انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: این اصطلاحات یعنی چه؟  (دفعات بازدید: 2314 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
پاسخ : این اصطلاحات یعنی چه؟
« پاسخ #30 : 27 فروردین 1401، 04:21 ب‌ظ »
بد تر از اون آیکون پکه :(
بعد از اعمال اگه تنظیمات باز شه بر میگرده به آیکون پک زشت اوبونتو!

(من حتی آیکون پک گوشیم هم پاپیروسه) :)
گنوم خالص رو نصب کنید. gnome-desktop. یا سبک‌ترش gnome-core. بعد موقع ورود انتخابش کنید.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #31 : 27 فروردین 1401، 04:51 ب‌ظ »
فکر کنم وضعیت رو بدتر کنه. مطمئن نیستم.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #32 : 27 فروردین 1401، 05:02 ب‌ظ »
آیکون و تم شل و صدا و کرسر عوض میشه ، فقط تم نرم افزار ها که مهم ترین هم هست عوض نمیشه !
بد تر از اون آیکون پکه :(
بعد از اعمال اگه تنظیمات باز شه بر میگرده به آیکون پک زشت اوبونتو!

(من حتی آیکون پک گوشیم هم پاپیروسه) :)
عه یعنی بروزرسانی نکنم به اوبونتو ۲۲٫۰۴؟

نقل‌قول
اسمش همینه
ترجیح میدم از کلماتی استفاده نکنم که یک عده پول می‌گیرن تا برام انتخاب کنن.

نقل‌قول
گوگل رو بنداز تو سطل آشغال!
پایش: monitoring: نظارت بدون دخالت
واپایش: control: نظارت با دخالت
مرکز نظارت با دخالت گنوم! مسخره نیست؟
بگیم تنظیمات گنوم که فهمش راحت تره.

نقل‌قول
نه. فقط مدیریت سبک‌برگ‌های برنامه‌ها به توسعه‌دهنده‌ها داده شد
خب اینجوری به پایان رسید دیگه، اون وقت نمی‌تونیم برنامه هامون رو اونطوری که می‌خواهیم شخصی سازی کنیم.
باید ببینیم برنامه مورد نظر دوست داره ظاهرش چجوری باشه و ناهماهنگی بین برنامه ها پیش میاد.
یک سوال این libadwatia مخصوص گنومه فقط؟ یعنی توی میزکار های دیگه میشه راحت بدون دردسر تم نصب کرد؟

فکر کنم وضعیت رو بدتر کنه. مطمئن نیستم.
چی وضعیت رو بدتر می‌کنه؟ libadwatia؟

نقل‌قول
در توزیع‌های با مدل انتشار نقطه به نقطه، نسخه‌ی بسته‌های اساسی از یه موقعی به بعد ثابت میشه و تا آپگرید اساسی بعدی اون توزیع، بروزرسانی نمیشه. اصطلاح freeze شدن داره به همین قضیه اشاره می‌کنه.
در نقطه‌ی مقابل، توزیع‌های غلطان رو داریم. اینجا دیگه نسخه‌ی توزیع معنی نداره و وقتی isoـی یه توزیع غلطان رو دانلود می‌کنی، در واقع داری یه snapshot از وضعیت توزیع در لحظه‌ای که iso ساخته شده رو می‌گیری.
توزیع های غلطان مخازنشون چجوری کار می‌کنه؟ مگه نباید نسخه برنامه ها هماهنگ باشن؟ پس چجوری هر بسته وقتی آماده شد میاد تو مخازن و مخازن جدا ندارن؟
به عنوان مثال همین اوبونتو نرم افزار های جدیدتر رو می‌زاره تو مخازن نسخه های جدید تا ناهماهنگی نداشته باشه.

با این وضعیت معقوله به ۲۲٫۰۴ بروزرسانی کنم؟
« آخرین ویرایش: 27 فروردین 1401، 05:05 ب‌ظ توسط BiG »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #33 : 27 فروردین 1401، 05:30 ب‌ظ »
ترجیح میدم از کلماتی استفاده نکنم که یک عده پول می‌گیرن تا برام انتخاب کنن.
کی برای چی پول گرفته؟

مرکز نظارت با دخالت گنوم! مسخره نیست؟
چرا. برای همین می‌گیم مرکز واپایش گنوم!

بگیم تنظیمات گنوم که فهمش راحت تره.
تنظیمات معادل settings است.

خب اینجوری به پایان رسید دیگه، اون وقت نمی‌تونیم برنامه هامون رو اونطوری که می‌خواهیم شخصی سازی کنیم.
بله. انتخاب ظاهر برنامه، حق نویسندهٔ برنامه‌است.

باید ببینیم برنامه مورد نظر دوست داره ظاهرش چجوری باشه و ناهماهنگی بین برنامه ها پیش میاد.
اتّفاقاً پیش از این ناهماهنگی پیش می‌اومد به خاطر ناساگاری سبک‌برگ‌ها و غیرقابل پیشبینی بودن ظاهر ابزارک‌های شخصی‌شده در سبک‌برگ‌های مختلف.

یک سوال این libadwatia مخصوص گنومه فقط؟ یعنی توی میزکار های دیگه میشه راحت بدون دردسر تم نصب کرد؟
نه. یه چارچوب توسعهٔ رابز کاربریه. هم تو گنوم می‌تونه باشه، هم تو کی‌دی‌ای و…

با این وضعیت معقوله به ۲۲٫۰۴ بروزرسانی کنم؟
توصیه می‌کنم به دبیان ارتقا بدی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 27 فروردین 1401، 05:35 ب‌ظ »
نقل‌قول
توصیه می‌کنم به دبیان ارتقا بدی
اگر منظورتون تعویض توزیعه که نه در حال حاضر نمی‌تونم.
ولی اگر منظورتون ارتقا هست که خب مگه امکانش هست که به دبیان بروزرسانی کرد بدون پاک شدن هیچ چیزی؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #35 : 28 فروردین 1401، 02:00 ب‌ظ »
این مشکل از دستکاری اشتباه اوبونتوست. تو دبیان چنین مشکلی نیست.
ببخشید منطورتون رو نفهمیدم : )
یعنی اشتباه از منه یا خود اوبونتو؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #36 : 28 فروردین 1401، 02:14 ب‌ظ »
ببخشید منطورتون رو نفهمیدم : )
یعنی اشتباه از منه یا خود اوبونتو؟
از خود اوبونتو
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #37 : 28 فروردین 1401، 05:03 ب‌ظ »
نقل‌قول
انتخاب ظاهر برنامه، حق نویسندهٔ برنامه‌است.
شاید بازی با کلمات باشه ولی
حق ؟ اینطوری که من متوجه شدم درسته میتونه انتخاب کنه ولی من هم حق تغییر ظاهر رو دارم نمیتونه من رو توی تغییر ظاهر یک برنامه محدود کنه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #38 : 28 فروردین 1401، 05:10 ب‌ظ »
اینطوری که من متوجه شدم درسته میتونه انتخاب کنه ولی من هم حق تغییر ظاهر رو دارم نمیتونه من رو توی تغییر ظاهر یک برنامه محدود کنه
بله. برای همینه که lbadwaita اجازه می‌ده کاربر بتونه برنامه رو در حالت‌های تاریک یا روشن، عادی یا با سایه‌روشن بالا و با لهجهٔ رنگی دلخواهش ببینه. مگر این که نظر توسعه‌دهنده این باشه که این کار، محتوا رو خراب می‌کنه.

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #39 : 28 فروردین 1401، 05:38 ب‌ظ »
اینطوری که من متوجه شدم درسته میتونه انتخاب کنه ولی من هم حق تغییر ظاهر رو دارم نمیتونه من رو توی تغییر ظاهر یک برنامه محدود کنه
بله. برای همینه که lbadwaita اجازه می‌ده کاربر بتونه برنامه رو در حالت‌های تاریک یا روشن، عادی یا با سایه‌روشن بالا و با لهجهٔ رنگی دلخواهش ببینه. مگر این که نظر توسعه‌دهنده این باشه که این کار، محتوا رو خراب می‌کنه.
لحجه‌ی رنگی چیه؟

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 28 فروردین 1401، 06:20 ب‌ظ »
حداقل ترجمه کلمات من درآوردی رو هم بگید.

نقل‌قول
کی برای چی پول گرفته؟
بهتره در تاپیک دیگری در مورد این موضوع بحث بشه.

نقل‌قول
نه. یه چارچوب توسعهٔ رابط کاربریه. هم تو گنوم می‌تونه باشه، هم تو کی‌دی‌ای و…
یعنی برنامه های کی‌دی‌ای هم قراره اینجوری بشن؟

نقل‌قول
بله. انتخاب ظاهر برنامه، حق نویسندهٔ برنامه‌است
چرا؟ ظاهر برنامه حق کسیه که اون رو می‌بینه و استفاده می‌کنه.
بالاخره که نویسنده باید برنامه رو بده به مصرف کننده، مصرف کننده هم قراره اون ظاهر رو ببینه.
خب شاید با اون ظاهر حال نکنه، وقتی این چارچوب نباشه خودش می‌تونه ظاهرش رو انتخاب کنه.

نقل‌قول
توصیه می‌کنم به دبیان ارتقا بدی
اگر منظورتون تعویض توزیعه که نه در حال حاضر نمی‌تونم.
ولی اگر منظورتون ارتقا هست که خب مگه امکانش هست که به دبیان بروزرسانی کرد بدون پاک شدن هیچ چیزی؟
همچنان منتظر پاسخ هستم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 28 فروردین 1401، 07:18 ب‌ظ »
هر برنامه‌ای که از چارچوب لیب‌آدوایتا استفاده کنه، توی هر محیطی (چه گنوم و چه KDE) به همون شکله. طبیعتاً برنامه‌هایی که هدف اصلی‌شون گنومه، ازش پیروی خواهند کرد. و البته فکر کنم فقط برای GTK باشه. برنامه‌های KDE اگر بخوان هم نمی‌تونن ازش پیروی کنن؛ چون با QT نوشته شدن!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #42 : 29 فروردین 1401، 01:00 ق‌ظ »
لحجه‌ی رنگی چیه؟
این که ابزارک‌ها از چه رنگی استفاده کنن. مثلاً دکمه‌های رادویی با جعبه‌های تیک خوردن،‌چه رنگی باشن.

حداقل ترجمه کلمات من درآوردی رو هم بگید.
این‌ها اسم‌های رسمی هستن. اگه مفهموشون رو نمی‌دونید، اشکالی نداره؛ می‌تونید در موردشون مطالعه کنید.

بله. کی‌دی‌ای هم یواش یواش داره این‌ها رو پیاده می‌کنه. بخش حالت تاریکش رو توی جدیدترین ارائه‌اش اعمال کرده.

چرا؟ ظاهر برنامه حق کسیه که اون رو می‌بینه و استفاده می‌کنه.
بالاخره که نویسنده باید برنامه رو بده به مصرف کننده، مصرف کننده هم قراره اون ظاهر رو ببینه.
خب شاید با اون ظاهر حال نکنه، وقتی این چارچوب نباشه خودش می‌تونه ظاهرش رو انتخاب کنه.
در دنیای امروز رابط کاربری، ظاهر برنامه‌ها، بخشی از تجربهٔ کاربری رو تشکیل می‌ده. مثلاً مرورگر وب گنوم الآن می‌تونه به لطف این ویژگی، حالت مرور ناشناس رو با تغییر رنگ پنجره به کاربر نشون بده.

نه. منظورم عوض کردن توزیع بود.

طبیعتاً برنامه‌هایی که هدف اصلی‌شون گنومه، ازش پیروی خواهند کرد. و البته فکر کنم فقط برای GTK باشه. برنامه‌های KDE اگر بخوان هم نمی‌تونن ازش پیروی کنن؛ چون با QT نوشته شدن!
نه. این‌ها جزو قواعد freedesktop هستن که باید تو همهٔ میزکارهای استاندارد رعایت بشن.

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 29 فروردین 1401، 02:21 ب‌ظ »
لحجه‌ی رنگی چیه؟
این که ابزارک‌ها از چه رنگی استفاده کنن. مثلاً دکمه‌های رادویی با جعبه‌های تیک خوردن،‌چه رنگی باشن.
مثل این؟ https://old.reddit.com/r/gnome/comments/tp3v7d/theming_in_libadwaita_is_pretty_nice/
این که عالیه! نرم‌افزاری برای تغییرش وجود داره؟ توی گنوم ۴۳ قراره توی تنظیمات ظاهر اضافه بشه؟ فعلاً فقط با تغییر پرونده‌ی پیکربندی GTK می‌شه تغییرش داد؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #44 : 29 فروردین 1401، 03:24 ب‌ظ »
بله. برای گنوم ۴۳ برنامه‌ریزی شده. کی‌دی‌ای هم پیاده‌اش کرده: https://pointieststick.com/2021/08/27/this-week-in-kde-accent-colors