انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32779 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #45 : 02 آبان 1394، 10:41 ب‌ظ »
سلام
به نظر منم باید یک برنامه با رایط گرافیکی کامل و جامع برای دانلود منیجر وجود داشته باشه . در قدرت خط فرمان هم شکی نیست هر چیزی به جای خودش.
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #46 : 02 آبان 1394، 11:23 ب‌ظ »
چرا یکی از این تیم های نرم افزاری خودشون یه دانلود منیجر عالی نمینویسن ؟
مثلا تیم گنوم
یا اوبونتو
دانلود منیجر که جزو اجزای مخلفاتی سیستم نیست که آخه
یه تیم حرفه ای بیاد یه دانلود منیجر بده بیرون بعد روش کار کنن
هی برید میز کار بسازید :|
جدیدا برای اندروید هم دانلود منیجر حرفه ای اومده که از خیلی از دانلود منیجر های لینوکس بهتر عمل میکنه
من که هر چی دانلود میکنم مشکل داره وقتی فایل بزرگ باشه
وقتی بخوام بیش از یک گیگ دانلود کنم میرم ویندوز با idm دانلود میکنم
چون حتی برترین ها که همون دانلود منیجر تحت ترمینال آریا - curl - wget هم حتی ایراد دار دانلود میکنن
مثلا ویدئو خیلی بد باز میشن وقتی با اینا دان میشن و یا فقط یکی از پلیر ها بازشون میکنه چون یکم ایراداتی توشون هست
یا توی ویندوز باز نمیشن ...
من فکر میکردم مشکل با curl که مثلا دیگه ته شاخ بودنن حل شه ولی با اینا هم دانلود میکنم گاهی فایل مورد دار میشه (نه همیشه ولی تو IDM تجربه کاربری من از دانلود موفق 100% تا حالا چیزی خراب نکرده ولی اینا بهترینشون هم گاهی فایل رو خراب میکنه نمیدونم چرا )
حالا ظاهر و گرافیک و تنظیم زمان دانلود به کنار
ولی این دانلود منیجر های تحت ترمینال هم گویا با سرعت پایین ما مشکل دارن
ولی با IDM هر چقدر نگه داری شروع کنی هر چقدر طولش بدی (مگر این که سروری که داری ازش دانلود میکنی خودش زمان دانلود تنظیم کرده باشه و تموم بشه) این IDM هیچ آخ هم نمیگه و تهش یه فایل رو قشنگ سالم تحویل آدم میشه
یعنی مثلا میای یه فیلم fulhd میگیری که 42 گیگ حجمش هست و 15 تکه گنده هست و کلی زمان میبره گاهی 10 روز دانلود میکنی تهش هر کار میکنی اینا به هم نمیچسبن و ایراد میده چون یکیشون یه قسمتش خرابه ولی تو IDM هر چقدر هم تیکه ها بیشتر و حجم بیشتر تا به حال من فایلم خراب نشده
بازم میگم اگر یه تیم حرفه ای مثل گنوم - کی دی ای و ... بیان یه دانلود منیجر بنویسن اون موقع میشه بهش امیدوار بود
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #47 : 02 آبان 1394، 11:57 ب‌ظ »
فایل‌های سنگین -> تورنت (۱ گیگبایت به بالا)
فایل‌های سبک -> ویجت/فایل‌زیلا (۱ گیگبایت به پایین)

من کارم رو هم بروی سرور و هم دسکتاپ با بالایی‌ها راه‌ می‌ندازم و تابه‌حال یک فایل خراب هم دانلود نکردم.

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
« پاسخ #48 : 03 آبان 1394، 12:10 ق‌ظ »
بنظر منم از نظر دانلود منجر مشکل داره
چون همین چند روز پیش بود فایل ایزو لوبونتو روبا اریا2 گرفتم و رو فلش ریختم ولی نصب نمیشد بعد از کلی کلنجار فهمیدم فایل ایزو مشکل داره  :(
تو idm ندیدم چیزی رو خراب دانلود کنه ظاهرا بخاطر اینه که زمانیکه یک فایل رو متوقف میکنیم دانلودش رو و دوباره ادامه رو میزنیم میاد از چند بیت قبل تر دانلود رو شروع میکنه تا احتمال خرابی صفر بشه
« آخرین ویرایش: 03 آبان 1394، 12:14 ق‌ظ توسط tdhmh »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #49 : 03 آبان 1394، 01:01 ق‌ظ »
بنظر منم از نظر دانلود منجر مشکل داره
چون همین چند روز پیش بود فایل ایزو لوبونتو روبا اریا2 گرفتم و رو فلش ریختم ولی نصب نمیشد بعد از کلی کلنجار فهمیدم فایل ایزو مشکل داره  :(
تو idm ندیدم چیزی رو خراب دانلود کنه ظاهرا بخاطر اینه که زمانیکه یک فایل رو متوقف میکنیم دانلودش رو و دوباره ادامه رو میزنیم میاد از چند بیت قبل تر دانلود رو شروع میکنه تا احتمال خرابی صفر بشه
هر چند تخصص ندارم ولی فکر نمیکنم به همین سادگی ها و آسونی ها باشه وگر نه بقیه هم همین کار رو میکردن واقعا دانلود منیجر یک نرم افزار پیچیده و پیشرفته هست
اغلب دانلود منیجر های لینوکسی صرفا یک پوسته گرافیکی هستن روی wget , aria و ... وگر نه به همین آسونی و سادگی نیست
فایل ها رو به چندین قسمت تقسیم میکنه بعد میچسبونه و ... و هیچ خطایی رخ نده
تو همون ویندوز هم دانلود منیجر های خیلی زیاد و قوی نداریم
فایل 24 گیگ هم با IDM گرفتم اونم با  16 تا سگمنت و فقط شبا خودش از 2 تا 8 میگرفت و بعد کامپیوتر رو خاموش میکرد و هر شب 6 گیگ میگرفتم و 4 روز (به همراه 2 گیگ از حجم روز) بعد این همه وایسادن آخر سر یه فایل کامل سالم تحویل داد
ولی تو لینوکس با aria ویندوز 10 رو ایزوشو گرفتم خراب شد
با wget گرفتم بعد پاز کردم وقتی زدم ادامه دانلود قطع کرد از 700 مگ
آخر سر با لپ تاپ خواهرم گرفتم (IDM) و بدون هیچ مشکلی بود
من رو سرور معمولا curl استفاده میکنم و هیچ مشکلی برام رو سرور پیش نیومده حتی با wget هم میگیرم نمیدونم شاید سرعتش زیاده و اینا ولی رو سیستم خودم فایل بزرگ رو خراب میکنه
تورنت درسته که خراب نمیکنه ولی خوب باید اون سایتی که ازش میگیری هم از تورنت پشتیبانی کنه
IDM مثل تورنت هست اصلا خراب نمیکنه فایل رو
https://projects.gnome.org/gwget اینم دانبود منیجر گنوم :) آخرین آپدیت 2009 گرافیکش و امکاناتش غوغاس  ;D

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #50 : 03 آبان 1394، 02:27 ب‌ظ »
فایل بزرگتر از ۴ گیگ برایم پیش نیامده دانلود کنم، اگر بوده، از نوع تورنت بوده!
با دانلودرهای موجود تا حالا با هیچ مشکلی برخورد نکردم. آریا، ویگت و حتی افزونه های فایرفاکس. اینها نیازمهام رو بیشتر از عالی برآورده می کنند.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #51 : 03 آبان 1394، 03:46 ب‌ظ »
فایل بزرگتر از ۴ گیگ برایم پیش نیامده دانلود کنم، اگر بوده، از نوع تورنت بوده!
با دانلودرهای موجود تا حالا با هیچ مشکلی برخورد نکردم. آریا، ویگت و حتی افزونه های فایرفاکس. اینها نیازمهام رو بیشتر از عالی برآورده می کنند.
من با افزونه فایرفاکس که فیلم میگرفتم 4 بیت آخرش رو نمیگرفت خیلی از پخش کننده ها پیشرفته میتونستن فایل رو باز کنن ولی خوب جولو عقب کردن فیلم موجب گیر کردن میشد و یا تو ویندوز با kmplayer باز میشد فقط بعضیاشم فقط با vlc نه به خاطر محدودیت فرمت چون ایراد داشت همه جا به راحتی اجرا نمیشد . تازه من سریال میگرفتم سریال 300 مگی
فیلم و آهنگ درسته یکم خراب میشه ولی اجرا میشه ولی مثلا یه بازی که زیپ شده تقسیم شده به 20 قسمت رو دانلود میکنی تو هر کدوم یکم ایراد باشه آخر سر درست نمیشه و کلش خراب میشه
من مودمم نیم سوز شده بود مدام دیس میشد هر چهار مین یه بار ولی با idm بدون ایراد میگرفت ولی تو لینوکس خراب میکرد
خلاصه IDM هر بلایی سرش میومد آخر سر بازم فایل رو سالم میداد
uget نسخه جدید فوق العاده بود و خوشگل ولی باهاش 3 باز ایزو گرفتم یه بار مانجارو دو بار ویندوز ده هر سه تاش خراب بود

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
« پاسخ #52 : 03 آبان 1394، 04:23 ب‌ظ »
جمع بندی صحبت های دوستان رو مطالعه میکنی متوجه میشی نادیده گرفتن این ضعف ظلمه  ](*,)
« آخرین ویرایش: 03 آبان 1394، 09:15 ب‌ظ توسط relsi1053 »
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #53 : 03 آبان 1394، 04:30 ب‌ظ »
جمع بندی صحبت های دوستان رو مطالعه میکنی متوجه میشی نادیده گرفتن این صعف ظلمه  ](*,)
کمپین درخواست یک دانلود منیجر مناسب ایجاد کنیم یا این که تگر کمپینی وجود داره ما هم بریم عضو شیم و رای بدیم
الان مثلا ویندوز و ایکس باکی تو user voice اکانت دارن مردم درخواستشون رو میدن هر کدوم رای بیاره روش کار میشه اوبونتو هم همین کار رو بکنه

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #54 : 03 آبان 1394، 10:31 ب‌ظ »
جمع بندی صحبت های دوستان رو مطالعه میکنی متوجه میشی نادیده گرفتن این صعف ظلمه  ](*,)
کمپین درخواست یک دانلود منیجر مناسب ایجاد کنیم یا این که تگر کمپینی وجود داره ما هم بریم عضو شیم و رای بدیم
الان مثلا ویندوز و ایکس باکی تو user voice اکانت دارن مردم درخواستشون رو میدن هر کدوم رای بیاره روش کار میشه اوبونتو هم همین کار رو بکنه
داشتم به همچین چیزی فکر میکردم اما هرچه سرچ میکنم به uservoice خوده مایکروسافت میرسم :|
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #55 : 04 آبان 1394، 05:50 ق‌ظ »
داشتم به همچین چیزی فکر میکردم اما هرچه سرچ میکنم به uservoice خوده مایکروسافت میرسم :|
خب چرا خودت ایجادش نمی‌کنی؟

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #56 : 04 آبان 1394، 10:18 ب‌ظ »
خب چرا خودت ایجادش نمی‌کنی؟
1-پول ندارم
2-باید درس بخونم کنکور بدم  ](*,)

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 04 آبان 1394، 11:18 ب‌ظ »
اونی که ما میتونیم ایجاد کنیم کمپین درخواست هست
uservoice یا نظر سنجی از کاربران بر عهده خود صاحب شرکته و خدماته
انگار یکی سر خود پاشه بگه مردم چه چیزی میخواید به فلان فروشگاه که مال ما نیست اضافه بشه !
خود کنونیکال باید تو یوزر ویس بیاد و ما بریم اونجا ازش درخواست بکنیم و بقیه رای بدن که درخواست های مهم رو بهش عمل کنن

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
« پاسخ #58 : 05 آبان 1394، 05:31 ب‌ظ »
انگار یکی سر خود پاشه بگه مردم چه چیزی میخواید به فلان فروشگاه که مال ما نیست اضافه بشه !
خود کنونیکال باید تو یوزر ویس بیاد و ما بریم اونجا ازش درخواست بکنیم و بقیه رای بدن که درخواست های مهم رو بهش عمل کنن
خب اخه تو گنو مالکیت معنی نمیده
مالک کاربران هستند پس قوانین قبلی دنیا اینجا کارساز نیست  ::)
حالا اگه وجود نداشتن مالکیت تو گنو باعث مشکل میشه راه حلش چیه؟

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 05 آبان 1394، 08:46 ب‌ظ »
خب اخه تو گنو مالکیت معنی نمیده
مالک کاربران هستند پس قوانین قبلی دنیا اینجا کارساز نیست  ::)
حالا اگه وجود نداشتن مالکیت تو گنو باعث مشکل میشه راه حلش چیه؟
چرا همه چیز رو با هم قاطی میکنی عزیز مثلا میخوای کنکور بدی امسال اینجوری قبول نمیشیا خخخ
داداش این که شما مجازی از کد ها استفاده کنی و یا برداری تغیر بدی و ... دلیل نمیشه که شما صاحب نویسنده و سازنده اون کد هم باشی
شما میخوای خودت بری یه نظر سنجی بزاری که آی مردم موافقید یه عده دیگر بیان فلان چیز رو بسازن ؟
مصداق همین که یارو میگفته نذر کردم مادربزرگمو پای پیاده بفرستم کربلا !
امیدوارم متوجه شده باشی
این که یه عده جمع شدن شرکت زدن و یه توزیع دادن بیرون و توزیع تحت مجوز گنو هست دلیل نمیشه که بقیه کارهاشون و خودشون هم متعلق به همه باشن
شما اگر خودت برنامه نویسی میتونی بری بگی مردم میخوام برنامه مفت بسازم براتون چی بیشتر نیاز دارید و مردم نظر بدن ولی دیگه اونجا اعضای شرکت کنونیکال که نمیشه گفت مردم چی دوست دارید اینا براتون بسازن !؟ خود اونا باید از مردم بپرسن اگر بخوان (شرکت اگه بخواد همچین کاری بکنه)
مایکروسافت از کاربراش نظر میگیره و اگر منطقی و قابل اجرای بود اون رو میسازه