انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45544 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #90 : 01 امرداد 1391، 01:54 ب‌ظ »
حدقل یک هفته با لینوکس کار کن ! بعد بیا انتقاد کن ! نه که هنوز دو روز هم نیست!

دوست عزیز لطفا توجه کنید.
من الان توی ویندوز کافیه یه xampp فقط با یک دابل کلیک و چندتا next زدن نصب کنم، باهاش همه کار هم به راحت ترین شکل میتونم انجام بدم. ولی معادل این کارها توی گنو/لینوکس اینجوریه:

Go to a Linux shell and login as the system administrator root:

su

Extract the downloaded archive file to /opt:

tar xvfz xampp-linux-1.8.0.tar.gz -C /opt
To start XAMPP simply call this command:

/opt/lampp/lampp start

حالا جدا از اینکه باید حواست باشه که واسه فایلهای برنامت sudo و chmod و اینجور چیزام بنویسی تا فقط بتونی رو سرور local سایتت و تست کنی و ببینی چطوره.
خب این کارها در مقابل ویندوز خیلی وقت گیر تره.

من دوست داشتم درباره این موضوع از شما دوستان سوال کنم که در حال حاضر که تکنولوژی های جدید به سرعت دارن میان و ما باید خودمون رو update نگه داریم آیا مقرون به صرفه هست تا زمان بزاریم و یاد بگیریم که چطور فایل tar.gz رو نصب کنیم یا اینکه اگر از ویندوز استفاده کنیم برد بیشتری کردیم.

تا اینجا هم که اکثرا موافق بودن که هزینه کردن و وقت گذاشتن برای یادگیری گنو/لینوکس ارزش داره.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #91 : 01 امرداد 1391، 03:14 ب‌ظ »
اینکه دوستمون میگه یک هفته کار کنید بعد نظر بدید راست میگن ، چون ظاهر امر نشون میده اطلاعاتتون بسیار سطحی هست .

tar.gz یک فرمت فشرده سازی هست ، اون دستورات بالا هم کاری جز extract کردن xampp در شاخه opt/ انجام نمیده ، دلیل اینکه مسئله براتون پیچیده هست اینکه با این موارد آشنا نیستید .

برای کاربران متوسط و حرفه ای گنو/لینوکس استفاده از ترمینال و نوشتن کدها خیلی راحت تر و سریع تر هست من خودم حتی یک فایل رو بخوام کپی کنم از ترمینال استفاده میکنم چون واقعا سریع تر کد مینویسم تا موس رو حرکت بدم ، حالا شما دوست نداری کد و دستور بنویسی ؟ مشکلی نداره ! فایل رو کپی کنید توی opt/ کلیک راست ، extract و تمام .

شما برای یادگرفت ویندوز هم همین وقت ها رو گذاشتید متنهی چون یکبار دیگه باید وقت بزارید و یک سیستم عامل جدید رو فرا بگیرید احساس میکنید دارید وقت تلف میکنید که به هیچ وجه اینطور نیست ، تایپیک رو فرصت بشه کامل مطالعه میکنم نظر میدم .
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1391، 03:17 ب‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #92 : 01 امرداد 1391، 05:14 ب‌ظ »
دوست عزیز لطفا توجه کنید.
من الان توی ویندوز کافیه یه xampp فقط با یک دابل کلیک و چندتا next زدن نصب کنم، باهاش همه کار هم به راحت ترین شکل میتونم انجام بدم. ولی معادل این کارها توی گنو/لینوکس اینجوریه:

Go to a Linux shell and login as the system administrator root:

su

Extract the downloaded archive file to /opt:

tar xvfz xampp-linux-1.8.0.tar.gz -C /opt
To start XAMPP simply call this command:

/opt/lampp/lampp start

حالا جدا از اینکه باید حواست باشه که واسه فایلهای برنامت sudo و chmod و اینجور چیزام بنویسی تا فقط بتونی رو سرور local سایتت و تست کنی و ببینی چطوره.
خب این کارها در مقابل ویندوز خیلی وقت گیر تره.

نکنی این کار رو! باز هم این‌جا ما با انتخاب روش اشتباه مواجه هستیم. این روش برای کسیه که بخواد توی برنامه دست ببره، برای نصب وب‌سرور آپاچی و متعلقات کافیه برنامه‌ی tasksel رو با دسترسی کاربر ریشه اجرا کنی و توش تیک کنار LAMP server رو بزنی تا خودش برات نصب کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #93 : 01 امرداد 1391، 07:29 ب‌ظ »
ولی هیچ آموزش به زبان شیرین پارسی نداره به سایت بلندر ایران هم میری چیزی توش نیست جز اخبار و کتاب سرچ میزنی بازم چیزی نیست جز یک پی دی اف 30 صفحه ای که ناقصه من منکر منابع انگلیسیش نیستم من منکر منابع پارسیش هستم
دوست عزیز بلندر که خیلی راحت مطالب فارسیش گیر میاد.
برنامه اش رو الان نصبی ندارم قبلا نصب می کردم اما چون راسته ی کارم نیست دیگه نصب ندارم.
از documentationهاش یا helpش بود توی بخش زبان ها فارسی هم داشت خیلی هم اتفاقا خوب و واضح ترجمه شده بود.
ممنون میشم لینک بدی به ویکیش که مراجعه کردم فقط صفحه اولش ترجمه بود و بس

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #94 : 01 امرداد 1391، 08:36 ب‌ظ »
ولی هیچ آموزش به زبان شیرین پارسی نداره به سایت بلندر ایران هم میری چیزی توش نیست جز اخبار و کتاب سرچ میزنی بازم چیزی نیست جز یک پی دی اف 30 صفحه ای که ناقصه من منکر منابع انگلیسیش نیستم من منکر منابع پارسیش هستم
برنامه اش رو الان نصبی ندارم قبلا نصب می کردم اما چون راسته ی کارم نیست دیگه نصب ندارم.
از documentationهاش یا helpش بود توی بخش زبان ها فارسی هم داشت خیلی هم اتفاقا خوب و واضح ترجمه شده بود.

http://www.imanvfx.com/?cat=1430
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1391، 08:39 ب‌ظ توسط masoudk »

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #95 : 01 امرداد 1391، 09:21 ب‌ظ »
این لینک دوستمون masoudk هم خیلی جالب بود به بوک مارک هام اضافه شد. اما اون لینک رو هم دوست عزیز من رفتم و کلی هم توش گشت و گذار داشتم حدود ۵ ماه پیش می نصبم چشم اگه هنوز اوضاع رو به راه بود لینک هم بهتون می دم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #96 : 01 امرداد 1391، 10:03 ب‌ظ »
emacs vim و bash در ویندوز هیچ رقیبی ندارن همون طور که شاید 3d max و یا photoshop در لینوکس رقیبی نداشته باشن.

البته 3ds max یه معادل بسیار قوی‌تر داره به اسم بلندر. هیولاییه برای خودش
اینم سند اون:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sintel
من دانلودش کردم انیمیشن خوبی بود گرافیکشم بالا بود من 1080p را دانلود کردم
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #97 : 02 امرداد 1391، 08:08 ق‌ظ »

http://www.imanvfx.com/?cat=1430
سلام
آخه عزیزان من
من گفتم زبان شیرین پارسی نه زبان انگلیش
وگرنه من خودم حدود نامحدودی کتاب به زبان انگلیش دارم فقط میخوام بدونم به زبان پارسی هم وجود دارد یا نه؟

آفلاین cpt.mazi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
« پاسخ #98 : 02 امرداد 1391، 01:32 ب‌ظ »
سلام به همه.
اینجا عجب تاپیک جالبی شده.
حالا که همه ی اساتید اوبونتو جمعشون جمعه میخام یه سؤال بپرسم فقط خواهشا نگین اینجا جاش نیست و ...
آیا راهی هست که من فقط یکبار یه برنامه یا پکیچ (مثلا ubuntu restricted extras) رو دانلود کنم و بارها ازش استفاده کنم یا اینکه فایلش رو ببرم روی یه کامپیوتر دیگه نصب کنم؟
البته باید بگم اون کسی که گفته برنامه هایی که با software center دانلود میکنی همشون داخل این مسیر هستن
/var/cache/apt/archives
اشتباه میکنه.
یا اینکه من تاحالا هیچ سایتی پیدا نکردم که این بسته ها رو بشه ازش دانلود کرد.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #99 : 02 امرداد 1391، 01:37 ب‌ظ »
البته باید بگم اون کسی که گفته برنامه هایی که با software center دانلود میکنی همشون داخل این مسیر هستن
/var/cache/apt/archives
اشتباه میکنه.
خیر. اشتباه نیست. دقیقا همینجاست.

آفلاین cpt.mazi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
« پاسخ #100 : 02 امرداد 1391، 01:45 ب‌ظ »
/var/cache/apt/archives
اشتباه میکنه.

من تا حالا با software center بشتر از 2 گیگ برنامه دانلود و نصب کردم ولی حجم کل این پوشه ی archive بیست مگابایته.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #101 : 02 امرداد 1391، 02:31 ب‌ظ »
من تا حالا با software center بشتر از 2 گیگ برنامه دانلود و نصب کردم ولی حجم کل این پوشه ی archive بیست مگابایته.
مطمئنی؟ آخه مال من ۷۸۸ مگابایت هست!

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #102 : 02 امرداد 1391، 04:24 ب‌ظ »
/var/cache/apt/archives
اشتباه میکنه.

شاید با ubuntu tweak همشون رو پاک کرده باشی.
بسته های دانلود شده همونجا قرار میگیرن و شما با نصب نرم افزار aptoncd میتونید یه بکاپ کامل از تمام بسته های دانلود شده بگیرین و توی یه سیستم دیگه ری استور کنین و همه بسته ها رو نصب کنین.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #103 : 02 امرداد 1391، 05:28 ب‌ظ »
/var/cache/apt/archives
اشتباه میکنه.

شاید با ubuntu tweak همشون رو پاک کرده باشی.
بسته های دانلود شده همونجا قرار میگیرن و شما با نصب نرم افزار aptoncd میتونید یه بکاپ کامل از تمام بسته های دانلود شده بگیرین و توی یه سیستم دیگه ری استور کنین و همه بسته ها رو نصب کنین.
+ دقیقا :)
aptoncd هم حتما بگیر :)
البته اینجا همم هست میتونی فایل هاتو از اینجا بگیری
http://pkgs.org
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #104 : 02 امرداد 1391، 06:05 ب‌ظ »
راستی من قبلا یه سوالی واسم پیش اومده بود نمیدونم چرا نپرسیدم ازتون.

شما چرا با ctrl + capslock زبان کیبوردتون رو عوض میکنید؟  ;D
والا من فکر کنم چون capslock هم باهاش خاموش و روشن میشه بدترین انتخاب میتونه باشه  :-k
جدا باهاش راحتید که عوضش نمیکنید؟