انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر می‌رسد تلگرام مسدود شده است ، به کدام پیام‌رسان مهاجرت کنیم؟  (دفعات بازدید: 19851 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
قبول کن تو وبلاگ جادی یه چیزایی هست که واسه جامعه ما که از خیلی از جهات نوپاست، میتونه مضر باشه... بنظر شخصی خودم مطالب وبلاگ جادی تو جامعه ما که والدین کنترلی روی شبکه اینترنت ندارند(واقعا سوادش نیست)، میتونه برای نوجوانان خسارات های جبران ناپذیری داشته باشه...
ممکنه یک مورد از این موارد مضر رو نام ببری. از ده دوازده سال پیش، وبلاگ جادی رو می‌خونم و تا به حال جز مطالب مفید، چیزی توش ندیدم.

من واقعا از نظر آزادی بیان محددیتی نمیبینم.
این که وبلاگ یک نفر رو فیلتر می‌کنن، محدود کردن آزادی بیان نیست؟

چیزایی که گفتم غیر از واقعیت نیست. اگر هست شما منو روشن کنید. تشنه شنیدنم.
شما می‌فرمایید آزادی بیان هست. من هم می‌گم نیست، چون اگه بود، نه ستّار بهشتی کشته می‌شد، نه وبلاگ جادی فیلتر می‌شد، نه تلگرام بسته می‌شد!

هممون میدونیم تو وبلاگ جادی مطالب +۱۸ وجود داره. من با دید مثبت میبینم. نیت کاملا درسته. ولی بعضی از مطالب واسه بزرگسالان  نوشته شده اند. واقعا تو کشور ما هنوز این مسایل واسه یه نوجوان ۱۴-۱۵ ساله جا نیفتاده. مثلا
https://jadi.net/2017/12/fridays/

مطمعنن تمام وبلاگ ها و وب سایت ها و غیره که فیلتر شده اند، یا مطالب ضد امنیت ملی داشته اند، و یا هم مطالب نامناسب برای افراد زیر ۱۸ سال. همه جای دنیا همچنین قوانینی متناسب با کشور خودشون وجود داره.

ستار بهشتی اگه کشته شده، حتما دلایلی قابل نوجیه برای این کار وجود داشته(شاید مننژیت). اگر غیر از این بود، روزانه باید هزاران نفر کشته می شدند. تلگرام هم فیلتر شد. همونطوری که قبلا باز بود، الان بسته شد. این یعنی آزادی. تا نیاز نباشه تلگرام بسته نمیشه. بخاطر امنیت ملی کشور فیلتر شد. هر حکومتی هم این اجازه رو داره(حتی کمونیست و فاشیست و غیره) که برای بقای خودش مبارزه کنه. نمیتونیم ایرادی بگیریم. همه چیز منطقی بنظر میاد،نه؟!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در انجا شما تا وقتی پا روی دمشان نگذاشتید ازادید هر کار دیگری خواستید بکنید .  میتوانید نتایج مناسب ازادی کوکاین و ماریجوانا را ببینید .  و یکی از عکس ها هم مربوط به تعطیلی یک مغتزه و برخورد با یک مغازه دار فقط به دلیل عدم فروش شراب و خوک است .  با جنبش سیاهان و ...
بد بودن A به معنی خوب بودن B نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
دانیال و سلمان:
۱. این اتفاق (اعدام بخاطر علیه نهنگ و پیامبر گفتن) و کشته‌سازی توی نقشه نبود، یا من اشتباه می‌کنم! :-) ایران نیستی احتمالاً.
۲. دلیل (دانیال) شما با کی موافقه؟ همه می‌دونند چه کسانی موافق محاکمه بودند و هستند (فیلم جلسه‌ها و فیلم شعارهای مردم هست) و چه کسانی مخالف. ما موافق بوده و هستیم!
۳. نظام آزادی‌ای که می‌گید باید بشه، با دلیل و مثال‌های قبلیم به نظرم با روند آیندهٔ نظام ما موافق‌تره تا با نظام کشورهای دیگه.
۴. «سن +۱۸» و «آگاهی‌دادن بجای سدشدن جلوی اندیشه‌های بد» یه نظریهٔ درست ولی ناقصه. اون ایرادات همچنان باقیه، چون هرکس تنها دامنهٔ محدودی از شرایط را می‌تونه بشناسه، تخصص‌ها در دانشگاه‌ها و قوا و … برای همینه و بقیه باید اعتماد کنند. اگه متخصصین امنیت و حقوق به این نتیجه رسیده‌اند که هر محتوایی نباید هرجا پخش بشه تو چی مي‌گی؟ می‌گی زمین صافه؟ :-) اگه نمی‌گذارند توی مجلهٔ فیزیک بیانش کنی (که تخصص خودته و اثبات کردی) پس ایراد از قانونه، بیا به قانون‌گذارا آگاهی بدیم، نه پرچم آتش بزنیم. اگه می‌گن اونجا مشکل نیست ولی در تلویزیون نگو، خب امنیت‌شناس و حقوق‌دانند، اگه نظرت غالب فیزیکه، گروه فیزیک باید اونا را با گفتگو راضی کنه.

مطمئنم راه‌کار منم کامل نیست. ولی بهتر از اینه که هی داد بزنم: ما آزادی می‌خواهیم یالا! ایران بده واویلا! و …
:) :)

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
هممون میدونیم تو وبلاگ جادی مطالب +۱۸ وجود داره. من با دید مثبت میبینم. نیت کاملا درسته. ولی بعضی از مطالب واسه بزرگسالان  نوشته شده اند. واقعا تو کشور ما هنوز این مسایل واسه یه نوجوان ۱۴-۱۵ ساله جا نیفتاده.
تربیت یک نوجوان وظیفه ستاد فیلترینگ نیست وظیفه خانواده و خود نوجوان هست.
من 15 سالم هست و هم سن های خودم رو میبینم که چه قدر فیلتر کردن سایتهای پ*** اون ها رو بیشتر تشویق به باز کردن اونها میکنه. ( درست نتیجه معکوس )

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
هممون میدونیم تو وبلاگ جادی مطالب +۱۸ وجود داره. من با دید مثبت میبینم. نیت کاملا درسته. ولی بعضی از مطالب واسه بزرگسالان  نوشته شده اند. واقعا تو کشور ما هنوز این مسایل واسه یه نوجوان ۱۴-۱۵ ساله جا نیفتاده.
من 15 سالم هست و هم سن های خودم رو میبینم که چه قدر فیلتر کردن سایتهای پ*** اون ها رو بیشتر تشویق به باز کردن اونها میکنه. ( درست نتیجه معکوس )

ان شاالله که شما و دوستانتون هنوز از دست نرفته باشید. این فیلتر ها دقیقا بخاطر شماست. تو این یه مورد بشر سیری ناپذیره. اگه فیلتر نبود که نوجوون های امثال شما از لای تشک و لحافشون بیرون نمی آمدند(واسه شوخی). درضمن، این قوانین همه جا هست. ولی توسط والدین. والدین تو ایران هنوز این علم رو ندارند. شاید والدین نیمه دوم دهه نود. به همین خاطر دولت داره از جیبش هزینه میکنه.
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 11:15 ب‌ظ توسط Fadaei.a »

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
نقل‌قول
. اگه فیلتر نبود که نوجوون های امثال شما از لای تشک و لحافشون بیرون نمی آمدند
حرفی احمقانه تر، اهانت آمیز تر و پست تر از این حرف شما تو این فروم نخوندم.
wow

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
نقل‌قول
. اگه فیلتر نبود که نوجوون های امثال شما از لای تشک و لحافشون بیرون نمی آمدند
حرفی احمقانه تر، اهانت آمیز تر و پست تر از این حرف شما تو این فروم نخوندم.
wow

این جمله بیشتر جنبه شوخی داشت... تصحیح کردم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
هممون میدونیم تو وبلاگ جادی مطالب +۱۸ وجود داره. من با دید مثبت میبینم. نیت کاملا درسته. ولی بعضی از مطالب واسه بزرگسالان  نوشته شده اند. واقعا تو کشور ما هنوز این مسایل واسه یه نوجوان ۱۴-۱۵ ساله جا نیفتاده. مثلا
https://jadi.net/2017/12/fridays/
اتّفاقاً این مطلب برای همون سن نوشته شده و داخلش هم ذکر شده، وگرنه یه آدم ۱۸ ساله می‌دونه که هنگام رابطه باید از کاندوم استفاده کنه.

مطمعنن تمام وبلاگ ها و وب سایت ها و غیره که فیلتر شده اند، یا مطالب ضد امنیت ملی داشته اند، و یا هم مطالب نامناسب برای افراد زیر ۱۸ سال. همه جای دنیا همچنین قوانینی متناسب با کشور خودشون وجود داره.
خوشم می‌د این‌قدر با اطمینان مطالب خلاف واقع می‌گین ;D

ستار بهشتی اگه کشته شده، حتما دلایلی قابل نوجیه برای این کار وجود داشته
جدّی؟ تا جایی که من می‌دونم هیچ دلیل قابل توجیهی هم جز حکم دادگاه بعد از محاکمه و دفاع متّهم از خودش وجود نداره!

هر حکومتی هم این اجازه رو داره(حتی کمونیست و فاشیست و غیره) که برای بقای خودش مبارزه کنه. نمیتونیم ایرادی بگیریم. همه چیز منطقی بنظر میاد،نه؟!
نه. چه‌کسی این اجازه رو بهش داده؟ حکومت باید خدمتگزار مردم باشه، نه که بخواد خودش رو حفط کنه. اگه حکومتب خوب به مردمش خدمات بده، خود اون مردم ازش حمایت می‌کنن و حفظش می‌کنن!

۱. این اتفاق (اعدام بخاطر علیه نهنگ و پیامبر گفتن) و کشته‌سازی توی نقشه نبود، یا من اشتباه می‌کنم! :-) ایران نیستی احتمالاً.
یه نفر رو زدن کشتن،‌شما می‌گی تو نقشه نبود بمیره؟ :o

۲. دلیل (دانیال) شما با کی موافقه؟ همه می‌دونند چه کسانی موافق محاکمه بودند و هستند (فیلم جلسه‌ها و فیلم شعارهای مردم هست) و چه کسانی مخالف. ما موافق بوده و هستیم!
پس چرا هنور در حصر غیرقانونی و غیردینی و غیرانسانی هستند؟ ما هم موافق محاکمه‌ایم، ولی محاکمهٔ علی‌وار! تمام افرادی که دست داشتن، از بالاترین مقام تا پایین‌ترینشون باید محاکمه و قضاوت عادلانه بشن و جایگاه افراد در نتیجهٔ دادگاه اثر نداشته باشه که با فاز «آقا خوشش بیاید» فعلی، این امر خیلی خوش‌بینانه است!

۴. «سن +۱۸» و «آگاهی‌دادن بجای سدشدن جلوی اندیشه‌های بد» یه نظریهٔ درست ولی ناقصه.
بد و خوب مفاهیم مطلق نیستن و تعریفشون در نظر هرکسی فرق داره.

اگه متخصصین امنیت و حقوق به این نتیجه رسیده‌اند که هر محتوایی نباید هرجا پخش بشه تو چی مي‌گی؟ می‌گی زمین صافه؟ :-)
بسته به شناختی که از اون محقّق دارم می‌تونم حرفش رو قبول کنم یا نکنم. ولی هیچ‌کس این حق رو نداره که به من بگه قبول کن یا نکن، و از اون بدتر نذاره من کاری رو بکنم یا نکنم!

ان شاالله که شما و دوستانتون هنوز از دست نرفته باشید. این فیلتر ها دقیقا بخاطر شماست.
در کرهٔ شمالی هم می‌گن این قطع ارتباط با دنیا دقیقاً به خاطر شماست!

تو این یه مورد بشر سیری ناپذیره.
کافر همه را به کیش خود پندارد. اتّفاقاً ثابت شده منع کردن هرچیزی (مطقاً هرچیزی) انگیزه‌ابه برای انجامش!

اگه فیلتر نبود که نوجوون های امثال شما از لای تشک و لحافشون بیرون نمی آمدند(واسه شوخی).
حتا شوخیش هم بسیار زشت و زننده‌است! /:

درضمن، این قوانین همه جا هست. ولی توسط والدین. والدین تو ایران هنوز این علم رو ندارند. شاید والدین نیمه دوم دهه نود. به همین خاطر دولت داره از جیبش هزینه میکنه.
این پول بیت‌الماله و داره از جیب من هزینه می‌شه!
۱. من راضی نیستم این پول برای این موارد خرج بشه
۲. من چه‌طور می‌تونم اعلام کنم نیازی به این لطف ندارم و اینترنت عادی می‌خوام؟
۳. ارائه‌دهنده‌ها می‌تونن برای خانواده‌هایی که سوادش رو ندارن، طرح‌های اینترنت فیلتردار ارائه کنن و پولش رو از همون‌کسی که چنین چیزی رو می‌خواد بگیرن!
« آخرین ویرایش: 22 دی 1396، 11:55 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
الان تو امریکا به لطف ازادی های لیبرالی چهارصد ملیون وبسایت پر* وجود دارد و خانواده ها تقریا از هم پاشیده است . فامیلی ترند را ببینید . مطالبه ما از همه حکومت ها باید قسط باشد  .که فراتر از عدل است . نه ازادی های  پوچ .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
دوستان موضوع پست رو ببینید.
فکر می کنم مسیر پست کلا چیز دیگه شده
لطفا بیایید به سمت یه نتیجه گیری بریم.
الان بچه های مثلا همین پست و این انجمن ، بالاخره کدوم نرم افزار رو تایید کردند.

بابا از اول داستان این بود.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
وقتی میشه با تور به راحتی به telegram و twitter دسترسی داشت و اون بالایی‌هام نتونستن جلوشو بگیرن مگه مجبوریم از این پیام رسان دست بکشیم؟! این دلیل خوبی نیست.
از پیام رسانای ایرانی‌ام نمیشه استفاده کرد چون نمیتونی توشون به راحتی درباره مسائل کشور صحبت کنی چون مطمئنا یک نفر سومی از داخل روشون نظارت داره این بارها ثابت شده حالا نه ایرانی تو خارجی‌شم ثابت شده حالا فکر کن محل ذخیره سازی اطلاعات تو ایران باشه. من ترجیح میدم فعلا اطلاعاتم بیرون از ایران دخیره سازی بشه تا داخل یه سرو سامونی پیدا بکنه و حقوق منو و دیگر هموطنام پایمال نشه مخصوصا تو حوزه ارتباطات و حریم شخصی بعد مطمئن باشید من و مردم از پیام‌رسانای ایرانی حمایت میکنیم.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *

پس چرا هنور در حصر غیرقانونی و غیردینی و غیرانسانی هستند؟ ما هم موافق محاکمه‌ایم، ولی محاکمهٔ علی‌وار! تمام افرادی که دست داشتن، از بالاترین مقام تا پایین‌ترینشون باید محاکمه و قضاوت عادلانه بشن و جایگاه افراد در نتیجهٔ دادگاه اثر نداشته باشه که با فاز «آقا خوشش بیاید» فعلی، این امر خیلی خوش‌بینانه است!
حصر پر ویلاهای چندصد ملیاردی با امکانات کامل و تور تفریحی شمال قشم کیش و اسکی لتیان بعلاوه استخر اختصاصی فرح  ! بله خیلی هم خوب ! اگر یک ویلای 600 ملیاردی بدهند خیلی ها حاضرند بروند حصر !! 
در ترکیه یک کودتای چند ساعته کردند نتیجه اش این شد که تمام موافقان تغییر در قبرستان سگها  زیر خاک حضور دارند و سلام میرسانند .
ویرایش :
ضمنا شما صحبت از محاکمه علی وار کردید ! در حالی که در زمان امام علی هم مورد مشابهی وجود داشت ! معاویه درخواست محاکمه قاطلان عثمان را داشت ! اما حتی وقتی خودش هم به قدرت رسید هرگز چنین دادگاهی را برگزار نکرد ! چرا ؟ چون زمانی که علی در مسجد گفت قاطلین عثمان برخیزند ده هزار نفر از مهاجرین و انثار به پا خاستند ! تعدادی از انها شیوخ قبایل بودند ! حتی خود معاویه هم در قطل مشارکت داشت .  طرف 13 ملیون رای دارد و همزمان مجرم هم هست ! چگونه میشود دادگاهش را برگزار کرد ؟ هیچ کس چنین کاری نخواهد کرد !
« آخرین ویرایش: 23 دی 1396، 03:56 ب‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
وگرنه تو این کشور آزادی بیان داریم. و کسی را بخاطر اظهار عقیده دادگاهی و حبس نمیکنند.
جوک قشنگی بود  ;D ;D ;D :v
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
حتی خود بیگ بنگ هم به وسیله ی فیزیک دانان غیر ممکن شد (برای بیگ بنگ جاذبه لازم است و برای جاذبه از قبل باید جرم داشته باشیم وقانون دوم ترموداینامیک و ...)
بله، بله. فرگشت هم غیرممکنه، زمین هم صافه! :D

http://www.aei.mpg.de/2062163/ohne-urknall-geht-es-nicht
این بالا لینک مقاله در مورد ناکارامدی  بیگ بنگ (اگر هم به وجود بیایند جهان های نامنظمی که به سرعت در هم فرو میریزند به وجود می اید .)
در مورد فرگشت هم  اولا فرگشت شواهدی ندارد تمام شواهد مربوط به میکرو فرگشت است . دوم یک فرگشت نمیتواند منجر به به وجود امدن یک مکانیسم پیشرفته شود مثال درون یک باکتری ساده یک ماشن سانرفیوژدیشرفته وجود دارد . طراحی هوشمند الان توسط برجسته ترین زیست شناسان مطرح شده است .

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
ان شاالله که شما و دوستانتون هنوز از دست نرفته باشید. این فیلتر ها دقیقا بخاطر شماست.
در کرهٔ شمالی هم می‌گن این قطع ارتباط با دنیا دقیقاً به خاطر شماست!

شاید واقعا به نفع خودشونه... ما چه میدونیم. قضیه خودشونه.

تو این یه مورد بشر سیری ناپذیره.
کافر همه را به کیش خود پندارد. اتّفاقاً ثابت شده منع کردن هرچیزی (مطقاً هرچیزی) انگیزه‌ابه برای انجامش!

من کافر نیستم... بشر اینجوریه... شاید واقعا شما مجزا باشید.

اگه فیلتر نبود که نوجوون های امثال شما از لای تشک و لحافشون بیرون نمی آمدند(واسه شوخی).
حتا شوخیش هم بسیار زشت و زننده‌است! /:

باشه، شوخیش هم قشنگ نیست...

درضمن، این قوانین همه جا هست. ولی توسط والدین. والدین تو ایران هنوز این علم رو ندارند. شاید والدین نیمه دوم دهه نود. به همین خاطر دولت داره از جیبش هزینه میکنه.
این پول بیت‌الماله و داره از جیب من هزینه می‌شه!
۱. من راضی نیستم این پول برای این موارد خرج بشه
۲. من چه‌طور می‌تونم اعلام کنم نیازی به این لطف ندارم و اینترنت عادی می‌خوام؟
۳. ارائه‌دهنده‌ها می‌تونن برای خانواده‌هایی که سوادش رو ندارن، طرح‌های اینترنت فیلتردار ارائه کنن و پولش رو از همون‌کسی که چنین چیزی رو می‌خواد بگیرن!

۱- شما به تنهایی که نیستید و نهاد قانون گذار اینجوری تعیین کرده. اگه نگران پول بیت المال هستید، با پیام رسان ایرانی موافقت کنید تا از هزینه ای که از بیت المال داره میره، جلوگیری بشه...

۲-میتونی بری صحبت کنی. میتونی پیشنهاد بدی...

۳-لابد چون همچنین خانواده هایی کمتر هستند، برعکس هزینه بیشتر داشته باشه. اینم میتونید صحبت کنید. به نماینده ای که رای دادید، برید و پیشنهاد بدید. میشه پیداش کرد. جدی میگم.