انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا شما موافق قانون منع ترویج نرم افزار غیر آزاد (قانون ۵ انجمن) هستید ؟

بله
23 (35.9%)
خیر
41 (64.1%)

مجموع آرای اعضا: 64

بستن رای گیری: 21 فروردین 1394، 04:35 ب‌ظ

نویسنده موضوع: آیا شما موافق قانون منع ترویج نرم افزار غیر آزاد هستید ؟  (دفعات بازدید: 28228 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
آقای بهزادی ، چند تا سوال منطقی از شما دارم
۱-کسی شما رو مجبور می کنه راهنمایی های نرم افزار غیر آزاد کمک کنید؟
۲-کسی شما رو مجبور کرده تایپک هایی با چنین محتوایی رو قفل کنید ؟
۳-اگر نرم افزارهای آزاد کامل هستن اگر بقیه بگن ناقص هستن چیزی از نرم افزار آزاد کم می شه که ترویجش ممنوع باشه ؟ (به صورت ساده تر اگر کسی بگه ۲+۲ می شه ۵ دلیلی وجود داره شما جلوی حرفش رو بگیری ؟ مگه با این حرف ۲+۲ تبدیل به ۵ می شه)
۴-کاربرها برای نصب برنامه هاشون توی اوبونتو (چه آزاد چه غیر آزاد ) باید از کجا راهنمایی بگیرن از انجمن ویندوز ! چرا شما مانع می شی فارسی زبان هایی که تجربه دارن به بقیه کمک کنن ؟
۵-وقتی که می خواستید این قانون رو بگذارید چند در صد کاربرها می دونستن که شما قصدتون از این قانون بستن تایپک ها به این شکل بوده و به نظرتون اگر می دونستن قضیه به اینجا ختم می شه آیا قبول می کردن ؟
۶-شرکت کونیکال تمایل داره کاربرهاش زیاد شن و برای اینکه کاربرهاش زیاد شن باید نرم افزارهایی که نیاز دارن (چه آزاد و چه غیر آزاد) روی اوبونتو اجرا بشن ، اصلا روش کونیکال مثل روش شما نیست و من می تونم بگم بسیاری از موارد خود این شرکت ترویج می ده این نرم افزارهای غیر آزاد رو نمونه اش برنامه WPS ! سوال من اینه دلیل اینکه شما کاسه داغ از آش هستید چیه ؟ 

پ.ن : بنده التزام دارم به قوانین انجمن ولی لزوما همه رو قبول ندارم ، این یعنی از سر اجبار برای اینکه مطالبم قفل نشه حاضرم قوانین رو رعایت کنم ولی به هیچ وجه قبولشون ندارم.
« آخرین ویرایش: 28 آذر 1393، 07:42 ق‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
باز هم که دونه دونه نگاه کردی به موارد… گفتم این پنج‌نت مطلب رو کنار هم بذار و جوابت رو پیدا می‌کنی اگه تفکّر منطقی رو آموخته باشی
پس نمیتونید حتی یک دلیل منطقی هم ارائه کنید.
تک تک، دوتا دوتا، سه تا  دوتا، دوتا سه تا، همه با هم، هرجور دیگه که ممکنه،این دلایل(اگه بشه اسمش رو دلیل گذاشت) غیر قابل قبول و غیر منطقی هستن.و شما خودتون هم اگه تفکر منطقی آموخته باشید(!) و تعصب رو کنار بذارید، این رو میدونید.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
دوستانی مثل احسان، یاسر، ح‌م، و حتی خود دانیال من رو کاملا میشناسن (شرمنده، بخوام همه رو لیست کنم خیلی میشن!) و حتی با بعضی از دوستان، در یک دانشگاه تحصیل میکنم و کاملا من رو میشناسن.
رفتارهای کودکانه، حتی در مورد بعضی نرم افزارهای آزاد هم هست، نمونش یک تاپیک بزنید در بخش «برنامه سازی» و در مورد «مونو» که آزاده و نمونه آزاد و لینوکسی دات نت هست سوال بپرسید، ببینید چگونه جواب خواهید گرفت! چرا؟ چون یک نمونه مایکروسافتی هست و این اصلا خوب نیست که چون فلان چیز رو مایکروسافت، اپل، اوراکل و ... ساخته محکوم کنیم و بگیم «بده».
در مورد نرم افزارهای غیر آزاد هم، نگاهی بندازید به فرومهایی مثل Ubuntu Forums یا Linux Questions . در این فرومها به کرات در مورد این نرم افزار ها سوال پرسیده میشه و عده زیادی هم پاسخ میدن. نرم افزارهای غیرآزاد زیادی هستن که فروشی نیستند و توسط «شخص» توسعه داده شدند و نه «شرکت» و حتی اون «شخص» هم گفته که اگر سوال یا مشکلی دارید، از سایر کاربران نرم افزارم بپرسید، یا اگر خودم در دسترس بودم، ازم بپرسید.
مورد بعدی که میخوام در موردش صحبت کنم، همه میدونن که اوبونتو یک «سیستم عامل» هست، و سیستم عامل یعنی چی؟ یعنی بستری که ما روش کار میکنیم. من به شخصه ترجیح میدم با Sublime Text Editor کار کنم تا nano یا gedit، و فرض کنید موقع راه اندازیش مشکلی برام پیش بیاد، و بعد از جست و جو چیزی دستگیرم نشه و بیام اینجا سوال بپرسم، آیا واقعا درسته که تاپیک من قفل بشه؟
همه دوستانی که تلفن من رو دارند میدونن که بنده معتاد (;D) وایبر و ... هستم، و فرض کنید من نتونم وایبر رو راه بندازم، و یا مشکلی دارم که فقط روی «لینوکس» پیش اومده (مثل نویز صدایی که یکی از دوستان در موردش پست دادن)، آیا حق منه که تاپیکم قفل بشه؟
یکم باید روی این قانون کار بشه، مثلا قرار دادن بسته آندرویدی روی «مایکت» رو طوری محکوم کردند که انگار شخص قتل نفس کرده بود! در حالی که خیلی از آزاد کارها روی «اپ استور» برنامه دادن!!!
دوستان عزیز، کمی به خودتون بیاید :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
دوستان این لیست برخی از تاپیک های مربوط به نرم افزارهای انحصاری که در انجمن اصلی ubuntu هست! هیچ کدوم قفل نشدن :
اولیش viber
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2079981&page=3
تازه این تو آخرین مطلبش قشنگه که نوشته :
نقل‌قول
Please start a new thread with a descriptive title in the appropriate sub-forum regarding all other problems/issues/questions about Viber or anything else .
اینم یک نمونه پست خبری که اینم قفل نشده :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2235332
درستش اینکه مثل تاپیک زیر جایگزین هاش معرفی بشه بدون اینکه قفل کنن پستاش رو و نظرات خودشون رو تحمیل کنن به بقیه.بجاش با گفتن مزایای جایگزین آزادش جذب می کنن کاربران رو (دقیقا مثل همون قضیه ترویج و انتخاب دین در کشور ما و سایر کشورها می مونه!)
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2144925
این یک نمونه دیگه که قفلی روش من نمی بینم :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2256585
تو یک از ارسال هاش رسما داره میگه برو فایل deb وایبر رو دانلود کن  ](*,) از این ترویج بیشتر؟؟!!!
نقل‌قول
I've recently gone to Viber. You have to download the deb file from their site as it is not in the Software Centre.
هیچ کدوم از این پست ها قفل نشده بودن و هیچ ناظری جلوی پرسیدن سوالات کاربران در این زمینه رو نگرفته بود!

تو پست زیر رسما داره WPS رو تبلیغ می کنه و لینک دانلودش هم داده :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2148425
یا این پست زیر که اگه تو انجمن ما بود بدون توجه کردن به مشکل طرف زرتی پست قفل میشد و ی جورایی گور بابای یارو  ::):
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2121775
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2197975
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2164719
اینم پستای برنامه ی genymotion :
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2207219
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2237846
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2208118
یعنی این پستای genymotion رو می بینم می سوزم ;D من با چه امیدی پست از genymotion گذاشته بودم و تازه نحوه اجرای native code ها رو روش فهمیده بودم پست داشت جلو می رفت که آقای بهزادی قبول زحمت کردن و بدون کمترین توجهی بلاک کردن و زدن و بردن و رفتن و ... ](*,)
والا اصلا من چیزی به اسم قفل نرم افزارهای غیرآزاد ندیدم  ???
« آخرین ویرایش: 28 آذر 1393، 11:39 ق‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین ئاوات

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
تا الآن از کامیونیتی ها استفاده می کردم ولی توی هیچ کدوم عضو نبودم چون هنوز انجمنی پیدا نکردم که واقعا بدونه چرا داره بحث می کنه، مخالفه یا موافقه مثل اینجا!
به عنوان کسی که از ۸۸ دارم با سیستم های گنو لینوکسی سر و کله می زنم و مثل شما ها نرد یا گیک نیستم بلکه یه کاربر ساده ام باید چند تا نکته به بحثتون اضافه کنم:
۱- دموکراسی چیز عاقلانه ای نیست !

اگه هزار نفر از هزار و یک نفر ساکن کشتی بخوان کشتی رو سوراخ کنن احمقانه است که به دموکراسی اهمیت بدیم مخصوصا اگه اون یه نفر مسوول کشتی باشه !

۲- ناقصه فورکش کن!

اگه می بینین یه چیز اونجور که شما می خواین نیست ولی چیز خوبی فورکش کنید! لازم نیست با کسی که اون رو در اختیار داره بحث کنید یا زد و خورد داشته باشید ! فلسفه نرم افزار آزاد همینه. فورک کنید تا کاربردپذیر تر شه

۳- اولویت با پدیدآورنده هست !

اگه شما دارید زیر اسمی مثل اوبنتو که برند تجاری هست فعالیت می کنید پس باید از مقررات اون برند تبعیت کنید و نمی تونید لایسنسش رو عوض کنید حتی اگه همه کره زمین بخوان!

۴- آزاد هستید !
   اگه می خواید کاری رو انجام بدید آزاد هستید که اون رو انجام بدید به شرطی که اثراتش رو بپذیرید ! می خواید جرم انجام بدید از اثراتش زندان هست، قتل نفس اعدام! و
ازدواج مسوولیت پذیری، پست در مورد غیر انحصاری ها هم تبعات خودش رو داره !

۵- برای خودتون ارزش قائل شوید !
   اگه دارین این بحث رو از اول تا انتها می خونید و با نظر من موافق یا مخالف هستید یعنی حداقل چند ساعت رو صرف یه کار بیهوده می کنید که نه نتیجه ای برای خودتون داره و نه قانونی عوض میشه، تنها راهتون اینه که یا بپذیریدش یا به ۲ رجوع کنید !

با تشکر
« آخرین ویرایش: 28 آذر 1393، 04:19 ب‌ظ توسط ئاوات »
من سیاهم با خطای سفید یا سفیدم با خطای سیاه ؟ من بدم بعضی وقتا خوب یا خوبم بعضی وقتا بد ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱-کسی شما رو مجبور می کنه راهنمایی های نرم افزار غیر آزاد کمک کنید؟
خیر. اگه چنین اجباری بود هرگز این‌جا فعّالیتی نمی‌کردم

۲-کسی شما رو مجبور کرده تایپک هایی با چنین محتوایی رو قفل کنید ؟
بله، قوانین انجمن

۳-اگر نرم افزارهای آزاد کامل هستن اگر بقیه بگن ناقص هستن چیزی از نرم افزار آزاد کم می شه که ترویجش ممنوع باشه ؟
خیر. چیزی از نرم‌افزار آزاد کم نمی‌شه. مثل معروف گربه‌سیاه و بارون و…

اگر کسی بگه ۲+۲ می شه ۵ دلیلی وجود داره شما جلوی حرفش رو بگیری ؟
بله. اگه کسی جلوی بچّه‌ی کوچیک من که تاره داره ریاضی یاد می‌گیره بگه ۲+۲=۵ شدیداً باهاش برخورد می‌کنم

مگه با این حرف ۲+۲ تبدیل به ۵ می شه؟
نه، ولی اطَلاعات غلطی داده می‌شه که ممکنه یک فرد جدید و غیرمسلّط به موضوع رو گمراه کنه

۴-کاربرها برای نصب برنامه هاشون توی اوبونتو (چه آزاد چه غیر آزاد ) باید از کجا راهنمایی بگیرن؟
برای نصب نرم‌افزارهای آزاد از همین‌جا.
برای نصب نرم‌افزارهای غیر آزاد از سامانه‌ی پشتیبانی همون نرم‌افزار.

چرا شما مانع می شی فارسی زبان هایی که تجربه دارن به بقیه کمک کنن ؟
من مانع نمی‌شم، می‌تونن کمک کنن. ولی مطمئناً جاش این‌جا نیست. می‌تونین یه فروم بزنین به اسم نرم‌افزارهای غیرآزاد اوبونتو و اون‌جا مشکل هرکسی که خواستین رو حل کنین، ولی این‌جا قوانین خودش رو داره.

۵-وقتی که می خواستید این قانون رو بگذارید چند در صد کاربرها می دونستن که شما قصدتون از این قانون بستن تایپک ها به این شکل بوده؟
از اون‌جا که این قانون از روز نخست احداث انجمن با یک نفر عضو داخل شرایط و ضوابط بوده باید بگم صددرصدشون

به نظرتون اگر می دونستن قضیه به اینجا ختم می شه آیا قبول می کردن ؟
مهم نیست قبول می‌کردن یا نه. مهم اینه که یه سری چیزهایی بر یه سری چیزهای دیگه ارجحیت داره. الآن که می‌دونن می‌تونن در تصمیم خودشون تجدید نظر کنن و کسی جلوشون رو نمی‌گیره

۶-شرکت کونیکال تمایل داره کاربرهاش زیاد شن و برای اینکه کاربرهاش زیاد شن باید نرم افزارهایی که نیاز دارن (چه آزاد و چه غیر آزاد) روی اوبونتو اجرا بشن، اصلا روش کونیکال مثل روش شما نیست و من می تونم بگم بسیاری از موارد خود این شرکت ترویج می ده این نرم افزارهای غیر آزاد رو نمونه اش برنامه WPS ! سوال من اینه دلیل اینکه شما کاسه داغ از آش هستید چیه ؟
اطّلاعات شما از کنونیکال بسیار ناقصه. اوبونتو هیچ‌گاه نرم‌افزار غیرآزادی رو ترویج نداده، همه‌ی برنامه‌هایی که نوشته پروانه‌ی GPLv3 داشتن و محض نمونه‌ای که اوردی باید بگم WPS هیچ‌وقت در مخازن اوبونتو هم قرار نگرفته، از کجا آوردی که داره ترویجش می‌ده؟
در ضمن حتا اگه خق با تو هم بود لزومی نداره این‌جا مطابق با هرچیزی که کنونیکال گفته پیش بره. کنونیکال یک شرکت تجاری و در کنار جامعه‌ی کاربری، یکی از بزرگ‌ترین حامیان اوبونتو هست، ولی این‌جا فروم کنونیکال نیست، فروم «اوبونتو»ئه و اوبونتو به اعضای جامعه‌ی محلّی این اجازه رو داده که فرومشون رو طبق قوانین خودشون پیش ببرن. با این حال قوانین این انجمن قبل از اعلام عمومی به تأیید شورای جوامع کاربری اوبونتو رسیده و اون زمان هیچ مشکلی باهاش نداشتن، چند روز پیش هم به خاطر همین جریاناتی که راه افتاده دوباره ازشون سوال شد و قوانین رو تأیید کردند. با وجود تأییدهای مکرّر این شورا، به نظر می‌رسه شمایی که کاسه‌ی داغ‌تر از آش شدی و داری با این حرف‌ها فرافکنی می‌کنی.

پ.ن : بنده التزام دارم به قوانین انجمن ولی لزوما همه رو قبول ندارم ، این یعنی از سر اجبار برای اینکه مطالبم قفل نشه حاضرم قوانین رو رعایت کنم ولی به هیچ وجه قبولشون ندارم.
من هم شاید با خیلی از قوانین مشکل داشته باشم، ولی دلیل نمی‌شه اون‌ها رو زیر پا بذارم، باید سعی کنم راه‌حل بهتری براش پیدا کنم. همون‌طور که ریچارد استالمن هم با قانون کپی‌رایت مشکل داشت، ولی به‌جای این که سی دی ویندوز کپی کنه سر چهارراه مجّانی توزیع کنه، رفت قوانین GPL رو بر اساس خود کپی‌رایت نوشت تا اثرش رو خنثا کنه

پس نمیتونید حتی یک دلیل منطقی هم ارائه کنید.
تک تک، دوتا دوتا، سه تا  دوتا، دوتا سه تا، همه با هم، هرجور دیگه که ممکنه،این دلایل(اگه بشه اسمش رو دلیل گذاشت) غیر قابل قبول و غیر منطقی هستن.و شما خودتون هم اگه تفکر منطقی آموخته باشید(!) و تعصب رو کنار بذارید، این رو میدونید.
من آن‌چه شرط بلاغ است با تو می‌گویم، تو هواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. متأسّفانه تفکّر منطقی چیزی نیست که من بتونم به شما یاد بدم. این وظیفه رو در درجه‌ی نخست خانوادهو بعد محیط آموزشی دارن که به انسان منطقی آموختن رو یاد بدن. اگه با کنار هم گذاشتن اون پنج جمله نمي‌تونی نتیجه ی خاصی بگیری از من کاری ساخته نیست جز تأسّف خوردن

رفتارهای کودکانه، حتی در مورد بعضی نرم افزارهای آزاد هم هست، نمونش یک تاپیک بزنید در بخش «برنامه سازی» و در مورد «مونو» که آزاده و نمونه آزاد و لینوکسی دات نت هست سوال بپرسید، ببینید چگونه جواب خواهید گرفت! چرا؟ چون یک نمونه مایکروسافتی هست و این اصلا خوب نیست که چون فلان چیز رو مایکروسافت، اپل، اوراکل و ... ساخته محکوم کنیم و بگیم «بده».
بله، اطلاق برچسب‌های غیرواقعب به هردلیلی از جمله ساخته‌ی اپل یا مایکر.سافت بودن کار جالبی نیست، ولی خب اگه چیزی واقعاً خوب نیست هم باید گفته بشه دیگه…

در مورد نرم افزارهای غیر آزاد هم، نگاهی بندازید به فرومهایی مثل Ubuntu Forums یا Linux Questions . در این فرومها به کرات در مورد این نرم افزار ها سوال پرسیده میشه و عده زیادی هم پاسخ میدن.
بله، هرجایی می‌تونه قوانین خودش رو داشته باشه

نرم افزارهای غیرآزاد زیادی هستن که فروشی نیستند و توسط «شخص» توسعه داده شدند و نه «شرکت» و حتی اون «شخص» هم گفته که اگر سوال یا مشکلی دارید، از سایر کاربران نرم افزارم بپرسید، یا اگر خودم در دسترس بودم، ازم بپرسید.
خب پس باید همین‌کاری که صلحبش گفته رو انجام داد دیگه. مطمئناُ صاحبش نگفته برید توی انجمن‌های فارسی اوبونتو بپرسید!

مورد بعدی که میخوام در موردش صحبت کنم، همه میدونن که اوبونتو یک «سیستم عامل» هست، و سیستم عامل یعنی چی؟ یعنی بستری که ما روش کار میکنیم. من به شخصه ترجیح میدم با Sublime Text Editor کار کنم تا nano یا gedit، و فرض کنید موقع راه اندازیش مشکلی برام پیش بیاد، و بعد از جست و جو چیزی دستگیرم نشه و بیام اینجا سوال بپرسم، آیا واقعا درسته که تاپیک من قفل بشه؟
این انجمن در وهله‌ی نخست مربوط به مشکلاتیه که به خود اوبونتو مربوط می شن. از اون‌جا که اوبونتو سابلایم رو در مخازنش نداره، پرسش در مورد این نرم‌افزار در این‌جا خارج از بحثه. اگه قرار بود اوبونتو از سابلایم پشتیبانی کنه، قبل از هرچیز اون رو به مخازنش اضافه می‌کرد.

همه دوستانی که تلفن من رو دارند میدونن که بنده معتاد (;D) وایبر و ... هستم، و فرض کنید من نتونم وایبر رو راه بندازم، و یا مشکلی دارم که فقط روی «لینوکس» پیش اومده (مثل نویز صدایی که یکی از دوستان در موردش پست دادن)، آیا حق منه که تاپیکم قفل بشه؟
ما تضمینی نداریم که همه‌ی مشکلات افرادی که با اوبونتو کار می‌کنن رو حل کنیم. هدف ما حل مشکلاتیه که افراد با اوبونتو دارن و خب وایبر جزئی از اوبونتو نیست. همون‌طور که غیرمنظقیه از اعضای انجمن انتظار بره مشق من رو که وقت نوشتن رو ندارم بنویسن، چون من با اوبونتو کار می‌کنم، غیر منطقیه که انتظار بره مشکل تو که با اوبونتو کار مي‌کنی رو در کار کردن با وایبر حل کنن.

یکم باید روی این قانون کار بشه، مثلا قرار دادن بسته آندرویدی روی «مایکت» رو طوری محکوم کردند که انگار شخص قتل نفس کرده بود! در حالی که خیلی از آزاد کارها روی «اپ استور» برنامه دادن!!!
هرکس آزاده برنامه‌اش رو هرجایی که خواست بذاره و اتّفاقاً انتخاب‌های بیش‌تر همیشه بهتره، ولی باید این حق رو هم به همه داد که بتونن بدون نصب نرم‌افزار انحصاری کارشون رو انجام بدن. در اون مورد خاص حتا اگه از آزاد نبودن خود بسته‌ی اندرویدی صرف نظر کنیم، این که برای نصبش حتماً باید یک نرم‌افزار انحصاری دیگه رو نصب کرد نه تنها خوشایند نیست، بلکه مستقیماً تبلیغ نرم‌افزار انحصاری هست و فکر می‌کنم همه توافق دارن که جاش توی این انجمن نیست.

دوستان این لیست برخی از تاپیک های مربوط به نرم افزارهای انحصاری که در انجمن اصلی ubuntu هست! هیچ کدوم قفل نشدن :

والا اصلا من چیزی به اسم قفل نرم افزارهای غیرآزاد ندیدم  ???
اولّاً این که ubuntuforums انجمن اصلی ubuntu نیست، یک انجمن مستقله که یکی از بزرگ‌ترین اجتماعات کاربران اوبونتو در جهان رو تشکیل می‌ده و رمز موفّقیتش هم نخستین بودنه. در ضمن من نفهمیدم قوانین اون‌جا دقیقاً چه ربطی به این‌جا داره؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
دانیال عزیز، پستت طولانی بود و من نتونستم نقل قول کنم ولی :

۱. همه اتفاق نظر داریم که اکثر ما، کاربرانی که درون ایران هستیم، برنامه های مورد نیازمون روی گوشی رو از آلترناتیو ها دریافت میکنیم! مثلا بازار و مایکت و یا دوستانی که اپل دارند از سیبچه و تانگبو ... . اف دروید هم یکی از این آلترناتیو هاست، و خب با ذائقه منی که نرم افزار آزاد و متن باز رو دوست دارم سازگار تره، ولی بازم دلیل نمیشه که کسی که اپلیکیشنش روی مایکت و بازار و سیبچه هست، تاپیکش قفل بشه.

۲. فروم ubuntuforums.org فروم اصلی اوبونتو نیست؟ روی چه منطقی این رو میگی؟ وقتی که حتی لاگینش نیازمند داشتن اکانت اوبونتو وان هست!

۳. اینجا بحث در مورد مونو و ... نیست، ولی بعید میدونم نظر همه این باشه که «مونو واقعا خوب نیست». در واقع، این یک تعصب به شکل خطرناک رو داره میرسونه!
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۱. همه اتفاق نظر داریم که اکثر ما، کاربرانی که درون ایران هستیم، برنامه های مورد نیازمون روی گوشی رو از آلترناتیو ها دریافت میکنیم! مثلا بازار و مایکت و یا دوستانی که اپل دارند از سیبچه و تانگبو ... . اف دروید هم یکی از این آلترناتیو هاست، و خب با ذائقه منی که نرم افزار آزاد و متن باز رو دوست دارم سازگار تره، ولی بازم دلیل نمیشه که کسی که اپلیکیشنش روی مایکت و بازار و سیبچه هست، تاپیکش قفل بشه.
باز هم تکرار می‌کنم، کار ایشون در گذاشتن اپلیکیشنش روی هر مارکتی اشتباه نبود، بلکه خیلی هم خوب بود، ولی:
۱. تشویق به نصب مایکت که یک نرم‌افزار انحصاری برای اندرویده چه جایگاهی در انجمن فارسی اوبونتو داره؟
۲. از اون مهم‌تر، اگه اون تاپیک رو نگاه کنی می‌بینی که اصلاً به دلیل ترغیب به استفاده از مایکت یا هرچیز دیگه بسته نشد و فقط تذکّر گرفت، بلکه به این دلیل بسته شد که خود نرم‌افزاری که نوشته بود انحصاری بود.

۲. فروم ubuntuforums.org فروم اصلی اوبونتو نیست؟ روی چه منطقی این رو میگی؟ وقتی که حتی لاگینش نیازمند داشتن اکانت اوبونتو وان هست!
خود اوبونتوفرومز هیچ‌وقت نگفته انجمن رسمی اوبونتوست و بارها تکذیب کرده این عنوان رو. اوبونتو هم تنها کانال‌های IRC و Askubuntu رو به عنوان مکان‌های رسمی برای پشتیبانی معرّفی کرده. داستان لایگن با USSO هم اینه که چند سال پیش این سایت هک می‌شه و اکانت‌هاش به دست هکرها می‌افته. درسته که این انجمن هیچ ربطی به اوبونتو نداشت، ولی چنین اتّفاقی در ذهن مردم برای اوبونتو اثر منفی داره و اوبونتو برای جلوگیری از تکرار چنین اتّفاقی بهشون پیشنهاد می‌ده که برای لاگین از USSO استفاده کنن.

۳. اینجا بحث در مورد مونو و ... نیست، ولی بعید میدونم نظر همه این باشه که «مونو واقعا خوب نیست». در واقع، این یک تعصب به شکل خطرناک رو داره میرسونه!
نظر اغلب افرادی که به صورت حرفه‌ای هم با دات‌نت و مونو و هم با چیزهای مشابه دیگه کار کردن اینه که نه‌تنها مونو که در کل دات‌نت خوب نیست، سنگینه، انحصاریه، تک‌پلتفرمه و… امیدوارم با تصمیمات جدید مایکروسافت این پلتفرم هم بتونه پیشرفت کنه و از حالت قعلی دربیاد، ولی درحال حاضر و این‌جوری که همین الآن هست نپذیرفتن این که دات‌نت خوب نیست نیاز به تعصّب بیش‌از حد داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
من كه به شخصه بيخيال اين موضوع شدم.به ظاهر اينجا ارث پدر آقاي بهزادي و ايشون شخصيتشون مثل ديوار مي مونه (از اين جهت كه روش نميشه تاثير گذاري كرد  ;)) ](*,) ما هر چي هم كه بگيم فايده اي نداره مرغ ي پا داره!
صلاح انجمن خويش ناظران دانند.آقايون ناظر بسم الله بيافتين با قفل دنبال پستاي خاك بر سري !
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین yaiiaj

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
من خودم با تبلیغ نرم افزار غیر آزاد در انجمن اوبونتو موافق نیستم. ولی فرض کنید من باید برای پروژه ام از مایا یا مطلب استفاده کنم.

من چهار راه دارم:

۱-نصب ویندوز در کنار  ابونتو و بعد نصب این نرم افزار ها.
۲- نصب نسخه لینوکسی این نر افزار ها در ابونتو (عملکر بالا)
۳- نصب vmware و نصب ویندوز به صورت مجازی (عملکر قابل قبول)
۴- نصب virtual box و نصب ویندوز به صورت مجازی (بسیار کند و غیر قابل استفاده حداقل برای مایا)

شما کدام روش را پیشنهاد می دهید؟
شما کدام روش را پیشنهاد می دهید؟

کاری که من به صورت تیپیکال همیشه انجام مي‌دم استفاده نکردن از این برنامه‌ها و استفاده از نرم‌افزار آزاد جایگزینه. هزینه‌هاش رو هم دادم با افتخار. اگه فقط باید یکی از این چهار گزینه‌ای که دادی رو انتخاب کنی پیشنهاد من قطعاً گزینه‌ی ۱ هست!

خوب اگه انتخابتون گزینه یک هست پس چرا Autodesk نسخه مخصوص لینوکس هم برای مایا ارائه داده و خیـــلی از نرم افزارهای به قول عزیزان انحصاری نسخه لینوکس هم دارن؟
به نظرم تعصب ما روی نرم افزار آزاد از خود استالمن هم بیشتره :)
تا اوبـونتـو هــست زنــدگـی باید کــرد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خوب اگه انتخابتون گزینه یک هست پس چرا Autodesk نسخه مخصوص لینوکس هم برای مایا ارائه داده و خیـــلی از نرم افزارهای به قول عزیزان انحصاری نسخه لینوکس هم دارن؟
به نظرم تعصب ما روی نرم افزار آزاد از خود استالمن هم بیشتره :)

اکه کشتار انسان‌های بی‌گناه بده، چرا بمب‌های شیمیایی و میکروبی و سلاح‌های کشتار جمعی وجود داره؟

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
نقل‌قول
اکه کشتار انسان‌های بی‌گناه بده، چرا بمب‌های شیمیایی و میکروبی و سلاح‌های کشتار جمعی وجود داره؟
برای تضمین دموکراسی و صلح در دنیا.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
نقل‌قول
کاری به بحث‌های داخل تاپیک ندارم ولی این یه جمله رو که خوندم مغزم سوت کشید. بدون هیچ تواضعی باید بگم خیلی طرز فکر عقب‌افتاده‌ای دارید. فکر کنم خود اونایی که نشسته‌ن این حرفا رو ساخته‌ان و تحویل media داده‌ان، فکر نمی‌کردن حرفشون این همه خریدار داشته باشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
نقل‌قول
کاری به بحث‌های داخل تاپیک ندارم ولی این یه جمله رو که خوندم مغزم سوت کشید. بدون هیچ تواضعی باید بگم خیلی طرز فکر عقب‌افتاده‌ای دارید. فکر کنم خود اونایی که نشسته‌ن این حرفا رو ساخته‌ان و تحویل media داده‌ان، فکر نمی‌کردن حرفشون این همه خریدار داشته باشه.
فکر کنم ایشون بصورت طنز بیان کردن...

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
نقل‌قول
:o