انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع ایرانی  (دفعات بازدید: 9165 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : توزیع ایرانی
« پاسخ #45 : 15 آذر 1399، 06:36 ب‌ظ »

نقل‌قول
توجه خارج از بحث

تعریفتون از ازادی چیه

ارتباطش رو متوجه نمیشم  :(
من یه سوال دارم شما الان حق خرید ماشین دارید؟ احتمالا بله
ولی اگه من نخوام ماشینم رو به شما بفروشم آیا آزادی شما رو صلب کردم؟
البته من با این تاپیک برخلاف بقیه دوستان مشکل خیلی خاصی ندارم ولی از طرفی قضیه رو الکی سیاسی هم نکنیم  ;D

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین
« پاسخ #46 : 15 آذر 1399، 09:36 ب‌ظ »

نقل‌قول
توجه خارج از بحث

تعریفتون از ازادی چیه

ارتباطش رو متوجه نمیشم  :(
من یه سوال دارم شما الان حق خرید ماشین دارید؟ احتمالا بله
ولی اگه من نخوام ماشینم رو به شما بفروشم آیا آزادی شما رو صلب کردم؟
البته من با این تاپیک برخلاف بقیه دوستان مشکل خیلی خاصی ندارم ولی از طرفی قضیه رو الکی سیاسی هم نکنیم  ;D
بینید مشکل من همین جاست اگه شما میگید توی کشور ازادی ویحود نداره باید گفت توی انجمن هم ازادی نیست .
چون قوانین من محدود کرده من حق ندارم انگلیسی حرف بزنم کلی چیز دیگه

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #47 : 16 آذر 1399، 01:17 ق‌ظ »
سلام
یکی از تناقضات این انجمن اوبونتو شعار آزادی است
توی این سالهایی که من عضو این انجمن هستم که فکر کنم حدود ۱۰ سالی میشه
 مرتب راجب نداشتن آزادی بیان در ایران توسط بزرگان آزادی که مدیران همین انجمن هم هستند صحبت میشه و مورد انتقاد هم قرار میگیره ولی همین دوستان سردمدار آزادی به شدت با دوستان فیلترینگ دوستی دیرینه دارند
فقط کافیه شما مثلا یک نرم افزار غیر آزاد یا راجب پیام رسان ایرانی صحبت کنی درجا بن میشی یا باهات برخورد میشه وقتی هم که اعتراض میکنی شمارو ارجاع میدند به قوانین یا آزادی نرم افزار ;D دقیقا کاری که فیلترینگ اینترنت با ما میکنه اون مارو ارجاع میده به یک سری قوانین فقط اون یک جامعه بزرگتری رو شامل میشه و اینجا فقط یک انجمن ساده است ???
عجیبه خود کسانی که ادعای ازادی دارند ازادی بیان رو فیلتر میکنند ](*,)
تا زمانی این تناقضات رو نتونیم بین خودمون حل کنیم پس نباید ادعای ازادی بیان در کشورمون رو هم داشته باشیم تمام \\:D/
« آخرین ویرایش: 16 آذر 1399، 01:19 ق‌ظ توسط علیرضا.ج »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #48 : 16 آذر 1399، 03:05 ق‌ظ »
دقیقا کاری که فیلترینگ اینترنت با ما میکنه اون مارو ارجاع میده به یک سری قوانین فقط اون یک جامعه بزرگتری رو شامل میشه و اینجا فقط یک انجمن ساده است ???
دقیقا تفاوتش همینه که اگر قوانین این انجمن رو دوست ندارید، می‌تونید برید یک انجمن دیگه یا حتا انجمن خودتون با قوانین خودتون رو بزنید. ولی شما توی ایران نمی‌تونید به صورت قانونی یک اینترنت بدون فیلتر بگیرید یا سرویس اینترنت بدون فیلتر خودتون رو ارائه بدید :)

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #49 : 16 آذر 1399، 09:34 ق‌ظ »
دقیقا کاری که فیلترینگ اینترنت با ما میکنه اون مارو ارجاع میده به یک سری قوانین فقط اون یک جامعه بزرگتری رو شامل میشه و اینجا فقط یک انجمن ساده است ???
دقیقا تفاوتش همینه که اگر قوانین این انجمن رو دوست ندارید، می‌تونید برید یک انجمن دیگه یا حتا انجمن خودتون با قوانین خودتون رو بزنید. ولی شما توی ایران نمی‌تونید به صورت قانونی یک اینترنت بدون فیلتر بگیرید یا سرویس اینترنت بدون فیلتر خودتون رو ارائه بدید :)
می تونید مهاجرت کنید به یک کشور دیگه خیلی هم ساده است

دیکتاتوری

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #50 : 16 آذر 1399، 01:13 ب‌ظ »
سلام اول از همه خب بله ما میتونیم انجمن دیگه ای رو انتخاب کنیم ولی در نظر داشته باشید کشور هم قانون هایی داره و ما نمیتونیم ده تا قانون براش بنویسیم همین یکی کشور که هست !  خب بعضیا شاید بگن چرا خارج فیلتر نمیکنن ! اولم اصلا خوب نیست هی بگیم این کشور اونش خوبه اون یکی کشور هم اینش خوبه ما خودمونیم نمیشه که هی از این کشور اون کشور نگاه کنید حالا واردش نمیشیم که سیاسی نشه |:
بعدشم خارج هم خیلی حرفا رو نمیشه زد‌   خب فیلتر هم  مثلا امریکا که همه این شبکه های اجتماعی و... پشتش چرا باید فیلتر کنه ؟ مثل ما نیست که تا یه چیزی میشه همه پست های مارو پاک میکنن و...!  اینم  نگاه کنید بله اون ها هم فیلتر میکنن https://www.khabaronline.ir/news/1433936/%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%A7%DA%A9-%D9%88-%D9%88%DB%8C-%DA%86%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF
« آخرین ویرایش: 16 آذر 1399، 01:38 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #51 : 16 آذر 1399، 04:19 ب‌ظ »
خیر، نمی‌تونید :) دقیقا مشکل همینه. شما هیچ وقت نمی‌تونید شهروندی ایرانی خودتون رو پس بدید. همینطور نمی‌تونید کشور خودتون با قوانین خودتون رو درست کنید.

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #52 : 16 آذر 1399، 04:23 ب‌ظ »
خیر، نمی‌تونید :) دقیقا مشکل همینه. شما هیچ وقت نمی‌تونید شهروندی ایرانی خودتون رو پس بدید. همینطور نمی‌تونید کشور خودتون با قوانین خودتون رو درست کنید.
-_- شهروند ایرانی بودن رو پس یدیم ؟؟!!!!
مگه مشکل شما ایترنت و فیلترینگ نیست ؟ چه ربطی به شهروندی ایران داره شما این این همه ادم رفتن اون فرانسه دوتا حرکت زدن (چون میدونم سانسور میشه نمیگم ) برو اون ور
خود شما متنفر هستید از فیلترینگ و ازادی بیان نداشتن الان خود انجمن هم ازاد نیست این یک توهین به شعور مصرف کننده نیست

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
« پاسخ #53 : 16 آذر 1399، 06:08 ب‌ظ »
ببینید هرکی نظر شخصی خودشو داره منم چون تجربه ی خوبی از باز کردن سفره ی دلم ندارم هیچی نمیگم.  :-X
ولی اینی که فیلتر میشیم و ... هیچ ربطی به ملیتمون نداره. یه آمریکایی اگه از نت ایران استفاده کنه هم فیلتره با این حال که ملیتش آمریکایی هست. (توی تاپیک ها دیدم یکی به ملیت ربط داده بود)
کلا فقط ایران نیست که اینجوریه. کره ی شمالی که با آمریکا میونه ی خوبی نداره دقیقا مثل ما هست.
یا باید بشیم کشوری مثل عربستان که بهش میگن گاو شیر ده یا خودمون یه قدرت بشیم که کسی نتونه روی حرفمون حرفی بزنه نه اینکه خودمون داریم از همدیگه دزدی میکنیم. (دزد ها رو نمیگمااا . آدمایی رو میگم که تا یه چیزی گرون میشه میرن بیشتر میخرن.) البته بخشیش هم به اون دسته از آدما ربط نداره. وفتی موادی مثل روغن ٬ گوشت ٬ مواد شوینده و ... رو ۲ برابر میکنن و یه کارمند عادی آخر سال ۲۵ درصد به حقوقش اضافه میشه نمیشه از مردم انتظاری داشت.
اما یه چیزی مثل طلا و دلار ...
به نظرتون اگه کسی چند شب دلار نخره میمیره؟؟؟ یا اگه چند شب غذا نتونه بخره میمیره؟؟؟
الان اینجا مقصر مردمن چون تقریبا خودشون هستن که باعث ::: بالا موندن ::: این اجناس میشن. اگه کسی ماشین گرون نخره به نظرتون گرون میمونه؟
دقیقا مثل بازار سرمایه (بورس). هرچقدر که خریدار ها بیشتر میشن قیمت میره بالا تر. اما هرچی خریدار برای قیمت بالا کمتر باشه قیمت میاد پایین تر.
امیدوارم سر کسی با این حرفا درد نگرفته باشه.  :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #54 : 16 آذر 1399، 06:29 ب‌ظ »
مگه مشکل شما ایترنت و فیلترینگ نیست ؟ چه ربطی به شهروندی ایران داره
شما در مورد مشکل‌هاتون صحبت کردید، نه ما :) قوانین انجمن رو با قوانین کشور ایران مقایسه کردید که مقایسهٔ درستی نیست، چون در کشور ایران، شما شهروند اونجا میشید، قابلیت پس دادن شهروندی رو ندارید، امکان زدن کشور خودتون رو ندارید، ...
ولی در انجمن، شما ابتدا میاید و قوانینش رو قبول می‌کنید و بعد عضوش میشید. حتا اگر وسط کار هم نظرتون عوض بشه، مرتد به حساب نمیاید، بدون کوچکترین زحمتی از اونجا میرید. اگر انجمن مناسب هم پیدا نکنید، خودتون می‌تونید انجمن خودتون رو بزنید.
« آخرین ویرایش: 16 آذر 1399، 06:31 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #55 : 16 آذر 1399، 07:54 ب‌ظ »
فکر نکنم کسی با حرف زدن و شنیدن تو این تاپیک بتونه قانع بشه کما اینکه کاملا هم از موضوع پرت افتادیم اگه میشه تاپیک رو ببندید

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #56 : 16 آذر 1399، 07:59 ب‌ظ »
مگه مشکل شما ایترنت و فیلترینگ نیست ؟ چه ربطی به شهروندی ایران داره
شما در مورد مشکل‌هاتون صحبت کردید، نه ما :) قوانین انجمن رو با قوانین کشور ایران مقایسه کردید که مقایسهٔ درستی نیست، چون در کشور ایران، شما شهروند اونجا میشید، قابلیت پس دادن شهروندی رو ندارید، امکان زدن کشور خودتون رو ندارید، ...
ولی در انجمن، شما ابتدا میاید و قوانینش رو قبول می‌کنید و بعد عضوش میشید. حتا اگر وسط کار هم نظرتون عوض بشه، مرتد به حساب نمیاید، بدون کوچکترین زحمتی از اونجا میرید. اگر انجمن مناسب هم پیدا نکنید، خودتون می‌تونید انجمن خودتون رو بزنید.
مشکل اینجاست که کسانی که دارن ادعا ازادی میکنن که خودشون یک نمونه کوچ از یک شهره دستشون میگیرن دان نقض ازادی میکنن
مثلا :نام بردن سیستم کالی در انجمن ممنوع هست چون داره نقض ازادی میکنه
در واقعیت : توهین به ادیان الهی مثل یهود و مسیحت و اسلام ممنوع است چرا چون اذهب اکثریت مردم ایران هستند
این انجمن و کشور هیچ فرقی نداره نمونه کوچکی از یک کشور هست
بعد من خودم پسر عمو داره توی کانادا زندگی میکنه نه بهش گفتن خائن نه جنایت کار نه کافر نه مرتدد و خیلی نه دیگه...

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #57 : 16 آذر 1399، 08:00 ب‌ظ »
فکر نکنم کسی با حرف زدن و شنیدن تو این تاپیک بتونه قانع بشه کما اینکه کاملا هم از موضوع پرت افتادیم اگه میشه تاپیک رو ببندید
دوستان نمیخوان قبول کنن انجمن خودش داره ازادی نقض میکنه

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #58 : 16 آذر 1399، 11:49 ب‌ظ »

اتفاقا چیزی که من برداشت کردم از حرف بقیه این نبود که بگن انجمن آزاده بلکه این حرف شما رو تایید می کردن که انجمن قوانینی داره که شاید محدود کننده باشن ولی شما در انتخاب آزادی داشتید و دارید

• Full Member
  • *
    • مافیا انلاین
« پاسخ #59 : 17 آذر 1399، 12:10 ق‌ظ »

اتفاقا چیزی که من برداشت کردم از حرف بقیه این نبود که بگن انجمن آزاده بلکه این حرف شما رو تایید می کردن که انجمن قوانینی داره که شاید محدود کننده باشن ولی شما در انتخاب آزادی داشتید و دارید
دوست من درباره ایران هم همین قضیه هست فقط تریتب عملایتی فرق داره
در انحمن شما اول انتخاب می کنید بعد وارد می شید
درباره ایران شما اول وارد میشید بعد اگه خوشتون نیومد خارج میشید و یک کشور دیگه رو انتخاب میکنید

2*3=6
3*2=6