انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37201 بار)

0 کاربر و 17 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
اصلا و ابدا!
با اینکه وقتی میام توی ویندوز حالم گرفته میشه ولی کلی آپدیت و برنامه  توش نصب دارم چرا باید همه رو پاک کنم و یه سیستم عاملی که هنوز معلوم نیست چی به چی هست رو نصب کنم...ویندوز 8 بدرد همون بچه هایی میخوره که صبح تا شب توی نارنجی سر اپل و مایکروسافت دعوا میکنن
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
با آمدن ویندوز 8 احتمالا خیلی ها از لینوکس مهاجرت میکنند و مهاجرت به لینوکس کمتر میشه بویژه که دوئل بوت در ویندوز 8 ممکن نیست
اما ویندوز 8 همون win xp هست که بهینیه شده با یک میز کار جدید. درضمن  app های win 7 روی اون قابل اجرا نیست.
بهای win 8 هم میگن تنها 40 دلاره و دیگه نیاز به کرک شده اش نیست
یکی مثل من که تازه از ویندوز۷ به اوبونتو مهاجرت کرده و دلیلش مخالفت با انحصارطلبی مایکروسافت بوده محاله که از اوبونتو به ویندوز۸ مهاجرت کنه حتی اگه نیاز به کرک کردنش نباشه.
در ضمن چند وقت پیش توی یه مقاله خوندم یه هکر تونسته بفهمه که هر برنامه ای توی ویندوز۸ نصب میکنید یه لاگ ازش به مایکروسافت فرستاده میشه. منبعش یادم نیست اگه یادم اومد همینجا میذارم ;)
Freedom and community are important

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
با آمدن ویندوز 8 احتمالا خیلی ها از لینوکس مهاجرت میکنند و مهاجرت به لینوکس کمتر میشه بویژه که دوئل بوت در ویندوز 8 ممکن نیست
اما ویندوز 8 همون win xp هست که بهینیه شده با یک میز کار جدید. درضمن  app های win 7 روی اون قابل اجرا نیست.

اعلام شده برنامه های وین 7 روش اجرا میشه .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
در ضمن چند وقت پیش توی یه مقاله خوندم یه هکر تونسته بفهمه که هر برنامه ای توی ویندوز۸ نصب میکنید یه لاگ ازش به مایکروسافت فرستاده میشه. منبعش یادم نیست اگه یادم اومد همینجا میذارم ;)
به این میگن جاسوسی که وقتی هم برملا میشه اول از سوی انحصار طلب ها (سیب کرمو و آقای بیل) تکذیب میشه بعد میگن بنا بر دلایل فنی و ملاحضات امنیتی خود کاربر این کار صورت میگیره!!
جدا این انحصار طلب واژه ترسناکیه....کسی میخواد همه چیز ماله خودش بشه بقیه بشن بردش....
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
دوست عزیز سوال بسیار جالبی پرسیدین، خب جواب من هم اینه:

تمام نیازهام به راحتی فراهمه و نیازی هم نیست که من کار خاصی رو انجام بدم.
احتمالا بپرسی که مگه این نیازها توی ویندوز برطرف نمی‌شه؟ چرا اونجا همه‌ی این نیازها برطرف می‌شه اما توی لینوکس بهتر مثلا به محیط دسکتاپم خیلی اهمیت می‌دم دوست دارم متنوع باشه. با ویندوز باید والپیپرم رو عوض کنم اما با لینوکس اگه از این مرحله هم گذشتم و با والپیپر عوض کردنم محیط اونچنان تغییر نکرد و واسم تکراری شد دسکتاپمو کلا عوض می کنم مثلا از سینامون یا KDE یا GNome یا هر جیز دیگه‌ای استفاده می کنم به علاوه اینکه هر جوری هم که بخواهم می تونم شخصی سازیش کنم.

خب یه سیستم دیگه هم دارم که با ویندوز اکس پی هم نمی‌شه باهاش فیلم تماشا کرد اما یه دونه پاپی روی فلش دارم که با اون به راحتی فیلم‌هام رو پخش می کنم. البته با زیرنویس فارسیش کمی مشکل دارم. این سیستم چرا باید از ویندوز استفاده کنه؟

ببین دوست عزیز لینوکس و به خصوص اوبونتو و فدورا همه چیز رو به شکل بهتری بهم داده چرا من باید از ویندوز استفاده کنم، روی کپی رایت اصلا تعصبی ندارم دلم می‌خواهد دزدی نکنم ولی نمی‌شه همچون درآمدی ندارم که مثلا روزی یه فیلم بخرم اون همه آهنگ‌هایی هم که گوش می‌دم رو هم بخرم و حالا اگر شد یه ویندوز هم بخرم تا باهاش کارهای مختلف رو انجام بدم البته باز هم اگه پولش رو هم داشتم اون موقع باز هم ویندوز رو نمی‌خریدم چون باز هم لینوکس به شکل بهتری همش رو بهم داده.

ویندوز نمی‌گذاره من بدونم توی سیستم چه خبره همش هی نرم افزار می‌یاد واسش این کارتون رو راه می‌ندازه در نهایت هیچ وقت نفهمیدیم که چی کار می‌کنه خب جدیدا هم که خبر اون هکر هم که بهش اضافه شد(اولین بار از رادیو گیک شنیدم http://jadi2.undo.it)، ویندوز رو دارم اما تنها کاری که باهاش انجام می‌دم بازی وارکرافته که نمی‌شه ازش دل کند اون هم هر موقع که ویندوز میاد بالا حالم بد می‌شه.
قضیه اینه که همه چیز به راحتی دارم چرا باید از دستش بدم؟
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 01:00 ب‌ظ توسط MADMAN »
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
HON یا همون her of new earth رو تونستید اجرا کنید؟ شنیدم یه چیزی تو مایه های warcraftه

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
با ویندوز باید والپیپرم رو عوض کنم اما با لینوکس اگه از این مرحله هم گذشتم و با والپیپر عوض کردنم محیط اونچنان تغییر نکرد و واسم تکراری شد دسکتاپمو کلا عوض می کنم مثلا از سینامون یا KDE یا GNome یا هر جیز دیگه‌ای استفاده می کنم به علاوه اینکه هر جوری هم که بخواهم می تونم شخصی سازیش کنم.

توی این سه، چهار ماهی که با لینوکس آشنا شدم جوابهایی مثل این همیشه برام خیلی جالب بوده.
هرگز برای ظاهر زیبای سیستم عامل حاضر نیستم به خودم زحمت مهاجرت بدم.
با اینکه ویندوزم بی نهایت نرم افزار دسکتاپ برای عوض کردن ظاهر داره.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
البته کاش تاپیکی هم که دلایل عدم مهاجرت به مک رو میخواست از کاربران (بحث جالبی میشد).

اصلا فرض رو بزاریم که همه سیستم عاملها (لینوکس / ویندوز / مک) انحصاری یا فرض کنیم همه آزادند.

تو هیچکدوم نمیشه ظاهر رو تغییر داد و امنیت یکسانی دارند. کدومو انتخاب میکردید؟
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
حقیقتش من حال و حوصله نصب سیستم عاملی جدیدی ندارم چون سیتم عاملهای فعلی (اوبونتو و ویندوز ۷) دارن به خوبی کار میکنن و نیازی نمیبینم سیستم عامل جدید رو نصب کنم دیگه چه برسه به ویندوز ۸ مهاجرت کنم! من دارم فعلا رو اوبونتو کار و تجربه کسب میکنم تا روزی کاملا به لینوکس مهاجرت کنم بعد بیام کلاً به ویندوز مهاجرت کنم! یعنی این چند مدتی که با اوبونتو کار کردم و تجربه کردم پشم! محاله ممکنه دیگه اوبونتو رو کنار بزارم

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
قضیه چیه ! ویندوز ۷ ، ۲۰۰ دلار ویندوز ۸ ، ۴۰ دلار !!!
مشکوک می زنه ! ::)
شاید دلیلش این باشه چون می خواد در مقابل سیستم عامل های رایگان (آندروید و لینوکس ) توان مقاومت داشته باشه !
شما فرض کن کسی ویندوز استفاده نکنه ! می شه بگید برنامه آفیس رو کی می خره ! برنامه های خیلی زیادی تولید کرده ! شرکت ورشکست می شه !
فکر می کنم یه سیاست باشه و پولشون رو از نرم افزار به جای سیستم عامل در می یارن
مثلا همین آفیس ارزون ترین نسخش ! ۱۵۰ دلاره !
شاید هم فقط یه سیاست موقت باشه تا فعلا از شر سیستم عامل های رایگان  راحت بشه بعدا دوباره قیمت رو بکشه بالا ! :o
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1391، 01:40 ب‌ظ توسط h1229m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
قضیه چیه ! ویندوز ۷ ، ۲۰۰ دلار ویندوز ۸ ، ۴۰ دلار !!!
مشکوک می زنه ! ::)
شاید دلیلش این باشه چون می خواد در مقابل سیستم عامل های رایگان (آندروید و لینوکس ) توان مقاومت داشته باشه !
شما فرض کن کسی ویندوز استفاده نکنه ! می شه بگید برنامه آفیس رو کی می خره ! برنامه های خیلی زیادی تولید کرده ! شرکت ورشکست می شه !
فکر می کنم یه سیاست باشه و پولشون رو از نرم افزار به جای سیستم عامل در می یارن
شاید هم فقط یه سیاست موقت باشه تا فعلا از شر سیستم عامل های رایگان  راحت بشه بعدا دوباره قیمت رو بکشه بالا ! :o
اشتباه نکنید فقط برای آپگرید ویندوز قبلیتون اون هم باید اورجینال باشه ۴۰ دلار باید بپردازید که یه بازه زمانی مشخص داره و همیشگی نیست. وگرنه باید ۲۰۰ دلار ناقابل اگه اشتباه نکنم از جیب مبارک بپردازید!

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
یکی از خوبیت های اوبونتو نسبت به ویندوز اگر با سیستمی سازگاری کامل داشته باشه با ورژن های بعدی مشکلی نخواهد داشت.

اما ویندوز این مشکل رو داره ، حتی سیستم هایی که رو ش ویندوز 7 براحتی نصب میشه ممکن هست ویندوز 8 رو به خوبی ساپورت نکنه. بگرد دنبال درایو گرافیک و سی پی یو و بایاس ببین اون شرکت ساپورت می کنه یا نه. از این جور مسایل.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دلیل شماره‌ی ۱: {خودسانسوری}
دلیل شماره‌ی ۲: شما بنز داشته باشی می‌ری به پیکان مهاجرت می‌کنی؟ من همه‌ی کارهام رو به بهترین شکل در اوبونتو انجام می‌دم. چرا باید پام رو تو کویر مایکروشاف بذارم؟
دلیل شماره‌ی ۳: ویندزد به من آزادی و محرمانگی‌ای که لایقش هستم رو نمی‌ده
دلیل شماره‌ی ۴: ویندزد ۸ به‌روزرسانی نیست، بلکه قدمی رو به عقبه
دلیل شماره‌ی ۵: من لپ‌تاپ دارم، نه گوشی موبایل
و…

در ضمن این دو نکته رو هم باید بگم:
۱. همون‌طور که می‌دونید من به شدّت با کپی‌رایت مخالفم و از هر گونه زیرپا گذاشتن کپی‌رایت حمایت می‌کنم، برای همین رایگان بودن یا نبودن هرچیزی که مورد حمایت قانون شیطانی کپی‌رایت باشه برای من فرقی نمی‌کنه. ولی استفاده‌ی رایگان از ویندوز با دیدن رایگان یه فیلم فرق داره. این کار مثل اینه که از زیر دست نگهبان‌های امنیتی توی موزه فرار کنی تا خودت رو به گیوتین برسونی و باهاش سر خودت رو از گردنت جدا کنی. در مورد ویندوز مسأله‌ی رایگان بودن یا نبودن و حتا کپی‌رایت داشتن یا نداشتن نیست، بلکه مسأله‌ی آزادیه و این که چه کسی رایانه‌ی شما رو کنترل می‌کنه! خود شما یا شرکت‌های سرمایه‌داری؟
۲. بشتابید و تعهّدنامه‌ی به‌روزرسانی به نرم‌افزارهای آزاد به‌جای ویندوز ۸ رو امضا کنید: http://www.fsf.org/windows8/pledge
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
دلیل شماره‌ی ۱: {خودسانسوری}
دلیل شماره‌ی ۲: شما بنز داشته باشی می‌ری به پیکان مهاجرت می‌کنی؟ من همه‌ی کارهام رو به بهترین شکل در اوبونتو انجام می‌دم. چرا باید پام رو تو کویر مایکروشاف بذارم؟
دلیل شماره‌ی ۳: ویندزد به من آزادی و محرمانگی‌ای که لایقش هستم رو نمی‌ده
دلیل شماره‌ی ۴: ویندزد ۸ به‌روزرسانی نیست، بلکه قدمی رو به عقبه
دلیل شماره‌ی ۵: من لپ‌تاپ دارم، نه گوشی موبایل
و…

در ضمن این دو نکته رو هم باید بگم:
۱. همون‌طور که می‌دونید من به شدّت با کپی‌رایت مخالفم و از هر گونه زیرپا گذاشتن کپی‌رایت حمایت می‌کنم، برای همین رایگان بودن یا نبودن هرچیزی که مورد حمایت قانون شیطانی کپی‌رایت باشه برای من فرقی نمی‌کنه. ولی استفاده‌ی رایگان از ویندوز با دیدن رایگان یه فیلم فرق داره. این کار مثل اینه که از زیر دست نگهبان‌های امنیتی توی موزه فرار کنی تا خودت رو به گیوتین برسونی و باهاش سر خودت رو از گردنت جدا کنی. در مورد ویندوز مسأله‌ی رایگان بودن یا نبودن و حتا کپی‌رایت داشتن یا نداشتن نیست، بلکه مسأله‌ی آزادیه و این که چه کسی رایانه‌ی شما رو کنترل می‌کنه! خود شما یا شرکت‌های سرمایه‌داری؟
۲. بشتابید و تعهّدنامه‌ی به‌روزرسانی به نرم‌افزارهای آزاد به‌جای ویندوز ۸ رو امضا کنید: http://www.fsf.org/windows8/pledge
ولی فکر کنم آزادی که ویندوز می ده از مک بیشتره (البته بهتره که بگم کمتر زندانی هستید)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چندان فرقی نمی‌کنه با مک، مخصوصاً نسخه‌ی ۸. مثلاً همین جریان بوت امن و قبضه کردن پارتیشن‌ها و… رو ببین که اپل رو از نظر از بین بردن آزادی گذاشته تو جیبش
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن