انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوکس کارها حرفه ای؟  (دفعات بازدید: 20791 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
خارج از هرگونه وراجی و هرزگویی عرض کنم که نمی توان تقسیم بندی چنین جزیی انجام داد.
منظور اینکه به طور کلی کاربران کامپیوتر و سیستم عامل های آن را باید به دو دسته حرفه ای و عادی (نه غیر حرفه ای) تقسیم کرد. حرفه ای ها تولید کننده و کاربران عادی مصرف کننده هستند.
اما گاهی به دلیل طبیعت و فلسفه وجودی یک سیستم عامل کاربران آن دارای اطلاعات بیشتری نسبت به کاربران سایر سیستم عامل ها هستند که در این بین لینوکس به دلیل باز متن بودن و سهولت دسترسی (قابلیت کپی و نبود انحصارطلبی) به کاربران خود اطلاعاتی دو چندان در مورد نرم افزار و سخت افزار ارایه می دهد و رفته رفته موجب می شود که کاربر لینوکس دارای آگاهی بیشتری از ساختار نرم افزارها و سخت افزارها داشته باشد در واقع کاربر را تشویق به دانستن و انتقال دانسته ها به دیگران می نماید. همچنین استفاده از لینوکس به هیچ وجه بهانه خوبی برای پز دادن نیست چرا که برخی از کاربران لینوکس هم بسیار سبک اندیش هستند آنچنان که برخی از کاربران سیستم عامل های دیگر اینچنین اند برای نمونه همین تاپیک را یک بار از ابتدا تا پایان مطالعه فرمایید.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
با تشکر از جناب LinuxRevo
این دقیقا همان چیزی است که من به آن معتقد هستم
باز هم از شما تشکر می کنم که به قولی مخلص کلام رو با شیوایی نوشتید.

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
راستش نظر من رو بخواهید (کسی خواست مگه ؟ :D) چرا جدا کنیم ؟
چرا حرف از حرفه ای و غیر حرفه ای بزنیم ؟

یه کاربر ساده نمیتونه لینوکس کار باشه ؟
کسی که هیچ بویی از حرفه ای بودن در دنیای کامپیوتر نبرده
نمونش بچه خواهره ده ساله ی من که تابحال ویندوز ندیده
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین RCLord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
    • پشت یک لحظه سکوت
اصلا مهمه که جواب این سوال رو بدونیم . فرقی میکنه . من نه حرفه ای بودم که اومدم لینوکس کار شدم و نه حالا که لینوکس کار هستم حرفه ایم . این سوال واقعا سوال پوچیه . چون اونوقت یک فردی که میخواد وارد دنیای لینوکس بشه با روبه رو شدن با این سوال فکر میکنه که << ااااا !!! لینوکس اینقدر سخته ، بی خیالش >> پس میبینید که طرح اینگونه سوالات مسخره است و باید به این فکر باشیم که اگه کسی مشکلی داشت حلش کنیم نه این که بگیم ما حرفه ای هستیم بقیه آماتور . اونوقت میشیم بیل گیتس که واسه ویندوزش طبقه بندی درست کرده .والسلام
« هرگونه انتقاد سازنده ای را با کمال میل قبول میکنم »

آفلاین -shahram

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
سلام! سلام! سلام! من دوباره ظهور فرمودم! . . .................

اگه یه کاربر بخاطر یه همچین چیزی بن نشه پس باید چیکار کنه تا بن بشه

این مزخرفات توهین به شعور کاربران محترم این فرومه
می خواهید به چه بهانه ای  سکوت کنید؟!!!انتظارم از مدیران و حتی دیگر کاربران این فروم بسیار بیشتر بود

باعث تاسف شد
the only way that people could work together and share was with a free operating system.

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
سلام! سلام! سلام! من دوباره ظهور فرمودم! . . .................

می خواهید به چه بهانه ای  سکوت کنید؟!!!انتظارم از مدیران و حتی دیگر کاربران این فروم بسیار بیشتر بود

باعث تاسف شد
دوست عزیز لطفا بحث رو منحرف نکنید.

تذکر دادن وظیفه ی مدیران هست نه ما.

ممنون.

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
پاسخ به: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوک
« پاسخ #21 : 24 امرداد 1389، 11:42 ب‌ظ »
خیلی سختگیری نکنید. انقدر ها هم که شما میفرمایید این مطلب توهین آمیز نبود یعنی به نظر من اصلا نه تنها توهین آمیز نبود بلکه خواننده را به گونه ای جذب خود میکرد که تا آخر آن را حتما بخواند. البته یک مقدار بهتر است ریچارد استالمن بزرگ در نثر خود جوانب دیگر را رعایت کند و از این توانایی خود در موقعیت های بهتری استفاده کند. درضمن شما هم اگر مشکلی دارید قبل از هرگونه قضاوتی باید آنرا به صورت واضح بیان کنید تا بفهمیم دقیقا از نظر شما کدام بند این متن توهین آمیز است

البته من نه مدیرم و نه کاره ای ولی ما میتوانیم مدیران را در دادن تذکر یاری کنیم!  :o
« آخرین ویرایش: 24 امرداد 1389، 11:44 ب‌ظ توسط smmsadrnezh »
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
« پاسخ #22 : 24 امرداد 1389، 11:52 ب‌ظ »
به جناب یعقوبی
نقل‌قول
این سوال واقعا سوال پوچیه

اول از نظر لطف شما تشکر می کنم.

نقل‌قول
پس میبینید که طرح اینگونه سوالات مسخره است و باید به این فکر باشیم که اگه کسی مشکلی داشت حلش کنیم

دوم این که شما چرا فکر می کنید که باید به حل مشکل دیگران بپردازیم؟ آیا غیر از این است که کاربران برای کار کردن با لینوکس مشکل دارند و نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات راجع به موضوعات مختلف کامپیوتر دارند؟ یعنی شما انکار می کنید که برای کار کردن با لینوکس باید خیلی بیشتر از یک کاربر ویندوز با مسایل فنی آشنا بود؟

نقل‌قول
نه این که بگیم ما حرفه ای هستیم بقیه آماتور
بعید می دانم که کسی در این فروم و به خصوص در این تاپیک چنین قصدی داشته باشد.

البته این اختلاف نظر شاید به خاطر برداشت های مختلفی است که توسط دوستان از واژه حرفه ای می شود باشد. در کل نباید منکر این قضیه شد که لینوکس کار بودن مشکلات و مسايل خاص خود را دارد به خصوص در رابطه با سخت افزار که این موضوع اصلا به مزاق کاربران ایرانی خوش نمی آید چون در این سالها دیدشان نسبت به کامپیوتر، سیستم عامل و ... بد شکل گرفته و آنها را راحت طلب و تنبل تربیت کرده و نوعی مسخ شدگی و وابستگی را نسبت به محصولات $M ایجاد کرده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

باعث تاسف شد

به هیچ وجه متوجه منظورتون نمی‌شم. من این پست رو دوباره خوندم و نه تنها اصلا توهین‌آمیز!  نبود، بلکه خیلی هم خوب آسیب‌شناسی این موضوع رو انجام داده‌بود و من از همین‌جا به جناب هادی خان به خاطر این ذهن‌باز و قلم زیباشون تبریک می‌گم. نظر من هم به نظر ایشون نزدیک‌تره ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
خیلی سختگیری نکنید. انقدر ها هم که شما میفرمایید این مطلب توهین آمیز نبود یعنی به نظر من اصلا نه تنها توهین آمیز نبود بلکه خواننده را به گونه ای جذب خود میکرد که تا آخر آن را حتما بخواند. البته یک مقدار بهتر است ریچارد استالمن بزرگ در نثر خود جوانب دیگر را رعایت کند و از این توانایی خود در موقعیت های بهتری استفاده کند. درضمن شما هم اگر مشکلی دارید قبل از هرگونه قضاوتی باید آنرا به صورت واضح بیان کنید تا بفهمیم دقیقا از نظر شما کدام بند این متن توهین آمیز است
البته من نه مدیرم و نه کاره ای ولی ما میتوانیم مدیران را در دادن تذکر یاری کنیم!  :o
- مرغ اصولا از تخم دائی ناصر بوجود آمده!
- داروین هم اون موقع در کلیسا برای آمرزش روح باباش دعا می کرده!
- لطفا یکم کمتر برای خودتون چائی پوست بگیرید!
- چون حرفه ائی ها اصولا مغزشون دچار تاب های بازی تاب تاب عباسی نشده که بیان لینوکس کار کنن
- حرفه ائی ها لینوکس کار نیستن بلکه در حال شکستن تخم خربزه هستن و لینوکس کارها بعدا تبدیل شدن به داروین که از بس برای آمرزش روح پدرشون دعا کردن توی همون کلیساهه کارشون رسید به کاشتن تخم لوبیا و خربزه و کشاورزی تا بعدا که خربزه ها رسید

لطفا ارتباط لوده گری های فوق با اوبونتو و اهداف انجمن فارسی اوبونتو را مشخص کنید و بگویید آیا واقعا در متون بالا توهین، لوده گری و دلقلک بازی و نقل مجلس بودن دیده می شود یا خیر؟
با شناختی که از مدیران انجمن دارم، شکیبایی و حسن برخورد آنان موجب شده که این کاربر همچنان اجازه فعالیت در انجمن را داشته باشد چه در غیر این صورت کاربری که همواره یک تاپیک را از هدف خود خارج می کند و با طرح موضوعات مضحک و بی فایده و پوچ و بحث و جدل، وقت دیگران را می گیرد و به ایجاد کننده تاپیک بی احترامی می نماید، بدون شک مستحق اخراج از انجمن است.

کاربر موصوف به دلیل عدم برخورد قاطع به خود اجازه می دهد با لوده بازی، تاکید می کنم، با لوده بازی پاسخی که می توان در یک پاراگراف و به شیوه ای مودبانه و منطقی عنوان کرد، با لحنی بچه گانه و توام با کنایه (نشانه نداشتن شهامت در رک گویی) بیان نماید و همانگونه که اشاره شد با خارج کردن بحث از هدف خود موجبات بی احترامی به ایجاد کننده بحث را فراهم آورد و جالب اینکه متون سراسر بی محتوای ایشان مورد تایید برخی نیز قرار می گیرد.

به هر حال با توجه به پیشینه این کاربر و تذکراتی که توسط سایرین و مدیران سایت انجام گرفته، می توان (در حالت مودبانه) چنین برداشت کرد که: نرود میخ آهنین در سنگ!
-------

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
به جناب یعقوبی
نقل‌قول
این سوال واقعا سوال پوچیه
اول از نظر لطف شما تشکر می کنم.
نقل‌قول
پس میبینید که طرح اینگونه سوالات مسخره است و باید به این فکر باشیم که اگه کسی مشکلی داشت حلش کنیم
دوم این که شما چرا فکر می کنید که باید به حل مشکل دیگران بپردازیم؟ آیا غیر از این است که کاربران برای کار کردن با لینوکس مشکل دارند و نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات راجع به موضوعات مختلف کامپیوتر دارند؟ یعنی شما انکار می کنید که برای کار کردن با لینوکس باید خیلی بیشتر از یک کاربر ویندوز با مسایل فنی آشنا بود؟
نقل‌قول
نه این که بگیم ما حرفه ای هستیم بقیه آماتور
بعید می دانم که کسی در این فروم و به خصوص در این تاپیک چنین قصدی داشته باشد.
البته این اختلاف نظر شاید به خاطر برداشت های مختلفی است که توسط دوستان از واژه حرفه ای می شود باشد. در کل نباید منکر این قضیه شد که لینوکس کار بودن مشکلات و مسايل خاص خود را دارد به خصوص در رابطه با سخت افزار که این موضوع اصلا به مزاق کاربران ایرانی خوش نمی آید چون در این سالها دیدشان نسبت به کامپیوتر، سیستم عامل و ... بد شکل گرفته و آنها را راحت طلب و تنبل تربیت کرده و نوعی مسخ شدگی و وابستگی را نسبت به محصولات $M ایجاد کرده.
و این مسخ شدگی موجب گشته که همواره واژه حرفه ای،  برتری جویی معنا شود و کاربران لینوکس را مغرور جلوه دهد که البته هرگز چنین نبوده است. چه بسیار هستند دوستانی که دارای آگاهی های بسیارند اما از ابراز آن خودداری می کنند اما طریقه صحبت و راهنمایی های آنان حاکی از بطن ماجرا است و البته این دوستان هم از همین سیستم عامل لینوکس استفاده می نمایند. نمونه، دوست بسیار گرامی و آگاه من، که در کانال اوبونتو با نام everplays شناخته می شود که در عین بی ادعا بودن بسیار حرفه ای است و من شخصا از دانش وی نکات بسیاری آموخته ام.
با این حال مجددا شما را ارجاع می دهم به نظر نخستین ام در مورد جزيی نگری و کلی نگری به موضوع حرفه ای بودن.
-------

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #26 : 25 امرداد 1389، 01:00 ق‌ظ »
بابا بی‌خیال ،

جالب اینکه متون سراسر بی محتوای ایشان مورد تایید برخی نیز قرار می گیرد.

سعی کنید به نظر دیگران هم احترام بگدارید ، اگر کاربرانی هستند که متن ایشون رو تایید می‌کنند پس حرف ایشون محترم هست ونباید این‌چنین به ان تاخت ،

بگذریم برای اینکه بحث تاپیک منحرف نشه و برگرده به بحث اصلی من هم نظر خودم رو درباره حرفه‌ای بودن کاربران لینوکس بگم:

کاربران لینوکس همشون حرفه‌ای نیستند مثلا یکیش خود من کاربر لینوکس هستم اما بلد نیستم حتی یه خط برنامه ساده بنویسم، اما یه چیز هست اون هم اینکه کاربران لینوکس هیچکدوم خیلی خیلی مبتدی نیستند درحالی که من در بین کاربران ویندوز کاربرانی رو دیدم (با دو تا چشم خودم) که برای آن‌اینستال کردن یک برنامه شورت‌کات برنامه رو از رو دسک‌تاپ پاک میکنند و خیال میکنند برنامه پاک شده بعد میان از من می‌پرسند که (مثلا) «من برنامه winamp رو پاک کردم اما هنوز سی‌دی صوتی که میگذارم winamp باز میشه ، از کجا میاد من که پاکش کرده بودم  ??? ??? » یا از این قبیل سوتی‌ها که در بین کاربران ویندوزی کم نیست، و جالبه که ویندوز هم کاربران خود رو میشناسه و اگر بخواهی شورت‌کات برنامه ای رو از رو دسکتاپ پاک کنی توضیح واضحات میده و پیغامی به این مضمون می‌دهد که «این فقط یک شورت‌کات هست و با پاک کردن این شورت‌کات برنامه پاک نمیشه برای پاک کردن برنامه به کنترل پنل بروید» (یه چیزی تو همین مایه‌ها) و جالب اینکه این پیغام معمولا بدون اینکه خونده بشه OK میشه
اما کاربران لینوکس معمولا اینقدر مبتدی نیستند اما نمیشه گفت همشون حرفه‌ای هستند بلکه میشه گفت هیچکدوم خیلی مبتدی نیستند ، برخی مثل من مبتدی هستند(البته نه خیلی مبتدی) و برخی کمی حرفه‌ای و برخی خیلی حرفه‌ای
و البته کاربران حرفه‌ای در بین کاربران ویندوز هم کم نیستند
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1389، 01:44 ق‌ظ توسط sunpda »

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
sunpda صحبت شورتکات رو کردی یاد یه چیزی افتادم ، کلی خندیدم  :lolflag:
شادمون کردی ، دستت درد نکنه  ;D
یه نوشته توی وب دیده بود تحت عنوان احماقانه ترین سوالات از پشتیبانی مایکروسافت ( یاد اون افتادم ) اگه گیر آوردید بخونید ، قول میدم تا 2 روز شاد باشید  ;)
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین .:::_| Smart Boy |_:::.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 397
  • براي بهره‌مند شدن از آزادي بايد خود را مهار كنيم.

می خواهید به چه بهانه ای  سکوت کنید؟!!!انتظارم از مدیران و حتی دیگر کاربران این فروم بسیار بیشتر بود

باعث تاسف شد

به هیچ وجه متوجه منظورتون نمی‌شم. من این پست رو دوباره خوندم و نه تنها اصلا توهین‌آمیز!  نبود، بلکه خیلی هم خوب آسیب‌شناسی این موضوع رو انجام داده‌بود و من از همین‌جا به جناب هادی خان به خاطر این ذهن‌باز و قلم زیباشون تبریک می‌گم. نظر من هم به نظر ایشون نزدیک‌تره ;)
۱۰۰+
با اینکه متن ایشون خارج از بحث بود، واقعا جالب بود...
راستی این ۱۰۰+ رو قبلا در یه پستی تو همین انجمن دیده بودم احساس کردم نویسنده پست می‌خواسته خیلی رو نظرش تاکید داشته باشه گفتم من هم از فلسفه!!!ی اون استفاده کنم.  ;D
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1389، 02:13 ق‌ظ توسط Smart_Boy »
عیب رندان مـکن ای زاهد پاکیزه سـرشت     کـه گناه دگــران بر تــو نخواهند نوشت
من اگر خوبــم اگر بــد تو برو خود را باش     هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841

یه نوشته توی وب دیده بود تحت عنوان احماقانه ترین سوالات از پشتیبانی مایکروسافت ( یاد اون افتادم ) اگه گیر آوردید بخونید ، قول میدم تا 2 روز شاد باشید  ;)
http://telezine.net/spip.php?breve24