انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع های لینوکس رو به صورت برنامه های ویندوزی استفاده کنید. :o :o :o  (دفعات بازدید: 13717 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
نقل‌قول
با همین فرمون پیش بره یهو میبینیم اوبونتو ۱۸٫۰۴ علاوه بر نسخه هایی مثل kubuntu, xubuntu, ubuntu-studio و... یه نسخه ی wubuntu هم داره که با بوت لودر ویندوز کار میکنه و در اصل از ویندوز نشات گرفته
نقل‌قول
شتر در خواب بیند پنبه دانه! (منظورم از شتر آقای بیل و کلنگ بود)
تا این لحظه که ویندزد احساس نیاز و خطر رو با هم کرده و میخواد طبق عادت قدیمی اش کپی پیست کنه. همه بعد یه مدت ، در کنار اوبونتو یا فدورا ، آرچ هم نصب می کنن تا کسی نتونه بهشون تحمیل کنه از فلان چیز استفاده کن ، دیگه اینکه توضیعی به نام wubuntu بیاد تا سعی کنه کاربران گنو رو نگه داره خنده داره. (که البته در دنیا ی آزاد بعید هم نیس ولی این کار جامعه ی هدف داره و مطمئنا کاربران فعلی اون جامعه ی هدف نیستن)
لازم نیست فلسفش کامل ویندوز باشه فقط محیطی شکل ویندوز رو بسازه ولی با فلسفه آزاد و اپن سورس اتفاقا خیلیم باحاله 😆😅
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
نقل‌قول
با همین فرمون پیش بره یهو میبینیم اوبونتو ۱۸٫۰۴ علاوه بر نسخه هایی مثل kubuntu, xubuntu, ubuntu-studio و... یه نسخه ی wubuntu هم داره که با بوت لودر ویندوز کار میکنه و در اصل از ویندوز نشات گرفته
نقل‌قول
تا این لحظه که ویندزد احساس نیاز و خطر رو با هم کرده و میخواد طبق عادت قدیمی اش کپی پیست کنه. همه بعد یه مدت ، در کنار اوبونتو یا فدورا ، آرچ هم نصب می کنن تا کسی نتونه بهشون تحمیل کنه از فلان چیز استفاده کن ، دیگه اینکه توضیعی به نام wubuntu بیاد تا سعی کنه کاربران گنو رو نگه داره خنده داره. (که البته در دنیا ی آزاد بعید هم نیس ولی این کار جامعه ی هدف داره و مطمئنا کاربران فعلی اون جامعه ی هدف نیستن)
لازم نیست فلسفش کامل ویندوز باشه فقط محیطی شکل ویندوز رو بسازه ولی با فلسفه آزاد و اپن سورس اتفاقا خیلیم باحاله 😆😅

ویندوز آزاد => ReactOS
البته هنوز خیلی راه داره تا آماده‌ی استفاده روزانه بشه.
دوستان کسی پیوندی داره که خود مایکروسافت حرفی در این مورد زده باشه برای مطالعه‌ی بیشتر؟
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
نقل‌قول
نقل‌قول
نقل‌قول
نقل‌قول
نقل‌قول
اول اینکه در نت جستجو کردم :
windows philosophy
نتیجه ی خاصی در بر داشت!
اونجا که اون دوستمون میگه wubuntu از ویندزد نشات خواهد گرفت!! بماند که سورس ویندزد رو میخوان از کجا بیارن!!! هسته ی لینوکسی چی میشه اونوقت؟!؟! آخه گفته میشه w + ubuntu
حتما منظور اینکه ظاهر شبیه ویندزد باشه ، یعنی برای اینکه ویندزد نتونه در زمینه ی دسکتاپ گنو لینوکس رو حذف کنه (نظر شخصی یکی از کاربران) باید یه نسخه ی اوبونتو با میزکار مشابه ویندزد توسعه بده ! و من هم دو تا دلیل آوردم   : اول اینکه کاملا مشخصه اونا به گنو لینوکس نیاز دارن و برای راضی نگهداشتن کاربرانش مجبوره چنین نرم افزار هایی بده بیرون ، در حالی که کاربران گنو لینوکسی ، با اختیار خودشون از منجلاب ماکروشافت اومدن بیرون!
مورد دوم اینکه خواسته ی عموم کاربران ، یک دسکتاپ مشابه ویندزد نیست! در دنیای آزاد من دوست ندارم که یه نفر برام تصمیم بگیره که منو کجا باشه آیکنش چی باشه هاور کردم روش استایلش چطوری باشه و ... و اگر قرار بر توسعه ی چنین چیزی باشه که همین الان هم هست یه همچین چیزایی ، حتما کاربران تازه ورود رو هدف قرار داده ( لینوکس مینت هم تازه وارد ها رو هدف قرار داده ) و گمان نمی کنم کسی که یه مدت با اوبونتو کارکرده باشه به این چیزا راضی بشه و باز هم گمان نمی کنم اگر چنین فردی تصمیم به ترک گنو لینوکس گرفته باشه با دیدن یه همچین میزکاری موندنی بشه! مخصوصا با این همه میزکار رنگارنگ که هست من چنین احساس نیازی نمی کنم ولی ممکنه دوستانی هم باشن که طبیعی هم هست ، ولی نمی تونه هدف اصلی باشه ، ولی بودنش هم بد نیست یادمه همین دو سه ماه پیش بود یه سایتی مراحل نوشته بود که بعد نصب بسته و ... دسکتاپ مشابه وین سون میشه اما مشکل ناپایداری داشت اگه بگردین در نت پیدا می کنین
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1396، 11:45 ب‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
با سلام
دوستان خون سردی خودتون رو حفظ کنین و در مورد یک چیزی که هنوز اتفاق افتاده این طوری کارشناسی نظر ندین.
باید صبر کنیم تا ببینیم نحوه ی اجراش چطوریه ؟ آیا صرفاً از عملکردی مشابه یک VM داره یا نه قراره یک تحول بنیادین رخ بده (مورد دوم رو خودم بعید می دونم و حدسم اینه که با الگوریتمی شبیه به یک ماشین مجازی طرف خواهیم بود تا یه نرم افزار کامل که هم خوانی خوب و کاملی رو با ویندوز داشته باشه (مثل نرم افزارهای نوشته در #C که هم خوانی خوبی با ویندوز دارن))
باید صبر کرد ...
تجربه نیشون داده ویندوز حتی در اجرای نرم افزارهای گنو/لینوکسی هم قدرت خوبی رو نداره چه برسه به اجرای کل سیستم عامل ! فقط باید صبر کرد و دید (نمونش Bash که با جنجال زیاد گفتن به ویندوز اومده ولی واقعیتش اینه که اینقدر ضعیف بود که من به شخصه Power shell رو توی ویندوز ترجیح می دم تا بشی که روی ویندوز قرار داره)
فقط زمان می تونه مشخص کنه آینده چی میشه ولی وظیفه ی ما به عنوان کاربر اینه که تحت هر شرایطی بهترین رو انتخاب کنیم اونم بدون تعصب !
من در این مورد با سلمان عزیز (که یه چند وقتی هم کم پیدا بود  :)‌ ) هم نظرم و کلیت این کار رو بدون اشکال می بینم
من بر خلاف خیلی ها به هیچ عنوان رو اسم مایکروسافت حساسیت ندارم (و با اومدن اسمش اقدام به فرار نمی کنم) مشکل من با سیاست های مایکروسافته نه خودش , که خوشبختانه با روی کار اومدن ساتلا نادلا اوضاع این سیاست گذاری کلان مایکروسافت نسبت به زمان استیو بالمر بهتر شده (نمی گم همه چی اوکیه می گم فقط بهتر شده همین !)
و اگر یک روز مایکروسافت به طور کامل دست از این سیاسیتش برداره و به دنیای اوپن سورس بیاد و برای مثال یک توزیع گنو/لینوکسی بده بیرون (یا اصن یه چیز اوپن سورس بهتر رو رونمایی کنه مثلاً یه چیز تو مایه های گنو(با کرنل hurd)) من به شخصه از این حرکت مایکروسافت استقبال می کنم ...
در کل این حرکت مایکروسافت و نحوه ی اجرای این حرکت و حرکات بعدی مایکروسافت می تونه تاثیر گذار باشه تو اقدام های آتی کاربران گنو پس فقط باید صبر کرد چون تمام این اتفاقات قراره تو آینده اتفاق بیوفته ولی اگه یه نگاه به گذشته بندازیم مایکروسافت هیچ وقت تو حذف و نابود کردن گنو (که بعضی از کاربرا بهش اشاره کردن) موفق نبوده و در تمام دوران ها فقط شعار حذف کردن داده شده همین !
« آخرین ویرایش: 13 خرداد 1396، 03:14 ق‌ظ توسط ali76 »

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering
طرفدارهای گنو کم نمیشن. چون کاربرای گنو خب گنو استفاده می‌کنن، نه ویندوز!

طرفدار ها که نه اما روی تازه کارها تاثیر داره

مشکل شما همینه دیگه! این پیام بالایی داداش رسول ام رو بخون ، اصلا معنی نداره لینوکس نرم افزار باشه ، لینوکس هسته اس ، یا الان شبیه ساز اش رو ایجاد کرده که خودمون میگیم شبیه ساز دیگه! یا همون ویرچوال باکس رو به صورت شیک بسته بندی کرده!
ویرچوال باکس هم به صورت برنامه نصب میشه! بعد منابع رو تقسیم میکنه و ... ولی تاجایی که من خوندم این یه شبیه سازه و محیط اوبونتو و فدورا رو میخواد شبیه سازی کنه.
آخه وضوع همینه دیگه... همونطور که رسول گفت اون گنو نیست و یه سری از ابزار ها رو استفاده میکنن...
یعنییه چیز تیکه و پاره رو به ویندوزیا به عنوان اوبونتو معرفی میکنن

اینکه توضیعی به نام wubuntu بیاد تا سعی کنه کاربران گنو رو نگه داره خنده داره. (که البته در دنیا ی آزاد بعید هم نیس ولی این کار جامعه ی هدف داره و مطمئنا کاربران فعلی اون جامعه ی هدف نیستن)
ویندوز آزاد => ReactOS
اونجا که اون دوستمون میگه wubuntu از ویندزد نشات خواهد گرفت!! بماند که سورس ویندزد رو میخوان از کجا بیارن!!! هسته ی لینوکسی چی میشه اونوقت؟!؟! آخه گفته میشه w + ubuntu
حتما منظور اینکه ظاهر شبیه ویندزد باشه ، یعنی برای اینکه ویندزد نتونه در زمینه ی دسکتاپ گنو لینوکس رو حذف کنه (نظر شخصی یکی از کاربران) باید یه نسخه ی اوبونتو با میزکار مشابه ویندزد توسعه بده !

wubuntu صرفا یه شوخی بود ;D ;D ;D
منظورم از wubuntu استفاده ی بیشتر ویندوز از اوبونتو تو نسخه های بعدی + تبدیل windows power shell به terminal power shell در عین تجاری بودن و افزایش قیمت بود. ;D ;D ;D
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین Behtash

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
اینکه مایکروسافت بخواد اینکار و انجام بده به نظرم خیلی کار خوبیه . حتی اگر به یک نحوی (حالا چیزی مثل شبیه ساز های اندروید یا هر طور دیگه ای) اوبونتو رو وارد ویندوز کنه خیلی کار جالبی انجام داده میدونید چرا ؟
یکی از مزیت های این کار و به نظرم مهمترین مزیتش اینه که بعضی ها واقعا به خاطر کارشون (مثل گرافیست ها) مجبور هستند که روی ویندوز بمونند . تورو خدا نیاید بگید که گیمپ بهتره چون توی فتوشاپ فقط خود فتوشاپ نیست که مهمه کلی اکشن و براش و ... هست که یک گرافیست بهش نیاز داره . حالا اگر یک گرافیست روی ویندوزش بتونه فتوشاپ رو داشته باشه و به شغلش ادامه بده و کارهای دیگشو با اوبونتو انجام بده به نظرم خیلی این کار خوب باشه . کم کم وقتی ببینه که میتونه چقدر با سرعت بالا کارهای روزانش رو با اوبونتو انجام بده خوب جذب میشه . من کسایی رو میشناسم که به خاطر شغلشون مجبور هستند روی ویندوز بمونند و نمیتونند مداوم روی دو تا سیستم عامل سوییچ کنند .
به نظرم جامعه اپن سورس باید بیاد به کمک مایکروسافت و این کارو عملی کنه . اینکه الان بیام بگیم وای مایکروسافت میخواد چه کار بدی کنه به نظرم اصلا درست نیست . ماها که مزه ی کار با گنو/لینوکس رو چشیدیم این بهترین فرصت هست که موقعی که این کار عملی شد بیایم و به آدمای اطرافمون توصیه کنیم برای تفریحم که شده اوبونتو رو نصب کنند و کاملا براشون توضیح بدیم و سعی کنیم بکششونیمشون به سمت این سیستم عامل .
تحلیل ها خوبه ولی واقعا چند نفرمون سعی کردیم که افراد اطرافمون و اونهایی که در شبکه های اجتماعی در ارتباط هستیم باهاشون رو ترقیب کنیم به استفاده از اوبونتو؟ به نظرم این کار رو باید فرصت دونست چون به نظر من مایکروسافت میخواد کاربرهاشو تو ویندوز موندگار کنه ولی غافل هست از اینکه چقدر گنو/لینوکس میتونه برای خیلی از کاربرها جذاب باشه و تعداد کاربر های خودشو داره با این کار کم میکنه

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
نقل‌قول
مشکل من با سیاست های مایکروسافته نه خودش , که خوشبختانه با روی کار اومدن ساتلا نادلا اوضاع این سیاست گذاری کلان مایکروسافت نسبت به زمان استیو بالمر بهتر شده (نمی گم همه چی اوکیه می گم فقط بهتر شده همین !)
سگ زرد برادر شغاله!

نقل‌قول
فقط زمان می تونه مشخص کنه آینده چی میشه ولی وظیفه ی ما به عنوان کاربر اینه که تحت هر شرایطی بهترین رو انتخاب کنیم اونم بدون تعصب !
حتی اگر ویندزد بتونه گنو لینوکس رو به صورت یه نرم افزار معمولی اجرا کنه بازم آزاد نیست و اگر فلسفه ی گنو رو هم بی خیال بشیم ، باز هم نمی تونه نیاز های کاربران رو تامین کنه ، اصلا من موندم وقتی میشه به صورت مجزا اوبونتو رو نصب کرد و به این خوشگلی داره کار میکنه ، چرا باید این آزادی رو ول کنم و به آزادی که ویندزد در قالب یه نرم افزار میده دل خوش کنم؟

نقل‌قول
یکی از مزیت های این کار و به نظرم مهمترین مزیتش اینه که بعضی ها واقعا به خاطر کارشون (مثل گرافیست ها) مجبور هستند که روی ویندوز بمونند . تورو خدا نیاید بگید که گیمپ بهتره چون توی فتوشاپ فقط خود فتوشاپ نیست که مهمه کلی اکشن و براش و ... هست که یک گرافیست بهش نیاز داره .
به قول استالمن بهتره از نرم افزار های ضعیف ولی آزاد گنو لینوکس استفاده کنیم. به نظر من هم ، اگر بخواییم آینده ی خوبی رو در زمینه ی نرم افزار رقم بزنیم بهتره که از نرم افزار های انحصاری استفاده نکنیم.
قبول می کنم درامد نرم افزار آزاد کمتر از نرم افزار انحصاری برای شخص من خواهد بود ولی من نمی تونم تنها به فکر خودم باشم. خود من هم فعلا نمی تونم با گیمپ کار کنم چون محیطش با فتوشاپ فرق میکنه و ابزار هاشو خیلی هم نمیشناسم ، البته من با فتوشاپ در سطح حرفه ای هم کار نمی کردم ، ولی عطایش را به لقایش بخشیدم ، حالا وقتی یه گرافیست اعتقاد بالا رو داشته باشه میاد سمت گنو لینوکس ، وگرنه بحث باهاش هیچ ارزشی نداره.

نقل‌قول
ولی اگه یه نگاه به گذشته بندازیم مایکروسافت هیچ وقت تو حذف و نابود کردن گنو (که بعضی از کاربرا بهش اشاره کردن) موفق نبوده و در تمام دوران ها فقط شعار حذف کردن داده شده همین !
نه زور این به حذف اون میرسه نه زور اون به حذف این ، در دو مزایا و معایبی دارن و کاربران خاص خودشونو دارن ولی بحث این هست که آیا این قابلیت میتونه کاربران گنو لینوکس رو بکشه سمت خودش؟ و به نظر من این پاسخ منفیه

نقل‌قول
گنو/لینوکس رو چشیدیم این بهترین فرصت هست که موقعی که این کار عملی شد بیایم و به آدمای اطرافمون توصیه کنیم برای تفریحم که شده اوبونتو رو نصب کنند و کاملا براشون توضیح بدیم و سعی کنیم بکششونیمشون به سمت این سیستم عامل .
دقیقا قراره همین کار رو بکنیم ;D ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من هنوز نفهمیدم مشکلش کجاست؟ کسی که گنو استفاده کرد باشه و فلسفه‌اش رو درک کرده باشه که هزار سال برنمی‌گرده رو ویندوز انحصاری! اتّفاقاً خیلی خبر خوبیه. چون کسی که فقط به خاطر اجبار از گنو/لینوکس (که بهش هم می‌گفت لینوکس حتا) استفاده می‌کرد و براش فلسفهٔ نرم‌افزار آزاد مهم نبود، ممکنه بره رو همون ویندوز کارهاش رو انجام بده که خب عالیه، شرّش از سر ما کم می‌شه. از اون‌طرف هم ممکنه افرادی با دیدن قدرت ابزارهای یونیکسی روی ویندوز، جذب بشن به استفاده از نرم‌افزار آزاد و آشنا شدن باهاش که این هم خیلی عالیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
من نظرم این هست که معنی نرم‌افزار آزاد یعنی «نرم‌افزار برای همه» نه اینکه ما می‌تونیم استفاده کنیم ولی مایکروسافت نه. اگه مایکروسافت لایسنس رو رعایت کنه و جایی زیرآبی نره، پروانه‌های آزاد مثل جی‌پی‌ال بهش این اجازه رو می‌دن که هرکاری دلش خواست انجام بده.

اتفاقا من مشکل رو نه در استفاده‌ی مایکروسافت از نر‌م‌افزار آزاد بلکه در این دیدگاهی می‌بینم که مایکروسافت داره رواج می‌ده مبنی بر لایسنس‌های MIT و BSD که آزاد هستن ولی به راحتی می‌شه اون‌ها رو انحصاری کرد.

آفلاین Behtash

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
نقل‌قول
یکی از مزیت های این کار و به نظرم مهمترین مزیتش اینه که بعضی ها واقعا به خاطر کارشون (مثل گرافیست ها) مجبور هستند که روی ویندوز بمونند . تورو خدا نیاید بگید که گیمپ بهتره چون توی فتوشاپ فقط خود فتوشاپ نیست که مهمه کلی اکشن و براش و ... هست که یک گرافیست بهش نیاز داره .

به قول استالمن بهتره از نرم افزار های ضعیف ولی آزاد گنو لینوکس استفاده کنیم. به نظر من هم ، اگر بخواییم آینده ی خوبی رو در زمینه ی نرم افزار رقم بزنیم بهتره که از نرم افزار های انحصاری استفاده نکنیم.
قبول می کنم درامد نرم افزار آزاد کمتر از نرم افزار انحصاری برای شخص من خواهد بود ولی من نمی تونم تنها به فکر خودم باشم. خود من هم فعلا نمی تونم با گیمپ کار کنم چون محیطش با فتوشاپ فرق میکنه و ابزار هاشو خیلی هم نمیشناسم ، البته من با فتوشاپ در سطح حرفه ای هم کار نمی کردم ، ولی عطایش را به لقایش بخشیدم ، حالا وقتی یه گرافیست اعتقاد بالا رو داشته باشه میاد سمت گنو لینوکس ، وگرنه بحث باهاش هیچ ارزشی نداره.
به نظر من الان این تفکر یکم اشتباه هست . چون ببینید وقتی کارفرما از شما یک کار گرافیکی خیلی قوی می خواد شما نمیتونید بگید که من طبق اصولم نمیخوام از ابزارهای قدرتمندی مثل ایلاستریتور و فتوشاپ یا 3Dmax استفاده کنم میخوام برم با بلندر و گیمپ استفاده کنم خوب کارفرما کارشو میده به کس دیگه ای چون کار شما کند تر پیش مکیره و کیفیت نهایی اون چیزی نمیشه که بتونی هزینه ی واقعی رو دریافت کنی . من خودم عاشق گنو/لینوکس هستم چون از سرو کله زدن با کامپیوتر لذت میبرم و دوست دارم چیزی که دارم باهاش کار میکنم روی همه اجزاش مسلط باشم ولی بیایم قبول کنیم که نمیشه به کسی که کارهای چند ساله داره با ویندوز و ابزار های بسیار زیادی که براش تولید شده یک دفعه بگیم که چرا داری با این سیستم عامل مزخرف کار میکنه . این صحبت شما مثل این میمونه که تلویزیون مدام میگه جنس ایرانی بخرید . خوب منی که یک بودجه ی محدودی دارم نمیرم هزینه ی یک تلویزیون ایرانی بکنم که از فردا 1000 تا مشکل براش پیاد . میرم همون اول با هزینه ی بیشتر تلویزیون سونی میخرم تا چند سال بدون هزینه برام کار کنه .
درسته که توزیع های گنو/لینوکسی برای برنامه نویس ها و اون هایی که کار تولید نرم افزار و وبو انجام میدند خیلی قوی هست و اصلا قابل مقایسه با ویندوز نیست ولی محیطش یکم برای کسایی که تازه کار هستند و متاسفانه چند سال با ویندوز کار کردند گیج کننده هست . ماها باید بیایم و این روند انتقال رو راحت تر کنیم .
« آخرین ویرایش: 13 خرداد 1396، 06:16 ب‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
کسی که فقط به خاطر اجبار از گنو/لینوکس (که بهش هم می‌گفت لینوکس حتا) استفاده می‌کرد و براش فلسفهٔ نرم‌افزار آزاد مهم نبود، ممکنه بره رو همون ویندوز کارهاش رو انجام بده که خب عالیه، شرّش از سر ما کم می‌شه
;D :lolflag:

به نظر من هم اتفاق بدی نیست! من خیلیارو میشناسم که مدت زمان زیادیه دوست دارن گنو/لینوکسو امتحان کنن اما از نصبش میترسن و طرفش نمیرن >:(!
این اتفاق میتونه باعث بشه طرز فکر اینجور آدمها نسبت به لینوکس عوض بشه.
مثلا اونها فکر میکنن نصب برنامه تو ویندوز خیلی از نصبش تو لینوکس راحتتره.در صورتی که برای ویندوز ۱- باید تو اینترنت دنبال آخرین ورژنش بگردن ۲-دانلودش کنن۳-دنبال کرکش :( بگردن و دانلوش کنن ۵-فایل دانلودیشو اکسترکت و نصب کنن(چون اکثرا زیپه) و کرکش کنن
ولی اگه ببینن تو گنو/لینوکس با یه کامند ساده برنامه نصب میشه,نظرشون عوض میشه و متوجه میشن که نصب کل سیستم عامل هم میتونه همینقدر راحت باشه(مخصوصا که به نصب درایورو آنتی ویرویو این چرتو پرتا نیازی ندارن) ترسشون میریزه و ممکنه به گنو/لینوکس محاجرت کنن.
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
به نظر من الان این تفکر یکم اشتباه هست .
ولی بیایم قبول کنیم که ...
نظر شما و هر دوستی که از فتوشاپ و ایلیس استفاده میکنه قابل احترامه و من هم میتونم نظر خودمو داشته باشم. همون طور که گفتم ، فردی که به آزادی نرم افزار و عدم سلطه ی این قبیل شرکت ها اعتقاد نداره ، میتونه این نرم افزار ها رو بخره یا کرک کنه و استفاده کنه ازشون و من با این افراد بحثی ندارم.

ولی بیایم قبول کنیم که نمیشه به کسی که کارهای چند ساله داره با ویندوز و ابزار های بسیار زیادی که براش تولید شده یک دفعه بگیم که چرا داری با این سیستم عامل مزخرف کار میکنه .
تا زمانی که کاربر ویندزد نیاز به یک سیستم عامل مثل گنولینوکس نکنه یا اهمیتی به فلسفه و اصول اخلاقی مد نظر نداشته باشه ، دلیلی نداره من بگم چرا داری از این ویندزد مزخرف استفاده می کنی ، چون مزخرف تعریف مشخص نداره و بیشتر به نیاز ها و سطح هوش و همچنین سطح تلاش ما بستگی داره و ممکنه بگه اوه! نصب نرم افزار از طریق کد و ترمینال مزخرفه!

این صحبت شما مثل این میمونه که تلویزیون مدام میگه جنس ایرانی بخرید . خوب منی که یک بودجه ی محدودی دارم نمیرم هزینه ی یک تلویزیون ایرانی بکنم که از فردا 1000 تا مشکل براش پیاد . میرم همون اول با هزینه ی بیشتر تلویزیون سونی میخرم تا چند سال بدون هزینه برام کار کنه .
این بحث به اینجا ربطی نداره و فکر کنم اگه بخوام در این مورد حرف بزنم خلاف قوانین انجمن باشه ، من گرفتم شما چی میگی پس این طوری نظرم رو بگم که اگر اون سال ها جنبش نرم افزار آزاد شکل نمی گرفت و شرکت های انحصاری کل بازار رو در دست می گرفتن ، من و شما نمی تونستیم بشینیم و با هم بحث کنیم ، این شرکت هایی که برای پول بیشتر هر کاری می کنن ، حداقل کار شیطانی که به ذهنم میرسه اینکه در فضای وب امنیت واسه مردم نمی زاشتن و یه سیستم عامل امن چند ده هزار دلاری میدادن بیرون و میگفتن که ، ما زحمت کشیدیم و نشستیم این سیستم عامل امن رو نوشتیم و شایسته اس که سی هزار دلار بدید تا بتونید از رمز ایمیلتون محافظت کنید! هر کس هم که پول نداره لیاقت استفاده از تکنولوژی رو نداره! اثبات تحقق این ادعا در صورت نبودن جنبش های مخالف نرم افزار انحصاری برای شمایی که تجربه داری کار سختی نیس. همین باگ هایی رو که ایجاد کردن تا بتونن اطلاعات شخصی کاربران رو بدزدند و چه درامد های غیر قانونی و غیر اخلاقی که در نیاوردند. اما کمترین نعمت وجود گنو لینوکس میتونه کنترل این شیاطین باشه. من قدرت گیمپ رو نمی دونم ولی میدونم فتوشاپ فوق العاده اس ولی برای احترام به عقاید شخصی خودم هم که شده از فتوشاپ کرکی قصد ندارم استفاده کنم. حال اگر کسی مخالف نظر من عقیده ای داشته باشه ، میتونه هر انتخابی که بخواد بکنه.

بحث هم متاسفانه به انحراف کشیده شد من قصد داشتم بگم که این کار ویندزد هیچ تاثیر منفی بر کاربران گنو نداره ، به قول دانیال میرن ویندزد از شرشون خلاص میشیم ولی میشه در نظر گرفت که تعداد زیادی هم ترسشون بریزه و بیان این سمت. حداقل برای من که تاثیری نداره.
« آخرین ویرایش: 13 خرداد 1396، 09:39 ب‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
پ ن:
همه فرار کنید مایکروسافت حمله کرده  ](*,) ](*,) ](*,) فکرشو کنید‌‌‍، توزیع های مختلف رو از ویندوز استور نصب کنید!!! :-X ](*,)[/shadow]

چه اشکالی داره؟

یخوده مسخره میشه  :( هیچوقت نمیتونم درک کنم یکی توزیع های مختلف و مثل برنامه توی ویندوز نصب کنه :(
بنظر من که خیلی هم جالب هست.
مرحوم  wubi  بدی داشت مگه !

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
نقل‌قول
نقل‌قول
نقل‌قول
نقل‌قول
خوب شما سرچ کن
ukui  یا  ubuntu kylin 17.04 desktop
نقل‌قول
اول اینکه در نت جستجو کردم :
windows philosophy
نتیجه ی خاصی در بر داشت!
حتما منظور اینکه ظاهر شبیه ویندزد باشه ، یعنی برای اینکه ویندزد نتونه در زمینه ی دسکتاپ گنو لینوکس رو حذف کنه (نظر شخصی یکی از کاربران) باید یه نسخه ی اوبونتو با میزکار مشابه ویندزد توسعه بده ! و من هم دو تا دلیل آوردم   : اول اینکه کاملا مشخصه اونا به گنو لینوکس نیاز دارن و برای راضی نگهداشتن کاربرانش مجبوره چنین نرم افزار هایی بده بیرون ، در حالی که کاربران گنو لینوکسی ، با اختیار خودشون از منجلاب ماکروشافت اومدن بیرون!
مورد دوم اینکه خواسته ی عموم کاربران ، یک دسکتاپ مشابه ویندزد نیست! در دنیای آزاد من دوست ندارم که یه نفر برام تصمیم بگیره که منو کجا باشه آیکنش چی باشه هاور کردم روش استایلش چطوری باشه و ... و اگر قرار بر توسعه ی چنین چیزی باشه که همین الان هم هست یه همچین چیزایی ، حتما کاربران تازه ورود رو هدف قرار داده ( لینوکس مینت هم تازه وارد ها رو هدف قرار داده ) و گمان نمی کنم کسی که یه مدت با اوبونتو کارکرده باشه به این چیزا راضی بشه و باز هم گمان نمی کنم اگر چنین فردی تصمیم به ترک گنو لینوکس گرفته باشه با دیدن یه همچین میزکاری موندنی بشه! مخصوصا با این همه میزکار رنگارنگ که هست من چنین احساس نیازی نمی کنم ولی ممکنه دوستانی هم باشن که طبیعی هم هست ، ولی نمی تونه هدف اصلی باشه ، ولی بودنش هم بد نیست یادمه همین دو سه ماه پیش بود یه سایتی مراحل نوشته بود که بعد نصب بسته و ... دسکتاپ مشابه وین سون میشه اما مشکل ناپایداری داشت اگه بگردین در نت پیدا می کنین

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
من هنوز نفهمیدم مشکلش کجاست؟ کسی که گنو استفاده کرد باشه و فلسفه‌اش رو درک کرده باشه که هزار سال برنمی‌گرده رو ویندوز انحصاری! اتّفاقاً خیلی خبر خوبیه. چون کسی که فقط به خاطر اجبار از گنو/لینوکس (که بهش هم می‌گفت لینوکس حتا) استفاده می‌کرد و براش فلسفهٔ نرم‌افزار آزاد مهم نبود، ممکنه بره رو همون ویندوز کارهاش رو انجام بده که خب عالیه، شرّش از سر ما کم می‌شه. از اون‌طرف هم ممکنه افرادی با دیدن قدرت ابزارهای یونیکسی روی ویندوز، جذب بشن به استفاده از نرم‌افزار آزاد و آشنا شدن باهاش که این هم خیلی عالیه.
چطور از شرشون راحت میشید؟
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC