انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)  (دفعات بازدید: 4880 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
پاسخ : ویندوز پایدارتر از لینوکس (2)
« پاسخ #30 : 05 مهر 1399، 06:17 ق‌ظ »
حالا شما هرچی میخواهی بگو ویندوز و برنامه های انحصاری
اگه یکی مثل من امنیت قدرت انتخاب و آزادی گنو لینوکس رو درک کرده باشه جوابش به سوال شما همونه که دوستان گفتند.
درظمن من یه کاربر معمولی هستم
احسنت. گل گفتی  ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 05 مهر 1399، 05:22 ب‌ظ »
خوشحالم که شما بر خلافمن فکر می کنید و مسر هستید رو انتخابتون
اما صحبت شما کمی متعصبانه نیست؟

ما لینوکس فعلی رو میزاریم کنار و فکر می کنیم تنها سیستم عامل موجود در دنیا ویندوز هست.
یه شخصی الان میاد یه سیستم عامل خیلی خیلی مبتدیانه و ضعیف و پر از ایراد ارائه میده و اسمشو میذاره لینوکس و به عنوان نرم افزار آزاد معرفی می کنه

شما با این دیدگاه همچنان انتخابتون لینوکس هست؟

اگر پاسخت مثبت باشه که، خب صحبتی نیست. چون صرف تعصب انتخاب می کنید
خیر. چنین تصمیمی به هیچ‌وجه متعصّبانه نیست، بلکه تنها تصمیم منطقیه. هر تصمیمی غیر از این، احمقانه است!

من هم آزاد بودن رو ترجیح میدم. اما وقتی نیازهای من برطرف نمیشه و سیستم پایداری نداره (حداقل برای من) چرا باید متعصب باشم روی گنو / لینوکس؟
بحث آزاد بودن، صحبت ترجیح نیست. صحبت اینه که نرم‌افزاری که آزاد نباشه، متجاوزه. حالا یکی ممکنه بگه من ترجیح می‌دم هرروز بهم تجاوز کنن، ولی یه سری چیزهایی که بهم گفتن نیازمه رو داشته باشم. ولی خب نباید انتظار داشته باشه که بقیه بهش به چشم احمق نگاه نکنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #32 : 08 مهر 1399، 08:55 ب‌ظ »
خب گویا این تاپیکم به سرنوشت قبلی دچار شد :)
من دیدم با بعضی از دوستان فرق داره و به سیستم عامل به دید یه ابزار نگاه می‌کنم که باید کارمو انجام بده. برای همین حاضرم برخی محدودیت‌ها یا رعایت نکردن حق ام رو به صورت موقت و محدود قبول کنم و در ازاش کارم راه بیوفته
در بحث کوچ از ویندوز هم یکی از فاکتور های اثر گذار برای من پایداری سیستم بود. چون اصلا فرصت اینکه هر روز بخوام به یه جای سیستم ور برم رو ندارم.
حدود ۱۰ سال با ویندوز کار کردم و ۳ سال بوت دوگانه. چند وقتی هم فقط از توزیع های لینوکسی استفاده کردم.
در این مدت که ویندوز ۱۰ رو تجربه کردم، یه بار بعد از آپدیت کردن سیستم به مشکل خورد و فقط نشانگر موس معلوم بود و کل صفحه سیاه. حدود یک ماه، کار هامو با اوبنتو انجام دادم و سرچ می‌کردم که مشکل رو حل کنم چون نمی‌خواستم از اول نصب کنم ویندوز رو. حل نشد که نشد.
بعد از اون مشکل اینقدر حاد نداشتم. اول تا قبل از اینکه اس اس دی بگیرم گاهی وقتا بعضی پروسس های ویندوز ۱۰۰ هارد رو درگیر می‌کرد و سیستم شدیدا کند میشد.
آپدیت خودکار ویندوز هم که معمولا دوستان ازش ایراد می‌گیرن رو با یه سرچ ساده غیر فعال کرده بودم. اما باز مشکل باقی بود. بعد از خرید اس اس دی کلا بر طرف شد.
یه مشکل دیگه هم که زیاد تو ویندوز بهش برخورد کرده بودم فلش هایی بود که ویندوز دیگه نمی‌شناخت اما با اوبونتو یا حتی نرم افزار های دیگه که در محیط داس اجرا میشن راحت میشد پارتیشن بندی کرد و دوباره احیاء کرد. مشکل این فلش ها در خود ویندوز ایجاد شده بود.
از طرف دیگه در این مدت که از اوبنتو ۱۶.۰۴ به بعد باهاش بودم، گه گاهی پیغام کرش سیستم نشون داده می‌شد. یه چند باری هم خودم سیستم رو خراب کرده بودم. یه مقدار کند میشد بعضی وقتا ولی مشکلی نبود.
البته مشکلات گرافیک انویدیا باقی بود که نمی‌گذاشت hibernate کنم و با کلی تلاش و مطلاب مختلفی از ویکی ارچ و ... خودم درستش کردم. یه سری تنظیمات لازم بود که خود اوبنتو انجام نداده بود متاسفانه.
یه بار هم در اوبونتو ۱۸.۰۴ یه فلش رو از ناتیلوس ‌unmount کردم که داغون شد و گویا eject میکرد به جای umount. خلاصه اون فلش از همه فلش هایی که ویندوز خراب کرده بود وضعش بد تر بود و نشد درستش کنم تا اینکه با نرم افزار شرکت ‌adata تعمیر شد. توی این فروم سوال و روش حل مشکل رو نوشته بودم قبلا.
الان هم یک ماهی هست که از مانجارو استفاده می‌کنم با میز کار کا دی ای. خود مانجارو خیلی عالی بوده تا الان. اما نوار بالایی kde بعضی وقتا خودش میره و مجبور میشی از اول وارد یوزر بشی تا بر گرده. دو سه باری موقع وصل شدن به مودم وای فای جدید این طور شد.
غیر از اون مشکلی نبوده.
سرعت سیستم هم در مانجارو به طور محسوسی در بعضی از کار ها بیشتر از ویندوز است.
خلاصه که در تجربه‌ی من توزیع های لینوکسی هر چند مشکلاتی داشتن اما جدی نبوده و کاملا پایدارن. در کل پایداری توزیع های لینوکسی برای من بیشتر بوده

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
« پاسخ #33 : 08 مهر 1399، 10:13 ب‌ظ »
@ghasemi.hussein از اینکه تجربت رو در اختیارم قرار دادی . سپاسگزارم ازت.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #34 : 09 مهر 1399، 10:26 ق‌ظ »
باسلام
اگه پایداری انقدر که میگی برات مهمه یه دبیان پایدار(debian stable) نصب کن \\:D/
انقدر پایدار هست که خودت ازش خسته میشی. ](*,)
لذت کار با گنو لینوکس همینه که خودت مشکل رو برطرف کنی کلی کیف میده.
نه مثل ویندوز که اگر به مشکل خورد در۹۹ درصد مواقع باید دوباره نصب کنی.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #35 : 09 مهر 1399، 02:19 ب‌ظ »
من دیدم با بعضی از دوستان فرق داره و به سیستم عامل به دید یه ابزار نگاه می‌کنم که باید کارمو انجام بده. برای همین حاضرم برخی محدودیت‌ها یا رعایت نکردن حق ام رو به صورت موقت و محدود قبول کنم و در ازاش کارم راه بیوفته
خب با چنین دیدی، خیلی خوشحال می‌شیم که روی همون ویندوز بمونید. گنو و در کل، نرم‌افزار آزاد، برای افرادی ساخته شده که دیدی بازتر و نگرشی بالاتر دارن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #36 : 10 مهر 1399، 07:26 ق‌ظ »
فکر نمیکنی مهم‌تر از آزادی نرم افزار، آزادی در فکر و انتخاب باشه؟
و البته لازمه‌اش اینه که یکم تحملتون رو نسبت به افکار متفاوت بالاتر ببرید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #37 : 16 مهر 1399، 01:54 ب‌ظ »
بله. افراد آزادی انتخاب کردنِ برده بودن رو هم دارن. ولی خب ما هم آزادی بیان داریم که اون آدم‌ها رو احمق بنامیم.

آفلاین gnkalk

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
  • linux the kernl - gnu/linux the OS
« پاسخ #38 : 17 مهر 1399، 04:15 ب‌ظ »
خب اگه کلی جمع بندی کنم باید بگم
1همه ی دوستان احتمالا اخباز ویندوز رو دنبال نمیکنن چون واقعا نیازی بهش ندارن پس ممکنه یه سری از اطلاعات قدیمی خودشون استفاده کنن
2 لطفا پای انویدیا رو به بحث باز نکنین چون حتی مک هم ازش پشتسبانی نمیکنه و کلا نباید اینجا در موردش بحث کنین بنظرم
3 ببنید در اگه من همین الان یه مقایسه براتون انجام بدم این دو برابر میشن ولی یکی تنها اپن سورس و دیگری ازاد

خب حالا یه مقایسه کلی داشته باشیم
 ویندوز

معایب
   1ازاد نبودن
   2دسترسی پایین کاربر به سیستم عامل
   3مشکل سرعت در سخت افزار های قدیمی
   4که این مورد بیشتر در نسخه های کرکی هست . ارور بی جهت و مجبور شدن به نصب دوباره

مزایا
  1نرم افزار های زیاد
  2اجرای نرم افزار های گنو/لینوکسی
  3دارا بودن پشتیبانی از اکثر سخت افزار ها
  4اپن سورس (قراره باشه)
  5اسان بودن

گنو/لینوکس

معایب
   1کمبود نرم افزار بدون وجود واین
   2 سخت بودن برای بعضی از کاربران جدید
 مزایا
   تقریبا بقیه چیز هایی که داره

خب توی این مقایسه اگه یه کاربر عادی بخواد سیستم عامل انتخاب کنه هیچ کدوم براش فرق نداره
ولی ممکنه یه کاربر به دلیل فلان اپ ویندوز بخواد و یکی برای امنیت گنو/لینوکس

اگه بخوام جمع ببندم باید بگم به دلیل ادغام لینوکس و ویندوز تا ماه های اینده باید فقط بر اساس چیزی که دوست دارید سیستم عامل مورد نظرتون رو انتخاب کنید چون واقعا سیستم عامل ها دارن یکی میشن و الان مهم ترین چیز برای انتخاب اینه که با کدوم راحت ترید ;)
اگه خوندید کامل ممنون ;D

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
« پاسخ #39 : 18 مهر 1399، 03:33 ق‌ظ »
ببیت دوست من من حدود چند سال دارم لینوکس توضیع مختلف استفاده میکنم . برای مثال من فقط 500 گیابایت حافظه ام اختصاص دادم به دست لینوکس های جدید . یک پیشنهاد دارم
اگه شما یک کاربر عادی سیستم هستید از ویندوز استفاده کنید . اگه برنامه نیوسید از مک استفاده کنید اگه طراحید از مک استفاده کنید اگه مثل من متخصص امینیت هستید از لینوکس استفاده کنید . من چند سال دارم از لینوکس استفاده میکنم ولی هنوز که هنوزه باهاش مشکل دارم ولی بازه از اون استفاده میکنم
من ازادم

آفلاین sonic69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 376
« پاسخ #40 : 18 مهر 1399، 04:28 ق‌ظ »
king-m متاسفانه نه برنامه نویسم نه امنیت کار و نه کاربر عادی :)
دسته بندی خوبی اراپه ندادی رفیق

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
« پاسخ #41 : 18 مهر 1399، 09:57 ق‌ظ »
king-m متاسفانه نه برنامه نویسم نه امنیت کار و نه کاربر عادی :)
دسته بندی خوبی اراپه ندادی رفیق
تو بگو چی کاره من طبق کار ت می گم چی
من ازادم

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #42 : 18 مهر 1399، 04:07 ب‌ظ »

اگه شما یک کاربر عادی سیستم هستید از ویندوز استفاده کنید . اگه برنامه نیوسید از مک استفاده کنید اگه طراحید از مک استفاده کنید اگه مثل من متخصص امینیت هستید از لینوکس استفاده کنید . من چند سال دارم از لینوکس استفاده میکنم ولی هنوز که هنوزه باهاش مشکل دارم ولی بازه از اون استفاده میکنم
من نمیدونم آخه چه ربطی داره این دسته بندی؟؟!! یک کاربر عادی با لینوکس نمیتونه کار بکنه؟ یا مگه اکثر دولوپر های .net و c# روی ویندوز کارشون رو به خوبی انجام نمی دهند؟ باز اگه به گیم یه اشاره ای می کردی یه چیزی حتی من دیدم یکی بر یه سیستم عامل تست نفوذ بر اساس ویندوز داده بود بیرون!(خودم هم نمیدونم چطور!)  بر اساس تقسیم بندی شما هر کی مک داره باید برای کارش خریده باشه؟ اصلا این دسته بندی اشتباه هستش

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
« پاسخ #43 : 18 مهر 1399، 06:00 ب‌ظ »
من طیق دسته بندی کار برد میگم مک از بابت قدرت سخت افزار میتونه  برای برنامه نویسی و گرافیک کار ها خوب باشه ولی بازهم کار بر عادی می تونه از اش استفاده کنه
ویندوز به خاطره دارا بودن محیط ساده و کاربر پسند برای عموم
لینوکس برای ازادی و قدرت بسیار زیاد
من ازادم

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #44 : 18 مهر 1399، 10:40 ب‌ظ »
ببیت دوست من من حدود چند سال دارم لینوکس توضیع مختلف استفاده میکنم . برای مثال من فقط 500 گیابایت حافظه ام اختصاص دادم به دست لینوکس های جدید . یک پیشنهاد دارم

من خودم کار های عادی میکنم با لینوکس (البته فعلا) و مشکلی هم ندارم ممنون میشم سیستم عامل دسته بندی نکنید ... حالا چون شما دوست داری لینوکس برای این چیز استفاده کنی دلیل نمیشه لینوکس کلا کالی لینوکس باشه و برای این کار و کار دیگه هم نمیشه باهاش کرد !!!