انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه کاربری  (دفعات بازدید: 33070 بار)

0 کاربر و 18 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
پاسخ به: جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه کاربری
« پاسخ #30 : 16 دی 1390، 05:48 ب‌ظ »
حقیقت اینه که کاربران ابونتو همه 59/60 نفرند.کسانی که دست از این سیستم میشورند نیاز نیست کناره گیریشون رو اینجا اعلام کننند.ایراد نه از انجمنه و نه از سیستم.پس بهتره به همین تعداد بسنده کنید.

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #31 : 16 دی 1390، 06:33 ب‌ظ »
حقیقت اینه که کاربران ابونتو همه 59/60 نفرند.کسانی که دست از این سیستم میشورند نیاز نیست کناره گیریشون رو اینجا اعلام کننند.ایراد نه از انجمنه و نه از سیستم.پس بهتره به همین تعداد بسنده کنید.
](*,)
طرز تفکر شما خیلی جالبه!
پس انجمن تا ابد smf 1 بمونه ویکی هیچوقت آپدیت نشه(از نظر مطالبش چون همیشه ارور میده) و آی آر سی هم بره به فنا همینه منظورتون؟
« آخرین ویرایش: 12 فروردین 1391، 10:02 ق‌ظ توسط H2010n »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #32 : 16 دی 1390، 07:25 ب‌ظ »
کویا دوستان خیلی انتظار دارن که مدیران بیان و پاسخهای کلیشه ای رو بدن! من از زبان آقا مهدی جواب میدم. پاسخ زیر پاسخیه که ایشون همیشه پس از یه مدت دوری گزیدن از چنین تاپیکهایی میان و ارسال میکنند:

دوستان لطفا ارامش خودتون رو حفظ کنید. از پیشنهادات همه دوستان بسیار ممنونیم. ما برای اداره بهتر این جامعه کاربری به حمایت و کمکهای شما نیاز داریم. اگر فکر میکنید وقت و حوصله کافی دارید و مایلید ما رو در ارائه خدمات بهتر کمک کنید لطفا توضیحات این صفحه رو مطالعه کنید!
http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership
اگر فکر میکنید افرادی هستند که شرایطش رو دارند ازشون بخواهید که عضو گروه بشن و کمک کنن تا به کمک هم جامعه کاربری بهتری داشته باشیم.

دست شدن از اوبونتو چرا به دست شستن از پشتیبانی توی این فروم ختم میشه؟
« آخرین ویرایش: 16 دی 1390، 08:49 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #33 : 16 دی 1390، 08:19 ب‌ظ »
هرگز بر نخواهم گشت!
« آخرین ویرایش: 17 دی 1390، 01:24 ب‌ظ توسط h2012n »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #34 : 17 دی 1390، 10:20 ق‌ظ »
ببخشید من مزاحم بحث کارشناسان محترم شدم، فقط یه سوال کسی هست که تقویم جلالی رو برای SMF 2 پورت کرده باشه؟
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #35 : 17 دی 1390، 11:49 ق‌ظ »
دوستان بهتره برای خراب نشدن جلوه نرم‌افزارهای آزاد هم که شده ادامه ندید این تاپیک زدن‌ها رو...
آقا مهدی به صراحت فرمودن که روال رو عوض نخواهند کرد.

نقل‌قول
ببینید ما یک گروه راهبران داریم https://launchpad.net/~ubuntu-ir-council
یک گروه ناظران انجمن https://launchpad.net/~ubuntu-ir-forum-moderators
یک گروه کاربران https://launchpad.net/~ubuntu-ir-members
روند عضویت در این گروهها به این صورته که کاربرا با یک مقدار فعالیت مثبت و سازنده عضو گروه کاربران میشن، بعد از اون با فعالیت بیشتر و شرکت در همایشها و... و با شناختی که گروه راهبران ازشون پیدا میکنن عضو گروه ناظران انجمن میشن و بعد عضو گروه راهبران.
این عضویتها یک ساله است و در صورتی که کاربران نخوان ادامه بدن از این گروه‌ها حذف میشن. البته دوستی‌ها همیشه سرجاش هست.
خیلی بهتره که ما این روند رو به صورت قانونمند طی کنیم و به نوعی قانونمداری رو تمرین کنیم حتی اگر برامون سخت باشه...

من برای شما آرزوی موفقیت میکنم و بسیار بسیار خوشحالم که مایلید ما رو در ساخت گروه پویاتر یاری کنید Smiley

البته ما هیچ مخالفتی با ایجاد سایتهای جدید نداریم و تا جایی که بتونیم بهشون کمک میکنیم و معتقدیم که هر چه تعداد این سایتها بیشتر و رقابتی تر باشه در نهایت به نفع جامعه کاربری است... جالبه بدونید که حتی از مدیرا و ناظرای همین سایت هم برخی همزمان در سایتهای دیگه مدیریت کردن و یا سایتهای جدید ایجاد کردن...

شاد باشید
--مهدی

بنده نمیتونم جایی که مدیرانش حاضر نیستن به کاربران اهمیت بدن فعالیت کنم. اکانت بنده از این به بعد در این سایت لوگین نخواهد شد.
دوستانی که خیلی تمایل دارن جامعه فعالی برای اوبونتو توی ایران داشته باشن همونطور که مهدی جان گفتن به فکر راه انداختن یه سایت جدید باشند.
جالبه آقا مهدی که عضویت کاربران در تیم راهبران یک ساله هست ولی عضویت شما حتی اگر ذره‌ای فعال نباشید دائمی هست.
امیدوارم یه تکونی بدید به عقایدتون.
دوستان در هر حال باید جامعه این ضربه رو متحمل بشه و منابع رو مجدد ایجاد کنه. خودتون تیم تشکیل بدید و یک سایت دیگه راه بندازید که البته نه بی قانون باشه و نه به خشکی قوانین اینجا.
انجمن‌های جامع مثل fsforums و انجمن‌های LinuxReview که به زودی راه‌اندازی میشه میتونه در رفع اشکال‌ها و آموزش موثر باشه ولی برای ایجاد همایش و ویکی و سایر فعالیت‌های اختصاصی اوبونتو نیاز به یه جامعه جدید خواهید داشت.
موفق باشید.
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #36 : 17 دی 1390، 12:05 ب‌ظ »
شرمنده دوستان من به بحث دیر رسیدم. آخه مگه این امتحانات برای آدم وقت میذاره  ](*,) خوشبختانه همه نظرات رو تونستم بخونم  ;D

نقل‌قول
میتونید پست‌های اعتراضی بنده رو تو خیلی از تاپیک‌ها مشاهده کنید. خودتون رو خسته نکنید. جوابی نخواهید گرفت.   جواب دریافتی بنده همراه با توهین بود و ترجیح میدم دیگه چیزی نگم. بهتره وقت خودم رو روی پروژه‌های اساسی تر بزارم تا نتیجه بهتری به جامعه کاربری برسه.
الان جامعه کاربری اوبونتو مستقیما داره چوب اشخاصی مثل مدیران اینجا رو میخوره چون حاضر نیستن جایگاهشون رو رها کنند. انجمن‌های جامع هم هرگز جای اینجا رو نخواهد گرفت چون نمیتونه فعالیت‌هاش رو پوشش بده.
یه خواست‌نامه بنویسین و به امضای موافقانش برسونید و مستقیما بفرستید برای مدیریت که یا بیاد کاری که میخواین رو انجام بده یا دسترسی رو واگذار کنه به یکی‌تون...
چند نفر که سابقه داشته باشن هم اعلام آمادگی کنن که مسئولیت‌ها رو بعهده بگیرن. هم سابقه مدیریت سایت و فعالیت‌های گروهی هم تجربه مناسب در گنو/لینوکس.
مسئولیت‌ها واقعا سنگینه پس مراقب باشید چی میگید. اینجا باید ویکی‌ش باز-فعال بشه... انجمن تغییرات اساسی می‌خواد... ایندکس اساسا تغییر باید بکنه... از همه دشوارتر مسئولیت برگزاری جشن انتشارها و همایش‌ها و کنفرانس‌ها هست. هر وقت جمعی آماده شد و تیمی تشکیل شد اونوقت حرف منطقی‌تر هست. چون الان مسلما اگر مدیرا کنار هم بکشن کسی حاضر نیست مسئولیت‌هاشون رو به دست بگیره.
از اونجا که دامین های اساسی ساپرت اوبونتو برای ایران (ubuntu.ir و ubuntu-ir.org) دست مدیران اینجا هست به فکر راه اندازی سایت جدید هم نباشید بهتره.

کاملا موافقم.

یه چیزی رو هم من بگم. من خودم برای مدت کوتاهی تو انجمن وردپرس فارسی فعالیت میکردم. جالبه که اونجا هم دقیقا وضع اینجا رو داره! البته شاید بهتر باشه بگم که اینجا وضع اونجا رو داره! توی یه تاپیک هم که یکی اعتراض کرده بود من هم اعتراض کردم جوابی که یکی از کاربرا بهم داد این بود (اصلا مدیر اونجا جناب گناهکار فکر کنم فقط میومد 2ماه یکبار بلاگ فروم رو برای نسخه جدید وردپرس آپ میکرد!). جواب این بود: این سایت (منظورش فروم وردپرس فارسی هست) براساس 30یاست‌های wordpress.org اداره میشه و به همین خاطر نمیشه توش تغییرات ایجاد کرد! حالا جوابش دقیق یادم نیست ولی تو مایه‌های همین بود :ی

حالا جالب واس منه که چرا کلا فروم‌هایی که مربوط به مساپل اوپن سورس میشن فعالیت چندانی ندارن؟ اینجور که به نظر میرسه اینجا محدودیت کمتری داره و مدیران مجبور نیستن که دستور بگیرن فروم باید اینجوری باشه اونجوری باشه...... آخه چرا هیچ مدیری به فکر کاربرانش نیست؟ شاید به این خاطر هستش که مدیرا با خودشون میگن این انجمن واس ما که سودی نداره پس چرا به نظر ملت رسیدگی کنیم؟ خوشون برن مشکلات همدیگه رو برطرف کنن هرکی هم که نتونست به ما چه....!

اگه یکی از مدیران اینجا داره این پست رو میخونه خواهشا جواب بده که چرا به هیچ وجه خبری از مدیری تو این انجمن نیست؟ (لااقل تو این مدتی که من اینجا دارم فعالیت میکنم مدیری رو ندیدم)

چی نوشتم!
---------------------------------------------------------
ببخشید من مزاحم بحث کارشناسان محترم شدم، فقط یه سوال کسی هست که تقویم جلالی رو برای SMF 2 پورت کرده باشه؟
شما انجمن رو آپگرید کنید من قول میدم که کسی نگه چرا تاریخش میلادی هست و شمسی نیستش.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 17 دی 1390، 12:23 ب‌ظ »
الان یعنی شما در حال ارتقای انجمن به یک نسخه ی بالاتر هستید و این پست شما یعنی پوزخند زدن به ما؟ اگر هم قصد تمسخر نداشته اید لطفا off-topic نزنید و برای سوال خود یک تاپیک جداگانه باز کنید.

نقل‌قول از: masoud
بنده نمیتونم جایی که مدیرانش حاضر نیستن به کاربران اهمیت بدن فعالیت کنم. اکانت بنده از این به بعد در این سایت لوگین نخواهد شد.
من از طرف آقا مهدی جواب میدم:
دوستان لطفا ارامش خودتون رو حفظ کنید. از پیشنهادات همه دوستان بسیار ممنونیم. ما برای اداره بهتر این جامعه کاربری به حمایت و کمکهای شما نیاز داریم. اگر فکر میکنید وقت و حوصله کافی دارید و مایلید ما رو در ارائه خدمات بهتر کمک کنید لطفا توضیحات این صفحه رو مطالعه کنید!
اگر فکر میکنید افرادی هستند که شرایطش رو دارند ازشون بخواهید که عضو گروه بشن و کمک کنن تا به کمک هم جامعه کاربری بهتری داشته باشیم.

نقل‌قول
آقا مهدی به صراحت فرمودن که روال رو عوض نخواهند کرد.
نمیدونم تو پیام خصوصی چی بین-تون(شما و مهدی خان!) گذشته ولی دوست داریم بحث کامل رو اینجا نقل کنید :D)

نقل‌قول
آخه چرا هیچ مدیری به فکر کاربرانش نیست؟ شاید به این خاطر هستش که مدیرا با خودشون میگن این انجمن واس ما که سودی نداره پس چرا به نظر ملت رسیدگی کنیم؟
با اجازه، از طرف آقا مهدی جواب میدم:
نه، این طور نیستش! لطفا ارامش خودتون رو حفظ کنید. از پیشنهادات همه دوستان بسیار ممنونیم. ما برای اداره بهتر این جامعه کاربری به حمایت و کمکهای شما نیاز داریم. اگر فکر میکنید وقت و حوصله کافی دارید و مایلید ما رو در ارائه خدمات بهتر کمک کنید لطفا توضیحات این صفحه رو مطالعه کنید!
« آخرین ویرایش: 17 دی 1390، 12:31 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #38 : 17 دی 1390، 01:17 ب‌ظ »
.
« آخرین ویرایش: 12 فروردین 1391، 10:02 ق‌ظ توسط H2010n »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #39 : 17 دی 1390، 01:47 ب‌ظ »
به Dream هم می گم : مواظب باش! نذار خاطره هات آزادیت رو از تو بگیره.
منظور من از تکرار عبارت زیر چیز دیگری است!
نقل‌قول از: Mehdi
از پیشنهادات همه دوستان بسیار ممنونیم. ما برای اداره بهتر این جامعه کاربری به حمایت و کمکهای شما نیاز داریم. اگر فکر میکنید وقت و حوصله کافی دارید و مایلید ما رو در ارائه خدمات بهتر کمک کنید لطفا توضیحات این صفحه رو مطالعه کنید!
طنز تلخی در آن نهفته است که اگر از فبل(تابستان) در جریان مسائل بوده باشی متوجه اون میشی :)

@Mehdi
چرا حاضر نیستید در بحث ها شرکت کنید؟ ترس برادر مرگه!
ایا متوجه نیستید که در حال از دست دادن وجهه خودتون هستید!

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #40 : 17 دی 1390، 02:03 ب‌ظ »
به Dream هم می گم : مواظب باش! نذار خاطره هات آزادیت رو از تو بگیره.
منظور من از تکرار عبارت زیر چیز دیگری است!
نقل‌قول از: Mehdi
از پیشنهادات همه دوستان بسیار ممنونیم. ما برای اداره بهتر این جامعه کاربری به حمایت و کمکهای شما نیاز داریم. اگر فکر میکنید وقت و حوصله کافی دارید و مایلید ما رو در ارائه خدمات بهتر کمک کنید لطفا توضیحات این صفحه رو مطالعه کنید!
طنز تلخی در آن نهفته است که اگر از فبل(تابستان) در جریان مسائل بوده باشی متوجه اون میشی :)

@Mehdi
چرا حاضر نیستید در بحث ها شرکت کنید؟ ترس برادر مرگه!
ایا متوجه نیستید که در حال از دست دادن وجهه خودتون هستید!
طنز تلخ رو تعریف کن ما هم بخندیم!

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 17 دی 1390، 02:18 ب‌ظ »
طنز تلخ رو تعریف کن ما هم بخندیم!
قبلاً لینک داده بودم!
پست 11م تاپیک زیر:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,24127.msg168457.html#msg168457

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #42 : 17 دی 1390، 02:21 ب‌ظ »
الان یعنی شما در حال ارتقای انجمن به یک نسخه ی بالاتر هستید و این پست شما یعنی پوزخند زدن به ما؟ اگر هم قصد تمسخر نداشته اید لطفا off-topic نزنید و برای سوال خود یک تاپیک جداگانه باز کنید.

بله قربان! تقریبا از وقتی که اولین وصله SMF 2 منتشر شد :)
ساسان از کاربرای همین انجمن و از مدیران سایت بسیار خوب آزادراه داره روی یک تم سازگار با نسخه جدید سایت اوبونتو کار میکنه. مشکلی که به من منعکس شد بحث تقویم جلالی برای SMF 2 بود...
من از همه کاربرانی که نگران مرگ تدریجی جامعه کاربری هستند بسیار ممنونم و امیدوارم مایل باشند در جهت ارتقاء سرویس علاوه بر صحبت و نقد، همکاری هم بکنند

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #43 : 17 دی 1390، 02:41 ب‌ظ »

بله قربان! تقریبا از وقتی که اولین وصله SMF 2 منتشر شد :)
ساسان از کاربرای همین انجمن و از مدیران سایت بسیار خوب آزادراه داره روی یک تم سازگار با نسخه جدید سایت اوبونتو کار میکنه. مشکلی که به من منعکس شد بحث تقویم جلالی برای SMF 2 بود...
من از همه کاربرانی که نگران مرگ تدریجی جامعه کاربری هستند بسیار ممنونم و امیدوارم مایل باشند در جهت ارتقاء سرویس علاوه بر صحبت و نقد، همکاری هم بکنند
از لحن زیباتون خیلی ممنون!
« آخرین ویرایش: 12 فروردین 1391، 10:03 ق‌ظ توسط H2010n »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #44 : 17 دی 1390، 02:52 ب‌ظ »
من گفته ام می تونم ویکی رو آپدیت کنم!

چقدر عالی، من ندیده بودم. منظورتون از آپدیت ویکی بروزآوری مستندات اونه یا بروزآوری نرم‌افزار ویکی‌ساز؟ بد نیست اگه توضیحات بیشتری دارید برای من ایمیل بزنید تا راحت‌تر بشه کار رو جلو برد
mehdi AT ubuntu DOT com