انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57349 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #135 : 12 بهمن 1391، 10:05 ق‌ظ »
شما جواب سوال من رو بده

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #136 : 12 بهمن 1391، 10:09 ق‌ظ »
شما جواب سوال من رو بده
گفتم که من که نمی توانم همشون را بگیرم و امتحان کنم پس نمی دانم با هم چه فرقی دارند ولی این را می دانم که با هم یک فرقی دارند که توزیعات متعدد بوجود آمده است
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #137 : 12 بهمن 1391، 10:28 ق‌ظ »
عزیزم سوال من این بود:
شما در اوبونتو چی کم دارین که توی فدورا باشه، یا تو دبیان چی نیست که توی آرچ هست؟
در واقع از توزیع‌تون چی انتظار داربد که نداره؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #138 : 12 بهمن 1391، 10:38 ق‌ظ »
هرچیزی خوبی ها و بدی های خاص خودشو داره
مثلا توزیع های زیاد باعث بحث و رقابت بین طرفداران هر توزیع می شه.مزیت این بحث و رقابت ها هم مشخصه
منی که کاربر ویندوز هستم با دیدن توزیع های مختلف گنو/لینوکس می گم:وای این لینوکس چه سیستم عامل پرطرفداریه من خبر نداشتم،حتما خیلی گستردست که اینهمه توزیع داره!چی باشه ویندوز که فقط ماکروسافت پشتشه
ولی اگه یک توزیع همه ی توزیع ها را شامل میشد راحت تر می شد جذب کرد چون طرف میاد میگه این خوب نیست و ... وشما مجبورید همه ی توزیعات را نشانش بدهید تا شاید یکیش مورد پسند واقع بشه طرف هم که این همه وقت نداره برمیگرده ویندوز ومیگه این همه ی قابلیت ها را یکجا داره
الان شما از اوبونتو چی می‌خوای که نداره؟
دبیان چی کم داره؟
فدورا چی؟
آرچ؟
اینو بدونیم توزیع‌ها هیج فرق مبنایی با هم ندارن! شما می‌تونی حتی پکیج‌ها و بالطبع مخازن rpm رو روی اوبونتو داشته باشی و بالعکس!
کمی ب نظرات قبلی برگردی می‌فهمی مثلا چی می‌خوایم
آیا شما می‌تونی یک narrator و speech و magnifier با این قدرت ک در دو نسخه‌ی آخر ویندوز هست توی لینوکس بیابی؟ فقط در لینوکس و اون هم در توزیع وینوکس orca screen magnifier and reader -sp -اسپیچ نداره)خوب کار می‌کنه(نسخه 3.0.2) ک اون هم با لپتاپ core i3 من جور نیست و سیپییو می‌سوزونه. ی نابیانا و کمبینا بعد از ویندوز حاضره بره با ipad کار کنه ولی نیاد سراغ اوبونتو و فدورا و ارچ چون دستو روی آیپد میکشی قشنگتر میخونه
:) :)

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #139 : 12 بهمن 1391، 10:39 ق‌ظ »
عزیزم این‌جا بحث میان توزیع‌های مختلف گنو/لینوکس هست، نه گنو/لینوکس و ویندوز! اشتباه نگیرید!

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #140 : 12 بهمن 1391، 10:46 ق‌ظ »
خوب من که بقیه ی توزیع ها را ندیدم که بدونم چی بیشتر داره فعلا هم همین اوبونتو مرا رازی نگه داشته ولی طی این دو هفته چند نفر را از ویندوز کشوندم لینوکس و برای اینکه بتونم بهترین توزیع را که بدردشون می خوره بهشون معرفی کنم کلی دردسر کشیدم ولی آخرش هم همون اوبونتو را دادم وگفتم فعلا کارتون را راه می اندازد
ولی اگه یک توزیع کامل بود که همه چیز را دربر می گرفت شاید الآن اشخاص بیشتری به لینوکس روی آورده بودند
جیمیلم

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #141 : 12 بهمن 1391، 11:11 ق‌ظ »
عزیزم این‌جا بحث میان توزیع‌های مختلف گنو/لینوکس هست، نه گنو/لینوکس و ویندوز! اشتباه نگیرید!
باز هم ک ب پستهای قبلی نگاه نکردین؟!
خوب حرفم این بود ک اگه روی چند(یک تا چار) توزیع فقط کار میشد یا برای اونا اهمیتی ب اندازه‌ی یک ویندوز و یا یک مک داده میشد این مشکلات را نداشت و بجای اینکه بقیه توزیع بیرون بدن برای بهبود اون چارتا کار میکردن و در کامپیوتر شخصیشون هرچقدر میخواستن تغییر و تشریح می‌کردن.
حرف اصلی: ای کاش ی توزیع هم بود ک اوبونتو و فدورا و سنت او اس و سوزه و دبیان و ... را با هم داشت لااقل برای کاربران خانگی مثل من بود ک درحد لیسانس برنامه مینویسم با c++ و با نرم‌افزار jaws14 , win8magnifier , rasa , office2010 , adobe cs6 , waterfox16 , potplayer , nero10 , idm12 , speech recognize , gpedit/user , nitro , snipping tools , uleadx4 , oovoo , matlab , gams , rally(games)  و ... در ویندوز کار میکنم مشابهشون در یک توزیع خوب و با همین قدرت کار بده
:) :)

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #142 : 12 بهمن 1391، 11:16 ق‌ظ »
من هم با نظر ایشان موافقم اینجوری سرعت پیشرفت هم بیشتر میشد و به open sourse بودنش می شد افتخار کرد
جیمیلم

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #143 : 12 بهمن 1391، 11:57 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی اگه یک توزیع کامل بود که همه چیز را دربر می گرفت
بحث دقیقا همینه! چه چیزی رو در بر می‌گرفت که الان نگرفته؟!
نقل‌قول
حرف اصلی: ای کاش ی توزیع هم بود ک اوبونتو و فدورا و سنت او اس و سوزه و دبیان و ... را با هم داشت
خب الان دبیان چه چیزی از اوبونتو، فدورا و زوزه کم داره؟!
ای خدااااااااااااا، ینی من اینقدر بد منظورم رو می‌رسونم؟!

حرف من اینه:
به جای این‌که بشینیم بگیم کاش فلان توزیع بود که همه توزیع‌ها رو در بر می‌گرفت...!!!
اولا این حرف تقریبا محاله!
چرا؟
چون مثلا دبیان پایداری داره که هیچ توزیعی به اندازه دبیان پایدار نیست چون بسته‌های قدیمی داره!
ولی شما همون کاری که با فدورا یا زوزه یا اوبونتو یا هر توزیع دیگه‌ای انجام می‌دین (هرکاری) در دبیان هم انجام پذیره!
همین!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #144 : 12 بهمن 1391، 12:42 ب‌ظ »
این جور بحث‌ها قدمتی به عمر نوح داره. بارها این سؤال مطرح شده که «چرا همه دست به دست هم نمیدن و نمیان یک توزیع بسازن که تمام قابلیت‌های توزیع‌های حاضر رو یک‌جا داشته باشه؟» همچنین مثلا پرسیده می‌شه که «چرا به جای ساخت این‌ همه نرم‌افزار گرافیکی کوچیک و بزرگ همه نمیان به مثلا گیمپ کمک کنن و به اوج برسوننش؟»

ببینید هر توسعه‌دهنده‌ای عقاید و فلسفه‌های خودش رو داره. هر کدام ویژگی‌ها و امکانات خاصی را مد نظر دارند. همچنین کاربران هم سلایق متفاوتی دارند. توزیع‌ها و نرم‌افزارهای مختلف نیز طبق همین ذائقه‌های گوناگون توسعه داده و استفاده میشن. MHA152 عزیز، مسلما اون تصوری که شما نسبت به یک توزیعِ همه‌چیزتمام در ذهنتون دارید با تصور دیگران از چنین توزیعی خیلی متفاوته. تمام توسعه‌دهنده‌ها معتقدند که پروژه‌ی خودشون از پروژه‌های رقیب کامل و کاربردی‌تره. کاربران اون توزیع یا نرم‌افزار نیز نظر مشابهی دارند.

پس متحد و یک‌دست شدن صددرصدی توسعه‌دهنده‌ها اصلا به لحاظ منطقی نشدنی است.

همه کس آزادند که طبق سلایق شخصیشون پروژه‌ای رو آغاز کنند. کاربران نیز آزاد به انتخاب‌اند.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین HKaveh

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
  • زندگی زیباست...
« پاسخ #145 : 12 بهمن 1391، 01:18 ب‌ظ »
فرض کنیم همه ی توزیع ها یکی بشن و شما بتوانید با سلیغه ی خودتان ویژگی سیستم عاملتون رو انتخاب کنید
فکر می کنید برای دانلود این سیستم عامل واحد چقدر باید دانلود کنید؟منظورم حجمشه!قابل مقایسه هست با الآن؟
فکرمی کنید همه ی امکانات بدرد شما می خورند؟واقعا امکانات redhat بدرد مایی که به عنوان کاربر خانگی هستیم می خوره؟
منطقی فکر کنید.این امر شدنی نیست!هر توزیع هدفی داره.
شاید بتوان بعضی از توزیع هارو دوتا یکی کرد یا به هم ادغام کرد.ولی قطعا اهداف چنین توزیع هایی همسو و یکجهت است

یک نگاه به لینک زیر بیندازید:
http://www.eclipse.org/downloads/
چرا این همه توزیع داده؟چرا همشونو در یک برنامه جمع نکرده؟(البته مثال خیلی خوبی نیست.ولی مثال بدی هم نیست)
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1391، 01:22 ب‌ظ توسط nafeldo »
بهترین کارها این است که در جوانی دانش اندوزی و در پیری به کار بری.

بد نیست دفتر یادداشتی داشته باشید و رویداد های مهم روزانه را در آن ثبت کنید.اگر زندگی انسان ارزش ادامه را داشته باشد ارزش ثبت کردن را نیز دارد.

اگر قادر نیستی خودرا بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #146 : 12 بهمن 1391، 01:41 ب‌ظ »
خوب من که بقیه ی توزیع ها را ندیدم که بدونم چی بیشتر داره.
لازم نیست همه رو امتحان کنید. شما می خواید بدونین هر توزیع چی داره! نیاز نیست. اگه نیازی دارید که اوبونتو رفع نمیکنه خب بگید اون چیه اگه واقعا اوبونتو نمیتونست کاری براش بکنه (که بعید میدونم) ، یه توزیع دیگه معرفی می کنیم
-----------------------------------------------------------------------
علت زیاد بودن توزیع ها اینه که هر کسی یه سیاست ها و اهدافی داره و با توجه به اون باید توزیع های تخصصی در هر زمینه وجود داشته باشن که به طور پیشفرض آماده انجام اون تخصص باشن ؛ مثله بک ترک که برای هک و امنیت و شبکه ساخته شده.

یه مثال بهتر: هدف اوبونتو بیشتر کاربران خانگیه پس مهم پایداری و راحتی کاره و مخازن قدرتمند. اما افرادی هم هستند که می خوان در لبه‌ی نو آوری باشن که این مطمئنا باعث کم شدن پایداری سیستم میشه. این افراد از توزیعی مثل فدورا استفاده میکنن. حالا به نظر شما میشه فقط یه توزیع داشت.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #147 : 12 بهمن 1391، 04:26 ب‌ظ »
آرمان جان ++
گفتی عمر نوح یک مثال به ذهنم رسید!
------------------------------------------------------
این مثال واقعا ساده‌س اگر کسی متوجه نشد دیگه یه فکری به حال خودش بکنه!
من توزیع‌ها رو مثال می‌زنم به گل‌ها!
چرا این‌همه گل داریم؟
بلند و کوتاه، زشت و زیبا، آبی و قرمز، وحشی، خود رو، بیابانی، مخصوص جاهای مرطوب، تیغ‌دار ...
اصلا باید یک گل باشه که زیبایی، رنگ و بوی همه گل‌ها رو توی خودش جمع کرده باشه!
به نظر شما اولا همچین چیزی ممکنه؟
و ثانیا اصلا این‌کار درسته؟
اگر تو واقعا زنبور باشی می‌تونی از همه این گل‌ها عسل درست کنی، هرچند مزشون با هم فرق کنه، هرچند توی گل‌های مختلف برای به دست آوردن عسل به‌یک اندازه زحمت نکشی...
تو زنبور باش، هر گلی بهت عسل میده...
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1391، 04:30 ب‌ظ توسط Matrix.1372 »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #148 : 12 بهمن 1391، 08:49 ب‌ظ »
فرض کنیم همه ی توزیع ها یکی بشن و شما بتوانید با سلیغه ی خودتان ویژگی سیستم عاملتون رو انتخاب کنید
فکر می کنید برای دانلود این سیستم عامل واحد چقدر باید دانلود کنید؟منظورم حجمشه!قابل مقایسه هست با الآن؟
خوب نهایتا 2 گیگ مثل همین نرم افزار های اوبونتو که نسبت به ویندوز حجمش کمتر است چون خیلی چیز های مشترک دارند
جیمیلم

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #149 : 12 بهمن 1391، 08:54 ب‌ظ »
یک مثال به ذهنم رسید!
------------------------------------------------------
چرا این‌همه گل داریم؟
بلند و کوتاه، زشت و زیبا، آبی و قرمز، وحشی، خود رو، بیابانی، مخصوص جاهای مرطوب، تیغ‌دار ...
اصلا باید یک گل باشه که زیبایی، رنگ و بوی همه گل‌ها رو توی خودش جمع کرده باشه!
به نظر شما اولا همچین چیزی ممکنه؟
و ثانیا اصلا این‌کار درسته؟
عزیزم دنیای مجازی کامپیوتر را که نمیشه با خلقت های خدا مقایسه کرد
شما می توانید انتخاب کنید که مثلا کدام محیط گرافیکی نصب شود ولی نمی توانید بگویید که این گلی که همه بویی می دهد من فقط بوی گل محمدی اش را احساس کنم
جیمیلم