انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45549 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #30 : 30 تیر 1391، 09:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
راجع به بحث پلیرها آخه اون ویندوز میدیا پلیر چی داره که شما سنگش را به سینه میزنی همین الانشم دوستان و همکارانی که از ویندوز استفاده میکنند یا از vlc و یا kmplayer استفاده میکنند .این windows media player دقیقا شده عین اینترنت اکسپلورر ویندوز که هست منتها اکثریت از فایرفاکس یا کروم و یا اپرا استفاده میکنند .شما نباید به خاطر تازه کار بودن خودت اساس و بنیان چیزی را زیر سوال ببری .

جناب مسلط شدن به banshee فقط ۴۵ ثانیه زمان احتیاج داره و ربطی به تازه کار بودن نداره. من با چشم خودم دیدم همه برای آهنگ گوش کردن windows media player رو باز میکنن. حالا توی ویدئو درسته که کامل نیست.
منم شیش هفت ساله که با photoshop کار نکردم و فکر نکنم نیازی بهش داشته باشم ولی شمام مقایسه کنی میفهمی gimp مثل نرم افزارهای ویرایش عکس توی گوشی میمونه.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین Talangor (پورغلام)

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #31 : 30 تیر 1391، 09:55 ب‌ظ »
ببین من هرگز تعصبی حرف نزدم،بر عکس شما متعصبانه و بدون دلیل حرف میزنی (از همون اول این تاپیک) .اتفاقا من گفتم میشینیم روش جزء به جزء و به دور از تعصب منطقی بحث میکنیم.

اتفاقا یکی از مهمترین مزیت های برنامه های گنو سبک بودن اونهاست.از جمله Gimp که فوق العاده سبک و کاربردیه.کاری که یه گرافیست توی ۱ دقیقه با گیمپ انجام میده احتمالابا فتو شاپ ۲ ساعتی طول میکشه.هنگام render کردن و خروجی گرفتن ،نرم افزار های قدرتمندی مثل Gimp ,Inkscape  در ضمینه ی 3D نرم افزار Blender ،بسیار سریع هستند.اتفاقا سبک بودن آنها نقطه ی قوتشان است.

همین الان امتحان کن.چند عکس را وارد گیمپ کن و همزمان وارد فتوشاپ،وزمان بگیر.سپس همین کارو برای ذخیره کردن.به وضوح تفاوت گیمپ قابل درکه.
گیمت تمامی ابزارش دم دسته وقابل شخصی سازیه.درصورتیکه قتو شاپ تمام گزینه هاش شلوغ و غیرقابل شخصی سازیه.شما میتونی تو گیمپ به راحتی خودت یکplug in تولید کنی ،تا بعدا اگه خواستی کارهای تکراریت رو با استفاده از اون پلاگین به سرعت انجام بدی.بسه یا بازم بگم؟
از نقاط قوت برنامه های گنو اینه که کم حجم و سبک هستند.
شما تو گنو فقط یک برنامه ی پخش نداری (برعکس ویندوز).هزاران برنامه هست که براساس سلیقه های مختلف طراحی شده.مثلا نرم افزار بخش Vlc که بسیار سبک و کاربردیه.قابلیت های زیادی داره از جمله قابلیت شخصی سازی (که دراین مورد اصلا نمیشه ویندوز رو با گنو مقایسه کرد).خیلی برتری داره کدومشو بگم؟

من خودم به بعضی قسمت های انتقاد دارم ولی مباحثی که تو مطرح میکنی هرگز جای نقد نداره.حتی خود ویندوزی ها هم بهش اذعان دارن.
در مورد امنیت سیستم عامل های گنو همین بس که سرورهای ماکروسافت از سیستم عامل عای گنو استفاده میکنن.دیگه ویروس و چیزای دیگه پیش کش.
تو توی
« آخرین ویرایش: 30 تیر 1391، 09:58 ب‌ظ توسط Talangor »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #32 : 30 تیر 1391، 09:59 ب‌ظ »
به نظر بنده هم گنو/لینوکس فعلا مناسب همه‌ی قشر جامعه نیست ، این سیستم عامل به درد افرادی میخوره که دوست دارند با سیستم عامل سروکله بزنند دوستانی که می‌گویند ما رشته ای غیر از کامپیوتر هستیم! اگر ی نگاهی به خودشون بندازند متوجه خواهند شد که با بسیاری از اطلاعات و اصطلاحات و نرم افزارهایی که به رشته کامپیوتر مربوط هست آشنا هستند! درحالت عادی شخص دوست ندارد خودش را وارد این مباحث بکند مگر اینکه دوست داشته باشد یاد بگیرد ، حالا چه اسمش گیک باشد یا هر چیزه دیگه‌ای.

خب دوستانی هم که رشته‌ای غیر از مکانیکی ماشین خوندن و راننده هستن اگر یه نگاهی به خودشون بندازند متوجه خواهند شد که با بسیاری از اطلاعات و اصطلاحات و قطعاتی که به رشته مکانیکی ماشین مربوط هست آشنا هستند!
نه‌تنها چیز بدی نیست، بلکه لازم هم هست. فردا وسط بیابون شمع موتور ماشینت شل بشه، بهتره خودت بری جا بزنی یا وایسی تعمیرکار بیاد؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #33 : 30 تیر 1391، 10:09 ب‌ظ »
چرا وقتی میتونی یه نرم افزار کم حجم بسازی که بهتر از یه نرم افزار شونصد گیگی تو ویندوز باشه،و همه کارات رو به بهترین وجه انجام میده،یه نرم افزار سنگین و شونصد گیگی بسازی و کاربرت رو تحت فشار حجمی قرار بدی؟!
شاید به دلایل افتصادی و انحصار طلبانه.چون بازار نیاز داره.برای فروش سیستم های جدید با قابلیت های بالاتر ویندوز نقش مهمی داره.و با ارائه ی برنامه های سنگین نقش مهمی در فروش محصولات جدید داره.مثلا سنگین شدن ویندوز از XP به 7.
تا شما فشار رو بر روی سیستمت احساس نکنی نیازی نمیبنی که سخت افزارت رو ارتقاع بدی.چون عملا نیازی هم نداری.مگر موارد خاص.
چرا بیشتر *ابر کامپیوترها* از سیستم عامل های  گنو استفاده میکنند.دلیلش همین سبکی واعطاف بالای نروم افزارهای گنو هست.
« آخرین ویرایش: 30 تیر 1391، 10:18 ب‌ظ توسط Talangor »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #34 : 30 تیر 1391، 10:11 ب‌ظ »
سه تا نکته رو می‌خواستم یادآوری کنم:
۱. در گنو/لینوکس ویروس وجود نداشته، ندارد و نخواهد داشت. پس نیازی به نرم‌افزار ضدویروس نیست، مگر این که گنو/لینوکس نقش یک کارگزار در یک شبکه‌ی ویندوزی رو ایفا کنه که در اون‌جا هم می‌شه برای سلامت رایانه‌های ویندوزی از ضدویروس روی گنو/لینوکس استفاده کرد.
۲. من حاضرم از هر نظر ریتم‌باکس را با پخش‌کننده‌ی رسانه‌ی ویندوز مقایسه کنیم و از الآن اطمینان کامل دارم که در هر زمینه‌ای با اختلاف زیاد ریتم‌باکس کارآ تر هست
۳. از اون‌جایی که من شناخت قبلی از دوست عزیزمون Talangor دارم، اید بگم که ایشون گرافیست حرفه‌ای هستن و دارن از این کار پول در می‌آرن، من خودم تجربه‌ای در گرافیک کامپیوتری ندارم، پس حرف ایشون رو قبول می‌کنم. اگه بحث منطقی درمورد عمل‌کرد برنامه‌های گرافیکی گنو/لینوکس دارید می‌تونید با ایشون مطرح کنید، ولی این که حجمش کمه دلیل منطقی نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #35 : 30 تیر 1391، 10:22 ب‌ظ »
ببین من هرگز تعصبی حرف نزدم،بر عکس شما متعصبانه و بدون دلیل حرف میزنی (از همون اول این تاپیک) .اتفاقا من گفتم میشینیم روش جزء به جزء و به دور از تعصب منطقی بحث میکنیم.

اتفاقا یکی از مهمترین مزیت های برنامه های گنو سبک بودن اونهاست.از جمله Gimp که فوق العاده سبک و کاربردیه.کاری که یه گرافیست توی ۱ دقیقه با گیمپ انجام میده احتمالابا فتو شاپ ۲ ساعتی طول میکشه.هنگام render کردن و خروجی گرفتن ،نرم افزار های قدرتمندی مثل Gimp ,Inkscape  در ضمینه ی 3D نرم افزار Blender ،بسیار سریع هستند.اتفاقا سبک بودن آنها نقطه ی قوتشان است.

همین الان امتحان کن.چند عکس را وارد گیمپ کن و همزمان وارد فتوشاپ،وزمان بگیر.سپس همین کارو برای ذخیره کردن.به وضوح تفاوت گیمپ قابل درکه.
گیمت تمامی ابزارش دم دسته وقابل شخصی سازیه.درصورتیکه قتو شاپ تمام گزینه هاش شلوغ و غیرقابل شخصی سازیه.شما میتونی تو گیمپ به راحتی خودت یکplug in تولید کنی ،تا بعدا اگه خواستی کارهای تکراریت رو با استفاده از اون پلاگین به سرعت انجام بدی.بسه یا بازم بگم؟
از نقاط قوت برنامه های گنو اینه که کم حجم و سبک هستند.
شما تو گنو فقط یک برنامه ی پخش نداری (برعکس ویندوز).هزاران برنامه هست که براساس سلیقه های مختلف طراحی شده.مثلا نرم افزار بخش Vlc که بسیار سبک و کاربردیه.قابلیت های زیادی داره از جمله قابلیت شخصی سازی (که دراین مورد اصلا نمیشه ویندوز رو با گنو مقایسه کرد).خیلی برتری داره کدومشو بگم؟

من خودم به بعضی قسمت های انتقاد دارم ولی مباحثی که تو مطرح میکنی هرگز جای نقد نداره.حتی خود ویندوزی ها هم بهش اذعان دارن.
در مورد امنیت سیستم عامل های گنو همین بس که سرورهای ماکروسافت از سیستم عامل عای گنو استفاده میکنن.دیگه ویروس و چیزای دیگه پیش کش.
تو توی

من هیچ تعصبی روی مایکروسافت ندارم, فقط من آدمی نیستم که برای کلاس گذاشتن تا یه چیزی رو که نبینم خوبه ازش تعریف کنم.
بی دلیل یه چیز commercial و یه چیز دیگه non-commercial نمیشه.
من اول میخوام از شما یک معذرت خواهی کنم, چون دفعه ی اول که gimp رو باز کردم منوی فیلتر رو ندیدم که اینطور حرف زدم. ولی چون حرف سرعت رو زدید mosaic رو روی یه عکس sample امتحان کردم و بیشتر از photoshop طول کشید.
ببین دوست عزیز صحبت من سر اینکه gimp بهتره یا photoshop نیست, اصلا نرم افزارهای ویرایش عکس سبکی مثل photo impact هم وجود دارن.

من دارم میگم که ما داریم درباره ی کاربران صحبت میکنیم, نه سیستمهای بلادرنگ سخت. هروقت منظور من رو متوجه شدید میتونیم صحبت کنیم. من هرچه بگم شما امنیت و سرعت گنو/لینوکس رو به رخ من میکشید.

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #36 : 30 تیر 1391، 10:26 ب‌ظ »
ولی این که حجمش کمه دلیل منطقی نیست.
ممنونم دانیال جان انقدرا هم که شما گفتی نیست.منم یک کاربر گنو هستم ولاغیر.
کاش بیشتر توضیح میدادی.
چرا وقتی یک نرم افزار کم حجم (به لحاظ اشغال فضای نصب در حافظه) میتواند بهتر از یک نرم افزار با حجم بالا قابلیت داشته باشد دلیلی منطقی برای بهتر بودن اون نرم افزار نمیتونه باشه؟
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #37 : 30 تیر 1391، 10:34 ب‌ظ »

خب اول باید ببینیم چقد از طراحی میدونیم بعد مقایسه کنیم ؟! اگه طراح نیستید پس همین الان تاپیک رو رها کنید و سنگ فتوشاپ رو به سینه نزنید.

من قبلا کارم طراحی بود ماهنامه - گاهنامه - طراحی جلد و . . .

با فتوشاپ کار می کردم ولی الان دوره طراحی نمیرم و با گیمپ هم کاره زیاد نکردم ولی مطمینم که گیمپ نیازهامو برطرف می کنه.

به نظره من مقایسه فتوشاپ با گیمپ درست نیست . فتوشاپ یه مسیر رو داره میره گیمپ یه مسیره دیگه .

خب گیمپ تا اونجایی که من باهاش کار کردم 90٪ کارها رو جلو می بره و یک طراح که به گنو/لینوکس مهاجرت کرده نیاز و کمبودی باهاش حس نمی کنه.

در ضمن چرا گنو/لینوکس رو با چند نرم افزار زیره سوال می برید ؟! خودتون خندتون نمی گیره ؟!

یا بهتر بگم مقایسه سیستم عامل ها مگه به چندتا نرم افزاره ؟!

یکی میاد میگه چون مک داک زیبایی داره(به نظره بعضی افراد البته) پس مک عالیه !‌یکی دیگه میاد میگه فتوشاپ . . . یکی دیگه . . .
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #38 : 30 تیر 1391، 10:55 ب‌ظ »
من مشکل رو متون آموزشی می دونم، چون متون آموزشی خیلی کمه.
در رابطه با مدیا پلیر ماکروسافت اعلام کرده ویندوز 8 قابلیت (مدیا پلیرش) اجرای دی وی دی رو نداره.
گیمپ خیلی خوبه ،من ازش استفاده کردم وهمچنان استفاده میکنم .در مواردی که من کار میکنم گیمپ بنظرم راحتر از فتوشاپ هست.البته شما میتونید براحتی با واین اون رو روی اوبونتو نصب کنید.

اینم یه سایت از آموزش گیمپ http://gimp.blogsky.com/
« آخرین ویرایش: 30 تیر 1391، 10:59 ب‌ظ توسط shafaghi »

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #39 : 30 تیر 1391، 10:56 ب‌ظ »

من دارم میگم که ما داریم درباره ی کاربران صحبت میکنیم, نه سیستمهای بلادرنگ سخت. هروقت منظور من رو متوجه شدید میتونیم صحبت کنیم. من هرچه بگم شما امنیت و سرعت گنو/لینوکس رو به رخ من میکشید.
راجع به مشکلی که از گیمپ گفتی میتونیم مفصل صحبت کنیم.

خوب یک کاربر جز راحتی و سرعت عمل و امنیت دیگه چی میخواد؟
فرض کنیم من برای اولین بار وارد دنیای گنو شدم.سیستم عامل اوبونتو را نصب کردم.خوب به راحتی میتونم با نصب نرم افزار گیمپ کارای طراحیمو انجام بدم.
درقسمت امنیت هم که اصلا دغدغده ای برای نصب یک آنتی ویروس نخواهم داشت،چون اساسا نیازی نیست.player هایی مثل RytemBox و VlC به راحتی از قسمت Software Center قابل نصبه.و نصب میکنم.دیگه هیچی نیاز ندارم.سیستمم همه چی داره.فقط باید بدونم نرم افزارهای معادل چیین.
اگه درمورد نصب بعضی درایورها میگفتی حرفتو میپذیرفتم.مثلا خود من ماه ها طول کشید تا تونستم کارت DVB-t رو نصب کنم.خوب البته همین باعث شد اطلاعاتم خیلی نسبت به کارتهای تی وی بیشتر شه.خوب شاید بگی این اطلاعات به درد یه کاربر عادی نمیخوره و تو ویندوز راحت کارش با نصب یه درایور ساده راه میفته.
خوب منم میگم این گار تو گنو هم شدنیه.ولی یک نکته خیلی مهمه که شما سالها هم اگه از ویندوز استفاده کنی نفهمی مثلا درایور چیه.و اگه ویندوز تورو از استفاده از یه سخت افزار محروم کرد چه باید بکنی.
به قول دانبال اگه با ماشین تو بیابون بمونی چه میکنی.
نکته مثبت کاربران گنو اینه که روز به روز درکشون نسبت به سیستم بالامیبره و اطلاعاتشون زیاد میشه.همین عاملی برای پیشرفت سیستم میشه.
برعکس کاربران ویندوز که تا ویندوز نخواد چیزی یاد نمیگیرن.
خوب اگه یادگیری به نظرت خوب نیست پس چرا از روز اول زندگی راه رفتن یاد گرفتی ،صحبت کردن و...
خوب میتونستی بگی من چه نیازی به راه رفتن دارم.والدینم منو راه میبرن یا میزارنم رو ویلچیر(=مثلا ویندوز یا سیتم عامل های غیر آزاد).یا چه نیازی به حرف زدن دارم تا آخر عمر برای بیان خواسته هام گریه میکنم.و...

اینجا یه نکته ی مهم وجود داره.اگه برای کاربر یاد گرفتن سخت باشه و احساس کنه داره وقتش هدر میره ،خوب توی هر سیستم عاملی هم میتونی اینو بگی.مثلا تو ویندوز کاربر از اول نمیدونه که چه نرم افزاری برای کار گرافیکی نیاز داره که.باید بره تو جامعه کلی دور بزنه و بپرسه،یا یه پک از نرم افزار های دزدی بخره ، وبعد از کلی گشت و گزار به مثلا فتو شاپ برسه.در صورتی که شما در یک سیستم عامل آزاد فقط کافیه توی مخازن یه جستجو بکنی و اگه به احتمال ضعیف بازهم چیزی نیافتی سریعا با جامعه ی مجازی اون سیستم در میون بزاری،وبایک جستجوی ساده سریع بع نتیجه ی مورد نظرت برسی.
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #40 : 30 تیر 1391، 10:59 ب‌ظ »

در ضمن چرا گنو/لینوکس رو با چند نرم افزار زیره سوال می برید ؟! خودتون خندتون نمی گیره ؟!

یا بهتر بگم مقایسه سیستم عامل ها مگه به چندتا نرم افزاره ؟!

یکی میاد میگه چون مک داک زیبایی داره(به نظره بعضی افراد البته) پس مک عالیه !‌یکی دیگه میاد میگه فتوشاپ . . . یکی دیگه . . .
با حرفت موافقم چون گنو دریای از نرم افزاره.و نکته ی مثبتش هم همینه که براساس نیاز جامعه نرم افزارها شکل گرفته.
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 30 تیر 1391، 11:08 ب‌ظ »
من مشکل رو متون آموزشی می دونم، چون متون آموزشی خیلی کمه.
در رابطه با مدیا پلیر ماکروسافت اعلام کرده ویندوز 8 قابلیت (مدیا پلیرش) اجرای دی وی دی رو نداره.
گیمپ خیلی خوبه ،من ازش استفاده کردم وهمچنان استفاده میکنم .در مواردی که من کار میکنم گیمپ بنظرم راحتر از فتوشاپ هست.البته شما میتونید براحتی با واین اون رو روی اوبونتو نصب کنید.

اینم یه سایت از آموزش گیمپ http://gimp.blogsky.com/
موافقم .چون بیشتر مباحث توی forum ها مطرح میشه و کاربرا به نتیجه میرسن و کمتر کسی به فکر میفته که اون نتایج رو برای دیگر کاربرا مستند سازی کنه.البته هر انجمنی معمولا وبکی داره ولی به همون علتی که گفتم نقص کم نداره.
البته این درمورد گیمپ صادق نیست. استاد گرافیک آقای اشتارک جزئیات گیمپ رو با مثال های کابردی نه تنها به صورت متن بلکه به صورت تصویری هم مستند سازی کردن.که میتونید به این سایت مراجعه کنید.
http://blog.meetthegimp.org
یا عبارت meet the gimp رو جستجو کنید تا مستندات زیادی به دست بیاری
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #42 : 30 تیر 1391، 11:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب دوستانی هم که رشته‌ای غیر از مکانیکی ماشین خوندن و راننده هستن اگر یه نگاهی به خودشون بندازند متوجه خواهند شد که با بسیاری از اطلاعات و اصطلاحات و قطعاتی که به رشته مکانیکی ماشین مربوط هست آشنا هستند!
نه‌تنها چیز بدی نیست، بلکه لازم هم هست. فردا وسط بیابون شمع موتور ماشینت شل بشه، بهتره خودت بری جا بزنی یا وایسی تعمیرکار بیاد؟
خب مثال خوبی زدید میشه روش بحث کرد: آیا ماشین خراب بشه ،اگر خرابی چیزی بیشتر از باز شدن شمع باشه آیا بازهم خودمان دست به کار میشیم؟ (مثلا گیر کردن سیلندر موتور در اثر کثیفی که احتیاج به باز و بسته شدن داره!) ، توی همین مثال باز شما نگاهی به افراد بیندازید بعضی ها فنی هستند و توی هر کاری دست به آچار میشوند بعضی ها هم با کوچک ترین اتفاق میرن پیش تعمیرکار ، به نظرم بیشتر مردم از دسته دوم هستند. مخصوصا الان که ماشین ها کامپیوتری شده‌اند و کاری از دست شخص برنمی‌آد(مثل قدیم نیست که کاربراتور رو بریزیم بیرون ودوباره سرهمش کنیم!)

جناب تلنگر انصاف بدید که مقایسه گیمپ با فتوشاب کاری نادرست است مخصوصا که گیمپ اختلاف های محسوسی دارد.(اگر میل داشتید تفاوت را بحث کنیم ;) )

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #43 : 30 تیر 1391، 11:33 ب‌ظ »
نمیدونم چی بهتون بگم, احساس کردم داریم از بحث اصلی دور میشیم واسه همین مقایسه ی فتوشاپ رو ادامه ندادم ولی متاسفانه بحث کامل عوض شد. انتخاب نرم افزار ویرایش عکس سلیقه ای هستش و من دیگه بحث اون رو دنبال نمیکنم.

بیاید آروم و دوستانه بحث رو ادامه بدیم. من میخوام گنو/لینوکس رو با همه ی خوبی ها و بدی هاش یاد بگیرم و اگه دارم نظرم و دربارش میدم برای اینه که اینجا فروم بحث آزاده و من اجازه دارم تا چیزی رو که میبینم بنویسم.

من از دوازده سالگیم شروع کردم با ویندوز ۹۸ و me و... . کار کردم و الان که ۲۲ سال دارم توی این ده سال هرگز به بن بستی بر نخوردم که محتاج این بشم یه متخصص گنو/لینوکس بیاد مشکل من و حل کنه. یه کاربر معمولی هم نبودم که فقط فیلم نگاه کنم و آهنگ گوش بدم. من خیلی دوستانه و آروم دارم از شما سوال میکنم مثال بزنید این اطلاعات اضافی که شما میگید از گنو/لینوکس یاد میگیرید کجا به دردتون میخوره که یه کاربر ویندوز با استفاده ی کمتر از مغزش نمیتونه اون رو انجام بده؟

من واقعا دارم به این موضوع فکر میکنم. اگه یه سیستم عاملی مجبورت کنه برای انجام یه کاری کارهای اضافه تری یاد بگیری این هرگز نمیتونه نشان از کامل بودن سیستم عامل باشه.
اگه بگیم تو گنو/لینوکس میشه کارهایی کرد که تو ویندوز نمیشه, اگه توی ویندوز نیازی به این احساس نشه که اون کاربر باید با این مبحث درگیر بشه پس همون بهتر که کاربر درگیرش نباشه. مثل بحث حافظه ی مجازی.

مثلا اگه یه راننده ی ماشینه دنده اتوماتیک که ماشینش خودش دنده رو عوض میکنه در نظر بگیریم, نمیشه بگیم راننده ی یه ماشینی که دندش اتوماتیک نیست از اون جلوتره. چون دنده اتوماتیک راننده ی اول رو تنبل کرده.
« آخرین ویرایش: 30 تیر 1391، 11:35 ب‌ظ توسط masoudk »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #44 : 30 تیر 1391، 11:47 ب‌ظ »
مثلا اگه یه راننده ی ماشینه دنده اتوماتیک که ماشینش خودش دنده رو عوض میکنه در نظر بگیریم, نمیشه بگیم راننده ی یه ماشینی که دندش اتوماتیک نیست از اون جلوتره. چون دنده اتوماتیک راننده ی اول رو تنبل کرده.

اشکال این مثالت این‌جاست که توش هردوتا ماشین یه کار رو انجام می‌دن. اما تو گنو/لینوکس وقتی لازمه چیز اضافه‌ای یاد بگیری که بخوای کاری بکنی که تو ویندوز نمی‌تونستی یا اگه می‌تونستی اون‌جا هم باید چیز اضافه‌ای یاد می‌گرفتی. مثلا برای اضافه کردن حجم پرونده‌ی صفحه تو ویندوز هم شما باید همون چیزهایی رو که در مورد پارتیشن‌بندی swap تو گنو/لینوکس لازمه یاد بگیری رو بدونی