انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا کپی‌رایت اسلامی است؟  (دفعات بازدید: 19585 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : آیا کپی‌رایت اسلامی است؟
« پاسخ #60 : 04 اردیبهشت 1391، 12:34 ب‌ظ »
با سلام به یه انقلابی عزیز . من منظور حرفت از اینکه گفتی:
جابجایی بدون رضایت دزدی است.
نفهمیدم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #61 : 04 اردیبهشت 1391، 12:35 ب‌ظ »
تذکر:دوستان یه مقدار رعایت کنن. آزادی بیان هست، ولی نه این که دیگه هر چی دلشون خواست بگن. موضوع بحث مشخصه، ازش خارج نشین. ازتباط کپی‌رایت با اسلام رو می‌شه از از نظر رو در روی هم قرار دادن دو تا ایدئولوژی به نرم‌افزار آزاد ربط داد، ولی فراماسونری و ۱۱ سپتامبر و حمله به امریکا و فاشیسم و اینا جاش این‌جا نیست. خودتون پست‌هاتون رو درست کنین تا ویرایش نظارتی روش اعمال نشده. ما دوست نداریم پست‌های شما رو دستکاری کنیم، پس خودتون به این آزادی‌ای که دارین احترام بذارین و پست‌هاتون رو درست کنین

آخرین فرصت تا پایان امشب (۴ اردیبهشت)
« آخرین ویرایش: 04 اردیبهشت 1391، 01:31 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
« پاسخ #62 : 04 اردیبهشت 1391، 12:46 ب‌ظ »
با سلام
طبق تصمیم خودم جواب دوستانی که بی‌ربط با تاپیک پست می‌زنن رو نمی‌دم  :)

دوست عزیز آقای ابراهیم مشهدی اول از شما می‌خوام که اسم من رو برای تشکر نیاری چون نیازی نیست.
دوم اینکه چون نوشته‌ی شما طولانی بود نقل‌قول نمی‌کنم و فقط پاسخ می‌دم(ممنون بابت خواندن نوشته‌های قبلی):

یکی از دلایل، انفاق بود که در مورد تمام داده‌های خداوند به انسان است. اما من یک آیه مستقیما آوردم از آشکار ساختن دانش و کتمان نکردن آن. به آن رجوع کنید.
در مورد حکم آنچه می‌تواند تنها یک مالک داشته باشد هم به اندازه‌ی کافی در قرآن صحبت شده است.

در مورد حد انفاق هم این نکته جالب است که شما با کپی شدن دانشتان نه تنها به گدایی نمی‌افتید بلکه لازم است تا همیشه در حال فعالیت و تلاش برای افزایش دانش خود باشید. که اگر غیر از این باشد ممکن است شما با انجام یک کار تا آخر عمر بی‌نیاز شوید اما با انفاق شما باز هم به دنبال کارهای جدید خواهید بود. انفاق در عمل نتیجه‌ای را ایجاد می‌کند که کپی‌رایت ادعای آن را می‌کند یعنی پیشرفت جامعه و دانش.

اگر دقت کنید کپی‌رایت دقیقا به معنی حقوق کپی یک اثر است یعنی اصل اثر برای صاحب اثر باقی خواهد ماند که در این مورد قبلا توضیح داده‌ام.
اما کپی کردن اثر دقیقا یعنی چه؟ از نظر من یعنی کسب دانش تولید یک اثر و بازتولید آن. قانون کپی‌رایت دقیقا از کپی یک اثر جلوگیری می‌کند.

در مورد دستمزد هم در آیه‌ای که داستان موسی اشاره کردید، حتما می‌دانید که در آن واقعه دستمزدی پرداخت نشد ولی باز هم کار را انجام دادند. یعنی انجام کار اگر درست باشد، منوط به پرداختن یا نپرداختن دستمزد نیست.

به علت مهم بودن نقل‌قول می‌کنم:
نقل‌قول
بعدش هم به نظر من این مسئله کپی رایت خیلی ربط داره به بی کاری و گرونی و خیلی مسايل دیگه چون اگر اجرا بشه بازار های کاری جدیدی باز می شه که خیلی ها می تونن توش کسب درآمد کنن و خیلی برای اقتصاد کشور خوبه
این موضوع هم مربوط به درستی یا نادرستی خود کپی‌رایت است که بحث این تاپیک نیست ولی همین‌قدر بگویم که آنچه از بیکاری و فقر امروزه می‌بینید، یکی از دلایلش همین کپی‌رایت و پتنت و نحوه‌های جدید تجارتی است که به جامعه هیچ اهمیتی نمی‌دهد.

یا علی
سلام
آیا از نظر شما ساخت آهنگ دانش میخواهد یا گوش دادن به خود آهنگ.

ببینید فکر کنم این همون جریان علم و محصول علم هستش.

یک خواننده کارشو توست یک شرکت منتشر میکند و برای فروش میگزارد
ما الان چیکار داریم که اینکار درست است یا نه.
ما الان میخوایم بدونیم آیا محافظت از محصول علم و قرار ندادن آن دست همه آیا اشکالی دارد؟
آیا اختیاری نیست؟
همین الان هم بعضی خواننده ها اثارشان را در itunes بفروش میرسانند اما به صورت دانلود آهنگ.

سلام.
ببینید ما فعلا کاری به اینکه ناشر خوبه یا نه نداشته باشیم.
حالا خواسته یا ناخواسته میدند دست ناشر .
حالا اگر اثر ناشر را کپی کنیم آیا دزدی هست یا نه؟
نه. مگه این اثر برای این درست نشده که مردم ببینن یا بشنون؟ اصلا از کجا معلوم که من از این فیلم یا آهنگ خوشم بیاد که بخوام براش پول بدم. اصل پول دادن برای چیزی که نمی‌دونی چیه درست نیست. فکر می‌کنم در اسلام هم چنین خرید و فروشی باطل باشه.
در نهایت آیا اگه من فیلمی رو خریدم و ازش خوشم نیومد ناشر پول من رو پس می‌ده؟

خوب فکر کنم دمو برای همین مواقع باشد.
« آخرین ویرایش: 04 اردیبهشت 1391، 12:55 ب‌ظ توسط s.a.m.e »
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #63 : 04 اردیبهشت 1391، 01:16 ب‌ظ »
منم فکر می کنم که بحث بسیار بد پیشرفته چون که جاش اینجا نبوده و برای احترام به همه کاربرا دیگه توی این تاپیک کامنت نمی زارم
ویرایش پست های پیشین کار جالبی نیست و بهتره که به همان صورت بمونه
ولی به عنوان آخرین جواب

واقعا متاسفم برای شما.
برای خودت متاسف باش

کی مسلمانان به آمریکا حمله کردند که این دفعه ی دوم باشد.
این چیز زیادی شاید از اسناد نباشد ولی بازهم بد نیست.
http://www.zohur12.ir/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B3%D9%88%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-11-%D8%B3%D9%BE%D8%AA%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1/
فعلا اون کسی که ادعا خوب بودن دارد کشور امپریالیسم آمریکاست.
که بعضی ها به خاطر پیشرفت چشم نواز آمریکا خودرا گم میکنند و بجای کمک کردن در پیشرفت,عاشقانه به آمریکا عشق میورزند.
غافل از آن که این آمریکاست که برای تداوم زندگی خود از سایر نقاط جهان تغذیه میکند.
ببخشید اون من و بابام بودیم زدیم برجهای دوقلو رو ترکونیم و ۳ هزار حربی کثافت رو هلاک کردیم
آره من به آمریکا و هر کشوری که به پیشرفت و آزادی احترام بزاره و کامپیوتر رو به دین ربط نده عشق می ورزم

اما مسلمان کردن زورکی آیا ممکن هست؟
شاید به این اشاره دارید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
واقعا به هر چیزی که میپرستید و هر پیامبری را که قبول دارید چقدر درباره ی اسلام واقعی تحقیق کرده اید؟
منبع بیار این لینک چیه گذاشتی اگه حربی ها ببین بهت می خندن
اسلام واقعی همونیه که پیامبر اجرا کرد و بی شک از تو بیشتر در موردش می دونم

ببخشید اینجا جای این مکتوبه ها نیست لطفا اگر خواستید به صورت خصوصی مکاتبه میکنیم.
دلیل اعتراضهای من هم همینه
من حتی نمی خوام با سامان بحث مذهبی کنم چه برسه به تو (ببخشید شما)
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
« پاسخ #64 : 04 اردیبهشت 1391، 01:30 ب‌ظ »
منم فکر می کنم که بحث بسیار بد پیشرفته چون که جاش اینجا نبوده و برای احترام به همه کاربرا دیگه توی این تاپیک کامنت نمی زارم
ویرایش پست های پیشین کار جالبی نیست و بهتره که به همان صورت بمونه
ولی به عنوان آخرین جواب

واقعا متاسفم برای شما.
برای خودت متاسف باش

کی مسلمانان به آمریکا حمله کردند که این دفعه ی دوم باشد.
این چیز زیادی شاید از اسناد نباشد ولی بازهم بد نیست.
http://www.zohur12.ir/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B3%D9%88%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-11-%D8%B3%D9%BE%D8%AA%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1/
فعلا اون کسی که ادعا خوب بودن دارد کشور امپریالیسم آمریکاست.
که بعضی ها به خاطر پیشرفت چشم نواز آمریکا خودرا گم میکنند و بجای کمک کردن در پیشرفت,عاشقانه به آمریکا عشق میورزند.
غافل از آن که این آمریکاست که برای تداوم زندگی خود از سایر نقاط جهان تغذیه میکند.
ببخشید اون من و بابام بودیم زدیم برجهای دوقلو رو ترکونیم و ۳ هزار حربی کثافت رو هلاک کردیم
آره من به آمریکا و هر کشوری که به پیشرفت و آزادی احترام بزاره و کامپیوتر رو به دین ربط نده عشق می ورزم

اما مسلمان کردن زورکی آیا ممکن هست؟
شاید به این اشاره دارید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
واقعا به هر چیزی که میپرستید و هر پیامبری را که قبول دارید چقدر درباره ی اسلام واقعی تحقیق کرده اید؟
منبع بیار این لینک چیه گذاشتی اگه حربی ها ببین بهت می خندن
اسلام واقعی همونیه که پیامبر اجرا کرد و بی شک از تو بیشتر در موردش می دونم

ببخشید اینجا جای این مکتوبه ها نیست لطفا اگر خواستید به صورت خصوصی مکاتبه میکنیم.
دلیل اعتراضهای من هم همینه
من حتی نمی خوام با سامان بحث مذهبی کنم چه برسه به تو (ببخشید شما)
چی بگم
ببخشد
معذرت میخواهم
شما ببخشید.
لطفا هم دوباره از این نوع مطالب ننویسید در این بحث .
« آخرین ویرایش: 04 اردیبهشت 1391، 01:31 ب‌ظ توسط s.a.m.e »
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #65 : 04 اردیبهشت 1391، 02:40 ب‌ظ »
در این فروم رابطه با دولت و حکومت و رعایت قوانین کشور مهمتر از گنو لینوکس آزادی و پشتیبانی اوبونتو است! و به همین دلیل هم هست که بیشتر کابرا رفته اند! کسانی که طبق میل اینشان صحبت کنند هر چه قدر خارج ار بحث باشد موردی ندارد! اما اگر ... خواهشمندم هر کس که به آزادی اهمیت می دهد، فکری کند! مثل این که این جا همه برابرند عده ای برابرتر...
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #66 : 04 اردیبهشت 1391، 03:21 ب‌ظ »
من فکر میکنم این پست به اندازه کافی به حاشیه رفته و الان یه کم سخت میشه از توش مطلب مفید استخراج کرد!

دوستانی که تمایلی به تحقیق و مطالعه در این زمینه داشتند احتمالا الان سر نخهای خوبی دارند که می‌تونن مطالعاتشون رو پیگیری کنن و بعد نتیجه رو بصورت مقاله تو وبلاگ شخصی یا همین انجمن در اختیار سایرین قرار بدن.

با توجه به درخواست کاربران محترم من این پست رو قفل می‌کنم. ممنونم که با وجود اختلاف نظر و سلیقه همدیگر رو تحمل می‌کنید و به آزادی‌هاتون احترام می‌گذارید.
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom