انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 240826 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 105
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #30 : 08 تیر 1386، 02:45 ب‌ظ »
منم فکر می کنم لینوکس هنوز برای کاربرای عادی مناسب نیستش. اما وقتی کسی برای مدتی با لینوکس کار کنه خود به خود معنی و مفهوم دستوراتی رو که تایپ میکنه میفهمه و ازون به بعد دستورهایی که قبلا خیلی بی معنی به نظر میومدند براش بدیهی و منطقی و ساده به نظر میاد.
یادمه یک جایی خوندم که
Linux is User-Friendly, it's not idiot friendly or ignorant friendly      ;D

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1428
  • as in freedom
« پاسخ #31 : 08 تیر 1386، 08:16 ب‌ظ »
خوب يك جاهايي از حرفهاتون منطقيه! اما من هم به عنوان يك كاربر خانگي و دسكتاپ در لينوكس، حداقل تا امروز به جز چند تا كار انگشت شمار، استفاده چنداني از ترمينال نميكنم! شما توي kde تقريبا نيازي هم به ترمينال يا كنسول نداريد! كارهاي من توي اين چندين ساله به راحتي انجام شده و به راحتي از وقتي با اوبونتو كار ميكنم ويندوز رو دور انداختم! البته دوستانم هم كه براشون كوبونتو يا اوبونتو رو نصب كردم هم الان به راحتي و با دانش كم از ترمينال، كارهاي روزمره رو انجام ميدن!
شما فايلهاي فشرده رو مثال زدين! اما من تابحال با ترمينال اين كار رو انجام ندادم! براي اين كار خيلي راحت از منوي راست كليك موس استفاده ميكنم!
پرينترهاي من هم usb هستن! canon & epson كه هيچ وقت باشون مشكلي نداشتم! سخت افزارهام هم تابحال مشكلي نداشتن!
اما خوب انصافا در بعضي موارد هم حق باشماست مثلا مودم! اما به اين هم توجه داشته باشيد كه اگه مودم سازگاري داشته باشيد، خوب نصب هم لازم نداريد! لينوكس براي كاربردهاي خونگي و روزمره هم خيلي خوبه! مشكل رو فقط توي اين ميبينم كه ما نميخوايم دست از عادتهامون برداريم!
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #32 : 08 تیر 1386، 10:00 ب‌ظ »
هر دوی شما مثالهای خوبی زدین . من خودم اگه با ترمینال کار نکنم فکر می کنم چیزی رو از یاد بردم
چون عاشق محیط سیاه و سفید هستم . کاربرایی که واقعا با لینوکس کار می کنن هیچ وقت به user-friendly اون فکر نمی کنن .
خط فرمان(عشق من) از محیط گرافیکی یوزر فرندلی تر هستش. ;) چون اونجاست که معنی و کاربرد دقیق استفاده از دستورات معلوم میشه و اونجاست که معلوم می کنه کاربر تا چه حد حرفه ای هستش ;)

آفلاین huji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
« پاسخ #33 : 09 تیر 1386، 07:01 ق‌ظ »
...یادمه یک جایی خوندم که
Linux is User-Friendly, it's not idiot friendly or ignorant friendly      ;D

جلمهٔ بامزه‌ای بود. اگر بی‌تربیتی تلقی نمی‌شه، باید بگم که عمدهٔ کاربرهای کامپیوتر در ایران (و شاید خیلی جاهای دیگهٔ دنیا) در همون دو گروه آخری قرار دارن، (بعد از it's not در جملهٔ بالا) و برای همین لینوکس مناسب حالشون نیست. :)

آفلاین hamedv90

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
    • استار وب
« پاسخ #34 : 17 تیر 1386، 12:54 ق‌ظ »
;D من این سه صفحه رو کامل برای اینکه از انتخاب خودم مطمن شم خوندم٬ خوشحالم که لینوکس رو انتخاب کردم :) و از زندان ویندوز رهایی پیدا کردم  :P
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1386، 12:56 ق‌ظ توسط hamedv90 »

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #35 : 17 تیر 1386، 07:32 ب‌ظ »
البته باید برای ویندوز هم احترام قایل بود. بالاخره سیستمی ایه که داره کار می کنه. ما بیشتر با ایده های پشت اون مخالفیم

آفلاین Manwe

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
« پاسخ #36 : 21 تیر 1386، 09:11 ق‌ظ »
البته باید برای ویندوز هم احترام قایل بود. بالاخره سیستمی ایه که داره کار می کنه. ما بیشتر با ایده های پشت اون مخالفیم

OS/2 هم سیستمیه که هنوز کار میکنه !!!  :-*
. - .
         \ v /
       \ \   / /
     \ (       ) /
       ^^.^^

آفلاین r_m1232002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
« پاسخ #37 : 28 امرداد 1386، 01:57 ب‌ظ »
با عرض سلام:
با اینکه مدت زیادی است که در این تاپیک بحثی نشده ولی لازم دانستم نظر خود را در این رابطه بیان کنم.
بزرگترین دلیل من در استفاده از لینوکس بحث تفکر و فلسفه ای است که پشت آن می باشد.بر خلاف نظر بسیاری من  به این دلیل از لینوکس استفاده می کنم . ممکن است که امنیت و یا سوادی که لینوکس به شما می دهد با ارزش باشد ولی هیچ یک ارزش آرمان ها و عقاید آن را ندارد.
بر خلاف بسیاری از دوستان من فکر می کنم سیستم عامل ویندوز به خودی خود چیز بدی نیست ، بلکه سیاست های پشت آن است که من را از آن دور می کند.
خیلی ها وقتی می خواهند دلایل برتری لینوکس را ذکر کنند، بیان می کنند که شما نیازی به پرداخت پول برای آن ندارید.عقیده من غیر از این است . اگر ویندوز مجانی بود(هر چند که در ایران هست!) و برای استفاده از لینوکس می بایست پول زیادی پرداخت می شد ، من باز هم از لینوکس استفاده می کردم زیرا فلسفه آن ارزشمندتر از پولی که می باید برای آن پرداخت شود  است.
 این موضوع تا حدی برای من اهمیت دارد که اگر  ویندوز هم این فلسفه را قبول کند من از ویندوز  استفاهده خواهم کرد و همین طور بالعکس ، اگر لینوکس از این فلسفه دور شود من آن را ترک خواهم کرد.
متاسفانه در وضعیت فعلی بسیاری از کاربران از عقاید اصلی دور شدند و به جای اینکه از این عقاید دفاع کنند و آنها را تبلیغ کنند ، به لینوکس دل بستند و آن را تیلیغ می کنند.مگر نه این که این فلسفه بود که لینوکس را به اینجا رساند و لینوکس بدون آن بی معنی است؟
بنابر این از دوستان تقاضا دارم به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشند و هدف لینوکس را فراموش نکنند.

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
یا علی

آفلاین arman_o71

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
« پاسخ #39 : 15 شهریور 1386، 01:07 ب‌ظ »
دوستمون راست می‌گن من از سیاست‌های بعضی لینوکس‌ها واقعا بدم می‌یاد
One of the main causes of the fall of the Roman Empire was that, lacking zero, they had no way to indicate successful termination of their C programs.

Robert Firth

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #40 : 23 شهریور 1386، 08:12 ق‌ظ »
سلام عزیزان
تا حدی قبول دارم بعضی از صحبت ها رو

من 2تا خواهر زاده دارم که یکی 8ساله و یکی 9 ساله هستش
هر دو تا هم دختر هستند

چند وقتی می شه که کامپیوتر خریدن و تصمیم گرفتم به جای اینکه بهشون ویندوز یاد بدم
رو سیستم لینوکس نصب کنم و با اون پایه ای همه چیز رو شروع کنم

همه چیز داره خوب پیش میره
عقیده دارم اگه نیاز باشه خودشون ویندوز رو بعد یا می گیرن

منتظر شنیدن نظراتتون هستم
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #41 : 23 شهریور 1386، 01:33 ب‌ظ »
کار بسیار خداپسندانه ای هستش و فکر کنم اولین لینوکس کاران زن ایران یباشن که از ویندوز استفاده نکردن و نمی کنن
موفق و مویا باشید

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #42 : 27 دی 1386، 09:07 ب‌ظ »
تنها چيزي كه باعث مي شه من از لينوكس استفاده كنم،آزادي و سفارشي سازي اونه.شما توي اوبونتو(يا كلا لينوكس)مي توانيد پنل بسازيد،پنل حذف كنيد،رنگ پنل رو تغيير بديد و خيلي كارهاي ديگه.در مقابل براي كاربران ويندوز مثل من بسيار سخته كه عادت هاي خود رو تغيير بديم و به لينوكس عادت كنيم.مثلا منوي Start ويندوز در گوشه ي پايين سمت چپ قرار دارد.درحالي كه منوي اصلي گنوم در گوشه بالا سمت چپ قرار دارد.برتري ديگر ويندوز سادگي نصب بسياري از تجهيزات شبكه و سازگاري ساير قطعات با سيستم عامل مي باشد.همچنين بازي ها در ويندوز بسيار متنوع و زيبا و استادانه تر طراحي مي شوند.در ضمن كساني هم وجود دارند كه مي خواهند پشت نام سيستم عاملشان يك غول نرم افزاري وجود داشته باشد...كه اشتباه مي كنند. ;D

آفلاین lordhp

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
« پاسخ #43 : 15 بهمن 1386، 08:26 ب‌ظ »
دو چیز اعصاب منو خرد میکنه
یکی جبهه گرفتن
دوم رو هوا حرف زدن
من نمی گم ویستا خوبه ولی اوبونتو مشکلاتی داره افتضاح و فکر کنم ( به نظر یک برنامه نویس ) می تونن حل بشن
۱- با پکیج منیجر یک پجیج را نصب کنید در حین نصب ری استارت کنید ( سخت افزاری ) بعد سعی کنید که دوباره اونو بریزید !!!!!
چرا باید اینجوری بشه ؟؟؟
۲- وقت هایی که تو مدرسه اوبونتو گیر میکنه ( اصولا وقتی که کامپیز روشنه ) نمی دونم به چه علت ولی حتی ctrl+alt+printscreen+k یا tty1 نیز کار نمی کنند و شما محکوم به ری استارت یا داشتن صبر زیاد ( دومی رو نمی دونم چون امتحان کردم نشد ولی اولی عملیه ) هستید
این دو به تنها برای من کافی اند تا برم رو ویندوز کار کنم چون واقعا زیاد پیش میان ( حتی یک چیز کوجک نیز اگر چند بار رخ بده اعصابتون خرد میشه )
حالا کمک کنید برای حل دو مشکل بالا ](*,)

آفلاین galeon

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #44 : 15 بهمن 1386، 09:29 ب‌ظ »
دو چیز اعصاب منو خرد میکنه
یکی جبهه گرفتن
دوم رو هوا حرف زدن
من نمی گم ویستا خوبه ولی اوبونتو مشکلاتی داره افتضاح و فکر کنم ( به نظر یک برنامه نویس ) می تونن حل بشن
۱- با پکیج منیجر یک پجیج را نصب کنید در حین نصب ری استارت کنید ( سخت افزاری ) بعد سعی کنید که دوباره اونو بریزید !!!!!
چرا باید اینجوری بشه ؟؟؟
۲- وقت هایی که تو مدرسه اوبونتو گیر میکنه ( اصولا وقتی که کامپیز روشنه ) نمی دونم به چه علت ولی حتی ctrl+alt+printscreen+k یا tty1 نیز کار نمی کنند و شما محکوم به ری استارت یا داشتن صبر زیاد ( دومی رو نمی دونم چون امتحان کردم نشد ولی اولی عملیه ) هستید
این دو به تنها برای من کافی اند تا برم رو ویندوز کار کنم چون واقعا زیاد پیش میان ( حتی یک چیز کوجک نیز اگر چند بار رخ بده اعصابتون خرد میشه )
حالا کمک کنید برای حل دو مشکل بالا ](*,)
اینجا اصلا جای مناسبی برای این دوتا سوال نیست سوالاتتون رو توی یک تاپیک جدا گانه مطرح کنین تا اولا کسانی که جواب سوالتون رو میدونن از روی عنوان مناسب تاپیکتون بیان و جواب بدن و همینطور کسانی که بعدا به این مشکل برمیخورن هم با جستجو توی سایت و مشاهده‌ی یک عنوان متناسب با خواستشون بتونن به جواب برسن

برا همین با اینکه یکی دوتا جواب الان به ذهنم برای مشکلاتون میرسه امل متشکر میشم اینا رو توی دوتا تاپیک با عنوان مناسب بیان کنین (البته قبلش حتما انجمن)
تنها چيزي كه باعث مي شه من از لينوكس استفاده كنم،آزادي و سفارشي سازي اونه.شما توي اوبونتو(يا كلا لينوكس)مي توانيد پنل بسازيد،پنل حذف كنيد،رنگ پنل رو تغيير بديد و خيلي كارهاي ديگه.در مقابل براي كاربران ويندوز مثل من بسيار سخته كه عادت هاي خود رو تغيير بديم و به لينوكس عادت كنيم.مثلا منوي Start ويندوز در گوشه ي پايين سمت چپ قرار دارد.درحالي كه منوي اصلي گنوم در گوشه بالا سمت چپ قرار دارد.برتري ديگر ويندوز سادگي نصب بسياري از تجهيزات شبكه و سازگاري ساير قطعات با سيستم عامل مي باشد.همچنين بازي ها در ويندوز بسيار متنوع و زيبا و استادانه تر طراحي مي شوند.در ضمن كساني هم وجود دارند كه مي خواهند پشت نام سيستم عاملشان يك غول نرم افزاري وجود داشته باشد...كه اشتباه مي كنند. ;D

من نمیفهمم اینکه منوی گنوم اون بالا هست و منوی ویندوز اون پایین چطور ایراد محسوب میشه؟؟؟؟ اگه واقعا جاش براتون مناسب نیست  میتونین جاشو همون جایی که میخواهسن بذارین

در مورد سازگاری اکثر سخت افزارهای جانبی با ویندوز یک توضیح کوچیک براتون میدم:
اولا شما روز اول رفتین سخت افزارهاتونو برای ویندوز انتخاب و خریداری کردین و حالا اومدین توی اوبونتو در صورتی که اگه اون روز اول سخت افزارهایی مناسب لینوکس انتخاب میکردین کارتون چندان سخت نمی بود
اما چیزی که میگین تا حدودی درسته سخت افزارها با ویندوز سازگار شدن ونه ویندوز با سخت افزارها پس اینم مزیت ویندوز نیست بلکه مزیت اون سخت افزار هست که اومده خودشو با ویندوز تطبیق داده.
فکرشو بکنین اگه درایور های سخت افزاریتونتو نمی داشتین چی میشد؟ اصلا میتونستین کاری از پیش ببرین؟ شما اون روز اول که سخت افزار رو خریدین به فروشنده گفتین سی‌دی درایور رو برای فلان ویندوز هم بده اما سی‌دی درایور رو برای لینوکس تهیه نکردین. اکثر سخت افزارها درایور برای لینوکس دارن (البته خیلی‌ها هم ندارن و کاربرای لینوکس باید به سازنده‌ی سخت افزار فشار بیارن که این نقص اون سازنده هست نه نقص لینوکس که سازنده نخواسته درایورشو بده) و اگه شما اون درایور ها رو تهیه کنین دیگه همچین مشکلی ندارین

اما در مورد بازی‌ها بله حق با شماست بازی نویس های معروف بازی های معروف رو برای ویندوز نوشتن. اونا این کار رو برای لینوکس انجام ندادن (چرا؟ از خودشون بپرسین شاید به اونها هم باید فشار آورد تا این کار رو برای بقیه‌ی سیستم عاملها هم بنویسن که البته قضیه‌ی این با سازنده‌ی درایور فرق میکنه سازنده‌های سخت افزار اگه یکمی اطلاعتی در مورد نحوه‌ی کار سخت افزارهاشون بگن خود جامعه‌ی اوپن سورس درایور رو مینویسن) اما به هر حال من هم فکر میکنم این میشه یک سری آلترنیتهایی برای اون بازی ها پیدا کرد که ممکنه کیفیت بازیشون به اندازه نسخه‌ی تجاری نباشه اما قابل پیشرفت و هست. به هر حال من که شاید ۷ یا ۸ سالی میشه که بازی آنچنانی نکردم و در این مورد کمتر اطلاعاتی دارم شاید واقعا حق با شما باشه