انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: صیانت ؟  (دفعات بازدید: 9818 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : صیانت ؟
« پاسخ #90 : 05 اسفند 1400، 06:47 ب‌ظ »
بعدشم شخصیت خودتو دیدی ؟ چقدر بی احترامی میکنی ؟
ایرادی بگیر که خودت نداشته باشی لااقل !
بی‌احترامی؟ من؟! جالبه خیلی از کاربرای این انجمن تا حالا صرفاً به خاطر اینکه چیزی میگم که خلاف عقایدشونه پریده‌ن بهم و انواع بی‌احترامی رو کرده‌ن. حالا این حرف شما دیگه خیلی عجیبه.

شما حرف منطقی بزن ... من از گفتن اینکه توی یه بحثی شکست خوردم هیییچچچ ترسی ندارم ! حرفت منطقی باشه برای چی بهانه بیارم !
ولی خب حرفت درباره خودت صادقه ! من هرچی بگم تو میگی نه حرف خودم ! مگ نه ؟
ماست سیاهه؟ نه. سفیده. همینقدر بدیهی.
این مسائلی که در موردشون بحث می‌گنیم هم به نظر من یه نفر که همینقدر بدیهی و واضحن. واسه همین وقتی می‌بینم یه نفر با عکس چشم اون آدم میاد ازم سند و مدرک می‌خواد خب واقعاً سرانجامی واسه اون بحث نمی‌بینم که بخوام شروعش کنم.
اینا همه حرفاییه که شما میزنی ! تاپیک ایا خدا هنوز هم هستش هرکی بره برخوردتونو میبینه !
به هر حال منم خوش حال میشم افرادی که به هرچیزی در راستای منافعشون میگن "بدیهی" باهام بحث نکنن !
من نشون دادم از بحث نمیترسم ! شما هم نشون دادی از بحث خیلللییی میترسی !
میتونید با گفتن جمله "هرجور دوست داری فکر کن " از سنگنی بار این حرف کم کنید ! اما حقیقت همینه !
البته آیا خدا بحث در مورد وجود خدا بود که وجود نداشتن خدا اثبات نشده. همونطور که دیدید بحث به نتیجه ای نرسید.
ولی فساد توی کشور مارو دیگه همه می دونن! این همه دلیل هم بالا براش آوردن که کاملا منطقی بود. شما چرا قبول نمی کنی؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #91 : 05 اسفند 1400، 06:47 ب‌ظ »
والا ، این بزرگواران فک میکنن فقط خبرای فضای مجازی به نفع به قول خودشون دشمن تحریف میشه ! یعنی حکومتت رو میگی هیچ خبری رو تحریف نمیکنه جناب ؟ فک کردی اگه بخواد نمیتونه هزار جور ترفند بزنه و فرهنگ جا بندازه ؟

همون موقع ها که بد جور اعتراضات بالا گرفته بود ، خیلی ها حتا از فامیلمون هم میگفتن که نکنین اعتراض نکنین ، اینا به اندازه خوردن و بعدی هایی که بیان گشنن بیشتر میخورن و وضعمون بد تر میشه ، و مثلا اونی که اینو تو فامیل داشت جار میزد ، مسجدی ترین فرد فامیلمونه و .. آره !
واقعا خیال میکنی مذهبیا همه یه جورن ؟!
چقدر به خاطر امثال مسجدی شما ما ضربه خوردم ! مذهبی هم انواعی داره:
متحجر دارم - اوپن مایند داریم - باسواد داریم و ...
اینی که با شما بود میشه مذهبی متحجر ! از اونایی که خودشونم نمیدونن چرا طرفدار نظامن ! اونایی که تو اوایل کرونا با بسته شدن اماکن مذهبی مخالف بودن ! امثال ایشون نزدیک بود تو همون 98 دانشجو هایی رو به کشتن بدن ! مذهبی داریم تا مذهبی !
بابا من به اونش چیکار دارم ، نکته اصلی رو بگیر دایی !
آرچ و گنوم!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
« پاسخ #92 : 05 اسفند 1400، 07:03 ب‌ظ »
برو اثرات واکسن فایزر رو ببین همون موقعی که ما تحریمش کردیم !
به نظر شستشوی مغزی‌شون روی شما خوب جواب داده و خوب چشم‌تون رو روی حقیقت می‌بندید :) خروجی واکسن‌ها کاملا آزاد در دسترسه (احتمالا بجز واکسن‌های ایرانی) و بر اساس همون‌ها هم مجوز گرفتن و دو واکسنی که تقریبا توی تمام دنیا با کمترین خطر مجوز گرفتند، فایزر و مدرنا بودند. فکر می‌کنید واکسن‌های ایرانی در چند کشور دیگه مجوز گرفته بودند؟ می‌دونید اون زمان که فایزر در ایران تحریم شد، تعداد کشته‌ها توی آلمان، که تقریبا اکثریت فایزر و مدرنا زده بودند، نسبت به ایران چقدر بود؟ تا اینترنت رو محدودتر نکردند، این‌ها رو توی سایت‌های غیر فارسی‌زبان بخونید :)

و من افراد دیگری رو دیدم که در خارج از ایران و به طور دقیق تر اروپا و آمریکا زندگی میکنن و میگن زندگی در اوجا خوب نیست
همون‌ها که از زندگی بد در اروپا و آمریکا ناراضی هستند، ولی حاضر نیستند برگردند ایران؟ :) احتمالا کافیه حجم مهاجرت از ایران به اون کشورها و حجم مهاجرت از اون کشورها به جاهای دیگه رو مقایسه کنید تا ببینید شرایط در اون کشورها چطوریه. یک مرحله بالاتر پناهندگی هستش که دیگه باید وضع خیلی خراب باشه که کسی پناهنده بشه. فکر می‌کنید چقدر از مردم اون کشورها که شرایط بدی دارند به کشورهای بهتر پناهنده شدند؟ فکر می‌کنید تعداد پناهنده‌ها از ایران چطوره؟ تا اینترنت رو محدودتر نکردند، این‌ها رو توی سایت‌های غیر فارسی‌زبان بخونید :)

جالبه که با وجود اینکه اینترنت هنوز در دسترسه و اینقدر محدود نشده، هر حرفی توی رسانهٔ داخلی می‌زنند رو باور می‌کنید! حتا با وجود مثلا فیلم‌های سال ۸۸، میگید مدرک ارائه بده و اینطور نبوده. ببینید بعد از محدود شدن اینترنت، چقدر افراد در خفقان خواهند بود. دیگه اون موقع کسی نمیفهمه که هواپیمای مسافربری‌ای که از خاک ایران بلند شده و مجوز پرواز داشته رو خود ایران زده، میگن مشکل فنی بوده. دیگه کسی نمی‌فهمه ندا آقاسلطان رو دولت یا نظام با تیر زده، میگن اغتشاش‌گر مسلح بوده. دیگه ...
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1400، 07:46 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #93 : 05 اسفند 1400، 07:53 ب‌ظ »
به هر حال منم خوش حال میشم افرادی که به هرچیزی در راستای منافعشون میگن "بدیهی" باهام بحث نکنن !
در حال حاضر فقط کسانی که «منافع» دارن عکس اون آدم رو می‌ذارن واسه پروفایلشون. شاید به همین دلیله که من بدون خطاب قرار دادن مستقیم شخصی، یه دونه «ماله‌کش» گفتم و شما به خودت گرفتی!
منظورت مشخصا من یا اقای حسین زاده بودیم چون ما تنها داشتیم دفاع میکردیم !
ضمنا من منفعتی گیرم نیومده ... ازکجا معلوم که شما با حمله به عکس پروفایل من چیزی گیرت نمیاد ؟
نقل‌قول
والا منم از بحث نمی‌ترسم. از همون اولی که اومدم داخل این انجمن پایه‌ی ثابت بحث کردن بوده‌م 😂😂
حرفات متاقض با اعمالتن !
نقل‌قول
قضیه اینه که یکی میاد میگه «فضای مجازی وله» و نوکراش سریع دست‌به‌کار میشن واسه خوش‌خدمتی و خودشیرینی، بعد شما میای سند و مدرک از من طلب می‌کنی! سند و مدرک چی یعنی چی آخه؟ بیخیال دیگه الان خود شما هم داری ضرر می‌بینی از این طرح صیانت. این بحث کردن به چه درد می‌خوره؟
مگه من گفتم طرح خوبه !؟ منم مخالفم ! همون اول کار هم گفتم برچسب بهم میزنید ... اخرش هم مستقیما برچسب زدید !
من بحثم سر به قول شما "قبله عالم" بود که چطور ادعا میکنید همه چیزو ایشون مستقیما مدیریت میکنن و بقیه بازیچه ان !
انگار همون خط اولو خوندی اعصابت بهم ریخت و یه ارسال زدی !
اصلا بحثسر طرح نیست اقا !
بیخیال ! به حرصش نمیارزه !
نقل‌قول
البته آیا خدا بحث در مورد وجود خدا بود که وجود نداشتن خدا اثبات نشده. همونطور که دیدید بحث به نتیجه ای نرسید.
ولی فساد توی کشور مارو دیگه همه می دونن! این همه دلیل هم بالا براش آوردن که کاملا منطقی بود. شما چرا قبول نمی کنی؟
بله ؟! من گفتم فساد نیست ؟ اصلا انگار ارسال هارو نمیخونید !!!
بحث سر رهبری بود ! بحث سر اختیارات رهبر بود !
برو از اول بخون چی گفتم !
نقل‌قول
بابا من به اونش چیکار دارم ، نکته اصلی رو بگیر دایی !
اهااااا  خط دومت یکم گیجم کرد !😅
ببین من تو بچه های به اصطلاح "حزب اللهی" بودم ... چیز خاصی بارشون نیست ! بهتره بگم اکثرا بارشون نیست !!
دعوا زیاد داریم هی بهشون میگی داداش این حرکت لازم نیست این زیاده رویه  و... میشینه برات از گام دوم انقلاب میگه درحالی که یه خطشو نخونده ! و فکر میکنه با گاو طرفه  حتی نمیدونه اصلا جریان گام دوم چیه گام اول چی بود و .... تو فضا سیر میکنن !
رک و پوست کنده بگم از طرف حکومت هیچ گونه توانایی فرهنگ سازی ای با نتیجه مثبت وجود نداره ! منی هم که میبینی خودم مذهبی شدم اگر قرار بود بسیج منو مذهبی کنه الان مثل این مذهبیای رو مخ شده بودم (اگه میتونست ! که نمیتونست ) ... خداروشکر مث اونا نشدم !

برو اثرات واکسن فایزر رو ببین همون موقعی که ما تحریمش کردیم !
به نظر شستشوی مغزی‌شون روی شما خوب جواب داده و خوب چشم‌تون رو روی حقیقت می‌بندید :)
وای چه منطقی ! جواب همه چیزایی که گفتم رو دادی !
مطمعنی خودت شست و شو مغزی داده نشدی ؟
حیف من فیلماشو پاک کردم ولی خب دیدم پرستاری فلج شد و توییت کرده بود بخاطر واکسن بوده ! چون بعد از واکسن حالش یجوری شد و... حیف پاکش کردم !
مرگ یه دکتر و اینچیزا هم همینطور
ضمنا تاحالا از خودت پرسیدی وقتی دارو های بیماران پروانه ای برای ما تحریمه چرا باید واکسن بدن ؟

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
« پاسخ #94 : 05 اسفند 1400، 07:58 ب‌ظ »
دیگه اون قدر عقل و فهم دارم که خبر درست و غلط رو تشخیص بدم!
نمی خواد شما به من سواد رسانه ای یاد بدی.
شما چه پیشنهاد دیگه ای دارید؟ برم شبکه ۶ ببینم و اخبار راست رو از اونجا دنبال بکنم؟  ;D گرفتی مارو برادر؟
فکر کردی اینترنت برای چی می خواد قطع بشه؟ چون اینجوری دیگه از اوضاع اون طرف خبر نداریم. بجاش باید دروغ های صدا و سیما رو گوش کنیم.
اتفاقا یکی از بهانه های قطع شدن اینترنت همین حرفای شماست.
یک وقت گول اونهارو نخوریم.

یک سوال دارم ازتون.

اگه این جور شبکه های اجتماعی برای مردم ما مفید هستند، چرا مثل بقیه چیز ها تحریم نشدند؟ آمریکایی که حتی دارو رو تحریم می کنه میاد رایگان این سرویس ها رو در اختیارمون میگذاره؟
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #95 : 05 اسفند 1400، 08:13 ب‌ظ »
نقل‌قول
اهااااا  خط دومت یکم گیجم کرد !😅
ببین من تو بچه های به اصطلاح "حزب اللهی" بودم ... چیز خاصی بارشون نیست ! بهتره بگم اکثرا بارشون نیست !!
دعوا زیاد داریم هی بهشون میگی داداش این حرکت لازم نیست این زیاده رویه  و... میشینه برات از گام دوم انقلاب میگه درحالی که یه خطشو نخونده ! و فکر میکنه با گاو طرفه  حتی نمیدونه اصلا جریان گام دوم چیه گام اول چی بود و .... تو فضا سیر میکنن !
رک و پوست کنده بگم از طرف حکومت هیچ گونه توانایی فرهنگ سازی ای با نتیجه مثبت وجود نداره ! منی هم که میبینی خودم مذهبی شدم اگر قرار بود بسیج منو مذهبی کنه الان مثل این مذهبیای رو مخ شده بودم (اگه میتونست ! که نمیتونست ) ... خداروشکر مث اونا نشدم !
پرام ! الان یعنی میگی کشورت با این همه دب دبه کب کبه ( تا حالا ننوشته بودم اینو 😂 ) نمیتونه چیزی رو فرو کنه به مردم و جا بندازه !؟
دیگه اون قدر عقل و فهم دارم که خبر درست و غلط رو تشخیص بدم!
نمی خواد شما به من سواد رسانه ای یاد بدی.
شما چه پیشنهاد دیگه ای دارید؟ برم شبکه ۶ ببینم و اخبار راست رو از اونجا دنبال بکنم؟  ;D گرفتی مارو برادر؟
فکر کردی اینترنت برای چی می خواد قطع بشه؟ چون اینجوری دیگه از اوضاع اون طرف خبر نداریم. بجاش باید دروغ های صدا و سیما رو گوش کنیم.
اتفاقا یکی از بهانه های قطع شدن اینترنت همین حرفای شماست.
یک وقت گول اونهارو نخوریم.

یک سوال دارم ازتون.

اگه این جور شبکه های اجتماعی برای مردم ما مفید هستند، چرا مثل بقیه چیز ها تحریم نشدند؟ آمریکایی که حتی دارو رو تحریم می کنه میاد رایگان این سرویس ها رو در اختیارمون میگذاره؟
دارو تحریم نشده ، الان لابد مدرک میخواین ، خب شما مدرک بیار و ثابت کن شده ، لابد از منابع خودشونم هست منابعت !
آرچ و گنوم!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #96 : 05 اسفند 1400، 08:18 ب‌ظ »
مطمعنی خودت شست و شو مغزی داده نشدی ؟
حیف من فیلماشو پاک کردم ولی خب دیدم پرستاری فلج شد و توییت کرده بود بخاطر واکسن بوده ! چون بعد از واکسن حالش یجوری شد و... حیف پاکش کردم !
بله، تقریبا تمام کشورها شستشوی مغزی شدند و به فایزر مجوز دادند، ولی ایران حیله‌شون رو متوجه شد ;D حیف پاکش کردید، وگرنه الان می‌تونستید تمام کشورهایی که گول خوردند (حدود ۱۷۰ کشور) و یه بیولوژیست مثل شما نداشتند که این حیله رو متوجه بشه، مطلع کنید! جدا شستشوی خوبی بوده که هنوز خودتون کنایه‌ای که توی حرف خودتون هست رو متوجه نمیشید.

البته داروها تحریم نیستند، ولی خب اگر نیاز به انتقال مالی برای داروها باشه، خب امکان‌پذیر نیست.
همچنین شبکه‌های اجتماعی مستقیما مفید نیستند، بلکه جریان آزاد اطلاعات و داشتن محیطی بدون فیلتر هستش که مفیده. توی همون شبکه‌های اجتماعی هم امکان انتقال مالی و کسب درآمد و ... ندارید و تحریم هستید. فقط امکان تولید محتوا رو دارید که شرکت خصوصی صاحب شبکهٔ اجتماعی ازش سود می‌بره.
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1400، 08:28 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #97 : 05 اسفند 1400، 08:23 ب‌ظ »
اول دارو ها رو بدن بعد واکسن   ;)

نقل‌قول
همون‌ها که از زندگی بد در اروپا و آمریکا ناراضی هستند، ولی حاضر نیستند برگردند ایران؟ :) احتمالا کافیه حجم مهاجرت از ایران به اون کشورها و حجم مهاجرت از اون کشورها به جاهای دیگه رو مقایسه کنید تا ببینید شرایط در اون کشورها چطوریه. یک مرحله بالاتر پناهندگی هستش که دیگه باید وضع خیلی خراب باشه که کسی پناهنده بشه. فکر می‌کنید چقدر از مردم اون کشورها که شرایط بدی دارند به کشورهای بهتر پناهنده شدند؟ فکر می‌کنید تعداد پناهنده‌ها از ایران چطوره؟ تا اینترنت رو محدودتر نکردند، این‌ها رو توی سایت‌های غیر فارسی‌زبان بخونید :)
چرا بعضی ها که به شهر های بزرگ (مثل تهران و ...) مهاجرت کردن و وضعیت بدی دارن بر نمی گردن؟ با اینکه توی بقیه شهر ها هم خیلی از امکانات اونجا هست؟
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1400، 08:27 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #98 : 05 اسفند 1400، 08:29 ب‌ظ »
همون‌ها که از زندگی بد در اروپا و آمریکا ناراضی هستند، ولی حاضر نیستند برگردند ایران؟ :)
افرادی که دیدم، نمیتونن برگردن. هر کدوم به دلیلی
احتمالا کافیه حجم مهاجرت از ایران به اون کشورها و حجم مهاجرت از اون کشورها به جاهای دیگه رو مقایسه کنید تا ببینید شرایط در اون کشورها چطوریه.
من مخالف این هستم که مردم دوست دارن مهاجرت کنن؟
در حال حاضر فقط کسانی که «منافع» دارن عکس اون آدم رو می‌ذارن واسه پروفایلشون
آدم میتونه عکس کسی که دوستش داره رو به عنوان پروفایل قرار بده
والا ، این بزرگواران فک میکنن فقط خبرای فضای مجازی به نفع به قول خودشون دشمن تحریف میشه ! یعنی حکومتت رو میگی هیچ خبری رو تحریف نمیکنه جناب ؟
ممکنه بکنه. منابع حکومتی وحی منزل نیستن
فک کردی اگه بخواد نمیتونه هزار جور ترفند بزنه و فرهنگ جا بندازه ؟
خب نمیتونه
برم شبکه ۶ ببینم و اخبار راست رو از اونجا دنبال بکنم؟  ;D گرفتی مارو برادر؟
شبکه ۶ چیه؟ ما که تا شبکه ۵ (عددی) داریم بقیه شون اسم دارن :)
قضیه اینه که یکی میاد میگه «فضای مجازی وله»
اون «یکی» درست میگه خب
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #99 : 05 اسفند 1400، 08:32 ب‌ظ »
من بحثم سر به قول شما "قبله عالم" بود که چطور ادعا میکنید همه چیزو ایشون مستقیما مدیریت میکنن و بقیه بازیچه ان!
شما داخل ایران زندگی می‌کنی دیگه؟ مطمئنی الان داری در مورد مسائل کشور ایران بحث می‌کنی؟!
داخل کشور ایران، همه‌ی مردم مخالف تصویب شدن یه طرحی هستن. اما کسانی که ظاهراً نماینده‌ی مردم کشور ایرانن، اون طرح رو مخفیانه و غیرعلنی تصویب می‌کنن و به همه‌ی مردم دهن‌کجی می‌کنن. خب الان اینا نماینده‌ی مردم ایرانن یا نوکر حلقه‌به‌گوش و بی‌خاصیت اربابشون که گفته بود «فضای مجازی وله و باید مدیریت بشه»؟ دیگه سند و مدرک هم لازمه؟

چند تا نقل قول از نایب‌رئیس سابق مجلس اسلامیشون در دوره‌ای که مجلس دست به اصطلاح اصلاحات‌چی‌ها بوده:

جالبه که این برادر هم مثل بقیه‌ی نوکران هیچ مشکلی با خود «دخالت» و «اجرای اوامر» نداره، فقط داره میگه ای کاش یه کم روششون بهتر بود. ای کاش مستقیم دخالت نمی‌کردن. ای کاش ما رو هم آدم حساب می‌کردن لااقل 😂😂😂
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #100 : 05 اسفند 1400، 08:39 ب‌ظ »
چرا بعضی ها که به شهر های بزرگ (مثل تهران و ...) مهاجرت کردن و وضعیت بدی دارن بر نمی گردن؟ با اینکه توی بقیه شهر ها هم خیلی از امکانات اونجا هست؟
چون وضعیتشون توی تهران بهتر از توی شهر خودشونه. یکی از وظایف دولت همین تمرکز زداییه که خب به خوبی انجام نشده و امکانات در شهرهای بزرگ جمع شده.

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #101 : 05 اسفند 1400، 08:42 ب‌ظ »
فکر کنم اینجوری بهتره
نقل‌قول

و اما توهین:
اینم رد برهان صدیقین از زئوس خدای خدایان :)
https://www.youtube.com/watch?v=Zck0vOa-Vsc
اینم هست :
https://www.youtube.com/watch?v=3yAePvmUtaI
«به‌نظر من» بیشتر ثابت می‌کنه نه برهان را فهمیدید و نه فلسفهٔ اسلامی را. تموم اینا و بلکه چند ده برابرش را بارها شنیدیم! شاید برای شما تازگی دارند ولی این‌ها حرف‌هاییه که فلسفه در طول هزاران سال به اونا پرداخته. سخت‌تر از اینا در «ماجرای فکر فلسفی در جهان اسلام» و تاریخ‌های فلسفهٔ جهان هست. ساده‌ترین مغالطهٔ به‌کار‌رفته در حرفای ایشون و خیلیای دیگه همون بازی با اشتراکات لفظیه.
مثلاً «اون موجود» در حرفای مردم چند معنا می‌تونه داشته‌باشه:
۱، هستی با اون چیستی. ۲، اون چیستی دارای هستی از سوی دیگری. ۳، اون چیستی دارای هستی بدون قید اینکه هستی‌اش از کیست. ۴، اون چیستی بدون قید اینکه چه‌جور هست. ۵، اون چیستی بدون قید اینکه هست یا نیست. و غیره.
یا وقتی می‌گن «تجربی» چند معنا ممکنه داشته‌باشه:
۱، محسوس و به‌دست‌اومده از همین چشم و گوش و بینی و زبون و پوست بدون قید اینکه بعداً چی می‌شه. ۲، به‌دست‌اومده از همینا پیش از پردازش عقلی و بدون قید اینکه بعداً چی می‌شه. ۳، محسوس پردازش‌شدهٔ ما در حد خیال و رونوشت از همون بیرونی. ۴،۵،۶، آزمایش‌پذیری با اجسام و محسوس در یکی از آن حالتای ۱ یا ۲ یا ۳. ۷، به‌دست‌اومده از یکی از همون حالتا ولی با انتزاع (گرفتن) مقولات اولیه. ۸، همونا در حد مقولات ثانویهٔ منطقی. ۹، همهٔ مقولات (همون که می‌گیم همه‌چیز به تجربه برمی‌گرده). و شاید به خیلی حالتای دیگه.
این تنها دو نمونه بود. خلاصه که ایشون در موضع ردکردن نشسته و زمین و زمون را به هم می‌بافه. اینکه من بشینم و بگم نمی‌دونم چی درسته و مدام شما را نقد کنم کاری نداره. این یه بحث پیشافلسفی و بدون اثباته که ما آیا دنبال جواب چراها برویم یا نرویم. حالا ما کلی پرسش از هستی و حقیقت داریم که جوابشون در علم (به‌معنای تجربی و آزمایشی و تکنیکی و…) نیست. این حرف من هم به‌معنای رد تجربه یا حتی جدایی تجربه نیست. زمانی به‌گمونم دانیال یه حرف خوبی زد که گفت یک صفحه هرچی خواستی بنویس و به من بده تا حکم اعدامت را دربیارم. حالا بعضیا با نوشته‌های فلسفی و دینی همچین کاری می‌کنند و حرفای خودشون را از روز روشن‌تر می‌دونند! از زمان ابن‌سینا تاکنون مسئله‌های زیادی را پردازش کرده‌اند که اگه بدون توجه به اونا سراغ برهان‌های ابن‌سینا برید هم به مشکل می‌خورید (مثل مراتب وجود یا اصالت وجود). هرکسی هم اصل علیت (اینجا بهتره بگیم امتناع رجحان بدون مرجح) را نپذیره، مثل این نیست که بگیم میمونی ندونسته دستش را بارها روی دکمه‌ها می‌ذاره و بالاخره یک بار حرف با‌معنی می‌نویسه، بلکه مثل اینه که بگیم میمونی ندونسته دستش را روی هر دکمه‌ای بزنه حتماً همیشه جواب دلخواه ما درمیاد (بدون اینکه اون خواسته‌باشه یا ارتباطی با مغزمون داشته‌باشه یا دستگاه دستکاری شده‌باشه یا…).
به نظر من هم شما برهان زئوس رو نفهمیدید و فلسفه اسلامی هم یک مشت مهمل بیشتر نیست که یه عده افراد سودجو برای سواری گرفتن از مردم نادان درست کردن و امثال شما هم بهش اعتقاد پیدا کردید

نقل‌قول
اگر بخواید یک سری آدم تند رو خر مذهبی داشته باشید باید شرایط رو برای ظهورشون فراهم کنید یعنی تخم دین و مذهب و خرافات رو در جامعه بپاشید … در بستر یک تفکر احمقانه آدم های خیلی احمق تر هم رشد می کنند و به در و دیوار شاخ می زنن . سیاسیون و در راس همشون سرمایه دارها هم از این احمقها برای رسیدن به اهدافشون استفاده می کنن به همین سادگی. اصلا می خوام بگم پشت همه این داستانها اینه که یک اقلیت کوچک خودخواه سوار کل جامعه بشن که ما به خوبی می دونیم چه کسانی هستن.

نقل‌قول
کلا مذهبیون به صورت تاریخی در حال فرار به سوی حفره ها و تاریکی ها هستن و علاقه زیادی دارن ناشناخته ها رو همش به خدا نسبت بدن و هر جا هم که علم با نور روشن می کنه یه بامبولی در میارن و پا به فرار میذارن !! :)

و نمونه های دیگه ...
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1400، 08:45 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #102 : 05 اسفند 1400، 08:44 ب‌ظ »
فکر کنم اینجوری بهتره
نقل‌قول
گفتند که ! چون اون وضعیت بد بهتر از وضعیت خودشون تو شهر خودشونه !!! نمیخونین ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #103 : 05 اسفند 1400، 08:47 ب‌ظ »
فکر کنم از نظر شما پز دادن و خودنمایی و ... از امکانات مهم تهرانه دیگه!!! درسته؟
متنفر از گنو و FSF

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #104 : 05 اسفند 1400، 08:51 ب‌ظ »
اون «یکی» درست میگه خب
شما که هنوز دارید از طریق تجهیزاتی که علوم و تکنولوژی‌هاش متعلق به آمریکا و اروپاس، داخل انجمن یه سیستم‌عامل انگلیسی که در اروپا میزبانی میشه و هزینه‌هاش توسط پول اروپایی پرداخت میشه فعالیت می‌کنید. قضیه چیه؟ تناقض تا کجا؟ چرا تشریف نمی‌برید یه پلتفرمی که ول نباشه فعالیت کنید؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92