؟

مطالب جدیدی که از احساسم و تجربیاتم برای شما میزارم
امیدوارم از خوندنش لذت ببرید

1. اوبونتو از خانواده  ی لینوکس هست
2. لینوکس تو هر کامپیوتری نیست  ;)
3. امنیته بالا (البته مختص به اوبونتو نیست)
4. رابط کاربری متفاوت تر از ویندوز (من یونیتی رو از گنوم که قبلا استفاده میکرد بیشتر قبول دارم چون متفاوت تره)
5. داشتن زبان فارسی در منو ها و بخشها (شخصا استفاده نمیکنم)
6. مدیریت شخصی سازی بسیار بالا
7. نصب سخت نرم افزار (هم کلاس داره هم راحت کسی نمیتونه چیزی توش نصب کنه حتی اگه برنامه لینوکسی باشه)
8. لوگوی وحدت  ;D
9. ایرانو کشور دونسته (من دیگه سامسونگی و اپلی نیستم . هر چی با ایران مخالفه من توش نیستم)
10. داشتن انجمن خوب و فعال
11. داشتن کاربران خوب  و فعال (خودم و خودت و خودش)  :o
12. 5 گیگ فضای رایگان در شبکه (تو اینترنت حلزونی ایران فوق الاده کاربرد فراوان داره ؟ حتی ای دی اس ال داشته باشی اونم 8 مگ  ](*,))
13. واژه او بن تو (یعنی اون*ویروس* بن*بسته شده* تو*برای تو* )
14. یکی از بهترین اپ سنتر در توزیع های لینوکس
15. برای تازه کار نمیه حرفه ای و حرفه ای ارزش میزاره
15. نسخه های متعدد برای تبلت . موبایل . پی سی. سیستم های ضعیف . و ... کوبونتو زوبونتو لوبونتو اوبونتو و ...  ::)
16. معروف ترین نسخه (به دلیل داشتن تنها نسخه ای که در کینگ و گردو و ... از توزیع های لینوکس نصبه :-X)
17. داشتن لایو برای دیدن نسخه دموی سیستم عامل  ;D ;D
18. هر شش ماه یک نسخه جدید میزنه بیرون (مزیت = امینت اوبونتو / عیب = عدم رسیدگی کامل روی یک نسخه)
19. وشتیبانی بالا در هر دوسال اون نسخه به مدت 5 سال که میگید ال تی اس
20. من از اون استفاده میکنم (آخه من شخصیت مهمی هستم  :o ;D)
21. بروز رسانی فعال = هر روز کلی پهنای باند میره برای همین  :o / هر روزم چیزی آپ دیت میشه (برای ما خوب نیست اما برای ما هم خوب هست)
22. ...
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1392، 12:43 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
« پاسخ #293 : 21 مهر 1392، 10:19 ق‌ظ »
مشکل اولیه دوستانی که با دنیای‌های جدید که یکیش گنو/لینوکس باشه آشنا می‌شن، اینه که به جزئیات وارد نمی‌شن و بعد این باعث سوتفاهم براشون می‌شه.

اگر از نسخه‌ی ۱‍۱ استفاده می‌کردید، باید هم بدترین تجربه‌ی کاربری لینوکس رو داشته باشید.
جزئیاتی که می‌گم باید بهش توجه داشته باشید اینه: اولا این نسخه‌ها، نسخه‌های غیر LTS اوبونتو هست و کسی انتظار نداره که کاملا پایدار باشن. دوما اصلا توی این نسخه‌ها میز کار یونیتی توی نسخه‌های اولیه‌ی خودش قرار داره و وضعش افتضاحه، تا جایی که خیلی از ما گنو/لینوکسی‌های عشق اوبونتو، مدتی اوبونتو رو رها کردیم رفتیم سراغ توزیع‌های دیگه.

پس به همچین دوستانی پیشنهاد می‌کنم که تا مدتی فقط هر مقاله و مطلبی دم دستشون می‌رسته بخونن. حتی همین انجمن رو زیر و رو کنن.
من به شخصه خودم مدتی طول کشید تا با زیر و بم دنیای نرم‌افزار آزاد آشنا بشم.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
برسیم به بحث اصلی

چرا اوبونتو کار می‌کنم با چرا گنو/لینوکس کار می‌کنم خیلی فرق داره. من اینطوری می‌گم.

چرا گنو/لینوکس کار می‌کنم؟!
چون دوست دارم. دنیای آزاد را دوست دارم. دنیای بی حد و مرز را دوست دارم. دنیای همکاری، دنیایی که در آن انسان هنوز انسان است. دیگران را یاری می‌کند، می‌بخشد، می‌آموزد و یاد می‌گیرد.
باید عاشق باشی تا بفمی چه می‌گویم. عاشـــق
باید عشق را درک کنی تا بفهمی چه می‌گویم. عشـــق

خلاصه که شاعر می‌فرماید رهبر من آن هکر ۱۳ ساله‌ایست که با آن سن کمش ۴ خط کد در گیت‌هاب آپلود می‌کند.

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
« پاسخ #294 : 03 بهمن 1392، 10:17 ب‌ظ »
برای اینکه رایگانه و متن بازه
همین که مثل ویندوز احتیاج به کرک نداره خیلی حس خوبی به ادم میده
من بعد از ده سال کار با ویندوز ۲ هفتس که اصلا با ویندوز لوگین نکردم
چون واقعا لینوکس اوبونتو خیلی دنیایی جالبیه
ادم این دنیا رو متعلق به خودش میدونه \\:D/

آفلاین myazdian

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #295 : 24 اردیبهشت 1393، 03:12 ب‌ظ »
دویتان لینوکس کار یک یوال داشتم؟

من توی یک ده زندگی میکنم که نه تلفن هست نه اینترنت فقط منک و کامپیوترم...!!! :) حالا می خوام لینوکس نصب کنم توی به بسم الله میگن آقا باید sudo apt-get update  رو بزنی بعدشم باید sudo apt-get upgrade رو بزنی...!!!! حاما من فلک زده که اینترنت ندارم چیکار کنم؟

می خام برنامه نصب کنم میکه برو libcap نمی دونم چیچی رو اول نصب کن...!!! از کجابیارم آخه رفتم مغازه کامپیوتری سرکوچه گفتم می خواست دومبالم بزاره...!!!

شما بگید باید چیکار کنم.

یک سیستمی که می خواد userfriendly باشه نمیشه به اینترنت وابستگی نداشته باشه؟ یک CD بخریم خیالمون رو راحت کنیم.

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
« پاسخ #296 : 24 اردیبهشت 1393، 03:27 ب‌ظ »
یه راهش اینه:
http://goo.gl/pDwwH1
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
« پاسخ #297 : 24 اردیبهشت 1393، 07:56 ب‌ظ »

من توی یک ده زندگی میکنم که نه تلفن هست نه اینترنت فقط منک و کامپیوترم...!!! :) حالا می خوام لینوکس نصب کنم توی به بسم الله میگن آقا باید sudo apt-get update  رو بزنی بعدشم باید sudo apt-get upgrade رو بزنی...!!!! حاما من فلک زده که اینترنت ندارم چیکار کنم؟

می خام برنامه نصب کنم میکه برو libcap نمی دونم چیچی رو اول نصب کن...!!! از کجابیارم آخه رفتم مغازه کامپیوتری سرکوچه گفتم می خواست دومبالم بزاره...!!!

شما بگید باید چیکار کنم.

یک سیستمی که می خواد userfriendly باشه نمیشه به اینترنت وابستگی نداشته باشه؟ یک CD بخریم خیالمون رو راحت کنیم.

درود

تصور کن یه روز برق نباشه.
پس کامپیوترهای ما هم بلا استفاده می‌شه.
درمورد اینترنت هم دنیا به همچین جایی رسیده. برای همین هم هست که مثلا امسال کروم بوک‌ها (لپ‌تاپ‌هایی که کاملا ابری کار می‌کنن و بدون اینترنت تقریبا هیچی نیستن) ۲۰ درصد فروش لپ‌تاپ‌ها توی آمریکا رو داشتن در حالی که سال قبلش درصدی در حدود ۲ سه درصد داشتن.

یادمون نره که این سیستم‌ها برای دنیای مدرن توسعه داده شدن و دنیای مدرن یعنی جایی خارج مرزهای این کشور، جایی که توش به راحتی اینترنت پر سرعت پیدا می‌شه. (همین بیخ گوشمون، ترکیه، کشورهای عربی و حتی افغانستان)

راحترتین کار برای شما دوست عزیز همینه که dvd های مخازن اوبونتو رو از سایت‌هایی مثل http://www.sito.ir یا http://linuxshop.ir تهیه کنید.

خدا بخواد ما هم یه روزی به دنیا ملحق می‌شیم. :D

لینوکسه دیگه فکر می‌کنه همه چیز اوپن سورسه و فکر می‌کنه همه به اینترنت دسترسی دارن  :P

آفلاین afssaneh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #298 : 06 امرداد 1393، 02:10 ب‌ظ »

خب فبول ندارم در واقع باید به شکل زیر فکر کنی
لینوکس و من به یه انسان شبیه سازی شده تشبیه می کنم که باید با اخلاق و رفتار خاص خودش رفتار کرد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19532
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #299 : 06 امرداد 1393، 06:12 ب‌ظ »

شما بگید باید چیکار کنم.

میتونی DVDهای کامل دبیان رو بخری یا دانلود کنی که به مشکل نداشتن اینترنت برای نصب برنامه ها برنخوری
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن