انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با کدوم گزینه موافقید..؟!

با راه اندازی انجمن جدید با شرایط ذکر شده موافقم
7 (15.9%)
با فعالیت بخش های مربوط به سایر توزیع ها در همین سایت موافقم
10 (22.7%)
با راه اندازی مجدد و رفع فیلتر  community.linuxreview.ir  ویا پورت آن روی subdomain موافقم
11 (25%)
کلا مخالفم (سازه مخالف)
6 (13.6%)
گرفتن مجوز پشتیبانی فارسی از انجمن اصلی خود اپن سوزه
10 (22.7%)

مجموع آرای اعضا: 44

نویسنده موضوع: این شایسته اوپن سوزه نیست...!!!  (دفعات بازدید: 22388 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
پاسخ : این شایسته اوپن سوزه نیست...!!!
« پاسخ #30 : 26 دی 1392، 07:14 ب‌ظ »
دوستان این تاپیک برای اپن سوزه به وجود اومده بود ولی خوشحالم که میبینیم به اپن سوزه محدود نشده و دوستان دیگه هم از دامین و عنوان این انجمن ناراضی هستن،برای حل این مشکل به نظر من در این شرایطی که هستیم سه را بیشتر نداریم که به ترتیب اولویت اونها رو مینویسم:

۱-تغییر دامین و عنوان این انجمن به گنو/لینوکس ایران یا فارسی که به نظرم بهترین راه است.

۲-رفع فیلتر community.linuxreview.ir که معلوم نیست کی از فیلتر در میاد،شاید هیچوقت در نیومد! پس نمیشه منتظرش بود و روش حساب کرد.

۳-ایجاد یک انجمن جدید که مشکلات زیادی رو برای خودش داره و جمعیت کاربران گنو لینوکس را پراکنده تر میکنه.

در مورد راه حل اولی تاپیک زیر را زدم و درش به حد توانم مسئله رو مطرح کردم،لطفا درش شرکت کنید و به نظر سنجی اکتفا نکنید و نظرتونو اعلام کنید:

درخواست تغییر دامین و عنوان انجمن به گنو/لینوکس
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین الهه.آتش

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
« پاسخ #31 : 26 دی 1392، 07:26 ب‌ظ »
به نظرم کاربران اپن سوزه بیان سمت اوبونتو خیلی بهتره

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #32 : 26 دی 1392، 07:32 ب‌ظ »
مشکل حل شد :|
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 07:37 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #33 : 26 دی 1392، 07:37 ب‌ظ »
نقل‌قول
ی زمانی منم میگفتم یا اوبونتو یا هیچ ولی الان سوزه رو ترجیح میدم.ترول ممنوع :-X
دوستان این تاپیک برای اپن سوزه به وجود اومده بود ولی خوشحالم که میبینیم به اپن سوزه محدود نشده و دوستان دیگه هم از دامین و عنوان این انجمن ناراضی هستن،برای حل این مشکل به نظر من در این شرایطی که هستیم سه را بیشتر نداریم که به ترتیب اولویت اونها رو مینویسم:

۱-تغییر دامین و عنوان این انجمن به گنو/لینوکس ایران یا فارسی که به نظرم بهترین راه است.

۲-رفع فیلتر community.linuxreview.ir که معلوم نیست کی از فیلتر در میاد،شاید هیچوقت در نیومد! پس نمیشه منتظرش بود و روش حساب کرد.

۳-ایجاد یک انجمن جدید که مشکلات زیادی رو برای خودش داره و جمعیت کاربران گنو لینوکس را پراکنده تر میکنه.

در مورد راه حل اولی تاپیک زیر را زدم و درش به حد توانم مسئله رو مطرح کردم،لطفا درش شرکت کنید و به نظر سنجی اکتفا نکنید و نظرتونو اعلام کنید:

درخواست تغییر دامین و عنوان انجمن به گنو/لینوکس
روش اول که عملا نشدنی، سایت برای کاربرای اوبونتو هست و عوض کردنش تنها میتونه باعث سردرگمی کاربران اوبونتو شه و درضمن اسمی که اینقدر بر سر زبان ها افتاده و شناخته شدس هیچ وقت توسط صاحباش عوض نمیشه و سر زبان ها انداختن نام جدید مشکل،زمان بر و شاید نشدنی باشه
گزینه دوم هم اگه میشد واقعا خوب بود. بالاخره اینم نحوه پشتیبانی مسئولین از جامعه آزاده دیگه (چیلتر)
گزینه سوم هم خوبه ولی به زمان و همت بر و بچ با سواد نیاز داره تا پا بگیره
این تاپیک رو بنده به این خاطر زدم که برای سوزه کاری صورت بگیره و به نظرم بهترین راه حلش همونی هست که خودت اول گفتی : از انجمن اصلی سوزه مجوز فعالیت فارسی زبان ها رو بگیریم و زبان فارسی رو ساپورت کنه! ی چیزی تقریبا شبیه (نگفتم عینا) این انجمن که کارش تخصص روی اوبونتو هستش !!!
خواهشم از دوستانی که توانایی انجام چنین کاری رو دارن و زبانشون خوبه دست به کار بشن..!!
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 07:45 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
« پاسخ #34 : 26 دی 1392، 08:10 ب‌ظ »

شما وقتی تا چندروز پیش هنوز نمیدونستی چجوری ابونتو نصب میشه و چجوری میشه لینوکس رو روی فلش ریخت چطور میای و همچین حرفی رو روی هوا میزنی
 ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
شوخی کردم راحت باش

بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #35 : 26 دی 1392، 08:22 ب‌ظ »
دوستان فکر میکنم داریم تمرکز رو از دست میدیم.
مباحث مشخصن.

1-انجمن کلی و جدا با شرایط دشته باشیم یا نه؟
2-اگه قراره داشته باشیم ، اسم های پیشنهادیتون و ارائه بدید. (آدرس ها رو از لینک زیر تست کنید:)
http://billing.serverpars.com/hosting/cart.php?a=add&domain=register
3-بعد از امتخاب آدرس ، جزییات سایت رو مشخص کنیم. همه یشنهادهاشون و بدن.
4-مسئولیت ها رو تقسیم کنیم.
5-دست به کار بشیم...

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
« پاسخ #36 : 26 دی 1392، 08:37 ب‌ظ »
دوستان فکر میکنم داریم تمرکز رو از دست میدیم.
مباحث مشخصن.

1-انجمن کلی و جدا با شرایط دشته باشیم یا نه؟
2-اگه قراره داشته باشیم ، اسم های پیشنهادیتون و ارائه بدید. (آدرس ها رو از لینک زیر تست کنید:)
http://billing.serverpars.com/hosting/cart.php?a=add&domain=register
3-بعد از امتخاب آدرس ، جزییات سایت رو مشخص کنیم. همه یشنهادهاشون و بدن.
4-مسئولیت ها رو تقسیم کنیم.
5-دست به کار بشیم...
والا من با انجمن جدید برای گنو/لینوکس و یا انجمن مستقل و خصوصی برای هر توزیع مخالفم،همین انجمن که اون پایین زده ۱۳۸۴ و فعالترین انجمن گنو لینوکس ایران هست فقط 15 هزار و خورده ای کاربر داره که احتمالا نصفشون خیلی وقته Log in نکردنند،حالا ما یک انجمن جدید ایجاد کنیم که نه محتوایی در کنارش تولید میشه مثلا چقدر کاربر میخواد جذب کنه؟!  به نظرم با توجه به اینکه از سه راه حلی که در پست قبلی بهش اشاره کردم راه حل اولی امکانش نیست بهترین راه رفع فیلتر community.linuxreview.ir هستش، باید به مدیران linuxreview.ir پیغام بدیم و اونها رو از صحبتهای این تاپیک و خواستهای کاربران مطلع کنیم تا برای رفع فیلتر اون انجمن اقدام کنند.به نظرم انجمن linuxreview.ir تنها راهه.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
« پاسخ #37 : 26 دی 1392، 08:44 ب‌ظ »
سلام . بحث رو تقریبا دنبال کردم. متاسفانه بدجایی گیر کردیم
به چند دلیل:

- به نظرم کاملا درست و منطقیه که میگن اینجا انجمن رسمیه اوبونتو هست و زیر نظر کنونیکال! پس عوض کردن دامین ادرس فکر نکنم شدنی و البته درست باشه!

- اینکه بقیه ی توزیع ها انجمن داشته باشن یا نداشته باشن هیچ فرقی نمی‌کنه!، قبولش سخته :) من یک ساله که از اوپن سوزه استفاده می‌کنم، نیازی به انجمن هم ندیدم. حرف دوستمون درسته! مشکلی اگه پیش بیاد، مهم نیست اون مشکل مال کدوم توزیعه ! هر انجمنی مطرح بشه نتیجه یکیه!

- و مهمتر از همه، از روزی که به این انجمن اومدم، فهمیدم این انجمن ربطی به اوبونتو نداره، ولی زیر سایه ی اوبونتو مونده! بچه ها از همه ی توزیع ها اینجا هستند و با هر تفکری کنار هم زیر سقف GNU جمع شدند. پس اینکه چند نفر ناراضی باشند کاملا منطقیه.

- در نهایت از مدیر ها و بچه ها میخوام این قضیه رو جدی بگیرن! و شرکت کنن تو بحث! از همون اول هم ساز مخالف نزنن لطفا. هممون توی یه انجمن جمع شدیم و داریم درباره ی همه چیز حرف می‌زنیم، فقط نمیدونم چرا اسم انجمن اوبونتوئه!!
نتیجه اینکه نه می‌تونیم اینجا رو ول کنیم و انجمن جدید تشکیل بدیم (کار نشدنیه) و نه میخوایم که اینجا بمونیم :)
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 08:47 ب‌ظ توسط amin/~: »

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
« پاسخ #38 : 26 دی 1392، 09:37 ب‌ظ »
هه. دوست گرامی ما اگر هم به این انجمن سر میزنیم برای اینه که سوزه انجمن نداره، وگرنه اینورا پیدامون نمیشذ
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 09:40 ب‌ظ توسط سیروس »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #39 : 26 دی 1392، 10:09 ب‌ظ »
دوستان حرکت شما مثل بسیاری حرکت‌های دیگه اینچنینی خیلی هم عالی هست و نیت مهمی داره.
ولی خواهش میکنم کمی روراست باشید با خودتون. بنده چهار پنج سال هست بصورت خیلی فعال توی این جامعه فعالیت میکردم. بعنوان سردبیر لینوکس ریویو... بعنوان یکی از اعضای تیم ترجمه کتاب لینوکس مینت. همکاری با کتاب آرچ بوک... راه‌اندازی انجمن و ویکی لینوکس ریویو.
زیاد دیدیم از این همت‌ها ولی بدون اینکه قصد کوچک کردن این حرکت رو داشته باشم صادقانه عرض کنم که اغلب بعد از یکی دو ماه همگی سرد میشن و یا انقدر آرمانی فکر میکنن (مثلا سایت مال هیچ کس نباشه) که حرکت متلاشی میشه.
الان بزرگترین معضل ما توی لینوکس ریویو کمبود نیرو هست و همگی شاید قبول داریم که موفق ترین سایت پوشش مسائل گنو/لینوکس همین LinuxReview بوده. بعد با این وضع هرکی باز هم میره سایت خودش رو میزنه و بعد چند ماه دلسرد میشه چون هیچ کس حاضر نیست مثل اینکه یه تیم دیگه رو قوی کنه که امتحانش رو پس داده و الان نیاز به نیرو داره. متاسفانه بعد از ضعیف شدن هسته اصلی تیم بخاطر گرفتار زندگی و... شدن اعضای اصلیش دیگه کسی همت نکرده که واقعا سایت رو مال خودش بدونه و بیاد با هم یه تیم قوی بشیم. همین باعث شد من هم که مدیر پروژه بودم و سردبیر بودم حتی کلا انگیزه م رو از دست بدم. تنها یک دوست در کنارم داشتم که باعث شد دوباره لینوکس ریویو رو سرپا کنم که اون هم متاسفانه یه مساله براش پیش اومد و یکی دو ماه هست ازش بیخبرم.
همین ها باعث شد فعالیتم رو بعنوان یکی از اعضای تیم تحریریه یکی از وبسایت های تکنولوژی مطرح ایران ادامه بدم و اونجا هر از گاهی مطالب لینوکسی میذارم که طیف مخاطب وسیعی داره.
در جواب اون دوست خوبم که رفع فیلتر رو به ضعف مدیریتی ارتباط داد... دوست عزیز روال رفع فیلتر رو میدونید؟ تمام مشخصات شما حتی شماره شناسنامه پدر رو هم میخوان اگر ندی رفع فیلتر نمیکنن. و اگر بدی هرلحظه ممکنه به گناه نکرده بریزن سرت چون خودت رو یه جورایی مسئول همه چی اعلام کردی که باعث فیلتر شدن بوده.
با این حال اگر واقعا دوستان خودشون بخوان فعال باشن بنده حاضرم تلاشم رو بکنم و ریسک کنم و روال رفع فیلتر رو پیگیری کنم... ولی مشروط به این هست که این حرکت با فعالیت خودتون شکل بگیره.
نمونه همچین حرکتی fsforums بود که چقدر روش وقت و انرژی گذاشتند و از همون اول گفتیم کارتون غلط هست ولی گوشی شنوا نبود و آخر هم محو شد.
وظیفه خودم دونستم چون صحبت شده بود از ال آر بیام و از نزدیک همراهیتون کنم...
پیروز باشید.
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
« پاسخ #40 : 26 دی 1392، 10:25 ب‌ظ »
میگم Masoud.m جان ، الان ما شدیم ریچارد استالمن و گروه برنامه نویسان تفننی ، شما هم شدی بیل گیتس زمانی که اون نامه رو نوشت!!!

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #41 : 26 دی 1392، 10:26 ب‌ظ »
ممنون از اقا مسعود مطلب بجا و خوبی را فرمودند .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #42 : 26 دی 1392، 11:43 ب‌ظ »
آقا مسعود نمی‌شه با یه subdomain دیگه شروع به فعالیت کنید؟ مثلاً forum.linuxreview.ir ؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #43 : 26 دی 1392، 11:52 ب‌ظ »
اگر فکر می‌کنی حق اوپن سوزه بیشتر از این‌هاست (که هست) آستین رو بالا بزن و براش یه وب سایت پارسی با مستندات کامل و انجمن عالی راه بنداز.
نگران تعداد کاربرها هم نباش چون اگر وب سایت خوبی باشه روز به روز تعدادشون بیشتر میشه.
اما واقعیت این هست که چنین تاپیک‌هایی که هرچند وقت یکبار شاهدش هستیم به هیچ‌جا نمیرسن چون اگر می‌خواستی کاری بکنی، انجامش میدادی نه این که تاپیک بزنی که هرکی دوست داره بره انجامش بده!
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
« پاسخ #44 : 26 دی 1392، 11:53 ب‌ظ »
آقا مسعود نمی‌شه با یه subdomain دیگه شروع به فعالیت کنید؟ مثلاً forum.linuxreview.ir ؟

من نمی‌دونم وجود یه فروم دیگه برای چیه؟ :)
این تاپیک یه مشکلی رو مطرح می‌کنه و میگه که همه باید یه جا جمع باشن . بچه ها پیشنهادهای مختلفی دادن و اسم های مختلفی مطرح کردن همه حول گنو .

حالا اینکه فروم linuxreview با یه subdomain دیگه وجود داشته باشه نه تنها مشکلی حل نمی‌کنه که باز به پراکندگی و وقت تلف کردن کمک می‌کنه :) امیدوارم مشکلو درست توضیح داده باشم

اگر فکر می‌کنی حق اوپن سوزه بیشتر از این‌هاست (که هست) آستین رو بالا بزن و براش یه وب سایت پارسی با مستندات کامل و انجمن عالی راه بنداز.
نگران تعداد کاربرها هم نباش چون اگر وب سایت خوبی باشه روز به روز تعدادشون بیشتر میشه.
دقیقا . بعد از یه ماه همه سرد میشن.
در ضمن، اینکه یه وبسایت عالی با یه یه فروم عالی تر !!!! بزنیم مثل اینه که یه کافی شاپ وسط کویر باز کنیم!! واسه ۱۰ یا ۲۰ تا کاربر اوپن سوسه فایده ای نداره!
« آخرین ویرایش: 26 دی 1392، 11:57 ب‌ظ توسط amin/~: »