انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

از کدامیک استفاده میکنید؟

گنو/لینوکس و با کسانیکه این سیستم عامل را لینوکس خطاب میکنند مخالفید
24 (30%)
گنو/لینوکس و نگرانی از بابت کسانیکه این سیستم عامل را لینوکس خطاب میکنند ندارید
14 (17.5%)
لینوکس و با کسانیکه این سیستم عامل را گنو/لینوکس خطاب میکنند مخالفید
3 (3.8%)
لینوکس و نگرانی از بابت کسانیکه این سیستم عامل را گنو/لینوکس خطاب میکنند ندارید
9 (11.3%)
فکر میکنید این بحث اهمیتی ندارد
30 (37.5%)

مجموع آرای اعضا: 80

نویسنده موضوع: نظر سنجی: گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟  (دفعات بازدید: 35196 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
پاسخ به: تکذیب در حد مرگ
« پاسخ #105 : 04 مهر 1389، 04:06 ب‌ظ »
.
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
پاسخ به: نظر سنجی: گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟
« پاسخ #106 : 04 مهر 1389، 05:13 ب‌ظ »
می دونید ما اول باید یک تعریف از اینکه چرا باید این گفته بشه و چرا نباید اون گفته بشه بذاریم و بعد بحثی رو شروع کنیم. من فکر کنم نویسنده ی تاپیک با همین عنوان در انجمن ابونتو اولین اشتباهش این بود که فقط سوال کرد که گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟. و بعد از گذشت چند روز که دید همه نظراتی می دهند که گاه خوب و گاه مانند نظرات من ناشیانه بود. مقاله ای رو قرار داد که به قولی تالیفش با ایشون بوده، حالا به هر قصد و هدفی نوشتن ما کاری نداریم اما از نظر من بهتر بود که ابتدا مقاله رو در سایت قرار میداد و بعد یک سری دلیل می آورد و می گفت که به نظر من به این دلیل و این دلیل من می گم که بگویید فقط گنو یا گنو لینوکس و یا لینوکس. اینجور تاپیک به اون آشفتگی که الان هست نمی شد.

با تشکر از شما، و معذرت از اینکه زیاده گویی کردم
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #107 : 04 مهر 1389، 07:27 ب‌ظ »
اول بگم اگه میخواهید حرفام رو توهین بشنوید یا فکر کنید دشمنتون هستم یا شبیه به اینها (بر خلاف یه انقلابی) برام هیچ اهمیتی نداره
خدا رو شکر آخرین تغییرات این پست رو هم سانسور شده خوندم

می دونید ما اول باید یک تعریف از اینکه چرا باید این گفته بشه و چرا نباید اون گفته بشه بذاریم و بعد بحثی رو شروع کنیم.
توقع من از کسانی که اینجا پست میدادن این بود که اگر حاضر نیستند اون ۲ تا لینکی که از wikipedia و سایت گنو گذاشتم (که خیلی بهتر از من موضوع رو شرح دادن چون این طرز فکر به استناد همون مقالات شکل میگیره) رو بخونن لااقل چند ثانیه فکر کنن رو تاپیکی که میخوان ارسال بکنن بعدش در این مورد صحبت کنن و در غیر اینصورت من نه تنها با هیچکس بحثی ندارم بلکه فقط اونها رو به خوندن اون مقالات دعوت میکنم
با این حال خطا‌های دوستان رو (اگر شما مایلید میتوانید دشمنان بشنوید) ندیده گرفته و از مشارکتشون قدردانی کردم

من فکر کنم نویسنده ی تاپیک با همین عنوان در انجمن ابونتو اولین اشتباهش این بود که فقط سوال کرد که گنو/لینوکس یا لینوکس؟؟. و بعد از گذشت چند روز که دید همه نظراتی می دهند که گاه خوب و گاه مانند نظرات من ناشیانه بود. مقاله ای رو قرار داد که به قولی تالیفش با ایشون بوده، حالا به هر قصد و هدفی نوشتن ما کاری نداریم اما از نظر من بهتر بود که ابتدا مقاله رو در سایت قرار میداد

اولا نویسنده تاپیک (میترسم مثل یه انقلابی به منم به خاطر استفاده از "من" گیر بدن) همونطور که قبلا هم گفته بود این مقاله رو خیلی وقته پیش تالیف کرده (پس نیازی به قول نبود) و به علت وجود نداشتن سطح مناسبی از آگاهی های پیشنیاز در این زمینه و به قول شما وجود بعضی سوالات ناشیانه (و مخصوصا اینکه میدونست وقتی بیشتر کاربران از تک تک جملاتش برداشت های نادرست خواهند کرد همونطور که از ساده تر از اونها هم کردند) تصمیم گرفت تا در زمان بهتری مطرحش بکنه
و اینکه هزاران مقالات بهتر از اون وجود دارن که روشون از همون اول بحث شده بوده
اگر کسی اهل مطالعه باشه اول مطالعه میکنه و بعدش نقاط ابهام برانگیز مساله رو مطرح میکنه. درضمن من اینجا کسی رو مجبور نمیکنم اینطوری فکر کنه و به همین علت دلیلی برای متقاعد کردن کاربران این سایت وجود نداره
پس این آشفتگی ها به من ربطی نداره. اتفاقا این کار از روی عمد صورت گرفته تا ابهامات موجود در ذهن کاربران بدون وجود هیچ پیشفرضی از این مساله شکل بگیره. من نیازی به این ندارم که تاپیک رو طوری مطرح بکنم تا همتون بهم +۱ و امثال اینا بدین و اگر از شنیدن نظرات مخالف ناراحت میشیم یعنی به طور طبیعی دلیل قانع کننده‌ای برای دفاع از حرف هامون نداریم حالا بازم آزادید تا فکر کنید جو گیرم یا اینکه یه انقلابی منو کوک میکنه یا دنبال بحث های خاله زنگی میگردم و امثال اینها. اگر از من میپرسید همه‌ی اینها به کج فهمی های ناشی از عدم درک درست ذات مساله بر میگرده
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #108 : 04 مهر 1389، 09:16 ب‌ظ »
هرکی دوست داره بگه لینوکس. هر کی دوست داره بگه گنو/لینوکس. هر کی دوست داره بگه گنو.
هر کی دوست داره بگه کوکب. هرکی دوست داره بگه اکرم... شما آزادید.
نظر خودم هم اینه که درستش گنو/لینوکسه ولی برای راحتی و همچنین زیبایی میگم لینوکس(چون به نظرم گنو/لینوکس زشته و رو زبونم نمیچرخه). مثل اینکه برای راحتی به جای اینکه بگم Microsoft Windows XP Professional میگم XP ! به نظر من این بحث بیهودست. وسلام
در جواب تمام کسانی که فکر میکنند اینکه به گنو/لینوکس چی بگیم اهمیتی نداره، پاراگراف اول مقاله چه چیزی در یک نام نهفته است رو نقل قول میکنم:
نقل‌قول
نامها معناهایی را حمل میکنند؛ انتخاب ما از نامها معنای آنچه را که ما میگوییم معین میکند. یک نام نابجا به مردم تصور غلطی میدهد. یک رز با هر نامی بوی خوشی خواهد داد -- اما اگر شما آنرا یک قلم بنامید، مردم موقعی که تلاش میکنند با آن بنویسند مقداری مایوس خواهند شد. و اگر شما قلمها را «رز» بنامید، مردم ممکن است درک نکنند که آنها برای چه خوب هستند. اگر شما سیستم عامل ما را «لینوکس» بخوانید، آن یک تصور غلط از خاستگاه سیستم، تاریخچه، و مقصودش را منتقل میکند. اگر شما آنرا گنو/لینوکس (http://www.gnu.org/gnu/linux-and-gnu.html) بنامید، آن یک تصور دقیق (گرچه نه با جزییات) را منتقل میکند.

اما آیا این برای جامعهء ما اهمیت دارد؟ آیا آن مهم است که مردم منشاء، تاریخچه، و هدف سیستم را بدانند؟
بله -- زیرا مردمی که تاریخ را فراموش میکنند اغلب محکوم به تکرار کردن آن هستند. دنیای آزاد که پیرامون گنو/لینوکس توسعه یافته است در امان نیست؛ مشکلاتی که ما را به توسعهء گنو سوق دادند بطور کامل ریشه کن نشده اند، و آنها تهدید به بازگشت کرده اند.

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
قصد توهین ندارم ولی سوالاتتون خیلی بی معنیست
خوب اولین سوال من اینه که شما جایگاه یک هسته در یک سیستم عامل رو کجا می بینید؟
کاملا در وسط!
چرا جزء اصلی نیست؟ یعنی گنو بدون هسته هم قابلیتی دارد؟ ممکنه آخرین قطعه پازل نباشه توی گنو / لینوکس اما اصلی؟!!!!!!!
بهتره شما بفرمایید چرا جزء اصلی هست! چون اسمش هسته هست. البته جواب شما بطور کامل در پاسخ های سایر دوستان وجود داره
ممکن نیست آخرین قطعه نباشه. حتما نیست (اینهمه ننوشتم که آخرش بگی ممکنه)

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #110 : 04 مهر 1389، 10:37 ب‌ظ »
سلام به smmsadrnezh عزیز؛

قصد توهین ندارم ولی سوالاتتون خیلی بی معنیست

خیلی ممنون ;D

سید جون خوب ابهامات خودم رو پرسیدم از مطالب شما. من ادعایی در زمینه اینکه همه چیز رو میدونم ندارم. و یه جاهایی معلومات کم من، من رو یاری نمی کنه...  و من انتظار دارم که من رو هم راهنمایی کنید.

این رو من نگفتم ( حرف من نیست ) و دوست بسیار محترم آقای حامد مصافی در انجمن پشتیبانی دبیان گفتند که دقیقا نظر من هست.

نقل‌قول
اگر هسته لينوكس نبود مسلما پروژه گنو چنين پيشرفتي نمي كرد و فقط در حد چند برنامه براي يونيكس باقي مي موند و اين مسئله باعث مي شد كاربرانش به اندازه الان نباشند و چنين پيشرفتي نداشته باشه و مسلما نرم افزار هاي آزاد چنين جايگاهي مخصوصا در دنياي سرور ها نداشتند.

و در انتها بگم که smmsadrnezh عزیز ما اینجا برای جدال نیومدیم ( البته روی صحبت من با کل بچه های این انجمن هست که من جا داره از همشون تشکر کنم که تظراتشون رو میدن و نظر هر شخصی محترمه ) و هر کسی که با ما هم نظر نبود دشمن ما محسوب نمیشه. گفته بودم قبلا : " اگه من 1 جمله بنویسم و 1000 نفر اون رو بخونن میشه 1000 تا برداشت از اون جمله. "

با تشکر و احترام؛
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #111 : 04 مهر 1389، 11:16 ب‌ظ »
هرکی دوست داره بگه لینوکس. هر کی دوست داره بگه گنو/لینوکس. هر کی دوست داره بگه گنو.
نظر خودم هم اینه که درستش گنو/لینوکسه ولی برای راحتی و همچنین زیبایی میگم لینوکس(چون به نظرم گنو/لینوکس زشته و رو زبونم نمیچرخه). مثل اینکه برای راحتی به جای اینکه بگم Microsoft Windows XP Professional میگم XP ! به نظر من این بحث بیهودست. وسلام
در جواب تمام کسانی که فکر میکنند اینکه به گنو/لینوکس چی بگیم اهمیتی نداره، پاراگراف اول مقاله چه چیزی در یک نام نهفته است رو نقل قول میکنم:
نقل‌قول
نامها معناهایی را حمل میکنند؛ انتخاب ما از نامها معنای آنچه را که ما میگوییم معین میکند. یک نام نابجا به مردم تصور غلطی میدهد. یک رز با هر نامی بوی خوشی خواهد داد -- اما اگر شما آنرا یک قلم بنامید، مردم موقعی که تلاش میکنند با آن بنویسند مقداری مایوس خواهند شد. و اگر شما قلمها را «رز» بنامید، مردم ممکن است درک نکنند که آنها برای چه خوب هستند. اگر شما سیستم عامل ما را «لینوکس» بخوانید، آن یک تصور غلط از خاستگاه سیستم، تاریخچه، و مقصودش را منتقل میکند. اگر شما آنرا گنو/لینوکس (http://www.gnu.org/gnu/linux-and-gnu.html) بنامید، آن یک تصور دقیق (گرچه نه با جزییات) را منتقل میکند.

اما آیا این برای جامعهء ما اهمیت دارد؟ آیا آن مهم است که مردم منشاء، تاریخچه، و هدف سیستم را بدانند؟
بله -- زیرا مردمی که تاریخ را فراموش میکنند اغلب محکوم به تکرار کردن آن هستند. دنیای آزاد که پیرامون گنو/لینوکس توسعه یافته است در امان نیست؛ مشکلاتی که ما را به توسعهء گنو سوق دادند بطور کامل ریشه کن نشده اند، و آنها تهدید به بازگشت کرده اند.

۱۰۰٪ باهاتون موافقم.اصلا این بحث بی خود چیه ۸ صفحه بحث کردید.بانک اطلاعاتی انجمن رو سنگین کردید؟ها؟ :D
هرکی دوست داره میگه لینوکس هرکی دوست داره میگه گنو/لینوکس.من خودم کلمه لینوکس خالی رو بیشتر دوست دارم.ولی فرقی نداره که.در ضمن دعوا نداریم که.خودمون میدونیم gnu هست دیگه.نیازی به گفتنش نیست که.شما ها همتون با هم دعوا دارید.اگه اعتقاد دارید gnu ای هستید پس باید با هم کنار بیاین.
این بحث ها دیگه چیه؟!
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
« پاسخ #112 : 06 مهر 1389، 01:00 ب‌ظ »
دیدم تاپیک خوابیده گفتم بیدارش کنم... ;D

خدمت داداشای گلم عرض شود که این ویکی پدیای فارسی قسمت "نظرات حمایت‌کنندگان نام لینوکس" رو نداره (ترجمه نکرده) و اینطور که پیداست دست هایی از پشت پرده دارن این جریان رو رهبری میکنن ??? ببخشید؛ مثل اینکه میگن یک فراموشی ساده بوده :o

حالا به جاش من براتون ترجمه میکنم:
{
لینوکس نامی به مراتب رایج تر است، در حالی که اشارات به گنو/لینوکس تنها به ندرت در منابع غالب به چشم میخورد. لینوکس برتری تاریخی بیشتری دارد زیرا این نامیست که لینوس تروالدز از سال 1991 برای سیستم عامل ترکیبی (گنو + لینوکس) استفاده میکند، حال انکه استالمن تازه در اواسط دهه 90 شروع کرد به خواهش از مردم که سیستم عامل را گنو/لینوکس بنامند، یعنی زمانی بعد از انکه نام لینوکس معروف و جاافتاده شده بود. همچنین گفتن لینوکس کوتاه تر و راحت تر از گنو/لینوکس است.

Eric S. Raymond مینویسد:
"بعضی معترضند که نام لینوکس تنها باید برای اشاره به هسته استفاده شود، نه کل سیستم عامل. این ادعا پوششی است برای انچه زیر ان پنهان است؛ یعنی منازعه بر سر قلمرو. کسانی که بر عبارت گنو/لینوکس پافشاری میکنند میخواهند بنیاد نرم افزارهای ازاد، بیشتر اعتبار و افتخار لینوکس را از ان خود کند زیرا این استالمن و دوستانش بودند که بسیاری از ابزارهای سطح کاربری ان را نوشتند. نه این نظریه و نه عبارت گنو/لینوکس چیزی جز حداقل مقبولیت را بدست نیاوردند."

لینوس تروالدز در مستند سیستم عامل انقلاب، وقتی از وی پرسیده شد آیا نام گنو/لینوکس توجیه پذیر است، گفته است:
"خب، فکر میکنم توجیه پذیر است، اما زمانی قابل توجیه است که شما در واقع توزیعی گنویی از لینوکس ارائه میدهید... همانگونه که فکر میکنم ردهت لینوکس بدون اشکال است، یا سوزه لینوکس و یا دبین لینوکس، چون اگر شما واقعا توزیع مخصوص به خودتان را بسازید، مجبورید ان را نامگذاری کنید. اما در حالت کلی، گفتن گنو/لینوکس به جای لینوکس به نظر من مسخره است."

اظهار نظری پیشتر (از بالایی) توسط لینوس بر سر بحث نامگذاری این بود:
"اومم، این بحث مدت زمانی طولانی و به اندازه کافی ادامه داشته است، از همگی متشکرم. این که مردم لینوکس را چه بنامند واقعا اهمیتی ندارد، البته تا زمانی که اعتبار به جایی که باید، داده شود (در هر دو طرف). به شخصه، من شدیدا به گفتن لینوکس ادامه میدهم."

در همین راستا، مناقشه بر سر نام سیستم عامل بعضا به عنوان مزاحمتی کم اهمیت توصیف میشود. مثلا Jhon C. Dvorak مینویسد "جامعه لینوکس مقدار زیادی از انرژی خود را صرف مسائلی چون نامگذاری میکند (همانند نام گنو/لینوکس در مقابل لینوکس)".

لینوکس ژورنال (ماهنامه لینوکس) حدس میزند دفاع استالمن از نام ترکیبی (گنو/لینوکس) ناشی از این ناکامیست که لینوس افتخار انچه که استالمن قصد انجامش را داشت از ان خود کرده است.

دیگران اظهار کرده اند صرف نظر از شایستگی ها، اصرار استالمن بر چیزی که گاها دلیلی از پیش باخته به نظر میرسد تنها باعث میشود او و گنو را بد جلوه دهد. به عنوان مثال Larry McVoy (مولف نرم افزار انحصاری BitKeeper، که زمانی برای مدیریت توسعه هسته لینوکس بکار میرفت، تا زمانی که مجوز رایگان در یک مباحثه ی مهندسی معکوس باطل شد) معتقد است که "مطالبه اعتبار تنها موجب ان است که شخص احمق و طمع کار به نظر برسد."

بسیاری از کاربران و فروشندگانی که نام لینوکس را ترجیح میدهند به وجود ابزارهایی غیر گنو و غیر کرنل مانند Apache HTTP Server، سیستم مدیریت پنجره X یا محیط کار KDE در سیستم عامل های مصرف کننده نهایی اشاره میکنند. همانطور که Jim Gettys، مبتکر X گفته است:
"تعداد نفرات زیادی در این اتوبوس هستند؛ من هیچ سر و صدایی در حمایت از اینکه گنو ضروری تر از بسیاری دیگر از قطعات است، نمیشنوم. نمیتوانید چرخی را دور بیندازید و در اخر به یک خودرو، موتور یا صندلی های کارا دست یابید (منظورش اینه که بدون چرخ، موتور کار هم بکنه باز اتوبوس حرکت نمیکنه و کلا کارایی نداره). من به شما توصیه میکنم خوشحال باشید که یک اتوبوس داریم."
}

بنده هیچ اظهار نظری در این پست نکردم، فقط ترجمه کردم، قضاوت با کاربر (البته نه اینکه فقط همین تکه رو بخونه).

این لینک مطلب در ویکی پدیای فارسی:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AD%D8%AB_%D9%86%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%DA%AF%D9%86%D9%88/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3
کسانی که اصلا از بیخ این مسئله براشون هیچ اهمیتی نداره هم خب بحثشون جداست و نظرشون محترم.
« آخرین ویرایش: 06 مهر 1389، 04:41 ب‌ظ توسط Pyruzan »

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #113 : 06 مهر 1389، 02:15 ب‌ظ »
باز هم برای اینکه برای دوستان سوء تفاهم پیش نیاید:
از نظر من ( با برند تخصصی*** ریچارد استالمن بزرگ! ***) هیچ تفاوتی نداره که اسمش مینوس باشه، تیفوس باشه یا گنو باشه یا منو!
از نظر من خر باید بار ببره. حالا هر طوری که خر بهتر بار می بره ما همون کارو می کنیم که بارمون رو زودتر و بهتر به مقصد برسونیم!
این بابا که دعوا راه انداخته ( چیه اسمش؟ ساتلمن؟ ) لطفا با من اشتباه گرفته نشه! من نه اهل جرم و نه اهل بحث ( اهل پیالم! : سیتیزن شیپ بطری دارم! )
حالا برای اینکه تاپیک کج یا مج نشه میشه محبت کنید و یه چندتا نرم افزار درست و حسابی که از پروژه گنو نباشن معرفی کنید تا ببینیم چقدر این خر ما مال گنو هست و چقدرش مال خودمون؟
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #114 : 06 مهر 1389، 05:08 ب‌ظ »
با سلام
نقل‌قول
حالا برای اینکه تاپیک کج یا مج نشه میشه محبت کنید و یه چندتا نرم افزار درست و حسابی که از پروژه گنو نباشن معرفی کنید تا ببینیم چقدر این خر ما مال گنو هست و چقدرش مال خودمون؟
نرم‌افزار خارج از پروژه‌ی گنو که خیلی هست اما بدون مجوز GNU ، خیلی نیست .
البته اینکه می‌گم خیلی نیست یعنی درصدش بالا نیست نه این که تعدادش کم هست .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #115 : 07 مهر 1389، 03:23 ق‌ظ »
نرم‌افزار خارج از پروژه‌ی گنو که خیلی هست اما بدون مجوز GNU ، خیلی نیست .
البته اینکه می‌گم خیلی نیست یعنی درصدش بالا نیست نه این که تعدادش کم هست .
یا علی
علی یارت سالار!
مثال هم میزدی بهتر بود!
----

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #116 : 07 مهر 1389، 05:17 ق‌ظ »
باز هم برای اینکه برای دوستان سوء تفاهم پیش نیاید:
از نظر من ( با برند تخصصی*** ریچارد استالمن بزرگ! ***) هیچ تفاوتی نداره که اسمش مینوس باشه، تیفوس باشه یا گنو باشه یا منو!
از نظر من خر باید بار ببره. حالا هر طوری که خر بهتر بار می بره ما همون کارو می کنیم که بارمون رو زودتر و بهتر به مقصد برسونیم!
این بابا که دعوا راه انداخته ( چیه اسمش؟ ساتلمن؟ ) لطفا با من اشتباه گرفته نشه! من نه اهل جرم و نه اهل بحث ( اهل پیالم! : سیتیزن شیپ بطری دارم! )
سلام
دولفین
این لیست نرم افزار های گنو یه هرچی به غیر از این غیر گنو یه
http://www.gnu.org/software/software.html#HowToGetSoftware
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین azarii6

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #117 : 10 مهر 1389، 01:59 ب‌ظ »
با سلام خدمت کلیه دوستان
من اصلا اهل مجادله واین چیزها نیستم و با وجودی که تمام نظرات دوستان را خوانده ام(چون بیکار بودم) ولی چون اهل فقه وفلسفه واین چیزها نیستم و ازطرفی نه بوجود آورنده هسته وشل وغیره هستم نه سازنده کامپیوتر بنابراین هیچ تعصبی هم به ویندوز و لینوکس و... ندارم وانشاالله هر موقع سیستم عامل خودم را نوشتم اسمش را خودم میگذارم ومانند دوست عزیزم smmsadrnezh  "بزرگ نویسنده هسته و شل و نرم افزازهای جانبی واصلی وفرعی وغیره وغیره گنو ممیز لینوکس " تا سرحد مرگ ایستادگی میکنم وهر کس به جز انچه خودم اسمش را گذاشته ام نامید را تاسرحد مرگ کتک میزنم  تهمت میزنم به دارمی زنم اصلا ولش کن  اصل ونسب اش را نابود میکنم  ودست آخر اگر زورم بهش نرسید یک تایپیک میزنم ومردم بیکار مثل خودم را دور برم جمع می کنم ومیگم ایهالناس زدند کشتند بردند... .
وحالا چون به بلایی که می خواهم سر  مردم بیاورم گرفتار نشوم از همین حالا سعی می کنم به جای گفتن کلمه روان وسلیس وعامه فهم لینوکس  می گویم گنو ممیز لینوکس و هرکه ازمن پرسید چه گفتی یک کتاب تاریخی فلسفی هزارصفحه ایی برای طرف می خوانم «البنه اگر حوصله اش سر نرفت ویک فصل کتک نزد» تا به فلسفه و دلیل وجود بی وجود گنو ممیز لینوکس پی ببرد و من بعد کلمه واهی و نا مرتبط  لینوکس را تلفظ نکند که کار خیلی بدی است
به نظر من اگر این دوست عزیزمان به جای اینکارها چند خط برنامه مینوشت وگره ایی از کارخلق الله باز میکرد  خیلی بهتر بود تا این مطالب سرتاسر فلسفی  و علمی تخیلی  که نه سر دارد و نه ته و آخرش جز دلخوری کینه چیزی نمی اورد.[14/size]
« آخرین ویرایش: 10 مهر 1389، 02:02 ب‌ظ توسط azarii6 »

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
« پاسخ #118 : 15 مهر 1389، 09:16 ق‌ظ »
از این پس به سبب محدودیت زمانی حتی المقدور جواب شبهات و سوالاتی رو میدم که اولا تکراری نباشند (منظور اینکه جوابشون قبلا در این تاپیک نباشه) و دوما خارج از موضوع مورد بحث نباشه
نقل‌قول

۱۰۰٪ باهاتون موافقم
:o
شما با مطلبی که کاملا بر اهمیت نامگذاری گنو/لینوکس دلالت میکنه ۱۰۰ درصد موافقید و بعدش مینویسید:
اصلا این بحث بی خود چیه ۸ صفحه بحث کردید.بانک اطلاعاتی انجمن رو سنگین کردید؟ها؟ :D
هرکی دوست داره میگه لینوکس هرکی دوست داره میگه گنو/لینوکس.من خودم کلمه لینوکس خالی رو بیشتر دوست دارم.ولی فرقی نداره که.در ضمن دعوا نداریم که.خودمون میدونیم gnu هست دیگه.نیازی به گفتنش نیست که.شما ها همتون با هم دعوا دارید.اگه اعتقاد دارید gnu ای هستید پس باید با هم کنار بیاین.
این بحث ها دیگه چیه؟!

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #119 : 15 مهر 1389، 11:11 ق‌ظ »
نکته بسیار مهمی که در این تاپیک نمایان شد این است که متاسفانه و البته به دلیل تاریخی و فرهنگی، مردم ما درک درستی از آزادی ندارند. این نکته که بگوییم ما آزادیم که سیستم عامل را چگونه نام بگذاریم و می توانیم هر چه دوست داریم بگوییم، شاهد ماجرا است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم