انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه ویندوز و لینوکس  (دفعات بازدید: 54435 بار)

0 کاربر و 20 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sasan67

• Full Member
  • *
  • ارسال: 165
پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #30 : 07 خرداد 1389، 01:55 ق‌ظ »
چرا هیچکس به این مسئله اشاره نمیکنه که ما لینوکس رو کاملا رایگان دریافت میکنیم و حتی یک ریال برای اون پرداخت نمیکنیم.الان مک در برابر ویندوز پیش دستی کرده واین بخاطررفروش بیسابقه این سیستم عامله.حالا اگر لینوکس تنها یک سوم درآمد این سیستمها رو داشت کسی دیگه پشکل بار مک و ویندوز هم نمیکرد.لینوکس پشتیبانی مالی میخواد که نداره ودر چشم انداز خیلی دور هم بنظر نمیاد داشته باشه.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #31 : 07 خرداد 1389، 06:37 ق‌ظ »
سلام
بابا لینوکس چی هست مگه که پشتیبانی مالی بخواد (مطمئن باش اگر روزی به طور کامل از بین رفت مشکل زیادی بوجود نمی یاد)ولی اگر منظورت گنو/لینوکسه که خب این سیستم عامل کاربرای (خاص ) خودش رو داره که همیشه ازش استفاده می کنند بدان که گنو برای رقابت با هیچ سیستم عامل یا نرم افزاری طراحی نشد فقط بزای آزادی کاربران طراحی شده که مک و پیندوز از این چیز بطور نسبی محروم شدند 
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
« پاسخ #32 : 07 خرداد 1389، 10:34 ق‌ظ »
http://osprograms.com/default.asp?itemID=2041&itemTitle=%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87%20%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%20%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%20%D9%88%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B2%20%D9%88%20%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3
سلام
به عقیده من این مقاله هیچ سند علمی ندارد .

۱- نبود منبع برای اثبات این ادعا .

۲- نبود دلیل فنی حتی اشاره به بخش فنی خاص .

و در ضمن : این سایت در زمینه طراحی سایت و فروش هاست و دامین بر مبنای ویندوز و ASP  هست چه دلیلی داره از لینوکس حمایت کنه
آیا این سایت از لینوکس (LAMP)  استفاده میکنه .
جواب این پاسخ ها میتونه ما رو به حقیقت راهنمایی کنه .
موفق و لینوکسی باشید .
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #33 : 07 خرداد 1389، 12:30 ب‌ظ »
یه سوال، تمام سرورهای بنیاد Wikimedia روی GNU/Linuxو BSD هست. حالا چرا چیزیشون نشده با اون همه باگی که توی این مقاله گفته من که از تعجب دارم می‌میرم...

آفلاین EMoshiri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 127
« پاسخ #34 : 07 خرداد 1389، 01:32 ب‌ظ »
میگم چطوره برای اطلاع نویسنده اون مقاله دسته جمعی براشون نامه بزنیم و دلایلمونو براش بگیم.
ضمنا بگیم که میدونیم چرا مطالبشونو اینطوری نوشتن.
یه کم بمبارون نامه ای میشن. برای سلامتیشونم مفیده  ;D

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #35 : 07 خرداد 1389، 03:56 ب‌ظ »
بنده به عنوان کسی که کارم برنامه سازی و شبکه هست اینطور ویندوز و لینوکس رو ارزیابی میکنم

۱ـاگر به دنبال برنامه نویسی برای دسکتاپ هستید چون بیشتر دسکتاپ های دنیا osشون ویندوزه پس برید دنبال ویندوز و کشف نیازهای کاربران ویندوزی
۲ـاگر روی برنامه های سرور کار میکنید باید گفت که لینوکس و کشف خواسته های مدیران شبکه که اکثرا برپایه لینوکسه بهترین انتخاب میتونه باشه
۳ـاگر برنامه ی وب مینویسید این دیگه یعنی آزادی هرکدوم رو دوست دارید انتخاب کنید البته برپایی asp که نیاز به توضیح نداره
۴-اگه دنبال امنیت هستید و کارتون فقط وبگردیه لینوکس بهترین گزینه ممکنه بطوری که نیاز به هیچ سیستم عامل دومی ندارید
۵-اگر دنبال کارهای گرافیکی و بازی هستید ویندوز قطعا نیازهاتون رو به خوبی برآورده میکنه
۶-اگر دنبال کشف دنیایی جدید هستید لینوکس میتونه سالها شما رو به سفرهای عجیب و ژرف ببره
۷-اگر هم خواسته های شما برآیندی از همه اینهاست تعصب رو بزارید کنار و هر دو سیستم عامل رو روی سیستمتون نصب کنید و درخور موقعیت ازشون بهره ببرید

« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1389، 07:33 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #36 : 07 خرداد 1389، 04:24 ب‌ظ »
بنده به عنوان یک کاربر که کارم برنامه سازیه و شبکه هست اینطور ویندوز و لینوکس رو ارزیابی میکنم

۱ـاگر به دنبال برنامه نویسی برای دسکتاپ هستید چون بیشتر دسکتاپ های دنیا osشون ویندوزه پس برید دنبال ویندوز و کشف نیازهای کاربران ویندوزی
۲ـاگر روی برنامه های سرور کار میکنید باید گفت که لینوکس و کشف خواسته های مدیران شبکه که اکثرا برپایه لینوکسه بهترین انتخاب میتونه باشه
۳ـاگر برنامه ی وب مینویسید این دیگه یعنی آزادی هرکدوم رو دوست دارید انتخاب کنید البته برپایی asp که نیاز به توضیح نداره
۴-اگه دنبال امنیت هستید و کارتون فقط وبگردیه لینوکس بهترین گزینه ممکنه بطوری که نیاز به هیچ سیستم عامل دومی ندارید
۵-اگر دنبال کارهای گرافیکی و بازی هستید ویندوز قطعا نیازهاتون رو به خوبی برآورده میکنه
۶-اگر دنبال کشف دنیایی جدید هستید لینوکس میتونه سالها شما رو به سفرهای عجیب و ژرف ببره
۷-اگر هم خواسته های شما برآیندی از همه اینهاست تعصب رو بزارید کنار و هر دو سیستم عامل رو روی سیستمتون نصب کنید و درخور موقعیت ازشون بهره ببرید

1- جاوا نیاز به ویندوز را رفع می کنه. جا داره بگم سی شارپ که گل سر سبد زبان های برنامه نویسی مایکروسافت شده، کوپی جاوا ست.
مشکلات  net framework و آمدن نسخه جدید اون هر چند سال یکبار. یکبار برنامه ای به استادم دادم و روز بعد که رفتم نتیجه را جویا بشم فهمیدم که استاد نتونسته بود برنامه را اجرا کنه و مشکل از net بود.
در ظمن جاوا قابل اجرا بر روی تمام سیستم عامل ها و حتی گوشی های تلفن همراست.

5.1- مک بهترین انتخاب برای کارهای مولتی مدیا، از جمله گرافیک هست. کار کردن به عنوان یک هنرمند، نیاز به کامپیوتری دارد که نیاز های طراحی شخص را برطرف کنه، نه اینکه از او یک نیمچه گیک بسازه. بسیاری از نرم افزارهای گرافیکی برای اولین بار در نسخه های قابل اجرا بر روی مک تولید می شوند. کافی است کتابهای آموزش فتو شاپ را نگاهی بیندازید، اکثرا از فتوشاپ تحت مک آموزش داده شده اند.

5.2- پلی استیشن خیلی بهتره. نمی دونم چرا بعضی ها این را نمی فهمن. واقعا خیلی ها کارشون با کامپیوتر شده فقط بازی، حتی یک سگای قدیمی جذاب تر از ویندوز های امروزی است.
پلی استیشن نیاز به ویروس یابی و نصب مجدد نداره، بهترین جوی استیک هم همراهش هست. قیمتش هم بسیار مناسب تره. تجربه بازی کردن باهاش هم قابل مقایسه با کامپیوتر و ویندوز نیست. بسیاری از بازی ها ممکنه نسخه پلی استیشن داشته باشن و برای پی سی هنوز تولید نشده باشن.

7- سخت افزاری که ویندوز اون را مدیریت کنه، یک تیکه آشغاله. من دقیقا قصد توهین دارم. مدیران مایکروسافت افراد بی شخصیتی هستند و تقلب از ویژگی های بارز شخصیتی اونهاست. پیشرفت های دنیای کامپیوتر، وقتی رنگ مایکروسافت به خودشون می گیرن، دیوار ضخیمی از جهالت بین مصرف کننده و جهان کامپیوتر کشیده میشه. محصولات مایکروسافت تنبلی و سردرگمی و درجا زدن در حماقت را ترویج می کنند.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1389، 04:52 ب‌ظ توسط Comboy »

آفلاین saeedmar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
« پاسخ #37 : 07 خرداد 1389، 06:24 ب‌ظ »
بنده به عنوان یک کاربر که کارم برنامه سازیه و شبکه هست اینطور ویندوز و لینوکس رو ارزیابی میکنم

+1
مائیم و می و مطرب و این کنج خراب        جان و دل و جام و جامه در رهن شراب
فارغ ز امید رحمت و بیم عذاب               آزاد ز خاک و باد و از آتش و آب

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: مقایسه ویندوز و لینوکس
« پاسخ #38 : 07 خرداد 1389، 06:56 ب‌ظ »

1- جاوا نیاز به ویندوز را رفع می کنه. جا داره بگم سی شارپ که گل سر سبد زبان های برنامه نویسی مایکروسافت شده، کوپی جاوا ست.
مشکلات  net framework و آمدن نسخه جدید اون هر چند سال یکبار. یکبار برنامه ای به استادم دادم و روز بعد که رفتم نتیجه را جویا بشم فهمیدم که استاد نتونسته بود برنامه را اجرا کنه و مشکل از net بود.
در ظمن جاوا قابل اجرا بر روی تمام سیستم عامل ها و حتی گوشی های تلفن همراست.
منظور بنده برنامه نویسی برای طیف گسترده ای از کاربران بود که اصولا با توجه به فراگیرتر بودن ویندوز نسبت به لینوکس این مهم با روی آوری به ویندوز بهتر نتیجه میده (بازار هدف).
البته نباید دور از نظر داشت که جاوا بسیار زبان قوی و قابل تحسینه و با وجود این که بنده خودم #C کار هستم جاوا رو ستایش میکنم.

نقل‌قول
5.1- مک بهترین انتخاب برای کارهای مولتی مدیا، از جمله گرافیک هست. کار کردن به عنوان یک هنرمند، نیاز به کامپیوتری دارد که نیاز های طراحی شخص را برطرف کنه، نه اینکه از او یک نیمچه گیک بسازه. بسیاری از نرم افزارهای گرافیکی برای اولین بار در نسخه های قابل اجرا بر روی مک تولید می شوند. کافی است کتابهای آموزش فتو شاپ را نگاهی بیندازید، اکثرا از فتوشاپ تحت مک آموزش داده شده اند.

5.2- پلی استیشن خیلی بهتره. نمی دونم چرا بعضی ها این را نمی فهمن. واقعا خیلی ها کارشون با کامپیوتر شده فقط بازی، حتی یک سگای قدیمی جذاب تر از ویندوز های امروزی است.
پلی استیشن نیاز به ویروس یابی و نصب مجدد نداره، بهترین جوی استیک هم همراهش هست. قیمتش هم بسیار مناسب تره. تجربه بازی کردن باهاش هم قابل مقایسه با کامپیوتر و ویندوز نیست. بسیاری از بازی ها ممکنه نسخه پلی استیشن داشته باشن و برای پی سی هنوز تولید نشده باشن.
دوست عزیز مبحث تایپک "مقایسه ویندوز و لینوکس"هستش نه مقایسه مکینتاش و ps3 و... به همین دلیل نه اون موقع لزومی دیدم که اسم مک و ps رو بیارم نه الان با توجه به چارچوب تایپک لزومی میبینم که متن شما رو رد یا تایید کنم.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #39 : 07 خرداد 1389، 07:04 ب‌ظ »

+1
من خودم تقریبا  تو گروه  7 هستم

آفلاین Comboy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #40 : 07 خرداد 1389، 07:08 ب‌ظ »

منظور بنده برنامه نویسی برای طیف گسترده ای از کاربران بود که اصولا با توجه به فراگیرتر بودن ویندوز نسبت به لینوکس این مهم با روی آوری به ویندوز بهتر نتیجه میده (بازار هدف).
البته نباید دور از نظر داشت که جاوا بسیار زبان قوی و قابل تحسینه و با وجود این که بنده خودم #C کار هستم جاوا رو ستایش میکنم.
دوست عزیز مبحث تایپک "مقایسه ویندوز و لینوکس"هستش نه مقایسه مکینتاش و ps3 و... به همین دلیل نه اون موقع لزومی دیدم که اسم مک و ps رو بیارم نه الان با توجه به چارچوب تایپک لزومی میبینم که متن شما رو رد یا تایید کنم.

شما حیطه کارهای گرافیکی و بازی کردن را در زیر مجموعه ویندوز قرار دادین. من هم دلیل برتر نبودن ویندوز در این زمینه ها را گفتم.
صحبت از مقایسه مک و پلی استیشن نبود، موضوع اینه که ویندوز در زمینه طراحی و بازی نباید اعتبار کاذب کسب کنه.

نوشتن برنامه ها در سی شارپ به جای جاوا (با هدف قرار دادن ویندوز) تنها سودی که دارد، تولید برنامه ها با حجم پایین تر است*. در عوض برنامه شما تنها قابل اجرا بر روی ویندوز است و به احتمال زیاد موقع ارائه برنامه خود، باید یک نسخه از net framework هم در کنار آن قرار دهید (نسخه های جدیدتر زود به زود منتشر می شوند). وگرنه از نظر سینتکس، سی شارپ کوپی جاواست.

*کتابخانه های net موجود، قسمت های تکراری را از برنامه حذف می کند.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 07 خرداد 1389، 07:10 ب‌ظ »
+1
من خودم تقریبا  تو گروه  7 هستم

اکثر کاربرای حرفه ای در گروه ۷ قرار میگیرن چون نیازهای مختلفشون رو با سیستم عامل های مختلف برآورده می کنن

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #42 : 07 خرداد 1389، 07:18 ب‌ظ »
شما حیطه کارهای گرافیکی و بازی کردن را در زیر مجموعه ویندوز قرار دادین. من هم دلیل برتر نبودن ویندوز در این زمینه ها را گفتم.
صحبت از مقایسه مک و پلی استیشن نبود، موضوع اینه که ویندوز در زمینه طراحی و بازی نباید اعتبار کاذب کسب کنه.
من گرافیک و بازی رو خاصا در هنگام قیاس لینوکس و ویندوز زیر مجموعه ویندوز قرار دادم وگرنه همونطور که شما در پست قیلی خودتون به اون اشاره کردید مک در گرافیک محشره و ps3 هم خواصا برای بازیه و اگر کسی میخواد فقط بازی کنه بهتره که دنبال کنسول بره نه بیاد کامپیوتر بخره

نقل‌قول
ناز نظر سینتکس، سی شارپ کوپی جاواست.
بله دقیقا همینطوره و مایکروسافت برای قبضه کردن بازار و رونق دادن به اندیشه هاش #C رو وارد عرصه برنامه سازی کرده.

آفلاین Keivan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
« پاسخ #43 : 07 خرداد 1389، 09:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
من گرافیک و بازی رو خاصا در هنگام قیاس لینوکس و ویندوز زیر مجموعه ویندوز قرار دادم وگرنه همونطور که شما در پست قیلی خودتون به اون اشاره کردید مک در گرافیک محشره و ps3 هم خواصا برای بازیه و اگر کسی میخواد فقط بازی کنه بهتره که دنبال کنسول بره نه بیاد کامپیوتر بخره

به نظر من که موضوع در این مورد خیلی روشن هست. مقایسه ویندوز و لینوکس. نه چیزهای دیگه با خیلی چیزهای دیگه. بحث سر خرید ps3 یا xbox یا ... هم نیست. بحث سر مقایسه 2 سیستم عامل هست که نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارن.

در مورد بازی هم (که اصلا به نظر من مهم نیست) جواب خیلی سادس: با ویندوز میشه خیلی خوب بازی کرد با لینوکس میشه خیلی بد بازی کرد. مایکروسافت دایرکت x رو درست کرده و مدام داره بهبودش میده، پس اعتبار هم باید بگیره. این اعتبار اصلا هم کاذب نیست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #44 : 07 خرداد 1389، 11:11 ب‌ظ »
عجب انجمنی شده! تو تاپیک مقایسه مک و لینوکس ملت راجع‌به ویندوز حرف می‌زنن، این‌جا راجع‌به مک!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن