انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جشن انتشار اوبونتو ۲۴٫۱۰  (دفعات بازدید: 1402 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
جشن انتشار اوبونتو ۲۴٫۱۰
« : 29 شهریور 1403، 04:00 ب‌ظ »
جشن انتشار اوبونتو ۲۴٫۱۰ در تاریخ ۲۶ مهر در شهر بندرعبّاس برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند پیشنهادهای خود را برای ارایه یا کارگاه به نشانی https://hcc_support.t.me بفرستند.
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1403، 04:02 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
پاسخ : جشن انتشار اوبونتو ۲۴٫۱۰
« پاسخ #1 : 31 شهریور 1403، 03:50 ب‌ظ »
به نظرم باید این جشن را تحریم کرد، یا اصلا برگزارش نکرد. چرا باید برای انتشار یک چنین کژتوزیعی جشن بگیریم؟
~

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2591
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #2 : 31 شهریور 1403، 04:02 ب‌ظ »
به نظرم باید این جشن را تحریم کرد، یا اصلا برگزارش نکرد. چرا باید برای انتشار یک چنین کژتوزیعی جشن بگیریم؟
چون نرم افزار آزاده، اگر میخواید یک انشعاب از اوبونتو بزنید و اسنپو ازش حذف کنید و به عنوان یک توزیع جدید منتشرش کنید.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 31 شهریور 1403، 04:24 ب‌ظ »

با اوبونتو پدرکشتگی داری؟  :D
مثلاً بقیه توزیع‌ها از اوبونتو خیلی بهترن؟
بپا فلسفهٔ آزادی نرم افزار از راه درست منحرفت نکنه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین abc

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 31 شهریور 1403، 07:31 ب‌ظ »
مسئله آزاد بودن نیست. الآن هم کرومیوم آزاد است و هم فایرفاکس، ولی فقط برای فایرفاکس است که حاضرم به شکل داوطلبانه وقت و انرژی بگذارم. یا مثلا در دبیان شما مختارید تست کنید (با نصب دبیان آزمایشی) ولی در فدورا شما محکوم به تست شدنید تا منافع تجاری ردهت و آی‌بی‌ام را توسعه دهید. شما آزادید از اوبونتو و فدورا و اپن‌سوزه استفاده کنید (جای هیچ ایرادی هم نیست)، ولی نگذارید کنونیکال و ردهت و سوزه شما را بدل کنند به بنر‌های تبلیغاتی جاندار. اگر جشنی برای دبیان و آرچ‌لینوکس و اسلکور بود، چرا که نه، ولی در مورد کژتوزیع‌ها تردید دارم.
~

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 31 شهریور 1403، 07:42 ب‌ظ »
مسئله آزاد بودن نیست....
ببینید این دیگه به توسعه دهنده های اون توزیع ها و فلسفشون مربوطه، بالاخره طرف داره پول میده، وقت میذاره و میتونه کاری که میخوادو بکنه. دقیقا خوبی تعداد زیاد توزیع ها همینه. گاهی هم تصمیماتشون مغرضانه هست،
بالاخره چون نرم افزار آزادن ته ته باید برید کداشونو تغیر بدید که درسته کار سختیه ولی برای یک گروه شدنیه.
کرومیوم هم نباید ازش استفاده کنید چون سلطه گوگل بیشتر میشه و تنها رقیب بزرگش رقیبش فایرفاکسه. در زمینه توزیع های گنو فعلا سلطه ای نیست. شما میتونید یکی از توزیع هایی که برپایه‌ی اوبونتو یا فدورا هستن رو انتخاب کنید.

و من نمیدونم توسعه دهنده های اوبونتو از اسنپ استفاده نمی‌کنن بفهمن چقدر کنده؟!
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1403، 07:47 ب‌ظ توسط 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧 »

آفلاین abc

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 شهریور 1403، 08:31 ب‌ظ »
نقل‌قول
و من نمیدونم توسعه دهنده های اوبونتو از اسنپ استفاده نمی‌کنن بفهمن چقدر کنده؟!
کلا معروف است که توسعه‌دهندگان مایکروسافت از ویندوز استفاده نمی‌کنند، ایکازا از گنوم، شاتلورث از اوبونتو (شاید به ندرت)
~

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 01 مهر 1403، 02:29 ب‌ظ »
شما برای راست‌توزیع‌ها جشن بگیر، من هم شرکت می‌کنم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین abc

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 01 مهر 1403، 11:34 ب‌ظ »
با نادیده گرفتن این تمسخر و ترول کردن، گمان می‌کنم هدف از توزیع اوبونتو نوعی ایجاد تجربه‌ی بد برای کسانی است که اولین‌بار سمت گنو/لینوکس می‌آیند، تا دوباره به همان ویندوز یا مک‌اواس کوچ داده شوند. نمی‌دانم در این وب‌سایت‌های متعددی که همیشه اوبونتو را به تازه‌واردان پیشنهاد می‌کنند چه‌قدر دستان پشت‌برده نقش دارد. آیا برای هر یک از این‌ها مایکروسافت مبلغ تشویقی پرداخت می‌کند یا خیر؟
~

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 803
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #9 : 02 مهر 1403، 10:04 ق‌ظ »
کلا معنی آزادی همینه دیگه ، اینکه هر توزیعی آزاد باشه هرکاری خواست بکنه ، ما هم آزاد باشیم هرکدوم و خواستیم انتخاب کنیم ، نه اینکه ما سعی کنیم دیگران و یا توزیع‌ها رو با رفتارمون کنترل کنیم یا برعکس ، اینجوری که دیگه آزادی نیست ، یه پوششه به اسم آزادی که زیرش داره کنترل کردن صورت میگیره . (یه روند خیلی آشنا!)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 02 مهر 1403، 02:43 ب‌ظ »
نمسخر نیست. در عمل کار رو فقط همون‌هایی می‌کنن که برای اوبونتو هم جشن می‌گیرن. در سال‌های اخیر برای انتشار اوبونتو و دبیان همین آدم‌ها برنامه گذاشته‌ان. برای باقی توزیع‌ها چه کاری انجام شده؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #11 : 02 مهر 1403، 09:04 ب‌ظ »
با نادیده گرفتن این تمسخر و ترول کردن، گمان می‌کنم هدف از توزیع اوبونتو نوعی ایجاد تجربه‌ی بد برای کسانی است که اولین‌بار سمت گنو/لینوکس می‌آیند، تا دوباره به همان ویندوز یا مک‌اواس کوچ داده شوند. نمی‌دانم در این وب‌سایت‌های متعددی که همیشه اوبونتو را به تازه‌واردان پیشنهاد می‌کنند چه‌قدر دستان پشت‌برده نقش دارد. آیا برای هر یک از این‌ها مایکروسافت مبلغ تشویقی پرداخت می‌کند یا خیر؟

این دیگه خیلی حرف عجیبی بود!
من  ۱۲ ساله اوبونتو دارم. مشکلش چیه دقیقاً؟ اتفاقاً هر توزیعی که تست میکنی آخرش برمیگردی به همون اوبونتو. خیلی افراد رو دیدم که به دلیل ناآگاهی و عدم درک کافی، اوبونتو رو به سمت یه توزیع دیگه ترک می‌کنن در صورتی که همون کار رو با اوبونتو هم می‌تونستن انجام بدن. اینجا ایراد از خودشون بوده نه از اوبونتو!
اوبونتو توزیعی‌ هست که برای هر کاری مفیده. هر کاری! به جای اینکه پسش بزنی پیشنهاد میکنم اول درکت رو از گنو/لینوکس بالا ببر. چون در اون صورت هیچ فرقی بین توزیع‌ها نمی‌بینی. اگه فکر میکنی توزیع‌ها با هم متفاوتن، یه جای کارت داره می‌لنگه.
شما میتونی از هر توزیعی که میخوای استفاده کنی ولی اینکه بخوای بگی بقیه چرا اوبونتو استفاده میکنن این اسمش دیکتاتوری هست. یعنی دقیقاً داری خلاف حرفت عمل میکنی.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین abc

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 02 مهر 1403، 11:27 ب‌ظ »
یک موقعی مزیتی که اوبونتو داشت نصب راحتش بود. امروزه این مزیت را خیلی از توزیع‌ها دارند (حتی بهتر. مثلا دبیان خیلی سر راست حق انتخاب دسکتاب را هم به شما می‌دهد ولی اوبونتو خیر و عوضش یک گنوم دستکاری شده پیش رویتان می‌گذرد، و به جای آن با استفاده از یک مدل تبلیغاتی چندین توزیع غیر ضروری جلویتان می‌گذارد: زوبونتو، کوبونتو، لوبونتو. این در حالی است که همه را می‌شد مثل دبیان در همان اوبونتو ارائه کرد)
در اکثر سایت‌های خارجی اولین توزیع پیشنهادی اوبونتو است و اگر درصد گرفت شود به طور غیر منطقی عدد بالایی خواهد داشت، اما چرا؟ دقیقا چه مزیت خاصی دارد؟ اگر همان‌طور که می‌گویید تفاوت خاصی بین توزیع‌ها نیست چرا اوبونتو به این شدت پینشهاد می‌شود؟ به نظرم با هزینه‌های پشت پرده قصد دارند در توزیع‌ها انحصار به وجود بیاورند و...

رسانه قابلیت این را دارد که انتخاب یک فرد را هدایت کند، در هر زمینه‌ای (انتخابات، مد و...) و در همان حال این حس را به آن فرد بدهد که دارد انتخاب می‌کند. من اینکه بپرسم چرا از اوبونتو استفاده می‌کنید دیکتاتوری نیست، دیکتاتوری ایجاد فضای رسانه‌ای است برای سوق دادن عموم به یک توزیع خاص. حالا بماند انحصار در استور مورد استفاده برای اسنپ و سابقه‌ی ننگینش در چپاندن فروشگاه آمازون در حلق کاربر و...

در کل این حس را دارم که کنونیکال قصد انحصارطلبی و به حاشیه راندن سایر توزیع‌ها را دارد (البته امیدوارم حسم اشتباه باشد)
~

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 02 مهر 1403، 11:55 ب‌ظ »
نقل‌قول
مشکلش چیه دقیقاً؟
اجبار به اسنپ باعث شده دو تا از طعم های اوبونتو که فلسفشون سبکی هست(لوبونتو و زوبونتو) نابود بشن و رسما دیگه در راستای فلسفه‌ی ایجادشون حرکت نمیکنن.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 803
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #14 : 03 مهر 1403، 10:00 ق‌ظ »
ممکنه چیزی که حس میکنید انحصار طلبیه ، درواقع متمرکز شدن روی یک چیز باشه برای رشد ،
یونیتی هویت اوبونتو بود ، اصلا نماد لینوکس بود ، توی همه اخبار و سایت‌ها وقتی میخاستن تصویر گنو/لینوکس رو کنار بقیه سیستم‌عامل‌ها بزارن همه یونیتی رو میزاشتن ، یونیتی فوق‌العاده عالی بود ، بی نقص و کاربردی ، زیبا ، تنها دسکتاپی بود بین همه دسکتاپ‌ها و همه سیستم‌عامل‌ها که وقتی نصبش میکردم هییییییییچ شخصی سازی توش انجام نمیدادم و یک‌راست می‌رفتم سراغ کارم ، من عاشق این بودم که اوبونتو دسکتاپ خوب خودش و داره متفاوت با بقیه .
ولی نتیجه چی شد ، به خاطر اعتراض کسایی که فکر می‌کردن این انحصارطلبیه از بین رفت !!
کنونیکال داشت با تمرکز کردن و وقت و پول و انرژی روی یونیتی گذاشتن اوبونتو و گنو/لینوکس رو رشد می‌داد ، اما جامعه نگران این بود که نکنه اوبونتو از بقیه جلو بزنه یا راهش جدا بشه ! ، پس مجبورش کرد صبر کنه و با بقیه راه بیاد !! اتفاقا این‌ها چیزهایین که من رو آزار می‌دن .

ما همه به دنبال یک مفهوم این مسايل رو دنبال میکنیم ، آزادی . هرکدوم هم به اندازه خودمون درکی ازش داریم ، من درطول زمان همیشه مقدار بیشتری از مفهوم آزادی رو درک میکنم هرچی که سنم بیشتر میشه یا با تجربه‌های جدید ، ولی چیزی که الان حس میکنم اینه که اتفاقا بخش زیادی از جامعه آزاد مفهوم آزادی رو واقعا درک نکردن ، جامعه فکر میکنه که برای آزاد کردن پرنده‌های قفسی باید یه قفس براشون ساخت اونقدر بزرگ که هرچیم پرواز کردن به آخرش نرسن تا امنیتشون رو حفظ کرده باشه ، درحالی که آزادی یعنی با دونستن خطر مرگ پریدن .